Tygodnik Szyderczy 13.09-19.09

Tygodnik Szyderczy 13.09-19.09

13.09

Tygodnik Szyderczy i jego czwarte już wydanie rozpoczniemy od ciekawej nowiny. Nasz kochany minister zdrowia wybrał nowego zastępcę, który będzie odpowiedzialny za rozmowy z strajkującymi służbami zdrowia. Już teraz wiem, że dobry kozioł ofiarny nie jest zły. Jest w tym wszystkim jeden szkopuł. Sam Niedzielski nie potrafił dojść z nimi do porozumienia od kilkunastu miesięcy co wiąże się z stanowczym żądaniem wejścia na wyższy poziom- chcą tylko z premierem kontynuować dialog.

Pod Zieloną Górą czołówka karetki z autobusem. Ja naprawdę wszystko jestem w stanie przyjąć do wiadomości, ale to chyba pierwszy wypadek od czasu strajku ratowników medycznych, gdzie karetka była tak szybko na miejscu. Oczywiście niema się co śmiać, bo w wypadku zginęli ludzie. Uważaj na drodze jak jedziesz.

Po wystąpieniu Morawieckiego dla “Faktu” i popisie odnośnie ceny chleba, który przez półtorej minuty nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie dostałem świetne narzędzie do robienia memów. Jak można takich podstawowych rzeczy nie znać… a gdzie tu dalej do polityki.

Potęga Sumy

14.09

Błaszczak tak świetnie wystąpił podczas konferencji, że ja sam jak sobie notowałem to nie wiedziałem co do czego. Czy płot jest pomocny, czy też nie. Czy migrantów złapanych jest więcej niż poprzedniego dnia, a może jednak mniej. W tym całym cyrku szkoda mi tylko tych żyjących z turystyki ludzi na pograniczu, którzy mają dostać pieniądze z rekompensat…ale ich nie dostali.

O tym, że Unia Europejska walczy z emisją CO2 wiedziałem jako obywatel już kilka jak nie kilkanaście lat. Nagle wszystko psu w dupę rypło i prąd już wiadomo, że będzie droższy. Poczynając od ustawy, która ucięła stawianie wiatraków prądotwórczych po brnięcie w węgiel i jego używanie mamy coraz większy kłopot po tylu latach z tym całym pakietem klimatycznym. Tylko dlaczego znowu to my płacimy za brak kompetencji osób rządzących?

Dyrektor jednej z szkół jest sobie na polowaniu i w tym nic dziwnego. Ma sobie tam te wszystkie pozwolenia i tak dalej, a upolował 14 letniego ucznia swojej szkoły. Tłumaczył się, że w kukurydzy nie widział w co strzela. Dobrze, że słaby z niego łowca i trafił w udo, bo ja też w szkole nie byłem święty, jednak nigdy z broni do mnie nie strzelali.

W pięciu województwach nie zostały ustawy anty-LGBT zniesione. Już naprawdę walić te setki milionów, ale wstyd mi (nawet jak nie jestem za to nie przeszkadzam) za to, że żyję w kraju tak dyskryminującym inne poglądy, wyznania i kto tam wie co jeszcze. Dlatego pierdolnę pod tą informacją zajebiście dużą tęczową flagę… taką jak Kurski naszego kraju w Opolu.

I jest kolorowo…

15.09

Pol-Exitu nie będzie. Tak właśnie postanowił PiS swoją uchwałą. Zgodzę się z tą informacją pod warunkiem, że głosowali za nią większością swoich sił. Po tym co Terlecki odpierdziela wraz z wtórującym mu płotkami partyjnymi śmiem wątpić, aby to był jednoznaczny głos partii.

Tym samym Banaś (ten pancerny od Najwyższej Izby Kontroli) bez członków PiS-u na sali sejmowej mówił co tam wywnioskowali z afery dookoła wyborów kopertowych. Śmiech na sali, bo nikt z nich się tym nie przejął, a słowa o postawieniu ich w pewnym momencie przed sadem kwitowali śmiechem i zdaniami typu “Śmiecie nas więzieniem straszyć?”. Patologia poziom hard. Nawet grając w najbardziej rozbudowane strategie nie miałem nigdy opcji wsadzenia rządu za kratki.

To wszystko w sejmie. Przed nim natomiast dalej strajk i zapowiedź zaostrzenia protestu. Jak ktoś ma chorować to róbmy to szybko, bo za chwilę rzeczywiście obsad będzie na 150 szpitali a nie na ponad 800.

Zakończę informacje z tego dnia moim miastem. We Wrocławiu jest sobie kilka klasztorów. W jednym z nich rezydują dominikanie. Wśród nich był sobie Paweł M, który dookoła siebie zrzeszał sektę ludzi. Głównie bawił się ze studentkami i studentami, ale nie pogardził i innymi dorosłymi. Od połowy lat 90-ch do tego roku uprawiał radośnie przemoc fizyczną i seksualną tłumacząc co poniektórym bardziej dociekliwym, że to wszystko tak ma być, a on sam ma penisa o mocy uzdrawiającej. Jakby ktoś się pytał mój kutas nie jest święty i jest zajęty.

Ktoś chętny?

16.09

Braun do ministra zdrowia wypalił “będziesz pan wisiał”. No i się rozpoczęło. Takiego poziomu chamstwa, prostaty i braku kompetencji nie widziałem od dawna. nawet jak żule się kłócą o puszkę jeden drugiemu nie grozi morderstwem.

Radio Zet opublikowało listę 100 osób, które pod patronatem Morawieckiego mają nadal fuchy na stanowiskach państwowych. Oczywiście nikt z PiS-u się nie wypowiadał o tym, a opozycja wrzała. Ja sam się zastanawiam czy tych dalmatyńczyków była tylko setka a może to tylko początek tego wykazu.

Zresztą ten sam kochany premier w związku z dalszym ciągiem maili od Dworczyka załatwił prawdopodobnie obsadę prezesa jednej z Izb Sądu Najwyższego. Kurde dlaczego nikt mi nie dał jeszcze jego poczty prywatnej, abym napisał mu o moich kompetencjach jako ambasador jakiegoś kraju, gdzie średnia temperatura roczna to +/- 25 stopni.

Space-X odpalił lot dla amatorów. Crew Dragon i prywatna misja załogowa dookoła orbity ziemskiej to na moje bardzo duży krok w stronę dalszych planów a to kolonizacyjnych a to czarterowych dla każdego z nas. Nie stać mnie, aby kupić tam bilet na którąś z rzędu eskapadę, ale może moje dzieci będą latać do kuzynów na księżycu jak my teraz z wioski do wioski.

tygodnik szyderczy
To kto leci ze mną?

17.09

Profesor Horban jako doradca ds. Covid19 naszego rządu otwarcie przyznał się do porażki naszego kraju ze szczepieniami. Nic tylko teraz czekać na skutki kolejnej fali pandemii w naszym kraju. Jak tylko to usłyszałem poleciałem do sklepu po papier toaletowy… bo wirus przecież powoduje sraczkę co nie?

Brauna za jego zapędy ukarano karą połowy uposażenia poselskiego przez pół roku i brakiem diety poselskiej przez ten sam okres czasu. Dalej wydaje mi się, że będzie to grubo ponad średnią krajową, ale niech ma za swoje.

Ziobro pojawia się w tym wydaniu Tygodnika Szyderczego po raz pierwszy. Tutaj powinny być brawa dla niego, bo swoją wypowiedzią zasłużył na miejsce w zestawieniu informacji z tego tygodnia. Wpadł na pomysł, żeby utwierdzić pięć województw w swoich przekonaniach Anty-LGBT. Mówiąc im o zachowaniu honoru a tym samym nie zmienianiu treści ustaw.

Włosi jako pierwszy naród wprowadzą 15.10 całkowity obowiązek paszportów covidowych. Każdy obywatel idąc do pracy musi się nim wylegitymować inaczej zostanie mu pensja zamrożona i nie zostanie wpuszczony. Francuzi idą w podobną stronę, co im się bardzo nie podoba, ale fakt jest jeden. Musimy wspierać takie działania jako Ci, którzy są zaszczepieni w trosce o ludzi nas otaczających.

82-ga rocznica inwazji na nasz kraj. To właśnie tyle lat temu po pakcie z 23.08 Ribbentrop-Mołotow w naszym kraju zawitali okupanci, którzy wysyłali nas do Rosyjskich Łagrów. Pakt o braku agresji między Rzeszą a ZSRR był dla nas zgubny w skutkach, ale jak wiemy nie z takiego gówna się już wykaraskaliśmy. Tak sobie napisałem o tym, aby nie było tutaj pomówień- Tygodnik Szyderczy uczy i bawi (prawie family friendly).

tygodnik szyderczy
Nie oglądaj się za siebie, bo z przodu Ci ktoś przyjebie.

18.09

2/3 sejmu do wyjścia z Unii Europejskiej to propozycja Donalda Tuska z konferencji w Płońsku. Oczywiście Morawiecki od razu powiedział, że to działania propagandowe i mogą nawiązać dialog w tej sprawie. Tylko ciekaw jestem czy na wzajemnym klepaniu się po plecach ta sprawa się zakończy.

Gorąca atmosfera w jednym z samolotów lecących z Kenii do Warszawy. Cudeńko się zapaliło po drodze i trzeba było lądować awaryjnie. Jak powszechnie wiadomo skończyło się jak zwykle- samolot ratunkowy rusza z Warszawy, aby zabrać poszkodowanych. Czego ludzie nie zrobią dla przedłużenia sobie wakacji o ten jeden dzień.

Pani Beata własnie wygrała sprawę w sądzie o operację jaką miała i wywalczyła sobie 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Sprawa dość niebagatelna, bo pacjentka wybudziła się podczas swojej narkozy i przez 30 minut bez możliwości zareagowania czuła cały ból z pełną świadomością umysłu.

Tygodnik Szyderczy zakończy ten dzień wiadomościami z lasów. W sumie z Lasów Państwowych i ich wartym 492 tysiące złotych spotem reklamującym nasze piękne publiczne drzewka. Jeszcze fajniej, że w spocie reklamowym wykorzystali ptaka, który fizycznie ma szanse się znaleźć u nas takie same jak ujrzenie mnie w operze mydlanej. Widać od razu, że wujek załatwił fuchę i nawet w lasach są sami debile.

Wbrew temu co mówi większość…

19.09

Powraca “Psia Grypa”, czyli znowu nam masowo chorują policjanci. Po mojemu to z jednej strony fajnie, a z drugiej nie. Wolę zdrowego psa na łańcuchu niż chorego luzem.

Straż Graniczna natomiast potwierdza znalezienie w trzech różnych miejscach zwłok. Strefa wyjątkowa zaczyna się powoli zmieniać w jakiś plan serialu “Archiwum X”. Nikt nic nie wie, trupy się pojawiają a jedynym źródłem informacji jest telewizja propagandowa.

Nie było by wydania tygodnika chyba bez informacji o tym, że Andrzej Duda gdzieś się buja po dożynkach. Tym razem na swoich własnych podziękował rolnikom za zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego dla naszego kraju. To tak samo jakby będąc w kościele dziękował księdzu za jego głębokie wierzenia religijne. Zamykam oczy i uszy, bo tego już nie zapomnę.

Kapsuła z astronautami-amatorami wylądowała po trzech dniach gdzieś na Pacyfiku. Epizod w historii pod tytułem “Jak lecieć w kosmos nie lecąc statkiem” uważam za otwarty.

Partia Jedna Rosja ku wielkiemu nie zdziwieniu wygrała kolejne wybory, a tym samym Kreml po staremu poradził sobie z opozycją. Co prawda poparcie jest coraz niższe dla władzy, ale są takie sztuczki o jakich się PiS-owi nie śniło, aby zostać przy korycie.

tygodnik szyderczy
Jakby ktoś miał złudne nadzieje.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Wiem, że wielu z czytelników tylko czeka na to. Więc tak samo jak zawsze szybciutko podzielę tematykę i zapraszam do lektury.

Kościół

Stowarzyszenie pomocy kościołom wspiera Liban datkami.

Na Jasną Górę dotarła pielgrzymka ludzi pracy.

Samochwała

Kurski w Kielcach na otwarciu budowy nowego oddziału terenowego telewizji mówi o tym, że wszystko się da.

TVP zaczyna z wysokiego “C” na kanałach tematycznych. Kurski mówi, że dzięki nim cały świat będzie mógł oglądać Konkurs Chopinowski.

PiS

“Białe Miasteczko” powinno być za PO-PSL nie za PiS, bo przecież PiS daje dużo więcej na służbę zdrowia.

Błaszczak mówi, że dzięki ogrodzeniu liczba wtargnięć do Polski spada, a dzięki ćwiczeniom wojsk świetnie reagujemy na manewry Rosyjsko-Białoruskie.

PiS jest na czele sondażu stworzonego dla TVP i “Super Expressu”

“Polski Ład” zwiększy zamożność Polaków i znacznie zmniejszy podatki dla nas.

PiS przyjął specjalną uchwałę w sprawie POL-EXITU, aby pokazać że nie są za wyjściem jak twierdzi opozycja.

Jeżeli szalone lewactwo w Unii Europejskiej ma się skończyć to bez Polski się tego nie uda dokonać.

Nie PiS

Donald Tusk nie może sobie pozwolić na krytykowanie parlamentu Unii Europejskiej. Oczywiście nie pomógł jego wizerunek PO się odbić od dna. Nie kontroluje swojej partii i straszy POL-EXITEm jaki nam zafunduje PiS.

Balcerowicz wraz z opozycją szykują terapię szokową 2.0

Braun przekroczył granicę i marszałek Witek kieruje sprawę do prokuratury.

Profanacja krzyża to jawny odzew wobec wypowiedzi Nitrasa z “Campus Polska”, a wszystko przez aferę w Szczecinie.

Kraj

Jesteśmy gotowi do obrony wschodniej flanki.

Budowa odcinka S19 właśnie rusza.

Zus szykuje się do wypłaty 14-ch emerytur na listopad.

Po raz pierwszy wręczamy odznaki za reprezentowanie sportu Polski paraolimpijczykom i czynnym sportowcom.

Protestujący medycy nie przyszli na rozmowy z ministrem zdrowia.

Polska gospodarka jest w doskonałej kondycji, ale pakiet cieplarniany nam to wszystko popsuje. Zresztą ta sama unia chce wprowadzić poza pakietem cieplarnianym także małżeństwa jednopłciowe.

Mieszkańcy strefy wyjątkowej nie odczuwają skutków zaistniałej sytuacji.

Jedzmy sezonowe warzywa, aby być zdrowymi i aby nie chodzić do lekarzy.

Świat

Islamiści zagrażają niemieckiej kampanii wyborczej na kanclerza, a jest ich około 2000.

Papież nie mógł się spotkać z naszym prezydentem, bo właśnie jest na Słowacji.

Unia Europejska chce nam zakazać jedzenia mięsa co propaguje TVN.

Europa nie radzi sobie ze szturmem migrantów drogą morską.

Andrzej Duda

Na premierze “Wyszyńskiego” zapraszał wszystkich do kin.

W dwu dniowej wyprawie Andrzeja Dudy i pierwszej damy do Rzymu pierwszym punktem było złożenie kwiatów w Watykanie na grobie Jana Pawła.

W Świnoujściu cieszy się z zakończenia drążenia tunelu, który zostanie ukończony we wrześniu 2022 roku.

Wypowiada się podczas otwarcia Zamku Królewskiego, że to sukces polaków i uczestniczył w otwarciu muzeum ofiar Sybiru

Podziękował za marsz życia i rodziny, którego hasłem sztandarowym był tekst “Tato bądź”

tygodnik szyderczy

Podsumowanie

Już kolejny raz mam zaszczyt podziękować Ci za przeczytanie kolejnego wydania tygodnika Szyderczego. Z każdym kolejnym wydaniem wydaje mi się, że pracy mam coraz więcej. Chcę robić to tak dobrze jak tylko umiem dla coraz szerszej publiki. Dlatego zachęcam Cię, abyś udostępnił ten wpis u siebie na facebooku. Na moim Fanpage’u możesz znaleźć dużo więcej rzeczy, które mogą Cię zaciekawić. Powoli zmierzam ku końcowi w tym tygodniu, a Ty jak masz temat bądź chcesz mi coś ciekawego opisać to zapraszam do zakładki Współpraca.

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *