Tygodnik Szyderczy 04.10-10.10

Tygodnik Szyderczy 04.10-10.10

04.10

Tygodnik Szyderczy zaczyna siódme już wydanie od informacji o dzieciach. W sumie posłowie i ministrowie z PiS wciąż nie widzą problemu z wypierdalaniem dzieci i kobiet za granicę naszego kraju. Oczywiście migranci wszyscy są wrzucani do jednego wora i nie ważne, że część z nich chce azyl w naszym kraju. Natomiast Straż Graniczna nadal się upiera przy każdej możliwej okazji, że pomaga każdemu potrzebującemu pomocy. Czego chcemy od tych biedaków skoro już od dawna walczą ze wszystkim co nie jest po ich myśli. Humanitarne gesty są im tak znane jak mi plebania jakiegokolwiek kościoła.

Żołnierze w Wielkiej Brytanii rozwożą paliwo z racji pogłębiającego się kryzysu w obsadzaniu kierowcami ciężarówek. 1/4 ich stacji paliwowych jest zamknięta, a pozostałe to miejsce zjazdów dla plebsu, który często napierdala się między sobą o miejsce w kolejce czy inne pierdoły. Hot-Dogi chyba schodzą tam na pniu.

Pandora Papers czyli największe śledztwo dziennikarskie., a w nim 117 krajów biorących udział i 600 reporterów ze 150 redakcji. To są liczby, które pokazują zaangażowanie w akcję prowadzoną pod szyldem Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych. Jak się okazuje, że 130 miliarderów na świecie kręci lody na boku to nie powinno nikogo dziwić, że wśród nich są prezydenci, królowie i wielkie szychy. Z naszego podwórka dziennikarze Gazety Wyborczej ujawnili przewijające się nazwisko Rafała Brzoski, który sprawę zbagatelizował na portalu LinkedIN. Wysyłał sobie hajs na Cypr, a my co najwyżej możemy wyciągnąć paczkę z jego paczkomatów.

O ile ktoś mi da immunitet dziennikarski (to nie jest wcale aluzja)

05.10

Na granicy z Białorusią złapano niemiecką dziennikarkę, która pracuje dla niemiecko-francuskiej telewizji ARTE. Towarzyszył jej operator kamery i polska producentka. Reporterka oczywiście została skuta w kajdany i odwieziona do sądu, który jej udzielił nagany. Po wypuszczeniu tłumaczyła się, że niechcący tam się znalazła i jak już mieli zawracać kiedy się spostrzegli to akurat ich złapano. Prawda jest taka, że tam powinni być ludzie, którzy będą relacjonować co się dzieje. Niestety jesteśmy skazani tylko na rzeczniczkę prasową Straży Granicznej i telewizję rządową.

Tygodnik Szyderczy pozostaje w temacie Białorusi. Ten kraj jak się okazuje jest najpopularniejszym celem turystycznym w niektórych krajach. Co czwarty samolot lądujący w Mińsku przylatuje z Damaszku czy Stambułu. Wszechobecne promocje na loty sprawiają, że każdy lot w jedną stronę jest wypełniony po brzegi, a powrotne świecą jakimś dziwnym trafem pustkami. To tak świetny kraj do odwiedzin, że migranci tam zostają na stałe?

Poniedziałkowa awaria facebooka i innych cudów od Zuckerberga, która trwała całe sześć godzin sprawiła poważne straty. Miliarder nie dość, że stracił około 6 miliardów dolarów to dodatkowo spadł w rankingu najbogatszych ludzi na świecie z czwartego na piąte miejsce. Biedny Mark ma teraz poważniejszy problem niż dzieci ludzi, którzy chleją denaturat.

Pogadajmy o duchownych. Tym razem nie będzie o polskich pedofilach tylko francuskich. Ujawniono raport odnośnie tych “pasterzy”, którzy od 1950 roku do teraz wykorzystywali seksualnie około 216 tysięcy dzieci. W raporcie uwzględniono ponad 3200 duchownych i jak dobrze policzyłem to na jednego przypada jakieś 70 dzieci. W naszym kraju nie zgodzono się na prowadzenie takiego raportu. bardzo mi przykro z tego powodu, bo chętnie bym się dowiedział o ile tysięcy lepiej ich nasz kościół ukrywa, chowa, przenosi czy awansuje.

Albo chociaż kutasa.

6.10

Podnosimy stopy procentowe po raz pierwszy od dawna. 0,4 punktu w górę oznacza, że nastał zajebisty czas na branie kredytu. Dziwi mnie to, że jeszcze tak niedawno temu mówili politycy o tym, że niema takiej opcji, że przecież jest bardzo dobrze. Inflacja niestety nas zjada i według prognoz będzie jeszcze drożej.

Nawet hymn naszego kraju ludziom przeszkadza, a Gliński siedział cicho jak na dobrego ministra przystało, ale w końcu wystrzelił jak Bezos w kosmos. Hymn musi mieć pozamienianą kolejność zwrotek. Dokładniej chodzi o zwrotkę z Czarneckim i z Wartą. W oryginale by się to mniej więcej zgadzało, jednak i tak będą nadal różnice. W wersji Wybickiego były jeszcze dwie inne zwrotki, których brakuje w aktualnym hymnie.

Prezes NBP miał swoje pięć minut. Glapiński mówił otwarcie o tym, że w naszym kraju jest cud gospodarczy. Sukcesy posiadamy najlepsze nie od generacji tylko od rozbiorów. U nas jest wszystko- bezpieczeństwo, stabilizacja i hajs. Świat przychodzi do nas po pożyczki, a bez środków unijnych jesteśmy w stanie dojść do elektrowni jądrowych. Kurde tylu bajek na jednej konferencji to ja dawno nie słyszałem.

Nie zapomnij o asystentkach…

7.10

Wielki Prezes Kaczyński dał głos, a mianowicie na konferencji prasowej w siedzibie Straży Granicznej mówił wiele i nie na temat. Po pierwsze znowu nie mamy stanu wyjątkowego tylko stan wojenny. Tutaj chciałem zaznaczyć, że już wcześniej ktoś się tak pomylił i Tygodnik Szyderczy też wtedy o tym wspomniał. Jednak jaki pan taki kram. Po drugie on potwierdził, że ukraińscy funkcjonariusze rozwalają druty. Jednak trzeba było nie rzucać w szkołę kamieniami i rozróżnić granicę z Białorusią od granicy z Ukrainą. Zastanawiam się także wciąż kto im tą wielką zaporę postawi. Od kilku tygodni rozmyślam nad tym, czy firma, która wygra przetarg na budowę płotka już istnieje i czy przypadkiem to nie jest jakiś siostrzeniec kogoś z rządzących.

Błaszczak zjawił się w USA. Nasz minister zabrał sprawy w swoje ręce i porozmawiał z Austinem w Pentagonie. Oczywiście sukcesem było to, że nie potrzebował tłumacza i według niego w następnym roku trafią do nas pierwsze Abramsy. Czołgi mają odstraszyć potencjalnych agresorów ze wschodu i jakoś mi się nie wydaje, aby to wszystko bez afery się obyło.

Zapadł wyrok w sprawie nadrzędności prawa. Konstytucja według Trybunału Julii jest ponad prawem unijnym i takim oto sposobem Morawiecki sprawił sobie podkładkę pod swoje brednie. Oczywiście najlepsze jest to, że orzeczenie nie jest orzeczeniem tylko sugestią dla Krajowego Trybunału. Jest to dobry start dla wyjścia naszego kraju z Unii Europejskiej, czy też może oleją to i przestaną brodzić w tym gównie po pas? Giliński, Jaki i w sumie pani sędzina Pawłowicz to jawni zwolennicy wyjścia naszego kraju ze wspólnoty więc co teraz się stanie pozostaje na tę chwilę wielką niewiadomą.

Tygodnik Szyderczy “kreatywnie”.

8.10

Banaś to kozak. Mówi, że na wypadek zatrzymania ma taśmę, która uderza w trudne tematy dla rządzących. Jak niewiele potrzeba, aby z pupilka prezesa stać się celem numer jeden. Od dawna Ziobro chce uchylenia jego immunitetu, który sam Banaś chce zachować do końca swojej kadencji, aby wtedy móc się poddać ocenie swoich działań. Przeglądając wiadomości na portalu Radia ZET natknąłem się na ankietę w której 90% osób popiera tego niskiego jegomościa w działaniach jakie prowadzi w Najwyższej Izbie Kontroli. Ja sam też lubię go nawet pomijając fakt, że jak występuje w sejmie ze swoim raportem to posłowie się bawią wspólnie na bibie u jakiegoś dziennikarza.

Tym razem o miejscowości Ciągowice. Proboszcz tamtejszej parafii już porozdawał karteczki na kolędę. Na karteczce oprócz daty i szacunkowej godziny były trzy deklaracje finansowe. Ile dasz na kościół, na dach i na kolędę. Samo to, że mamy październik i pierwsze kolędy miały się rozpocząć 8.10 już jest dziwny. Po zainteresowaniu się tematem przez telewizje usunięto karteczki z obiegu i problemu nie posiadamy.

Senat przyjął rezolucję o orzeczeniu Trybunału Julii. Warszawa pod patronatem Trzaskowskiego i Tuska rusza do strajku. Osobiście przeglądam profile ministrów, szefów partii i samych kółek wzajemnej adoracji na socjal mediach i muszę napisać kilka słów. Widać od razu kto ogarnia najlepsze narzędzia do komunikacji i wydaje się, że to Tusk wiedzie prym w szyderze. Reasumując nigdy się nie pogodzę z tym, że rośnie mi konkurencja. Są też radni, którzy szukają fame’u jak Grodzka pisuaru w damskim, których lubię cisnąć. Oczywiście jeżeli chcesz wiedzieć więcej to zawsze możesz wbić na mój fanpage i poobserwować.

Łza mi się zakręciła jak to przeczytałem. See I’m Your Father.

9.10

Kaczyński i Morawiecki na konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Sam diabeł nas nie zatrzyma!- grzmiał z piedestału karakan. Polski Ład dla polskiej wsi to kolejna akcja propagandowa obecnie nam rządzących.

Czarnek do tablicy w związku ze strajkami nauczycieli i podwyższeniem im o 4 godziny pensum. Pensum w górę, a pensje wciąż lipne oczywiście ja się nie dziwię, że wyszli na ulicę. Natomiast Czarnek mówi o tym, że to wolny kraj i mogą sobie protestować, a od następnego roku przeznaczać zaczną o 8 miliardów więcej na edukację. Kurwa oni bez kitu walczą z każdym powoli. Lekarze, przedsiębiorcy, sędziowie, nauczyciele, policja. Brakuje mi do pełni chujni tylko górników. Wszystko w swoim czasie.

Czarzasty i Biedroń rozpoczynają wspólnie Nową Lewicę. Wiosna i SLD przestają istnieć. Zastanawiam się jak długo będą żyć w zgodzie, skoro Biedroń zrobił konkurencyjną partię dla SLD. Kwaśniewski na kongresie zjednoczeniowym też miał swój czas. Mówił o tym, że należy skupić się na tym, aby nasz kraj pozostał w strukturach UE.

Pięciu policjantów z Krakowa pojechało na interwencję. Zabezpieczyli narzędzia zbrodni i zawieźli na komisariat sprawców. Tak dzieci rysowały kredą po chodniku. Fakt, że przed budą PiS-u. 3,5 letnie dziecko się broniło, że przecież deszcz jutro wszystko zmyje. Jednak pan pałkarz-służbista nie był skory do tych argumentów, a po całym zdarzeniu przyjechali technicy i zabezpieczyli kredę do dalszego postępowania. Ja pierdole w jakim kraju my żyjemy.

Tygodnik Szyderczy
No to nabazgrali sobie w papierach…

10.10

Wielka manifestacja na placu Zamkowym, ale nie jedyna, bo jedna z wielu lokalizacji, gdzie ludzie wyszli na ulicę w celu poparcia naszego członkostwa w Unii Europejskiej. Tusk ze sceny mówił między innymi o gwałceniu naszej konstytucji. Niestety jak to w Polsce w tym samym czasie grupa narodowców darła pizdę próbując zakłócić coś, czego nie rozumieją. Narodowcy to tak durne ugrupowanie, że nie rozumieją z czym to się wiąże, a elektorat partii rządzącej nie grzeszy rozumem i łyka wszystko jak… no właśnie jak kaczki.

W Czechach wybory do rządu. Jestem pełen podziwu dla ich partii Piratów, bo prawdopodobnie wyjdzie na to, że kluczem do władzy będzie właśnie nawiązanie paktu z nimi. Według wszelakich prognoz wyszło, że partia Razem zajmująca drugie miejsce musi się z nimi dogadać, aby rządzić.

Tygodnik Szyderczy
A tu Piraci z Karaibów… tfu Czech

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Kolejna już odsłona wiadomości z samej telewizji rządowej. Jak to już mam w zwyczaju podzieliłem wszystko na kategorie i teraz życzę Ci miłej lektury.

Samochwała

TVP 1 i wiadomości to niekwestionowani liderzy polskiej telewizji.

TVP zaprasza wszystkich do wszelakich relacji piłkarskich od Ligi Narodów po nasze mecze.

Kościół

Kościół katolicki w Polsce chce się włączyć w poszukiwanie jak najlepszych rozwiązań z migrantami.

Uroczystości pogrzebowe Kaczorowskiej były prowadzone jednocześnie w Polsce i Anglii.

Polscy biskupi w Watykanie po 7 latach skonfrontują realia naszego krajowego kościoła na tle wykorzystywań seksualnych.

PiS

Pomimo trudnych warunków w zeszłym roku przy pandemii zwiększył się przyrost inwestycji zagranicznych.

Polski rząd kieruje na Białoruś kolejny konwój humanitarny, aby udowodnić, że nie jesteśmy bezduszni.

Rząd inwestuje w bezpieczeństwo coraz więcej.

Błaszczak chce już w następnym roku najnowocześniejsze czołgi na świecie mieć w Polsce.

Prezes Kaczyński podjął decyzję o bardzo poważnej zaporze na granicy z Białorusią.

Nie PiS

Opozycja nie ustaje w atakach na rząd, straż graniczną i żołnierzy.

Polska opozycja i sympatyzujące z nią media emocjonalnie ku radości Łukaszenki poszukują dzieci migrantów.

PO zapowiadało konsekwencje finansowe poczynań rządu.

200 dni trwa już wniosek o usunięcie immunitetu Grodzkiego.

Totalna opozycja po raz kolejny nawołuje do strajków, a Donald Tusk zwany Fuhrerem w Niemczech prosi się o rozlew krwi broniąc Unii Europejskiej podczas gdy Trybunał uznał konstytucję jako najważniejszą.

Strajk będzie się odbywał tuż obok kościoła, gdzie będzie trwała msza za ofiary katastrofy smoleńskiej.

Kraj

Szef Frontexu na polsko-białoruskiej granicy sprawdzał nasz profesjonalizm, który poparł i podziękował za przekazywanie informacji wbrew temu co twierdzi opozycja.

NBP chce kupić kolejne 100 ton złota. Obecnie posiadamy 230 ton. Ma to nam pomóc w zabezpieczaniu inwestycji.

Zastanawiają się gdzie jest złoto z Amber Gold.

Glapiński twierdzi, że nie potrzebujemy żadnych pieniędzy z Unii Europejskiej.

Awaria mediów Zuckenberga to największa katastrofa w dziejach społecznościowych.

Polscy strażacy to nasza wizytówka światowa.

NBP reaguje i nie dopuszcza do szalejącej inflacji. Podnosi właśnie stopy procentowe.

Unijne prawo jest ważniejsze tylko w tych dziedzinach, w których my im pozwalamy.

Białoruscy strażnicy graniczni strzelają do naszych żołnierzy.

Świat

Niemcy do tej pory nie zapłacili nam za obozy koncentracyjne.

Skurkiewicz twierdzi, że Białoruś działa przy zezwoleniu Rosji bądź też pod ich dyktando.

Polska pomaga ofiarom wojen. Szczepimy dzieci w Sudanie Południowym, wysyłamy żywność do między innymi Libanu i wspieramy Wenezuele.

Czesi cały czas chcą zamknięcia kopalni w Turowie podobnie zresztą jak instytucje Unii Europejskiej i opozycja.

Czescy i polscy samorządowcy chcą porozumienia w sprawie Turowa.

Rosjanie wystrzelili jako pierwsi aktorów w kosmos. Film będzie fabularnym dziełem opowiadającym o lekarce muszącej ratować ludzi w kosmosie.

Bruksela wywołała kryzys energetyczny.

Andrzej Duda

Prezydent na otwarciu długiego odcinka S7. 13 km drogi odciąży lokalne miejscowości od korków.

Na kongresie K590 mówi o tym, że go bardzo cieszą inwestycje Austriackie.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Jak powszechnie wiadomo opisywanie tego całego bajzlu jaki się dzieje nie jest prostą sprawą. Mam nadzieję, że się to wydanie podobało Tobie, a ja i Hulk (który właśnie gryzie mi stopę) spisaliśmy się co najmniej na medal z ziemniaka. Oczywiście zapraszam do współpracy, i wspieraniu wyżywienia bestii jednak najpierw po raz kolejny mamy wiadomości… fakty… informacje (jak zwał tak zwał) od czytelniczki. Zachęcam was gorąco do wysyłania mi waszych spostrzeżeń i zapraszam do jej informacji.

Informacja od Czytelniczki

Im więcej oglądam serwisów informacyjnych tym częściej nachodzi mnie refleksja w jakim kraju my żyjemy? U nas chroni się pedofilów molestujących niezliczoną liczbę dzieci ale za to wysyła uzbrojonych policjantów żeby spacyfikowali 3 latków piszących kreda (tak kredą) po chodniku (jak te dzieci maja budować w sobie szacunek do autorytetów?). Podobno chronimy życie od poczęcia ale kilku letnie dzieci na granicy naszego kraju mogą zamarznąć mimo że jesteśmy krajem dobrobytu mlekiem i miodem płynącym. Chyba najbardziej pozytywnym newsem z tego tygodnia jest to jak epicko TVN podziękował Pisowskim mediom za gehennę koncesyjna: tak od teraz narodowy zimowy sport Polaków znika z anteny rządowej. Teraz pozostaje im transmitować szusowanie pewnego Andrzeja – będzie ubaw.

Czytelniczka

W sumie o jednym temacie też napisałem, a drugi mi umknął. Co prawda jednak to prawda, bo od teraz skoki narciarskie już na TVN i Player i Eurosport. Ciesze się, że nie będą w Polsacie, bo zaraz by zrobili Pay per view. Tak oto kończę to wydanie i powoli siadam do kolejnego. Tygodnik Szyderczy bawi i uczy.

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.