Tygodnik Szyderczy 26.12 – 1.01

Tygodnik Szyderczy 26.12 – 1.01

26.12

PAH!

Tygodnik Szyderczy rozpocznie się tym razem od niebywałej rocznicy. Polska Akcja Humanitarna ma już 30 lat! Wszystko zaczęło się od jednego konwoju jaki wysłali do oblężonego Sarajewa. Kto by pomyśl, że to się tak rozwinie co nie? PAH pomagała i ratowała życie tysiącom ludzi w Czeczenii, Syrii, Jemenie, Somalii, Sudanie czy Ukrainie. Przywoziła leki i jedzenie, budowała szkoły, szpitale i studnie. Mam nadzieję, że mimo obecnych przeciwności losu (władzy w naszym kraju) będą działać nadal i ze zdwojoną siłą wejdą w kolejne dziesięciolecia swojej akcji.

Trzebinia

Chciałbym napisać coś więcej o tej miejscowości, ale jak do tej pory wspominam o niej tylko jak się dzieje jakaś chujnia. Tak i tym razem podobnie jak trzy miesiące temu w Trzebini pojawiło się kolejne zapadlisko. Poprzednie tylko przypomnę, że pochłonęło kilkadziesiąt grobów na tamtejszym cmentarzu. To wszystko szkody pogórnicze i efekty pracy kopalni, która działała tam ponad 100 lat. Ile jeszcze razy musi się tam ziemia zapaść, aby coś z tym zrobiono? Do jakiej tragedii musi dojść? Mam nadzieję, że następnym razem jak będę wspominał o tej mieścinie to nie opisując tragedię tylko jakieś zajebiste zdarzenie, do którego tam doszło.

Pogoda

Lekko pisząc pogoda nam się zjebała na święta, a i Sylwester będzie niemal upalny. Nie to co w USA. Stany Zjednoczone toczą walkę z najpotężniejszym zimowym żywiołem od 50 lat. W stanie Nowy Jork sytuacja była tak dramatyczna, że gubernator wezwała na pomoc Gwardię Narodową, ale nawet żołnierze nie byli w stanie dotrzeć na czas z pomocą. Tylko w jednym hrabstwie – Erie – zginęło 25 osób. W całym kraju co najmniej 63. A ja narzekam jak spadnie 10cm śniegu… Oczywiście nadal będę narzekać, bo wolę dwa razy się spocić niż raz zmarznąć. To nie zmienia jednak faktu, że im współczuję pogody.

Najlepszy mem prosto z USA

27.12

Najebaństwo

Pić trzeba umieć. Kary są coraz dotkliwsze, liczba kontroli wzrosła dwukrotnie, a mimo to w ciągu trzech świątecznych dni policjanci zatrzymali w całym kraju 580 najebanych kierowców. Dla przykładu w Częstochowie pijany 33-latek śmiertelnie potrącił 66-letniego mężczyznę. Nigdy z racji historii w mojej rodzinie nie będę tolerował chujców, którzy po pijaku wsiadają za kółko i tak – jedno piwo to też alkohol. Podobnie ładnie napruci muszą być turyści nad Morskim Okiem, bo mimo apeli ratowników i niesprzyjających warunków pogodowych dziesiątki z nich wchodzą na zamarzniętą taflę Morskiego Oka. Chociaż jezioro jest zamarznięte, to jednak lód pozostaje bardzo cienki, bo jak wspominałem wcześniej w tym wydaniu Tygodnika Szyderczego jest w chuj ciepło.

Imponujące Miasto

Władze Szczecina mówią dość i składają do sądu pozew przeciwko Skarbowi Państwa. Miasto domaga się 111 milionów złotych zwrotu, bo tyle przez trzy lata dołożyło do wydatków na edukację, a powinny one zostać pokryte przez rządową subwencję oświatową. Z podobnym problemem mierzą się inne samorządy, dlatego wyrok sądu będzie tak ważny. Oczywiście wspomnę o tym jak ta sprawa się rozwinie, bo sam jestem ciekaw czy uda się dojebać władzy.

Dogadani

W końcu musiał jednak prawdziwy Macron zadzwonić do Dudu, bo ugadaliśmy właśnie z Francją temat satelit. Mianowicie nasz kraj kupi od ojczyzny Mekambe dwie satelity obserwacyjne wraz ze stacja odbiorczą. Mają znacząco zwiększyć zdolności rozpoznawcze polskiego wojska. Umowę podpisali ministrowie obrony obu krajów. Aż strach się bać co podpiszą jak się uda im spotkać… zarówno ministrom obrony jak i prezydentom.

28.12

Ochrona

Tygodnik Szyderczy bez wzmianki o liderze opozycji to nie tygodnik. Od teraz bowiem Donald Tusk został objęty ochroną przez Służbę Ochrony Państwa – poinformował rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Zarówno partia, jak i policja, informowały służby o groźbach, a także konkretnym zagrożeniu dla lidera PO. Nie dziwie się, bo fanatyków PiS-u karmionych diabolicznym wizerunkiem Tuska w TVPiS w naszym kraju nie brakuje, a jak ogólnie wiadomo nie grzeszą oni jakąś inteligencją i są w stanie zajebać polityka opozycji. Masz przykład z Gdańska podczas finału WOŚP

Albania

Albania to naprawdę piękny kraj, a sami obywatele tego państwa są mili i przyjaźni… no chyba, że ich wkurwisz. Serbska armia przy granicy z Kosowem jest w stanie gotowości. Na ulicach Mitrovicy pojawiły się barykady. Konflikt między Serbami i Albańczykami zamieszkującymi Kosowo, którego niepodległości Belgrad nie uznaje, jest poważny, a napięcie szybko tam rośnie. Pomyśleć, że nie tak dawno byłem niedaleko i powoli zaczynam się czuć jak jakieś fatum zła.

Reforma

Za każdym razem i to niezależnie od rządu gdy słyszę o reformie szpitalnictwa to mnie skręca w żołądku. Projekt ustawy przedstawiony pod koniec 2021 roku przez Adam Niedzielskiego przewidywał podział szpitali na różne kategorie finansowania. Miała powstać przy tym Agencja Rozwoju Szpitali. Wszystko trafiło do kosza, bo było napisane źle (o dziwo) i w złym momencie.

Przypomnę tylko jego wypowiedź, bo to jest warte kilku linijek w Tygodniku Szyderczym:

Dzisiejszy dzień, to jest dzień, który zapisze się w historii szpitalnictwa w Polsce. Dzisiaj uruchamiamy fundamentalną, jeśli można tak powiedzieć, reformę polskiego szpitalnictwa

31.12.2021 Adam Niedzielski

No tak… zapisał się w historii szpitalnictwa. Jak zwykle zresztą.

Bo pizga z powodu braku funduszy

29.12

Choroby

Dawno nie pisałem o COVID-19, więc pora to nadrobić. Nie dalej jak dwa dni przed tym wydaniem na Facebooku ktoś w komentarzu pod jakimś moim memem chciał chętnie odsprzedać maseczki z pierwszego transportu do Polski. No ja się chyba skuszę, bo sytuacja nie napawa optymizmem na nowy rok. COVID-19 uderzył w Chiny po zniesieniu polityki “Zero COVID”. Nawet połowa populacji może być chora. Dlatego Europa chce się chronić. Od czwartku Chińczycy przylatujący do Włoch muszą obowiązkowo wykonać test w kierunku zakażenia koronawirusem. Gdy dobrowolnie przetestowano pasażerów samolotu z Chin do Mediolanu, okazało się, że zakażona była połowa z nich.

Mało tego nie wiem, czy ktoś odnotował to, ale jest nowa choroba odzwierzęca, którą BBC nagłośniło w sierpniu. Wirus Langya (LayV) zidentyfikowany przez Chińczyków to odzwierzęcy henipawirus. U zakażonych nim ludzi powoduje ostrą infekcję, w której dominują takie objawy jak gorączka, zmęczenie, kaszel. U części chorych choroba upośledza także pracę wątroby i nerek.

Jakby ktoś się pytał jaki będzie następny rok… to niech sobie sam odpowie, ale maseczek niech nie odsprzedaje.

L4

Skoro już przy chorobach jesteśmy w Tygodniku Szyderczym padł złoty pomysł. W Polsce jak każdy wie lawinowo przybywa osób chorujących na zakażenia wirusowe dróg oddechowych. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej ma pomysł, jak odciążyć przychodnie. Łukasz Jankowski twierdzi, że wielu pacjentów przychodzi tylko po zwolnienie lekarskie, zatem mogliby je wypisywać sobie sami.

I jak najbardziej jest to funkcjonujące działanie w Europie. W niektórych krajach na zachodzie można raz w roku wziąć krótkie 3-4 dniowe zwolnienie z racji choroby bez konieczności wizyty u lekarza. Jednak czy do tego dojdzie u nas i jak Janusze I Grażyny to wykorzystają… może i kiedyś się dowiemy.

Solidarni

Kurde nie wiem jak opisywać działania tej partii, ale niech może ktoś przebada w końcu Kowalskiego, bo ten takie bzdety pierdoli, że to nie może się rodzić w głowie normalnego człowieka. Gdyby ktoś nie znał twarzy, nazwisk i funkcji polityków Solidarnej Polski, mógłby pomyśleć, że to skrajnie krytyczna wobec rządu opozycja zabiera głos. Tymczasem to koalicjanci PiS robią wszystko, by do Polski nie trafiły pieniądze z KPO. Jedno co wywnioskowałem tego dnia to fakt, że oni mają za dużo czasu wolnego jako politycy, bo zamiast pisać ustawy, robić coś, aby było lepiej… bombardują się na Twitterze pomysłami, nagonkami i wyliczeniami matematycznymi. Oczywiście 90% z tych stwierdzeń jest błędne, a zadania na tym poziomie rozwiązywałem już jako uczeń 5 klasy. No ale zamiast być politykiem, matematykiem i guru ministrów wolę pisać Tygodnik Szyderczy.

30.12

Autopilot

Nie będzie to info o tym jak bezpiecznie po nocy sylwestrowej dotrzeć do domu włączając autopilota. Choć pewnie nie jednemu z nas by się przydał. Opiszę sytuację z Niemiec, gdzie z pozoru wszystko było na swoim miejscu. Kierowca za kierownicą, a samochód na pasie, a pojazd jechał równym tempem po autostradzie. Tyle, że auto miało autopilota, a kierowca spał. Ani drgnął, kiedy policjanci z drogówki przez kwadrans próbowali go obudzić. Mamy technologię, która jest zdolna do takich wyczynów, ale prawo w większości krajów na świecie nie jest do rozwoju technologii przystosowane. Będziemy ją hamować, aby dalej było więcej wypadków na drogach, czy pozwolimy na autonomiczne poruszanie się samochodów, co zniweluje tak ogromne ilości kraks dziennie?

Parasol

No jest dość ciężko o parasol w sklepie pod koniec tego roku, choć na tą chwilę spada więcej deszczu niż śniegu. Jednak nie o tym, a o fuzji Orlenu. Prezes Obajtek zapewniał, że nie ma powodów do obaw, ale Rafineria Gdańska właśnie trafia pod rządowy parasol. Rzecznik rządu Piotr Müller mówi, że nie ma ryzyka nabycia udziałów przez Rosjan, a Ministerstwo Aktywów Państwowych w oficjalnym dokumencie wprost podaje, że ryzyko zbycia udziałów przez Saudyjczyków jest powodem wpisania na listę. To jest kurwa to zagrożenie, czy nie? Nadal będę słyszał od polityków PiS, że to przecież Tusk chciał sprzedać Rosjanom Orlen, a nie oni? Chcieć, a dokonać tego to są dwie całkowicie odmienne sprawy. Nieliczni tylko to zauważają, jednak Szyderca bacznie się temu przygląda.

Pele

Nie często opisuję śmierć znanej osoby na łamach Tygodnika Szyderczego, jednak tą muszę. Słysząc o tym, że Pele nie żyje miałem w głowie tekst Molesty EwenementPele umarł i nie wróci już nigdy…” i zastanawiałem się czy to właśnie nie chodzi o rapera Pelsona. To nie on zmarł, a człowiek, który w Brazylii był bogiem, a w świecie piłki legendą. Najwybitniejszy z wybitnych. Jedyny, który trzykrotnie triumfował na mundialu. Odejście Pelego zamyka pewną epokę w historii futbolu i światowego sportu. Była osobą, która swą zajebistością dokonywała cudów także poza boiskiem. Spotykał się z wieloma wybitnymi osobami i wspierał biednych ludzi w Brazylii. Tego roku zmarło bardzo dużo sławnych osób, ale obok Eli II to właśnie on zasługuje na wyróżnienie i wspomnienie o nim.

31.12

Greta

Zawsze wiedziałem, że z osobami zaangażowanymi w internecie w kwestii pro-eko-ultraclean-Ziemii nie warto zadzierać. Sąd w Bukareszcie wydał zgodę na zastosowanie miesięcznego aresztu dla Andrew Tate’a. To były amerykańsko-brytyjski kick-boxer, który był poszukiwany za handel ludźmi, gwałt i udział w grupie przestępczej. Jednocześnie był nie mniej od Kowalskiego i Pawłowicz popularny na Twitterze. Internetowa sprzeczka z Gretą Thunberg spowodowała, że przypadkowo ujawnił swoje miejsce pobytu. Wyszło to na jaw przez… karton po pizzy, który omyłkowo leżał na biurku. Na podstawie tego kartonu namierzyli restaurację, a na podstawie jej zamówień tego ziomeczka. Jak to sama Greta opisała- tak to się kończy jak nie stosujesz recyclingu. To jest tak głupia wpadka, że aż śmieszna.

Kuna

Chorwacja żegna rok 2022 pożegnaniem z kuną. Od północy w bankomatach będzie miała już tylko wspólną unijną walutę. Zapowiedzi o tym, że i my będziemy posiadali euro słyszałem już jakieś dwa lata po przystąpieniu do Unii Europejskiej. Jednak jak do tej pory nadal o tym ani widu, ani słychu. Mam mieszane uczucia odnośnie tego. Z jednej strony fajnie, bo będzie łatwiej nam porównywać ceny z rynkami zagranicznymi. Z drugiej natomiast jestem niemal przekonany, że ceny będą jeden do jednego w porównaniu złotówki do euro. Teraz za chleb płacisz 6 złotych, a za chwilę byś płacił 6 euro. Tak to działa w naszym kraju niestety.

Koniec Roku!

Świat żegna stary rok. Jedni z radością, inni z ulgą. Wielu z nadzieją, że 2023 rok będzie lepszy. Ja natomiast należę do tych realistów i wiem, że będzie co najmniej tak samo ciężko nam w przyszłym roku jak i obecnym. W kraju zapierdala już inflacja do inflacji (i to dwucyfrowa) co powoduje, że ceny popierdalają szybciej niż ja do Żabki tuż przed zamknięciem. W 2023 czekają nas wybory nad którymi pilnie teraz pracuje PiS tak, aby w każdym kościele i na wsi była urna i komisja (tak to ich poplecznicy tam są głównie). Dochodząc w końcu do kwestii wojny przy naszej wschodniej granicy i jej nieprzewidywalnym dalszym przebiegu. Kto wie, czy następny rok nie będę kończył gdzieś za granicą, bo jak wojna wejdzie na nasze tereny to mamy jak nic III Wojnę Światową, a nasz kraj (po raz kolejny) będzie największym poligonem na całym globie.

Chujni, które mogą się odjebać jest wiele, ale z tego miejsca życzę Ci Drogi Czytelniku szczęścia. Pamiętaj, że na Titanicu mieli wszyscy zdrowie… tylko szczęścia nie mieli. Dlatego to jest ważniejsze.

Tygodnik Szyderczy
Będę grał do końca!

1.01

Sprawiedliwość!

W końcu Tygodnik Szyderczy niesie wesołą nowinę… i to na sam początek nowego roku. W Polsce zaczęła obowiązywać tak zwana dyrektywa Omnibus. Sprzedawca, wystawiając towar na wyprzedaż, będzie musiał ujawnić obok ceny promocyjnej najniższą cenę, która obowiązywała w ciągu poprzednich 30 dni. I w końcu mam nadzieję skończy się ten pseudo czas obniżek cen, gdzie wielu z Polaków dawało się zrobić jak dziecko łapiąc haczyk z promocją. No jestem teraz ciekaw jak będą to omijać, bo jak wiadomo nad takimi rozporządzeniami główkuje tylko kilka osób. Cały kraj natomiast szuka dziury w całym i kombinuje jak to obejść.

Natura

Ta wiadomość będzie nawiązaniem do pro-eko-ultraclean aktywistów. Muszę w końcu jakoś sobie ich zaskarbić. Polacy ciepło przywitali nowy rok, a nowy rok ciepło przywitał Polaków. W Warszawie było nawet 19 stopni. To rekordowo wysoka temperatura jak na styczeń czyż nie? Niestety są to zmiany klimatyczne, które za chuja nam dobrze nie wróżą. Niszczymy planetę w tempie zastraszającym, a ja nigdy nie przypuszczałem, że w Polsce będę wznosił kieliszek szampana o północy w sylwestra na dworze… w bluzie. Jestem ciepłolubnym stworzeniem, ale kurde to jest gruba przesada. Ciekaw jestem jak w tym roku u nas z tymi tornadami będzie.

Cud

Skoro już o cudach mowa to chciałem zauważyć, że niepotrzebnie zalewałem wraz z Pierwszą Redaktor Naczelną samochód do pełna (co nadszarpnęło budżet znacznie). Bowiem oto w naszym kraju nastał cud! Stawka VAT na paliwa wróciła z poziomu 8 procent na 23 procent. Na stacjach Orlen podwyżki trudno jednak uświadczyć. Dlaczego? Może dlatego, że tak jak trąbiłem przez prawie cały poprzedni rok doją nas lepiej niż noworodek mleko? A może dlatego, że w naszym kraju jest tak zajebiście, że teraz na swoją klatę budżet bierze to na swoje barki? W każdym razie będąc raczej dobrym z matematyki policzyłem, że cena paliwa powinna podskoczyć o jakąś niecałą złotówkę. Jak widać chujowo mi poszło. Natomiast łatwo policzyć i warto wspomnieć jaki wzrost marży miał Orlen z Obajtkiem na czele. Jest to 3000%.  

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Zastanawiałem się nad tym, czy nie zmienić minimalnie formuły tego cyklu, ale daj mi jeszcze chwilkę na “unowocześnienie”. Ja też nie jestem wielbłądem i piję, a przypominam, że jest pierwszy stycznia kiedy to pisze… więc jest ciężko. Miłej lektury.

Kościół

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

MODLITWA O POKÓJ.

ŚWIĘTA NA MISJI.

EMILIAN KAMIŃSKI 1952-2022.

PAMIĘĆ O BOHATERACH NIE TYLKO OD ŚWIĄTA.

HOŁD DLA BOHATERÓW NASZEJ WOLNOŚCI.

MAREK MAZUR 1952-2022.

“PELE ZMIENIŁ PIŁKĘ NOŻNĄ W SZTUKĘ”.

DAR ŻYCIA.

FRANCISZEK PROSI O MODLITWĘ ZA BENEDYKTA XVI.

BENEDYKT XVI W CIĘŻKIM STANIE.

OSTATNIE POŻEGNANIE PROF. ZBIGNIEWA WAWRA.

BENEDYKT XVI NIE ŻYJE.

ŚWIAT ŻEGNA PAPIEŻA SENIORA.

AUTORYTET NA STRAŻY TOŻSAMOŚCI KOŚCIOŁA.

MODLITWA ZA ZMARŁEGO PAPIEŻA SENIORA.

POLACY WSPOMINAJĄ BENEDYKTA XVI.

Samochwała

SPECJALNY ODCINEK “KORONY KRÓLÓW”.

“ALARM!” O 20:15 W TVP1. (X2)

WIELKIE ODLICZANIE DO SYLWESTRA MARZEŃ.

BLACK EYED PiS (yyy sorry PEAS) NA SYLWESTRZE MARZEŃ TVP.

ROZTAŃCZONE ZAKOPANE ODLICZA DO SYLWESTRA.

ZA CHWILĘ SYLWESTER MARZEŃ Z DWÓJKĄ.

PRZED NAMI NOC PEŁNA PRZEBOJÓW.

NA SYLWESTRA MARZEŃ ZAPRASZAMY DO TVP2! (X2)

REKORDOWY SYLWESTER MARZEŃ Z DWÓJKĄ.

PLEJADA GWIAZD NA NAJGORĘTSZEJ IMPREZIE ROKU.

PiS

RZĄD INWESTUJE W BEZPIECZEŃSTWO POLAKÓW.

PKP ENERGETYKA WRACA W POLSKIE RĘCE.

PALIWOWA FUZJA BUDUJE BEZPIECZEŃSTWO POLAKÓW.

CYFROWE ZMIANY W ZUS.

DROGA DO KRAJOWEGO PLANU ODBUDOWY.

W OBRONIE WOLNOŚCI SŁOWA.

OD KORONAKRYZYSU DO PUTINFLACJI.

ORLEN PRZESTAJE KUPOWAĆ ROSYJSKĄ ROPĘ.

DROGI DO ROZWOJU.

Nie PiS

OPOZYCJA CHCE ROZBROIĆ POLSKĄ ARMIĘ?

SONDAŻ: POLACY NIE CHCĄ TUSKA.

PYTANIA O FINANSOWANIE PARTII HOŁOWNI.

WSPÓŁPRACOWNIK MARSZAŁKA Z PLATFORMY SKAZANY.

POZEW ZA FILM O PROROSYJKIEJ POLITYCE TUSKA.

Kraj

ŚWIĄTECZNE POWROTY DO DOMU.

ODBUDOWA SYMBOLU, KTÓRY ZNISZCZYLI NIEMCY.

PODZIEL SIĘ JEDZENIEM.

ATAK GRYPY W POLSCE.

ŚMIGŁOWIEC NA WAGĘ ŻYCIA.

LISTY DZIECI Z NIEMIECKIEGO OBOZU.

TAJEMNICE KRZYŻACKIEGO SKARBU.

WIRUS GRYPY W NATARCIU.

NOWY ROK – NOWE MIASTA.

LATARNIK Z WROCŁAWIA.

90 LAT TEMU POLACY ZŁAMALI ENIGMĘ.

POLSKA STAWIA NA BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE.

WIOSNA W ŚRODKU ZIMY.

TEN ROK BĘDZIE NALEŻEĆ DO KOPERNIKA.

REKORDY POLSKICH MUZEÓW.

Świat

DRAMATYCZNY BILANS ATAKU ZIMY W USA.

KOMUNISTYCZNY DYKTATOR STRASZY WOLNY ŚWIAT.

NIEZWYKŁY ROK W KOSMOSIE.

STRAJKI PARALIŻUJĄ WIELKĄ BRYTANIĘ.

ZAMIESZKI DEWASTUJĄ PARYŻ.

USA: GWAŁTOWNY ATAK ZIMY.

JEDEN STARY CZOŁG JAKO NIEMIECKA POMOC.

ROSNĄCE NAPIĘCIE MIĘDZY SERBIĄ A KOSOWEM.

PODZIEMNA DRUKARNIA W WIRTUALNYM ŚWIECIE.

FRESKI W CYFROWYM ŚWIECIE.

NOWY ROK W CIENIU STAREJ WOJNY.

ROK Z WOJNĄ, KTÓREJ MIAŁO JUŻ NIE BYĆ.

ŚWIAT POWITAŁ NOWY 2023 ROK.

NATO BĘDZIE JESZCZE SILNIEJSZE.

Ukraina

UKRAINA ODPIERA BESTIALSKI ATAK ROSJI.

SPRAWDZIŁY SIĘ NA UKRAINIE, JADĄ W ŚWIAT.

UKRAINA ODPIERA SZTURM NA BACHMUT.

Rosja

EKSPLOZJA W ROSYJSKIEJ BAZIE LOTNICZEJ.

ROSJANIE WYSŁALI RAKIETY NA KIJÓW.

JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH ATAKÓW TEJ WOJNY.

ROSYJSKI SZPIEG W NIEMIECKIM WYWIADZIE.

NOWY ROK Z NOWYMI ZBRODNIAMI ROSJI.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

W podsumowaniu ciężko mi nie wspomnieć o Benedykcie XVI. Niestety mimo protestów Pani Redaktor nie wspomniałem o nim w “trakcie tygodnia”. Mam na jego temat własne zdanie i nie jest ono wcale powodowane tym, że jestem ateistą.

Benedykt XVI

Wobec Benedykta XVI pojawiały się zarzuty dotyczące tuszowania pedofilii przez Watykan, szczególnie w sprawie Marciala Maciela Degollado, założyciela Legionu Chrystusa, którzy przez kilkadziesiąt lat molestował dzieci i seminarzystów, sam mając też własne potomstwo. W 2004 roku wszyscy świętowali sześćdziesiątą rocznicę święceń kapłańskich Maciela. Na uroczystości nie przyszedł tylko kardynał Ratzinger, który przyspieszył w końcu dochodzenie w jego sprawie. Tuż po wyborze na papieża Benedykt XVI podjął działania blokowane co najmniej od 1999 roku i zamknął Maciela na resztę życia w klasztorze.

Faktem jest, że jeszcze jako Prefekt Kongregacji Nauki Wiary Ratzinger powziął ogromną wiedzę o skali skandali pedofilskich w Kościele oraz wydał dokument nakazujący hierarchom poufność w tych sprawach. Przypomnę tylko, że za jego pontyfikatu kolejne skandale wybuchały w USA, Irlandii, Austrii, Niemczech, Holandii i innych krajach.

Dokument

Skala nadużyć dokonywanych przez duchownych była zatrważająca, a ostatecznie wina spadła na Benedykta. Stało się to za sprawą wydanego przez niego jeszcze w 2001 r. dokumentu “De delictis gravionibus” (“O najpoważniejszych przestępstwach”). Nakazywał on biskupom z całego świata przekazywanie informacji o najpoważniejszych śledztwach i skandalach do Watykanu, ale jednocześnie zalecał poufność i nieinformowanie miejscowych wymiarów sprawiedliwości o wynikach Kościelnych dochodzeń.

Także jakby… no nie. Nie jest on osobą, którą będę opisywał z dumą i poklaskiem. Tym bardziej, że zdezerterował po tym wszystkim.

Podsumowanie

W każdym razie chcę podziękować Ci za przeczytanie tego wydania Tygodnika Szyderczego. Cieszę się, że mogłem pomóc.

Tak samo jak się cieszę, że na zrzutce charytatywnej udało się już uzbierać ponad 40000 tysięcy złotych! Wspólnie możemy więcej, a to dopiero początek. Niebawem odpalę kolejne licytacje charytatywne – tym razem na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Stay Tuned.

Masz temat?

Masz propozycję współpracy?

To wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Wystarczy napisać maila: szyderczy.wloczykij@gmail.com bądź skontaktować się za pomocą mediów społecznościowych.

Dodatkowo:

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Otagowano , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *