Tygodnik Szyderczy 10.01-16.01

Tygodnik Szyderczy 10.01-16.01

10.01

Zmartwychwstanie w Kaliszu

Tygodnik Szyderczy jak już pisze o najwspanialszym Kaliszu to musi się dziać. Tym razem policjanci pomylili tam tożsamość zmarłego mężczyzny. Znaleźli ciało, które jak uznali należało do bezdomnego lat 45. Długo się nie namyślając skremowali go i pochowali. Jak się okazało na początku stycznia tego właśnie bezdomnego spotkali na ulicy. Kurde skubany zmartwychwstał? Niestety pojebało się im i pochowali ciało młodszego o rok jegomościa, który akurat nie miał dokumentów. To się rodzina musiała zdziwić jak służby powiedziały im, że zaginionego męża i ojca nie dość że znaleźli martwego to jeszcze pochowali go już. Takie rzeczy to tylko w Kaliszu.

Następcy Religi

Operacja się udała i nawet pacjent przeżył. W USA przeszczepili serce świni niczym Religa swego czasu, ale z taką małą różnicą iż ich serce jest zmodyfikowane genetycznie. Usunięto to, co może zaszkodzić człowiekowi i wklejono je śmiertelnie choremu pacjentowi. Jak do tej pory wiadomo serce się przyjęło i pacjent przeżył już cztery dni. Każdy dzień z tym sercem to medyczny sukces. Jestem niezmiernie ciekaw dalszego ciągu tej historii. I tym oto sposobem profesor Religa nie mając dostępnych takich narzędzi jak ci lekarze z USA przyczynił się do przełomu.

No to odjebała bielsko-żywiecka kuria

Ja naprawdę wszystko zrozumiem, ale tą czarną mafię naprawdę trzeba opiłować z przywilejów jak to powiedział swego czasu Nitras, bo to co odpierdalają się w głowie nie mieści. W odpowiedzi na sądowy pozew Janusza Szymika w sprawie pedofilii bielsko-żywiecka kuria ładnie odpowiedziała. Ich prawnicy chcą zbadania orientacji seksualnej chłopaka, którego ich ksiądz ruchał gdy tamten miał 12 lat. Wszystko niby w celu sprawdzenia czy Janusz miał przyjemność podczas gwałtów. Mało tego chcą też, aby sąd sprawdził trop korzyści materialnych jakie mogło wtedy to dziecko otrzymywać za usługi seksualne. No ja pierdole. A w zeszłym tygodniu płakali jak to ludzie odchodzą od nauk religijnych i jak to drastycznie im spada ilość osób wierzących. Ciekawe dlaczego…

Zapomniałem dodać, że mały strajk też był. Sam się zastanawiam jak im nie wstyd.

11.01

Kurator Nowak pozostanie na stanowisku

Ta mistrzyni od “Dziadów” pozostanie na swoim ciepłym stołeczku, bo wniosku o jej odwołanie nie będzie. W zamian za to będą “bardzo piętnować tę wypowiedź”. Nie tylko opozycja, ale też lekarze, członkowie Rady Medycznej przy premierze czy minister zdrowia chcą dymisji małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która nazwała szczepienia “eksperymentem”. Jeśli zostanie na stanowisku, to będzie to jasny sygnał dla antyszczepionkowców, że mogą iść na całość jak mówią politycy opozycji. Rada medyczna napisała oświadczenie, że takie zachowania powinny skutkować wyjebaniem na zbity pysk ze stanowiska, ale oczywiście nic sobie Morawiecki z tego nie robi. Chociaż wcześniej chwalił sobie współpracę z nimi.

Demokracja w Polsce

Pytania o stan demokracji w Polsce same nasuwają się do głowy. Profesor Ewa Łętkowska to sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, która dość ładnie i zgrabnie powiedziała to co każdy myśli. Twierdzi ona, że na pewno nie jesteśmy państwem prawa i wspomina o problemie z demokracją w naszym kraju. Zdaniem jej trzeba stawiać pytania o równość i uczciwość wyborów parlamentarnych. A według mnie należy dodać to do długiej listy wątpliwych faktów i pytań jak praworządność, niezależność sędziów oraz prokuratorów i wolność mediów. Spokojnie to dopiero początek roku. Wszystko się ustabilizuje. Chociaż mając cały czas chujnie też mogę śmiało napisać o stabilizacji.

Wzór na Polski Ład

Oczywiście nawiązując do chujni z poprzedniej informacji Polski Ład to kolejna jej odsłona. W urzędach skarbowych w całym kraju interesanci pytają się o zmiany w podatkach. Nikt nic nie wie i chyba taki był zamysł tego projektu, który przeszedł jakimś cudem bez głębszej analizy i czytania małej epopei w postaci projektu ustawy. Ludzie się pytają o wszystko związane z tymi zmianami i sam miałem takie WTF przez chwilę dopóki nie udało mi się obmyśleć planu działania. Pracownicy urzędów skarbowych choć sami nic nie wiedzą z racji braku przeszkolenia tłumaczą zwykłym obywatelom na czym polegają te nowe rozwiązania podatkowe. Jak się liczy zyski, straty, wyrównania i odliczenia. Jak to zwykle bywa… wersji jest tyle ilu pracowników. Chuj tam ja się nie mieszam i tak to usuną, a jak nie usuną to sami się zdymisjonują.

Do usług. Wersja rozszerzona na Fanpage’u Szydercy.

12.01

Komisja senacka w sprawie Pegasusa

Powstała senacka komisja ds. wyjaśnienia przypadków nielegalnej inwigilacji za pomocą programu Pegasus. W czwartek ma zostać ogłoszony jej skład i przewodniczący. Zadanie przed komisją będzie trudne, bo obóz władzy współpracować nie chce. Niektórzy wciąż udają, że polskie służby Pegasusa nie mają. Dlatego oczywiście w sejmie komisji śledczej nie będzie i trzeba się pocieszyć tylko takim zastępstwem. Mam nadzieję, że powstanie niebawem śledcza komisja w ramach Unii Europejskiej, bo nie spodziewałem się, że zapłacę za coś takiego ze swoich podatków. Nawet nie mogę użyć tego mimo mojego wkładu.

Fuzja Orlenu z Lotosem

Łyknął Obajtek Lotos jak Sasha Gray spermę. Stała się faktem fuzja Lotosu z naszym narodowym gigantem, ale to nie koniec chujowych informacji. 400 stacji benzynowych trafi do Węgrów. Konkretnie do węgierskiego koncernu MOL, który jest powiązany z Rosją. Mało tego, bo 30 procent udziałów w Rafinerii Gdańskiej dostanie się w ręce Saudi Aramco. I w sumie fajnie jak jest fajnie. Cieszę się, że tak płaczą politycy PiS-u, że za PO były prywatyzowane spółki Skarbu Państwa. Oni robią to dużo weselej sprzedając coś w ręce Rosjan mówiąc otwarcie, że to Tusk i jego partia jest prorosyjska. Hipokryzja pogania hipokryzję. Już nie mogę się doczekać kolejnej odsłony i oczywiście wyjaśnienia w TV Rządowa.

Kłopoty Borisa Johnsona

I to mi się podoba. Jako, że Tygodnik Szyderczy już wspominał o wpadce szefa rządu brytyjskiego to pora na kolejny epizod. Przypomnę, że Boris Johnson miał złamać restrykcje podczas lockdownu, gdzie urządzał zakrapiane alkoholem imprezy. Po tym jak wyszło to na jaw ponad połowa Brytyjczyków chce jego dymisji. Aż 56 procent Brytyjczyków mówi, że Boris Johnson musi odejść z urzędu premiera. I teraz polaczki powiedzcie mi jakim kurwa cudem nasza partia rządząca wciąż ma takie poparcie odwalając dużo więcej i dużo grubiej. Uczmy się praworządności od naszych przyjaciół z UK. Chociaż tego się nauczmy skoro już angielski leży przez zdalne nauczanie.

I paliwo by było na stacjach…

13.01

Lex Czarnek przyjęte

Tutaj afera o konia ze skrzydłami, tutaj jeszcze jakaś akcja z Ziobro w tle… a boczkiem, boczkiem Lex Czarnek przyjęte przez Sejm. Sejm po południu przegłosował kontrowersyjne prawo dające ogromną władzę nad szkołami wojewódzkim kuratorom. Wcześniej na sejmowej komisji PiS odrzuciło wszystkie poprawki zgłoszone przez opozycję. Odrzucili to w całości i zajęło im to może z pięć minut. Takim sposobem ponownie wracamy do komuny w szkole i cenzury w podręcznikach. Co ja pierdolę teraz cenzura jest także już na ustach nauczycieli, którzy mogą zostać wyjebani za choćby powiedzenie “osiem gwiazdek”, lub “jutro zaczynamy Dziady”.

Kamil Bortniczuk nadal ministrem sportu

Po aferze z Łukaszem Mejzą opozycja domagała się wniosku o wotum nieufności dla ministra sportu. Bortniczuka bronił sam Morawiecki, choć biorąc pod uwagę większość w sejmie PiS-u to była tylko formalność. Chcę skromnie przypomnieć, że Kamil Bortniczuk i Łukasz Mejza dostali stanowiska w nowo powstałym ministerstwie właśnie w celu utrzymania stabilnej większości w Sejmie. Taka tam forma podziękowania za zgodność w głosowaniach. To oczywiście nie była łapówka, ani przekupstwo. Jestem przekonany, że teraz skoro mamy już odpowiedni urząd to na igrzyskach w Pekinie zdobędziemy górę medali, a w barażach do mistrzostw świata w piłce nożnej dojebiemy obu rywalom. Z Sousą 2.0 jakimś.

Gazu nie będzie

Chwytliwy tytuł to połowa sukcesu. Tak słyszałem od kolegi. Tygodnik Szyderczy zajmie się teraz Polską Spółką Gazownictwa, która na razie wstrzymała przyłączanie nowych odbiorców do sieci gazowej. Powód? Pieniądze na inwestycje na lata 2022-2023 zostały w pełni zarezerwowane na realizację zawartych już umów przyłączeniowych. Jednym słowem jak nagle chcesz pokazać, ze mieszkasz w bogatym domu i przed przyjściem znajomych czy rodziny wpadniesz na pomysł odkręcenia gazu, aby czuli zapach luksusu… to Ci nie pyknie. Musisz znaleźć alternatywę, aby mieli do Ciebie szacuneczek. Nie wiem może pierdolnij sobie hodowlę lwów, albo otwórz punkt pomocy dla ofiar segregacji sanitarnej.

To nie SCAM. To nie tak jak myślisz.

14.01

Uchodźcy zamiast Pol-Exitu

“Polacy muszą dyskutować o uchodźcach”. Tak rząd miał chcieć przykryć sprawę polexitu. Michał Dworczyk i jego skrzynka mailowa to pole do popisu dla sępów na zjebane informacje… jak Szyderca. Z opublikowanych w czwartek maili, które mają pochodzić z prywatnej skrzynki ministra wynika, że spot o uchodźcach pokazany w kampanii samorządowej miał przykryć temat polexitu. Poniekąd się im udało i wtedy każdy się tym zajął. Jestem przekonany, że pod identycznym przykryciem większego zła robili aferę z Lex TVN. Tylko tym razem każdy, kto miał choć odrobinę oleju w głowie wytknął im to.

Ruscy wiedzą

Z ustaleń Onetu wynika, że te dane ściągano już w kilkunastu krajach, między innymi w Rosji. Oczywiście wyciekły zasoby polskiego wojska. Teraz już wszyscy wiedzą ile mamy śrubek, sztandarów i samolotów F-16. Ministerstwo Obrony Narodowej stwierdziło, że to i tak powszechnie dostępne dane, a szef resortu Mariusz Błaszczak zapewnia, że Polska jest bezpieczna. Łącznie wyszło na jaw niemal dwa miliony zapisów dotyczących naszych zasobów. Nie byłbym, sobą, gdybym nie zaznaczył, że przy rubryce “Łodzie Podwodne” nadal widnieje zajebiste zero. Bo chyba wraków i tych w naprawie się nie liczy. W każdym razie Putin jak zobaczył tą listę to się roześmiał zapewne i stwierdził, że do wielkiej inwazji starczy to co zostanie po podbiciu Ukrainy.

Nowe posady w Radzie Medycznej

Tygodnik Szyderczy z przyjemnością informuje, że zwolniły się posady z racji rezygnacje lekarzy w Radzie Medycznej. Odeszło bowiem 13 z 17 członków osób, które tak zajebiście były wysłuchiwane przez rząd. Tam rząd… przez samego premiera, który tak sobie cenił z nimi współpracę. Dziś złożyli rezygnacje, bo rząd nie słuchał ich zaleceń w sprawie tego, jak walczyć z pandemią COVID-19. Wydaje mi się, że zapalnikiem do tej decyzji jest ich oświadczenie, które zostało olane w sprawie Nowak. Tak czy siak teraz pora na Dr. Albana, Dr. Oetkera, Jerzego Ziębe, Dr. Irene Eris, Dr. Dre i bóg wie jakich jeszcze specjalistów. Jeden kij kto tam będzie zasiadał i tak ich zdanie jest gówno warte. Może pora na mnie lub Ciebie?

Tygodnik Szyderczy – Pierwsze Źródło Informacji

15.01

Serce Black Hawkiem

I tu się naprawdę zdziwiłem, bo policyjny Black Hawk przetransportował serce do przeszczepu z Białegostoku do Gdańska. Po pierwsze policja ma takie helikoptery i to na chodzie. Po drugie czemu nie medycznym. Serce musiało być jak najszybciej przetransportowane od dawcy w Białymstoku do biorcy w Gdańsku. Drogą lądową byłoby za późno. Pomogli policjanci, którzy tę odległość pokonali w półtorej godziny policyjnym helikopterem Black Hawk. I jestem pozytywnie zaskoczony, że taka akcja się odbyła i udała. Oby policja się przydawała częściej do takich dobrych uczynków.

Polska żywność jest jak Rambo

Czyli oczywiście zabija. Polska ma najbardziej niebezpieczną żywność w Unii Europejskiej, a dowodem na to jest raport Najwyższej Izby Kontroli. W tym raporcie Kontrolerzy informują, że najczęściej wykrywanym przypadkiem nieprawidłowości jest obecność bakterii salmonelli czy tych wywołujących listeriozę. U nas w kraju przez lata żywność była uznawana za najlepszą w Europie, a teraz przez cały ten rozgardiasz spadliśmy na samo dno. Bo jak mają niby służby sanitarne skutecznie kontrolować proces uboju zwierząt czy robienia kaszek dla dzieci, skoro 90% wizyt jest zapowiadanych. Zapowiadana wizyta to jak się domyślasz okazja do przygotowania się na tego typu sposobność. Tego dnia wszystko gra i buczy lepiej jak w szwajcarskim zegarku. Ponadto Polska zajmuje drugie miejsce w UE pod względem użycia w hodowli zwierząt najsilniejszych antybiotyków. I takie skromne pytanko: Ilu antyszczepionkowców nie je mięsa?

Rosja i Ukraina

Ukraińcy zachowują ostrożność, bo są sygnały, że Rosja szykuje prowokację w Donbasie. Według amerykańskich źródeł wywiadowczych Rosja wysłała na wschodnią Ukrainę grupę agentów i komandosów w celu zorganizowania prowokacji, która mogłaby posłużyć za pretekst do inwazji. Żeby nie było, że w tym wydaniu Tygodnika Szyderczego nie ma nic z cyklu “Szyderca bawi i uczy” to napiszę tylko, że Rosja jeszcze żadnej wojny nie wywołała oficjalnie i zawsze tylko się broni. Ewentualnie broni jakiś ludzi mówiących po rosyjsku. I właśnie w tym celu rosyjscy agenci są wyszkoleni w walce miejskiej i działaniach sabotażowych z wykorzystaniem materiałów wybuchowych. Tak aby sprawiedliwość była po Putina stronie.

I co dalej?

16.01

Jednak ten sam klimat

Politycy PiS sprzeciwiają się unijnemu pakietowi klimatycznemu. Tak to dokładnie ten sam pakiet pod którym się podpisali. I w sumie się im nie dziwię, bo te zmiany wchodzą w skład Europejskiego Zielonego Ładu. A jak powszechnie wiadomo mamy swój ład… czy tam wał. Politycy obozu władzy stanęli na froncie walki z unijnym pakietem klimatycznym, który winią za pakiet podwyżek cen na przykład energii. I o dziwo tym razem to nie jest wina Tuska, choć przez ten jego podatek tak cierpimy. Ehh, no ale do rzeczy. W dupie mają to, że pakiet Fit for 55 ma służyć każdemu krajowi i ogólnie nie zajebie nas matka ziemia jakimiś katastrofami ekologicznymi. W dupie mają to, że sami się pod tym podpisali. No i oczywiście w dupie mają to, że jest jakiś ład europejski. Swojego jeszcze dobrze nie ogarnęli a mają się zajmować tym wspólnym.

Jak poradzić sobie z piątą falą Covid-19?

Piąta fala zbliża się wielkimi krokami. Przewidywanych jest nawet sto tysięcy zakażeń dziennie, a w Polsce wciąż jest zbyt dużo niezaszepionych, by mówić o odporności zbiorowej. Jak rząd chce walczyć ze zbliżającym się zagrożeniem? Opozycja na początek mówi o wymianie ministra zdrowia. Podobnie jak ja i chyba połowa Polaków chcą natychmiastowej dymisji Niedzielskiego. Jak nie trudno się domyślić u nas można tylko chcieć wymienić kogoś w rządzie, a w UK w końcu Johnsona wyjebią. Tak jak wspominałem na samiutkim początku Tygodnika Szyderczego tym się różni demos kratos między naszymi krajami. My maty tylko z nazwy ten ustrój polityczny.

Djokovic wyautowany

Śledziłem to wydarzenie od samego początku, bo byłem bardzo ciekawy jak rozwiążą ten problem. Pierw go wpuścili jako antyszczepionkowca na teren Australii, gdzie zmagała się ona z zajebistymi lockdownami. Później się dowiedziałem, że tam zaszczepionych jest znakomita większość obywateli i są dość wkurwieni na tą sytuację. Następnie cofnięto mu wizę i wyemigrowali go do ośrodka dla migrantów. Później dostał ją z powrotem. By na samym końcu gość z jajami mu ją ponownie zabrał i wyrzucił na zbity pysk z kraju. Jestem bardzo zadowolony, że jednak nie ma w tym kraju równych i równiejszych.

Wciąż tak jak w zeszłym wydaniu postuluję o nadanie mi tam miana emisariusza prawdy w Polskiej Ambasadzie. Serb opuścił Australię będąc jak to w tenisie wyautowanym i to koniec serialu z wizą w roli głównej. Jest to także koniec marzeń o kolejnym wielkoszlemowym triumfie. Bez nagród jest ten wysłannik piekieł, ale za to z groźbą trzyletniego zakazu wjazdu do Australii. Decyzja sądu jest ostateczna. Jak ostatecznie wpłynie na dalszą karierę tenisisty? Pewnie nijak, bo czarny PR to tez PR.

Tak. Leć i nie wracaj.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Kurde jak to zwykle bywa jestem (rad czy też nie) zmuszony do zebrania wiadomości do kupy z naszego najlepszego rządowego kanału. Jest to ogromny zaszczyt dla mej osoby, że mogłem po raz 21 pogrupować Ci je na kategorię, abyś Drogi Czytelniku miał jasność co do czego. Miłej lektury.

Kościół

Proces beatyfikacyjny Eufemii Raciborskiej.

Drogowskaz na normalne życie (Mnisi).

Samochwała

Kulturalna oferta Telewizji Polskiej.

Odbudowa siły i prestiżu TVP.

“Tatrzański Orzeł” w niedzielę w TVP.

“Tatrzański Orzeł” – Legenda walki o Polskę.

Jutro o 18.20 “Tatrzański Orzeł”.

Stanisław Marusarz – sportowiec i bohater.

PiS

Tarcza antyinflacyjna 2.0

Polska buduje suwerenność energetyczną.

Nie ma zgody na wirtualną cenzurę.

Tarcza antyinflacyjna chroni Polaków.

Inwestycje napędzają Polską gospodarkę.

Polska wzmacnia suwerenność energetyczną.

Tańszy gaz także dla przedsiębiorców.

Bezpieczeństwo energetyczne priorytetem.

NBP, rząd i spółki wspólnie przeciw inflacji.

Polska racja stanu.

Polsko-Litewska współpraca.

Nie PiS

Atak na beneficjentów “Polskiego Ładu”.

Polacy tracą pieniądze przez “Tuskowe”.

Prorosyjska polityka opozycji.

“Tuskowe” odbierze Polakom 860 miliardów.

Afera fakturowa i “Ratusz hejtu”.

Atak na propolskie inwestycje.

Polacy tracą przez “Podatek Tuska”.

Opozycja krytykuje wsparcie dla Polaków.

Opozycja chce “Terapii szokowej 2.0”.

Eurokraci bronią “Podatku Tuska”.

Senat: skandal i mobbing u Grodzkiego.

Chwiejna postawa “Biesiadnego człowieka”.

Wstydliwy jubileusz Tomasza Grodzkiego.

Polacy tracą przez “Podatek Tuska”.

Opozycja skonfrontowana z rzeczywistością.

Kraj

Polska skutecznie odparła hybrydowy atak.

Bezpieczny powrót do szkoły.

Tragiczny bilans pandemii.

Najlepsze ferie w Polskich górach.

Jaka pogoda na ferie?

Omicron uderza w Polskę.

Pomoc dla uzależnionych od smartfonów.

Przełomowe odkrycie zatrzyma pandemię?

Zdanie rodziców ważniejsze w szkołach.

Odkrywanie historii sprzed 200 milionów lat.

Bezpieczne ferie.

Świat

Jak zatrzymać agresję Kremla?

Rosyjska interwencja w Kazachstanie.

Djokovic zagra w Australian Open?

Kreml stawia warunki nie do przyjęcia.

Kreml gra bezpieczeństwem Europy.

NATO odrzuci żądania Putina?

Krytyczny moment dla bezpieczeństwa (Rosja).

Świat walczy z pandemią.

Putin znów prowokuje.

Podwójne standardy Unii Europejskiej.

Łukaszenka podtrzymuje presję migracyjną.

Prowokacyjny kurs Kremla.

Australia bezlitosna dla Djokovica.

Fala zakażeń, fala protestów.

Brukselski klimat podwójnych standardów.

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Tyle w tym wydaniu miałem do przekazania informacji wesołych i smutnych. Tych poważnych i tych z przymrużeniem oka. Także oczywiście tych, które są ważne i mało istotne. Wszystkie je zebrałem specjalnie dla Ciebie i jak nie jest Ci żal złotóweczki to ja chętnie ją przytulę na PayPalME.

W tym Tygodniu było mi niezmiernie ciężko pisać ten Tygodnik Szyderczy, bo zdechła mi Krysia nie dalej jak w sobotę i rozbity tym wydarzeniem wtulałem się pół niedzieli w Hulka zamiast pisać i oczywiście piersi rozmyślając jak to życie jest kruche. Krysia mam nadzieję po 5 latach życia trafiła do kameleonowego raju, gdzie wpierdala sobie szarańczę do oporu i oczekuje właśnie jajek u boku jakiegoś Riccardo… czy tam Jasona bo to imię teraz bardziej popularne. Tak między wierszami to Jason ten od Aquamena jest w stanie wolnym. Więcej info na Fanpage’u Szydercy (może) a jak masz jakiś ciekawy temat lub chcesz wydać więcej niż złotówkę to zapraszam do WSPÓŁPRACY.

Pozdrawiam Serdecznie

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.