Tygodnik Szyderczy 16.01 – 22.01

Tygodnik Szyderczy 16.01 – 22.01

16.01

Karambol

Tygodnik Szyderczy pora rozpocząć już po raz 74. Tym razem zacznę od przestrogi dla kierowców, bo pogoda płata nam figle ostatnimi czasy. Od 15 stopni w sylwestrową noc po minusowe temperatury dwa tygodnie później. Aż 40 aut powpadało na siebie jak klocki domina pod Kielcami. Na szczęście nikt nie zginął, choć dwie osoby trafiły do szpitala. Na drodze S74 służby miały co robić cały dzień. Co prawda o budowie, zakończeniu i ogólnie planach tej budowy słyszymy już od kilku lat, ale niecałe 7 kilometrów tej trasy wystarczyło, aby na niej stał się karambol rodem z filmów. Pamiętaj, że brawurą w taką pogodę niczego nie zdziałasz Drogi Kierowco.

Kontrola

Pod lupę kontrolerów z Najwyższej Izby Kontroli trafił szpital tymczasowy, który powstał we Wrocławiu. “Niegospodarne wydatkowanie”, “chaotyczna aktywność wojewody”, “niekorzystna umowa”, “zawyżone koszty” – te cytaty to tylko fragmenty raportu NIK. Dotyczą one oczywiście tymczasowego szpitala covidowego, który powstał we Wrocławiu. Przypomnę tylko, że owy szpital oczywiście pojawił się na prywatnym terenie i był samowolą budowlaną, na którą poszły publiczne pieniądze. Oczekuję z niecierpliwością dalszego rozwoju wydarzeń dotyczących decyzji co z tym fantem zrobić. Z jednej strony fajnie, że był. Z drugiej strony ktoś się tutaj dorobił niemałego hajsu. Ciekawi mnie kto i jak tylko będzie wiadomo dam znać.

Proces

Na zakończenie tego dnia nie mogę nie napisać o Andrzeju Poczobucie. Pierwszym czynnikiem, który mnie do tego nakłania jest fakt, że po części czuję z nim więź jako autor Tygodnika Szyderczego w którym nie zawsze są informacje pasujące władzy. Drugim natomiast jest to, że podobnie jak i ja jest on nie do złamania. Pseudoproces Andrzeja odbywa się za zamkniętymi drzwiami w Białorusi, ale za to bliscy mieli możliwość zobaczyć go pierwszy raz od prawie dwóch lat. Według reżimowego prawa za sfabrykowane zarzuty grozi mu 12 lat więzienia. Tak bardzo białoruski reżim chce go złamać i tak bardzo nie jest w stanie. Propagandowo Andrzej jest już skazany. Ten kraj zrobi wszystko, aby pokazać jak bardzo jest ważny i silny u boku Rosji.

17.01

Trójkącik

Do niebywałego trójkąta doszło w polityce. Morawiecki Ziobro Duda to trio, które się napierdala listownie, słownie, medialnie i kto to tam wie jak jeszcze. Pierw Morawiecki się pokłócił z Ziobro, na co Duda przytaknął Morawieckiemu. Następnie Ziobro napisał list (raczej apel do Dudu). Pora więc na Andrzeja Dudę, który zabiera głos w sprawie KPO i odpowiada ministrowi Zero. Przypomina ustawę, którą sam zaproponował, ale zapomina o neo-sędziach, których powołał. Nowa ustawa praworządności nie naprawia jak zapewne się domyślasz. Powstaje jedno w chuj ważne pytanie. Czy jest to krok do miliardów z Unii Europejskiej, czy znów się w tym bagnie pogrążamy. Ekspertem nie jestem w tej dziedzinie, ale logika mi podpowiada, że nadal toniemy w braku praworządności. Nawet jak tą ustawę podpisze Pierwszy Długopis RP.

Afera

W Tygodniku Szyderczym już nie raz o tym pisałem, ale pora na dalsze losy byłej wiceszefowej Parlamentu Europejskiego Evy Kaili, która już w grudniu trafiła w ręce policji. Jeden z pomagierów zamieszanych w aferę poszedł na koronę i teraz kolejnymi parlamentarzystami interesują się służby. Dziś europosłowie dyskutowali o tym, co robić i jak nie stracić zaufania milionów Europejczyków. Tak właśnie jest z zaufaniem. Zdobywa się je latami, a traci w jednej chwili. Oczywiście po utracie znowu buduje się je latami. W aferę jak do tej pory zamieszani są głównie Grecy i Włosi do których i tak nie miałem zamiaru się wybierać z racji na brak hajsu.

Lex Obajtek

Może by tak w końcu dla nas ustanowili jakieś nowe prawo, a nie tylko pod siebie i pod siebie? Lex Obajtek (Lex Lotos) to kolejna ustawa o bezkarności. Pytanie tylko kogo ma kryć. Posłowie opozycji mają długą listę pytań, bo nowe prawo, które uchwaliło PiS, dziwnie łączy im się z najnowszą flagową transakcją rządu. Chodzi o fuzję Orlenu z Lotosem i sprzedaż części udziałów Saudyjczykom. Tak z grubsza tylko przytoczę o co chodzi w tej ustawie. Chodzi o nowelizację kodeksu spółek handlowych. Prawa, które reguluje między innymi zasady odpowiedzialności zarządów i rad nadzorczych za działania na szkodę spółki. Tak, aby nie ponosili oczywiście odpowiedzialności.

18.01

Paszport

Ja swój paszport posiadam nadal. Co prawda gdzieś poprzedni z logo Polsatu się mi zawieruszył, ale jak najbardziej mam. Niestety na trzydziestym rozdaniu Paszportów “Polityki” zostałem pominięty, ale i tak im wybaczam. Tym razem dostali między innymi: Jan Holoubek, Agata Słowak, Grzegorz Piątek i raper 1988. Tak, raper o którego istnieniu nawet nie wiedziałem. Podobnie jak kilka milionów Polaków nie wie o mnie. Może w następnym roku się uda.

Cuda

Nie odczepię się chyba w tym wydaniu Tygodnia Szyderczego od surowców i spółek, które tym zarządzają. Po Cudach noworocznych na stacjach paliw pora na nowe – gazowe. Gazowe cuda cenowe mogą bowiem także zastanawiać. Jak to jest, że ceny spadają w hurcie, a dostawcy sprzedają dalej po wysokich cenach? Najpierw należąca do Orlenu spółka przekonywała, że to, co się na giełdach dzieje, może nie mieć bezpośredniego wpływu na poziom cennika, bo polityka cenowa kształtowana jest z wyprzedzeniem. Wieczorem PGNiG ogłosiło 19 procent obniżki. Nosz kurwa cud. Kandydujemy jako kraj do miana nowego Watykanu czy jak? Dymają nas na pieniądze z każdej możliwej strony, a my tylko praca-dom kursujemy niezależnie od ceny hurtowej paliwa czy gazu.

Nurek

Tym razem nie o nurkach butelkowych jak to zwykle mawiam. Jest to chyba temat tygodnia dla wszystkich, którzy robią memy w internecie i oczywiście dla mnie też. Tajemniczy nurkowie pojawili się tuż obok Naftoportu w Gdańsku. W nocy, podczas sztormu, bez potrzebnych pozwoleń. Mówili po hiszpańsku i mieli skuter podwodny. Polskim służbom powiedzieli, że szukają bursztynu. I to służbom najwyraźniej wystarczyło. Została po nich tylko łódka i takie ustrojstwo do wspomagania nurkowania głębinowego. Pierwsze co się nasuwa to oczywiście brak kompetencji policji, która z niewiadomych powodów nie wylegitymowała nurków. Drugie to co do chuja robili trzej “hiszpańscy” jegomoście w pobliżu infrastruktury strategicznej naszego kraju. Ja się dodatkowo zastanawiam, czy policjanci rozróżniają język hiszpański od rosyjskiego biorąc pod uwagę ich ostatnie wpadki.

Tygodnik Szyderczy

19.01

Willa

Jak dotychczasowe informacje w Tygodniku Szyderczym Cię dziwiły Drogi Czytelniku to usiądź wygodnie teraz. Jak kupić willę w drogiej dzielnicy Warszawy? Założyć fundację z politykami PiS, a potem dostać dotację od ministra Czarnka. Owa willa należy do Polskiego Holdingu Nieruchomości, a ten Holding jest teraz pod nadzorem ministra Jacka Sasina. Według obecnego prawa za siedem lat będzie można tę willę sprzedać. Dodatkowo granty jakie miał Czarnek do rozdysponowania miały widełki maksymalne 5 milionów na jedną fundację. Tylko jedna – pisowska – dostała maksymalny hajs. Przypadek?

Helikopter w Ogniu

Jak napisał prezydent Zełenski po katastrofie śmigłowca pod Kijowem był to czarny poranek. Zginęły w niej trzy najważniejsze osoby z ukraińskiego MSW – minister i jego dwóch zastępców. W sumie zginęło 14 osób, w tym jedno dziecko. Śmigłowiec spadł obok bloku mieszkalnego i przedszkola. W Ukrainie nie milkną pytania po katastrofie. Śledczy będą ustalać, czy była to sprawka Rosjan, błąd pilota lub usterka techniczna. Tak czy siak warto o tym napomknąć z dwóch powodów. Po pierwsze wojna wciąż tam trwa i nie zapominajmy o tym, po drugie będzie zapewne wyjaśnienie, które w najgorszym przypadku może nasilić intensywność napierdalania się o cudzy kraj Rosjan.

570GT

Jak się okazuje horrendalnie wysokie koszty napraw supersamochodów mogą być zmartwieniem nie tylko dla ich właścicieli. Powody do nich mogą mieć także gminy, które oszczędzają na ubezpieczeniach, a także na utrzymywaniu dobrego stanu dróg. Najlepszym przykładem na to jest ostatnie zdarzenie z udziałem McLarena 570GT gdzieś w którejś z wiejskich gmin naszego kraju. Kierowca, który jechał przepisowo wpadł w dziurę, po 50 metrach dostał cynk od fury, że brakuje powietrza w oponie i stanął.

Jak się okazało rozjebał sobie podwozie, furkę zabrała laweta do salonu McLarena, a kierowcy dostarczono samochód o podobnej klasie – Lamborghini. Całość naprawy, kosztów auta zastępczego i tym podobnych rzeczy to 450 tysięcy złotych jak się dowiadujemy z ubezpieczalni “Warta”. Gmina wydaje mi się, że wyczerpała już w styczniu swój budżet, bo to jej dziura i ona musi zapłacić. To samo dotyczy się każdej dziury w twoim mieście. Jak się rozjebie Ci samochód to miasto musi pokryć koszty.

Tygodnik Szyderczy

20.01

Rafako

Tak jak wspominałem w poprzednim wydaniu Tygodnika Szyderczego Rafako grozi bankructwo, bo Tauron nadal naciska na odszkodowanie. To dwie spółki z udziałem Skarbu Państwa, ale państwo zachowuje się tak, jakby to nie była jego sprawa. Między innymi dlatego Marek Langer, który jest przewodniczącym NSZZ Solidarność pracowników spółki Rafako zaprosił do wizyty wszystkich liderów partii. Tylko Donald Tusk odwiedził Rafako i spotkał się z pracownikami. Reszta ma tak napięte grafiki, że im nie udało się wygospodarować nawet dwóch godzin na odwiedzenie miejsca sporu? Wstyd, ale do tego już przywykliśmy.

Pegasus

Jak ja nie lubię pisać o podsłuchiwaniu, inwigilacji i tym podobnych rzeczach. Jak już dobrze wiesz Krzysztof Brejza, szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej cztery lata temu, był w czasie kampanii inwigilowany za pomocą Pegasusa. To już jest nie tylko opinia kanadyjskich ekspertów, którzy znaleźli ślady włamań do telefonu. To jest też dokument i decyzja na piśmie Bogdana Święczkowskiego. Mamy swoje własne Watergate i nikt jakoś z tym nie robi afery tak jak w oryginale się działo.

W Kotka i Myszkę

Z jednej strony rząd obiecuje Komisji Europejskiej wyjęcie sędziów spod politycznych wpływów i nacisków. Z drugiej strony upolityczniona Krajowa Rada Sądownictwa wciąż wskazuje nowych sędziów, których udział w składach sędziowskich może być podważany. na tą chwilę szacuje się, że jest ich około trzech tysięcy. Wcale nie mało co nie? To taka typowa zabawa w kotka i myszkę, gdzie rząd myśli o swojej roli jako kota. Nie ten należy tylko do Kaczyńskiego, a w tym przypadku jesteśmy myszkami.

Tygodnik Szyderczy

21.01

Zdziwienie

Jak ja się zdziwiłem słysząc tą informację. Na pierwszym zjeździe partii Polska 2050 Szymon Hołownia został oficjalnie wybrany jej liderem. Szok i niedowierzanie. Wciąż jednak nie zadeklarował, jak jego partia wystartuje w wyborach do Sejmu. Twierdzi, że dziś na stole powinny być wszystkie listy i wszystkie opcje. Najważniejsze, że jest liderem swojej partii. Gratulacje.

Mięso Armatnie

Znając historię ostatnich wojen dostają oni tam deko koksu i cisną ile się da. Jak typowe mięso armatnie. Mowa tutaj o znacznej sile armii Putina. Według szacunków zachodnich wywiadów Jewgienij Prigożyn bowiem zwerbował nawet 50 tysięcy skazanych do Grupy Wagnera. To duża część rosyjskich sił na wschodzie Ukrainy. Są oni znani ze straceńczych ataków i zbrodni wojennych. To właśnie oni walczą o Sołedar w samobójczych misjach. Wszystko byle się naćpać.

Butelka

Mimo tego, że w pewnym sensie jestem alkoholikiem, bo piję regularnie w piątki i soboty to całym sercem popieram akcję “Nie daj się nabić w butelkę“. Jest to warszawska kampania społeczna, która pokazuje skutki picia alkoholu przez młodzież, a także przez dzieci, bo kłopoty z alkoholem mają już nawet 11-latki. Eksperci podkreślają, że zanim konieczna będzie terapia uzależnień, warto próbować prewencji. 

Już po pierwszych przypadkach wypicia alkoholu przez dziecko można zgłosić je do bezpłatnych programów profilaktycznych w poradniach na terenie całego kraju. Doradzić mogą też konsultanci infolinii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, “Pomarańczowej linii” i Stowarzyszenia MONAR.

Tygodnik Szyderczy

22.01

Wiatraki

Po nowej ustawie sądowej, która jest już w Senacie, trzeba jeszcze zmienić ustawę wiatrakową. Wszystko to tylko po to, by trafiły do Polski unijne miliardy na KPO. Przypomnę, że do tych zmian zobowiązał się rząd wobec Komisji Europejskiej. Niestety ale jest on znów wewnętrznie skłócony. Tym razem o dziwo okoniem staje Solidarna Polska. Dodam tylko skromnie, że w grę wchodzi całe osiem projektów nowej ustawy i jak na tą chwilę żaden nie spełnia “wymogów” obu partii.

Meanwhile in Israel

Podobnie jak w zeszłym wydaniu Tygodnika Szyderczego szybko napomknę o Izraelu. Tam nadal są burdy i rozpierdol w miastach i wydaje mi się, że to szybko się nie zakończy. Setki tysięcy osób cały czas protestują w Tel Awiwie. Są przerażeni tym, jak izraelski rząd stara się zwiększyć swój wpływ na sądownictwo. Zgodnie z propozycją rządu Kneset (ich parlament) zyskałby w praktyce prawo do unieważnienia wyroków Sądu Najwyższego bezwzględną większością. To co tam się u nas w tych sądach dzieje?

Lagun 2.0

Straż Miejska w Zduńskiej Woli została zaalarmowana przez mieszkankę bloku, że na klatce grasuje jadowity pająk. Ogólnie panika jak chuj, bo ani ona nie chciała wyjść z mieszkania… ani inni nie chcieli na klatkę schodową wejść. No bestia do eliminacji jak nic. Strażacy pojechali i rozpoznali – pająk faktycznie tam był. Niestety tylko plastikowy, a w dodatku z gatunku bezpiecznych. Od razu jak się dowiedzieliśmy o tym fakcie Pani Korektor naczelna przypomniała mi sytuację z 2021 roku (zaraz po moich urodzinach), kiedy to mieszkanka zaalarmowała i postawiła na nogi służby z powodu Laguna. Nosz kurwa niech pierwszy rzuci kamieniem kto go nie pamięta. Oczywiście służę pomocą i już przypominam na radosne zakończenie Tygodnika Szyderczego tego stwora z drzewa.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w telewizji “Publicznej”

Jak co tydzień… Bez zbędnych komentarzy zapraszam do czytania pasków Wiadomości TVP. Oczywiście także do wspierania autora Tygodnika Szyderczego – terapia psychologa kosztuje.

Kościół

HOŁD DLA BOHATERÓW NASZEJ WOLNOŚCI.

MAREK PLURA 1970-2023.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO.

Samochwała

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W TELEWIZJI POLSKIEJ.

“W SAMYM ŚRODKU MIASTA”, TVP INFO O 21:25.

“POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940”.

WILEŃSKA KUKUŁKA.

“ZGINĄŁ, BO BYŁ DZIENNIKARZEM”.

PiS

MILIARDY ZŁOTYCH NA ROZWÓJ POLSKI.

NIE MA ZGODY NA CENZURĘ!

ENERGIA DLA WSI.

POLSKA LIDEREM WOLNEGO ŚWIATA.

MILIARDY ZŁOTYCH DLA POLSKICH RODZIN.

POLSKA LIDEREM POMOCY DLA UKRAINY.

INWESTYCJE W BEZPIECZEŃSTWO POLAKÓW.

STABILNA ENERGIA DLA POLSKI.

POLSKA BUDUJE KOALICJĘ WSPARCIA UKRAINY.

ZIMOWY TRENING Z WOJSKIEM POLSKIM.

“STAWKA TYCH WYBORÓW JEST OGROMNA”.

“POSTAWA NIEMIEC JEST NIE DO ZAAKCEPTOWANIA”.

ODPOWIEDŹ NA ENERGETYCZNY KRYZYS.

Nie PiS

POLITYKA ULEGŁOŚCI SPOWODOWAŁA TRAGEDIĘ.

PYTANIA DO TUSKA BEZ ODPOWIEDZI.

POLITYCZNY ATAK NA PAMIĘĆ O LECHU KACZYŃSKIM.

PODZIELENI WSPÓLNĄ LISTĄ.

Kraj

TRZYMAMY KCIUKI ZA BIAŁO-CZERWONYCH! (X2)

NIEZWYKŁY KOSMICZNY SPEKTAKL.

GOLGOTA WSCHODU.

SUKCES BIAŁO-CZERWONEJ ZAŁOGI!

POLAK STRZELIŁ NAJPIĘKNIEJSZĄ BRAMKĘ?

SUKCES POLKIEGO MISTRZA KIEROWNICY. (SSP WEDŁUG TVP… TAK NAPRAWDĘ SSV)

GROŹNY POWRÓT ZIMY.

WRACA ZIMA.

SUKCES POLSKICH RAKIET W MELBOURNE!

POLSKIE RAKIETY ZACHWYCIŁY W AUSTRALII.

PRZED NAMI BIAŁY WEEKEND.

POWSTAŃCZA DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI.

POLSKA POD ŚNIEGIEM.

TEN WEEKEND NALEŻY DO BABĆ I DZIADKÓW.

ASTRONOM, KTÓRY OBRONIŁ OLSZTYN.

NAJWIĘKSZE SPOTKANIE W HISTORII POLSKI.

WYGRANA NA OTARCIE ŁEZ.

HISTORIA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.

ZIMOWE SZCZYTY NIEBEZPIECZEŃSTWA.

Świat

KORUPCJA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM.

BIAŁORUSKI REŻIM PRZEŚLADUJE POLAKÓW.

DEBATA O GLOBALNYCH PROBLEMACH.

ŚWIAT SZUKA SPOSOBU NA PUTINFLACJĘ.

WŁOCHY: SUKCES SŁUŻB W WALCE Z MAFIĄ.

WIELKA SKALA KORUPCJI W EUROPARLAMENCIE.

DEBATA W DAVOS O POMOCY DLA UKRAINY.

EUROPARLAMENT POGRĄŻONY W KORUPCJI.

POLSKA W CENTRUM ŚWIATOWEJ DEBATY. (X2)

DYSKUSJA O PROBLEMACH ŚWIATA.

WSPÓLNA WALKA Z ROSYJSKIM IMPERIALIZMEM.

POLSKA W CENTRUM GLOBALNEJ DEBATY.

EURO DRENUJE KIESZENIE CHORWATÓW.

SZOKUJĄCA SKALA KORUPCJI EUROKRATÓW.

POLITYKA ELIT SPOWODOWAŁA SPOŁECZNY BUNT.

KRÓL KAROL III DOCENIŁ POLAKÓW.

NIEMIECKA BIERNOŚĆ SŁUŻY ROSJI.

UNIJNA FRAKCJA DO WYNAJĘCIA.

DOWODY BRUKSELSKIEJ NIEPRAWORZĄDNOŚCI.

Rosja

DOWODY ZEZWIERZĘCENIA ROSJAN.

ROSJANIE NASILAJĄ BANDYCKIE ATAKI.

ROSYJSCY BANDYCI MORDUJĄ UKRAIŃCÓW.

Ukraina

WALCZĄCA UKRAINA POTRZEBUJE POMOCY.

UKRAINA ODPIERA BANDYCKI ROSYJSKI ATAK.

KATASTROFA NA UKRAINIE.

ZACHODNIA BROŃ NIEZBĘDNA DO OBRONY UKRAINY.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

W Tygodniku Szyderczym nadszedł czas na podsumowanie. Jedno co chciałem zauważyć tym razem to fakt, że Wiadomości TVP trzy razy zaznaczały, że Polska jest w centrum debaty w Davos. Niestety nie ujawnili do końca dlaczego. Nie dlatego, że jesteśmy w chuj zajebiści i mamy najlepszy rząd jaki możemy mieć. Chodzi o naszego prezydenta.

Dukać jak Duda

Różnica między Wałęsą a Dudą jest taka, że Wałęsa wiedział o tym, że nie zna języka angielskiego i go nie używał. Duda natomiast to zupełnie inna liga. On go nie zna ale i tak duka. Niestety, ale nawet nie biorąc mojej opinii pod uwagę mamy pośmiewisko na najwyższym szczeblu na skalę globalną. Jest to zdanie wielu osób niekoniecznie znających się na polityce. Ja się od niego odcinam, ale zapraszam do szybkiego wyrobienia sobie swojego zdania. Od razu piszę, że to nie fotomontaż…

Ciekawostka

A teraz pora na ciekawostkę w Tygodniku Szyderczym. Lagun naprawdę istnieje…

Właściwie to mrówkojad a nie legwan jak myślała owa mieszkanka, ale sam/a zobacz:

Tygodnik Szyderczy

Masz temat?

Masz propozycję współpracy?

To wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Wystarczy napisać maila: szyderczy.wloczykij@gmail.com bądź skontaktować się za pomocą mediów społecznościowych.

Dodatkowo:

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *