Tygodnik Szyderczy 31.01-6.02

Tygodnik Szyderczy 31.01-06.02

31.01

PKB w Polsce

Tygodnik Szyderczy może w końcu zacząć wydanie od jakiś pozytywnych informacji. Mianowicie chodzi o wstępne dane PKB Polski za 2021 rok. Główny Urząd Statystyczny podał wstępne dane z których wynika, że Produkt Krajowy Brutto w poprzednim roku wzrósł o 5,7%. Jest to bardzo dobra wiadomość biorąc pod uwagę to, że w 2020 roku PKB spadł o 2,5 procent. Jak tak dalej pójdzie to zacznę wierzyć, że żyjemy w krainie mlekiem i miodem płynącej. Choć na miód jestem uczulony i w tę akurat informację wierze od dawna.

Dary dla Ukrainy

W poprzednim wydaniu, które mam nadzieję jeszcze pamiętasz wspominałem o tym, że nasz kraj może ukulać jakiś czołg dla Ukrainy, aby ich wesprzeć. Jak się okazuje Polska chce przekazać Ukrainie amunicję o charakterze defensywnym. Paweł Soloch, który jest szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, przekazał, że Polska zaoferowała Ukrainie przekazanie kilkudziesięciu tysięcy sztuk amunicji o charakterze defensywnym. Ponadto pierwszego lutego do Kijowa ma udać się premier Mateusz Morawiecki, który zapewnia ukraińskie władze o wsparciu. Wydaje mi się, że to akcja z “Oszust z Tindera”, filmu dokumentalnego, który oglądałem ostatnio na Netflix-ie. Poleci, namydli oczu a pocisków nie dostaną.

O szyi, która rządzi głową

Znów nawiążę do poprzednich wydań. Pisałem o spotkaniu Agaty z posłankami Koalicji Obywatelskiej. Wtedy właśnie ona zapewniła je, że porozmawia o kontrowersyjnym Lex Czarnek ze swoim mężem. I właśnie chyba dzięki temu Andrzej Duda spotkał się z Czarnkiem, aby przedstawić “swoje” wątpliwości. Napomknę tylko, że wciąż mistrz od kuratorów jest ministrem edukacji i nauki. Nic tutaj się nie zmieniło i nawet Agata tego nie przeskoczy. Swoją drogą pierwsza dama by mogła zalicytować spotkanie towarzyskie z moją osobą. Chętnie bym ją upił i namówił, aby przekonała męża do jakiejś rewolucji w rządzie. Jeżeli nie ona to wciąż TY możesz tego dokonać, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Autor nieznany…

1.02

Tanie jedzenie

Tygodnik Szyderczy wie, że gdzieś jest tanie jedzenie. Na pewno nie jest to mimo zapewnień Rządu i ich obniżce VAT-u na żywność w naszym kraju. Tarcza antyinflacyjna niby fajna, Morawiecki obiecuje znów złote góry i dopilnowanie przez rządowe instytucje, aby naprawdę było taniej. Jednak jak jest każdy widzi. Mam dziwne wrażenie, że jednak ceny jak nie są takie same to są minimalnie wyższe. Teraz po prostu marża sprzedawców jest większa. I jakby nie kombinowali. Jakich dennych ustaw w ramach tarczy by nie zrobili to nic nie zrobią z pomysłowością Polaków. Chyba otwieram spożywczak na osiedlu.

Robimy ustawę Covidową

Takie cuda robi tylko nasz miłościwie nam panujący Kaczyński ze świtą. Odjebali na kolanie ustawę, która została odrzucona już w pierwszym czytaniu. Dlaczego? No jakby to napisać i nie skłamać… W ustawie dotyczącej pandemii Covid-19 nie ma ani słowa o paszportach covidowych, ani o szczepieniach. Czyli znów tak jak to opozycja mówi mamy do czynienia z bublem prawnym. Bublem, który nie jest w ostatnich czasach obcym nam słowem i powoli staje się normalnością. Co ustawa to porażka. Na szczęście komisja zdrowia zareagowała na czas od razu proponując wyjabanie tego zmarnowanego papieru do kosza.

I jeszcze jeden i jeszcze raz

W czerwcu mija kadencja najlepszego prezesa Narodowego Banku Polskiego jakiego mamy. Adam Glapiński chce oczywiście ubiegać się o kolejną. Obecny prezes NBP ma poparcie prezydenta. Tak jak chciałem ładnie tutaj w tym wydaniu pisać o naszej głowie narodu tak minął jeden dzień i już wracam do normalności. Mimo skrajnych ocen pracy Glapińskiego nasz pierwszy narciarz stoi murem za nim. Murem jak TVP za PiS-em… i Hulk za snaczkami. Faktem jest, że każde działanie prezesa NBP i jego sztabu złudnie daje nam poczucie gospodarczego El Dorado. Niestety to wszystko co robią pierdolnie na nas z jeszcze większym impetem niż normalny kryzys po pandemii w normalnym kraju.

Kto wie jaka przyszłość mnie czeka.

2.02

NIK zmierzył IQ

Według Najwyższej Izby Kontroli nastąpiło w naszym kraju pogłębienie nierówności i obniżenie jakości kształcenia. Alarmujący raport jaki przygotowali dotyczy oczywiście zdalnego nauczania. Jak wynika z raportu, edukacja w pandemii to gorsza jakość nauczania i większe nierówności między dziećmi. Ponadto zdaniem kontrolerów nie ma standardów, stabilności i jasnych przepisów, a szkoleń dla kadry było za mało. Czyli teoretycznie szkolimy aktualnie debili. Oczywiście nie będzie ich 100%, ale znaczna część będzie nadawała się tylko do kopania rowów… i to w linii prostej.

Pegasus nie za naszych czasów

Jakby Tygodnik Szyderczy miał podsumować wszystkie informacje po dej pory o Pegasusie to wyszedł by niezły cyrk. Więc tak w skrócie najpierw nie wiedzieli co to jest mówiąc o koniu ze skrzydłami czy starej konsoli. Później już wiedzą co to i mają. Teraz natomiast Kaczyński twierdzi, że jeśli były nadużycia dotyczące podsłuchów, to nie za naszych czasów. Prezes PiS Jarosław Kaczyński twierdzi, że to za czasów Platformy Obywatelskiej miało do dochodzić do nadużyć w inwigilowaniu przez służby. Jego zdaniem powołanie sejmowej komisji śledczej do spraw inwigilacji byłoby czarną propagandą i atakiem na PiS. I znowu zataczamy w narracji koło wracając do standardowego hasełka już niemal sloganowego. Wina Tuska.

Ten autobus zapierdala

Pamiętasz tego mema z autobusem i łysym ziomkiem, który mówi o zapierdalaniu autobusu? To dzięki kierowcy z Warszawy, który pod wpływem amfetaminy stoczył się z wiaduktu on się rozpoczął. Właśnie dziś startuje proces tego 29-letniego kierowcy, który zabił wtedy jedną osobę. Nie popieram takiego zapierdalania i przestrzegam każdego przed tym. Miej swój rozum i nie ćpaj. Tym bardziej w pracy, kiedy odpowiadasz za życie innych osób. Temu idiocie grozi tylko 12 lat więzienia. Jeżeli masz problemy z narkotykami istnieją miejsca wsparcia w każdym większym mieście. Nie gugluj “hard porno from ass to mounth” tylko raz poszukaj “Terapia uzależnień (twoje miasto)”. Nigdy nie jest za późno.

Pierdole chodzę “z buta”

3.02

Koniec walki o Turów

Uwaga! Uwaga! Tygodnik Szyderczy tymczasowo kończy śmianie się z “wojny o Turów”. Do Czechów ma trafić 45 milionów euro. Polska ma zapłacić 35 milionów euro, a Fundacja PGE kolejne 10 milionów euro województwu libereckiemu. To cena kompromisu z Czechami w sporze o kopalnię Turów. Umowę podpisali premierzy obu krajów. Mateusz Morawiecki nie ma pewności, ale ma nadzieję, że Czesi wycofają skargę z Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. I takim oto sposobem zamiast od razu zapłacić im 30 milionów dajemy im w chuj więcej, a kary naliczyli “tylko” 65 milionów. Nawet jak cofną skargę to nabite punkty w liczniku trzeba spłacić. Także uprzejmie informuję, że mamy wielki sukces naszego rządu. Wielki jak sam prezes partii rządzącej.

Izba do lamusa

Andrzejku jak ty mi zaimponowałeś. Nasz kochany prezydent wyszedł z inicjatywą projektu ustawy, który zakłada likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. To od miesięcy punkt sporny w relacjach z Komisją Europejską i powód zablokowania pieniędzy dla Polski z funduszu odbudowy. Prezes PiS obiecywał likwidację Izby Dyscyplinarnej, ale nie zgadzał się na to Zbigniew Ziobro. Teraz do akcji wkroczył sam on (choć pewnie za namową szyi). Owocne w tym tygodniu były ich rozmowy, bo sporo działa nasz kijkarz. Niech oni częściej rozmawiają ze sobą, bo z tego sporo dobrych rzeczy wychodzi. Może by tak zrobić zrzutkę na romantyczne kolacje dla nich? Kto wie co wymyślą po upojnej nocy. A nawet po kilku.

Więcej wojsk

USA i NATO odrzuciły żądania Rosji i tym samym do Europy trafią dodatkowi żołnierze amerykańscy. Już do naszego kraju ściągają jednostki z 82 dywizjonu powietrznodesantowego. Patrząc się na całokształt jest to bardzo stanowcza i jednomyślna odpowiedź członków NATO na rosyjskie groźby i prowokacje. Sojusz nie zamknie drzwi przed Ukrainą i będzie bronił swoich członków. Nie wycofa też żołnierzy z krajów Europy Wschodniej. Teraz piłka jest po stronie Władimira Putina, który zapewne znajdzie pretekst w najbliższym czasie, aby zgodnie z tradycją wojen Rosyjskich bronić dzielnie swojego kraju i osób mówiących w ich języku. Jak do tej pory według nich nigdy nie zaczęli żadnej wojny będąc agresorem. Jakiś scenariusz jest zaplanowany?

Bo słabo widzę nasze wojsko.

4.02

NIK kontrolowany

Nie są to oficjalne wiadomości, ale wstępne ustalenia mówią jasno o inwigilacji Pegasusem urzędników Najwyższej Izby Kontroli. Jeżeli to okaże się prawdą to mamy do czynienia z absolutnym skandalem na skalę światową. TVN24 dotarła do wstępnych ustaleń prac zespołu zajmującego się cyberbezpieczeństwem w Najwyższej Izbie Kontroli. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w latach 2020-2021 na mobilne urządzenia łączności należące do pracowników NIK przeprowadzono ponad siedem tysięcy cyberataków. Chodzi o ponad 500 urządzeń – telefony, komputery i tablety należące do kontrolerów, kierowców i pracowników administracji. To jest dopiero paranoja. Urzędnicy, którzy mają kontrolować między innymi rząd by mieli być sami kontrolowani. Oczywiście przez Rząd. Jestem w pełnym szoku, że do takich informacji trzeba zacząć się przyzwyczajać. Szkoda tylko, że podczas inwigilacji nie ma znanego z dawnych lat głosu kobiety “Rozmowa kontrolowana”.

Kury pod ostrzałem

Niektórzy eurodeputowani chcą zakazać jedzenia mięsa, a nasi aktywiści walczą z chowem klatkowym. W sumie to i tak Komisja Europejska chce tego zakazać za pięć lat, ale nie o tym teraz. Minister rolnictwa mówi stanowcze “nie” dla tego rozwiązania. Henryk Kowalczyk za pięć lat na pewno nie będzie już piastował swojego urzędu, ale na dziś dzień może śmiało się stawiać aktywistom. Biedne kury w chowu klatkowego staną się wolnymi obywatelkami Unii Europejskiej, a ceny drobiu i jajek stanowczo podskoczą do góry. Jak jesteś fanką/fanem piersi z kurczaka to masz tylko kilka lat na najedzenie się tym w każdej postaci. Później ceny będą na poziomie kawioru i krewetek.

Równi i równiejsi

W chuj osób dostało po dupie przez Polski Ład. Do tych osób zaliczają się też posłowie. Ci natomiast już odzyskali część zaliczki, którą stracili przez Polski Ład. Inni wciąż czekają na swoje hajsy. Posłowie odzyskali część zaliczki na podatek dochodowy, która została od nich pobrana w styczniu. Wielu pracowników, w tym pracownicy budżetówki, wciąż na to czeka. Ja chciałem z tego miejsca pogratulować i czekać na efekty wpisu Donalda Tuska, który zapowiedział wpłacenie 425 zł na cele charytatywne. Oczywiście zapraszał do tej inicjatywy też całą resztę polityków.

Opcji jest wiele.

5.02

Nowak w akcji

Kurator Nowak tym razem spotkała się ze swoimi ziomeczkami. Małopolska kurator oświaty spotkała się z przedstawicielami organizacji znanych z poglądów antyszczepionkowych i antynaukowych. Podczas rozmowy krytykowała kolejne zamknięcie szkół i w tym kontekście pytała swoich rozmówców “czy naprawdę najważniejsze jest bycie zdrowym?”. Słowa kurator wywołały kontrowersje. Jednak najbardziej mnie zastanawia ile czasu jeszcze będą takie sytuacje pobłażane. Jak dużo pieniędzy z podatków pójdzie na farbowany blond ludzi, którzy nie nadają się na swoje funkcje w naszym kraju.

Mandaty są za niskie

Tak mogę śmiało wydedukować z powodu tego ile wypadków jest na drogach. Przyczyną większości jest brawura, a dodatkowo w ostatnich dniach pogoda dawała się we znaki kierowcom. W wielu miejscach doszło do groźnych wypadków. Eksperci podkreślają, że przyczyną większości wypadków jest brawura, niemyślenie za kierownicą i nadmierna prędkość. Skoro oni tak twierdzą, to na pewno trzeba podnieść taryfikator jeszcze wyżej. Bo skoro tak dużo zarabiamy dzięki pracy naszego rządu, Glapińskiego i Obajtka to pora więcej wydawać. A wydawać na bezpieczeństwo ogółu zawsze warto. Często się przemieszczam i zawsze mam nadzieję na szczęśliwy powrót do domu. Bo jak wiemy głupich nie sieją na drogach i nawet jak sam jesteś kierowcom prowadzącym auto bezpiecznie to dookoła Ciebie nie każdy taki jest. Uważaj na siebie, bo kto będzie czytał Tygodnik Szyderczy jak Ci się coś stanie?

Zbieranie złomu w Szczecinie

Zabrzmi to jak oferta zarobku, więc niech mi nikt nie pisze, że nie wspieram Polskich przedsiębiorców. Słynna stępka ze Szczecina może trafić na złom. Ofertę miały dostać skupy złomu w okolicy. Szczecińska stępka to coś więcej niż tylko metalowy element, to 62 tony marzeń o wstawaniu z kolan polskiego przemysłu stoczniowego. Szyderca Włóczykij z radością przypomina, że pięć lat temu śmiałe plany kreślili premier i ministrowie. Jednak z planów na razie nici, a słynna stępka może trafić na złom. Jeżeli jesteś obrotną osobą dogadaj się z kim trzeba i zarób pieniądze. Może to zrekompensuje straty jakie docelowo poniesiesz przez Polski Wał.

Nie dziękuj.

6.02

Platynowa Elka

Szyderca uczy i bawi. Platynowy jubileusz obchodzi się podczas świętowania 70 rocznicy. Tyle właśnie pykło miłościwie panującej Królowej Elżbiecie II. Zaczęła panowanie mając niespełna 26 lat, a świat wyglądał wtedy zupełnie inaczej. Teraz królowa Elżbieta II ma prawie 96 lat i świętuje Platynowy Jubileusz. Uroczystości, uliczne przyjęcia i koncerty z okazji 70-lecia panowania królowej zaplanowane są na czerwiec. Jak wiadomo aktualnie je przełożono z powodu pandemii. Sama królowa ostatnio boryka się z problemami zdrowotnymi i dość mocno schudła. Jednak mam nadzieję, że przeżyje wiek swojego męża, który zmarł w wieku 99 lat i 9 miesięcy. Mając królewską opiekę zdrowotną przeżyje jeszcze nie jednego z nas.

Kogo wjebać w porażkę?

Chodzi tym razem o porażkę związaną z zamieszaniem dookoła najlepszego projektu jaki stworzył PiS. Podsumowując Polski Ład to niewypał, a winnego trzeba znaleźć. Dymisje za Polski Ład są już prawdopodobnie przesądzone. Nie da się ukryć, że zostały popełnione błędy i coraz głośniej słychać zapowiedzi, że w rządzie szykują się dymisje za chaos wokół tego bajzlu. Ze stanowiskiem może pożegnać się minister finansów Tadeusz Kościński, ale ostateczne decyzje mają zapaść na najbliższym posiedzeniu kierownictwa PiS. O tym czy znaleźli kozła ofiarnego, czy też nie poinformuję w kolejnym wydaniu Tygodnika Szyderczego, gdyż zebranie mają w poniedziałek.

Tego nie mogłem odpuścić

Jak nasz prezydent spotyka się z inną głową państwa jest zazwyczaj śmiesznie. Dzisiejszego dnia Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Po pierwsze spotkali się w Pekinie w dniu, gdzie Dawid Kubacki zdobył medal na igrzyskach olimpijskich (brąz). Mam nadzieję, że nie przekupił Xi jak trener naszej reprezentacji w piłce nożnej swego czasu kilku klubów i w chuj osób. Po drugie jednym z ich głównych wątków rozmowy było zacieśnianie współpracy gospodarczej. Przypominam, że my do Chin nie wysyłamy niemal nic, a oni nam fundują świetne i tandetne gadżety z AliExpress. Oczywiście w razie co mają jeszcze swoje tanie zamienniki niemal wszystkiego z elektroniki, które nawiązując do ich rozmowy mogą niebawem trafić do naszej armii jako krótkofalówki, telefony czy radio odbiorniki. Nie mogło oczywiście zabraknąć tematu na kryzysu rosyjsko-ukraińskiego. Bo Xi może pomóc Władkowi jakby tylko chciał.

Takie tam… wątki.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Kolejna dawka dopalaczy darmowych jak zwykle podzielona i podana na tacy. 3,5 godziny ćpałem te rządowe gówno niczym Mata po maczku. Powodzenia w czytaniu.

Kościół

Światowy dzień życia konsekrowanego.

Pożegnanie legendarnej aktorki. (Krafftówna)

Samochwała

Telewizja Polska wspiera Ukrainę.

W piątek zapłonie znicz olimpijski. (transmisje w TVP)

Jutro zapłonie znicz olimpijski. (to samo co wyżej tylko dzień później)

Biało-Czerwoni przed medalową szansą. (patrz wyżej)

Finał “The Voice Senior” o 20:00 w TVP2.

Dawid Kubacki z brązowym medalem! (tylko dzięki TVP i prezesowi Kurskiemu)

Krzysztof Prusik zwycięzcą “The Voice Senior”.

PiS

Wielka obniżka cen paliw.

Gospodarka rośnie w rekordowym tempie.

Polacy tankują najtaniej w UE.

Polska wzmacnia suwerenność energetyczną.

Porozumienie w sprawie Turowa.

Czesi wycofują skargę w sprawie Turowa.

Ceny paliwa podzieliły Europę.

Nie PiS

Opozycja gra bezpieczeństwem Polaków.

Opozycja sabotuje walkę z koronawirusem.

Nieudane spotkania Tuska z Polakami.

Polityczna gra bezpieczeństwem Polaków.

Kto szkodzi Polsce?

PO krytykowana przez swojego założyciela.

Kraj

Silna armia to bezpieczna Polska.

Strajk generalny w fabryce Solarisa.

Strata wojenna wróciła do Polski.

Nowoczesny sprzęt wzmacnia OSP.

Czesław Michniewicz nowym selekcjonerem.

Polska wspiera Ukraińską niepodległość.

Wielka obniżka cen.

Ferie zimowe w pełni.

Świat

Sojusz dla Ukraińskiej suwerenności.

Rosja gotowa do ataku na Ukrainę.

USA wzmacniają obronę Polski.

Agresja Putina zagraża Europie.

Życie w cieniu rosyjskich armat.

Agresja Kremla jednoczy sojuszników.

Więcej Amerykańskich żołnierzy w Polsce.

Rosyjska ruletka Władimira Putina.

Nie żyje szef “Państwa Islamskiego”.

Europa buntuje się przeciw sędziokracji.

Dyplomacja ws. Bezpieczeństwa Europy.

Wzmocnienie wschodniej flanki NATO.

Siła sojuszników wobec agresji Kremla.

Stany Zjednoczone wzmacniają obronę Polski.

Ukraińcy zwierają szyki.

Europa walczy z inflacją.

Więcej wojsk Amerykańskich w Polsce.

Agresywna polityka Moskwy wobec Kijowa.

Sprzeciw wobec Rosyjskiej gry gazem.

Andrzej Duda

O edukacji z parą prezydencką. (Agata i opozycja+ Andrzej z Czarnkiem)

Projekt zmian w Sądzie Najwyższym.

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

To już na tyle w tym tygodniu z mojej strony. Tak jak ustaliliśmy na Fanpage’u Szydercy to wydanie jest z konkursem. Aby wygrać konkurs zawitaj na Facebooka i napisz najlepszą zachętę do czytania Tygodnika pod postem z tym wydaniem. Wybiorę obiektywnie, a nagrodą będzie 0,7 Włóczykijówki. Przypominam także, że osoba która wylicytuje spotkanie towarzyskie ze mną na cele WOŚP-u także będzie miała okazję się jej napić. Cała reszta niech mi da ze złotówkę na PayPalME w celu pokrycia kosztów leczenia psychiatrycznego, bo to co w Wiadomościach leci… no ryje banię.

W tym wydaniu także może się pokazać informacja od Najlepszego Czytelnika (co też możesz uczynić jak chcesz, a się nim nie czujesz). Wystarczy napisać do Szyderczego Włóczykija przez stronę, zakładkę współpraca lub cokolwiek byle mnie złapać. Tym samym kończę 24 wydanie, oczekuję na waszą kreatywność i…

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.