Tygodnik Szyderczy 18.04-24.04

Tygodnik Szyderczy 18.04-24.04

18.04

Promile na bulwarze

Tygodnik Szyderczy zacznie się od dość ciekawego i lekkiego tematu. Pochylę się nad spożywaniem alkoholu na bulwarach wiślanych. Ratusz jest za i dlatego cztery lata temu wydał na nie zezwolenie, niestety mieszkańcy Powiśla są przeciw. Przedstawiciele okolicznych mieszkańców zaskarżyli uchwałę, a wojewódzki sąd administracyjny uchylił ją. Teraz władze miasta czekają na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jest to dla mnie dość dziwne, z powodu faktu, iż we Wrocławiu też można pić na bulwarach. Mieszkańcy w Warszawie skarżą się na akty przemocy, seksualne i kij jeden wie jakie jeszcze z powodu zezwolenia na picie “pod chmurką”, a u nas takich akcji nie ma.

Z czego to wynika? Z braku kultury picia w stolicy i ich ogólnego chamstwa i prostactwa znanego w całym kraju? Czy może Wrocław jest taki zajebisty? Osobiście mieszkałem w wielu miastach w Polsce i na świecie i nigdzie nie znalazłem lepszego nastawienia do ludzi niż właśnie w stolicy… Dolnego Śląska. Uczcie się, a niebawem oczekujemy dostępu do morza.

Ale za co pić?

Skoro Tygodnik Szyderczy już jest przy kwestii alkoholu to pora zadać pytanie z grubej rury. Za co pić Panie Premierze? Jak żyć? Otóż nasz kochany Prezes Rady Ministrów wini za inflację wojnę w Ukrainie. Eksperci natomiast mówią, że to tylko jeden czynnik. Wypowiedział te słowa podczas świątecznego orędzia opublikowanego w mediach społecznościowych. Oczywiście to nie może być tak, że składa się życzenia świąteczne podczas takich przemów jak to kiedyś bywało. Teraz trzeba dojebać jeszcze kilka usprawiedliwień za niepowodzenia, zachęcić ludzi do głosowania na nich i takie tam czysto propagandowe akcje. Nie tylko złożył Polakom życzenia. Chcę tylko przypomnieć, iż tylko winny się tłumaczy. Eksperci słusznie wskazują, że wysoka inflacja była w Polsce jeszcze przed rosyjską agresją w Ukrainie. Zresztą to chyba każdy wie i widzi.

Nitka porozumienia

Mamy od niedawna nowego ambasadora Izraela w Polsce. Jest to mały gest, ale ważny. Poprzedniego ambasadora straciliśmy w połowie sierpnia zeszłego roku jak Duda podpisał program administracyjny, który im bardzo nie pasował. Jaakow Liwne mówi o tym, że Żydzi i Polacy wiedzieli, jak ze sobą współpracować. No wiedzieli dopóki mieli oni w naszym kraju więcej do powiedzenia niż połowa sejmu. Liwne przyjechał do Warszawy dwa dni po rosyjskiej napaści na Ukrainę i niestety nie odnotowałem tego zdarzenia z racji właśnie tej napaści. Obchody 79. rocznicy powstania w getcie warszawskim będą kolejną szansą na zbliżenie. Jestem głęboko przekonany, że i tam się odjebie jakaś gafa z udziałem naszej delegatury. Jakby co to Izrael jest nieoficjalnym posiadaczem broni jądrowej i aktywnie atakuje Syrię. Tak tylko jakby naszym coś odbiło przypomnę.

19.04

Paszport

Ostatnio się zastanawiałem co z moim paszportem covidowym. Nie wiedziałem jak to rozegrać dalej, aby był aktywny “w razie co”. Niedzielski na szczęście rozwiał moje wątpliwości i zapowiedział, iż będą one po trzeciej dawce bezterminowe. Ten sam minister zdrowia poinformował także, że Polska chce zrezygnować z przyjęcia i zapłacenia za zamówione szczepionki, które nie będą potrzebne. Wiąże się to z problemami kontraktowymi między nami, a producentem. Komisja Europejska chce się temu przyjrzeć i (o dziwo) wesprzeć nas w wycofaniu się z tego kontraktu. Chociaż raz mam nadzieję, że Niedzielski niczego nie odwali tak jak miał już to w zwyczaju przy strajku ratowników medycznych czy przy obostrzeniach. Ale jak mawiał mój dziadek : Nie chwal chuja przed wytryskiem, a dnia przed zachodem słońca.

Koń ze skrzydłami

Nie jest to mój ulubiony temat w Tygodniku, ale dość często go poruszam w odróżnieniu do naszej rządowej telewizji, która go nie poruszyła ani razu. W Parlamencie Europejskim ruszyły prace komisji do spraw inwigilacji Pegasusem, której przewodniczy Jeroen Lenaers, eurodeputowany z Holandii. Tym samym Boris Johnson ma kolejny problem, bo telefony kancelarii brytyjskiego premiera miały być szpiegowane Pegasusem. Nie wiadomo na tę chwilę, czy także telefon Johnsona bo wyjaśnienie sprawy trwa. Na teraz 65 urzędników ma potwierdzone szpiegowanie tym oprogramowaniem, a Polski wątek obok tego brytyjskiego będzie kluczowym. Nie muszę chyba dodawać, że będą prać te brudy przez rok tylko po to, aby sporządzić raport o jakim Macierewiczowi się nie śniło. Wyczuwam sensacje i wielkie problemy naszej partii rządzącej.

Pora na apel

O tym, że mamy od groma uchodźców z Ukrainy wie każdy. Nie każdy jednak był skłonny ich przyjąć tak jak osoby, które bez zastanowienia to zrobiły z potrzeby serca. Byli wśród tych osób także hotelarze. Ci jednak zastanawiają się, jak pogodzić biznes z pomaganiem Ukraińcom. Gdy pierwsi uchodźcy z Ukrainy przeszli Polską granicę nikt nie wiedział, jak długo będą potrzebowali pomocy. Kazdy miał nadzieję, że potrwa to krótko i Rosja opuści pokonana naszych wschodnich sąsiadów w maksymalnie miesiąc. Jednak Wojna trwa już niemal dwa miesiące. Problem się rodzi, bo właściciele hoteli pomagają częstona własny koszt, a niebawem majówka i początek sezonu turystycznego. Wyrzucić uchodźców? Pomagać nadal? Ja wiem co możesz zrobić Ty.

Zastanów się, czy możesz przyjąć kogoś, aby ich odciążyć. I tak mieli hotelarze przejebane przez pandemię, Polski Ład i każdy inny dziwny wytwór wyobraźni rządu. Mimo to mają serce. Pomaganie to nie sprint. To maraton. Tutaj masz sprawdzoną stronę w której możesz się zaoferować:

https://uasos.org/

20.04

Węgiel

Jako osoba urodzona w Katowicach i mająca swego czasu ojca, który był górnikiem bardzo nie lubię podawać takich informacji. Doszło do tragedii w kopalni Pniówek. Jest pięć ofiar wybuchu metanu. W kopalni Pniówek w Pawłowicach w województwie śląskim doszło do tragedii, tysiąc metrów pod ziemią. Wybuchł metan. Niestety w rejonie pracowało 42 górników, choć w większości udało się im wydostać o własnych siłach. Z pomocą do trzech zaginionych z dwóch stron ruszyli ratownicy i wtedy metan wybuchł ponownie. Stracono kontakt z całą grupą. Ostatni bilans to 5 ofiar śmiertelnych i 7 zaginionych. Kolejna grupa ratownicza czekała, aż stężenie metanu spadnie. Barbara nie jest łaskawa każdego dnia. Dlatego, że to właśnie taki zawód z wysokim poziomem zagrożenia życia życzy sobie zawsze każdy górnik tyle samo zjazdów co powrotów.

Pomniki

Instytut Pamięci Narodowej usuwa kolejne pomniki Armii Czerwonej. Spoko news z racji takiej iż mieli na to 34 lata od czasu wyborów w których wygrał Wałęsa. Chociaż w sumie robią to i tak szybciej niż powstaje Centralny Port Komunikacyjny. Nadal trwa usuwanie pomników “wdzięczności armii radzieckiej i jej żołnierzom”. Akcja IPN przyspieszyła po inwazji na Ukrainę, podczas której rosyjscy żołnierze dokonują na Ukraińcach zbrodni wojennych mających znamiona ludobójstwa. W całej Polsce do usunięcia jest jeszcze około 60 takich pomników. W statystykach nie liczę krasnali, które skakały przez płoty.

Tygodnik Szyderczy w wyjątkowo ciężkim wydaniu, bo sytuacja w ostatnich siedmiu dniach nie napawała radością. Mimo to jest sztosik.

Sukces portu

Tym razem nie będę cisnąć po CPK. Mam inny port na celowniku, ale z podobną historią. Chodzi mi tym razem o Port w Gdyni, który Horała i spółka uroczyście otwierali 23 września. Tak. Ten port do tej pory nie działa i nie przewiózł ani jednego pasażera. Wielki sukces jaki wtedy ogłoszono stoi, bo nie spełnia wymogów bezpieczeństwa pożarowego. Inwestycja warta ponad 290 milionów złotych z prawie połowicznym dofinansowaniem z Unii Europejskiej według gov.pl miała działać już od stycznia tego roku, a dzięki niewyjaśnionym okolicznościom mamy już końcówkę kwietnia. Sam Horała wypowiedział się, że on tam tylko był zaproszony z racji poszanowania jego nazwiska. I tutaj muszę się nie zgodzić. On wtedy na przecinaniu wstęgi nie miał kurtki z imieniem i nazwiskiem. Dopiero później wpadł na pomysł podpisania jej. Krążą plotki, że szef PiS-u ubiera co znajdzie i dlatego ostatnio nawet Morawiecki też tego dokonał.

Aż mi się kanał Sueski przypomniał. Tak samo działał jak nasz port.

21.04

Sąd

Co z likwidacją Izby Dyscyplinarnej SN? Solidarna Polska wciąż ma zastrzeżenia. Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zajmowała się projektami nowelizacji przepisów o Sądzie Najwyższym. Głównym projektem ma być prezydencki, ale Solidarna Polska nie zgadza się go poprzeć. Okazało się, że ma do projektu 30 poprawek. Sprawa wygląda tak, że teraz są ważniejsze głosy gości od Ziobry w rządzie niż kary jakie na nas nakłada Unia Europejska. 169 milionów euro według nich jest mniej warte od władzy jaką dzierżą. Brak mi słów na te ich gierki. Ziobryści sobie pozwalają za dużo ostatnimi czasy i jestem przekonany, że jest to partia, która liderowałaby w wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Sprawa się nie potoczyła oni o krok, a odroczyli ją do następnego wydania Tygodnika Szyderczego. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Mariupol

Władimir Putin rozkazał okrążyć zakłady Azowstal w Mariupolu. Dyktator Rosji wydał rozkaz, aby odstąpić od szturmu na hutę stali w której walczą ostatni obrońcy Mariupola. Polecił natomiast otoczenie huty ścisłym kordonem tak, by nikt nie był w stanie się wydostać. Nie wiadomo, ilu obrońców żyje, ilu jest rannych. W podziemnych korytarzach Azowstalu są też cywile, którzy według pana z kompleksami są nazistami. Zresztą większość Ukraińców w ich mniemaniu to naziści. Bitwa w Mariupolu na tą chwilę wygląda na przegraną, a bitwa o Donbas się zaczęła. Mam szczerą nadzieję, że uda się odeprzeć agresora w możliwie najkrótszym czasie.

Julka

Rodzą się mi pytania o utajnione oświadczenia majątkowe Julii Przyłębskiej i sędziów TK. Mianowicie nie poznamy oświadczeń majątkowych pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego, które utajniła prezes Przyłębska. Oświadczenie Julii Przyłębskiej utajniła z kolei pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska. Oświadczenia są tak samo tajne jak tajne są powody utajnienia tych dokumentów. Pojebane co nie? Mam dziwne wrażenie, że tuszują dotacje od PiS-u, aby sąd był po ich stronie. Tak. Jednym z utajnionych oświadczeń jest to Krysi Pawłowicz. Zastanawia mnie skala lewych dotacji. Tysiące, dziesiątki tysięcy? Może Fundusz Sprawiedliwości tam ich wspierał? Spekulować mogę, ale prawdy się szybko nie dowiemy.

22.04

Respiratorki

W sumie to nie jest ważne info, bo skończy się to zapewne umorzeniem biorąc pod uwagę fakt iż ręka rękę myje. Kryształowy Banaś i jego NIK zawiadamia prokuraturę w sprawie zakupu respiratorów. Najwyższa Izba Kontroli skierowała do prokuratury dwa zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o sprawę zakupu respiratorów przez resort zdrowia od byłego handlarza bronią. Jedno zawiadomienie dotyczy Janusza Cieszyńskiego – byłego wiceministra zdrowia. Z grubsza jestem zmuszony przypomnieć jak to wyglądało. Rząd przelewa hajs handlarzowi bronią, który kupuje respiratory i sprzedaje je KGHM-owi. KGHM następnie odsprzedaje je rządowi, który z nimi i tak nic nie może zrobić, bo nie mają certyfikatów. Poprali sobie pieniądze tam i to na grubo. Oni mają nas za debili, którzy myślą iż nie wyjdzie taki szwindel na jaw? Nie wiem co nimi kierowało robiąc tą akcję, ale ewidentnie im nie wyszło. Zresztą nie tylko to.

Dziwne sprawa

Niczym na meczu naszej reprezentacji można śmiało zacząć śpiewać hymn reprezentacji : Nic się nie stało. Zdziwiłem się przy akcji o Dziwiszu. Najpierw był komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, zaraz potem oświadczenie kardynała Stanisława Dziwisza. Nuncjatura w swoim oświadczeniu przekazała, że Stolica Apostolska zbadała dokumenty dotyczące “niektórych przypadków związanych z działaniami kardynała Stanisława Dziwisza podczas pełnienia przez niego funkcji arcybiskupa metropolity krakowskiego”. Działania byłego metropolity oceniono jako prawidłowe. Dla kardynała Dziwisza to kończy sprawę, jednak dla ofiar pedofilów pogłębia traumę. Prawdopodobnie Dziwisza zostawili w spokoju, bo za dużo wie. Dlatego między innymi raport o pedofilii wśród księży z naszego kraju nie wypłynął. Choćby taki raport jak sporządzili Francuzi.

Dziki wschód

Z jednej strony mamy Donalda Tuska, który apeluje do rządu o odcięcie się od prorosyjskiej Marine Le Pen oraz o usunięcie ze swoich szeregów antyeuropejskich polityków, bo czas wojny na wschodzie to czas na utrzymanie jedności w prozachodniej strategii. Z kolei z obozu władzy słychać pomysły na zawieszenie płacenia składek do Brukseli. Najlepszym tego przykładem jest Michał Wójcik, który otwarcie mówi o tym, aby jebać składki. Bardziej proputinowskiej agendy nie znajdziesz ze świeczką. No chyba, że liczymy Konfederatów, którzy od czasu do czasu wypalą z czymś nieprzemyślanym szybciej niż ja biegnę do sklepu 2 minuty przed jego zamknięciem.

Tygodnik bez Konfederacji to nie Tygodnik

23.04

Kolejna kopalnia

Sześć kilometrów od miejsca wybuchu metanu w pobliskiej kopalni także doszło do komplikacji. W kopalni Borynia-Zofiówka Ruch Zofiówka nad ranem doszło do “wstrząsu wysokoenergetycznego połączonego z intensywnym wypływem metanu”. Utracono kontakt z 10 pracownikami i trwa akcja ratownicza. Po południu poinformowano, że ratownicy dotarli do czterech górników, ale nie ma z nimi kontaktu. Niestety jest to jedna z pierwszych takich sytuacji w historii, gdzie dwie kopalnie niemal jednocześnie potrzebowały ekipy ratowniczej. Dzień wcześniej postanowiono odstąpić od akcji ratowniczej w kopalni Pniówek. Smutne jakoś to wydanie, ale chciałem zauważyć iż więcej osób ginie na budowach niż w górnictwie. O każdej ofierze pracy trzeba pamiętać. Bez znaczenia czy to górnik, budowlaniec czy kierowca zawodowy. Każde życie warte jest dokładnie tyle samo w tym przypadku. Najczęstszym powodem śmierci w pracy jest rutyna. Unikajmy jej.

Najebany i pojebany

Niegdyś jeden do jednego podając takie informacje to czytelnik myślałby, że to o Kielcach. Później, że to utargi kiboli w Krakowie. Teraz jednak nożownik pojawił się w Poznaniu. Bez powodu zaatakował nożem osobę niedaleko ronda Rataje. Policja szybko ujęła mężczyznę, który w biały dzień w Poznaniu rzucał się na ludzi z nożem. Został aresztowany i już po decyzji sądu trafił do aresztu tymczasowego. Usłyszał już także zarzut usiłowania zabójstwa. W momencie ataku był pijany, a jego ofiary były przypadkowe. Pić kurwa trzeba umieć i zawsze to powtarzam. Alkohol jest dla ludzi z umysłem i jeżeli go nie posiadasz proszę anuluj obserwowanie mojego fanpage’a. On tam posiada w weekendy sporo tematyki dookoła alkoholowej, a ta tematyka nie jest jak widać dla ludzi bez mózgu. Oczywiście jestem niemal pewny, ze go posiadasz i z umiarem korzystasz z dobrodziejstw upojenia alkoholowego.

Stop spend my money now

Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował akcję “Stop Russia Now!”. Z Polski do różnych miast Europy wyruszają bilbordy. Mają przekonać społeczeństwa i rządy Niemiec, Francji, Austrii i Włoch do większej pomocy Ukrainie. Oczywiście jest to marnowanie hajsu, który skrupulatnie oddajemy co miesiąc w podatkach do budżetu naszego kraju. Zamiast zająć się realną pomocą i z tych środków zapewnić choćby jeden posiłek dla potrzebujących uchodźców. Nie no na chuj. Lepiej wyjebać od groma siana na kilka bilbordów i wycieczek do innych krajów, aby ze skutecznością Pierwszej Damy podczas dnia kobiet dać przekaz światu. Czyżby rodzina kogoś z PiS-u miała udziały w drukarni? Bo Obajtek na bank zatankuje dostawczaki, które to ciągną.

24.04

Macron

W sumie Tygodnik zacznie informacje niedzielne od tej najważniejszej tego dnia. Zakończyła się druga tura wyborów prezydenckich we Francji. O urząd walczyli ze sobą Emmanuel Macron i Marine Le Pen. Stawką była nie tylko przyszłość kraju, ale i Unii Europejskiej, a także stosunek Unii do Rosji i wojny w Ukaranie. Marine Le Pen chciała współpracy z Rosją, osłabienia NATO i nie wierzy w Unię. Macron natomiast dalej chce dzwonić do Putina i obiecywać więcej niż PiS rolnikom. Francuzi nie mieli łatwego wyboru, częśc z nich wybierała między “mniejszym złem” według nich. Fakt, faktem wygrał Macron, który zdobył 58,5% głosów. Gratuluję linia telefoniczna Francja-Rosja znów rozpali się do czerwoności.

Konfa

Jak się chce to się da. Doszło do niezwykłej konferencji prasowej prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Odbyła się w służącej za schron stacji metra w Kijowie, a obecni byli dziennikarze z całego świata. Były podwójne kontrole tożsamości, rewizja osobista, zejście do schronu i tam na krzesełku siedział prezydent Ukrainy. Na samym wstępie zaśmiał się, że ma nadzieję, iż to nie jest jego ostatnia konferencja, a później dzielnie odpowiadał na pytania wszystkich zgromadzonych dziennikarzy. To, że ta osoba ma jaja już nie raz można było zauważyć i to nie dlatego, że grał w jakimś tanim porno. Myślę, że gdyby nie jego postawa Ukraina by nie miała żadnych szans w walce z Rosją. A ta już trwa 60 dni.

Wojna

Skoro w Tygodniku już wspominam o wojnie na Ukrainie, która trwa już niemal dwa miesiące to pora na małe podsumowanie. Robię to nie z powodu tego, że jest na to parcie czy dlatego, że to się czyta. Wręcz odwrotnie. Ludzie w naszym kraju powoli się przyzwyczajają do tego, że Ukraińcy biją się o wolność. Ja niestety dziś słyszałem lament Ukrainki, która zbiegła z tamtego piekła wraz z dzieckiem. Każdy dzień to czyjaś tragedia. Wojna w Ukrainie trwa już dwa miesiące, a Rosjanie nie przerywają ataku nawet podczas prawosławnej Wielkanocy, która właśnie trwa. Artyleria cały czas ostrzeliwuje miejscowości w obwodach donieckim i ługańskim. W kilku miejscach Ukraińcom udało się odnieść sukces – w rejonie Chersonia Ukraińcy odbili z rąk Rosjan osiem miejscowości. Mimo tego jest niebywale ciężko, a podsumowania zniszczonego sprzętu przez Ukraińców za chuj nie są warte statystyk zabitych cywilów.

Łącznie zabitych 2,345 osób (703 mężczyzn, 429 kobiet, 44 dziewczynki, i 63 chłopców, dodatkowo 70 dzieci i 1,036 dorosłych zginęło, gdzie nie można określić płci.)

To są dane tylko cywilów podane przez ONZ. Wojskowych zginęło ponad 12 tysięcy. Nie mam nic z tego, aby Ci przypominać o tym jak ważne jest nasze wsparcie. Zostawię Cię z tym samą/samego. Zastanów się kilka razy zanim kolejny raz będziesz rzucać chujami na Ukraińców, których teraz jest pełno. Oni w większości też nie chcą tutaj siedzieć.

Smutne, ale prawdziwe

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Oto i tym razem zebrałem wszystko to o czym nie wiedziałaś/eś Drogi Czytelniku, a TVP o tym nadawała. Mamy dobry rząd z wybitnymi fachowcami, a w kranie płynie whisky. Zapraszam do poczytania, a ja zaraz po leki skoczę jak to skończę opisywać.

Kościół

Drugi dzień Świąt Wielkanocnych.

Wielkanocne przesłanie Papieża Franciszka.

Andrzej Korzyński 1940-2022.

Rocznica pogrzebu pary prezydenckiej.

Tradycje Wielkanocne.

Pamięć o bohaterach.

Wielkanoc w kościołach wschodnich.

Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Hołd dla bohaterek naszej wolnosci.

Samochwała

Jose Carreras zaśpiewał dla widzów TVP.

Kto wygra niezwykłe muzyczne show? (The Voice Kids)

Najlepszy dziecięcy głos w Polsce.

PiS

Wyrzucić Rosję ze światowej gospodarki!

Polska odporna na szantaż Putina.

USA gwarantują bezpieczeństwo Polski.

Polska pomoc dla Ukrainy.

11 mld złotych na program kolej plus.

Sondaż: PiS z najwyższym poparciem.

Rząd planuje kolejną obniżkę podatków.

Potężna broń dla Wojska Polskiego.

Polska gospodarka odporna na kryzys.

Wojsko Polskie będzie potężne.

Rząd wspiera Polskich rolników.

Doskonałe dane z Polskiej gospodarki.

Polska pomoc dla walczącej Ukrainy.

Rząd inwestuje w bezpieczeństwo Polaków.

Powstaje nowy rdzeń Europy.

Nie PiS

Prawo obowiązuje także sędziów.

Prorosyjski gen polityki Tuska.

Kosmicznie wysoka emerytura Tuska.

Pożyteczni idioci Putina. (SPD)

Opozycja pokorna wobec agresywnej Rosji.

Bezmiar niesprawiedliwości. (Gersdorf)

Kraj

Wybuch metanu w kopalni Pniówek.

Demontaż sowieckich reliktów.

Polacy ratują ofiary Putina.

Dramat w kopalni Pniówek. (x2)

W trosce o bezpieczeństwo.

Trwają rozmowy z kontrolerami lotów.

Dramat w kopalniach.

Trwają rozmowy z kontrolerami.

Kapryśna wiosna.

Dramat pod ziemią.

Cyklon Thalke nad Polską.

Świat

Brutalne zamieszki w Szwedzkich miastach.

Niemcy nadal wspierają agresję Putina.

Macron czy Le Pen?

96. urodziny Brytyjskiej Królowej.

Francja wybiera prezydenta.

Rosja

Putin przywrócił zsyłki na Syberię.

Krwawa Rosyjska inwazja na Ukrainę.

Moralna dyskwalifikacja Rosjan. (Wimbledon)

Rosyjscy bandyci nadal mordują Ukraińców.

Bandycki atak Rosji trwa już 60 dni.

Przerażająca skala Rosyjskich zbrodni.

Ukraina

Rosyjskie rakiety spadły na Lwów.

Nowy rozdział w historii Ukrainy.

Ukraińcy znajdują pracę w Polsce.

Ukraińskie bohaterstwo i Rosyjska hańba.

Ukraina bohatersko walczy.

Heroiczna obrona Ukrainy.

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Sam nie wiem jak podsumować ten tydzień. Nie należał on do najweselszych, a ja sam miałem niezły zapierdziel w pracy. Jednak w tym wydaniu musi się znaleźć coś ekstra.

KUL

Czyli Katolicki Uniwersytet Lubelski odpalił kolejny kierunek. teraz będzie można być absolwentem tej wybitnie zajebistej uczelni w kierunku medycznym. Już krążą pogłoski, że najpopularniejszymi kierunkami będą po równo patomorfologia i dziecięcy pierwszego kontaktu. Ja tam nazywam rzeczy po imieniu i prawdopodobnie najpopularniejsze będzie nauczanie w kierunku pedofilii. Bo nie chce mi się wierzyć, że skala tego zwyrodnienia z jaką się teraz boryka kościół katolicki jest efektem innego czynnika niż nauka. Oni muszą gdzieś mieć zajęcia z pedofilii skoro są w tym mistrzami. Lub jak kto woli doktorantami.

Następnie dojebane podsumowanie nadające się na bonusik to TVP. Tutaj już się dzieje taka patologia, że powinno się nadać temu cztero cyfrowy kod zabezpieczenia rodzicielskiego. Nie jest to ciągłe porno podczas Wiadomości, ale twardo chcą nam mózgi ruchać tak jak… no właśnie klerycy dzieci. Nie było ani słowa o tym jak to inflacja popierdala, ani słowa o tym, że Julka, Kryśka i reszta mają utajnione oświadczenia podatkowe z powodów tajnych. Jest za to w chuj o tym jaka to Le Pen jest świetna, Tusk chujowy a ja ogólnie histeryzuje pisząc jak Polacy mają przejebane. Sam możesz wybrać.

Masz dwie “prawdy” tą propagandową od PiS i TVP, oraz moją. Nadawaną na własną rękę dozę informacji przy sprawdzaniu każdej z nich. Możesz mnie docenić i moją pracę stawiając mi (nie loda) kawę:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub otrzymując dużo więcej za mniej pieniędzy możesz zostać patronem moim. Tak twoja firma, imię czy “Kocham Wacka” będzie na pasku z prawej stronie.

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *