Tygodnik Szyderczy 12.12 – 18.12

Tygodnik Szyderczy 12.12 – 18.12

12.12

Triumf

Tygodnik Szyderczy rozpoczynam już po raz 69. Jest to niezwykle ważne wydanie, z wiadomych przyczyn. Swego rodzaju mam do czynienia ze swoim triumfem, bo jakby ktoś mi powiedział 68 wydań temu, że to się tak potoczy bym go chyba zabił śmiechem. Podobnie jak ja w tym tygodniu triumfuje Adam Glapiński, który musi mieć dużo pewności siebie i samozadowolenia, skoro przyjął nagrodę za “skuteczne zarządzanie Bankiem Centralnym”. Wszystko to ma miejsce przypomnę w czasie, gdy inflacja dobija niemal do 20 procent. Jakby ktoś miał wątpliwości to muszę wspomnieć, że ta nagroda została przyznana przez koncern kupiony przez Orlen zarządzany przez Daniela Obajtka. Polska Press już nie jest tym czym była kiedyś. I już nie będzie, ale spokojnie. Tygodnik Szyderczy będzie zawsze ten sam… no chyba, że mi dadzą Jednego Sasina w celu odkupienia mojej działalności.

Pazerna Evka

Grecja swego czasu zbankrutowała i jakby nie patrzeć nie dziwie się, że ludzie z tego kraju chcą mieć jak najwięcej hajsu dla siebie. Ja nawet jak mój kraj (oficjalnie) nie zbankrutował to też bym chciał go móc chociaż powąchać u siebie w domu. Na pazerności wpadła Wiceszefowa Parlamentarnego Europejskiego Eva Kaili, która została aresztowana z powodu poważnych zarzutów. Chodzi o korupcję, udział w grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. To właśnie pieniądze znaleziono w workach w jej domu. Wśród czwórki aresztowanych jest również między innymi europoseł z Włoch i asystenci dwóch belgijskich deputowanych. Oczywiście sprawy nie potoczyły się bez echa, bo Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola proponuje 10-punktowy plan reform w reakcji na skandal korupcyjny. Czemu fajne rzeczy typu łapówki dotyczą wszystkich tylko nie nas? Nas – ludzi pracy.

Dudu

Dudu chyba nogą wypchnięty został oddelegowany do Niemiec. Wnioskuję tak, bo słuchając prezydenta Andrzeja Dudy w Berlinie mam wrażenie, że w stosunkach Polski z Niemcami zaczęło się układać. Nie wiem jakim cudem i czy wie o tym Kaczyński, ale tak jest. Nasze władze nie chciały niemieckich Patriotów, a teraz Andrzej Duda dziękuje za nie i mówi, że to ważny gest sojuszniczy między Polską a NATO i Polską a Niemcami. Nosz skubani robią mi taki mętlik w głowie, że już sam nie wiem. Niemcy to ci dobrzy… czy ci źli?

13.12

Katecheta

Za każdym razem od samego początku Tygodnika Szyderczego jak piszę o tego typu sprawach mam wewnętrznego wkurwa, który drze ryja gdzieś w środku. Ta informacja pochodzi z Makowa Mazowieckiego, gdzie ksiądz przyciska chłopca i wykręca mu ręce. Wszystko dlatego, że dziecko w szkole dla “trudnych” dzieci nie chciało narysować Maryi i powiedziało, że jebie Boga. Diecezja płocka przeprasza, kuratorium zapowiada kontrolę, a Rzecznik Praw Dziecka interwencję po skandalu w ośrodku na Mazowszu.

Chłopak ten miał “przeprosić Pana Boga”, a i to nie poskutkowało. Ten sam ksiądz po tym jak się dowiedział o filmiku, który to dokumentuje zadzwonił po godzinie 16.00 tego samego dnia do dziewczynki, która to pokazała mamie. Oczywiście groził jej, że jak nie skasuje tego filmiku to ją wywalą ze szkoły. Ja pierdolę takie czasy, gdzie mając XXI wiek nadal nauka religii jest w naszych szkołach, a zamiast niej nie mamy do wyboru nic. Nic poza siedzeniem w świetlicy.

Komisja

Jak to jest w naszym kraju ukrojone, żeby dostać fuchę i do niej w pakiecie listę osób, które masz zatrudnić. Tak właśnie się stało jakiś czas temu w komisji. Razem z powołaniem na szefa komisji likwidacyjnej WSI Sławomir Cenckiewicz dostał listę osób, które miał zatrudnić i jak mówi, wielu nie znał. Nie znał też ich kompetencji i przeszłości. To chyba w tym jest najgorsze jak masz z góry narzucone z kim masz pracować. Masz do dyspozycji fachowca, a dostajesz polecenia pracy z Ziutkiem spod Żabki – ja bym się wkurwił. Jednocześnie dodaje, że Tomasz L. miał poświadczenie ABW. Teraz przypomnę tylko skromnie o tym, że w poprzednim wydaniu Tygodnika Szyderczego pisałem o tym, że Tomuś ma zarzut szpiegostwa na rzecz Rosji

Prawko

Kurde jaki ja głupi byłem podniecając się jak pies na smaczki tym, że niebawem za jazdę pod wpływem będą zabierać samochód. O czym ja pierdoliłem, skoro aktualnie sytuacja nie wygląda kolorowo. Chodzi o przepisy, które umożliwiają zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów w obszarze zabudowanym. Jak się dziś dowiedziałem – są niezgodne z konstytucją, bo tak uznał Trybunał Konstytucyjny. Chodzi o sytuację, kiedy starosta odbierał dokument na wniosek policji. Według nich nie powinno tak być, a kierowca powinien mieć szansę wytłumaczenia się u starosty. No jasne. Niech przyjdzie do niego z flaszką wódy, wyjaśni i wróci samochodem do domu. Najebany, za szybko i z wyrazem zwycięstwa na twarzy.

14.12

70 na 70

Skuteczność lepsza niż moja w wyłapywaniu podrzuconego popcornu w usta. Tak właśnie zaprezentowali się na Ukrainie w pokazie strzeleckim. Tuż przed świtem w stolicy Ukrainy ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Celem oczywiście była między innymi infrastruktura energetyczna. Ukraińcom udało się jednak zestrzelić wszystkie wysłane przez Rosjan drony. W nalotach nikt nie ucierpiał dzięki takiej skuteczności, a Rosjanie wjebali w jednym momencie więcej hajsu niż Morawiecki obiecał piłkarzom. 

Hurra!

Jestem rozdarty między dwoma skrajnymi emocjami. Z jednej strony chciałbym go wyjebać ze stołka, a z drugiej moja dusza memiarza mówi “on musi zostać”. Niespodzianki nie było – Zjednoczona Prawica obroniła Zbigniewa Ziobro. Za jego odwołaniem było 226 posłanek i posłów, przeciw – 228, wstrzymało się niestety trzech głosujących posłów. Podczas debaty premier Morawiecki bronił ministra sprawiedliwości, choć od miesięcy obaj politycy są w ostrym konflikcie. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo niebawem rząd w ramach rozrywek dla pospólstwa zamierza zrobić galę MMA. Pierwszymi wojownikami na bilbordach będą Morawiecki i Ziobro z tytułem walki wieczoru “Prawda może być tylko jedna”. Nie no tak mnie tylko fantazja poniosła, ale kto wie…

Jednak We Need It

Kto by się spodziewał, że jednak hajsy są w budżecie potrzebne co nie? Jeszcze w grudniu do Sejmu trafi projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Opozycja deklaruje współpracę z rządem, bo stawką są unijne pieniądze na KPO. To nie jest bezwarunkowa zgoda na przyjęcie projektu bez dyskusji i poprawek – musi być zgodny z konstytucją. Jest to chyba piąte podejście do zmian w sądownictwie w tym roku. Za każdym razem okazywało się to sprzeczne z kamieniami milowymi narzuconymi przez Unię Europejską. Tym razem nawet jak się uda to i tak Trybunał Konstytucyjny to odwoła. Planują akcję w stylu zabrania hajsu i odwołaniu się od zmian. Takie cwaniaczki.

15.12

Weto

Dudu jak ty mi zaimponowałeś tym razem. Zdarza Ci się to od czasu do czasu, ale tym razem – wielki szacun. Lex Czarnek 2.0 dzięki tobie trafia do kosza. Chcę zauważyć, że Prezydent Andrzej Duda po raz drugi mówi “nie” zmianom prawa oświatowego. Przeciwko przepisom protestowali nauczyciele i rodzice uczniów. To właśnie przytoczył Duda podczas ogłoszenia decyzji. Jest jeszcze druga opcja. Mianowicie długopis mu się spierdolił i ot cała filozofia.

Jura

Jura Krakowsko-Częstochowska dokonała ważnych decyzji. Dopłacanie do lekcji religii się nie opłaca – uznali radni w Częstochowie i Krakowie. Zaapelowali do rządu, by przejął w całości finansowanie katechezy w szkole, bo uczniów ubywa, a koszty są coraz wyższe. W samej Częstochowie chodzi o trzy miliony złotych, ale spadek frekwencji na lekcjach religii to problem nie tylko pod Jasną Górą. Mam nadzieję, że w ślad za tymi dwoma miastami pójdą po rozum inne. Jest to bezwarunkowa walka o lepsze jutro. Jutro w którym każdy będzie mógł sam zadecydować czy wierzy, w co wierzy i jak wierzy. Nie, że będą mu to narzucać “lepsi” odgórnie.

Ka-Boom

Dziś rano doszło do eksplozji w Komendzie Głównej Policji. Ranny został komendant główny Jarosław Szymczyk, który trafił do szpitala. MSWiA przekazało też, że poszkodowany został pracownik cywilny, ale nie wymagał hospitalizacji. Z pierwszych doniesień wychodziło, że wyjaśnienia w sprawie mają złożyć ukraińskie służby, bo eksplodował prezent od jednego z ich szefów. Chwilkę później jednak się okazało, że to wypalił granatnik. Mało tego sam Szymczyk ten granatnik odpalił w podłogę u siebie w gabinecie.

Szczerze mówiąc kiedyś może i by wyszła z tego afera. W obecnych czasach jednak pociągnięcie za spust w granatniku i to w biurze komendanta głównego policji wydaje się czymś naturalnym. Jebło to jebło i na chuj drążyć? Nie takie jaja się dzieją w naszym kraju, aby to było czymś super dziwnym. Ale pośmiać się z tego można.

16.12

3 lata

Właśnie tyle czasu potrzebowała kopalnia na likwidację od momentu wielkiego i uroczystego otwarcia jej przez naszego premiera. To miała być pierwsza od lat nowa polska kopalnia. Warunki eksploatacji okazały się gorsze, niż przewidywano, i mniej opłacalne. Morawiecki najchętniej by zapomniał o tym, czym się tak bardzo chwalił. Przypomnę tylko, że mówił on wtedy o tym, że to bardzo potrzebna nowoczesnemu przemysłowi, nowoczesnej gospodarce inwestycja. Jak wtedy zapewniał trochę współczuł obcokrajowcom, którzy będą musieli się nauczyć tej nazwy “Bzie-Dębina”. Po pierwsze zdążyli jej zmienić nazwę przez te trzy lata, a po drugie obcokrajowcy teraz się tego nauczą jak będą mówić o jego wtopie.

Łańcuch

Reakcja łańcuchowa na zasadzie akcja-reakcja. Pierw Dudu weto daje na ustawę Czarnka więc Czarnek podrzuci nową ustawę. Nową może bym tego nie nazwał, bo sam bym się oszukiwał. Minister edukacji rzuca rękawicę prezydentowi, ale to prezydent ma prawo weta. Przemysław Czarnek zapowiada ustawę “lex Czarnek 3.0.”, która ma się niczym nie różnić od tej zawetowanej w czwartek. Nie chce niczego w niej zmieniać, bo twierdzi, że prezydentowi się podobała. Może w końcu Andrzejowi długopis naprawią? Mam dziwne wrażenie, że autor tego gówna co przejść nie może właśnie na to liczy. Ewentualnie wrzucą ją między 10 innych do podpisu i będą liczyć na rozmach prezydenta w składaniu autografów.

Rafineria

Polska traci kontrolę nad Rafinerią Gdańską. Wszystko wskazuje na to, że wbrew zapewnieniom Orlenu Saudowie kupili nie tylko 30 procent akcji, ale i prawo weta do ważnych decyzji spółki. Orlen nie zaprzecza, że tak właśnie może wyglądać ostateczna umowa. Zapewnia tylko, że jesteśmy bezpieczni. Jednak z dokumentów wynika, że ni chuja. Ogólnie rzecz biorąc opierdolić Rafinerię za 1,5miliarda gdzie ona rocznie zarabia ponad 4 miliardy to taki średniego sortu biznes. Ciekaw jestem kto na tym się dorobił. Nie żebym mu zazdrościł, ale chętnie wezmę kilka lekcji zarabiania hajsu.

Tygodnik Szyderczy

17.12

Prąd

Jest to sukces na miarę naszych czasów – prąd w gniazdkach. Władimir Putin rozmawiał z generałami przed spodziewaną podróżą do Mińska na spotkanie z Alaksandrem Łukaszenką. Po kolejnym zmasowanym ataku do ukraińskich miast powoli wraca prąd i ogrzewanie, a władze mówią o możliwej nowej rosyjskiej ofensywie z północy. Męczy mnie już to powoli, ale zobaczymy co się stanie na dniach. Mam szczerą nadzieję, że niebawem ten cały syf się skończy na Ukrainie.

Ciało

O tym jakimi chujowymi rodzicami można być przekonuję się niemal co tydzień podczas wynajdywania materiałów na Tygodnik Szyderczy. Tak niestety jest i tym razem. Czteroletni Leon, którego zwłoki znaleziono zakopane w lesie we wsi Górki pod Garwolinem, miał kilka dni przed śmiercią wpaść do wanny z wrzątkiem. Matka dziecka i jej partner mieli chłopca leczyć sami. Gdy po tygodniu dziecko zmarło, zakopali jego zwłoki na polu. Niektórzy się starają o dzieci latami w czym kompletnie nie pomaga nasz kraj, a inni swoje dzieci zakopują na polach bo są jebanymi bakłażanami. No sprawiedliwie jest w chuj.

Łowcy

Łowcy Głów czyli specjalny oddział policji, który jak nie będzie miał zajęć to sprawdzi czy płacisz abonament radiowo – telewizyjny dokonał zatrzymania. Szef gangu okradającego bankomaty metodą “na wybuch” był poszukiwany od trzech lat. Łowcy Głów to policjanci ze specjalnych grup śledczych z Wrocławia i Poznania. Szacuneczek w dobie czasów, gdzie granatniki są w użyciu nawet na komendach. Szymczykowi się pociski skończyły do zabawki i teraz szukają amunicji? Propsik tak czy siak.

Tygodnik Szyderczy

18.12

Wystrzałowy Finał

Akurat kiedy byłem w trakcie pisania Tygodnika Szyderczego wypadł finał Mistrzostw Świata w Piłce Kopanej. No to cyk przerwa na mecz i robienie memów. Nie spodziewałem się, że będzie to takie widowisko. Po pierwszej połowie Argentyńczycy prowadzili 2:0. Wydawało się, że mecz mają pod kontrolą, bo Francuzi momentami byli bezradni. Nawet Mekambe nie ogarniał w którą stronę ma biec aby coś tam pokopać. Wszystko zmieniło się jednak pod koniec drugiej połowy, gdy Kylian Mbappe strzelił dwie bramki w dwie minuty i finał mundialu rozpoczął się na nowo. Mecz po dogrywce zakończył się remisem 3:3, bo i Messi i Mbappe dojebali po golu. O zwycięstwie miały zdecydować karne, w których lepsi okazali się Argentyńczycy – wygrali 4:2.

Po meczu

Najlepsze jednak po meczu bo oto Messi niczym Jakimowicz w czarnym szlafroczku podnosi puchar. No jestem boomerem podobnie jak PigOut i nie nadążamy za nowymi trendami mody. Oczywiście dowiedziałem się także podczas tego meczu jak się nazywa bramkarz Argentyny, bo ten jak już we wczesniejszym wydaniu Tygodnika Szyderczego podczas meczu z naszą reprezentacją poleciał do żabki i wrócił na ostatni gwizdek. Jest to Emiliano Martinez, który otrzymał złotą rękawicę. Jego gesty będą zapamiętane na długo z tą rękawicą… były bardziej wymowne niż ten słynny Kozakiewicza.

Spotkanie

Dziwne przeczucie mam, że Putin zaraz po ostatnim gwizdku doszedł do wniosku, że należy teraz dojechać i Francję. Oni są przecież słabi i na bank się uda ich podbić. Bowiem sam Władimir Putin jedzie na rozmowy z Alaksandrem Łukaszenką. Od początku wojny dyktatorzy widzieli się już wiele razy, ale w poniedziałek wyjątkowo rozmowa odbędzie się w Mińsku, a nie w Moskwie. Co ta wizyta może oznaczać dla Ukrainy i dalszego przebiegu wojny? No spekulują ludzie, że pojedzie tam namawiać bratanka do najazdu na Ukrainę. Ja tam jednak widzę nowy front – Francję. Jak wyjdą tak jak na wojnę w ’39 to Rosja ma zwycięstwo w kieszeni.

Idioci

Kierowcy od niedawna mogą korzystać z tunelu na Zakopiance między Naprawą a Skomielną Białą. Są jednak osoby, które w nowo otwartym tunelu zatrzymują się, robią selfie, nagrywają filmy albo tańczą. No pozdro debile. Nie dość, że tam jest 141 kamer w tym tunelu to jeszcze stwarzacie zagrożenie dla innych użytkowników i samych siebie. Choć w sumie takich pseudo influencerów mi by nawet szkoda nie było. Eksperci nazywają to nieodpowiedzialnym zachowaniem, a GDDKiA przypomina, w tunelach należy jechać do przodu a nie odstawiać jakieś szopki. Mało tego w tym samym tunelu jest odcinkowy pomiar prędkości z ograniczeniem do 100km/h. W miesiąc 3000 mandatów ukulali tylko na nim, a rekordzista zapierdalał średnio 200km/h. No szacuneczek i zapraszam do MPK skoro nie umiesz w jeżdżenie.

Tygodnik Szyderczy i najważniejsze 69 wydanie! Tym razem pora na ogłoszenie początku konkursu jaki już niebawem nastąpi i pomocy z  tej okazji

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak co wydanie tak i tym razem nie zrobię sobie jakiejś nagrody za 69 raz pisania Tygodnika Szyderczego. Zbieram na leki i się tego nie wstydzę. Zapraszam do lektury pasków z głównych wydań “Wiadomości” TVP.

Kościół

PASTORAŁKI STAROPOLSKIE.

HOŁD DLA BOHATERÓW NASZEJ WOLNOŚCI.

MĘCZENNICY DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ.

BLIŻEJ BEATYFIKACJI RODZINY ULMÓW.

Samochwała

“KONRAD WALLENROD” O 21:00 W TVP1.

ODLICZANIE DO PÓŁFINAŁÓW MUNDIALU.

URBAN: JESTEM ZŁYM CZŁOWIEKIEM.

ZA CHWILĘ “WIADOMOŚCI EXTRA” W TVP INFO. (X2)

“ALARM” DZIŚ O 20:15 W TVP1.

PRZED SZANSĄ NA SUKCES.

PiS

SPOTKANIE PREZYDENTÓW POLSKI I NIEMIEC.

NAJWAŻNIEJSZE JEST BEZPIECZEŃSTWO.

ZBRODNIE STANU WOJENNEGO DO ROZLICZENIA.

MILIARDY NA KPO CORAZ BLIŻEJ.

POLSKA BEZPIECZNA ENERGETYCZNIE.

POLSKA RZĄDA ZAOSTRZENIA SANKCJI NA ROSJĘ.

BUDŻET KORZYSTNY DLA POLAKÓW.

SZANSA NA POROZUMIENIE Z BRUKSELĄ.

WETO DO NOWELIZACJI PRAWA OŚWIATOWEGO.

SKUTECZNA WALKA Z PRZESTĘPCAMI.

POLSKA DBA O DZIEDZICTWO KULTUROWE.

RZĄD POMOŻE KUPIĆ POLAKOM MIESZKANIE.

POLACY STAWIAJĄ NA PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.

RZĄDOWE WSPARCIE DLA POLAKÓW.

PRACE NAD USTAWĄ O SĄDZIE NAJWYŻSZYM.

Nie PiS

RAFAŁ TRZASKOWSKI W PROKURATURZE.

OFERTA WYBORCZA KONTRA FESTIWAL OBIETNIC.

OPOZYCJA ATAKUJE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI.

NIEODPOWIEDZIALNE ZACHOWANIE POLITYKA PO.

OPOZYCJA NAKRĘCA SPIRALĘ NIENAWIŚCI. (X2)

POLITYCZNY ATAK NA PKN ORLEN. (X2)

Kraj

SILNY MRÓZ NA HORYZONCIE.

41. ROCZNICA STANU WOJENNEGO.

WYBUCH W KOMENDZIE GŁÓWNEJ POLICJI.

PACZKA DLA BOHATERA.

POLAK W FINALE MISTRZOSTW ŚWIATA!

SROGA ZIMA NIE ODPUSZCZA.

CO SIĘ STAŁO Z IWONĄ WIECZOREK?

PAMIĘĆ O WIELKICH SUKCESACH POLAKÓW.

PRZED NAMI MROŹNY WEEKEND.

ROCZNICA GRUDNIA ’70.

NAPASTNIK Z ZARZUTAMI I BEZ ARESZTU.

MŁODZI ADEPCI SPORTÓW ZIMOWYCH.

Świat

KOLEJNY SPÓR O SUROWCE.

EUROPA DWÓCH STANDARDÓW.

CHORWACJA TRZECIĄ DRUŻYNĄ ŚWIATA.

ARGENTYNA: NASTROJE PRZED WIELKIM FINAŁEM.

HISTORIADA 2022 W WILNIE.

Ukraina

UKRAINA PO ZMASOWANYCH ATAKACH ROSJI.

Rosja

DEZINFORMACYJNA BROŃ ZBRODNIARZA Z KREMLA.

ŁATWOPALNA ROSJA.

KOLEJNE BANDYCKIE ATAKI ROSJI NA UKRAINĘ.

RUSKA DZICZ ATAKUJE UKRAINĘ.

BEZMIAR ROSYJSKIEGO BESTIALSTWA.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Podsumowując to wydanie chcę skupić się na tym co dobre. Dlatego już w tym Tygodniu odpalam konkurs na Mema Roku! Mam nadzieję, że pierwsza edycja będzie tylko zalążkiem tego co czeka to wydarzenie już pod koniec następnego roku. W tym roku podczas trwania tego plebiscytu będę zbierał pieniążki nie tylko dla siebie, ale także dla jakiejś Fundacji bądź osoby potrzebującej. Wszystko zacznie się jak cel zbiórki zostanie przeze mnie zweryfikowany. Stay Tuned!

Masz temat?

Masz propozycję współpracy?

To wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Wystarczy napisać maila: szyderczy.wloczykij@gmail.com bądź skontaktować się za pomocą mediów społecznościowych.

Dodatkowo:

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Otagowano , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *