Tygodnik Szyderczy 13.05 – 19.05

Tygodnik Szyderczy 13.05 – 19.05

13.05

Ul

Tygodnik Szyderczy i jego kolejne wydanie pora rozpocząć. Tym razem dla odmiany napiszę pierwszego newsa o ulu i miodziku. Brzmi słodko co nie? Nic bardziej mylnego. Prezes PiS twierdził, że ich rząd naprawił demokrację, a premier Mateusz Morawiecki mówił o sukcesach w walce z biedą. Wszystko to na konwencie partii rządzącej, która niosła za sobą hasło “Programowy Ul“. No ul jak ul co nie? Jak to się ma do rzeczywistości? Bieda jest aż piszczy, a demokrację to mamy tak naprawioną, że nawet Chiny nam takich fachowców zazdroszczą. Jedyny wniosek jaki po przesłuchaniu ich “mądrości” wyniosłem to ten, że w ulu i dla nich jest miejsce. W każdym ulu są przecież trutnie, które chuja większość czasu robią. No i królowa, która dyryguje całym tym bajzlem. Królową pewnie też bez problemu wskażesz jak się spytam Cię o porównania.

Samozaoranie

W porządku. Żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr to nawiążę teraz do tych trutni. Jest taka akcja, że w Warszawie powstał blok, którego balkony niemal stykają się ze ścianą domu obok. Jest to oczywiście patodeweloperka poziom hard. I tutaj wkracza truteń. Chcąc zabłysnąć Waldemar Buda atakuje władze Warszawy, że wydali na takie badziewie zezwolenie. Jak się okazuje, niesłusznie. Pozwolenie wydał wojewoda. Dla przypomnienia Trzaskowski nie jest wojewodą, a prezydentem miasta Warszawa. Wojewoda to Tobiasz Bocheński, który jest powiązany z PiS, a jego zastępcą jest Sylwester Dąbrowski (taki tam szary partyjniak z partii władzy). Trzeba być prawdziwym trutniem, aby samemu się zaorać niczym Kowalski pod ziemią w kopalnii węgla szukający pędów ziemniaka.

Kamizelka

Kamizelka się przyda jeszcze coś czuję. Z tego samego założenia wyszedł Zełenski, który wpadł po rozmowie z Meloni na kawkę do papieża, aby “wyprostować” jego poglądy. Sam Franek jest tak zajebisty, że rzuca teksty o “psach szczekających”, czy nazywający “konfliktem” spór Ukrainy o swoje ziemie z najeźdźcą. O co chodzi z tą kamizelką? Papież Franciszek podarował Zełenskiemu małą rzeźbę z gałązką oliwną, która symbolizuje pokój, podczas gdy prezydent Ukrainy dał papieżowi ikonę Matki Boskiej namalowaną na kamizelce kuloodpornej. Mocny przekaz co nie? O jego jajach krążą legendy nawet wśród dziewic konsekrowanych.

14.05

Festiwal

Festiwal muzyczny? Nie tym razem. Tygodnik Szyderczy w tym momencie nawiąże do całości tego spotkania ludzi trzymających władzę w naszym kraju. PiS obiecuje zmianę 500+ na 800+, darmowe leki dla dzieci i seniorów oraz darmowe autostrady. Niezły festiwal obietnic co nie? Dwa dni politycy PiS prześcigali się w prawieniu sobie komplementów za rzekomą naprawę polskiej demokracji. Pomijają drożyznę, niezdolność do uzyskania unijnych miliardów, niszczenie sądownictwa i spowodowane przez siebie problemy na wsi, w szkołach oraz ochronie zdrowia. Kto by się takimi pierdołami zajmował przecież. Chuj, że w rozsypce mamy kraj. Ważne, że trzeba znów obiecywać, aby ludzie połknęli haczyk. Oczywiście sporo osób połknie…

Idioci

Jak już wspominam o idiotach to pora na ludzi, którzy prawo jazdy dostali chyba na straganie od wietnamców w prezencie do “oryginalnych” ubrań. Zamiast kurwa mać ustąpić miejsca strażakom jadącym do wypadku na trasie S8, ruszyli pod prąd korytarzem życia. Chcieli jak łatwo się domyśleć w ten sposób uniknąć stania w korku. Na szczęście pojazdy uprzywilejowane posiadają kamery monitorujące ich poczynania i każde takie zachowanie godne ameby społecznej jest przekazywane na policję i odpowiednio karane. Trzeba naprawdę być jebany bakłażanem, aby mieć w dupie czyjeś życie kosztem swojego chwilowego braku komfortu.

Nope

Nie będzie dymisji Błaszczaka. Tak zapewniał rzecznik rządu Piotr Mueller (nie mam chęci pisać tych u z kropkami jak przystało na prawdziwego Polaka). Odwołania ministra obrony narodowej domaga się opozycja. W sumie to za całokształt twórczości, ale przede wszystkim chodzi o zamieszanie wokół rosyjskiego pocisku, który w grudniu spadł w okolicach Bydgoszczy. Minister odpowiedzialny za bezpieczeństwo nad naszymi głowami twierdzi, że nie został od razu poinformowany o incydencie. Ja uważam, że mija się z prawdą.

15.05

Zagramanica

Szybkie podsumowanie co tam się dzieje na świecie. Nie ma miejsca jakoś w tym wydaniu Tygodnika Szyderczego na szczegółowe pochylanie się nad tymi informacjami niestety. Pierw Turcja, gdzie będzie druga tura wyborów 28 maja. Tam walka toczy się o suwerenność (ostatnio popularne słowo co nie?). Albo nadal będą kolegami z Putinem, albo odwrócą się na pięcie i będą po lepszej stronie mocy. Zobaczymy niebawem, bo idą naprawdę łeb w łeb. No i na koniec tego newsa o Zełenskim, który opierdolił 4 stolice w 48h- Berlin, Paryż, Londyn i Rzym. Oczywiście w każdej dzielni otrzymał obietnicę czołgów, dronów, amunicji i tym podobnych fantów. Skubany załatwił więcej w dwie doby niż nasz rząd przez cały okres władania.

Uczciwy

Zrób sobie screena na tym akrtykule. Będę chwalił Kaczyńskiego!

Przecież to nie ja będę dawał.

Jarosław Kaczyński

Przypomnę, że 500+ ma zmienić się w 800+, a do tego jest lista tego, co ma być darmowe. Na te i inne pomysły złożymy się my- podatnicy. Ci sami, których dotyczy inflacja, bo drożyzna wciąż jest i w tej sprawie nic się nie zmienia. Niestety jestem w tak chujowej sytuacji, że nie łapie się ani na darmowe leki, ani na hajs+, ani nawet na dodatkowe emerytury. Mi pozostaje tylko zapierdalać na to wszystko. Nie zmienia to faktu, że głośno klaszczę panu mniejszemu z powodu szczerości i uczciwości jaką się wykazał niechcący publicznie. Masz mój szacuneczek ziomuś za to.

Światełko w Tunelu

Rzecznik Praw Pacjenta stwierdził, że odmowa legalnej aborcji to naruszenie prawa do świadczeń zdrowotnych. –

W ocenie Rzecznika Praw Pacjenta zagrożenie zdrowia psychicznego kobiety w ciąży może być przesłanką do zabiegu legalnego przerwania ciąży.

Paweł Grzesiewski z Biura Rzecznika Praw Pacjenta

Oczywiście to decyzja ważna dla każdej kobiety. Dlaczego? Pozwól, że przypomnę choćby fakt, że dwa lata temu do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku (gdzież by indziej) zgłosiła się młoda kobieta w ciąży. Płód miał bezczaszkowie, a ona miała zaświadczenia od psychiatrów, że przez tę ciążę jej stan psychiczny zagraża jej zdrowiu. Pacjentka była w bardzo złym stanie psychicznym i powtarzała, że nie jest w stanie kolejnych 6 miesięcy nosić tej ciąży, oczekując po prostu na śmierć tuż przed albo tuż po porodzie. Zagrożenie zdrowia kobiety wciąż jest w Polsce przesłanką do legalnej terminacji ciąży. Jednak szpital zabiegu odmówił, powołując się na opinię ultrakatolickiej organizacji Ordo Iuris, że depresja nie zagraża życiu kobiety. Swoją drogą Kołdro Jurnyś zamilkło coś ostatnio co nie?

Tygodnik Szyderczy

16.05

Emilewicz

Jest i wielki powrót! Jadwiga Emilewicz została powołana na pełnomocnika rządu do spraw polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej oraz wiceministra funduszy i polityki regionalnej. Komunikat w tej sprawie wieczorem opublikowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Po małej kłótni z Gowinem odeszła poprzednio od pełnienia jakiejś “ważnej” funkcji i była tylko zwykłą posłanką. Teraz nie dość, że będzie miała więcej hajsu to na dodatek jest bliżej 60-ki. Bliżej 60-ki, czyli mamy już w rządzie tylko 58 pełnomocników. Dymają nas na hajs jak nigdy dotąd i jeszcze się tym publicznie chwalą. Ja osobiście nie lubię Jadzi. jest skrzekliwa i ma mały problem z wyraźnym (zrozumiałym) mówieniem o chuj jej biega. Oczywiście to tylko moje prywatne zdanie.

Baner

Na banerze, po lewej stronie, widnieje napis: “Główne przyczyny inflacji”. Według NBP powodem wysokich cen w Polsce jest agresja rosyjska w Ukrainie oraz pandemia COVID-19 i jej skutki. Po prawej stronie billboardu natomiast umieszczono komunikat o treści: “Obciążanie NBP i rządu winą za wysoką inflację wpisuje się w narrację Kremla“. Muszę przyznać, że Glapiński jaki by nie był do obrony wybrał naprawdę wielki format. Niestety nie wpisuje się w narrację Kremla, ale także twierdzę, że ich poczynania to główny powód inflacji. Mało tego jestem w stanie to udowodnić zarówno matematycznie jak i gospodarczo czy ekonomicznie.

Zgodnie z projekcją NBP, na koniec roku inflacja ma znaleźć się w przedziale 7-9%. Według danych GUS w kwietniu 2023 r. wyniosła ona 14,7%. Ja tylko dodam, że miesiąc do miesiąca ceny wzrosły o 0,7%.

0,7, które należy pierdolnąć przed spacerem do lasu. Tam możemy zobaczyć coś, czego na trzeźwo nie zniesiemy (i nie chodzi tu o dziwki tylko o rakiety). Ewentualnie 0,7 należy dziabnąć przed obejrzeniem Wiadomości TVP. To niestety mnie czeka jeszcze w tym wydaniu.

Check

Jarosławie, sprawdzam cię dzisiaj z obietnic.

Donald Tusk

Mówiąc to lider opozycji proponuje, by z 800+ nie czekać na nowy rok, a wprowadzić je już w nadchodzący Dzień Dziecka. Lewica też jest za, bo po co czekać, skoro można już. Przeciw jest PSL i Hołownia… ale Ci już wybrali swoją trzecią drogę skręcającą lekko w prawo. Konfederacja jakby ktoś się pytał nadal nie wie czy chce tego, czy nie… prezes PiS im jeszcze nie dał znać.

Tygodnik Szyderczy

17.05

Między Młotem a Kowadłem

Nie wiem jak opisać tego news. Z jednej strony mam Suskiego, o którym nawet raperzy nawijają że jest “retardem”. Z drugiej natomiast strony jest Enea, która mnie dyma na prądzie lepiej niż Łysy z Brazzera Sashe Grey.

Enea skierowała do prokuratury w Lublinie zawiadomienie w sprawie nadużyć w związku z umową na świadczenie usług doradczych zawartą z jedną z chińskich spółek. Kontrakt miał narazić polską firmę na szkodę w wysokości prawie pół miliona złotych. Doradztwo miało zostać zlecone założonej w 2016 r. w Hongkongu chińskiej firmie, której właściciel utrzymuje kontakty z polskimi politykami. Obecnie poseł Suski przewodniczy Polsko-Chińskiej Grupie Parlamentarnej. Strzelaj zatem z kim się ta firma kontaktowała? Sprawa miała miejsce za panowania jego kolegów oczywiście. W grudniu ubiegłego roku wiceprezes Enei S.A. Tomasz Siwak i prezes Enei Nowa Energia Krzysztof Czaban zostali odwołani co prawda, ale na początku lutego 2023 r. CBA zabezpieczyło dokumenty biznesowe w obu tych spółkach. Chodziło o umowy zawierane w czasie, kiedy ze spółkami związany był Tomasz Siwak. Według mediów Siwak i Czaban to osoby od lat politycznie kojarzone z Markiem Suskim, jednym z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Kara

Wyrok 14 lat więzienia za podwójną śmierć na drodze – mało. Danielek był pijany, uciekał z miejsca wypadku i przejechał kobietę w ósmym miesiącu ciąży na oczach dwójki jej dzieci. Oskarżony przed wyrokiem miał jedną prośbę, żeby sąd uchylił mu areszt. Jebnięty na głowę o czym świadczy zarówno prośba jak i czyn jaki popełnił. Jestem za zwiększeniem kary za tego typu akcje po pijaku. Jeżeli jesteś tutaj pierwszy raz lub nie kojarzysz faktów ze mną związanych to moja matka zginęła przez pijanego kierowcę. kary są zdecydowanie za niskie.

No to Wszywka

W Krakowie od 1 lipca zacznie obowiązywać prohibicja. Sprzedaż alkoholu będzie zabroniona w sklepach na terenie całego miasta od północy do godz. 5:30. Tak zdecydowali radni. Jako mieszkaniec Wrocławia jestem całkowicie za tym pomysłem. Śmiali się z nas krakusy no to teraz niech karma wróci i niech sami szukają alko w nocy. Radni popierający dokument wskazywali na skargi mieszkańców (moherów głównie), których spokój jest zakłócany przez pijanych klientów sklepów, w tym turystów.

Część z nich podkreślała, że problem dotyczy przede wszystkim Starego Miasta Kazimierza. Przeciwnicy argumentowali zaś, że małe sklepy w dzielnicach oddalonych od centrum miasta, np. w Nowej Hucie, mogą się utrzymać właśnie dzięki sprzedaży alkoholu. Niektórzy radni ocenili, że dokument nie rozwiąże problemu. Ja się śmieję im wszystkim w twarz w ramach rekompensaty za moje cierpienia. Oczywiście prohibicja we Wro nie istnieje… stacje nadal sprzedają alko.

Tygodnik Szyderczy

18.05

Mistrz

Mi się wydawało, że u nas w kraju kombinują ludzie jak mogą. No nie tylko, bo w Tygodniku Szyderczym opisze teraz typka z Wielkiej Brytanii. 50-letni dziś specjalista do spraw IT z IBM poszedł na zwolnienie lekarskie w 2008 roku, a przyczyną były wówczas sprawy związane ze zdrowiem psychicznym. Jak do tej pory nic dziwnego, bo w korpo ludzie często idą na zwolnienie lekarskie z tego powodu. Jednak u tego ziomka w 2012 roku zdiagnozowano białaczkę w czwartym stadium.

Clifford do pracy nigdy już nie wrócił, jednak zgodnie z umową ze swoim pracodawcą dostaje on wypłatę i to nie małą, bo ponad 54 tysiące funtów rocznie. Przelewy oczywiście ma zagwarantowane do ukończenia 65. roku życia. Clifford stwierdził jednak, że zawalczy o niewielką podwyżkę – o 2,5 procenta. W tym celu zatrudnieni przez niego prawnicy za 30 tysięcy funtów najpierw próbowali zmienić umowę z pracodawcą, a kiedy to się nie udało, skierowali sprawę do sądu. Sąd jednak odrzucił ten pozew, a teraz są na etapie apelacji. Skubany ma tupet co nie? Oczywiście podziwiam formę umowy i brak jakichkolwiek prób zmian w nich ze strony IBM. Jednak ziomek ma takie udogodnienie w życiu, że sobie nawet z tego sprawy nie zdaje. Dla mnie nadaje się do rządu. Za chuja robienie chce od osób, które ciężko zapierdalają hajs… i więcej hajsu.

Czternastka

Jak tam Drogi Emerycie lub Droga Emerytko? Czekasz może na czternastą emeryturę? Będzie na przełomie sierpnia i września… teoretycznie. W praktyce jednak mam dla Ciebie złą wiadomość. Projekt ustawy zakłada, że “czternastka” w pełnej wysokości wyniesie 1588,44 zł brutto, czyli tyle, ile wynosi obecnie minimalna emerytura.

W przypadku osób ze świadczeniem głównym między 2900 zł a 4438,44 zł czternastka zostanie zmniejszona zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę. Na przykład do renty 3200 zł będzie przysługiwać czternastka w kwocie 1288,44 zł. Minimalna wysokość czternastki będzie musiała wynieść co najmniej 50 zł, aby świadczenie przysługiwało.

prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS

I teraz pora na haczyk. O ile bowiem w 2022 r. “czternastki” były zwolnione z podatku dochodowego, o tyle teraz zostaną obciążone PIT-em. To oznacza, że seniorzy od takich dodatkowych świadczeń będą płacić i zaliczkę na podatek, i 9% składkę zdrowotną. Rząd liczy, że dochody z PIT zwiększą się dzięki czternastkom o ponad 700 mln zł, a wpływy do NFZ o ponad miliard złotych. Nowe hasło wyborcze PiS: Kradniemy, ale dajemy.

Dodatek

Skoro już o naszym kochanym ZUS-ie… 6 milionów ulotek na raz w ramach kampanii przedwyborczej? Spoko.

Rok 2023 jest kolejnym, w którym emeryci i renciści mogą liczyć na szerokie wsparcie ze strony państwa. Czasy są trudne, a seniorzy to grupa, która wymaga szczególnego wsparcia i opieki w takim okresie.

Fragment pisma ZUS dla emerytów

W tekście mowa jest też o wysokiej waloryzacji świadczeń, wypłacie trzynastych i czternastych emerytur, a także o wzroście kwoty wolnej od podatku, o minimalnej emeryturze, która uwzględniając “trzynastkę” i “czternastkę” wzrosła według nich w latach 2015-2023 blisko trzykrotnie szybciej niż w latach 2007-2015.

Emerytura musi gwarantować godne życie. Dlatego podnosimy poziom świadczeń o wiele szybciej, niż to było poprzednio. Od marca 2023 r. najniższa emerytura brutto wynosi 1588 zł, a przeciętna – 3400 zł.

Fragment pisma ZUS dla emerytów

Było jakieś wuyjaśnienie? Oczywiście, że tak. Wysłaliu rzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na pożarcie wszystkim i jakoś starał się wybrnąć z tej kampanii.

List ma przede wszystkim charakter edukacyjny.

Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS-u

Jak zaznacza w dalszej swojej plątaninie, “oprócz prezes ZUS-u pod pismem podpisali się premier, minister rodziny i polityki społecznej, którzy wprowadzali pewne rozwiązania dla świadczeniobiorców. Chodzi np. o wypłatę 13. i 14. emerytury. Do tego premier oraz minister są organem nadzorującym Zakład Ubezpieczeń Społecznych”. Żebrowski podkreśla, że ZUS korzysta ze wszystkich możliwych kanałów, aby podnieść poziom wiedzy Polaków na temat ubezpieczeń społecznych.

W odpowiedzi na pytanie o koszty przygotowania ulotki ZUS-u stwierdza, że wysyłanie decyzji o “trzynastkach” i waloryzacji to obowiązek ustawowy.

W ramach wysyłki świadczeniobiorcy otrzymają również list informacyjno-edukacyjny, który jest jednocześnie wykonaniem zadania Zakładu określonego w ustawie systemowej. Jego koszt to 4 grosze. ZUS zrealizował go własnym sumptem.

Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS-u

Za cztery grosze! Jebani mają już takie zniżki w drukarniach, że za 4 grosze napierdalają ulotki wraz z całą robocizną itp. Drukowanie pieniędzy jednak się opłaciło w tym kraju chociaż w ten sposób.

Tygodnik Szyderczy

19.05

Włochy

Co tam w światowej stolicy pizzy? Chujowo i to na maksa. 20 rzek i strumieni wystąpiło z brzegów w regionie Emilia-Romania w północnych Włoszech. 27 tysięcy ludzi ewakuowano w rejonie samej Rawenny. Gigantyczne powodzie nawiedzające region zabiły już 14 osób. Z powodu klęski żywiołowej swój pobyt na szczycie G7 w Japonii skróciła premier Włoch Giorgia Meloni. To prawdopodobnie największa powódź we Włoszech od przynajmniej 100 lat. Woda wdziera się na ulice miast i miasteczek, a na terenie całej prowincji Emilia-Romania ogłoszono najwyższy stopień alarmu pogodowego. Spodziewane są oczywiście dalsze opady, a ryzyko osunięć ziemi cały czas jest bardzo wysokie. Mnie natomiast personalnie najbardziej smuci (poza ludzką krzywdą oczywiście), że odwołali mi GP F1 z powodu na tą zjebaną akcję z basenem na dzielnicach.

The Sun

Jakbym miał opisywać czyjeś artykuły to w życiu bym nie wpadł na to, że będę sięgał po materiały brytyjskie. No ale prawdopodobnie nasz polski rząd po części mnie do tego zmusił. Mieszkający na Wyspach Polacy są zdziwieni niedawnymi doniesieniami brytyjskiego tabloidu “The Sun“, który ogłosił kolejną falę powrotów naszych rodaków do Polski. Artykuł, który został zauważony też w Polsce, zbiegł się w czasie z konwencją wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w naszym kraju. Przypadek? No nie sądzę. Sam nasz ambasador się sprzedał w tej kwestii mówiąc o tym, że czasem coś tam zlecą do publikacji promującego naszą gospodarkę. Po publikacji odezwała się jednak pani Monika, bohaterka tekstu “The Sun”, która mówi o wypaczeniach tabloidu. Po pierwsze nie jedzie do kraju z racji na hajsy z socjali i zajebistą gospodarkę tylko do opieki nad rodzicami. Po drugie wiele rzeczy tabloid przekręcił, a jeszcze więcej zmyślił. Autor tekstu o migracji powrotnej ma taki zapierdol, że nawet nie może skomentować swojej twórczości. Ciekawe tylko dlaczego nie może…

Otwarcie

Wielkie otwarcie kolejnego parasola w dupie. Tym razem w Tylmanowej.

Ksiądz pokropił, poświęcił. Premier Morawiecki przeszedł się tam i z powrotem, parę słów jeden i drugi powiedział i takie to było otwarcie

Jan Ligas, sołtys Tylmanowej

Zajebiste uroczyste otwarcie mostu na Dunajcu czyż nieprawdaż? Cały szkopuł tkwi jednak w tym, że nie przeszkadzało Pinokiowi, że przeprawa jest już otwarta od kilku miesięcy.

Firma szybciej się uwinęła z robotą, niż planowano. To była bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców. To niezwykle ważna inwestycja, bo stary most służył nam 50 lat. Ledwo co można było przejechać po nim osobowym autem. A po drugiej stronie Dunajca jest połowa Tylmanowej. Gmina nie miałaby pieniędzy na taką inwestycję. 

Jan Ligas, sołtys Tylmanowej

Jak tutaj nie kochać naszego rządu i tych ich wielkich otwarć czegoś co już jest otwarte, a ma być zamknięte, aby znów to otworzyć. Podobnie jest z drogami w naszym kraju. Jeden z odcinków ekspresówki na Podlasiu otwierali już z cztery razy. Grunt, że propaganda się zgadza.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak już piszę o propagandzie to najwyższa pora na spis powszechny wszystkich pasków z głównych wydań Wiadomości w minionym tygodniu. Zbieram na leki… bez kitu daj złotóweczkę.

Kościół

PREZYDENT UKRAINY SPOTKAŁ SIĘ Z PAPIEŻEM.

KREML MIAŁ INTERES, ABY ZABIĆ PAPIEŻA POLAKA.

40 LAT TEMU ZAMORDOWANO GRZEGORZA PRZEMYKA.

PIOSENKA NICZYM MODLITWA.

103 LATA TEMU URODZIŁ SIĘ KAROL WOJTYŁA.

Samochwała

FINAŁ KONKURSU EUROWIZJI O 21:00 W TVP.

“ROZTAŃCZONA POLSKA” O 20:00 W TVP3.

DZIĘKUJEMY WIDZOM “WIADOMOŚCI”.

GENIALNY “WIELKI SZU” MA JUŻ 40 LAT!

WILEŃSKA PREMIERA “ORDANÓWNY”.

“PRZEDWCZESNY FINAŁ” LIGI MISTRZÓW.

ODLICZANIE DO FESTIWALU W OPOLU.

PiS

“PROGRAMOWY UL PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI”.

PLAN OPARTY NA GOSPODARCZYCH FUNDAMENTACH.

BEZPIECZEŃSTWO W CENTRUM UWAGI.

POLITYKA SPOŁECZNA NA PLUS.

PRACOWITY JAK PSZCZOŁA, CZY WŚCIEKŁY JAK OSA?

“800 PLUS” OD PRZYSZŁEGO ROKU.

AUTOSTRADY W POLSCE BĘDĄ DARMOWE.

PIERWSZE WYRZUTNIE HIMARS JUTRO W POLSCE.

WSPARCIE DLA PORTFELI POLAKÓW.

PIS MA PROGRAM. OPOZYCJA MA DRGAWKI.

AUTOSTRADY ZA DARMO? TO MOŻLIWE!

OGNIOWA TARCZA JUŻ W POLSCE.

PODZIĘKOWANIA DLA STRAŻY GRANICZNEJ.

WIĘCEJ (DLA) KULTURY.

RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA.

DOBRE WIEŚCI DLA GOSPODARKI.

WAŻNE DOPŁATY DLA ROLNIKÓW.

ŁATWIEJSZE BUDOWANIE TRUDNYCH INWESTYCJI.

WIARYGODNOŚĆ KLUCZEM DO ZWYCIĘSTWA.

OD KIEDY DARMOWE AUTOSTRADY?

RZYMSKA MISJA SZEFA MON.

WITAMY W OJCZYŹNIE!

POZYTYWNIE O PROGRAMIE “800 PLUS”.

BĘDZIE ZAKAZ “WYŚCIGÓW SŁONI”.

POLSKA TO BEZPIECZNY KRAJ.

POLACY POPIERAJĄ PROGRAM DARMOWYCH LEKÓW.

Nie PiS

INNE MIASTA POTRAFIĄ, WŁADZE WARSZAWY NIE.

ZNAK SZCZEGÓLNY: POGARDA.

KOROWÓD HIPOKRYTÓW.

ZAPADLISKA, CZYLI WYBORCZA MANIPULACJA.

PUSTE OBIETNICE TRZASKOWSKIEGO.

PRZEPROSINY JAK ATAK.

KRYTYKA WBREW FAKTOM.

CZARNE PROGNOZY SIĘ NIE SPRAWDZAJĄ.

ROSYJSKIE PIENIĄDZE I WŁAŚCICIEL TVN.

Kraj

TŁUMY POŻEGNAŁY MAŁEGO KAMILA.

KRÓLEWIEC, NIE KALINGRAD.

TA NOC NALEŻY DO MUZEÓW.

NAGRODA LITERACKA IM. MARKA NOWAKOWSKIEGO.

BEZSENNA NOC W MUZEACH.

PROMILE WYOBRAŹNI.

WALCZYLI DO TRAGICZNEGO KOŃCA.

RODZINNA KŁÓTNIA O GRÓB.

79 LAT TEMU POLACY ZDOBYLI MONTE CASINO.

TRAGEDIA W SZWAJCARSKICH ALPACH.

NOWE ZSARZUTY DLA OPRAWCÓW MAŁEGO KAMILA.

STRATEGIA DROGOWEGO BEZPIECZEŃSTWA.

DZIEŁA TYCJANA WZBOGACĄ KOLEKCJĘ NA WAWELU.

Świat

TURCJA WYBIERA PREZYDENTA.

ZAGADKOWA CHOROBA DYKTATORA.

W TURCJI BĘDZIE DOGRYWKA.

WASAL KREMLA W KŁOPOTACH.

SERBOWIE MASOWO ZDAJĄ BROŃ.

BYŁY PREZYDENT SKAZANY.

ILU SOBOWTÓRÓW MAJĄ DYKTATORZY?

NIE TYLKO POLSKA DOMAGA SIĘ REPARACJI.

Ukraina

UKRAIŃCY ZATRZYMUJĄ NAJAZD ROSJAN.

LONDYN TWARDO WSPIERA UKRAINĘ.

KULTURA POD BOMBAMI.

EUROPA MUSI WSPIERAĆ UKRAINĘ.

UKRAIŃSKIE MIASTA NA CELOWNIKU ROSJI.

POLSKIE SCHRONIENIE DLA SZTUKI Z UKRAINY.

SYSTEM PATRIOT BLOKUJE ROSYJSKIE RAKIETY.

Rosja

SOJUSZ PRZECIWKO AGRESJI ROSJI.

GAZPROM WINNY POLSCE MILIARDY ZŁOTYCH.

NAJBOGATSZE PAŃSTWA ŚWIATA O AGRESJI PUTINA.

CHINY OSŁABIAJĄ ROSJĘ.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Masz Temat?

Masz propozycję współpracy?

To wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już prawie dwa lata pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Wystarczy napisać maila: szyderczy.wloczykij@gmail.com bądź skontaktować się za pomocą mediów społecznościowych.

Dodatkowo:

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *