Tygodnik Szyderczy 29.11-5.12

Tygodnik Szyderczy 29.11-5.12

29.11

Tygodnik Szyderczy już po raz 15 startuje z porcją najlepszych informacji. Tym razem rozpocznę od Ukrainy. Mieszkańcy kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów mówią o tym, że codziennie żyją w strachu, gdzie uderzy pocisk i dodają, że taki strach jest z nimi już ósmy rok. Ci Ukraińcy boją się, że wojna rozpęta się znowu z wielką mocą. Żołnierze są gotowi walczyć nawet sami, ale liczą na pomoc Zachodu. Zastanawia mnie już od dawna przy tego typu akcjach, czy ja sam bym spierdolił za granicę i zatroszczył się o to, aby moja rodzina była bezpieczna w jakimś innym kraju, czy też bym walczył za swój kraj. 800-850 tysięcy Ukraińców w naszym kraju mówi samo za siebie. Właśnie tak życie weryfikuje wybory.

Premier spotkał się z przedstawicielami opozycji w sprawie kryzysu na granicy. Morawiecki spotkał się z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych, a ich rozmowy trwały ponad trzy godziny i dotyczyły przede wszystkim sytuacji na granicy z Białorusią. Tymczasem sytuacja na granicy wciąż nie jest stabilna. Rządowi pali się dupa, bo stan wyjątkowy przestanie obowiązywać z końcem listopada. Będą kombinować jak zamienić stan wyjątkowy na stan podobny, ale omijający to nazewnictwo. Na bank będzie śmiesznie i ciekawie, bo jak wysyłają już delegata do rozmów z tą złą i niemiecką opozycją to już musi iść na grubo. Ciekawe kto będzie nowym ministrem czegośtam.

Skoro już o rządzie to ruszył proces Waldemara Bonkowskiego. Były senator PiS miał ciągnąć psa za samochodem, za co postawiono mu zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Policjanci otrzymali nagranie, na którym widać, jak były senator ciągnie zwierzę na haku za samochodem. Sam skurczybyk, któremu daleko do miana mężczyzny nie przyznaje się do winy. Sam mam w chuj zwierząt i nie wyobrażam sobie, abym Hulka ciągnął za samochodem. Mi go nawet szkoda jak jest mokry chodnik…

Masa, siła, agresja i… książka.

30.11

Ok lecimy dalej z rządem. Tym razem Mejza i jego wałki. Są głosy, że ludzie z PiS-u wyczekują tej dymisji, a ponieważ o szybkich działaniach w sprawie nowego wiceministra sportu nie słychać, pojawia się słowo “bunt”. A to leczy nieuleczalne choroby za gruby hajs, a to jego firmy kręcą lody na szkoleniach, o których istnieniu przekonamy się po analizie CBA. Ogólnie nawet dawno zapomniany Giertych wynajduje paragrafy na niego mówiąc o tym, że tak około 8 lat by mógł dostać za swoje przewinienia. Ja tam już wiele kurestwa i hipokryzji widziałem w swoim życiu, ale większość w sejmie kosztem zasad… Wygrali.

Dobra, a teraz pogrozimy palcem Putinowi. W sumie nie my osobiście, ale szef NATO. Rosja zapłaci wysoką cenę, jeśli kolejny raz użyje siły – mówi sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i jest to jasne ostrzeżenie dla Rosji. Tym samym dla Ukrainy oznacza to całkowite wsparcie. Putin też zabrał głos mówiąc o przekraczaniu czerwonej linii. Coraz większe szanse mamy na nie rozpoczęcie kolejnej wojny światowej, ale znając nasza historię i obecny rząd coś gdzieś może pójść nie tak.

Pora na podsumowanie listopada. Inflacja osiągnęła 7,7 procenta i coraz głębiej sięgamy do portfela. takie wstępne dane zaprezentował Główny Urząd Statystyczny. Dla Polaków oznacza to wzrost cen w sklepach, na stacjach i w sumie w każdym inny miejscu, gdzie jest czytnik kart. Kiedy i jak bardzo inflację wyhamuje rządowa tarcza? Coś czuję, że nie będzie to tarcza rodem z Kapitana Ameryki- nie do zajebania. Bardziej apeluję do Ciebie, abyś kupił już prezenty na święta, bo taniej nie będzie, a każde zaoszczędzone 50 złotych możesz przeznaczyć na flaszkę… albo troszkę puszek dla Hulka. Tak, tak- znów PayPalMe jak co wydanie. Dziękuję.

a chusteczki też drogie.

1.12 

Tygodnik Szyderczy tym razem nie o rządzie. CBŚP znowu w akcji, a tym razem rozbiło gang. Gruzini, Rosjanie i Ormianie mieszkający już jakiś czas w Polsce trudnili się ściąganiem długów. Długów, które nie istniały. Od przedsiębiorców żądali spłaty hajsu i w taki sposób skompletowali sobie w prokuraturze długą listę zarzutów. Wymuszenia rozbójnicze, groźby karalne, nielegalne posiadanie broni palnej, kradzieże, składanie fałszywych zeznań, udział w zorganizowanej grupie przestępczej i tak dalej. Gangsterzy działali na Mazowszu i Lubelszczyźnie, ale planowali rozszerzyć swoją działalność na cały kraj. Dziwne, bo w Pitbullu wszyscy umarli.

Od dziś nasz kraj nie posiada już stanu wyjątkowego. Nic się nie zmieniło- nie łudź się. Janina Ochojska nie została wpuszczona do strefy objętej zakazem przebywania z powodu przepisów, na podstawie których rząd wprowadził czasowy zakaz przebywania w tych samych miejscowościach. Czyli niby można, ale nie można. Niby fajniej, ale wciąż lipa. Jesteśmy za humanitarnymi gestami, ale tak ogólnie to spierdalać. To wszystko jest takie nasz. Tak samo jak obostrzenia, które od dziś weszły w życie, ale ni chuja ich nie można weryfikować. Taki mamy kraj.

Pamiętasz jak się śmiałem, że nie posiadamy okrętów podwodnych? Dalej ich nie mamy na stanie, ale dorobiliśmy się lodołamaczy. Polska zyskała cztery nowe lodołamacze, które zostały ochrzczone: Puma, Narwal, Nerpa i Manat. Wody Polskie użyją ich do pracy na Dolnej Wiśle. Ochrzciła je była posłanka PiS Małgorzata Zwiercan, co ewidentnie jest przejawem dobrej zmiany. Polskiego Ładu… czy tak jak w tym przypadku Polskiego Loda. Dalej jak jakiś statek się zanurza to tonie.

I ogólnie jest fajnie.

2.12

Żeby nie było, że jadę tylko po partii rządzącej. CBA zatrzymało byłą posłankę Bożenę K.. Miała złożyć fałszywe oświadczenie majątkowe, a także miała przywłaszczyć 320 tysięcy złotych przeznaczonych na działalność biura poselskiego. Bożena K. była posłanką Platformy Obywatelskiej. Także Tygodnik Szyderczy czuwa i oczywiście reaguje. Nie ważne jaka partia kradła, kradnie czy mataczy. Liczy się to, że opierdalają, opierdalali i będą opierdalać mój i Twój portfel.

Teraz powiew optymizmu. Mianowicie Sejm odrzucił obywatelski projekt całkowicie zakazujący aborcji. I to w naszym kraju, a na dodatek w pierwszym czytaniu. Całkowitego zakazu aborcji nie będzie, choć 41 posłów z PiS-u chciało, aby prace nad tym projektem trwały nadal. Podczas gdy posłowie debatowali nad projektem, to przed budynkiem Sejmu obył się protest. Oczywiście nie zwolenników tego pomysłu.

Cyrk na który niestety nie dostałem biletu był w Starym Sączu. Debatowali tam nad wycofaniem uchwały anty-LGBT, a tu nagle radna PiS zaintonowała “Bogurodzicę”. Mówili mi kiedyś, że sesje rad miasta to dobry materiał na kręcenie szydery to im nie wierzyłem. W trakcie dyskusji PiS-iorka Lidia Szewczyk oceniła, że wycofywanie się z uchwały to “bałwochwalstwo”, a następnie wstała i zaczęła śpiewać “Bogurodzicę”. Fałszowała oczywiście i tak troszeczkę jakby z chuja na podłogę spadła wyskakując z takimi zapędami. Taki jest skutek skrajnie wypranego mózgu.

Druga opcja- jak ja ostro najebany.

3.11

No i powracam w Tygodniku Szyderczym do stałego chwytu marketingowego, który jest tak oklepany jak żarty “przychodzi baba do lekarza…”. Polskie koncerny przypominają Polakom, że paliwo w Polsce jest tanie. Orleny i tym podobne zadbały o nasza edukację i takim oto sposobem pojawiły się banery informujące, że w Polsce “ceny paliw są jednymi z najniższych w Europie”. Mnie to osobiście nie pociesza, lecz przygnębia. Zwłaszcza, że i tak na paliwo wydaję więcej w porównaniu do swoich zarobków. Co z tego, że w Holandii, czy Niemczech paliwo jest droższe, skoro przeciętny Holender, czy Niemiec może kupić dwa razy więcej paliwa za swoją pensję? Kiedyś było zupełnie inaczej. Hajs mieli wszyscy, a towaru brakowało. Teraz towar w pip drogi, a hajsu nikt nie ma.

Staram się mało kiedy wspominać o oklepanych tematach typu Covid-19 czy głód w Somalii. Tym razem jednak pragnę zauważyć, że w ciągu ostatniego tygodnia zmarło na Covid-19 więcej osób niż przez cały 2020 rok w wyniku wypadków drogowych. To jest w chuj mało śmieszne, ale niestety prawdziwe. Rząd nie zrobił nic, by zatrzymać czwartą falę zachorowań. 2515 osób po stronie wirusa i 2491 osób po stronie wypadków. Tak wynika z oficjalnych statystyk. Skoro można było zaostrzyć kary, by walczyć z piratami drogowymi, czemu nie można było tego samego zrobić z obostrzeniami tej jesieni? Czyżby stał na przeszkodzie jakiś problem? No tak. Wyborcy się oburzą. Tym samym jutro we Wrocławiu będzie strajk antyszczepionkowców. Takie tam info z placu broni.

Te grudniowe obostrzenia czas sprawdzić. W końcu już są całe trzy dni. Jak działają limity w pensjonatach? Podstawą teraz jest deklaracja klienta, który w niej oświadcza o swoim zaszczepieniu bądź braku tego faktu. Czyli on sam za siebie ręczy, a limit obłożenia w pensjonatach i hotelach to całe 50 procent miejsc. Oczywiście to nie dotyczy osób zaszczepionych. Dlatego zarządcy i właściciele takich obiektów liczą na to, że goście będą zaszczepieni. Zazwyczaj wymagane jest oświadczenie, które oczywiście działa na tej samej zasadzie jak ja, kiedy przechodzę przez ulicę jednokierunkową. Patrzę w obie strony. Taką mam teraz wiarę w ludzi.

Tygodnik Szyderczy
KOCHAM nasz kraj.

4.11

Szpital w Białymstoku odmówił wykonania aborcji. W uzasadnieniu powołał się na Ordo Iuris, która jest jakąś tam fundacją czy Instytutem na rzecz Kultury Prawnej. Teraz głębiej. Płód nie ma czaszki i dwóch niezależnych psychiatrów stwierdziło, że pacjentce grożą reaktywne zaburzenia psychotyczne. Wydawałoby się, że jest to przesłanka do przerwania ciąży ze względu na zagrożenie dla zdrowia matki. Dyrekcja szpitala w Białymstoku, powołując się na opinię chuj wie jakiej fundacji uznała, że jednak aborcja w tym przypadku jest niedopuszczalna. Pierdolę co tu się odpierdala to już głowa mała. Jak można upaść tak nisko. Nikogo nie interesuje, że prawdopodobnie to dziecko pójdzie do kosza jak śmieć. Byle być inkubatorem.

Czy Agrounia będzie kolejną Samoobroną w sejmie? Korzenie mają podobne. Wśród propozycji programowych Agrounii, przedstawionych na konwencji znalazły się: rozdrobnienie dostawców strategicznych, godne warunki pracy dla pracowników, znakowanie żywności flagą kraju pochodzenia, wyznaczenie maksymalnych marż dla warzyw, owoców i mięsa. Agrounia proponuje również, aby w sklepach było 70 proc. polskich produktów i żeby podawać oprócz ceny informację ile pieniędzy dostanie rolnik. Nie powiem, że chujowy program, ale z miłą chęcią poczekam na ich obecność w sejmie. Będzie się chociaż coś działo innego.

Zrobili sobie szczyt. Taki tam prawicowych liderów. Kaczyński, Morawiecki, Le Pen i Orban to uczestnicy spotkania na którym przede wszystkim wyrazili sprzeciw wobec tego, co uważają za federalizację Unii Europejskiej. Mówiąc o tym, że “Nie chcą reformować Europy, tylko ją zniszczyć” miałem dziwne wrażenie, że mówią o sobie. Przypadkowo im jakieś zdanie się udało, tylko kontekst jest troszeczkę inny.

Tygodnik Szyderczy
Coś dodać?

5.11

Beata Pasik chce walczyć o sprawiedliwość, bo jak twierdzi “Musiała przetrwać to wszystko”. Dwukrotnie została uniewinniona z zarzutu zabójstwa, ostatecznie skazana na 25 lat więzienia, wyszła na wolność siedem lat przed terminem i nadal chce dowieść swej niewinności. Chodzi o głośną niegdyś sprawę zabójstwa w warszawskim butiku Ultimo. Ta cała akcja ciągnie się już od 16 grudnia 1997 roku, a skazano Beatę dwa lata później. Do tej pory twierdzi, że to nie ona i wierząc jej i jej zeznaniom czekam na sprawiedliwość. Niestety zarówno kiedyś w naszym kraju jak i obecnie karze się ludzi “dla przykładu”.

Dobra- sami tego chcieli. Teraz na grubo. Na skrajnie prawicowym szczycie partii w Warszawie spotkali się ludzie pokroju Kaczyńskiego i Morawieckiego. Niestety skutkiem tej polityki będzie prawdopodobnie marginalizacja Polski. Jarosław Kaczyński przekonuje, że głównym zagrożeniem dla Polski nie są reżimy Putina i Łukaszenki lecz Zachód – niemiecka i sfederalizowana Unia. To o tym rozmawiał w Warszawie z eurosceptykami z Unii, chwalącymi Putina, i głównie o tym napisał w liście na 30-lecie Radia Maryja. Sam Długopis też coś nabazgrał do Rydzyka na imprezę, ale mnie martwi jedno. Idziemy w stronę czerwoną i jak nikt tego nie zatrzyma to znów radośnie nas wyzwoli armia Rosyjska gwałcąc po drodze kobiety i plądrując nasze dobytki. Kurwa tak nie może być i mam nadzieję, że ten rząd szybko upadnie. Tak samo szybko jak antyszczepionkowcy.

#muremzapolskimmundurem to chyba najgorętszy hashtag tego dnia. Edyta Górniak nie zaśpiewała hymnu, ale zaśpiewała Dziwny jest ten świat, Las Ketchup nie dotarło do bazy wojskowej, Lou Bega mógł pocisnąć po “Lockdown Namba fajf”, ale tego nie zrobił. No Mercy nie zawiodło i zaśpiewało “Where do You Go”. Loona oczywiście Bailando. Viki Gabor jak na moje nie śpiewała, bo jej krzyżyk na szyi doskwierał. Captain Jack to już chyba każdy wie co mógł zaśpiewać. In-Grid tuesfortutututurutu. Bez kitu dobór piosenek zajebisty, nie ma to jak śpiewać Bajlando na koncercie dla mundurowych, którzy bronią naszych granic przed zmarźniętymi i wycieńczonymi migrantami. Kurski ogłosił zaraz po koncercie, że 3,5 miliona Polaków oglądało koncert. Zapomniał dodać, że jakieś 2,5 miliona oglądało go dla beki.

Tygodnik Szyderczy
Zabrakło tylko Rodowicz…

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak co tydzień tak i teraz Tygodnik Szyderczy robi relację z tego co tam piszczy w rządowej stacji telewizyjnej. Zbiór bredni i propagandy podzieliłem na kategorię jak zwykle i oczywiście zapraszam do lektury.

Kościół

Radio Maryja obchodzi hucznie swoją 30-tą rocznicę. Mszę prowadzi sam Tadeusz Rydzyk.

Papież ruszył na Cypr i Grecję.

Samochwała

“Lokatorka” wchodzi do kin, którego współtwórcami i producentem jest TVP.

Z okazji 40 rocznicy stanu wojennego TVP puszcza serię dokumentów “Paszporty Wolności”.

Koncert “Murem za Polskim Mundurem” to weekendowy hit TVP.

The Voice of Poland to najlepszy Polski program muzyczny.

PiS

Tarcza antyinflacyjna ochroni Polaków.

Rząd przyjął ustawę przeciwko lichwiarzom.

Rząd zdecydowanie walczy z inflacją

Polacy stawiają na Prawo i Sprawiedliwość.

Rząd nakłada sankcje za eskalację agresji.

W przyszłym roku dodatkowe 400 milionów dla rolników.

Ropa przed świętami będzie tańsza, bo akcyzę obniżył rząd.

W obronie suwerenności narodów spotkali się w Warszawie liderzy partii z Europy.

Nie PiS

Sędziowska kasta wspiera opozycję i oklaskuje Tuska.

Opozycja niszczy wizerunek Polski.

Hartwich i Żelazowska to członkinie zdemobilizowanej opozycji.

Tusk to proniemiecki opozycjonista.

Dwie wizje Unii Europejskiej z czego wizja Tuska to monopol Rosji i ich dostaw gazu.

Kraj

Polacy korzystają z efektów wzrostu PKB.

Hołd dla ofiar niemieckiego bestialstwa.

Szokujące zaniedbania w szpitalu w Pszczynie. NFZ nałożył karę.

Początek odbudowy Pałacu Saskiego.

Strażaków-Ochotników czekają zmiany na lepsze.

Świat

NATO gotowe do odparcia agresji Kremla.

Agresja Kremla jednoczy sojuszników.

USA debatuje jak ukarać Rosję.

Inflacja drenuje portfele Europejczyków.

Eurokraci stosują finansowy szantaż. Chodzi o warunkowość wypłat pieniędzy.

Angela Merkel idzie na emeryturę zostawiając kryzys migracyjny po sobie.

Finansowy skandal w Brukseli w tle politycy, sędziowie i członkowie Komisji Europejskiej.

Andrzej Duda

Udaje się na dwa dni do Kataru porozmawiać o gazie.

Napisał list gratulacyjny Tadeuszowi Rydzykowi, który został odczytany podczas mszy z okazji 30-lecia.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Jak co tydzień tak i teraz działam prężnie specjalnie dla Ciebie. Doceń to jakkolwiek. Możesz choćby napisać mi coś głupiego, czy polubić fanpage na Facebooku. Zawsze to lepsze niż nic. Pozdrawiam z tego miejsca wszystkich tych, których wkurzam i wszystkich tych, którzy mi ołtarzyki stawiają. To wydanie Tygodnika Szyderczego sponsoruje Bill Gates. Zdziwko? Kończę pisać co i jak na świecie z plasterkiem na lewej ręce- 3 dawka szczepionki Drogi Czytelniku. Teraz Ty się zaszczep, bo jak mawia Tusk (ten zły od Angeli) “Jak kochasz to się zaszczep”. Zapraszam do współpracy (współpraca to także nadanie mi tematu specjalnego) nawet tuż po oglądnięciu ostatniej i już po części klasycznej grafiki na końcu.

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.