Tygodnik Szyderczy 20.09-26.09

Tygodnik Szyderczy 20.09-26.09

20.09

Tygodnik Szyderczy w tym wydaniu zacznie od jednego Sasina który miał pół roku na ogarnięcie sprawy z Czechami odnośnie Turowa, ale jak wiadomo to się nie udało. Pół miliona kary dziennie będziemy płacić teraz naszym południowym kolegom za każdy dzień zwłoki w zatrzymaniu kopalni, o której głośno już było dwa lata temu. Rząd już zapowiedział, że kopalnia będzie otwarta, a nikomu płacić kary nie będzie. Zapowiada się ciekawy okres w naszych stosunkach międzynarodowych.

Patryk Jaki to ten mistrz memów na moim fanpage’u. Dodatkowo zwołał ludzi, którzy mu obliczyli, że nie zyskujemy na członkostwie w UE. W konferencji oczywiście dodał też, że nie ufa PO. Czekam na jakieś fajne pomysły od was odnośnie tej sytuacji.

“Białe Miasteczko” zamienia się po samookaleczeniu w nim człowieka na “Cichy Dyżur”. Różnica taka, że nie będą już prowadzić paneli na scenie i ogólnie tylko będą tam siedzieć. Pewnie strategie podpatrzyli u Marcinkiewicza, który aktualnie jakby siedział w kącie i cicho marzył o nowych dowodach w sprawie zamachu smoleńskiego.

Izba Dyscyplinarna powinna zniknąć, a ona tymczasem wciąż działa. Paradoksem tutaj jest, że Izba decyzje odsyła do rządu, rząd do Manowskiej, a ta zaś znów do rządu. Nikomu się nic nie chce tak jak i nam w poniedziałek rano w pracy.

Na kanarach jebło. Dokładniej to obudził się wulkan na wyspie La Palma. Wydaje mi się, że nawet Wyspy Kanaryjskie pokazują swój niesmak do naszej opozycji, która ewidentnie miała w planach zlecenie Niemcom jakiś sabotaż z kurortami wczasowymi na ich terenie.

A taki ładny był…uśpiony.

21.09

Odpaliło się forum ONZ w Nowym Jorku. Joe Biden rozpoczął z oczywistymi tematami. Pandemia i brak angażowania się w wojny ze strony USA to taki dobry podkład pod rozmowy w kuluarach o nowej eskapadzie na ropę gdzieś tam w Afryce.

4 godziny trwały rozmowy medyków z zastępcą ministra Niedzielskiego odnośnie porozumienia. Skończyło się to tak jak każdy przewidywał, czyli bez kompromisu a w tym czasie sam minister w Sanoku kształci nowy personel medyczny, a nasz premier sieje propagandę gdzieś na jakiejś konferencji.

Resort zdrowia ma wielki dzień. 419 respiratorów po nieudanej próbie opchnięcia ich w przetargu przejdzie na ich konto. Musza tylko uzupełnić certyfikaty, które pewnie są na każdym rogu.

Andrzej Duda jest tak ważny, że spotyka się z głowami innych państw. na pierwszy rzut poszedł prezydent Brazylii, który raz że nie jest zaszczepiony, a dwa rozmawia z naszym wysłannikiem bez maseczek face to face. Ciekaw jestem dlaczego restauracje w Nowym Jorku bardziej się cenią od naszej głowy narodu. Tak- jadł na ulicy, bo go nie wpuścili.

W ciepełku bez maseczek…czy szczepionek.

22.09

Trybunał Konstytucyjny wciąż nic nie zadecydował. Mają taki zapierdziel, że znów ogłosili przerwę. Tym razem myśleć będą do 30 września. Mam nadzieję, że w następnym wydaniu Tygodnika Szyderczego już będę mógł napisać co wyszło, bo powoli szkoda mi na nich palców (i laptopa).

Nasz prezydent na forum ONZ wypowiedział się i wyszło z tego tyle, że NORD-STREAM 2 jest złe, Polska jest bogata a południe biedne. Jak zapewne ogólnie wiadomo wspomniał o Łukaszence. Politycy tak mają- jak nie wiedzą co powiedzieć to gadają o wschodnim dyktatorze. Wina Łukaszenki, a nie Tuska w końcu. Dobrze, bo już tymi winami od lidera PO się tak nachlałem, że do teraz mi się czka. W wywiadzie chwilę później tłumaczył się, że nie ma dobrego dialogu z obecną administracją USA… administracją Donalda Trumpa. Nic dodać i nic ująć.

Po publikacji gazety “Fakt” z imprezą dziennikarza na której bawili się wspólnie politycy prawej i lewej strony dwoje z PO oddało się do dyspozycji Donalda Tuska. Siemioniak i Budka zamiast siedzieć w sali sejmowej podczas wystąpienia Banasia kręcili się po zabawie między innymi z przedstawicielami partii rządzącej. Na to wszystko zrobili im zdjęcie i tak oto afera. Niektórzy mówią, że Tusk jest władzą autorytarną w PO, jednak ja mam inne zdanie.

Jest porozumienie. W sumie to porozumienie Niedzielskiego i Piotra Dymona, ale zawsze lepsze to jak nic. Rząd ogłasza sukces, medycy niesmak. Ja osobiście też mogę pizgnąć porozumienie między blogerami-publicystami a władzą jak ktoś chce. Oczywiście za odpłatą.

Wyglądają trochę jak Pinky i Mózg…

23.09

Zorganizowana kooperacja Polskiej Akcji Humanitarnej i Caritas Polska. Obie te organizacje apelują o możliwość pomocy humanitarnej migrantom przy wschodniej granicy. Rzecznik prasowy rządu w tempie błyskawicznym odpowiedział, że przecież każda osoba, która przekracza nasza granicę otrzymuje takową pomoc. Jasne kurwa, bo jedyne co otrzymują to jak w PRL-u wpierdol i kopa w dupę nazat.

Czarnecki ma nowe marzenie. Jest nim zostanie prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Po tych jego aferach z kilometrami, które robi w większej ilości niż zawodowy kierowca międzynarodowy wciąż się dziwię, że jest vice prezesem tego związku. Jednak to dla niego wciąż za mało bo teraz chce jeździć jeszcze więcej jako ważniejsza osoba.

W poprzednim wydaniu Tygodnika Szyderczego wspominałem o ustawach Anty-LGBT. Z pięciu sejmików zostały już tylko cztery, gdyż wycofał się z tej ustawy świętokrzyski. Reszta nadal twierdzi, że ich okolice są ostoją tolerancji, a nagonka na nich nie powinna istnieć. Oni tak samo są tolerancyjni z tymi ustawami co ja z miodem. Tak, tak- mam silne uczulenie na ten wytwór pszczółek.

Pieszy ma pierwszeństwo niby fajnie o ile ma gdzie przechodzić, bo w Miasteczku Śląskim zamalowali większość pasów. Burmistrza wkurwiał fakt, że ludzie mogą po nich chodzić, a on nie może jeździć, że zadecydował o zlikwidowaniu problemów. Chciał usunąć problem całkowicie, ale policja się nie zgodziła. Mi się marzy, abym mógł zarabiać na tym co robię.

To nie amelinium. Idzie to pomalować

24.09

Ani kroku wstecz. Tak powiedział Piotr Duda w stronę Morawieckiego odnośnie Turowa. Zapowiada już, że będą strajkować w Luksembourgu gdzieś za miesiąc. Może na szybko się zapiszę jako ich przewodnik po tym pięknym mieście. Znam tam wszystkie kluby i zapewnię im dobrą zabawę. Sprzedam wam relację na insta w zamian.

Duda zmienia narrację odnośnie weta. Pierw zapowiadał od razu, że zawetuje ewentualną ustawę Lex-TVN, a teraz tłumaczy się, że pierw ją sprawdzi i nic z marszu nie zrobi. Czuję, że mamy kolejnego Pinokia w polityce.

Szczepimy się dalej. Trzecia dawka od dziś możliwa do uzyskania. Rusza rejestracja dla osób 50+. Sam mam jeszcze kawałeczek do tej bariery wiekowej, ale zachęcam gorąco do podejmowania takich działań póki nie jest za późno.

Niebawem wybory w Deutchland. Trzecią siłą partyjną tam są Zieloni. I właściwie dobrze im się składa, bo w całej Europie był dzień strajków klimatycznych. Nie ukrywam, że idziemy w strasznie złą stronę bo im więcej CO2 w atmosferze tym dla nas gorzej. Może my zróbmy jakąś partię pro-eko w naszym kraju? Może to będzie dobre lekarstwo na wojenkę krajową?

Podzielmy się wiedzą

25.09

Pałac Kultury i Nauki o 21.00 laserową podobiznę Andrzeja Poczobuta zaprezentował. Fajna akcja, którą bym może i poparł… ale Pałac owy jest darem narodu sowieckiego dla naszego co jak na ironię nie pasuje mi do takich celów. Walczmy z reżimami wschodnimi na ich budynkach. Walczmy z KFC jedząc w Burger Kingu. Skutek podobny.

Teraz będzie trudny news w którym sam ledwo się łapię. Kto ponosi winę za Turów? Jak nie przystawisz ucho tak usłyszysz różne wersje. Od winy Czech przez winę Czech i Niemiec po(moja ulubiona) Czech, Niemiec, Rosjan i Trybunału UE. Teraz wersja nowa- jest to wina tylko i wyłącznie nieudolności naszego rządu. Tomy chuja sobie robiliśmy z zapowiedzi tyle lat. Zanim to wszystko jebnie na grubo to podadzą się do dymisji i każda kolejna partia jaka nami zacznie władać dostanie tak po dupie, że aż głowa mała.

Hitem tego dnia jest minister edukacji. Od miliardów lat ludziom znane są prawa małżeństwa. Tylko mężczyzna z kobietą mogą spłodzić potomstwo i tak jest w przyrodzie. Wiedzieli to też w starożytnym Rzymie no chłopie weź się ogarnij, bo wiele gatunków zwierząt są homo. Mało tego nie słyszałem o małżeństwie suki i psa ostatnio, a przytaczając Rzym powinieneś ze szkoły wiedzieć, że tam się ruchali na potęgę każdy z każdym i gdzie bądź. Z drugiej strony jesteś ministrem- zmień podręczniki tak, aby pasowały. Ludzie nie żyją jakieś 200 tysięcy lat tylko kilka miliardów, a pierwszy ślub zwierząt był udzielony przez Boga wężowi i jaszczurce.

Ja chyba rzucałem w szkołę kamieniami…

26.09

Morawiecki swoją teorią zadziwił mnie dość mocno. Andrzej Duda podobnie zresztą twierdzi, że Turów jest na świeczniku tylko po to, aby kupować w tamtym rejonie prąd z Niemiec. Jak mi we Wrocławiu wyłączą ogrzewanie to chyba będzie wina jakiegoś irakijczyka, który ma zmowę z Arabią Saudyjską.

Jak wywołać panikę? Zachęcić w rządzie do zachowania spokoju. Tak tez zrobili w Wielkiej Brytanii, gdzie po ich wyjściu z Unii Europejskiej brakuje rąk do pracy. Zaczęło się od braku kierowców zawodowych. Teraz stacje benzynowe są zamykane, a te czynne posiadają spore kolejki, na półkach brakuje niektórych towarów a nasi rodacy wciąż ściągają zasiłki socjalne u nas w kraju. Brakuje rąk tak w transporcie jak i w produkcji bo kto ma im zrobić nową masę do sklepu jak sami wyspiarze nie mają takich ambicji, by robić w takich obozach pracy?

Tomaszów Lubelski będzie miał nową instalację patriotyczną. Sasin pierdolnie sobie swój łuk triumfalny prze tamtejszą szkołą. Budowa warta ćwierć miliona złotych jest sponsorowana przez spółki skarbu państwa i prywatne firmy. Chyba jednak fajnie jest być ministrem aktywów państwowych.

A ja dalej stawiam takie z klocków…

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Wielu czeka tylko na te wiadomości więc bez dłuższego przeciągania. Ponownie podzieliłem je na kategorie i wyprałem sobie mózg słuchając pilnie trzy i pół godziny główne wydania tego kabaretu.

Samochwała

TVP Wilno z nową siedzibą w Centrum Kultury polskiej wartą 44 miliony złotych.

Kurski podczas Festiwalu Dwa Teatry mówił, że teatr telewizji publicznej to taka perła w koronie.

Rekonstrukcje cyfrowe w zespole digitalizacji i rekonstrukcji przy ośrodku dokumentacji i zbiorów reklamowych TVP robią świetną robotę.

Chwalą się znakomitą ilością nagród na festiwalach jaką otrzymały ich filmy.

PiS

Eurobilans korzyści i strat na zlecenie Patryka Jakiego wyliczył, że dostaliśmy 593mld złotych, ale na minusie jesteśmy 388mld przez transfery zysków z Polski.

Minister edukacji chwali się nowym Centrum Nauki Kopernik wartym 44 milionów złotych.

W następnym roku wzrośnie o 7% każda emerytura.

PiS posiada 80mld więcej w budżecie niż się spodziewali, a dziura budżetowa też jest dużo mniejsza.

“Silne Wsparcie” to skuteczny program, a Donald Trump był dobrym prezydentem z racji jego budowy płotu na granicy z Meksykiem.

Rząd planuje przedłużenie stanu wyjątkowego.

Nie PiS

Sąd wypuścił współtwórczynię Amber Gold.

Politycy PO na ich nieszczęście znaleźli się na imprezie urodzinowej z politykami PiS.

Donald Tusk zmienia swój światopogląd jak w kalejdoskopie. Wystrój mieszkania zresztą też.

Sondaż o powrocie Tuska mówi jasno, że on sukcesu nie odniesie.

(D)efekt Tuska czyli skompromitowanie swoich kolegów z partii poprzez przeczytanie wiadomości od teściowej na facebook live.

Kraj

Rząd nie zamknie kopalni Turów, kara jest nieadekwatna a decyzja jest bez braku podstaw prawnych.

Odpieramy szturm na granicę przy blisko 8000 prób udaremnionych jesteśmy bardzo skuteczni.

PESA wybudowała pierwszą w Europie lokomotywę wodorową dzięki wsparciu rządu. Wcześniej za czasów PO-PSL byli na skraju bankructwa.

Mamy prawie zapełnione składnice gazowe nie to co Niemcy.

KGHM wraz z USA podpisali umowę na produkcję małych reaktorów jądrowych. 4 nowe otrzymamy od USA do 2029 roku.

Polska gospodarka na progu czwartej fali ma się świetnie.

13 nowych pojazdów terenowych otrzymała straż graniczna. Pojazd są w pełni wyposażone i pomogą i tak dobrej organizacji w strefach wyjątkowych.

Agnieszka Holland to przedstawicielka pseudoelity, która walczy o prawa człowieka.

Świat

Pod dyktando Berlina Unia Europejska coraz bardziej ingeruje w politykę państw członkowskich.

W Libanie pomoc nadchodzi od Polski regularnie dzięki “Pomoc Kościołowi w Potrzebie”

Francuzi otrzymali cios w plecy od USA przy zerwaniu ich militarnego kontraktu z Australią wartym 100mld dolarów.

Hiszpańska vice prezes Trybunału EU podjęła agresywną decyzję samodzielnie.

Frontex nie jest nam potrzebny, ale przydali by się w Hiszpani.

Mrożenie pieniędzy i kary finansowe to próby administracyjnego wpływu na rząd polski.

Andrzej Duda

To Andrzej Duda podczas forum ONZ nie chce rozmawiać z Joe Bidenem, aby ten zastanowił się nad słusznością Nord Stream 2.

Prezydent wg. wielu polityków ostro i zdecydowanie wystąpił na forum ONZ.

Andrzej Duda oddał hołd przy pomniku WTC.

Pierwsza Dama z małżonkiem dziękują Polonii za naukę naszego języka w USA.

Na antenie TVP podczas rozmowy mówi do redaktora, że ma zaległych dużo wizyt międzynarodowych.

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Dziękuję za cierpliwość. Dziś wyjątkowo długo mi zeszło z powodu nowego członka rodziny. Hulk jak już wiesz z fanpage’a zagościł po akcji poszukiwawczej w domku i byłem z nim u weterynarza, aby go odrobaczyć i umówić szczepienie stąd taka obsuwa. Jak chcesz zawsze możesz mi przekazać parę groszy na karmę dla mojego “pomocnika” poprzez PayPal, a każdy grosz się przyda, bo kameleony wcale też mniej nie jedzą a ja siedzę godzinami tutaj i bazgram…

Oczywiście to wydanie dedykuję wszystkim miłośnikom zwierząt. Tymczasem ja już zaczynam pracę nad kolejnym wydaniem.

Pozdrawiam Serdecznie

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.