Tygodnik Szyderczy 23.01 – 29.01

Tygodnik Szyderczy 23.01 – 29.01

23.01

AManta

Tygodnik Szyderczy i jego autor nie poszukuje żadnego amanta. Postanowiłem, że tym razem od takiej informacji zacznę, bo ostatnimi czasy oglądam dość dziwne filmy. A tak na poważnie (bo to przecież poważny Tygodnik jest)… wbrew temu, co niektórzy mówili, Amantadyna nie jest lekiem na COVID-19. To jasny komunikat Agencji Badań Medycznych. Niektórzy politycy prawicowi przekonywali, że Amantadyna im pomogła przejść tą chorobę. Dodam tylko, że nigdy wcześniej nie sprzedawano jej tak dużo jak w czasie pandemii. Sam posiadałem kilku znajomych, którzy chcieli mi to wcisnąć jakby od tego miało zależeć moje życie. Nie wcisnąłem i żyję. Niczego w życiu nie żałuję.

Dziuła

Styczeń się jeszcze nie skończył, a już po raz czwarty w tym roku w Trzebini powstała dziura. Te nowe zapadlisko ma średnicę siedmiu metrów i głębokość pięciu. Jak dotąd ta największa – na pobliskim cmentarzu – jest tak duża, że pochłonęła 40 grobów. Miałem pisać o czymś innym w tej miejscowości więc napiszę. rozbudowa tego cmentarza w tym miejscu akurat była to samowolka budowlana. Taka tam ciekawostka. Ksiądz się tłumaczył, że akurat miał to załatwić. Dziwne co nie?

Skandal

Kurwa ja naprawdę wszystko jestem w stanie jakoś wytłumaczyć. Jakbym wylądował na Saharze to piasek tubylcom bym opylał. Jednak jednego nie mogę pojąć. Mianowicie jak już we wcześniejszych wydaniach Tygodnika Szyderczego wspominałem kobiety jadące taksówką z aplikacji mogą być narażone na molestowanie, albo nawet gwałt. Niestety doszło do tego po raz kolejny, co nie jest o dziwo w naszym kraju zaskoczeniem. Jest nim (i to nawet dla naszej ukochanej policji) to, że prokuratura nie uznała za czynność seksualną obmacywania i całowania. Dlatego z tego miejsca przypominam! Takie czynności są prawnie zabronione, a to, że taksiarz czy inny uberowiec Cię dotyka, obmacuje klasyfikuje się co najmniej pod wpierdol skoro prokuratura nic z tym nie robi. Skandal z Warszawy na miarę możliwości prokuratury pod przewodnictwem Zera.

24.01

Aborcja?

To, że obmacywanie, gwałty i tym podobne rzeczy nie są przestępstwem w naszym kraju już wiesz. A co z usuwaniem ciąży na skutek czynu zabronionego? No podobnie. Czternastolatka z niepełnosprawnością intelektualną została zgwałcona przez członka swojej rodziny i to był dopiero początek dramatu. Dziewczynka zaszła w ciążę, ale trzy szpitale na Podlasiu odmówiły terminacji ciąży, zasłaniając się klauzulą sumienia. 14-latka z racji na swój stan psychiczny wiedziała, że jest w ciąży, natomiast nie wiedziała, co to znaczy. Krystyna Kacpura, prezes Fundacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny pomogła dziewczynce na szczęście i ogarnęła aborcję w Warszawie.

Mam kilka uwag do tego newsa. Po pierwsze od kiedy to kurwa lekarzy obowiązuje klauzura sumienia ponad przysięgą Hipokratesa? Po pierwsze nie szkodzić co nie? Frajerstwo. Po drugie będę pilnie wypatrywał informacji o tym pedofilu, który ją zgwałcił. Mam nadzieję, że choć w tej sprawie nasze organy ścigania nie spierdolą sytuacji.

Suwałki

Skoro już na Podlasiu jestem to wspomnę o Suwałkach. W Suwałkach oszczędzanie nie do końca się opłaciło. Chodzi o oszczędzanie na komunikacji miejskiej i zmianach autobusów z tych na ropę na te na prąd. Miejska spółka musi aktualnie zapłacić państwowemu monopoliście pół miliona złotych, bo nie odebrała całej zakontraktowanej ilości paliwa. Nie jest tak, że ja opisuję jak nasz Rząd, Spółki Skarbu Państwa i inne podmioty od nich zależne nas doją. Samo tak wychodzi, bo robią to wszędzie i zawsze.

Piguły

Rok dopiero się zaczął a Ministerstwo Zdrowia przestało finansować usługi, które finansowało od dekad. Między innymi ucięli hajs na leki dla pacjentów powyżej 75 roku życia, czy ratownictwo medyczne. Chociaż w sumie nie jest to takie oczywiste do końca, bo to Narodowy Fundusz Zdrowia przejął te obowiązki. Przejął, ale dodatkowych środków nie uzyskał. To oznacza, że PiS zabrało 13 miliardów złotych z ochrony zdrowia (przypominam w tym miejscu, że 2,8 miliarda! przeznacza na rządową propagande)

Tymczasem szpitale (między innymi) w Tarnowie i Koszalinie nie mogą wypłacić podwyżek swoim pielęgniarkom. W takim na przykład Tarnowie dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im. świętego Łukasza chce zlikwidować stanowisko starszego asystenta pielęgniarstwa i położnictwa. Dzięki temu zabiegowi pielęgniarki na tych stanowiskach nie dostaną podwyżek. Chodzi o jakieś 140 osób. Podobnie jest w Koszalinie, gdzie już wiadomo, że hajsu na wynagrodzenia zabraknie i trzeba będzie robić aneksy do umów. Nie dość, że nie będzie za co się leczyć to jeszcze nie będzie miał kto nam pomagać. Statystycznie oceniam poczynania naszego Rządu na cztery gwiazdki. Ja daję pięć gwiazdek, Hulk dorzuca trzy…

25.01

Laptop

Skoro już o PiS-ie. To pora na kolejne obiecanki, których za chuja pana nasz rząd nie spełni. Początek roku szkolnego w roku wyborczym przyniesie prezenty od rządu. Od września, za darmo i na własność, czwartoklasiści dostaną laptopy. Morawiecki przekonuje, że to ważne dla wyrównywania szans, choć swojego koalicjanta nie przekonał, jak ważne są unijne pieniądze, które miałyby w części pokryć zakup laptopów. Opcje są dwie. Wygrają i ogłoszą, że w skutek wojny na Ukrainie nie da się załatwić tego. Ewentualnie przegrają i powiedzą, że złe PO nie ogarnęło tego na co oni mieli pieniądze. Tak czy siak nie spiesz się z planowaniem gdzie ten laptop bombelka będzie stał w domu. Nie będzie.

Czołgi

W Tygodniku Szyderczym minimum raz staram się wspominać o Ukrainie i wojnie jaka tam panuje. Tym razem skupie się na temacie top1 ostatnich czasów czyli czołgach. Jest bowiem zgoda na przekazanie Ukrainie niemieckich czołgów Leopard. Rząd w Berlinie zatwierdził też ich przekazywanie przez państwa partnerskie. Decyzja o przekazaniu sprzętu może być kluczowa dla losów wojny w Ukrainie, ale na razie nie wiadomo, ile dokładnie zachodnich czołgów ostatecznie trafi na front. Wiadomo natomiast co zrobi USA. W specjalnym wystąpieniu Joe Biden ogłosił, że Stanu Zjednoczone przekażą Ukrainie czołgi Abrams. Tych będzie 31 sztuk. Niemcy to producent czołgów jakie mają trafić pod ostrzał Rosji i nadzwyczaj długo się zastanawiali co z tym fantem zrobić. Na szczęście ogarnęli się w końcu i poczekamy teraz na początek dostaw.

Przypomnę tylko, że czołgi jakie przekazujemy Ukrainie to część zamówienia z 2013 roku. Jak do tej pory poza kilkoma czołgami z Korei nie mamy nowych maszyn tego typu. W końcu PiS miał tylko 7 lat na ogarnięcie zamówienia.

Protest

Po obejrzeniu relacji z protestu w Piotrkowie Trybunalskim aż sprawdziłem ile to miasto ma mieszkańców. Wychodzi, że ponad 72 tysiące jakby ktoś był ciekawy. Zastanawiało mnie to, bo protest jaki oni zrobili przed urzędem miasta był naprawdę pokaźny i ludzi tam było od chuja. Protestowali oczywiście przeciwko cenie ciepła miejskiego. Na nadzwyczajnej sesji radni jednak po tej burzy odrzucili wniosek o dopłaty i kazali (delikatnie) spierdalać im do rządu i tam protestować. Jak w takim Piotrkowie mają tyle ikry to strach pomyśleć co by było jakbyśmy wszyscy takie podejście mieli. O swoje trzeba walczyć? No w niektórych miasta próbują.

26.01

Żor z dupy

To, że w tej miejscowości są czubki spokojnie konkurujące z tymi z Wałbrzycha jestem przekonany od dawna. Tym razem złapany za jazdę po pijanemu w Żorach zemścił się na tych, którzy udostępnili policji monitoring. Nie było akurat to ważne, że i tak by musieli oczywiście. Dlaczego czubek? Dlatego, że podpalił skubany punkt gastronomiczny z pracownicą w środku. Kobieta na szczęście się uratowała. Szydząc nadal z ministerstwa Zera tamtejszy prokurator nie wniósł o tymczasowe aresztowanie. Teraz w skutek tego pracownicy żyją w strachu. Niby taki kozak, ale… do butelki po spryskiwaczu nalał benzyny, a następnie położył butelkę na ziemi przy budce i ją podpalił. Jak mówi aspirant Marcin Leśniak z Komendy Miejskiej Policji w Żorach łepek wystraszył się efektu i uciekł z miejsca zdarzenia. Potwierdza to oczywiście monitoring… Patologia.

Odwaga

Większa odwagą od tego idioty w Żorach wykazują się natomiast inni uciekinierowie. Bowiem byli rosyjscy urzędnicy, agenci, a nawet najemnicy z Grupy Wagnera uciekają z Rosji i chcą zeznawać o zbrodniach reżimu Putina. Pomaga im mieszkający we Francji rosyjski dysydent i obrońca praw człowieka Władimir Oseczkin. Wiem o tym, bo Telewizja CNN dotarła do Oseczkina i kilku osób, które uciekły z Rosji.  Oczywiście można to znaleźć w internecie i gorąco polecam te wywiady. Nigdy nie jest za późno, aby prawda wyszła na jaw w takich sprawach.

Kryształowy

Kryształowy Banaś w natarciu. Jak on się pojawia w Sejmie to już musi być jakaś sprawa na grubo. I tak się też stało, bo po raz pierwszy spółka Skarbu Państwa odmówiła kontroli, jak stwierdził prezes NIK, mówiąc o Orlenie. Chodzi o miliardy złotych i to w dodatku naszych. Marian Banaś zapowiedział w Sejmie, że Izba nie odpuści i skorzysta z wszelkich możliwych środków prawnych – polskich i unijnych. Tymczasem wciąż padają groźby w stosunku do jego kontrolerów nie musze chyba podawać po raz kolejny kto sprawuję pieczę nad prokuraturą co nie?

27.01

Ka-Boom

Bardzo rzadko udaje mi się wynaleźć informacje co tam w trawie piszczy w mieście gdzie się urodziłem. Niestety jak już coś się dzieje to nie jest to dobry news. W Katowicach zwykły poranek zmienił się w koszmar. Po wybuchu gazu ponad 100-letni budynek rozpadł się. W sąsiednich budynkach i szkole wybuchł zbił szyby. Ratownicy ewakuowali siedem osób. Przez wiele godzin szukali pod gruzami jeszcze dwóch. Niestety, odnaleźli tylko ich ciała. Do wybuchu doszło przy ulicy Bednorza w Szopienicach w trzypiętrowym budynku mieszkalnym. Była to plebania katowickiej parafii ewangelicko-augsburskiej. W wyniku eksplozji zawaliła się połowa domu. Z racji na urodzenie i fakt, że mój chrzestny w tamtych okolicach mieszkał niejednokrotnie widywałem tą kamienicę za dzieciaka. Smutna tragedia i przykro mi, ze nie mogę niczego pozytywnego o tym napisać.

Finanse

Oczywiście po tym jak między innymi ogarnęli Polski Ład, maczali palce w kilku aferach i tym podobnych ekscesach nasze ministerstwo zasługuje na nagrody. Prawie 64 miliony złotych (63,7 miliona) poszły w 2022 roku na nagrody i premie dla pracowników Ministerstwa Finansów. Z racji takiej, że jest ich tam 3000 sztuk to średnio po 21 tysięcy dostali premii. Jak tłumaczy Artur Soboń otrzymali je za realizację zadań i dla motywacji. Czyli należało się – kwituje z przekąsem opozycja. Znamy to hasełko z lat ubiegłych jak z mównicy sejmowej padało słynne już “Im się te pieniądze po prostu należały” co nie? Śmieszne się to wydaje, ale pielęgniarkom i nauczycielom do śmiechu nie jest. Oni nie dostali nic. Podobnie zresztą jak ja, czy Ty.

Szyderca uczy i bawi: Ministrem Finansów jest Magdalena Rzeczkowska. Sam się długo zastanawiałem kto tam na czele tej brygady jest i aż musiałem sprawdzić. Nie dziękuj.

Poprawka

Jestem większym retardem niż Suski w Sejmie. Bez kitu, ale to co on ostatnimi czasy robi po raz kolejny prosi się o komentarz. Poprawka Suskiego z 500 do 700 metrów zwiększa minimalną odległość wiatraka prądotwórczego od zabudowań mieszkalnych. To ma duże konsekwencje dla branży, bo znacząco zmniejsza obszar, na którym wiatraki można budować. Na pogadance o tej ustawie Jan Warzecha na kolanie napisał poprawkę pod którą się podpisał owy jegomość wraz z Suskim. Nie wiedziała o tym nawet pani minister jak widać po jej twarzy. Warto dodać, że od ustawy wiatrakowej zależy wypłata środków na KPO. Ten sam Krajowy Plan Odbudowy o którym mowa już tyle czasu, a rząd i tak sobie z tym nic nie robi. Sami się suskami oddalają od wizji hajsu. Ja tam bym na ich miejscu raczej galopował w stronę pieniądza… no ale jak już wspomniałem jestem większym retardem i lecę na hajs.

28.01

Izrael

Ten dzień w tygodniku Szyderczym będzie dniem z informacjami ze świata. Żeby nie było później, że tylko piszę o rządzie i syfie dookoła. W Jerozolimie doszło do drugiego w ciągu dwóch dni zamachu. Tym razem napastnik to palestyński 13-latek. Palestyńczyk strzelał do wychodzących z synagogi i zabił 7 osób. Jest to kolejna eskalacja ich konfliktu, który rozchodzi się o całą tą ziemię przez jedną i drugą stronę uznawaną za świętą i swoją. Po pierwszym ataku izraelska policja aresztowała 42 osoby. Gdyby nie religia to znikłby jeden z głównych powodów wojen w dziejach ludzkości. Ile mniej bólu i cierpienia by było? Sam sobie odpowiedz na to Drogi Czytelniku.

Węgry

To, że oni tam nie są do końca normalni wiemy od dawna. Jest to taka Polska 2.0, gdzie 93% mieszkańców ma dostęp tylko do pralni… tfu… telewizji publicznej, Kaczyński jest młodszy a opozycja tak samo jak u nas ma gówno do gadania. Viktor Orban znowu szokuje swoją inteligencją. Tym razem przejawem jej jest seria wypowiedzi dyskredytujących Ukrainę. Bliski sojusznik Kremla porównał ją do Afganistanu i stwierdził, że to “ziemia niczyja”, a angażowanie się w konflikt jest krótkowzroczne. MSZ Ukrainy wezwało ambasadora Węgier w Kijowie Istvana Ijdjarto w związku z wypowiedziami Orbana. Nic się oczywiście nie dowiedzieli sensownego. Jest to mniej więcej tak samo jak Rau zaprasza ambasadora Rosji do siebie na dywanik. Pierdol, pierdol a my i tak swoje robimy.

Pepiczki

Na zakończenie dnia z informacjami ze świata pora na naszych południowych sąsiadów. Czesi wybrali prezydenta. Petr Pavel to emerytowany generał i aktualnie ich prezydent elekt. Na całe szczęście dla nas w II turze pokonał Andreja Babisza, byłego premiera, który podczas debaty w kampanii stwierdził, że w razie ataku Rosji na Polskę i kraje bałtyckie nie wysłałby czeskiego wojska na pomoc. Czyli jednak Czesi idą w nowe i tym razem by nie wywiesili białej flagi jak za czasów II Wojny Światowej? Obyśmy nie musieli się przekonywać. Tym samym w głowie mojej ukazała mi się fotografia Suskiego… aż ją wykorzystam.

Tygodnik Szyderczy

29.01

Friend in Dick

Kojarzysz może Drogi Czytelniku jak w Tygodniku Szyderczym wspominałem o wpadce Dudu z Kamalą Harris? To co nasz pierwszy poliglota RP wybąkał o tym, że chciałby być “Friend in dick” z nią i całym USA w sumie. No to prawdopodobnie się skubany doigrał, bo właśnie wpadł do nas w odwiedziny jej mąż. Na szczęście jednak drugi dżentelmen Stanów Zjednoczonych Douglas Emhoff podziękował Polsce za wspieranie Ukrainy. Na razie, bo jeszcze z Dudu nie gadał (chyba się boi tej rozmowy). Dodał natomiast to, że Stany Zjednoczone będą kontynuowały wsparcie dla Ukrainy i jej obywateli, ale także dla Polski i Polaków. I to bez zbędnych kutasów tu i ówdzie.

Lex Kaczyński

Ciekawostką może się wydawać to, że pisałem obszernie w Tygodniku także o tym, że Kaczyński za zniewagę ma wypłacić Sikorskiemu 700 tysięcy złotych. Następnym etapem tego był płacz prezeska, że chyba będzie musiał sprzedać dom w takim razie. Teraz na ratunek wodzowi idzie ustawa, aby zachować dom dla kotów na Żoliborzu. Kolejny raz bowiem prawo w Polsce zmieniane jest pod jednego obywatela. Lex Kaczyński i cała ta nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego to kolejny przykład prywatyzacji prawa. Wszystko po to, żeby Jarosław Kaczyński nie poniósł wysokich konsekwencji finansowych nieopublikowania przeprosin dla Radosława Sikorskiego. Najsmutniejsze jest to, że teraz przeprosiny te będą online w zbiorze pierdół dnia z sądów a nie wykonanie tego może doprowadzić do nałożenia grzywny o wysokości maksymalnie 15 tysięcy złotych.

Tygodnik Szyderczy

Finał WOŚP

Jak co roku tak i tym razem pora na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 154 606 764 zł to deklarowana kwota na zamknięcie tej wspaniałej akcji. Jest to oczywiście nowy rekord pobity o ponad 19 milionów złotych w stosunku do poprzedniego.

WTF

Ja jednak chcę zwrócić uwagę na rosnące grono osób, które całą tą dobroć trollują i wciskają, że Jurek Owsiak za to będzie sobie żył w pałacach do końca życia. Niestety hejterów jest od chuja, ale to nie zmienia faktu, że mogą co najwyżej possać szeregowemu prezesowi. Sama TVP, która za “lepszych” czasów relacjonowała bujnie Finał teraz poświęciła mu całe 13 sekund podczas “Wiadomości“. Kurwa więcej czasu poświęcają na chwalenie się ich zajebistymi produkcjami niż na to. No ale zacznij się napierdalać z świniami w błocie to po dłuższym czasie zrozumiesz, że te świnie to lubią… a ty jesteś cały ujebany tak jak one.

Smutne

Smutne jest to, że my taką ogromną ilością ludzi wspieramy rozwój szpitali, laboratoriów szpitalnych i wszystkiego co pomaga każdemu z nas, a PiS upierdala 13 miliardów z wolnej ręki w budżecie na zdrowie. Mało tego My zbieramy jak się da i gdzie się da pieniądze, a jesteśmy całym narodem w stanie uzbierać 2,20866805714 Ș (Sasina). Nawet takim tłumem ludzi uzbieraliśmy tyle co jest w stanie rozjebać jeden poseł na dwie sztuki wyborów. Z tym tylko, że nasze efekty widać, a koperty z jego wyborów nadal nie zobaczyłem… choć za nią zapłaciłem.

Pozytywy

Pozytywne jest to, że w tym roku wystawiłem dwie licytacje na cel WOŚP-u z czego mam nadzieję wyjdzie coś fajnego.

Pierwszą jest Szalony spacerek ze mną i Hulkiem gdzie wiadomo kto będzie sprzątał po nim kupę a ja postaram się z pustym pęcherzem wyjść…

https://allegro.pl/oferta/szalony-spacer-z-szyderczym-wloczykijem-i-hulkiem-13176192476

Oraz Sobotę ze mną podczas której zrobię prawie wszystko co tam sobie wymyślisz. Nawet biorąc pod uwagę klauzulę sumienia i prawnie zabronione czyny mam nadal sporo możliwości pomocy. Pić też umiem a i coś tam pomogę przy pracach… w ostateczności.

https://allegro.pl/oferta/sobota-z-szyderczym-wloczykijem-13176426634

Zapraszam Cię gorąco do licytacji. Cel jest słuszny.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak co wydanie tak i tym razem… zapraszam do lektury czegoś co spędza mi sen z powiek po obejrzeniu tego całego materiału. Toss a coin to your Włoczykij za to.

Kościół

HOŁD DLA BOHATERÓW NASZEJ WOLNOŚCI.

HOŁD DLA OFIAR NIEMIECKIEGO LUDOBÓJSTWA.

EWANGELIA W KOLORACH.

Samochwała

“PAN Z CHOBIELINA” DZIŚ W TVP1 I TVP INFO.

NAJWIĘKSZY TEGO TYPU KONCERT W POLSCE. (NIE WOŚP)

PiS

POLSKA LIDEREM WSPARCIA DLA UKRAINY.

POLACY WYBIERAJĄ PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.

MILIARDY EURO NA ROZWÓJ POLSKI.

WIELKI SUKCES POLSKIEJ DYPLOMACJI.

POLSKA WOLNA OD SZANTAŻU KREMLA.

BEZPIECZNA TRANSFORMACJA ENERGETYCZNA.

POLSKA LIDEREM WOLNEGO ŚWIATA.

POLSKA SUWERENNA I BEZPIECZNA.

MILIARDY ZŁOTYCH DLA POLSKICH RODZIN.

INWESTYCJE NAPĘDZAJĄ POLSKĄ GOSPODARKĘ.

ZMIANY WZMACNIAJĄCE POLSKĄ DEMOKRACJĘ.

NAGRODY DLA WYBITNYCH TWÓRCÓW.

WSPARCIE DLA POLAKÓW.

WNIOSKI O 500+ OD LUTEGO.

TECHNOLOGIA DLA ZDROWIA.

POLSKA ARMIA CORAZ LICZNIEJSZA.

Nie PiS

TUSK CHCE CENZUROWAĆ POLSKIE MEDIA.

ZDRADA STANU POLITYKA OPOZYCJI?

TUSK NAKAŻE POLAKOM DŁUŻEJ PRACOWAĆ?

CENZURA ZAMIAST ODPOWIEDZI NA PYTANIA.

NITRAS, GAWŁOWSKI I GRYPSY.

WSZYSTKIE WOJAŻE TRZASKOWSKIEGO.

BRUDNY ATAK OPOZYCJI ZA WALKĘ Z KORUPCJĄ.

LUDZIE BEZPIEKI WSPIERAJĄ TUSKA.

KŁAMSTWA OPOZYCJI ZDEMASKOWANE.

OPOZYCJA MANIPULUJE SONDAŻAMI?

RAFAŁ TRZASKOWSKI NA WOJNIE Z SAMOCHODAMI.

TUSK SKONFRONTOWANY Z PAMIĘCIĄ WYBORCÓW.

Kraj

WALKA Z ROSYJSKIM IMPERIALIZMEM.

SKARB W MUZEUM.

SANTOS POPROWADZI BIAŁO-CZERWONYCH.

POLSKI FILM Z NOMINACJĄ DO OSCARA.

FERNANDO SANTOS POPROWADZI NASZĄ KADRĘ!

ZRABOWANE OBRAZY WRÓCIŁY DO OJCZYZNY.

WIELKI SUKCES POLSKIEJ RAKIETY!

ZIMOWY ODPOCZYNEK.

TRAGEDIA W KATOWICACH.

20. ROCZNICA POWSTANIA WIM.

ASTRONOMICZNE TALENTY KOPERNIKA.

WIELKA PRZEPROWADZKA MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO.

Świat

CZECHY: NIEBEZPIECZNA GRA Z PUTINEM.

ATAK NA POLSKĘ ZA ŁAPÓWKI? (X2)

POLSKA RAKIETA ZACHWYCIŁA W MELBOURNE.

WILNO ŚWIĘTUJE 700-LECIE.

PREZYDENT BIDEN ZNÓW ODWIEDZI POLSKĘ?

NIEMCY NIE CHCĄ PŁACIĆ ZA SWOJE ZBRODNIE.

EMERYTOWANY GENERAŁ NOWYM PREZYDENTEM CZECH.

AMERYKAŃSCY REPUBLIKANIE ZDECYDOWALI.

AMERYKANIE CHCĄ UHONOROWAĆ GRUPĘ ŁADOSIA.

ATAKI W JEROZOLIMIE.

DŁUŻSZA LISTA UWIKŁANYCH W EUROKORUPCJĘ.

IGRZYSKA WSPÓŁPRACY Z PUTINEM.

ESKALACJA KONFLIKTU W ZIEMI ŚWIĘTEJ.

EKSPLOZJA W IRAŃSKIM ZAKŁADZIE WOJSKOWYM.

Rosja

SZOKUJĄCE DOWODY ROSYJSKICH ZBRODNI.

BEZGRANICZNE BESTIALSTWO ROSJAN.

BEZMIAR ROSYJSKICH ZBRODNI.

ZMASOWANY ATAK ROSJINA UKRAINĘ.

RUSKA PROPAGANDA ATAKUJE WOLNY SWIAT.

BANDYCKI ATAK ROSJI NA UKRAINĘ.

ROSJANIE PRZYNOSZĄ ŚMIERĆ I ZNISZCZENIA.

Ukraina

LEOPARDY WESPRĄ OBRONĘ UKRAINY?

RAPORT Z LINII FRONTU.

SYTUACJA NA FRONCIE CORAZ TRUDNIEJSZA.

PANCERNY SOJUSZ POMOŻE UKRAINIE.

UKRAINA POTRZEBUJE BRONI DALEKIEGO ZASIĘGU.

WESPRZYJ UKRAINĘ.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

W podsumowaniu nie sposób mi nie wspomnieć o nowej akcji Kołdro Jurnyś… znaczy się Ordo Iuris. Jebani tam mają więcej afer łóżkowych w ciągu ostatniego roku niż ja przez całe swoje życie. Teraz konserwatywna organizacja Ordo Iuris opublikowała poradnik dla “pracowników, przedsiębiorców, przedstawicieli zawodów medycznych oraz nauczycieli akademickich”, w którym wskazuje co wolno, a czego nie wolno pracodawcom i pracownikom.

O co kaman?

W jednym z przykładów wskazano… a zresztą sprawdź sam Drogi Czytelniku.

  • Zakład drukarski ma prawo odmówić wykonania usługi, gdzie literalne brzmienie dzieła zawiera treści, których nie chce promować.
  • Cukiernia może odmówić wykonania tortu ślubnego dla pary jednopłciowej, jeśli z uwagi na wyznawane wartości sprzeciwia się nadaniu przywilejów małżeńskich jednopłciowym konkubinatom.
  • Księgarnia może odmówić dystrybucji książki zawierającej treści, których nie chce promować.
  • Zespół muzyczny może odmówić występu na “ślubie” pary jednopłciowej, jeśli z uwagi na wyznawane wartości sprzeciwia się nadaniu małżeńskich przywilejów jednopłciowym konkubinatom.
  • Właściciel hotelu z możliwością najmu sal konferencyjnych może odmówić udostępnienia sali w celu zorganizowania wydarzenia promującego postulaty ruchu politycznego LGBT, jeśli z uwagi na wyznawane wartości sprzeciwia się nadaniu małżeńskich przywilejów jednopłciowym konkubinatom.
  • Restaurator udostępniający sale ślubne może odmówić najmu lokalu dla pary jednopłciowej chcącej zorganizować w nim swoje “wesele”, jeśli z uwagi na wyznawane wartości sprzeciwia się nadaniu małżeńskich przywilejów jednopłciowym konkubinatom.
  • Pracownia krawiecka, która specjalizuje się w szyciu sukien ślubnych i alb pierwszokomunijnych, ma prawo nie przyjąć zamówienia na uszycie sukni z emblematami ruchu LGBT, jeśli to zlecenie nie wpisuje 

i wreszcie — “hotel może odmówić wynajmowania pokoi z łóżkami dwuosobowymi dla par, które nie są małżeństwami”.

Kurwa mać.

Mam przejebane teraz jak ktoś ich jednak słucha. Tyle na teraz…

Podsumowanie

Masz temat?

Masz propozycję współpracy?

To wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Wystarczy napisać maila: szyderczy.wloczykij@gmail.com bądź skontaktować się za pomocą mediów społecznościowych.

Dodatkowo:

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Otagowano , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *