Tygodnik Szyderczy 2.01 – 8.01

Tygodnik Szyderczy 2.01 – 8.01

2.01

Drogo

Tygodnik Szyderczy zapoczątkuję złymi informacjami. Wszystko tylko po to, aby następne już nie były tak uciążliwe i mile zakończyć to 72 wydanie. Od pierwszego stycznia mamy droższe bilety autobusowe, wyższe opłaty za wywóz śmieci, więcej także trzeba zapłacić za ścieki, ciepło i parkowanie. Nowy rok to nowe podwyżki, choć wydaje się, że drożej już być nie może. Potrzymajmy piwo Glapińskiemu i całej partii rządzącej, bo aktualne (i tak już wysokie) ceny to dopiero początek. Taki tam nowy rok – nowe ceny. A jak u Ciebie z postanowieniami noworocznymi?

Trzebinia

Nie dalej jak w zeszłym wydaniu Tygodnika Szyderczego pisałem, że następny raz jak będę wspominał o tej mieścinie mam nadzieję, że nie będzie o tym samym. No i chuj z postanowień wyszedł. W Trzebini mianowicie pojawiło się kolejne zapadlisko. W ubiegłym roku było ich tam w sumie 23. Sam burmistrz mówi, że pozostawiono ich z tykająca bombą z opóźnionym zapłonem. Jarosław Okoczuk prosi także o jakąkolwiek pomoc w pozbyciu się problemu. Ktoś mu odpowie, czy tylko nieliczne wolne media będą działać?

Siła Kłamstwa

Skoro już o wolnych mediach to tym razem pochylę się nad sprawą, która po części niebawem może dotknąć i mnie. Musimy walczyć razem i pokazać, że się nie boimy. TVN24 w materiale “Siła kłamstwa” podał w wątpliwość rzetelność prac tak zwanej podkomisji Macierewicza. Przypomnę tylko, ze ten materiał ujawnia przemilczane fakty z amerykańskiego raportu NIAR oraz relacje osób, które uczestniczyły w pracach podkomisji smoleńskiej. Zresztą już o tym wcześniej wspominałem podczas publikacji tej ciężkiej i mozolnej pracy Piotra Świerczka i całej jego ekipy.

Antoś

Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce ich za to ukarać. Celem takiej kary jest wyłącznie próba ograniczenia krytyki dziennikarskiej związanej z działalnością podkomisji. Jest to oczywiście pojebana akcja, gdzie media (tutaj TVN) są poddawane próbie ucinania ich możliwości do ujawniania faktów. Podobnie jak cała grupa Discovery, liczne media i portale informacyjne tak i ja twierdzę, że nasi widzowie i czytelnicy mają prawo wiedzieć, czego władza nie chce ujawniać. Na tym właśnie polega wolność słowa i niech żaden skurczybyk nam nie próbuje tego zabrać. Jako zwolennik tej akcji także i ja umieszczę na łamach Tygodnika Szyderczego ten reportaż. Niech Macierewicz także i mnie zgłosi.

3.01

Do Urzędu

Miłościwie nam panujący Prezes Orlenu Daniel Obajtek zwołał konferencję prasową na której nie można było zadawać mu pytań. No i spoko, bo to nie pierwsza taka próba recytowania wykutych regułek i sformułowań przez władze i osoby dookoła niej. Jednak pytania do szefa koncernu poza wolnymi mediami mają też samorządowcy, którzy wyliczają, jak przez ceny na Orlenie stracili miliony. Zapowiadają też złożenie wniosków do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta o zbadanie działań Orlenu. Nic to zapewne nie da, bo nasz kraj to jedno z niewielu miejsc na Ziemi, gdzie po takich aferach klej do stołków działa mocniej niż uprzednio. Zazwyczaj działa to w drugą stronę, a za mniejsze przewinienia podają się do dymisji prezesi Spółek Skarbu Państwa i rządzący. Nie – nie u nas.

Coraz częściej się zastanawiam, czy Bareja nie był przypadkiem jasnowidzem. Bo tłumaczenie Obajtka, że musi się tłumaczyć z powodu nie podniesienia cen opozycji spokojnie nadaje się do jednego ze scenariuszy filmów mistrza ironii i sarkazmu.

NIK

Sytuacja z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumenta może się zakończyć tak jak z Najwyższą Izbą Kontroli. Banaś pisze list do marszałek Sejmu, Tomasz Trela z Nowej Lewicy pyta się czy PKN Orlen jest ponad prawem… a kontrolerzy NIK muszą się tłumaczyć w prokuraturze. Taki jest system zabezpieczeń. Oczywiście kontrolerów zatrzymali pełnomocnicy Orlenu, którzy do weryfikacji tej spółki nie dopuścili. Przypomnę tylko wszystkim, że NIK kontroluje wszystkie urzędy, instytucje, przedsiębiorstwa, w których pojawia się grosz publiczny. Izba sprawdza, czy te jednostki wykonują swoje zadania na rzecz obywateli w sposób najbardziej efektywny i oszczędny. Chyba, że konstytucja znów tutaj ma chuja do gadania.

Marvel

Wydarzenia z USA wskazują, że studio Marvel znów kręci. Jeremy Renner, amerykański aktor znany z roli w “Avengers” jako Hawkeye i serialu o tym samym tytule, uległ poważnemu wypadkowi w czasie odśnieżania. Tak – odśnieżania. Rzecznik gwiazdora opublikował oświadczenie, w którym potwierdził, że stan Rennera pozostaje “krytyczny, ale stabilny”. Pora zatem wytłumaczyć co się odjebało. Marvel nie kręci z tego co wiem nowych przygód o nim, a Jeremy po prostu używał swojego ratraka na gąsienicach, aby zapewnić dojazd do posesji którą ma w hrabstwie Washoe. Ratrak nagle zjechał i go “potrącił” tak oto Hawkeye nie zauważył nadchodzącej tragedii. Nie żeby nie z takich opresji wychodził. Nawet w filmie na koniec miał już przejść na emeryturę. No to chyba się jej doczekał. Tak, czy siak życzę mu powrotu do zdrowia, a jego postacią obiecuję, że będę częściej grywał w grach z tego uniwersum.

Tygodnik Szyderczy

4.01

Prawo jazdy

Podczas pisania tego newsa w Tygodniku Szyderczym zastanawiałem się, czy potrzebne jest prawo jazdy na konia i powożenie. No nie. Do kierowania pojazdem zaprzęgowym uprawniają: karta rowerowa, lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T – mowa tutaj o kategoriach prawa jazdy, które można uzyskać przed ukończeniem 18 lat. Po uzyskaniu pełnoletności woźnica nie musi już posiadać żadnego z wymienionych dokumentów. Sprawdziłem to, bo się zastanawiałem co poza mandatem może teraz grozić woźnicy z Ostrowa Świętokrzyskiego. Wóz z koniem w poprzek drogi, a na wozie pijany woźnica – tak wyglądała interwencja policjantów z tej właśnie mieściny. Policjantom przydała się umiejętność powożenia, a woźnicy przyda się teraz umiejętność trzeźwienia. Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Z relacji sąsiadów wychodzi, że on tak regularnie podróżuje. No ma zdrowie skubany, a jego konie to już pewnie na autopilocie lecą niczym Tesla. No chyba, że się zwieszą na poboczu gdzieś.

Armia

W zeszłym roku podczas jednego z wydań Tygodnika Szyderczego wspominałem o tym jak to nasz rząd składa zamówienie na czołgi (te z USA). Ta właśnie umowa na dostawę czołgów Abrams została zatwierdzona. Różnice w tym wyposażeniu i zamówieniu dodatkowym (broń, itp.) jest niewielka, a samych maszyn na gąsienicach będzie 116 sztuk. Mam nadzieję, że będą co najmniej tak samo mordercze jak ratrak Rennera. Pierwsze z tych bestii zobaczymy w Polsce już w tym roku. Myślę, że na miejscu jest wspomnienie też o tym, że z Korei Południowej przyszło niedawno pierwsze 10 czołgów K2. Tych ma być w sumie 180 do 2025 roku. Zbroimy się nieźle biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw. Błaszczak w wydawaniu pieniędzy jest lepszy od Morawieckiego. Mam nadzieję, że go nie mianują następnym premierem bo pójdziemy z torbami.

Spotkanko

Politycy Solidarnej Polski skorzystali z zaproszenia i spotkali się z premierem Morawieckim. Towarzyszył temu ogólny zapach podniecenia pomieszany z dumą Zera. Stawką rozmów są pieniądze na Krajowy Plan Odbudowy. Premier o dziwo nagle mówi, że “warto je brać” i jest to pewnie spowodowane popuszczeniem wodzy przez najniższego władcę z Żoliborza, który coś tam z kolanem ma nie tak i nie nadzoruje jego prac. Co na to Zbigniew Ziobro? A no, że jest lwem, silnym samcem Alfa partii, która ma jakieś 0,7% poparcia i takie tam. Ja jednak skupie się na Borysie Budce, który swoim komentarzem zrobił mi dzień. Przyznam, że sam na to nie wpadłem a on ewidentnie miał lepsze myśli podczas porannej toalety niż ja. Taki oto Tweet wrzucił u siebie:

5.01

Inflacja

Jak co miesiąc swój Stand-Up miał Glapiński. Powoli to już staje się rytuałem, że w dzień jego konferencji mam zakupiony popcorn za ostatnie grosze i czekam na nową dawkę humoru z najwyższej półki. Inflacja w grudniu wyniosła 16,6 procent rok do roku według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystyk. Adam Glapiński odczytuje to optymistycznie, bo to niższy wynik niż w listopadzie. To jednak oczywiście oznacza, że ceny wciąż rosną, tylko wolniej. Mnie jednak pocieszył bardziej swoim nawiązaniem do (między innymi) mojej pracy. Twierdzi, że nie rozumie co nas tak śmieszy w jego wypowiedziach kiedy on mówi o płaskowyżu, czy też o tym, że jest Jaszczompkiem. No ciekawe co nie? Chyba, ze to wcale nie jest śmieszne, a ja Cię tym Drogi Czytelniku zanudzam. To przestanę…

Błędy

Musze o tym wspomnieć, bo Pani Redaktor Naczelna mi żyć nie daje. Książe Harry, którego linia drzewa genealogicznego wciąż jest dla mnie zagadką wydaje książkę. Ten oto cały Książe w tej książce opowiedział o kłótni z księciem Williamem, w której miało dojść do rękoczynów. Tam poszło chyba o tą jego żonę z tego co skumałem. Ponadto książę Harry przyznał, że brał kokainę, o zgrozo odkąd miał 17 lat. Niech pierwszy rzuci kamieniem Książe lub księżniczka, który/a nie ćpał/a za małolata. W poprzednim zdaniu tytuł można wykreślić lub zamienić w zależności od pochodzenia etnicznego. W każdym razie jego zbiór bazgrołów niebawem się ukaże a ja czuję, że zagości on u mnie szybciej niż okręt podwodny w naszej armii.

Julka

Jak na moje sprawa powinna już dawno być zamknięta, bo Julka od Trybunału nie jest już panią prezes. No takie są fakty i z prawomocnością uchwały nie można dyskutować. Spóźnili się z chronieniem jej tyłka o kilka dni i mogą mieć tylko do siebie pretensje politycy PiS-u. Oczywiście politycy z Jarkiem na czele, który uznaje ją nadal za odkrycie towarzyskie jego życia. Spór prawny w łonie Trybunału Konstytucyjnego jednak nadal trwa. Sześciu sędziów, wybranych głosami posłów PiS, uważa, że kadencja Julii Przyłębskiej na urzędzie prezesa dobiegła końca w grudniu zeszłego roku.

Sama prezes i politycy PiS przekonują, że jeszcze trwa i trwać będzie do końca jej kadencji jako sędziego TK. Jak tylko pojawia się opcja przejęcia “władzy” przez innych ich popleczników to oczywistym dla mnie było to, że w końcu się zbuntują poplecznicy. W końcu jak ją wyjebią ze stołka to któryś z nich może go objąć. Niech igrzyska się rozpoczną. Ktoś ma może arenę do walk pożyczyć na potrzebę chwili walki?

6.01

Szczury

Nie będę sobą jak czegoś nie policzę w wydaniu Tygodnika Szyderczego. Tym razem padnie na gryzonie… jednak o tym później. Trzy gminy pod Gnieznem mierzą się z plagą szczurów. Gryzonie są już nie tylko na polach, ale także w obejściach i coraz bliżej domów. Władze gmin problem chcą rozwiązać, ale na razie nie mają na to środków, bo na trutkę i pułapki trzeba będzie wydać krocie. Czerniejewo, Niechanowo i Września są aktualnie atakowane. Dowiadując się o tym zastanawiałem się jak to historia może zatoczyć koło. Mianowicie każdy chyba zna historię o Mysiej Wieży i Królu Popielu, którego skubane dopadły nad jeziorem Gopło. No to teraz jak sobie o tym przypomniałem to zacząłem marzyć. Jakby tak te szczury miały zatoczyć koło historyczne i dopaść władcę w tejże wieży (a tutaj sobie wybierz prezydent, premier czy niski prezes PiS-u) ile czasu potrzebują na pokonanie tej trasy.

Obliczenia

Według różnych źródeł szczur rozpędza się od 13km/h do 18km/h zakładając, że może tak biec dwie godziny dziennie, bo resztę czasu spędzi na jedzeniu, mnożeniu się i takim tam przyjemnością droga do Kruszwicy wcale mu nie zajmie długo czasu. Przyjmijmy zatem, że maks. biega 15km/h.

Trasa piesza z Wrześni do Kruszwicy to 73,2km.

Doba ma 24h, więc 2h biegania w ciągu całego dnia daje 30km na dobę. Średnio na godzinę zrobi taki szczur 1,25km… plus jakieś 250 metrów “samopasu”.

73,2km : 1,5 km/h = 48,8h.

Nie dziękuj. Kłaniam się w pas z tą owocną informacją. Niech ktoś da cynk tym szczurom gdzie mają zmierzać, a ludzie niech im pożywienie załatwią.

Młody

Tate kupiłem Audice. Tak powinien się nazywać ten news. W Lublinie tuż przed północą rozpędzony samochód zjechał z drogi i uderzył w latarnię. Zginęło troje nastolatków, a czwarty walczy o życie. Za kierownicą siedział 19-letni kierowca, który prawo jazdy odebrał zaledwie kilka tygodni temu. Z jego Audi A4 nie zostało prawie nic, ale o dziwo lampa jakby nigdy nic nawet nie draśnięta. Naprawdę nie jest mi szkoda tych gówniarzy, którzy sami sobie zgotowali ten los. Szkoda mi ich rodziców i bliskich, którzy teraz się z tym muszą mierzyć. Jeden z tych “artystów” pozostawił po sobie filmik na którym twierdzi, ze trzech króli to dobry moment aby zajebać się jadąc 140km/h. Ja to nazywam selekcją naturalną.

Sukces

Tygodnik Szyderczy chwilkę o religii. 6 stycznia w Kościele prawosławnym obchodzona jest wigilia Bożego Narodzenia… koniec o religii. Teraz o przyczynach i skutkach. Chociaż Kreml ogłosił “propagandowe” zawieszenie broni, to działania wojenne nie zostały przerwane. Prezydent Biden i kanclerz Scholz zdecydowali, że Ukraina dostanie między innymi 50 amerykańskich bojowych wozów piechoty Bradley i 40 niemieckich Marder. Oprócz tego Niemcy przekażą Ukraińcom system przeciwlotniczy Patriot, podobnie jak Amerykanie. Dwa dni wcześniej Francja zdecydowała, że przekaże Ukraińcom lekkie czołgi AMX-10.

Skutkiem tej decyzji jest dumna konferencja Morawieckiego z Błaszczakiem na której premier dumnie twierdzi, że to dzięki nam oni je dostaną. Oczywiście chuj w tym prawdy. Po pierwsze plany przekazania Patriotów były wcześniej, ale nie wiedzieli jak to ugryźć. Po drugie dzięki nam to oni co najwyżej je mogą dostarczyć drogą lądową. Ani nie pomogliśmy im w zakupie tego, ani w produkcji. Jedynie możemy swoją propagandę na tej bazie siać. Coś jak na Białorusi czy Węgrach o Rosji nie wspominając. Pierdolenie o zajebistości mimo chujowatości.

7.01

Gosia

Małgorzata Manowska przemówiła. Co prawda trochę później niż się spodziewałem, ale jednak. Teraz szanowna pani pierwsza prezes Sądu Najwyższego nie lubi niektórych ławników. Tomasz Grodzki w skrócie karze jej spierdalać mówiąc ładnymi słowami o tym, że nie ma powodu do reasumpcji głosowania i nie ma możliwości. Manowska nie respektuje wyboru przez Senat ławników i domaga się wyboru innych. Ławnicy powinni być bezpartyjni i mieć nieskazitelny charakter. Małgorzacie Manowskiej nie odpowiadają ci, którzy są związani z Komitetem Obrony Demokracji. Przypomnę tylko czym jest ten cały KOD, aby nie było wątpliwości. Komitet Obrony Demokracji jest polską organizacją obywatelską i organizacją pozarządową, której jednym z celów jest promowanie wartości europejskich, zwłaszcza demokracji, praworządności i praw człowieka. Czy to nie pasuje przypadkiem do funkcji ławnika?

DDM

Kolejne szpitale i domy pomocy społecznej zakazują lub ograniczają odwiedziny pacjentów i pensjonariuszy przez bliskich. Powodem jest szalejąca grypa i choroby do niej podobne. Brakuje testów, coraz trudniej dostać się do lekarza i jest coraz mniej wolnych miejsc w szpitalach. To, co najłatwiej zrobić, żeby uniknąć choroby, to wrócić do dawno już zapomnianej regułki: Dystans, Dezynfekcja, Maseczka.

Oczywiście muszę obronić Niedzielskiego. Podpisał on rozporządzenie, dzięki któremu w ciągu tygodnia w przychodniach mają się pojawić refundowane testy combo. Polegają one na wykrywaniu w jednym czasie trzech rodzajów wirusa – grypy, RSV oraz COVID-19. Co prawda w styczniu a nie w listopadzie jak to się zaczęło… no ale podpisał jeszcze podczas trwania fali zachorowań. Gratki refleksu.

Kongres

Jak już wspominałem w poprzednim wydaniu Tygodnika Szyderczego ostatni raz takie kłopoty w amerykańskim Kongresie były sto lat temu. Republikanie po wygranych wyborach nie byli w stanie się dogadać, by wybrać szefa Izby Reprezentantów. Awantury, kolejne głosowania i polityczne targi, by przekonać skrajną prawicę nie przynosiły rezultatu. Udało się dopiero za 15 razem. Rolę tak zaszczytną w końcu uzyskał Kevin McCarthy z Californii. Jego wybór wiąże się z tym, że będzie musiał mieć na uwadze też zdanie tych skrajnych prawicowców na uwadze. No coś za coś.

Tygodnik Szyderczy

8.01

Wytrwałość

Dobra to teraz na poważnie. Chciałbym mieć taką kondychę, aby biec bez przerwy 12 godzin nawet po flaszkę 150 kilometrów. Niestety nie mam i nie będę miał raczej. Ma ją natomiast Dominika Stelmach. Ta oto dama to bowiem polska rekordzistka świata, która zawzięła się i biegła przez 12 godzin. Mówi, że ciężko zrobiło się dopiero po ośmiu. Biegła najszybciej, więc dobiegła najdalej i to historyczny rekord. Kolejny raz się potwierdza, że Polska stała się potęgą w biegach ultra. mamy bowiem ziomka, który jest w chuj najlepszy, a teraz dochodzi do niego kobieta… jakkolwiek to brzmi.

Made in China

Chiny otworzyły się na świat. Pozwoliły na swobodny wjazd i wyjazd z kraju, ale ponieważ komunistyczne władze nie są wiarygodne, świat obawia się nowych wariantów koronawirusa. Dlatego kolejne kraje wprowadzają testowanie przybyszów z Chin. Jest to w sumie większość Europy, USA i kilka krajów w Afryce. Nie licząc na przykład Maroko, gdzie Chińczyk nadal nie wjedzie. U nas mają zadecydować co z tym fantem zrobić za kilka tygodni. Jak zwykle na czas oczywiście. Samo WHO nalega na władze Chin, aby te częściej podawały ilości zakażeń i inne statystyki dookoła tej ich pandemii. Nam Niedzielski po fakcie da znać, że mamy nie wychodzić z domu, bo nowy Covid jest w natarciu. Oczywiście po chwili Morawiecki go po raz trzydziesty odwoła.

Wujek El Chapo

Dowiadując się o tej sprawie miałem w uszach tylko tekst jednego z rapów Słonia, gdzie nawijał on “przybył wujek El Chapo“. A dlaczegóż to? Właśnie Joe Biden leci do El Paso, by potwierdzić, że sprawę nielegalnej imigracji traktuje bardzo poważnie. Chwilę później ruszy do Meksyku, by rozmawiać o tym na szczycie krajów Ameryki Północnej. Natomiast w Meksyku kilka dni temu aresztowano Ovidio Guzmana – syna barona narkotykowego El Chapo. W związku z tym kartel wywołał zamieszki, w których zginęło jak do tej pory 29 osób. Chcę tylko zaznaczyć, że to już drugi raz jak go złapali. Za pierwszym razem oddali go dobrowolnie z obawy przed kartelem Sinaloa. Teraz podobno sie nie boją i będą walczyć z nimi. Jakoś kurwa śmiem wątpić, bo wydać go na zasadzie ekstradycji do USA nie chcą. Pewnie dlatego, że go oddadzą.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Nie chcę tego komentować, bo nie uzbierałem na odpowiednie leki i mi ciężko z tym. Także czytać proszę paski z TVP. Miłej lektury.

Kościół

WIERNI ŻEGNAJĄ BENEDYKTA XVI.

PASTORAŁKI STAROPOLSKIE W OPERZE KRÓLEWSKIEJ.

JUTRO CEREMONIA POGRZEBOWA BENEDYKTA XVI.

OSTATNIE POŻEGNANIE EMILIANA KAMIŃSKIEGO.

POŻEGNANIE BENEDYKTA XVI.

DZIEDZICTWO BENEDYKTA XVI.

POLSKA ŻEGNA PAPIEŻA.

ORSZAKI TRZECH KRÓLI PRZESZŁY ULICAMI POLSKI.

ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO W WATYKANIE.

BOŻE NARODZENIE W KOŚCIOŁACH WSCHODNICH.

MSZA DZIĘKCZYNNA ZA BENEDYKTA XVI.

PIELGRZYMKA KIBICÓW NA JASNĄ GÓRĘ.

2023 ROKIEM JERZEGO NOWOSIELSKIEGO.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO.

Samochwała

TVP KULTURA I TVP KOBIETA PO NOWEMU.

“ALARM!” O 20:15 W TVP1.

ZOBACZ, ZANIM TUSK ZAKAŻE OGLĄDANIA.

ZOBACZ FILM ZANIM TUSK GO OCENZURUJE. (X2)

NOWOŚCI TELEWIZJI POLSKIEJ NA NOWY ROK.

LATOWICZ Z “RANCZA” ZNÓW MIASTEM.

“NASZ CZŁOWIEK W WARSZAWIE” O 21:25 W TVP.

WŁĄCZ “ALARM!” O 20:15 W TVP1.

Z MIŁOŚCI DO MUZYKI.

JAKIE TAJEMNICE SKRYWA DOM POD ORŁAMI?

PiS

RZĄDOWY PROGRAM WSPARCIA DLA POLAKÓW.

NOWOCZESNY SPRZĘT DLA WOJSKA POLSKIEGO.

POLSKA BEZPIECZNA ENERGETYCZNIE.

APEL DO LIDERÓW ONZ WS. REPARACJI OD NIEMIEC.

NOWOCZESNY SPRZĘT ZMIENIA WOJSKO POLSKIE.

POCIĄG DO INWESTYCJI.

CZOŁGI ABRAMS DLA POLSKIEJ ARMII.

KRAJOWY PLAN ODBUDOWY POMOŻE GOSPODARCE.

WSPARCIE W CZASIE KRYZYSU.

SKUTECZNA WALKA Z PUTINFLACJĄ. (X2)

ZMIANY, KTÓRE UŁATWIĄ GŁOSOWANIE.

POLSKA PROPOZYCJA BĘDZIE ZREALIZOWANA.

NIEMCY MUSZĄ ZAPŁACIĆ ZA SWOJE ZBRODNIE.

WŁASNA WALUTA POMAGA W KRYZYSIE.

KONKURENCYJNE CENY POLSKIEGO PALIWA.

CORAZ BEZPIECZNIEJ NA POLSKICH DROGACH.

Nie PiS

OPOZYCJA SZUKA PALIWA WYBORCZEGO.

PLATFORMA EMERYTALNEJ NIEWIARYGODNOŚCI.

FINANSE PARTII HOŁOWNI DO WYJAŚNIENIA.

POLITYCZNY ATAK ZA BRAK PODWYŻEK CEN PALIW.

W OPOZYCJI DO POLITYCZNYCH SUKCESÓW.

INTERWENCJA W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM.

SKANDALICZNE ZACHOWANIE SENATORA POLSKI 2050.

KULISY PROROSYJSKIEJ POLITYKI TUSKA.

Kraj

NOWY ROK, NOWE ZWYCIĘSTWA.

DYNASTIA, KTÓRA ZMIENIŁA POLSKĘ.

POMOC Z GŁĘBI SERCA.

NIEPRZEWIDYWALNA ZIMA.

IGA ŚWIĄTEK POLSKIM SPORTOWCEM ROKU 2022.

Świat

ZAMIESZKI W NIEMCZECH I FRANCJI.

ŚWIAT SPORTU ŻEGNA PELEGO.

EUROKORUPCJA W EUROPARLAMENCIE.

BRAZYLIA ŻEGNA KRÓLA FUTBOLU.

KOMPROMITACJA NIEMIECKIEJ MINISTER OBRONY.

WEDŁUG AMERYKANÓW POLSKA TO TURYSTYCZNY HIT.

NIEMIECKA UCIECZKA OD ODPOWIEDZIALNOŚCI.

WYSOKA CENA ISLAMSKIEJ MIGRACJI.

CHRISTIANO RONALDO POWITANY PO KRÓLEWSKU.

ZAMIESZKI W MEKSYKU.

GROŹNY ŻYWIOŁ.

NIEMIECKA STRATEGIA GOSPODARCZA.

WSPARCIE UKRAINY I WSCHODNIEJ FLANKI NATO.

EURO DRENUJE PORTFELE CHORWATÓW.

PREZYDENT JOE BIDEN ODWIEDZI MEKSYK.

NIEMIECCY KONTRTERRORYŚCI W AKCJI.

AUSTRALIA POD WODĄ.

HISTORYCZNE NIEZROZUMIENIE.

Ukraina

POTĘŻNY ATAK UKRAIŃCÓW NA BAZĘ ROSJAN.

BOHATERSKA OBRONA UKRAINY. (X2)

BOŻE NARODZENIE W CIENIU WOJNY.

Rosja

ROSJANIE TERRORYZUJĄ UKRAIŃSKICH CYWILÓW.

ALARM! ROSYJSKIE ZBRODNIE W BACHMUCIE.

ROSJA SYSTEMOWO NISZCZY UKRAIŃSKIE MIASTA.

ROSYJSKI TERROR NA UKRAINIE.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

W podsumowaniu powinienem tylko zaznaczyć, że TVP przez cały tydzień traciło czas antenowy na kontratak odnośnie reportażu na temat awarii w Smoleńsku namawiając do oglądania ich materiału o Tusku w Warszawie. To jest i tak nic, bo niegdyś chluba TVP czyli skoki narciarskie nie pojawiły się ani razu na żadnym pasku, a przecież poszło nam w Turnieju Czterech Skoczni całkiem zacnie. Nie zająknęli się nawet, że Kubacki ma nową córeczkę (swoją drogą gratulacje). Za to sporo czasu poszło na zapewnianie nas, że kraj płynie prądem i gazem, a węglem natomiast wręcz pluje. Tak tego dużo mamy. Oczywiście bronili Obajtka, a tego haraczu, który zapłaciliśmy wcale nie było.

Pamiętajmy także, że Benedykt nie żyje, Hołownia to matacz a Niemcy wiszą nam hajsy. Tyle w tym wydaniu. Z niecierpliwością czekam na następne wydanie, które też będzie gorące coś czuję.

Masz temat?

Masz propozycję współpracy?

To wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Wystarczy napisać maila: szyderczy.wloczykij@gmail.com bądź skontaktować się za pomocą mediów społecznościowych.

Dodatkowo:

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *