Tygodnik Szyderczy 20.03 – 26.03

Tygodnik Szyderczy 20.03 – 26.03

20.03

Plewy

Tygodnik Szyderczy rozpoczynam od dość niecodziennego zdarzenia nawet jak na obecne czasy i obecny rząd. Michał Kołodziejczak wraz z rolnikami rozsypał plewy przed Ministerstwem Rolnictwa. Lider AGROunii ma zamiar to robić niebawem także przed biurami poselskimi PiS-u. Wszystko po to, aby Polacy dowiedzieli się o ich niezadowoleniu. O tym, że czują się lekceważeni przez rząd. Rolnicy zapowiadają, że będzie to długi i głośny protest, a w tym czasie w Sejmie zaczyna się debata nad odwołaniem ministra rolnictwa. Henryk Kowalczyk ostatnimi czasy ma mocno pod górkę. A to go wyjebią z targów, a to protesty są na jego dzielnicach. Trudne dni?

TikTok

Kurde jednak to banowanie TikToka dla polityków o którym pisałem w zeszłym wydaniu Tygodnika Szyderczego to głupi pomysł. W tym przeświadczeniu utwierdził mnie Fogiel, który zrobił bardzo ładnego shorta z pytaniem do Polaków. Zadał on młodym Polakom pytanie “za co nienawidzicie PiS-u?”. Jak się pyta, to trzeba liczyć się z tym, że będzie odpowiedź. Poseł usłyszał konkrety. Bez nienawiści czy hejtu. Właśnie chyba na nienawiść i hejt liczył, aby to PiS mógł wykorzystać w swojej kampanii. No niestety się nie udało, a niektóre odpowiedzi były dużo bardziej niż trafne. Odpowiedzi pozostały, a sam TikTok mistrza strategii już zniknął z portalu. Oczywiście zniknął oryginał, bo cała reszta pozostała i na długo jeszcze będzie tą wpadkę przypominać.

Bazyl

Nie będzie to news o Krysi Pawłowicz, więc spokojnie można go przeczytać bez utraty apetytu. Będzie to informacja o pan u, który poszedł do apteki kupić lek, został zatrzymany, przewieziony na komisariat i przesłuchany. Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej przekonuje jednak, że farmaceutka, która zawiadomiła policję, zachowała się tak, jak powinna. Koń Bazyl i jego właściciel nie mają ostatnio lekkiego życia. Jak tłumaczy lekarka weterynarii Anna Bazik, wszystko dlatego, że przepisany koniowi lek na wrzody ma u ludzi działanie wczesnoporonne. Spoko, że żyjemy w pojebanym kraju co nie? Takie tylko szybkie info od Włóczykija: Koń Bazyl dostał receptę na 90 opakowań leku. Wiesz ile to potencjalnych poronień może być? Za dużo jak na nasze realia. Gościa od zakupu po sprawdzeniu jego teorii konnej zwolniono do domu.

21.03

Trampek

Ostatnimi czasy słucham sobie Trumpsta i jego utworu “Chunky“. W sumie nie tyle słucham, co oglądam, bo klip jaki jest do tego utworu zrobiony ma status epickiego. Zobacz sobie sam Drogi Czytelniku – polecam. Jednak nie o tym będzie ten news w Tygodniku Szyderczym.

Policja i Secret Service zostały postawione w stan najwyższej gotowości, a nowojorski sąd otoczono zaporami. To wszystko przygotowania do ewentualnych protestów zwolenników Donalda Trumpa. On sam twierdzi, że zostanie aresztowany i wzywa do wyjścia na ulice. Wszystko za sprawą akcji z wydaniem 130 tysięcy dolarów na aktorkę porno Stormy Daniels. Miało to zagwarantować jej milczenie w sprawie kontaktów intymnych z tym ziomeczkiem. Jest to pierwszy raz w historii USA, kiedy przed sądem stoi były prezydent tego kraju. U nas w kraju sytuacja jest podobna. Obecni politycy płacą swoim wyborcom za milczenie przy okazji ruchania nas wszystkich bez mydła każdego niemal dnia.

France

Skoro już o protestach to nawiążę teraz do Francji. Rząd Francji przyjął właśnie reformę emerytalną z pominięciem Zgromadzenia Narodowego i wygrał głosowanie w przedmiocie wotum nieufności, ale bitwa na ulicach Paryża trwa. Podniesienie wieku emerytalnego z 62. roku życia do 64. roku życia wywołało liczne protesty, a szacuje się że jakiś milion obywateli tego kraju w nich bierze udział. Jakby ktoś planował urlop w tym kraju to aktualnie jeszcze bardziej odradzam niż zazwyczaj. Uwierz mi, że Wieża Eiffla jest przereklamowana.

Wojna

Wojna u naszych wschodnich sąsiadów trwa w najlepsze. Ukraińska armia informuje o zniszczeniu transportu rosyjskich rakiet Kalibr. Miało do tego dojść wieczorem podczas tranzytu kolejowego w mieście Dżankoj na Krymie. Oprócz węzła kolejowego znajduje się tam także lotnisko wojskowe rosyjskich sił powietrznych. No fajnie, ale ostatnimi czasy coraz więcej słychać o tuszowaniu przez Ukrainę ich strat na froncie. Nie chcą powiedzieć otwarcie ile osób zmarło już za swój kraj.

Natomiast przebywający z wizytą w Rosji prezydent Chin Xi Jinping kolejny raz spotkał się z Władimirem Putinem. Kolejny raz, bo siedzi już tam drugi dzień. Tani spektakl polityczny w wykonaniu tych dwóch mistrzów błazenady można podsumować słowami Jinpinga. Ten otwarcie podziękował Putinowi za – jak to określił – “wsparcie dla Chin” i powiedział, że Pekin powinien utrzymywać bliskie stosunki z Moskwą. Ciężkie czasy wyczuwam w najbliższej przyszłości. Dlaczego? Ponieważ przywódcy Chin i Rosji nazywali się wzajemnie “drogimi przyjaciółmi”. Czy Chiny włączą się do tej wojny? Oby nie.

autor nieznany…

22.03

Woda

Na świecie jest ponad osiem miliardów ludzi. Tak w teorii, bo “Google” pobrano już 10 miliardów razy w Sklepie Play. Śmieszki jednak na bok, bo dziś wypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji musze napisać smutną wiadomość o skali globalnego problemu, którą najlepiej pokazać mi w liczbach. Mianowicie dwa miliardy ludzi nie ma dostępu do wody pitnej. Na domiar złego rzeki wysychają, a lodowce topnieją. Wszystko to spowodowane jest naszą eksploatacją Ziemi i kto wie ile procent globu za kilka lat nie będzie miało dostępu do wody. Więcej niż obecne 25%? Na pewno.

Need For Speed

Policja chciała go zatrzymać, bo nie miał zapiętych pasów i nie miał wycieraczki. Wtedy zaczął się niebezpieczny pościg ulicami miasta – szczęśliwie zakończony zatrzymaniem kierowcy, który był pod wpływem amfetaminy. Ziomeczek spierdalał taranując inne fury, łamiąc wszystkie możliwe przepisy i uplasował się na pozycji lidera jeżeli chodzi o mandat. Dostał mandat na ponad 20 tysięcy i uzbierał ponad 100 punktów karnych. To jednak nie jest koniec. 32 latek w tym swoim Volkswagenie spierdalał także z powodu tego, że był poszukiwany za kradzieże. Jumał na terenie Włocławka towar regularnie, a łączna wartość kradzieży na jego koncie przekroczyła 10 tysięcy. No ziomek szybko światła dziennego nie ujrzy. W sumie bardzo dobrze i chcę zauważyć, że chwalę policję za udany pościg.

Rowerek

61 złotych – za taką cenę można kupić ostatnie rowery miejskie w Poznaniu. Blisko tysiąc jednośladów idzie pod młotek, bo system wypożyczania idzie do likwidacji. Nie wiem jak to liczą, ale stało się to dla nich nieopłacalne. Pięć lat temu wypożyczono milion siedemset tysięcy rowerów, w zeszłym roku już tylko niecałe trzysta tysięcy. Poznaniacy ogólnie w kraju są postrzegani za dusigroszów i jako jedyni stwierdzili, że w sumie jebać rowerki. Taki zakaz miejskiego pedałowania narzucili. 

23.03

In Vitro

Muszę to odnotować w Tygodniku Szyderczym z dwóch powodów. Po pierwsze sam jestem za tym projektem, a po drugie coś czuję, że to i tak nie przejdzie. Do Sejmu trafił obywatelski projekt “Tak dla in vitro“. Jego autorzy chcą, żeby państwo refundowało tę metodę zapłodnienia rodzinom, które bardzo chcą mieć dziecko. Pod tym projektem podpisało się blisko pół miliona osób. Proces wdrożenia tego projektu będzie długi i na pewno nie raz jeszcze opiszę na jakim etapie on aktualnie się znajduje i dlaczego nie może on być wdrożony.

William

Trafił do naszego kraju i od razu doznał zapewne szoku. Przyleciał bowiem do Rzeszowa i na bank była to zupełnie inna rzeczywistość niż książęce posiadłości gdzieś w jakiejś dziurze u nich. Następnie zjadł kolację i spędził wieczór w lokalu wspierającym społeczność LGBT+. jakby było mu mało wrażeń to następnego dnia rano spotkał się z Andrzejem Dudą oraz z Ukraińcami pracującymi i uczącymi się w Polsce. Brytyjski książę William niespełna dobę spędził w Polsce, a doznał u nas zapewne więcej wrażeń niż przez rok u siebie. Jednak z wyrazami wsparcia przyjechał przede wszystkim do brytyjskich żołnierzy. To się liczy, a nie łamany angielski naszej głowy państwa.

Solidarny Leśny Dziadek

Inaczej tego newsa nie mogłem nazwać, bo wszystko mi się składa właśnie w taki tytuł. jak mam być totalnie szczery to chciałem zrobić coś bardziej chwytliwego w stylu “Powrót Kubicy”, ale on nie powróci do F1. W porządku – teraz do rzeczy. Dyrektor generalny Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Józef Kubica, przemawiając w mundurze leśnika i otwarcie agitował na rzecz Zjednoczonej Prawicy. – Jesteśmy gotowi, żeby wygrać tę wielką batalię wyborczą – stwierdził.

Zatrudnienie polityka Solidarnej Polski Dariusza Mateckiego w Lasach Państwowych i upolitycznienie tej instytucji badała Magdalena Filiks. Po śmierci jej syna i skandalu z tym związanym temat jest dla władzy niewygodny. W tle jest kampania wyborcza Solidarnej Polski, frakcji skrajnie antyunijnej, która, oczywiście, twierdzi, że UE chce przejąć kontrolę nad polskimi lasami. Wycinka drzew przynosi krociowe zyski, a Lasy Państwowe to stanowiska i ogromny majątek, nad którym Solidarna Polska chce zachować całkowitą kontrolę. Straszenie odebraniem lasów to pomysł oczywiście nienowy. PiS już w 2015 roku straszyło filmikami o lasach otoczonych płotem z zakazem wstępu i napisem po niemiecku. Była to oczywiście fikcja. 

Następni mundurowi, którzy będą otwarcie agitować za swoimi stołkami w prawicy to policja, czy może wojsko? Niebawem się dowiemy. Jest to tak brudny, trudny i dochodowy temat, że nawet Morawiecki wydaje się przy nim kryształowym człowiekiem.

24.03

Komedia

Przy okazji ogłoszenia planów przekształcenia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w Akademię Policji, komendant Jarosław Szymczyk po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawił się publicznie. Opozycja żąda jego dymisji w związku z wybuchem granatnika w Komendzie Głównej Policji, a sprawą zajmuje się prokuratura. Szymczyk jednak nie zdecydował się w piątek na rozmowę z dziennikarzami. 

Na początku lat 90-tych, kiedy studiowałem właśnie tutaj na szczycieńskiej uczelni, z wielką dumą nosiłem taką koszulkę z napisem “Police Academy”. Ona była niezwykle popularna

gen. insp. Jarosław Szymczyk

Moim zdaniem zmiana nazwy to nie jest powód do dumy, a obecna sytuacja w policji przypomina sławną filmową komedię “Akademia Policyjna”. Przypomnę, że tej komedii było całe 7 części, a kolejne 7 można śmiało nakręcić na bazie starań policji w naszym kraju na przełomie ostatnich siedmiu lat panowania Prawa i Sprawiedliwości. Nie licząc drobne sukcesy jakimi mogą się poszczycić. O wszystkich znaczących przeczytasz na łamach Tygodnika Szyderczego.

Babciowe

Donald Tusk, a zarazem cała Platforma Obywatelska wychodzi z propozycją świadczenia “babciowego”. Ma ono powstać z myślą o mamach i nie wykluczać dodatkowo 500+. Tusk zapewnia, że to nie rozdawnictwo, a inwestycja. O co chodzi w tym całym świadczeniu? Na czym ma polegać? Już tłumaczę. “Babciowe“, czyli 1500+ miałoby przysługiwać każdej mamie, która po urlopie macierzyńskim zamierza wrócić do pracy. Jak długo byłoby wypłacane “Babciowe”? Donald Tusk zapowiedział, że 1500 złotych matki otrzymywałyby do momentu ukończenia przez dziecko 3 lat. Pomysł jako inwestycja jak na moje zajebisty i oczywiście dobrze napędzający gospodarkę w naszym kraju. Jest on do wykonania biorąc pod uwagę matematyczny aspekt.

Około 305 000 kobiet odwiedza porodówkę w naszym kraju (statystyki z zeszłego roku). Niespełna 50% na tą chwilę wraca do pracy po urlopie macierzyńskim. Przyjmijmy zatem, że połowa z tych kobiet nie wracających do pracy da się namówić na takowy po otrzymaniu tego świadczenia.

305000 – 25% = 228750

228750 x 1500 = 343125000

343125000 x 12 = 4117500000

Łatwo policzyłem, że program takiego świadczenia powinien wynieść około 4 miliardów złotych rocznie.

Czy jest to dużo zważywszy, że na jakąś kiepską Telewizję Rządową w tej chwili wydajemy prawie 3 miliardy rocznie? Nie sądzę. Plan jest jak najbardziej wykonalny. Oczywiście pomógłbym sobie przy realizacji tego świadczenia upierdalając 500+ osobom, które powinny się zacząć brać do pracy… a nie ja musze na nie zapierdalać.

Drożyzna

Kiedy na co dzień coraz trudniej związać koniec z końcem, jeszcze trudniej myśleć o zbliżającej się Wielkanocy. Na bank w tym roku Święta będziemy obchodzić pod dyktando drożyzny. Skromniej i oszczędniej będzie w wielu domach. Ale w wielu nie będzie wcale, jeśli zabraknie solidarności. Wędliny, tradycyjne ciasta i ozdoby są poza zasięgiem osób takich jak te, które na co dzień gorący posiłek zawdzięczają jadłodajni wrocławskiego Caritasu. W tym miejscu – każdego dnia – wolontariusze wydają ponad pół tysiąca zup. – Coraz więcej osób mamy nie tyle w kryzysie bezdomności, co “domnych” ludzi, którzy mają mieszkania, ale sobie już nie radzą. Potrzebują przyjść na zupę Caritas – mówi Paweł Trawka, Caritas we Wrocławiu.

Smutne to, ale w tych czasach wódka będzie w cenie pomidorów, a majonez w cenie dobrego whisky. Nie namawiam do zmian tradycji – ja tylko pokazuję możliwości.

Tygodnik Szyderczy

25.03

Polak

No i się stało. Polski dowódca plutonu w Legionie Międzynarodowym zginął w Ukrainie. Miniona doba to też kolejni zabici i ranni cywile. Wszystko za sprawą tego, że Rosjanie przeprowadzili masowy ostrzał ośmiu obwodów. Chcę od razu zdementować pogłoski jakoby śmierć naszego rodaka na tej wojnie była powodem decyzji władzy Chersonia, która wzywa mieszkańców do ewakuacji. Nie jest to ciągłość przyczynowo skutkowa. Musze jednak odnotować to w minionym tygodniu, że żołnierz nasz tam poległ mimo tego, że nikt go do tego nie zmuszał, aby się na tej wojnie zjawił. Nawet biorąc pod uwagę ogrom boyów z Ukrainy, którzy jakimiś kanałami spierdolili ze swojego kraju i teraz sobie jeżdżą na Uberach w Polsce.

Izrael

Kryzys w Izraelu przybiera na sile. Rządowy plan reformy sądownictwa o którym już nie raz wspominałem na łamach Tygodnika Szyderczego zakłada osłabienie niezależności Sądu Najwyższego. Kneset ma zająć się ustawą w przyszłym tygodniu. Przeciwnicy zmian nie ustają w protestach co najlepiej widać na demonstracjach. Ten największy manifest w Tel Awiwie przyciągnął kilkaset tysięcy ludzi. Najlepsze jest to, że wśród tych wszystkich transparentów widać też i takie, które porównują te zmiany do tych wprowadzonych w Polsce przez PiS. Mi osobiście jest trochę wstyd, że u nas obeszło się to bez buntu. No ale my to zupełnie inna bajka.

Nokaut

Niebywale rzadko pisze o naszych poczynaniach sportowych. Jednak to co się odjebało na starcie Eliminacji do Mistrzostw Europy w naszej grupie śmierci wymaga komentarza. Łatwo, szybko i przyjemnie grało się Czechom z naszą reprezentacją w Pradze. Dwubramkową przewagę mieli już po dwóch minutach, a trzecia bramka to był nokaut. Gol Szymańskiego w końcówce obrazu klęski nie zmienił. Lewandowski stwierdził skromnie, że to był zimny prysznic dla nas.

I jest to dość smutne, że nasza reprezentacja w piłce kopanej znów stała się moją inspiracją do memów. Teraz czeka nas kolejny turbo ciężki mecz. Tym razem z Albanią. Krajem, który naprawdę polecam w celach rekreacyjno-odpoczynkowych.

Tygodnik Szyderczy

26.03

Atom

Całkiem śmiesznie się składa, bo tego samego dnia co Rosja my też straszymy atomem. Władimir Putin mówi o planach rozmieszczenia taktycznej broni nuklearnej na terenie Białorusi. Operacja ma być sfinalizowana latem. Kijów i Zachód reagują na to ze spokojem. Jednak my nie mamy się z czego śmiać. U nas atomem zajmuje się sam Jeden Sasin. Jak on ma doglądać u nas budowy serii mini elektrowni atomowych to chyba najwyższa pora na budowanie schronów.

Tour de Śląsk

Najwyższa pora podsumować eskapadę Tuska po Śląsku. W najszybszym skrócie było to dziesięć dni spotkań, rozmów i propozycji programowych Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk z jednej strony składa obietnice wyborcom – np. Babciowe – z drugiej strony ostrzega przed możliwym sojuszem PiS-u i Konfederacji. Oczywiście jestem osobą postronną i mam dziwne wrażenie, że taki sojusz może zaistnieć. Jest on prawdopodobny zważywszy na antyunijne poglądy większości polityków obu partii. No a ja się do tego Zero i spółka dogra to jesteśmy w czarnej dupie.

Euro Solidarność

Projektowane rozporządzenie unijne w sprawie limitów emisji metanu łączy ponad podziałami. Europosłowie wszystkich sił politycznych mówią jednym głosem, że proponowane limity doprowadzą polskie kopalnie do upadku. Rozporządzenie trzeba zmienić, a opozycja dorzuca swoje trzy grosze mówiąc: walczymy teraz o poprawę tego, o co polski rząd nie zawalczył wcześniej. Łezka mi się kręci w oku jak widzę scenki wielkiej solidarności wszystkich naszych europosłów.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

No to lecimy. Bez zapinania pasów… ale z paskami głównych wydań “Wiadomości”. Zbieram na leki jak coś.

Kościół

MEDIALNY ATAK NA KSIĘDZA. (NA KTÓREGO PEDOFILA TYM RAZEM?)

WOJCIECH MISIURO 1951-2023. (OK… KIM ON BYŁ?)

HOŁD DLA POLSKICH BOHATERÓW RATUJĄCYCH ŻYDÓW.

WYJĄTKOWY MARSZ I KONCERT W HOŁDZIE ŚWIĘTEMU.

Samochwała

“RESORTOWE DZIECI” O 21:15 W TVP INFO.

HISTORIA NIEZWYKŁEJ MIŁOŚCI.

“PUNKT ZWROTNY” O 21:05 W TVP1 I TVP INFO.

OFERTA TVP DOSTĘPNA NA ŁOTWIE. (ZA CO KAŻEMY TAK TYCH BIEDNYCH ŁOTYSZÓW?)

RUSZYŁ RADIOWY FESTIWAL “MONODRAM”.

“ŚWIĘTY” JUŻ W KINACH.

“ALARM!” O 20:15 W TVP1.

MUZYCZNA OPOWIEŚĆ O WIELKIEJ ODWADZE.

HIT WIOSENNEJ RAMÓWKI TELEWIZJI POLSKIEJ.

PiS

POLSKI GŁOS W DEBACIE O STANIE EUROPY.

POLSKA WZMACNIA OCHRONĘ GRANIC.

PROGRAM ROZWOJU POLSKI LOKALNEJ.

RZĄD SKUTECZNIE OCHRONIŁ POLAKÓW. (CHYBA PRZED DOSTATKIEM)

AMERYKAŃSCY ŻOŁNIERZE NA STAŁE W POLSCE.

RZĄDOWE WSPARCIE DLA NIEPEŁNOSPRANYCH. (TA… CI CO PROTESTUJĄ NAWET NIE MOGĄ OKNA UCHYLIĆ)

INWESTYCJE NAPĘDZAJĄ POLSKĄ GOSPODARKĘ.

POLSCY KIEROWCY TANKUJĄ TANIEJ. (CHYBA KURWA ALKOHOL)

RZĄD INWESTUJE W BEZPIECZEŃSTWO POLAKÓW.

WIĘCEJ PIENIĘDZY DLA POLSKICH SENIORÓW.

DUŻA UMOWA NA MAŁY ATOM. (NIC NOWEGO JAK PIS DAJE DUŻO HAJSU NA COŚ MAŁEGO)

SILNA POLSKA W SILNYM SOJUSZU.

NA HORYZONCIE WAŻNE ZMIANY DLA UCZNIÓW. (HAHAHA, NO I SIĘ DOIGRALI)

AKADEMIA POLICYJNA W SZCZYTNIE. (AKADEMIA POLICYJNA 14: ALE JEBUO)

OCHRONA DLA DZIECI, WSPARCIE DLA RODZICÓW.

ROZMOWY O PRZYSZŁOŚCI POLSKI. (Z CYKLU “CO TU SIĘ DA JESZCZE ZJEBAĆ”?)

HISTORIA JEST SIŁĄ NARODU.

WSPARCIE NAPĘDZA RAJDOWY TALENT. (ORLEN JAKBY KTOŚ PYTAŁ)

SILNA POLSKA W EUROPIE RÓWNYCH PAŃSTW.

SPECJALNE WSPARCIE DLA MŁODYCH LUDZI. (DARMOWA WAZELINA W KAŻDYM KOŚCIELE?)

OSTATNI DZWONEK NA WYKORZYSTANIE BONU.

Nie PiS

TUSK KRYTYKUJE RZĄD ZA ŻĄDANIE REPARACJI.

TUSK PRZESTAŁ STRASZYĆ POLEXITEM.

OPOZYCJA KŁÓCI SIĘ O MIEJSCA NA LIŚCIE.

OPOZYCJA NAKRĘCA SPIRALĘ NIENAWIŚCI. (TAA… KTOŚ TO ŁYKA JESZCZE?)

POLAKÓW IRYTUJĄ ZWODY DONALDA TUSKA. (DOBRZE, ŻE NIE WZWODY)

OPOZYCJA: POLACY POWINNI PŁACIĆ NIEMCOM.

TELEWIZJA TVN I SZOKUJĄCA POLONOFOBIA. (JA JEBIE JAKI TYTUŁ PASKA :D)

OPOZYCJA CHCE ZABLOKOWAĆ ROZWÓJ ELBLĄGA. (CHYBA ROBIĄC Z NIEGO AUTONOMICZNE PAŃSTWO PIS-U…)

UDAJĄ ELITĘ, GARDZĄ POLAKAMI.

POGARDA JAKO POLITYCZNA STRATEGIA.

TUSK POZYWA ZA CYTOWANIE JEGO SŁÓW.

WIELKA KŁÓTNIA ZAMIAST WSPÓLNEJ LISTY.

WYBORCY WERYFIKUJĄ WIARYGODNOŚĆ PLATFORMY. (POLICZYŁEM I MASZ WYNIK WCZEŚNIEJ W TYGODNIKU)

TAKTYKA GRY NA RELIGIJNYCH EMOCJACH. (MI TO PASUJE DO PIS… ALE NIEEEEE)

TUSK W OPOZYCJI DO SAMEGO SIEBIE.

Kraj

TRZYMAMY KCIUKI ZA BIAŁO-CZERWONYCH! (NO TO POTRZYMALI)

WIOSNA… ACH TO TY!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.

NIEZWYKŁE HISTORIE “WYBUDZONYCH”.

PRZED MECZEM POLSKA-CZECHY.

PIERWSZY SPRAWDZIAN NOWEGO TRENERA.

KAMIEŃ MILOWY POLSKIEJ ONKOLOGII.

W NOCY ZMIENIAMY CZAS Z ZIMOWEGO NA LETNI.

80 LAT OD AKCJI POD ARSENAŁEM.

RYWALIZACJA Z WŁASNYMI SŁABOŚCIAMI.

CHOROBA ZMIENIŁA ŻYCIE W WYŚCIG Z CZASEM.

Świat

PO WYBORACH NA LITWIE.

REŻIM ŁUKASZENKI NISZCZY BIAŁORUSINÓW.

FRANCJA W OGNIU PRZEZ REFORMĘ MACRONA.

GROŹNE TRZĘSIENIA ZIEMI.

AGRESJA KREMLA JEDNOCZY SOJUSZNIKÓW.

FRANCUZI PRZECIWKO MACRONOWI.

ZEGAREK WSTYDU EMANUELA MACRONA. (SERIO… DOJEBALI SIĘ DO ZEGARKA)

POLSKA NOC W STANACH ZJEDNOCZONYCH. (THE PURGE?)

POGRĄŻENI W ULICZNYCH PROTESTACH.

Ukraina

UKRAINA ODPIERA ZBRODNICZY ROSYJSKI ATAK.

BOHATERSKA OBRONA UKRAINY.

RAPORT Z LINII FRONTU.

UKRAIŃSKIE WOŁANIE O POMOC.

Rosja

BANDYCI PUTINA PORYWAJĄ UKRAIŃSKIE DZIECI.

WOLONTARIUSZE NA CELOWNIKU BANDYTÓW PUTINA.

BANDYTA Z NAKAZEM ARESZTOWANIA STRASZY ŚWIAT.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Wielki czas nadszedł. Czas podsumowania minionego tygodnia u Włóczykija. Po pierwsze pralka mi jebła i to sama z siebie. Nie to co ceny na Orlenie po słowach Obajtka… choć w sumie te nie spadły. No miałem chwilkę zabawy z nią i to na jakieś trzy podejścia. No ale działa.

Po drugie także mi jebła hulajnoga. Złapałem kapcia w tylnej oponie i zbieram na naprawę teraz. To jednak wszystko i tak nic. Największym hitem tygodnia była zmiana lokalizacji “biura” Tygodnika Szyderczego. Teraz już na całego napierdzielam w zaciszu sypialni, zapomniany przez większość i skupiony niczym Kowalski na Tusku. No ale więcej ikry z tego nie wykrzesam… Chyba, że zacznę na tym tygodniku trzepać pieniążki lepiej niż Bielan na poczet Republikanów. Ewentualnie chcę mieć tyle hajsu z Tygodnika Szyderczego co Solidarna Polska władzy w lasach państwowych.

Kącik cichego szydercy…

Masz temat?

Masz propozycję współpracy?

To wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Wystarczy napisać maila: szyderczy.wloczykij@gmail.com bądź skontaktować się za pomocą mediów społecznościowych.

Dodatkowo:

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *