Tygodnik Szyderczy 26.09-02.10

Tygodnik Szyderczy 26.09-02.10

26.09

Rosja

Tygodnik Szyderczy zacznę od Rosjanów, którzy po części sami sobie taki los zgotowali. Aktualnie wszyscy mężczyźni masowo uciekają tam przed mobilizacją. Od środy z kraju wyjechało 261 tysięcy mężczyzn, a Kreml twierdzi, że mobilizacja dotyczy rezerwistów. Rezerwistów, choć do armii może trafić każdy, a takowe poświęcenie jest oczekiwane także przez patriarchę Cyryla.

Jedni spierdalają, inni najebani się stawiają… a jeszcze inni mordują. Doszło do strzelaniny w szkole w rosyjskim Iżewsku. Podczas tej masakry zginęło co najmniej 15 osób, w tym 11 dzieci a rannych zostało ponad 20 osób. Napastnik po ataku popełnił samobójstwo. Jak na złość sytuacji na Ukrainie służby badają wątek jego fascynacji ideologią nazistowską. Bo przecież te wszystkie pobory sa spowodowane nazistami na Ukrainie…

Fuzja

Kontakty, układy i duże pieniądze, a w tle pytania o sens połączenia Lotosu z Orlenem. Eksperci przekonywali, że fuzja nie ma biznesowego uzasadnienia, a Polska na niej straci. Dziś wiadomo, kto na pewno na niej zyskał – minimum pół miliona złotych zarobiła firma byłego rzecznika PiS.

Adam Hoffman dwa lata wcześniej z MOL-em podpisał umowę na sprawdzanie dla nich gruntu. Czy mogą wejść na nasz rynek, czy będą postrzegani jako rosyjska firma itp.. I teraz jeszcze raz jaśniej. Polska firma byłego rzecznika PiS załatwiła furtkę Węgrom i Arabii Saudyjskiej do wejścia na rynek energetyczny ich podmiotom. Podmiotom, które ściśle współpracują z Rosją. I za to też nie pójdą siedzieć tak?

Biedne dziecko

12-latek miał zaatakować nożem 15-latka i 17-latka. Starszy nastolatek, ugodzony w okolicy serca, przeszedł operację. Do ataku doszło w Wodzisławiu Śląskim. Sprawę badają śledczy, a podejrzany jest w domu pod nadzorem opiekunów. Jak mówi matka jednego z poszkodowanych dzieciaków jej dziecko nic a nic nie jest niegrzeczne i to na bank nie było sprowokowane.

Kurwa – Ksyks ledwo odstający od ziemi dźgał starszych ziomków nożem bo akurat stali w tym miejscu, gdzie on szedł? No jakoś nie sądzę, bo 99% przypadków tego typu jest powodowane albo samoobroną, albo chęcią zemsty za krzywdy. Wątpię, aby takie małe dziecko wpadło na pomysł nagle sprawdzenia długości jelita cienkiego u kolegi.

27.09

Pizgło

W Tygodniku Szyderczym rzadko piszę o misja kosmicznych. Ostatnio wspominałem bodajże o tym wielkim dildo wystrzelonym przez Muska. Teraz NASA melduje wykonanie zadania w ramach misji DART. Był to pierwszy w historii test obrony planetarnej. Zakończył się on sukcesem, bo sonda zgodnie z planem uderzyła w planetoidę Dimorphos. Rodem z filmów sfi-fi możemy teraz bronić planety teoretycznie rozpierdalając ją lub zmieniając jej trajektorię. Będę spał spokojniej, a wszystkie portale, które co miesiąc straszą, że niebawem koniec świata, bo pizgnie w nas planetoida mogą szukać nowych sensacji.

Gazociągi

Narobiło się szumu dookoła gazociągów i to jest fakt. Po pierwsze kurek z pompą odkręcony przez Dudę i Morawieckiego, a od soboty rusza przesył gazu. Baltic Pipe to 900 kilometrów gazowej alternatywy. Popłynie nim do Polski przez Danię surowiec z Norwegii, co ma nam dać niezależność od Rosji i wzmocnienie bezpieczeństwa. Spokojnie to tylko teoria. Nie mamy jeszcze kontraktu podpisanego i na razie popłynie tamtędy nasz gaz.

Po drugie Na Morzu Bałtyckim niedaleko Bornholmu doszło do uszkodzeń gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2. Gaz niestety zaczął wyciekać do morza, a Szwedzcy sejsmolodzy mówią o dwóch silnych eksplozjach w rejonie gazociągu zarejestrowanych przez ich stacje pomiarowe. Premier Mateusz Morawiecki już stwierdził, że to sabotaż, a TVP odjebało akcję życia. Podczas wydania Wiadomości TVP grafik stwierdził, że to podwodne drony latające rozjebały te rury. Nie, żeby coś, ale ziomek naprawdę robi co mu karzą i ja szanuję takiego pracownika. Dron ma pływać – pływa. PiS ma wygrywać sondaż – wygrywa. Kaczyński ma mieć dwa takie same buty – ma. Szacun. Call me mam sprawę.

Opole

Podczas każdego festiwalu w Opolu są występy kabaretów. Mam dziwne wrażenie, że Kaczyński nie chce ustępować miana pierwszego Stand-Up’era RP i rywalizuje twardo z Glapińskim o prym. Jarosław Kaczyński porównał wojny po rozpadzie Jugosławii do rosyjskiej agresji na Ukrainę. – Ta wojna była taka, że tu chwilę postrzelali, tam tańczyli, ja to mówię z własnego doświadczenia, bo tam byłem – powiedział prezes PiS. No… nie dodał tylko, że jako samotny jegomość niskiego wzrostu miał tam przejebane. Jugosłowianie skaczą przez ogniska, a że akurat było chujowo z chrustem to go podpalili i skakali przez niego. W sumie było łatwiej go przeskoczyć niż kupę drewna.

28.09

Sasin

Jak ja się cieszę, że czasem ten troll wpadnie na jakiś cudowny pomysł “uzdrowienia” gospodarki. Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin rzuca pomysł, a giełda nurkuje szybciej niż Jaszczomp po swą zdobycz, bo nawet bez szczegółów nowy podatek stawia na baczność. Podatek miałby objąć duże firmy, które zatrudniają powyżej 250 osób. Ma wynosić 50 procent od nadmiarowych zysków. Oczywiście nie jest jasne, jak “nadmiarowy zysk” zostanie zdefiniowany, a Sasin ewidentnie potrzebował kolejnej publikacji na łamach Tygodnika Szyderczego. Jeden Sasin to do tej pory jakieś 50 baniek. Teraz Jeden Sasin może oznaczać bezrobocie.

Referenda

Tak jak obiecałem w poprzednim wydaniu Tygodnika Szyderczego muszę dokończyć temat. Nudny, bo przewidywalny koniec hucp zwanych “referendami”, które Rosjanie przeprowadzili na okupowanych terytoriach Ukrainy. Rzekomo niemal wszyscy poparli aneksję przez swoich katów. W rzeczywistości oczywiście wyniki są zmyślone, bo dla przykładu członkowie “komisji” sami wypełniali “karty wyborcze”, a oddać głos trzeba było pod bronią. Jednocześnie trwa ukraińska kontrofensywa, która szybciutko definiuje kogo to są ziemie. 

Piątka

Przybijmy piątkę rządowi za jego wkład w tą akcję. Piątkę, albo dolara… bo to to samo. Dolar po raz pierwszy w historii przebił granicę 5 złotych. Za franka szwajcarskiego trzeba zapłacić jeszcze więcej. Złoty jest rekordowo słaby w stosunku do głównych walut, a może być jeszcze gorzej – to zła wiadomość nie tylko dla tych, którzy w walutach mają kredyty. Idzie za tym wyższa cena baryłki ropy, droższy import i takie tam. Resztę może wytłumaczy Ci Glapiński.

29.09

Sejm

Nie, żebym negował działania jedynej słusznej partii, ale… PiS wygrało głosowanie w Sejmie dotyczące ustawy przedłużającej kadencję samorządów o pół roku. Opozycja była zdecydowanie przeciw, a ustawa trafi teraz do Senatu. To raz. Dwa – posłowie poparli rządowe pomysły na kryzys energetyczny. Jedna ustawa zakłada zamrożenie cen energii w 2023 roku, a druga likwidację obliga giełdowego. Oba projekty zostały przygotowane przez rządzących, ale nawet wśród nich nie ma zgody, czy okażą się skuteczne.

Likwidując obligo giełdowe nie będzie tego buforu co jest teraz. Wracamy do dawnych czasów, kiedy smutny pan z teczką wpada do Spółdzielni i mówi, że trzeba teraz brać tak jak jest, bo później będzie drożej.

Zbrojenie

Nadal nie ma hajsu z Unii Europejskiej i raczej go już nie zobaczymy, ale za to pomoc idzie z innej mańki. Polska otrzyma pomoc finansową od Stanów Zjednoczonych. Kongres USA zatwierdził blisko 290 milionów dolarów na uzbrojenie dla naszego kraju. Już widzę, że Błaszczyk dzwoni do swojego ziomka z opcją szybkiego biznesu. Co pieniądze otrzymane to ktoś z klubu milionerów PiS-u zarabia na tym. Ewentualnie trafia do tej paczki nowy łepek, który akurat wujka ma co miny produkuje.

Dobra rada

Politycy PiS nie poprzestają w udzielaniu rad. Teraz na topie autoreglamentacja, co w wolnym tłumaczeniu ma oznaczać samoograniczenie. W odniesieniu do braku węgla nie wymaga to wielkiego samozaparcia.  Morawiecki chyba po raz pierwszy uderzył w punkt i chyba po raz pierwszy jego prośba zostanie spełniona. Jak mamy niby się nie ograniczać w zakupie węgla skoro go kurwa nie można kupić. Ehh, a jak sobie przypomnę, że w wakacje wszyscy czołowi politycy mówili o tym, aby nie kupować drogiego węgla, bo później będzie tańszy, albo o tym, że go nie zabraknie to mi się aż słabo robi. Najlepszym wyjście każdego Polaka jest robić dokładnie na odwrót niż mówi Glapiński, Kaczyński, Morawiecki czy Sasin lub Ziobro. Inaczej pójdziemy z torbami.

30.09

NATO

Będąc kompletnie szczerym nie widzę tego, ale jest jak jest. Wołodymyr Zełenski przekazał, że Ukraina złoży wniosek o dołączenie do NATO w trybie przyspieszonym. To reakcja Kijowa po tym, jak Kreml ogłosił aneksję czterech okupowanych regionów Ukrainy. Prawda jest taka, że po pierwsze musza się zgodzić wszystkie kraje na to przyjęcie, a po drugie tam aktualnie jest wojna. Nie zgodzi się na to nikt, aby dobrowolnie wdać się w bój z Rosją tylko dlatego, że Ukraina tego chce. Wejście Ukrainy do NATO spowoduje wybuch III Wojny Światowej. Także sorry – damy wam hajs… i obym się nie mylił.

Dworczyk

Michał Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa kancelarii premiera. Michał Dworczyk to prawa ręka Mateusza Morawieckiego, jego najbliższy współpracownik i zaufany powiernik. Dworczyka nie zniszczyła afera mailowa, bo PiS konsekwentnie udawało, że jej nie ma, ale zaszkodziła mu słabnąca pozycja premiera. I to jest taki policzek dla ludzi, bo jak w mailach było jacy to Polacy są głupi to luz – może zostać on i Morawiecki. Jednak jak już premier jest na cenzurowanym to pora się usunąć. Ciekawe gdzie teraz trafi. Oczywiście będę śledził jego “karierę”.

Inflacja

I w Tygodniku Szyderczym jak co miesiąc pora na newsa w którym oto piszę o zapierdalającej inflacji. Zapierdala ona tak jakby uciekała przez kaczkami czy jastrzębiami w walce o swoje życie. Wbrew optymizmowi władz inflacja nie spada, a rośnie, ponieważ jak wynika ze wstępnych danych GUS, we wrześniu wyniosła 17,2 procent rok do roku. To najwyższy wynik od lutego 1997 roku. Najbardziej podrożały artykuły podstawowe – prąd, opał, żywność. Od października możliwe, że część sieci sklepów wprowadzi banknoty do wypożyczenia wózków na zakupy.

Tygodnik Szyderczy

1.10

Kłamstwa?

Najpierw Jarosław Kaczyński obiecał, że w tym roku premii dla członków zarządów spółek Skarbu Państwa nie będzie. Potem się okazało, że były, a wicepremier Jacek Sasin poprawia prezesa PiS: że to dopiero w przyszłym roku premii być może nie będzie, a tak w ogóle to nie są premie, tylko “zmienne części wynagrodzeń wynikające z zysków”. Ponad 600 tysięcy złotych premii za 2021 rok – to pieniądze, które, jak dowiedziała się od pracowników Grupy Azoty posłanka PO Marta Wcisło, już zostały wypłacone. Spoko ta Dobra Zmiana. Taka nie zbyt zmieniona.

Floryda

Śmiercionośny huragan Ian zdemolował część Florydy, a potem dotarł do kolejnego amerykańskiego stanu – Karoliny Południowej. Jak przyznał Joe Biden to wszystko wskazuje na to, że będzie to jeden z najgorszych huraganów w historii. Skala zniszczeń jest ogromna. I trzeba im przyznać, że odbudowa będzie trwała latami. Z drugiej strony zadziwia mnie to, że wiedząc o terenie na jakim się człowiek buduje nikt nie wpada tam na pomysł postawienia chaty, której nie zdmuchnie wiatr. Jakiejś stabilnej z fundamentami tak, aby po takiej katastrofie co najwyżej zmienić dach.

Rejestr

Od dziś obowiązuje obowiązek rejestracji ciąż. System Informacji Medycznej ma służyć lekarzom i pacjentom. Krytycy pytają o bezpieczeństwo danych, bo w tle jest spór o dostęp do aborcji. Nie podoba mi się w chuj ten pomysł. Jestem totalnym przeciwnikiem wprowadzenia tego w życie. Tego pierwszego kroku do inwigilacji niczym w Chinach. No może nie pierwszego, ale ewidentnie kroku.

Tygodnik Szyderczy

2.10

Kawa

Dobra. Jeżeli całe życie Ci wciskali wszyscy, że kawa szkodzi to podeślij im ten Tygodnik Szyderczy. Naukowcy z Australii ustalili, że z czystym sumieniem i całkowicie bezkarnie można pić kawę. Nawet trzeba, bo nie tylko nie szkodzi, ale wręcz leczy, bo badania wykazały, że wszystkie rodzaje kawy redukują ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Co prawda mowa tutaj o maksymalnie pięciu filiżankach dziennie, ale wciąż to spore odkrycie. W badaniach brało udział ponad 450 tysięcy ludzi, a wykazało to fakt, że kawa koi ciało i duszę. Na poważnie to znacznie mniejsza śmiertelność wyszła im z powodów układu krążenia. I co teraz herbaciarze? Łyso wam?

Sport

Sport natomiast w przeciwieństwie do kawy zabija. Na stadionie w Malangu we wschodniej Jawie zaraz po meczu piłkarskim doszło do zamieszek i chaosu. Zginęło aż 125 osób. Najmłodsza ofiara miała pięć lat, a rannych jest ponad 320 osób. Jak to się stało? Gdy kibice przegranej drużyny wtargnęli na murawę, policja użyła gazu. Wybuchła panika i ludzie się zadeptywali w wyjściu. Masakra jak bardzo można wtopić nie będąc nawet sportowcem, a zwykłym widzem. A wystarczyło pierdolnąć sobie kawę zamiast bujać się po stadionach.

Lewica

Trzej liderzy lewicy idą do wyborów razem. Robert Biedroń, Adrian Zandberg i Włodzimierz Czarzasty obiecują “prospołeczny” program wyborczy. Nie, żebym łączył każdy wątek dnia z kawą, ale na bank ustalili to przy wspólnej małej czarnej. Jarosław Kaczyński tymczasem atakuje lewicę, widząc w niej źródło wszelkiego zła, ale o tym oczywiście niżej w przeglądzie pasków TVP. W każdym razie rodzi się lista o której wspominałem, że może dojść do skutku. Jestem ciekaw, czy będzie druga wspólna opozycji tak jak to przepowiadałem. Oby, bo to zwiększa szansę na wytaszczenie PiS-u z koryta… i będzie Ziobro problemów.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak co wydanie pora na porcję ścieków prosto z telewizora. I to nie oznacza, że wpadł on Ci do Odry. Tylko, że pora na Wiadomości TVP. Miłej lektury tego zbioru pasków. Zbieram na lekarza.

Kościół

HOŁD DLA OFIAR NIEMIECKICH ZBRODNI.

HOŁD DLA OFIAR NIEMIECKIEGO BESTIALSTWA.

FRANCISZEK PIECZKA 1928 – 2022.

27. TARGI WYDAWCÓW KATOLICKICH.

OSTATNIE POŻEGNANIE BOHATERA.

FESTIWALOWA GALA KINA PATRIOTYCZNEGO.

Samochwała

FESTIWAL NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI.

POLSKI FILM DOCENIONY NA FESTIWALU W PRADZE.

“NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI”.

TVP NAUKA ROZPOCZYNA NADAWANIE.

NIEZWYKŁA PRZYGODA Z TEATREM.

PiS

POLSKA NIEZALEŻNA OD ROSYJSKIEGO GAZU.

RZĄDOWA TARCZA OCHRONI POLAKÓW.

RZĄD WZMACNIA BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE.

BUDOWA SUWERENNOŚCI ENERGETYCZNEJ.

W POLSCE NIE ZABRAKNIE ŻYWNOŚCI.

POLSKA GOTOWA NA KAŻDY SCENARIUSZ.

PRZEZ BALTIC PIPE PŁYNIE JUŻ GAZ!

POLACY PRZECIW ŁAGODZENIU SANKCJI NA ROSJĘ.

RZĄD INWESTUJE W BEZPIECZEŃSTWO POLAKÓW.

RZĄDOWE WSPARCIE DLA SENIORÓW.

Nie PiS

NIEMCY BLOKUJĄ POLSKIE INWESTYCJE.

NIEBEZPIECZNA GRA OPOZYCJI REPARACJAMI.

MANIPULACJE STRATEGIĄ OPOZYCJI?

NIEMCY PRÓBUJĄ BLOKOWAĆ ROZWÓJ POLSKI.

OPOZYCJA ZAPOWIADA ROZBROJENIE POLSKI.

OPOZYCJA KOMPROMITUJE POLSKĘ.

POLSKA OPOZYCJA NARZĘDZIEM KREMLA? (X2)

SOJUSZNICY PUTINA SPOWODOWALI TRAGEDIĘ.

OPOZYCJA ŻĄDA ROZBROJENIA POLSKI.

Kraj

SZCZĄTKI PREZYDENTÓW RP WRÓCĄ DO KRAJU.

SKARBY PODWODNEGO ŚWIATA W ŁEBIE.

20 LAT INSPEKCJI TRANSPORTU DROGOWEGO.

TRZYMAMY KCIUKI ZA POLSKIE SIATKARKI.

KOLEJNA FALA SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19.

PERŁY KULTURY WRÓCIŁY DO OJCZYZNY.

SUKCES POLSKICH SIATKAREK!

TRZYMAMY KCIUKI ZA BIAŁO-CZERWONE!

POLSKA RAKIETA PODBIŁA ŚWIATOWE KORTY.

RATUNEK DLA KILENTÓW GETIN NOBLE BANK.

PRZED MECZEM POLSKA – TURCJA.

POLSKA ZŁOTA JESIEŃ PRZYCIĄGA TURYSTÓW.

OSKARŻENIE O MOBBING. (DDTVN)

Świat

POLITYCZNA ZMIANA WE WŁOSZECH.

DEBATA O BEZPIECZEŃSTWIE NUKLEARNYM.

CELNY STRZAŁ W PLANETOIDĘ.

USA WZMACNIAJĄ WOJSKO POLSKIE.

USA: IAN PUSTOSZY FLORYDĘ.

UPADEK DYKTATORA.

SKANDALICZNE SŁOWA BYŁEJ KANCLERZ NIEMIEC.

APEL PREZYDENTÓW PO ANEKSJI CZĘŚCI UKRAINY.

TRAGEDIA NA STADIONIE.

PARADA PUŁASKIEGO W NOWYM JORKU.

ŚWIATOWY TYDZIEŃ ZWIERZĄT.

Ukraina

UKRAINA ODPIERA ATAK ROSYJSKICH BANDYTÓW.

TRWA UKRAIŃSKA KONTROFENSYWA.

UKRAINA WALCZY!

Rosja

ZBRODNIE ROSJAN NA UKRAINIE.

ROSJANIE UCIEKAJĄ PRZED MOBILIZACJĄ PUTINA.

ROSJA PRZEGRYWA WOJNĘ Z UKRAINĄ.

ROSYJSKA AGRESJA ZAGRAŻA EUROPIE.

ROSYJSCY BANDYCI CHCĄ ROZEBRAĆ UKRAINĘ.

PUTIN ODPOWIE ZA SWOJE ZBRODNIE.

ROSYJSKA AGRESJA ZAGRAŻA ŚWIATU.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Tygodnik Szyderczy dobiega końca już oczywiście, ale to nie jest dobry moment na zakończenie czytania. Mam zajebistą prośbę do wszystkich czytelników i nie chodzi tutaj o hajs (teraz). Jest tak wiele chujni na świecie, że postanowiłem ośmielić się poprosić Ciebie o zwykły, ludzki uśmiech. Uśmiechnij się dziś do kogoś, powiedz nieznajomej osobie komplement, czy też zrób coś pożytecznego. Tak bezinteresownie spraw komuś dobry dzień. Zbyt dużo zła jest dookoła, a ja widzę to pisząc Tygodnik Szyderczy i wybierając między chujową informacją, a jeszcze bardziej chujową. Nie będzie nam lepiej o ile sami nie będziemy lepsi. No i poprawi się w momencie zaprzestania słuchania rad naszego rządu. Bo to na bank na dobre nie wychodzi.

Ja wciąż mam słabsze dni, bo zaraziłem się tym Covidem, ale przynajmniej już nie mam temperatury… co nie zmienia faktu, że czuję się kompletnie bez mocy. Jakby mi jakiś naukowiec bateryjki rozładował i kompletnie nic sobie z tego nie robił.

Masz temat? Masz propozycję współpracy? Wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *