Tygodnik Szyderczy 19.09-25.09

Tygodnik Szyderczy 19.09-25.09

19.09

Veto

Tygodnik Szyderczy pora zacząć od nawiązania do poprzedniego wydania w którym mowa była o Węgrzech. Na całe szczęście to nie czasy Liberum Veta i nasz kraj może tylko sobie pomamrotać coś pod nosem, że się nie zgadza. Przypomnę tylko, że Węgrzy jako pierwsi w Unii mogą odczuć, jak działa mechanizm warunkowości. Blokada niemal 3/4 środków może ich zarąbiście zaboleć. W tym momencie wpada na białym koniu Premier Morawiecki i zapowiada, że Polska na to nie pozwoli. I wcale mnie to jakoś nie dziwi, że co wydanie rząd ma inne stosunki do Węgier. Raz ich lubią, raz nienawidzą, raz kochają i tak w kółko. Ja mam jednak inną kwestię do omówienia. Co z pieniędzmi naszymi? Co z tym naszym KPO? No i najważniejsze pytanko, które brzmi – jak rządzący chcą rozwiązać problem z praworządnością w naszym kraju. Bo wcale nie jesteśmy lepsi od naszych “braci” ze wschodu.

Bye, bye

Dla Brytyjczyków królowa Elżbieta II była opoką, a dla świata – ikoną. Tworzyła ona historię i do historii przechodzi między innymi jako najdłużej panująca monarchini w historii Wielkiej Brytanii. Ceremonia jej pogrzebu była z królewskim rozmachem i ogólnonarodowym hołdem. Na trasie ostatniej jej drogi dziesiątki tysięcy ludzi po raz ostatni chcieli spojrzeć na jej trumnę. No była wielka ta Elżbieta i nie można jej tego odmówić.

Do historii podczas tych uroczystości przejdzie też nasza głowa państwa. Kurwa takiej siary to nam nie narobił dawno nikt na świecie. Nie dość, że podczas uroczystości wyglądał jak Jaś Fasola (naprawdę – nie zmyślam)… to na dodatek wpisywał się do księgi wieczystej. I niby to jest nic trudnego co nie? I tutaj się mylisz. Skubany nie dość, że wyglądał jakby za chwilę miał obronić doktorat z fizyki kwantowej bez przygotowania to na dodatek pisał ze ściągi. Tak… ze ściągi, którą miał sprytnie skitraną w rękawie. Jest mi wstyd, że posiadamy taką osobę reprezentującą nasz naród na tego typu “imprezach”. Andrzejku co tam zanotowałeś? “R.I.P – Return if Possible”?

Iran

Są kraje, gdzie zamiast Straży Miejskiej jest Policja ds. Moralności. Bez kitu są. Jednym z takowych jest Iran, w którym ostatnio dzieje się gorzej niż u nas podczas Strajku Kobiet. I od razu zaznaczę, że oba te protesty popieram z całego serca. W Teheranie bowiem ichsiejsza Policja ds. Moralności za źle założony hidżab brutalnie pobiła 22-latkę. Kobieta po tej akcji nie przeżyła, a fala nienawiści wylała się nie tylko do sieci… ale też na ulice. Wiele kobiet spaliło swoje hidżaby w manifeście. Wiele osób zostało rannych i zabitych podczas protestów. Życia kobiety jednak już nic nie zwróci. Tygodnik Szyderczy zawsze był antyreligijny i po raz kolejny zaznacza, że religia zabija.

20.09

Nowak

Kurde jak ja lubiłem ten okres w Tygodnikach Szyderczych, kiedy nie musiałem wspominać o najlepszej kurator oświaty na świecie. Małopolska kurator oświaty jednak znów wywołała burzę i musze o niej wspomnieć. Według nowej tezy Barbary Nowak “równe traktowanie wszystkich to lewacka utopia”. Kurator napisała tak o edukacji włączającej, którą promuje rząd PiS. To program przyjmowania do “zwykłych” szkół, które zostały odpowiednio przystosowane, dzieci z niepełnosprawnościami. Mądrzejsi ludzie program chwalą. Niestety ona się do nich nie zalicza. Dla tak wypranego mózgu wszystko co z zachodu lub Unii Europejskiej jest w chuj niedobre, lewackie i ogólnie zjebane. Może sobie śmiało z pierwszym pączusiem rządu grabę przybić. Krysia Pawłowicz ma tak samo.

Szkoła Akbar

Pamiętasz jak trzy lata temu Marek N. do szkoły w Brześciu Kujawskim wtargnął uzbrojony w broń i materiały wybuchowe? Chodził on wtedy między klasami i wrzucał petardy do środka. W szkole wybuchła panika, a ten strzelał ofiarom w plecy. Postrzelił tamtego pamiętnego dnia 11-latkę i woźną, a obezwładnił go woźny, dzięki czemu nikt nie zginął. Dziś właśnie ten idiota usłyszał wyrok skazujący na 25 lat więzienia. Jak na moje było wtedy o krok od tragedii i bez żadnej dyskusji należy mu się taki wyrok. Myślał jebany, że chyba jest jakimś niedoszłym zamachowcem rodem tych z USA. Oni tam podobnie kończą.

Radom

Nie jadą kurwy na Radom, choć to pierwsze co mi się kojarzy z tą miejscowością. Choć może i pojadą, bo potrzeba tam sporo elektrostatyczności, aby nadrobić braki prądu w gniazdkach. Szyderca uczy i bawi: elektrostatyka powstaje także poprzez tarcia dwóch organizmów. Węgiel bowiem to jeden kłopot, a drugi to drogi prąd. W Radomiu za energię władze miasta mają zapłacić dziewięć razy więcej. Samorząd teraz ma poważny orzech do zgryzienia. Zastanawia się, jak ma to zrobić i skąd wziąć 180 milionów złotych, skoro do tej pory na prąd wystarczało 20 milionów złotych. Tak nam wychodzi właśnie na dobre rządzenie PiS-u.

21.09

Wro top 3

Faktem jest to, że po moim zamieszkaniu we Wrocławiu miasto to wskoczyło na podium w rankingu. Chodzi o spis powszechny i niektóre dane, które już są udostępnione. Między innymi udostępniono ludność w danych miejscowościach. Na trzecie miejsce pod względem liczby ludności awansował Wrocław, co oznacza że Łódź spadła na miejsce czwarte. Najszybciej wyludniają się gminy w północno-wschodniej Polsce. Na drugim końcu są gminy wokół dużych miast, którym mieszkańców przybywa. Dane mogę podsumować, bo GUS opublikował wyniki spisu powszechnego przeprowadzonego w 2021 roku. Jak już wspomniałem nadal nie wiadomo na przykład ile osób jest wierzących w naszym kraju, albo ile żyje w lewackich związkach bez małżeństwa. Te dane będą dopiero podane w następnym roku po wyborach jak mniemam.

It is Dead Inside

Zdążyłem wspomnieć o Strajku Kobiet wcześniej, a tu mam znowu aferę na miarę tamtych wydarzeń. Pani Marina w siódmym miesiącu ciąży dowiedziała się, że dziecko, które nosi w brzuchu, nie ma kości pokrywy czaszki. Wcześniej to przed nią zatajano. Lekarz pokazał jej małą rączkę, ale o wadzie letalnej nie powiedział ani słowa. Kobiecie odmówiono aborcji. Napiszę to jeszcze raz i wolniej. Lekarz zataił przed nią ten fakt, aby nie robić aborcji. Dziecko nie miało czaszki. Kurwa gdzie do chuja my mieszkamy? To się musi skończyć.

Run, boy run

Władimir Putin właśnie radośnie ogłosił częściową mobilizację w Rosji. Rosyjskie wojsko wzywa na początek 300 tysięcy rezerwistów. To jednak może nie być takie łatwe, bo Rosjanie masowo wykupują bilety lotnicze na kierunki bezwizowe, a w wyszukiwarkach króluje zapytanie “jak uniknąć poboru”. Spierdalają jak tylko mogą. Nie, żebym coś sugerował, ale Ukraina poraziła sobie z armią zawodową to i dopierdoli tej niewyszkolonej, która dostanie zardzewiałe kałachy i potargane mundury. To będzie łatwa runda.

22.09

Akcja-Reakcja

Także jak była decyzja Putina o poborze rezerwistów musiało dojść do jakiejś chujni. No i doszło do zamieszek ludzi. Rosjanie wyszli na ulicę, żeby zaprotestować przeciwko mobilizacji na wojnę w Ukrainie. Zatrzymanych zostało ponad 1300 osób. Informacja o mobilizacji tak jak już napomknąłem w Tygodniku Szyderczym największy strach wzbudziła w Rosji. Ukraina bowiem kontynuuje walkę i ma nadal zapewnione wsparcie Zachodu.

Jaruś

Dziwne, że jestem już na czwartku, a tu nic o Kaczyńskim co nie? A no zło pierdolnęło z nienacka i pora to nadrobić. Prezes PiS rzucił pomysł utworzenia “korpusu ochrony wyborów”. Jak powiedział w Siedlcach podczas swojego Tour de Stand-Up trzeba stworzyć patrole wyborcze. Według Jarosława Kaczyńskiego takie patrole mają być wsparciem dla PiS-owskich mężów zaufania. Oczywiście kontrole wyborów zapowiadają też w opozycji, a my nawet nie wiemy kiedy one nastąpią. Duda nie zajmuje stanowiska jak do tej pory, ale długopis już ma odbezpieczony.

Foto z przyczajki

Trzeba takie robić, aby Hulk nie zaprzestał swoich niecnych działań i można było to uwiecznić. Inaczej klapa, bo za skurczybyka nie lubi pozować do zdjęć. Dowiedziałem się, że “Comedy Pet Photo Awards” to poważny coroczny konkurs i właśnie został rozstrzygnięty. Niestety nie wysłąłęm żadnego jego zdjęcia, ale w następnym roku postaram się to nadrobić. Zwierzaki śmieszne bywają nawet wtedy, kiedy robią coś poważnego. Wystarczy to uwiecznić… no właśnie… wystarczy to słowo klucz.

23.09

Order

Kiedyś Ordery były warte w chuj i był to zajebisty prestiż. Później je okryto złą sławą, bo dostawali je nawet okupanci. Teraz przyszedł czas na nową erę. Erę dawania ich idiotom. W międzyczasie bycia w pogotowiu z długopisem w ręku i bycia pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej nasza głowa państwa ma też inne zadania. Antoni Macierewicz dostał właśnie Order Orła Białego z rąk samego prezydenta Andrzeja Dudy. Formalnie za działalność opozycyjną w czasach PRL-u. W czasie uroczystości były minister obrony narodowej wspomniał o “zbrodni smoleńskiej”, której oczywiście nie było. Była natomiast katastrofa smoleńska, której główną przyczyną był błąd pilotów. Antoni Macierewicz jako szef podkomisji smoleńskiej ukrywał dowody przeczące tezom o zamachu i wybuchach, ale to nie powstrzymało faktu otrzymania tak ważnego (niegdyś) odznaczenia narodowego.

Traci w oczach ten symbol uznania, który otrzymało dwóch moich pradziadków za walkę Ku Chwale Ojczyzny. Jeden był otruty przez Ruskich, a drugi zabity przez Niemców. Oboje uratowali setki ludzi podczas wojny. Nie za taką Polskę walczyli. Ja też walczę… ale na swój sposób.

Referendum

Wiele w swojej karierze publicysty widziałem i słyszałem. Teraz pora na coś zupełnie nowego w Tygodniku Szyderczym. Mianowicie chodzi o referenda jakie są urządzane w czterech obwodach ukraińskich zajmowanych aktualnie przez Rosję. Nie wiem kto to rozporządził, ale Rosjanie robią tam szopkę pod własną publikę, aby mieć teoretycznie na papierze, że Ukraina chce zmian. I w sumie referenda od tego są. To one są głosem ludności w cywilizowanych czasach.

Pod warunkiem, że są należycie zrobione i za porozumieniem obojga stron. Nie tak jak to ruscy robią. Nie dość, że jest to jak najbardziej jawny wybór w towarzystwie wojska… to jeszcze jakby ktoś nie dotarł do okręgu wyborczego to chodzą Rosyjscy wojskowi od drzwi do drzwi z bronią w ręku i prośbą, aby zagłosować w referendum. Oczywiście jeżeli dokonasz złego wyboru jest spora szansa na to, że dostaniesz kulkę. No i jak się domyślasz Drogi Czytelniku twój głos zaginie w niewyjaśnionej okoliczności.

Tymczasem

Rząd zapewnia, że węgla dla wszystkich wystarczy. Widać za to coś nowego i ciekawego. W związku z kryzysem doszło do ostrej wymiany pism między Mateuszem Morawieckim a Jackiem Sasinem. Jest w niej o przekroczeniu uprawnień i odpowiedzialności karnej. Morawiecki już poszukuje kozła ofiarnego i znów jego dupa będzie w miarę ochroniona. Najlepszy w tym wszystkim i tak dla mnie Jaruś. Jaruś wpadł na pomysł w Siedlcach podczas swojego stand-up’u, aby Polacy nie byli zachłanni i kupowali węgiel z dodatkiem od rządu na raty. Tak po 1,5 tony ze dwa razy. No spoko. Kogo stać na 3 tony węgla w tej chwili? Czy tylko mnie to śmieszy?

24.09

Rewolucja

No dobra. Teraz z innej beczki. Jest sobie taka spółdzielnia we Wrocławiu wokół której ostatnio się zrobiło w chuj głośno. Wiadomo bowiem, że jak spółdzielnia nazywa się “Piast”, to królewskie skojarzenia są oczywiste. Pałacowy styl wyremontowanego klubu “Kosmos” też nie dziwi. Dziwią natomiast obrazy władców, których twarze są skądś znane. Każdy z nich jest doklejony do jakiegoś sławnego człowieka. A to ktoś jest Napoleonem, a to któraś tam pani z zarządu jest królową Boną. No cyrk. I jakby sobie to dla jaj zrobili do szuflady to luz. Ale to wisi na ścianach w tym klubie. Jak nie trudno się domyśleć plebs się wkurwił o robią tam aktualnie rewoltę. Bo chciałem przypomnieć, że to za ich pieniądze (plebsu) głównie spółdzielnia ma hajs. Miarka się przebrała i niebawem coś wyczuwam zmiany w składzie królów, monarchiń i innych prezesów. Takie rzeczy tylko we Wrocku.

Roger

Jak dobrze wiesz niebywale rzadko piszę o sporcie w Tygodniku Szyderczym. Jednak po raz drugi w przeciągu krótkiego czasu wspomnę o tenisie. Odchodzi legenda tego sportu i to przez wielkie “L”. W historii światowego tenisa napisał własny rozdział, który po brzegi wypełniony tytułami, rekordami i milionami na koncie. Roger Federer – zalany łzami – schodzi z zawodowego kortu. Ta ostatnia piłka w karierze ma smak przegranej. Jednak to czego dokonał przez okres swojej kariery pozostanie na zawsze. Szacunek wielki za promowanie tej dyscypliny sportowej i inspirowanie młodych do aktywności ruchowej.

Iran cd.

W poniedziałek wspominałem o tym państwie. Pora na dalsze losy protestów. W błyskawicznym skrócie Iran płonie. Jest już 50 ofiar protestów, a władze zapowiadają jeszcze większą brutalność w ich tłumieniu. Ludzie wychodzą na ulice w obronie praw kobiet i przeciwko rządzącym. Przypomnę Ci, że wściekłość wywołała śmierć 22-latki zatrzymanej przez policję religijną z powodu niedbale zakrytych włosów. mam dziwne wrażenie, ze jak jeszcze chwilę to potrwa to Iran będzie bardziej tolerancyjny wobec praw kobiet niż Polska. Na tą chwilę jedyne co mogą kobiety tam robić to rytualnie obciąć włosy i chodzić bez hidżabów.

25.09

Odra

Skoro już dwa razy wspomniałem o Wrocławiu to i trzeci raz poniekąd to zrobię. Agonia Odry się nie skończyła, bo katastrofa się nie skończyła. Choć tony martwych ryb już nie leżą na jej brzegach, to leży tam beton. Ma być go więcej. To zdaniem ekologów najczarniejszy ze scenariuszy. Dlatego też ogłaszają żałobę dla rzeki. Odra to ściek i nawet przewodnicy, którzy oprowadzają po Wrocławiu to mówią rzucając anegdotą, że tylko ścieki kanalizacyjne są bardziej zanieczyszczone. Nie podołasz z zadaniem zmiany mojego zdania. Dla Odry jest już za późno wiele lat.

Fiona

Nie ta od Shreka tylko o wręcz przeciwnie. Zła Fiona wzięła i napadła na Kanadę. Nie jest już huraganem, ale jako burza też sieje zniszczenie. Fiona uderzyła we wschodnią Kanadę, co najmocniej odczuła Nowa Fundlandia. Ewakuacja objęła tysiące ludzi, a pod wodą znalazły się domy i drogi. Skalę katastrofy przedstawia po krótce ilość gospodarstw bez prądu – Pół miliona. Wiem, że dla nas pół bańki to nic, bo mało wiele kar mamy więcej nałożonych dziennie od Unii Europejskiej. Jednak żywioł, który objął pięć okręgów (takich naszych województw, tylko trochę większych) jest straszliwy w skutkach. Nie zazdroszczę.

Włosi

Skaczę po krajach jak na prawdziwego Włóczykija przystało. Tym razem zatrzymam się przy Włoszech, które wybrały swój nowy rząd. Giorgia Meloni stanęła jako liderka partii Bracia Włosi jako pierwsza w historii tego kraju pani premier. Jednak nie będzie mogła rządzić w kraju w parlamencie samodzielnie, bo do pomocy będzie potrzebować partii Salviniego. Salviniego i tego pana, który ma twarz ponaciąganą bardziej jak Eva Minge – Berlusconiego. Co to oznacza dla Europy? A no mniej więcej tyle co rząd Polski i Węgier. Skrajna prawica, która będzie chciała za wszelką cenę zrobić swoją małą dyktaturę. Tak ja to widzę i obym się pomylił. Ursula jako szefowa już zapowiedziała, że sankcje jak w przypadku Polski i naszego kochanego aktualnie Orbana są dostępne także dla nich jak będą podskakiwać za bardzo.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Nie chcę się żalić, ale mam poważną chorobę (katar), słucham wiadomości TVP i piszę to co oni tam naprodukowali. Sytuacja jest tragiczna i zbieram na leki… Miłej lektury.

Kościół

OSTATNIA DROGA ELŻBIETY II.

ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO SKŁADA HOŁD.

EDWARD MOSBERG 1926 – 2022.

FRANCISZEK PIECZKA 1928 – 2022. (X2)

HOŁD DLA OFIAR NIEMIECKIEGO BESTIALSTWA.

Samochwała

ROK POLSKIEGO ROMANTYZMU.

SZANSA NA SUKCES.

PiS

WOJSKO POLSKIE BĘDZIE MIEĆ NOWĄ DYWIZJĘ.

SIŁA POLSKIEJ DYPLOMACJI.

POLSKI GŁOS NA FORUM ONZ. (X2)

POLSKA BEZPIECZNA ENERGETYCZNIE.

ORDERY ORŁA BIAŁEGO ZA ZASŁUGI DLA POLSKI.

POLSKA WZMACNIA SUWERENNOŚĆ ENERGETYCZNĄ.

POLSKI RZĄD WZMACNIA OCHRONĘ GRANIC.

RZĄDOWA TARCZA PRZED SZANTAŻEM PUTINA.

W POLSCE NIE ZABRAKNIE ŻYWNOŚCI.

Nie PiS

SZKOŁA NIEODPOWIEDZIALNOŚCI.

DOWODY WSPÓŁPRACY Z ROSJĄ.

SPOTKANIE BEZ IDEI.

WYBORCY MAJĄ DOBRĄ PAMIĘĆ.

SEN O POTĘDZE.

OPOZYCJA ZNÓW MÓWI O LIKWIDACJI TUROWA.

CO PISAŁ TUSK DO PUTINA?

PROROSYJSKA POLITYKA TUSKA.

SŁAWOMIR NEUMANN NA ŁAWIE OSKARŻONYCH.

OPOZYCJA RZĄDA PRZYJMOWANIA MIGRANTÓW.

EUROKRACI PRÓBUJĄ SZANTAŻOWAĆ POLAKÓW.

EUROKRACI CHCĄ ZNISZCZYĆ DEMOKRACJĘ.

Kraj

NA RATUNEK ZDROWIU.

MUZEUM ZWYCIĘSTWA POLSKIEGO RYCERSTWA.

ALEJA GWIAZD NA STADIONIE NARODOWYM.

BIAŁO-CZERWONI WRACAJĄ DO GRY.

POLKI ZAINGAROWAŁY SIATKARSKI MUNDIAL.

NAJLEPSI KARATECY WALCZĄ W KIELCACH.

USŁYSZEĆ WIĘCEJ.

TRZYMAMY KCIUKI ZA BIAŁO-CZERWONYCH!

Świat

OPERACJA “LONDON BRIDGE”.

BRYTYJCZYCY DUMNI ZE SWOJEJ MONARCHII.

ZWROT W STRONĘ KONSERWATYWNYCH WARTOŚCI. (WŁOCHY)

JEJ WYSOKOŚĆ BLISKO PODDANYCH.

SZCZYT ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH.

CEREMONIA BEZ PRECEDENSU.

SERIA WYZWAŃ PRZED ONZ.

RADA BEZPIECZEŃSTWA ONZ O WOJNIE NA UKRAINIE.

POLITYCZNY SZANTAŻ KOMISJI EUROPEJSKIEJ.

PRAWICA WYGRA WYBORY WE WŁOSZECH?

WŁOSI WYBIERAJĄ NOWY PARLAMENT.

Ukraina

CYWILIZOWANY ŚWIAT PO STRONIE UKRAINY.

WOLNY ŚWIAT SOLIDARNY Z UKRAINĄ.

TRWA UKRAIŃSKA KONTROFENSYWA.

UKRAINA WALCZY Z ROSYJSKIM NAJAZDEM.

Rosja

“ROSJA ZAGRAŻA CAŁEMU ŚWIATU”.

ROSJANIE MORDUJĄ BEZBRONNYCH CYWILÓW.

ROSYJSKA AGRESJA PROBLEMEM CAŁEGO ŚWIATA.

ROSJA WYWOŁUJE KRYZYS ŻYWNOŚCIOWY.

AKT DESPERACJI PUTINA.

ROSYJSKIE PSEUDOREFERENDA NA UKRAINIE.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

W podsumowaniu powinno się znaleźć coś mądrego. Nope – nic nie będzie, bo czuję się jakby mnie ktoś walcem przejechał. Mam nadzieję, że spodobał się Ci Drogi Czytelniku ten Tygodnik Szyderczy i oby do następnego razu. Obiecuję, że w następnym wydaniu znajdę coś na tyle głupiego, aby to tutaj umieścić. Teraz jak to klasyk mem mawia: Wypiłbym rosołku, ale kurczak drze się “Pij Ferwex chuju”. No to nie będę z nim zadzierał i sobie machnę go.

Masz temat? Masz propozycję współpracy? Wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Otagowano , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *