Tygodnik Szyderczy 15.11-21.11

Tygodnik Szyderczy 15.11-21.11

15.11

Tygodnik Szyderczy dawno nie pisał o Covid-19. Lockdown dla niezaszczepionych w Austrii, która jako pierwszy kraj na świecie wprowadziła takie restrykcje dla niezaszczepionych. Mogą iść na spacer, zakupy spożywcze i oczywiście do lekarza. Poza tym muszą siedzieć w domu. Obostrzenie działa na każdego powyżej 12 roku życia. W Austrii zaszczepionych jest 65 procent obywateli. W Polsce licząc z tymi, którzy kupili certyfikaty lekko ponad 50%. Podziwiam rząd tego kraju jak i każdego innego, który zarządził jakiekolwiek obostrzenia. U nas PiS nie pozwoli sobie na kolejne denerwowanie swoich wyborców i mam kurwa wrażenie, że są od nich wszyscy na wakacjach. Nie ma problemu skoro go żaden polityk nie dostrzega…

Takie akcje szczerze popieram. Byłem w tamtych rejonach i wiem dobrze jak w takich miejscowościach przystanki wyglądają. Zresztą prawdopodobnie Ty także. Projekt “Folkowe Przystanki” zamienił 13 starych, zniszczonych przystanków autobusowych we wsiach pod Łodzią w dzieła sztuki. Teraz można na nich podziwiać dzieła Malczewskiego, Wyspiańskiego czy Chełmońskiego. Mało tego w każdej tej mieścinie otwarcia były celebrowane jak małe święta. Czy potrzeba nam takich akcji więcej? Myślę, że tak.

Na koniec tego dnia Tygodnik Szyderczy opisze to, o czym każdy z nas wie – smogowy problem. Na co dzień musimy wdychać toksyczne powietrze, a w Polsce sezon grzewczy zaczyna się na całego. Czyli sezon na zimową segregację śmieci: te, które palimy w dzień i te, którymi palimy w nocy. Najgorzej jest na Śląsku i niestety wymiana starych pieców na nowe idzie nam jak związek Kaczyńskiego – wyjątkowo opornie. “Zmień Piec” nic nie dał, bo dla przykładu we Wrocławiu zdemolował mistrz stoisko informacyjne, bo przeczytał “Zmień Płeć”. Akcja ewidentnie za słaba w skutkach, ale czego się spodziewać po naszych ministerstwach? Ostatnio przejeżdżając przez wsie w naszym kraju nocą od razu wiedziałem, że proceder palenia czym się da się rozpoczął. Zdrówka życzę.

Tygodnik Szyderczy

16.11

Macron rozmawia z Putinem w sprawie kryzysu migracyjnego na granicy, działać postanowiła też kanclerz Niemiec Angela Merkel, która zadzwoniła do Łukaszenki. Do ugaszenia pożaru na naszej granicy jeszcze daleko, ale są deklaracje o potrzebie obniżenia napięcia i prowadzenia rozmów. Najlepsze jest to, że znowu inni prowadza za nas politykę zagraniczną, a nasz rząd nawet notesu nie otworzył, aby sobie zapisać wskazówki. “Nic o nas bez nas” Morawieckiego jest dość śmiesznym stwierdzeniem. My sami nie potrafimy zdziałać nic, a wszystkie dawne, silne sojusze obecny rząd potrafi wystawić na mocną próbę nerwów. Jak można mieć na pieńku z USA czy UE? W tym wypadku inni powinni zacząć notować jak spierdolić życie sobie… i innym w twoim kraju.

Tego jeszcze nie grali. Spór o Świętokrzyski Park Narodowy w którym aktywiści wystosowali list do papieża Franciszka Zakonnicy z opactwa na Świętym Krzyżu chcą przejąć hektar Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Łysej Górze jednak nie zgadza się z tym na szczęście grupa ludzi. Zakonnicy w zamian za ten hektar chcą oddać większy kawałek ziemi gdzie indziej. No parodia tym bardziej, że na skrawku, który chcą jest muzeum. Muzeum to chcą zamienić na jakiś swój budyneczek duszpasterski. To tak samo jakbym ja poszedł do salonu samochodowego i dał dwa stare Golfy III za jednego nowego Mecedesa CLK…

Nie będzie mi tu żaden chujec latał nad moją głową. Tak w skrócie można opisać to co odjebali Rosjanie, którzy testowali w kosmosie broń antysatelitarną. Ich rakieta precyzyjnie trafiła w nieczynną satelitę szpiegowską, która rozbiła się na tysiące kawałków. Na teraz zagroziły one Międzynarodowej Stacji Kosmicznej gdzie astronauci musieli pozamykać śluzy i schronić się w kapsułach. Odłamki powstałe w wyniku rosyjskiego testu mogą zagrażać misjom kosmicznym przez dekady, ale ta stara satelita już nie fruwa Putinowi nad łysinką… a Ty wciąż się męczysz z muchą.

17.11

Konstytucyjnie jest niemożliwe ponowne wprowadzenie stanu wyjątkowego na granicy więc rząd sobie poradził inaczej. Mianowicie sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej której przepisy regulują sytuację na granicy z Białorusią po zakończeniu stanu wyjątkowego. Zgodnie z ustawą zgodę na przebywanie dziennikarzy w obszarze strefy nadgranicznej będzie mógł wydać właściwy miejscowo komendant placówki Straży Granicznej. Poza tym, że telewizja rządowa tam już będzie oficjalnie to nic się nie zmieni. Tygodnik Szyderczy uprzejmie przypomina, że w naszym kraju mamy mnóstwo dziennikarzy, którzy byli na wojnach. Tej jednak mogą nie zobaczyć.

Wbrew temu co głosi propaganda naszego kraju białoruskie służby wywiozły część migrantów z obozu obok Kuźnicy. Tak poinformowała Straż Graniczna, która zarejestrowała część migrantów opuszczających swoje obozowisko. Przemieszczali się oni pod nadzorem białoruskich służb, ale nie wiadomo, dokąd zostali zabrani. Dwa telefony i tyle się zadziało. Przypadek? Nie sądzę.

Pamiętasz atak na Kapitol w USA? “Szaman ruchu Q-Anon” stanął własnie przed sądem. Człowiek przebrany za szamana był najbardziej rozpoznawalną postacią w czasie styczniowego szturmu zwolenników Donalda Trumpa na amerykański Kapitol. Dla przykładu skazali go na 3 lata i 5 miesięcy więzienia. Pozostałych 600 osób także czekają wyroki (lub też już je dostali). Z tej sprawy jednak USA zrobiło propagandę, aby każdy obywatel tego kraju wiedział, że nie warto zabawiać się w taki sposób. U nas w kraju pewnie by był człowiekiem przebranym za kaczkę albo świnię… chyba.

Tygodnik Szyderczy
I proszę zmień moje zdanie…

18.11

Reportaż “Czarno na białym” wywołał lawinową ilość komentarzy odnośnie “Ośmiornicy Morawieckiego”. Chodzi o blisko ćwierć miliona złotych darowizny na kampanię premiera. Spokojny rzecznik rządu mówi o tym, że “nic nie zgrzyta”, a opozycja mówi o “ośmiornicy Morawieckiego”. Ludzie Morawieckiego zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa finansowali jego kampanię wyborczą w 2019 roku, Tuska Niemcy, Kaczyńskiego stowarzyszenia pomocy kotom w potrzebie, SLD dostawało zrzutkę z PSS Społem… a Ty możesz finansować Hulka i mnie. PayPalME to bezpieczny i łatwy sposób przekazania Włóczykijowi dotacji na karmę (co łaska, ale nie mniej jak złotówka). Dziękuję.

W końcu to się ma szanse udać. Skoro już o hajsie piszę to rekompensaty w związku ze stanem wyjątkowym niebawem powinny ruszyć. Sejm przegłosował ustawę potrzebną dopiero dziś, a ta ustawa jest potrzebna, aby wypłacić rekompensaty poszkodowanym w wyniku wprowadzenia stanu wyjątkowego przy granicy. Setki przedsiębiorców i osób prowadzących rodzinne biznesy czekają na pieniądze nie mniej jak ja (od Ciebie). Choć ja wyżyję bez dotacji rządowych, a oni są w czarnej dupie.

Nawiązując do granicy to Tygodnik Szyderczy skupi się na kibolach. Zniszczyli oni pięć aut Medyków na Granicy. Policjanci zatrzymali trzy osoby, które są powiązane z białostockimi pseudo kibicami i oczywiście już usłyszeli oni zarzuty. Dodatkowo do wybryku zatrzymano im “sprzęt”, czyli maczety itd, a jako bonusik otrzymali wnioski o areszt. Kiedy na ustawce sobie nie radzisz zacznij szmato sobie życie układać, a nie niszczysz cudze mienie. Mienie, które jest potrzebne w naszym kraju… a szczególnie w tamtym rejonie.

19.11

Uśmiałem się niemało… premier ogłosił, że Polska jest liderem elektromobilności w Europie. “Auta na prąd to szansa na sukces ekologiczny i ekonomiczny, a sama elektromobilność to branża przyszłości. Jej serce bije nad Wisłą”. Tak ogłosił Morawiecki, a jak jest w rzeczywistości każdy wie. Jesteśmy daleko za murzynami, ekologia u nas śmierdzi korupcją i układami, a sama ekonomia w naszym kraju zatrzymała się edukacyjnie na poziomie zygoty.

Didier Reynders kończy wizytę w Polsce bez porozumienia z rządem. Dla mniej wtajemniczonych jest to unijny komisarz do spraw sprawiedliwości, który kończy serię spotkań w Warszawie. Wyroki TSUE muszą być wykonane według niego, ale oczywiście spotykał się w stolicy głównie ze ścianą, która skutecznie odbijała jego słowa o siebie nic nie wnosząc do dyskusji. Na odchodne dodał także, że Komisja Europejska chce także, by polski rząd “zastanowił się nad reformą, która pozwoli utworzyć realnie niezawisły organ bez takiego reżimu dyscyplinarnego”. Jest prawo, aby każdy obywatel miał dostęp do niezawisłego sędziego. Prawo, które działa wszędzie poza naszym zajebistym krajem.

Jak ktoś Ci powie, że wszystko drożeje to go wyśmiej. Mianowicie nasz złoty jest coraz tańszy. Euro najdroższe od 12 lat, bo złotówka traci zaufanie, frank najdroższy w historii, bo tak sobie radzi Glapiński. Polska waluta skokowo traci na wartości i to są rekordy, które biją po kieszeni nie tylko kredytobiorców, ale także zwykłych ludzi. Zacznij się już zastanawiać, czy kupić na święta prezenty każdemu. Zrób sobie jakąś ruletkę i zakręć kołem ze dwa razy, aby tym szczęśliwcom kupić po paczce żelków. Ja chętnie żelki też przyjmę. Nie będę musiał naciągać swojego skromnego budżetu świątecznego- pojadę na po najniższej linii oporu i dam im to co Ty mi dasz.

Tygodnik Szyderczy
Na święta daj komuś dolara… zarobiony na kwartał będzie.

20.11

Tygodnik Szyderczy wraca do USA, gdzie po raz pierwszy obowiązki prezydenta pełniła kobieta. Kamala Harris przez prawie dwie godziny sprawowała obowiązki prezydenta USA i był to pierwszy raz w historii tego kraju. Prezydent Joe Biden przeszedł w tym czasie zabieg kolonoskopii i zgodnie z obowiązującym tam prawem na ten czas musiała stanąć na piedestale jego zastępczyni. Gratulacje od Szyderczego Włóczykija, bo jakkolwiek się tam następne wybory nie potoczą to już Harris zapisała się w historii tego kraju.

Tydzień bez pedofilii dookoła kościoła to tydzień stracony. Dlatego opiszę sprawę Roberta Kubickiego, który trafił do domu dziecka w Szamotułach, gdy miał 7 lat. Placówka prowadzona przez siostry zakonne miała być dla niego i jego rodzeństwa bezpiecznym azylem, ale tak się nie stało. Wszystko za sprawą Zdzisia. Kutas był bratem dwóch zakonnic, który regularnie odwiedzał sierociniec i molestował dzieci. Poszkodowany przez lata próbował walczyć w instytucjach publicznych o ujawnienie prawdy. Nieskutecznie. Teraz zmaga się z zaburzeniami psychicznymi i rozpoczął prywatne śledztwo zaczynając docierać do świadków tamtych wydarzeń. W naszym kraju naprawdę pora opiłowywać katolickie instytucje, bo mają zbyt dużo przywilejów. Takich jak tuszowanie tego typu spraw.

Donald Tusk jechał 107 km/h w obszarze zabudowanym gdzieś w Wiśniewie obok Mławy. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące, ale w zamian dostał mandat i punkty karne. Taki sprawiedliwy deal Tusk słusznie podsumował na Twitterze twierdząc, że otrzymał adekwatną karę. Już oczami wyobraźni widzę jak kariera tych funkcjonariuszy z drogówki dostaje odznaczenia z ministerstw sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i administracji… kto wie może jakiś medal zasługi dla ojczyzny od prezydenta się znajdzie. To się nazywa chwycić byka za rogi. Z drugiej strony ciekawe co by się stało gdyby podobne zdarzenie trafiło na któregoś z polityków miłościwie nam panujących lub członków ich rodzin… Na pewno byłaby to wina policjantów z drogówki że do takiego zdarzenia doszło.

Tygodnik Szyderczy
Tyle w temacie.

21.11

Uwaga, bo obudził się miłościwie nam panujący Morawiecki. Jest w ofensywie dyplomatycznej i po wielu tygodniach kryzysu na granicy rusza w podróż po Europie (3 kraje) z przesłaniem, że Polska jest zdeterminowana i broni Europy. Ciekawe co go pobudziło do działania. Interwencja Merkel i Macrona czy też może kop w dupę od prezesa. Stawiam raczej na niechcianą, ale skuteczną interwencję zachodniej Europy, bo zwierzchnik Mateusza jest za niski na zasadzenie mu kopa.

Atakują Grodzkiego… właściwie to próbują. Marszałek senatu podobno miał dostać list z pogróżkami i materiałem wybuchowym. Przesyłka została przechwycona, bo niby rutynowo są one sprawdzane. 10 gram prochu w kopercie mogło spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu naszego Marszałka Senatu. Na całe szczęście nie dotknął nawet koperty. Mi osobiście się wydaje, że to może być dobra propaganda rządowa. Rutynowo sprawdzają i akurat na setki listów dziennie trafili jeden, gdzie był proch… 10 gram to mniej więcej łyżeczka tego zabójczego ciulstwa.

Tygodnik Szyderczy zakończy to wydanie inspiracją z Sopotu. Morsowali tam “Dla jaj” propagując politykę badania jąder. Ta akcja ma zachęcić mężczyzn, by się badali, a chodzi o wczesne diagnozowanie raka jąder lub prostaty, bo wtedy go łatwiej wyleczyć. Ostatnimi czasy sporo się o tym mówi i sporo się tego widzi. Dla przykładu na pewno gdzieś Ci się rzucił w oczy bilbord z mężczyzną trzymającym się za krocze. To jest kolejna akcja #badajjajka. Osobiście polecam wysłać link dalej, aby ktoś się może nakłonił… widząc, że nawet Szyderca bardziej dba o jego jajka niż on sam.

I nie skraca życia o dziwo.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak zwykle podzielę Ci wszystko na mniejsze sekcje, w których możesz dokonać wyboru. Interesuje cię cały chłam? Część? W sumie możesz przeskoczyć od razu do podsumowania. Tutaj nic mądrego nie znajdziesz.

Kościół

W Częstochowie pożegnano ojca Jerzego Tomzińskiego. Najstarszego Paulina na świecie.

Uczennice sióstr Salezjanek wygrały konkurs You Can Dance- Nowa Generacja.

Błogosławiono księdza Jana Machę.

Samochwała

Ogłoszono nominacje do nagród mediów publicznych.

Rusza TVP World. Nowy kanał informacyjny 24/7 w języku angielskim.

Złote Żaby rozdane. Festiwal Energa Camerimage. Operatorzy TVP nagrodzeni.

PiS

Reforma sądów powszechnych będzie usprawniać i przyspieszać rozprawy sądowe.

Ziobro w TVP mówi o tym, że trzy lata już chcą zreformować sądy.

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego narada prezydenta, premiera i Kaczyńskiego.

Pakiet rządowy “antyinflacyjny” sprawi, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy.

PiS walczy z patologiami w środowisku sędziowskim.

Sasin mówi o bombie ekologicznej na dnie Bałtyku.

Skutecznie obroniliśmy Europę przed agresywnymi migrantami.

“Polski Ład” rekordowo wesprze samorządy. Rusza druga tura naboru wniosków o dofinansowania.

Nie PiS

Opozycja wspiera atak Łukaszenki.

Politycy Unii Europejskiej i opozycja atakują PiS zamiast go wspierać.

Totalna opozycja tubą reżimu Łukaszenki

Tusk medialnie wpędza się w zakłopotanie.

Kraj

Zatrzymano prokremlowskich inicjatorów wiecu w Kaliszu.

Marsz w Warszawie był świetny i bezpieczny.

Chopin nie był uchodźcą.

Baltic Pipe jest już ułożony na dnie Bałtyku.

Polska gospodarka pokonała koronakryzys.

Budujemy suwerenność energetyczną.

Polacy są za budową muru na granicy.

Polska jest chwalona za 2% PKB wydawanych na armię.

Brawura za kierownicą zabija, bo większość wypadków jest przez prędkość.

Świat

Łukaszenka szykuje szturm na naszą granicę.

Unia Europejska wprowadzi nowe restrykcje na reżim Białorusi.

Błędy zachodu nakręcają nienawiść Putina. Chodzi o telefony Merkel i Macron.

Rosja eskaluje agresję na wielu frontach. Kosmos, Ukraina i nasza granica.

W Liverpoolu uchodźca był o włos od wysadzenia katedry. Uratował ją taksówkarz.

Odchodząca kanclerz Niemiec rozmawiała dwa razy z Łukaszenką bez unijnej zgody.

W Wielkiej Brytanii podniesiono stopień zagrożenia zamachami.

Pandemia paraliżuje Europę, a Austria wprowadziła całkowity lockdown.

17 letni chłopiec z USA oskarżony o zabójstwo został uniewinniony.

Niemcy powinni się określić jakie mają plany odnośnie broni jądrowej.

Agresja ze wschodu jednoczy sojuszników.

Rosja na przełomie stycznia i lutego rozpocznie atak na Ukrainę.

Andrzej Duda

Mówi o obronie z całych sił granicy Polski i Unii Europejskiej.

W Macedonii zachęca polskich przedsiębiorców do inwestowania w tym kraju.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

W tym podsumowaniu Tygodnika Szyderczego zamieszczę bonus, który myślę zadowoli część czytelników. Byłem w okolicach Włocławka akurat w weekend i dotarła do mnie ciekawostka lokalna. Mianowicie 10 listopada pod Włocławkiem w Brześciu Kujawskim doszło do dachowania samochodu. Okazało się, że za kierownicą siedział najebany ksiądz. 50 latek żeby było śmieszniej to diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Strażacy z tamtejszej jednostki OSP Sokołowo zgłosili, że tylko pijaczyna jest poszkodowanym, ale udzielono mu pierwszej pomocy i wywieziono do szpitala. Jak Tygodnik Szyderczy pisze o pedofilach to jest mało zabawne, ale fakt pijanego księdza, który jest duszpasterzem trzeźwości to jest chyba strzał w dziesiątkę. Ogólnie tam co drugi nawalony jeździ, ale nie dziwi mnie to, bo policji jest w takich dziurach mniej więcej tyle co zwierząt u mnie w domu.

Tym razem to już na tyle. Ja powoli siadam do kolejnego wydania specjalnie dla Ciebie. Wydaje mi się, że będzie grubo, bo kilka spraw ma się rozwiązać w nadchodzącym tygodniu. I tak… TVN triumfuje transmitując skoki narciarskie z rekordową oglądalnością. Kurski pewnie już rozbił swój telewizor. Ja standardowo zapraszam na Fanpage Włóczykija i do współpracy, gdzie oczywiście ani jeden, ani drugi link nie gryzie. Śmiało ja zazwyczaj coś zjadam przed zaglądaniem w te rejony.

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.