Moje życie nie ma sensu

Moje życie nie ma sensu

Dziękuję Ci za temat
PasIdéal


Przyznam nie jest łatwy.

Stwierdzenie, że jakieś życie nie ma sensu jest tak błędne jak przekonanie, iż skoczenie nago w ławicę piranii skończy się bez szwanku.
Na sam początek wezmę na celownik pierwsze co mi przyszło na myśl. Religia.
Jest statystycznie wysokie prawdopodobieństwo, że jesteś wierzący… mniej lub bardziej, ale wierzący. 
Możesz być praktykujący, nie praktykujący… Żarliwy, gorliwy czy jakikolwiek… Jednak stawiam, że wierzysz w jakiegoś Boga, Bogów  bądź Światowida… W każdym spisie wierzeń bez wyjątku( a mimo iż jestem ateistą przeczytałem niemal wszystko) jest wzmianka o wartości każdego życia. Biblia…Hiob… ten doświadczony przez Boga nieszczęściami… Tam z tego co pamiętam Szatan go namówił…
Historia jego dowodzi, że czasem Bóg każe cierpieć ludziom niewinnym. Mimo tego należy zachować ufność w Bogu, który opiekuje się wszystkimi ludźmi na świecie i daje im łaskę. 
Lećmy dalej.
Koran… mimo iż jest to dość ciężki spis doczytałem się, że jeżeli człowiek postępuje dobrze( czyli jak mniemam zgodnie z wiarą) to jego życie jest cenne… Jednak, gdy postępuje źle to jego życie także jest cenne dla Stwórcy. Wtedy On może okazać łaskę, a jeżeli jej nie udzieli da mu drugą szansę. Tak w skrócie. 
Nawet pierwsze wierzenia naszych przodków- Słowian mówią o wartości życia. Sprawdź jeżeli nie wierzysz, ale było Drzewo Życia( chyba miało jeszcze kilka innych nazw), które Zrodziło pierwszych Słowian. Jednak było dodane, że wszystko co spłodziło to drzewo a także owoce owoców jego jest święte i ma najwyższą wartość… Dlatego dopiero później się tłukli o władze między sobą… bo pierw wierzyli w to( niemal pewny jestem, że języki im się pomieszały i się nie rozumieli stąd myśleli, że ten Słowian to nie Słowian).
Drugim przykładem takim ogólnym jaki podam jest oczywiście przyroda. Powiedz mi dlaczego każde zwierze jest potrzebne? Nawet ten pająk co Ci w kącie siedzi bądź siedział jest potrzebny. Jakby nie było pająków to życzę powodzenia z komarami i całą resztą ssąco-gryzących fruwajek. Ekosystem… To on ukształtował nam to co mamy aktualnie. Jakiś łańcuch pokarmowy, który działa i każde zwierze jest w nim potrzebne. Niestety co było słabe, bądź się nie przystosowało… Wymarło. A my- ludzie nadal w nim jesteśmy. Daje do myślenia co nie?
Oczywiście znam osoby, które tak myślą. Nie jestem w stanie zbytnio tego zmienić… Niestety. Mam od lat dobrego znajomego. Lekko ponad cztery lata temu uległ wypadkowi. Na chwilę obecną jest sparaliżowany od tułowia w dół. Sporo czasu mijało jak mi powtarzał, że jego życie nie ma sensu. Dopiero w zeszłym roku powiedział mi, że był idiotą( oczywiście przytaknąłem). Co się stało spytasz? Otóż otworzył fundację na rzecz ludzi takich jak on. Sam wiedział najlepiej z jakimi kosztami się to wiąże. W tej chwili pomaga, motywuje i zachęca do działań inne osoby z paraliżem. Jego życie nabrało sensu… Ma cel.
Drugą taką osobą, którą poznałem jest pewna kobieta. Jak miałem mniej więcej 16 lat poznałem ją pod namiotami. Robiła wiele głupich rzeczy… Oj wiele. Jednak pewnego wieczoru powiedziała mi to magiczne zdanie o sensie. Osobiście ją ściągnąłem z za barierek mostu, objąłem i dodałem, że się myli. Rozpłakała się i powiedziała, że jednak ma sens. Miała rodzinę dla której mogła żyć… Gorszą bądź lepszą, ale miała. Odnalazła sens swojego życia mimo, że już była jedną nogą na jego krańcu. Jeżeli twierdzisz, że Twoje życie nie ma sensu… 
Może jeszcze go nie dostrzegłeś/aś? 
Może twój sens jest gdzieś obok? 
Może jest w Tobie? 
A może po prostu nie chcesz go zauważyć? 
Wydaje się mi, że nawet jeżeli twoje życie dla Ciebie nie ma sensu aktualnie… Ma go dla kogoś innego. Pomyśl o tym. Co będzie jeżeli się poddasz? Jeżeli pewnego dnia postanowisz odejść? Jak będą się czuli inni? Wszystko ma swoje znaczenie. 
Najważniejsze, abyś ten sens znalazł/a sam/a. Bez tego nikt Ci nie pomoże… 
Bo ślepa mowa o tym, że jest tak czy siak nic tutaj nie zmieni. 
Wystarczy chcieć widzieć to inaczej.
Myślę, że temat wyczerpałem. Nie wymyślę niczego tutaj więcej, bo moje zdanie w tym poście jest jednoznaczne.
Mam nadzieję, że choć jedną osobę przekonałem do swojego poglądu… 
Niemal tak samo jak to, że zostawisz komentarz i/lub zaczniesz mnie śledzić na fb… 
Oczywiście nic na siłę.
Czekam na kolejny temat przez was zadany i jak zwykle…
Pozdrawiam
Szyderca Włóczykij


                                                              Fanpage Włóczykija na Facebooku

Dodaj do zakładek Link.

42 odpowiedzi na „Moje życie nie ma sensu

 1. Joanna komentarz:

  Życie jest piękne tylko ludzie to qrwy ^^. A serio to zawsze jest ktoś obok dla którego życie bez Ciebie nie ma sensu ^^.

 2. pasideal komentarz:

  Wiedziałam 🙂 Kiedy ja na ten temat dyskutowałam doszłam do wniosku , co pokrótce można wyczytać również z Twojej wypowiedzi, że mówienie "moje życie nie ma sensu" jest w gruncie rzeczy bardzo egoistyczne. Super napisane!

 3. Tak niestety( albo stety) to widzę

 4. Ela komentarz:

  Życie zaczyna nabierać sensu, jeśli widzisz, że twoje życie jest sensem dla innych… Czy jakoś tak 😉

 5. Magda M komentarz:

  Życie ma sens. Każde. Czasami widać ten sens, cel na pierwszy rzut oka, czasami trzeba się zastanowić dłużej. Niektórzy sensu szukają latami, choć nie zdają sobie sprawy z tego, że są nierzadko sensem życia dla innych 🙂

  Pozdrawiam!

 6. Ada Kuliczkowska komentarz:

  To, czym kieruję się w życiu, jest krótkie, a zarazem treściwe 🙂
  Głęboko wierzę w to, że los jest sprawiedliwy, mówiąc prościej jak sobie pościelesz tak się wyśpisz, a konsekwencje twoich złych wyborów wrócą do Ciebie z dwojoną siłą.
  Jeżeli uważasz, że życie nie ma sensu i skupiasz na tym całą swoją uwagę, to prędzej czy później los ci o tym przypomni, i faktycznie coś się spieprzy.
  Ja zazwyczaj staram się nie skupiać na negatywach (choć ponarzekać też lubię, tak dla samego faktu narzekania), bo po co? I tak to nic nie zmieni, a tylko męczy ludzi dookoła.
  Moim zdaniem często autorzy gadek w stylu ,,Moje życie nie ma sensu" to osoby pragnące atencji, za wszelką cenę, kosztem innych ludzi, którzy się tym przejmują i to przezywają. Jest to nic innego jak czysty egoizm ;), ale może jestem zbyt surowa w swoich ocenach…sama już nie wiem…
  Uff… ale się rozpisałam, co oznacza, że wybrałeś świetny temat 😛

  pozdrawiam

  Adatoniewypada

 7. Patrycja S komentarz:

  Dlaczego moje życie ma być bezsensu? To ja mu nadaję cel,marzenia i radość. Nikt za mnie niczego nie zrobi ani nie pomoże. Jeśli robi się to co się kocha, czerpie radość że swoich zainteresowań, hobby, pasji to nie ma miejsca na życie bez sensu, w grupach zawsze się znajdzie ktoś porozmawiać doda otuchy, owszem zalicza się dołki ale z nich zawsze się można wygrzebać i wtedy stajemy się silniejsi i otwarci na nowe doznania, przygody, radości. Nie warto dopuszczać do siebie myśli że życie jest bezsensu, życie ma sens tyko wystarczy poszukać i poczekać a wtedy będziemy najszczęśliwsi ��

 8. I właśnie o to chodzi w tym wszystkim… Tak mi się wydaje

 9. Po pierwsze gratulacje zmiany adresu. Po drugie ja tematu nie wybrałem 🙂 To czytelnicy to robią;)

 10. Stop dopuszczaniu myśli…
  Tfu…
  Tych o braku sensu oczywicie

 11. Ptysia komentarz:

  Pisałam kilka lat temu, na jakimś blogu o tym tekst i za żadne skarby nie pamiętam jego nazwy, a jakiś czas temu wymieniałam zniszczony dysk 🙁 ale uważam bardzo podobnie. Świetny tekst 😉

 12. Dziękuję 😉
  Szkoda… Fajnie by było to porównać.

 13. Joanna_Majj komentarz:

  Bardzo miło się czytało 🙂 Mądry, ambitny tekst. Lubię to! 🙂

 14. Joanna komentarz:

  Temat który proponuje to przemoc domowa.
  Myślę ,że powinniśmy zaprzestać pisanie o miłości a rozmyślać i pomoc tym którzy są w takiej sytuacji bądź też byli .
  Może akurat wpisem przypadkiem ktoś w ciężkiej sytuacji otworzy oczy i będzie wiedział jak można sobie pomóc.

 15. Oczywiście…
  Następny temat to "Przemoc Domowa" … chyba znowu będę miał batalię, ale ją wygram

 16. Każde życie ma sens ale trzeba go dostrzec. Dużo narzekamy, wciąż skupiamy się na tym co nam nie wyszło, użalamy się. Bardzo dobry tekst. Gratuluję

 17. Do usług 🙂
  Dziękuję

 18. Anonimowy komentarz:

  Oj Szyderco, dziwny jesteś.
  No cóż, ja też. Bo lubię dziwnych ludzi.
  Świetnie napisane.

 19. Dziękuję… chyba 🙂

 20. Anonimowy komentarz:

  Hej, Szyderco, co Ty na to, by zrobić wpis o dojrzewaniu i nastolatkach, swoim nastoletnim życiu?
  Chętnie bym poczytała.

 21. No to mamy kolejny temat…
  Pierw jednak temat poprzedni na tapecie i Przemocy domowej(projekt w drodze)
  Dojrzewanie i Nastolatkowie…
  Coś o sobie także dorzucę 😉

 22. Paulina Kotlarska komentarz:

  Temat ciężki, ale myślę, że napisałeś wszystko, co trzeba było. Warto pamiętać, że to my nadajemy sens naszemu życiu.
  https://niemownie.wordpress.com

 23. O tak 🙂 My lub osoby dookoła nas 😉

 24. Justyna Parucka komentarz:

  To od nas samych zależy jak przeżyjemy swoje życie 🙂 Pozdrawiam jusinx.blogspot.com.

 25. No a od kogo… no od nas 🙂

 26. Aneta komentarz:

  Tylko od nas zależy jaka rolę przyjmiemy na deskach teatru zwanego życiem.

 27. Choć czasem są osoby, które nam w tym pomagają… W trwaniu, jeżeli sami boimy się wejść na scenę

 28. Ewelina Malina komentarz:

  Życie jest piękne tylko trzeba wiedzieć jakie tabletki brać 😂😂😂

 29. Witamina C, Rutinoscorbin a w razie awarii Ipuprofen

 30. Nika komentarz:

  Temat trafiony w 10. Mimo iż się nie podaje chwilami i tak jest trudno, starać się dalej. Kwestia perspektywy i… zdrowia psychicznego

  blog youtube

 31. Stara się ten kto nie umie 😉 Ty umiesz… Wiemy to oboje.

 32. Krytyk amator komentarz:

  Może właśnie jak nie ma po co żyć dla siebie, trzeba po prostu żyć dla innych. Człowiek nie przegrywa, jeśli ciągle walczy. Trudno jednak wczuć się w sytuację człowieka, który odczuwa takie cierpienie, że postanawia się poddać. Myślę, że nie dysponując specjalistyczną wiedzą należy być ostrożnym w ocenach.

 33. Ostrożności nigdy za wiele. Jednak wystarczy dość sporo widzieć w swoim życiu aby można było się wypowiedzieć. Każdy ma swoje zdanie… A jeżeli ktokolwiek/cokolwiek mnie ma hamować w moim zdaniu… To niestety nie będę szczery…ani sobą

 34. kaasilka komentarz:

  Religia i wierzenia ludzi to bardzo ciężki temat.
  Wiele osób choć wierzy nie przyznaje się do tego, nie wiedząc czemu.Ja zaliczam się do grupy wierzących, niepraktykujących.

 35. To tylko jeden z aspektów do mojej teorii dlaczego nasze życie ma sens;)

 36. Paulina komentarz:

  czy mógłby zostać poruszony temat przemocy szkolnej i jakie ona niesie za sobą konsekwencje? zwłaszcza dla osoby gnębionej 🙂

 37. Jasne Paulino. Temat zapewne poruszę. Będzie zaraz po gwałcie…

 38. Margareta komentarz:

  Simply wish to say your article is as astounding. The clarity on your submit
  is simply spectacular and that i can think you are knowledgeable in this subject.
  Fine together with your permission allow me to snatch your feed to stay updated with forthcoming post.
  Thank you one million and please continue the gratifying work.

  • Thanks for ur support. Yes, my knowledge about that topic is enought for wrote something interessive.
   Also if u got some questions feel free for send it to me on facebook… or here. I will write also for ya around it.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.