Tygodnik Szyderczy 7.03-13.03

Tygodnik Szyderczy 7.03-13.03

7.03

Stacja bieda

Tygodnik Szyderczy rozpocznę od delikatnego napomknienia z naszego podwórka. Chodzi o gwałtowny wzrost cen na stacjach paliw. Na Fanpege’u Włóczykija zadałem pytanie ile kosztuje na twojej stacji paliwo. Rozstrzał był ogromny i w zasadzie ceny różniły się do złotówki. Na wielu stacjach benzynowych w Polsce podstawowe paliwa sprzedawane są już za blisko 7 złotych za litr. Ceny potrafią się zmieniać nawet dwa razy dziennie. Jak wyjaśniają eksperci, to efekt wojny w Ukrainie i formalnie nieogłoszonego, ale już działającego tak zwanego pełzającego embarga na paliwa ze wschodu. Sytuację dodatkowo pogarsza słabnący złoty, któremu chyba było smutno za Rosyjskim Rublem i leci się z nim spotkać na dnie kursu. Dokładnie tak jak Putin w łodzi podwodnej.

Szukamy problemów

Nasz rząd ma wybitne zdolności do szukania sobie problemów. Rodzą się pytania o przekazanie Ukrainie polskich samolotów MiG-29. Jak mówią sami przedstawiciele PiS-u “Nie podejmiemy żadnych decyzji bez uzgodnienia z NATO”. USA i inne kraje NATO wysłały Ukrainie już 17 tysięcy pocisków przeciwpancernych i dwa tysiące pocisków przeciwlotniczych typu Stinger. Amerykańskie media podkreślają, że stało się to zaledwie w kilka dni. Jak zapewne się domyślasz Drogi Czytelniku Unia Europejska też kupuje broń Ukrainie. I nasz kraj też ma swój wkład w pomoc. Ostatnio głośno jest też o ewentualnym przekazaniu Ukrainie polskich myśliwców MiG-29, co jest dla mnie głupotą. To tak jakbyśmy zaprosili Putina do walki w naszym kraju. Przecież oczywiste jest, że ten wielki strateg wojenny uzna, że to jest dobry pretekst do wtargnięcia i na teren NATO. Jestem przeciwny dawania Ukrainie w tej sytuacji czegokolwiek innego niż pociski, rakiety czy kamizelki kuloodporne. Cała reszta może się źle skończyć.

Buc pozostanie bucem

Już wiele razy na łamach świata jak i kraju ten człowiek swoją głupotę udowadniał. Tym razem Premier Viktor Orban zakazał transportu broni na Ukrainę przez terytorium Węgier. Orban zapewnia o pomocy uciekinierom z Ukrainy, ale co do reszty wsparcia jest zdecydowanie przeciw, a na granicę wysłał wojsko. Podpisał też dekret, w którym zakazał transportu broni na Ukrainę przez terytorium Węgier. Jestem niemal pewny, że w razie jakiegoś konfliktu Węgry staną się “niezależną” republiką Rosji bez spuszczenia tam choćby jednego pocisku. Tak bardzo idą w prawą stronę.

Jakoś to będzie

8.03

Biją ich mocno po kieszeni

Oczywiście to Stany Zjednoczone, które zakazały właśnie importu dóbr naturalnych z Rosji. Prezydent Joe Biden we wtorek ogłosił zakaz importu rosyjskiej ropy naftowej i gazu do Stanów Zjednoczonych. Jak podkreśla amerykański przywódca, to ma być cios w rosyjską maszynę wojenną i koszt wsparcia Ukrainy, który trzeba ponieść. Jak szacują analitycy Rosja właśnie po tej sankcji uszczupli swój budżet o jakieś 500 miliardów złotych. USA natomiast odpaliło 60 miionów baryłek ropy z rezerwy, aby nie odczuć tego tak gwałtownie. My też zablokujmy import z Rosji! I odpalmy rezerwy… a no tak my nie mamy tego aż tyle. Nasze rezerwy to 6677 tysięcy ton, co wystarczy na 104 dni użytkowania.

Są jednak bezczelni

Raz już próbowali to wcisnąć w ustawę i się nie udało. Tym razem ponownie chcieli zapewnić sobie bezpieczeństwo w specustawie dotyczącej Ukraińców. Mianowicie znalazł się tam przepis o bezkarności funkcjonariuszy publicznych. Chodzi o depenalizację nadużycia władzy lub wyrządzenia szkody finansowej przez urzędnika między innymi w czasie obowiązywania stanu wyjątkowego, trwania wojny napastniczej na terytorium sąsiedniego państwa lub w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19. Jednym słowem mogą sobie robić co chcą, kraść co chcą i nic im nie będzie można zrobić. Zapisali sobie nawet, że chodzi o czyny karalne, które w myśl przepisów kodeksu prawa przewidują maksymalnie 10 lat więzienia. Że tak napiszę chuje z nich i tyle. I to jeszcze takie bez honoru i godności.

Biała dama

Pierwsza dama odjebana cała na biało z wyrazistym makijażem, wstążką niebiesko-żółtą zapozowała na tle luksusów przed prompterem w przemówieniu na dzień kobiet. Wyszło to tak sztucznie, że nawet Hulk się nie nabrał i ją oszczekał. Mówiła między innymi o tym, że my – kobiety – nie możemy pozostać obojętne wobec wojny na Ukrainie. Agata Kornhauser-Duda zaapelowała, by w Dzień Kobiet zwrócić się do wszystkich Rosjanek o powstrzymanie toczącej się wojny. Rosjanki… ban na Facebooka i Instagrama… ma to sens. Dodała też, że kobiety razem mogą zdziałać wiele i że wierzy, iż naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie. Jest kilka szczegółów, które jej nie pykło już nawet abstrahując od tego, że Rosja tego nie usłyszy. Była tak sztuczna jak nowa panienka z sex shopu kolegi mojego znajomego. Chociaż ta druga nie pierdoli bez sensu. A i wszystkim kobietom najlepszego życzę. Pamiętaj, że jesteś nią każdego dnia a nie tylko od święta.

PS. Ktoś wie dlaczego nie można znaleźć zdjęć Agaty z profilu?

9.03

Zasługi i ich brak

Każdy niemal członek partii rządzącej, ministrowie, samorządy i inne kółka wzajemnej adoracji przypisują sobie zasługi, które są niby ich. Postanowiłem w Tygodniku Szyderczym pochylić się nad sprawą pomocy uchodźcom z Ukrainy i tym kto im tak naprawdę pomaga. Jeżeli do tej pory Drogi Czytelniku byłaś/eś przekonany iż to rząd ogarnia. To właśnie musze cię zasmucić. Rząd gówno robi, a to właśnie wolontariusze pomagają Ukraińcom. Niestety brakuje planu i koordynacji ze strony państwa, wojewodów i urzędników. Fajnie jest sobie przypisywać dobre cechy ludzi, którzy naprawdę coś robią w tej sprawie. Niestety tak podkreślają organizacje pozarządowe udzielające pomocy uchodźcom z Ukrainy. Urzędnicy odpowiadają, że działania są. Gówno prawda i należy w mojej kwestii, aby o tym napisać. Z tego miejsca chcę pogratulować wytrwałości i życzyć jej znacznie więcej. Bo wojna i te problemy się tak szybko nie skończą.

Tniemy ropę ostrym cieniem mgły

Nie mogłem się powstrzymać od takiego tytułu. Z każdym momentem pisania Tygodnika Szyderczego jestem coraz bardziej dumny z takiego wstępu do tej informacji. Teraz do rzeczy. Unia chce ograniczyć import rosyjskiego gazu. Nasza Wspólnota ma plan, jak zredukować zużycie rosyjskiego gazu o dwie trzecie do końca tego roku. Plan jest ambitny, tylko wymaga zgody wszystkich członków Unii. Już teraz wiem o tym, że Orban się nie zgadza z tym i prawdopodobnie będzie jedynym premierem, który ma jakieś “ale”. Łatwo nie będzie, ale stawką jest odcięcie Rosji od wielkich pieniędzy. Tymczasem z Rosji wycofują się kolejne firmy, a do obywateli dociera, jak bardzo zmieni się ich życie. Nie mają już Maczka, Pepsi, Liptona i wielu innych rzeczy. Niebawem za hamburgera na czarnym rynku w tym kraju będzie można dostać nowego Mercedesa S klasy. Oczywiście sposobny mem już powstał i jest na Facebooku.

Był szpital

Rosjanie zbombardowali szpital położniczy w Mariupolu. I niestety jest to dość smutna wiadomość, bo giną cywile w Ukrainie każdego dnia. Nie są liczeni już w setkach a tysiącach. Jest to zajebiście ogromny dramat humanitarny, który warto zakończyć jak najszybciej. Skala zniszczeń szpitala jest ogromna. Natomiast w nocy z wtorku na środę podczas bombardowania Sum zginęło 21 osób, w tym troje dzieci. Mimo tego agresorzy wciąż nie są w stanie zdobyć przewagi w powietrzu. Ofensywa na Kijów stoi w miejscu. I z tego co wiadomo to nie mają zbytnio perspektyw się ruszyć do przodu. Zadaję sobie to pytanie kolejny dzień. Jakim skurwysynem trzeba być, aby strzelać, bombardować i zabijać niewinnych ludzi. Na każdej wojnie są ranni i zabici. Szkoda tylko, że to cywile.

10.03

Tymczasem w Trybunale

Nasz najlepszy (bo jedyny) Trybunał Konstytucyjny uznał, że część przepisów Europejskiej Konwencji Praw Człowieka jest niezgodna z konstytucją. Tak dobrze napisałem. Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Stanisława Piotrowicza (tego który jako prokurator stanu wojennego ścigał członków Solidarniści) stwierdził, że część przepisów Europejskiej Konwencji Praw Człowieka jest niezgodna z polską konstytucją. Chodzi między innymi o artykuł Konwencji dający każdemu z nas prawo do sprawiedliwego procesu, prowadzonego przez bezstronny i niezawisły sąd. To jeden z fundamentów demokratycznych systemów prawnych. No tak. Jakim prawem mamy mieć niezawisły sąd w naszym wspaniałym kraju. Ten Trybunał już przeszedł do historii, a każde jego następne orzeczenie daje tylko kolejny punkt tak świetnej powieści zwanej “Alternatywna rzeczywistość RP”

Turku mój

No i się kurwa spotkali. W Turcji odbyło się spotkanie między szefami dyplomacji Rosji i Ukrainy. Jedyny komunikat po pierwszym od inwazji na Ukrainę spotkaniu szefów dyplomacji Rosji i Ukrainy jest taki, że spotkanie się odbyło. Nie ma żadnych postępów w rozmowach, ale jest gotowość do kolejnego spotkania. Niech się spotykają szybciej, bo z dnia na dzień Rosja używa chwytów coraz niżej pasa. Na poziomie chuja już dawno byli. Teraz zmierzają do kolan, aby w końcu uklękli Ukraińcy pod naciskiem terroru.

Kamala łelkom

Trafiła do nas wiceprezydent USA i od razu odpaliła sakramentalne zdanie, że Stany Zjednoczone przygotowane są do tego, żeby bronić każdego centymetra terytorium NATO. Następnie dodała, że 50 miliardów dolarów pomocy humanitarnej dla Ukrainy już jest. Kamala Harris spotkała się w Polsce z premierem Morawieckim i prezydentem Dudą. Po południu odbyła u nas także spotkanie z premierem Kanady Justinem Trudeau. Jednak ja chciałem się skupić na tym spotkaniu z naszym prezydentem. “A friend in need is a friend indeed” powiedziane przez naszego pierwszego wśród pierwszych było powiedziane z takim akcentem i tak koślawo, że Kamala wybuchła śmiechem. Oczywiście pojechali po niej jak po łysej kobyle, że nie zachowała powagi. Jednak uwierz mi, że nie szło tego wysłuchać i nie zaśmiać się. Jak nie umiem mówić po angielsku to nie mówię.

Nasz Andrzejek robi mi konkurencję jakiej nie jestem w stanie pokonać. Jak do tej pory rozbawił więcej wiceprezydent USA niż ja. Wygrywa. A friend in need is a friend in dick.

Skurczybyk przegrał ptasie mleczko

11.03

Wróżka Bankowa

Jak idą prognozy naszego NBP każdy wie. Jeszcze nigdy się nie spełniły. Nasz Narodowy Bank Polski przewiduje dwucyfrową inflację w 2022 roku. Tym razem Glapiński i spółka korygują prognozy dotyczące inflacji. Z opublikowanego raportu wynika, że inflacja w 2022 roku wyniesie 10,8 procent. Według prognoz NBP z listopada inflacja miała wynieść 5,8 procent. Taka tam mała pomyłka o 5 procent. Kto by się spodziewał, że im znowu wróżenie z fusów nie wypali.

Załeński w Sejmie

Wołodymyr Zełenski przemówił do naszych posłów i senatorów. Jak mówił odczuwa, że już zbudowaliśmy sojusz. Dziś bowiem odbyło się wspólne posiedzenie posłów i senatorów, które zostało zwołane z okazji 23 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Na początku był hymn Polski, hymn NATO, a później już przemówił prezydent Dudy i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Ważne słowa padły z ust prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który wziął udział w posiedzeniu dzięki połączeniu wideo.

– Bracia i siostry Polacy, odczuwam, że już zbudowaliśmy niezwykły sojusz. Być może na razie nieformalny, ale to sojusz, który jest realny, a nie napisany na papierze. Wychodzi z ciepła naszych serc, a nie ze słów polityków na szczytach – powiedział.

Mam wrażenie, że uderzył tymi słowami w bezsilność naszego rządu i podziękował każdemu z osobna. Każdemu, który okazał swoje serce prywatnie. To tylko moje odczucie.

Bieda nie przeszkadza

Mołdawia przyjmuje setki tysięcy uchodźców, choć jest najbiedniejszym krajem Europy. Jednak to jej nie przeszkadza, aby przyjąć w przeliczeniu na liczbę mieszkańców najwięcej uchodźców z Ukrainy. W samej Mołdawii, z wyłączeniem Naddniestrza, żyje około 2,6 miliona ludzi. Uchodźców z Ukrainy przybyło w ciągu dwóch tygodni 300 tysięcy. Jednak statystyki to statystyki, a fakt jest taki iż większość z nich jednak już ruszyła dalej. Mimo to chciałem zauważyć w tym wydaniu Tygodnika Szyderczego, że pierdolenie o tym jak jest ciężko w naszym kraju i jak biedni jesteśmy nie zamyka nam drogi do pomocy. Zawsze trzeba robić to czego byśmy oczekiwali w podobnej sytuacji od innych. Takie mam zdanie, ale myśl rozwinę w podsumowaniu.

True?

12.03

Cud nad Wisłą

Specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy uchwalona bez zapisu o bezkarności urzędniczej. PiS przegrało dzisiejsze głosowanie w Sejmie. Specustawa o pomocy dla Ukraińców została przyjęta z poprawką Senatu wykreślającą przepisy o tak zwanej bezkarności funkcjonariuszy publicznych. Oczywiście jest to wielki sukces opozycji, że nie dopuściła do uchwalenia takiego papieru do machania w sądzie. Jednak jak to zwykle bywa w naszym rządzie ostatnimi czasy – zdecydował jeden głos. Głosowało 456 posłów, większość bezwzględna wynosiła 229 głosów, a za było 228. Jedna osoba się wstrzymała. Taki mamy raj.

Dalej po szpitalach

Brutalna strategia Rosji, która pokazała na co ją stać w środę bombardując szpital położniczy w Mariupolu nie zaprzestała na tym. Nieustannie bombardowane są ukraińskie szpitale Szpitale w Żytomierzu, Kijowie i Mariupolu zniszczone przez bombardowanie lub ostrzał artyleryjski Rosjan. Według Światowej Organizacji Zdrowia do 9 marca Rosja 26 razy zbombardowała placówki opieki zdrowotnej w Ukrainie. Zginęło kilkanaście osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Nie chcę szydzić z tego faktu, ale mają tam śmiertelność w szpitalach jak nasz kraj podczas szczytu pandemii. Albo co gorsza idą na rekord jak podczas afery z pavulonem w karetkach. Nie chcę być optymistom, ale to nie jest nic co wspiera morale wojsk. Wręcz przeciwnie to tak nie działa. Rosjanin bombardujący szpital będzie miał to w głowie na długie lata. I żeby chuj nie zapomniał o tym wracając do swojego kraju powinno się mu to wytatuować na skórze.

World of Territorial

Doszło do zjawiska, które już kiedyś przewidywałem w Tygodniku Szyderczym. Nastąpiło ogromne zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej. Odkąd Rosjanie najechali Ukrainę, wzrosło zainteresowanie służbą w Wojsku Polskim, w tym w WOT.

-Najmłodszy służbą poborowy ma 18 lat, najstarszy służbą poborowy ma 56 lat. Zdarzają się sytuacje takie, że ojciec z synem przychodzą, albo ojciec z córką, prezesi firm, dyrektorzy firm, kierownicy, jak również studenci i uczniowie – przybliża mjr Tomasz Plotczyk, zastępca dowódcy 125. Batalionu Lekkiej Piechoty w Lesznie. 

Jest to dość pozytywny ruch, ale szczyt jego mam nadzieję nie nastąpi. Bowiem jak dojdzie do tego to będzie oznaczać tylko jedno. Mamy u nas wojnę.

Nie mogłem się powstrzymać…

13.03

Zakazane? Nie sądzę

Co było do przewidzenia podczas nieudanych dni inwazji na Rosję? To, że jak nie idzie to Rosjanie zaczną korzystać z arsenału zakazanych broni. Do sieci trafiło nagranie, które ma przedstawiać pociski fosforowe. Na Popasną w obwodzie ługańskim miały spaść pociski fosforowe, jak wynika z nagrania zamieszczonego przez stronę ukraińska. Dotąd z Ukrainy nie dotarły informacje o stratach po tym ataku. Inne doniesienia mówią o bombach kasetowych i pociskach termobarycznych. Wszystkie te bronie są zakazane w użytku według konwencji genewskiej. Silnie trująca broń fosforowa nie może być stosowana na terenach zaludnionych, a bomby kasetowe i termobaryczne, których używanie zgłosiło ONZ łapią się pod zbrodnie wojenne. To pokazuje, że po Putinie i jego chmary paziów można się spodziewać wszystkiego.

A jakby było tego mało

Wybuchy coraz bliżej nas i w coraz to poważniejsze obiekty. Nie dość, że zarekwirowali konwój humanitarny to przy okazji zrównali z ziemią obiekt przeznaczony do tego właśnie celu. Chodzi oczywiście o atak rakietowy Rosjan na ukraińską bazę tuż obok polskiej granicy. Ich rakiety spadły na Międzynarodowe Centrum Sił Pokojowych i Bezpieczeństwa w Jaworowie, a także sześć kilometrów od polskiej granicy – w Niemirowie, w obwodzie lwowskim. Zginęło 35 osób, a 134 zostały ranne. Nie muszę dodawać, że huk i falę uderzeniową można było czuć na pograniczu naszych krajów również po naszej stronie. Pierwszy smak wojny, która rozgrywa się tuż obok nas już za nami.

PolExit. Ktoś, coś?

Tygodnik Szyderczy zakończę czymś innym niż przerażającą wojną. Tym razem na tapetę wchodzi Polska, która wciąż znajduje się na kolizyjnym kursie z UE w sprawie praworządności. Walcząca Ukraina swoją przyszłość widzi w Zjednoczonej Europie. Tymczasem Polska wciąż nie zakończyła fundamentalnego sporu z instytucjami europejskimi w sprawie sądownictwa. Zmiany wprowadzone przez PiS sprawiły, że polskie sądy nie spełniają norm europejskich. Najważniejszą zmianą było to, że sędziów członków KRS wybiera teraz Sejm, a nie sędziowie. Właśnie ruszył nabór sędziów na nową kadencję. Brak mi słów na to jakich kandydatów tam PiS posadził. Niestety wielu z nich ma sporo za uszami, a każdy z nich na 100% ma pozdzierane spodnie na kolanach… i wilgotne usta.

Pełna lista oczywiście została już zapisana i pozwolę sobie użyć tutaj linku do OKO.Press, gdzie ładnie ukazali twarz i historię każdego z nich.

LISTA SĘDZIÓW

Chciałem zauważyć tak skromnie, że od czasu jak jest gorąco tuż obok nas nikt nie wspomina o akcji pod kryptonimem POLEXIT. Przypadek? Nie sądzę.

Terlecki zgłoś się.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak w każdym wydaniu tak i teraz odstawiłem leki na poczet słuchania wiadomości w TVP. Są one po prostu mocniejsze niż wszystkie mi znane stymulanty. Psychika siada, ja siedzę jak zombie od czasu do czasu głaszcząc Hulka i ze śliną wyciekającą z pyska chłonę jak gąbka przekaz rządowy. Żartuję wciąż mam kontrolę nad swoim umysłem, ale doceń to co robię. Pora na show.

Kościół

Modlitwa za Ukrainę.

PiS

Polska inwestuje w rozbudowę armii.

Polski azyl dla ofiar Putina.

Pomoc dla ofiar zbrodniarza Putina.

Polska zdała egzamin z pomocy Ukrainie.

Silna armia to bezpieczna Polska.

Polska uniezależnia się od surowców Putina.

Nie PiS

Eurokraci nadal atakują Polskę.

Partia Tuska za sankcjami na Polskę.

Polityka resetu zachęciła Rosję do agresji.

Kraj

Komunikat Narodowego Banku Polskiego.

Polskie schronienie dla uchodźców z Ukrainy.

NBP: Polska jest bezpieczna.

NATO gwarantuje bezpieczeństwo Polski.

Świat

Amerykanie wzmacniają obronę Polski.

Dyplomatyczny sojusz przeciwko tyranowi.

Agresja Kremla jednoczy sojuszników.

Dyplomatyczny front przeciwko wojnie Kremla.

Polityczny atak urzędników z Brukseli.

Ukraina

12. Dzień bohaterskiej obrony Ukrainy.

13 dni bohaterskiej walki Ukraińców.

Ukraińskie wojowniczki.

Ukraina bohatersko odpiera atak Rosji.

Raport z oblężonego miasta.

Ukraina broni się przed bandyckim najazdem.

Ukraina nie odda swojej ziemi Putinowi.

Cywilizowany świat stoi po stronie Ukrainy.

Świat kultury wspiera Ukrainę.

Rosyjska hańba i Ukraińskie bohaterstwo.

Kijów nie podda się mordercy z Kremla.

Ukraińscy przywódcy razem z obywatelami.

Kobiety i dzieci uciekają przed wojną Putina.

Ukraina walczy z imperium zła.

Dzieci – najbardziej bezbronne ofiary Putina.

Rosja

Putin to morderca, Rosjanie to bandyci.

Rosjanie przed sąd za zbrodnie wojenne.

Fifa wspiera krwawego Putina?

Mordercy Putina masakrują cywilów.

Rosyjscy najeźdźcy niosą śmierć.

Zbrodnie Rosjan nigdy się nie przedawnią.

Z Rosyjską ropą płynie krew ofiar Putina.

Sankcje niszczą Rosyjską gospodarkę.

Sportowcy najeźdźcy poza rozgrywkami.

FIFA wyrzuciła Rosję z mundialu.

Kolejny dzień Rosyjskich zbrodni.

Bandyci z Rosji mordują ukraińskie dzieci.

Putin boi się prawdy o wywołanej wojnie.

Bandycki najazd Putina na Ukrainę.

Bandycki atak Rosjan na bezbronnych cywilów.

Rosjanie! Przestańcie strzelać do dzieci!

Rosyjscy najeźdźcy zabijają Ukraińców.

Dekret Kremla legalizuje kradzieże.

Resortowe dzieci na dworze Putina.

Bandyta z Kremla zdolny jest do wszystkiego.

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

W podsumowaniu tym razem chciałem zauważyć, że coraz częściej słychać zdania zaczynające się od: “Znajomy, który jest synem znajomej znajomego”. Więc zaczynam bonusik.

Gówno prawda

Każde takie zdanie (lub podobne) zawiera tyle prawdy w sobie co niewinności ksiądz pedofil. Słyszałem już przykłady, że jakaś Ukrainka jest niezadowolona z tego, że mieszka gdzieś na jakiejś Pipidówie Mniejszej w pokoju ze swoim bombelkiem. I chuj. Nawet jeżeli to prawda (w co wątpię) to pamiętaj, że jak Ty będziesz spierdalać z kraju bo i u nas wybuchnie wojna to tak samo będzie uciekać żona twojego prezesa. Ona też nie będzie zadowolona z faktu zamieszkania u Niemieckiej rodziny z kurami 60 kilometrów od cywilizacji. Z drugiej strony jak nie pomagasz to chociaż nie siej paranoi. Zrób aż tyle. Najłatwiej zawsze jest oceniać innych nie robiąc samemu nic.

Dżuma

Kolejnym przykładem jaki zasłyszałem jest to, że “Ci wszyscy Ukraińcy przyniosą nam tylko choroby i znowu będzie dżuma”. Kolejny jebany przekaz rodem z jakiegoś małego Putinogrodu. Ukraińskie dzieci mają bardzo podobny pakiet obowiązkowych szczepień. Mało tego. Ich dzieci mają wciąż szczepienia, o których nasz kraj razem z Unią Europejską zapomniał jakieś 6 lat temu. Jedyne z czym mogę się zgodzić to fakt niskiego zaszczepienia przeciwko Covid-19, gdzie ich populacja jest tylko w 34,5% wyszczepiona kompletem. Jednak z drugiej strony jestem osoba, która juz ma kontakt nie tylko z Billem i Melindą, ale także z ich córką (3 dawki) i jakoś w dupie mnie to ćmi, czy uchodźca, który spierdala od wojny ma to szczepienie… czy też nie. Pomóc trzeba bo tak samo Ty możesz kiedyś tego potrzebować. Oby nie.

To już na tyle. Ja spierdzielam działać przy opcjach datków dla mnie (kawa, patroni itp) bo czuję, że niebawem moje palce będą jedyną opcją zarabiania jak dalej paliwo będzie szło tak w górę. Mam nadzieję, że jakoś mi okażesz wsparcie. Mam swoje cele.

Tygodnik Szyderczy uważam za zamknięty w tym wydaniu.

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.