Tygodnik Szyderczy 14.03-20.03

Tygodnik Szyderczy 14.03-20.03

14.03

Jumanie w pociągach

Tygodnik Szyderczy pora rozpocząć. Jeżeli myślisz, że czasy kradzieży w PKP się skończyły wraz z erą prywatyzacji i poprawy wizerunku kolei to jesteś w błędzie. Centralne Biuro Śledcze może się poszczycić tym, że kierownicy pociągów, konduktorzy i ochroniarze właśnie otrzymali zarzuty dzięki ich działaniom. Mieli bowiem pomagać okradać podróżnych w pociągach dalekobieżnych. Chodzi o ich akcję CBŚ i policji z listopada, kiedy to rozbili gang okradający podróżnych w pociągach. Jak ustalili funkcjonariusze, złodzieje działali, gdy pasażerowie spali, ale niektórych upijali lub dosypywali im środki nasenne. Teraz prokuratorskie zarzuty usłyszało czternastu kierowników pociągów, konduktorów oraz pracowników firm ochroniarskich, którzy mieli być w zmowie ze złodziejami. Taki oto finał czeka wszystkich tych, którzy działają na niekorzyść obywateli. Mam nadzieję, że bez wyjątku, bo niektórych polityków też wypadało by zamknąć po ich kadencji.

Porozmawiajmy o zatrzymaniach

To nie jest tak, że jeden do jednego Rosjanin jest za Putinem i jego “Operacją Specjalną”. Są też tacy, którzy są bici, kopani i brutalnie zatrzymywani przez policję. Oczywiście oni wszyscy i wciąż mimo to protestują. My swego czasu mieliśmy osiem gwiazdek, które do tej pory można śmiało skojarzyć o co chodzi. Oni mają swoje gwiazdki także “NIET WOJNIE” podczas protestów symbolizują **** ******. Rosjanka pod Kremlem protestowała przeciwko wojnie w Ukrainie i na amatorskim nagraniu widać, jak szybko została zatrzymana przez policję. Takich jak ona, aresztowanych, jest już w Rosji prawie 15 tysięcy. Jednocześnie prawdziwych informacji o wojnie ma być w Rosji jak najmniej. Od dziś nie działa tam Instagram, wcześniej zablokowano Facebooka. Tak czy siak szkoda mi zwykłych i normalnych obywateli, którzy chuja są winni a cierpią. Zarówno po jednej jak i drugiej stronie konfliktu.

A pojadę po ministrze

Samorządowcy apelują o wprowadzenie państwowego systemu pomocy uchodźcom. Rozwinę tę myśl w podsumowaniu na 100%, bo mam swoje spostrzeżenia. Pojawia się coraz więcej pytań dotyczących pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Rozwiać wątpliwości miała specjalna ustawa, która już obowiązuje, ale samorządowcy apelują o systemowe działania w problemach bieżących. W rządzie są jednak optymistyczne nastroje. Nasz kochany Przemysław Czarnek ma nadzieję, że wojna szybko się skończy, a uchodźcy są tylko na chwilę i niedługo do siebie wrócą. Ładnie się wypowiedział o tym jak rozwiąże problemy edukacyjne uchodźców. Musze zauważyć, że w tej chwili już uczy się w naszych szkołach ponad 10 tysięcy dzieci spierdalających przed wojną, a nie są to kompletne statystyki i szacunkowo będzie ich cztery razy więcej. Wojna jak się nie kończy tak się nie kończy, a ministerstwa dalej mają to głęboko w pompie. W tym takie sławy jak Czarnek, któremu jedyna jego ustawa nie pykła.

Poziom podobny

15.03

Inflacji ciąg dalszy

To, że wszystko drożeje widzisz chyba każdego dnia. Jak niemal co miesiąc GUS podał najnowsze dane dotyczące inflacji. Są teraz dwie informacje. Chujowa i lepsza. Chujowa to taka, że ceny cały czas rosną, a lepsza to taka, że nieco wolniej niż w styczniu. Mięso drożeje codziennie, chleb może zdrożeć o 25 procent. Tak jest w niektórych sklepach, tak może być zaraz wszędzie. Sam widzę dramat w którym za każdym razem jak idę do sklepu z reklamówką zapełnienie jej kosztuje mnie kilkanaście złotych więcej. I nie – nie kupuję coraz to lepszych rzeczy tylko te same produkty. Nawet jebana bułka poszła do góry o 20 groszy. Ostatnie info puszczone specjalnie, aby przypomnieć Ci Drogi Czytelniku, że Morawiecki do tej pory ceny chleba nie podał, a ja znam cenę bułki.

Koncert charytatywny

Bo o tym w Tygodniku Szyderczym teraz będzie mowa. Pamiętasz niesmak jaki pozostawił po sobie takowy produkcji TVP i ich “Solidarni z Ukrainą”? Tym razem sprawy w swoje ręce wzięło TVN pokazując przy tym jak się to robi. Oczywiście zacznijmy od tego, że każda złotówka trafi do potrzebujących. Koncert “Razem z Ukrainą” w niedzielę, a artyści i obsługa zrzekły się pobierania pieniędzy na rzeczy wsparcia. Całość pieniędzy jakie uda się zebrać pójdzie na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Sama Polska Akcja Humanitarna to organizacja, która wspiera Ukrainę już od 2014 roku. Wydarzenie poprowadzą pochodząca z Ukrainy Alina Makarczuk i Marcin Prokop. Koncert nadawany będzie w Polsce i w Ukrainie.

Dlaczego musiałem o tym wspomnieć? Nie dlatego, że lubię bardziej jedną stację od drugiej, czy prezenterka jest ładniejsza i nie wygląda jak kopia reporterki z Korei Północnej. Pieniądze rzeczywiście trafią do potrzebujących, a nie tak jak podaje TVP do Czerwonego Krzyża, który ma sporo za uszami utrzymując przede wszystkim siebie. TVP przekazało (podobno) 3,5 miliona złotych. Ciekawe jak pójdzie tym razem.

Kolejkowo

Tygodnik Szyderczy ma zaszczyt przedstawić odcinek z cyklu “O ja pierdole”. W Kijowie doszło do spotkania Morawieckiego, Kaczyńskiego, premiera Czech Petera Fiali oraz premiera Słowenii Janeza Jansy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem. Nagranie z rozmów pojawiło się na Telegramie. To niby oficjalna delegacja Rady Europy była. Oczywiście memów na temat tego było od zajebania. Sam chyba z dwa lub trzy zrobiłem na Fanpage’u Szydercy. Ja jednak nie będę się spierał o to czy to z sensem była wizyta czy też bez. W każdym razie zagranie było poniżej pasa dla opozycji. Po pierwsze jakby coś się stało podczas wizytacji to byśmy mieli drugiego bohatera po zimnym Lechu, wzrost poparcia dla PiS-u i oczywiście wojnę. Po drugie jak pojechali tam to z automatu mimo tego, ze chuja robią w sprawie pomocy uchodźcom to i tak im słupki poparcia podskoczyły. Taka tam propaganda.

Zastanawiałem się, czy wizyta premierów trzech krajów musi być czteroosobowa. Bo to tak jakby jakiś pasożyt jechał z naszym. Nikt nie wie na kij tam jarek pojechał. Znowu mam dwie myśli. Pierwsza to mamusia, która synka sama nie puści bo sobie nie poradzi. Druga to pasożyt. Masz inne zdanie? To napisz. Docelowo jednak zgadzała mi się ilość ludzi i krajów. Tak – Kaczyński występował tam pod flagą Monako.

Mała rzecz… a śmieszy

16.03

PESEL oddam

Właściwie to numerek w kolejce. No i tak pesymistycznie Tygodnik Szyderczy podejdzie do sprawy nadawania numerów PESEL dla obywateli Ukrainy. Tylko przez Warszawę przejechało 400 tysięcy uchodźców z Ukrainy, a 250 tysięcy z nich w Warszawie zostało. Mam na ten temat też inną statystykę, ale o tym także w podsumowaniu. Pociągi z Przemyśla cały czas jadą, a od dziś Ukraińcy będą mogli dostać w Polsce numer PESEL. Czy wszystko jest gotowe? Oczywiście, że nie. Jest taki rozpierdol dookoła jedynej rzeczy jaką rząd chce zrobić, że nawet dostawa Pepsi do Rosji się chowa. Nikt nic nie wie, ludzi do pracy w urzędach brakuje, sprzętu brakuje.

Jednak jak zapewne się domyślasz będzie to wielki sukces Polski. Nadamy uchodźcom numery, aby mogli pobierać świadczenia socjalne i jednorazową zapomogę w wysokości 300zł. Szacuneczek. I tak oto od 8 rano można było się ubiegać o ten numerek, a o 8.30 już wracała ta osoba z kwitkiem, że może spierdalać.

Prawa człowieka

Tytuł wskazuje na informacje z Ukrainy? Ni chuja. Polska przegrała sprawę przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w sprawie związanej z Krajową Radą Sądownictwa. Europejski Trybunał Praw Człowieka nie miał litości dla zmian w polskim sądownictwie, które wprowadziło PiS. Trybunał orzekł, że Polska naruszyła przepis Europejskiej Konwencji Praw Człowieka gwarantujący prawo do sprawiedliwego i niezawisłego procesu sądowego. Sprawa, w której wyrok wydał ETPCz, dotyczy sędziego NSA Jana Grzędy, który został wybrany do Krajowej Rady Sądownictwa w styczniu 2016 roku, ale jego kadencja została skrócona. Jak już w zeszłym tygodniu wspominałem nasz Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że Praw Człowieka nie uświadczysz u nas, bo są niezgodne z Konstytucją. Taki mamy raj.

Uprzejmie prosimy

Rosja już jest wyjebana z Rady Europy i wielu innych rad czy organizacji międzynarodowych. Teraz pora na prośbę Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, który nakazał Rosji wstrzymanie działań wojennych. Mało tego. Poprosili o zaniechanie działań wojennych tymczasowo. Nie na stałe z hasłem, że ma wypierdalać z nie swojej ziemi. TYMCZASOWO. Ponadto amerykański Senat uznał Władimira Putina za zbrodniarza wojennego. Tak oto każdy grozi palcem Władkowi, który gówno sobie z tego robi. On przecież ma się dobrze i pławi się nadal w luksusach. Pływa w miliardach rubli jak w basenie i takie tam. osobiście uważam, że takie proszenie ma tyle sensu i tak samo działa mi na wzrok co skarpetki do sandałów… a to zapewne już niebawem zobaczę na ulicy.

International joke

17.03

Wrócili

Chciałem zauważyć, że Kaczyński i Morawiecki wrócili do kraju pociągiem z Kijowa i od razu nastąpiła jakaś cyber epidemia. Tygodnik Szyderczy odnotował chaos na dworcach i opóźnione pociągi. Nastąpiła potężna awaria systemów sterowania ruchem kolejowym w Polsce. Awaria centrów sterowania ruchem kolejowym w Polsce dotknęła 80 procent ruchu i 820 kilometrów linii kolejowych. Opóźnienia pociągów dochodziły do pięciu godzin, a w wielu wypadkach rekomendowano po prostu rezygnacje z podróży. Problem dotyczył aż 19 z 33 istniejących w Polsce centrów. Zgodnie z tym co można usłyszeć “na mieście” osoby, które przekraczają granice z Ukrainą mogą przywieźć jakąś zarazę. No to macie teraz przykład. Przywieźli jakieś chujstwo i zainfekowali pociągi. A to nie dość, że tylko dwie osoby to jeszcze Polacy. Choć z tymi Polakami to bym pewien nie był.

A propos chorób

Niedzielski powiedział, że zarekomendował Morawieckiemu od początku kwietnia znieść obowiązek noszenia maseczek i kwestię nakładania kwarantanny czy izolacji. W tym samym czasie resort zdrowia odnotował ponad 12 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem oraz 207 zgonów z powodu COVID-19. Czytasz to i masz mind fucka? Jakby to wszystko podsumować tak, aby poprawić twoją zdolność logicznego myślenia. Tak nadal mamy oficjalnie obowiązek noszenia maseczek mimo tego, że już cały kraj zapomniał o nim. Mało tego ludzie nadal umierają na tą chorobę i wciąż jest ona groźna. Fajnie jest tak posłuchać ministra zdrowia w czasach wojny na Ukrainie, który wyskakuje jak Filip z konopii o tym, że można wziąć i zdjąć obostrzenia.

Niech się lepiej zajmą regulacją szczepień dla dzieci z Ukrainy, bo tam lekko im się dawki i wiek szczepień nie zgadza. Ale co ja tam wiem. Jestem tylko Szyderczym Włóczykijem, który z medycznych spraw to może co najwyżej opierdolić kroplami do oczu oko i zarzucić plasterek na palec.

Teatr

Tygodnik Szyderczy nie będzie tym razem wspominał o dramie z naszym teatrem i Nowak w tle. Mianowicie Rosjanie zrzucili bomby na teatr w Mariupolu. Budynek był oznaczony widocznym z powietrza napisem “dzieci”. Budynek ten był schronieniem dla ponad tysiąca osób, w większości kobiet i dzieci. Zdaniem ukraińskich władz Rosjanie wiedzieli, co robią, bo budynek był oznaczony widocznym z powietrza napisem “dzieci” w języku rosyjskim. Do tej pory nie wiadomo, ile dokładnie osób udało się uratować. Nie lubię pisać o takich tragediach, ale warto wspomnieć o tym. Głównym celem moim tego, że to się znalazło tutaj jest fakt iż wiele osób się zastanawia czy jest sens pomocy. Oczywiście, że jest i o jednej z nich wspomnę także w podsumowaniu.

18.03

USA i Chiny

Wideorozmowa na linii Joe Biden i Xi Jinping. Chiny podkreślają, że wojna nie jest w niczyim interesie. Oczywiście też bym tak powiedział jeżeli prezydent najwięszego kraju na świecie by mi jasno oznajmił, że jak pomogą Rosji w agresji na Ukrainę to ich czeka podobny los co Putina. Różnica między Rosją a Chinami jest taka, że ci drudzy sa dużo bardziej zależni od rynku zagranicznych niż pływająca w surowcach naturalnych Rosja. Zamknięcie tranzytu z i do Chin drastycznie by pogorszyła sytuację w tym biednym kraju. Już nie byłoby pompek do rowerów, bo małe chińskie rączki nie miały by celu w ich produkcji. Głównym tematem rozmów była rosyjska inwazja na Ukrainę oraz postawa Pekinu w obliczu wojny. Rozmowa trwała prawie 2 godziny. 2 godziny wyjaśnienia sobie jak sprawy stoją z możliwością korzystania nadal z tego kanału dyplomacji.

Długopis

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o obronie ojczyzny. Zgodnie z jej przepisami od przyszłego roku zwiększony zostanie budżet na obronność, armia ma być większa, lepiej wyposażona i o wiele większe mają być jej możliwości szkoleniowe. Na szczęście pierwszy długopis RP nie podpisał pierwszej wersji, gdzie była wzmianka o ochronie dupy partii rządzącej. Natomiast fakt, że PiS uznał tą ustawę jako znaczący sukces ich rządu i to, że od teraz mamy lepsze wojsko jest żenujący. Podniesienie budżetu od następnego roku spowoduje faktycznie poprawę. Jednak ta poprawa potrwa lata, bo kontrakty na uzbrojenie mają kilkuletni czas realizacji. Szyderca uczy i bawi.

Kolejny shield

Rząd chce zapobiec wzrostom cen żywności i w związku z tym zapowiada tarczę antyputinowską. Jak podkreślają eksperci, wojna ma już wielki wpływ na ceny ropy i gazu, a podobny będzie mieć jeszcze na ceny żywności. Przez wzrost ceny gazu wzrastają ceny nawozów, a Ukraina w tym roku nie będzie w stanie wyeksportować tyle żywności co zwykle. Dlatego Polski rząd zapowiada kolejną “tarczę”, ale rolnicy uważają, że jest dziurawa. W sumie się im nie dziwię, bo znam kilku rolników, którzy od początku tych wszystkich tarcz już wiele razy słyszeli obniżki cen nawozów. Dla przykładu na początku roku jeden znajomy kupił saletrę amonową za 4100 zł/tona. Teraz ten sam nawóz kosztuje już 6000 złotych wzwyż, a w zeszłym roku jego cena wynosiła 1200zł od każdej tony. Ale pamiętaj Drogi Czytelniku. Żywność będzie tanieć, a my żyjemy we wspaniałym kraju i mamy zajebistą gospodarkę.

19.03

Tymczasem pod Białorusią

Agrounia i obywatele Ukrainy protestują na granicy polsko-białoruskiej. Aktywiści chcą wstrzymać tranzyt towarów. Przed polsko-białoruskim przejściem granicznym w okolicy miejscowości Kukuryki trwa protest, w którym wzięło udział około 300 osób. Ich zdaniem towary dostarczane do Białorusi i Rosji drogą lądową wspierają inwazję na Ukrainę. Jak świat myśli, że sankcje są zajebiste i wszystko gra to zwykli ludzie pokażą zawsze gdzie są luki. Tak było u nas z zakazem handlu w niedzielę i tak jest z sankcjami na Rosję. Obecnie w naszym kraju kursuje około 5000 TIR-ów na blachach z Białorusi i Rosji. Mimo tego co zapewniają organy odpowiedzialne za cło i inne duperele nie są te TIR-y sprawdzane. Handel kontrabandą kwitnie. Podobnie zresztą jak ludźmi, ale o tym później.

Po Radzie Medycznej pora na

Opozycję. Donald Tusk i inni liderzy opozycji spotkają się z Mateuszem Morawieckim. Premier chce porozmawiać z liderami opozycji o sytuacji w Ukrainie i o pomocy dla uchodźców. Spotkanie ma odbyć się w poniedziałek o czym na bank napiszę w kolejnym wydaniu Tygodnika Szyderczego. Lider Platformy Obywatelskiej podczas sobotniego kongresu partii zapowiedział, że weźmie w nim udział. Ja chciałem tylko skromnie zauważyć, że już jedne osoby były, których miał się słuchać premier. Chodzi mi o Radę Medyczną, która miała doradzać w sprawie ruchów zapobiegających rozprzestrzenianiu się pandemii w naszym kraju. jak skończyli już wcześniej pisałem. Mam nadzieję, że spotkanie z opozycją nie jest tylko na pokaz i tym razem premier weźmie sobie do serca jakieś rady. Choćby ze dwie.

Komiczne jaja

Komiczne sytuacje dzieją się w najbardziej pojebanym miejscu jaki można sobie wymyślić na obecną chwilę. Rosyjscy astronauci przybyli na ISS. Uwagę przykuły kolory ich kombinezonów, bo cała trójka rosyjskich astronautów, którzy dotarli na Międzynarodową Stację Kosmiczną miała je żółto-niebieskie. Oczywiście jak kojarzysz te kolory z Ukrainą to masz rację. Astronauci dołączyli tym samym do dwóch Rosjan, czterech Amerykanów i Niemca. Komiczne jest to z jednego powodu. Nie mogą na tej stacji jedni bez drugich żyć, bo nawet powrót Amerykanina będzie na Rosyjskim statku. Natomiast kombinezony, które miały symbolizować wsparcie dla Ukrainy wyglądały jakby miały przypomnieć załodze, że Ukrainę już prawie mamy i może przyjść kolej na was. Symbol taki na 100% wywoła przytyki i słowne utarczki na tej stacji. Oby i tam się nie pobili aneksując kuchnię jako terytorium Rosji. Oczywiście w kombinezonie koloru żółtego, aby była podkładka, że to Ukraina.

20.03

Gruzowisko

Niedzielne informacje poświęcę w Tygodniku Szyderczym głównie na podsumowaniu walk w obronie Ukrainy. Nie ustają rosyjskie ataki na Mariupol i inne miasta. Rosjanie zostawiają po sobie gruzy i niesmak oczywiście. Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już 25. dzień, a na Mariupol dziś spadły kolejne bomby. Zaatakowana została szkoła artystyczna, w której schroniło się około 400 cywilów. Wcześniej Rosjanie ostrzelali w Mariupolu szpital położniczy i teatr dramatyczny. Podobnie jest w innych miastach wschodniej Ukrainy. Ogrom rozpierdolu jaki zostawiają Rosjanie jest przerażający.

Z drugiej strony

Ukraina utrzymuje pozycje obronne, a miejscami przechodzi do kontrataku. Jak już wcześniej wspominałem o Mariupolu jest to dobry przykład także i w tej informacji. Mimo przerzucenia dodatkowych sił i ostrzałów z okrętów wojennych Rosjanie wciąż nie są w stanie zdobyć tego miasta-twierdzy. Straty Rosjan są widoczne na każdym kroku i są to tysiące zabitych żołnierzy, w tym oficerów, czy generałów. Po ponad trzech tygodniach walk rosyjska armia wciąż nie jest w stanie zdobyć kontroli nad ukraińską przestrzenią powietrzną i naraża się na kontrataki. Duch walki tego narodu wciąż nie zgasł, a ja mam nadzieję, że prędzej zgaśnie ostatni ruski czołg z powodu braku paliwa.

Tygodniowa poprawka

Przybywa dzieci uchodźców z Ukrainy i jest ich już 700 tysięcy. Natomiast 75 tysięcy będących w wieku szkolnym już zapisano do szkół. Pojawiają się obawy, czy wystarczy nauczycieli ze znajomością języka rosyjskiego lub ukraińskiego. Jednak na pewno w innych zawodach też Ukrainki chcą pomagać. Jest tak na przykład wśród pielęgniarek i położnych, których na tą chwilę już się zgłosiło 49 do Ministerstwa Zdrowia. Lekarzy ponad dwa razy więcej podało swoje wnioski do przyspieszonej weryfikacji. Taka weryfikacja w trybie przyspieszonym jest możliwa dzięki specustawie. Jednak kij ma dwa końce, bo te pielęgniarki i lekarzy trzeba nauczyć naszego języka. A nauczycieli jest mało. Podałem tylko trzy zawody. A jak dobrze wiesz jest ich znacznie więcej.

Tyle w temacie.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak się domyślasz znowu byłem zmuszony do odstawienia leków, aby bez urazu na zdrowiu (w miarę) posłuchać “Wiadomości” specjalnie w celu wspomnienia o każdym ich pasku. Mam nadzieję, że jest to warte świeczki na koniec mi dasz “na kawę” parę groszy… które przeznaczę na leki.

Kościół

Pożegnanie Witolda Paszta.

Prof. Marian Zembala 1950-2022.

Kościół solidarny z ofiarami wojny.

Samochwała

Telewizja Polska pomaga uchodźcom.

PiS

Pomoc dla ofiar Rosyjskiego ludobójstwa.

Pomoc dla ofiar Rosyjskiego bestialstwa.

Wizyta, która może zatrzymać Putina. (Kaczyński/Morawiecki)

Pomoc dla ofiar Rosyjskich oprawców.

Polska wzmacnia suwerenność energetyczną.

Polska inwestuje w bezpieczeństwo.

Tarcza antyputinowska.

Polska pomaga uchodźcom wojennym.

Derusyfikacja Polskiej gospodarki.

Nie PiS

Wrogowie kościoła chcą podzielić naród.

Tusk w objęciach Rosyjskiej bestii.

EPP- Europejska Partia Putina.

Prorosyjska polityka Donalda Tuska.

Platforma przyjaciół Putina.

Kraj

Podaj rękę Ukrainie.

Trzeba oczyścić Polskę z reliktów komuny.

Śmierć zdrajcy. (Emil Czaczko)

Komunikat Narodowego Banku Polskiego.

Polka najpiękniejsza na świecie.

Bojkotuj sojuszników Putina!

Konsumenci bojkotują życzliwych Putinowi.

Świat

“Pożyteczni idioci” wyhodowali Putina. (Francja)

Dyplomacja zatrzyma wojnę?

Pożyteczni idioci wyhodowali Putina. (Niemcy)

Polska zajmie miejsce Rosji w G20?

Misja NATO – szansa na zatrzymanie rzezi.

Niemcy bagatelizują zbrodnie Putina.

NATO gwarantuje bezpieczeństwo Polski.

Zachodni biznes finansuje wojnę Putina.

Dyplomatyczna walka o niepodległość Ukrainy.

Rosja

Putin morduje Ukraińców.

Rosyjscy mordercy chcą zniszczyć Ukrainę.

Rosja poprosiła Chiny o sprzęt wojskowy?

Odebrać majątki Rosyjskim oligarchom!

Putin – zbrodniarz gotowy na wszystko.

Pterodolary napędzają agresję Rosji.

Zwykli Rosjanie budują imperium zła.

Luksusowy złodziej z Kremlowskiego gangu.

Rosyjscy bandyci mordują Ukraińców.

Putin odpowie za Rosyjskie zbrodnie.

Morderca Putin topi Ukrainę we krwi.

Trzeba zatrzymać Rosyjskie zbrodnie!

Rosja na krawędzi bankructwa.

Bandyta Putin morduje Ukraińców.

Szokujące dowody Rosyjskiego ludobójstwa.

23. Dzień zbrodniczej Rosyjskiej inwazji.

Rosyjscy bandyci zaatakowali Lwów.

Zbrodnie Rosjan do rozliczenia.

Coraz większe straty najeźdźców.

Ukraina

Ukraina odpiera bandycki atak Rosjan.

Europa solidarna z Ukrainą.

Kijów: życie pod ostrzałem.

Kijów przygotowuje się do szturmu Rosjan.

24. Dzień bohaterskiej obrony Ukrainy.

Terror Rosjan nie złamał Ukrainy.

Mariupol to dzisiaj miasto Ruin.

Tygodnik Szyderczy. Bonus

A właściwie kilka małych o których nie wspomniałem z racji braku miejsca. Mam nadzieję, że są istotne i poświęcisz wzrok, aby poczytać jeszcze kilka linijek tekstu.

Jadom na Radom

Info z wtorku brzmi następująco. Do Radomia jadom puste autobusy. Koniec informacji.

W porządku. Rozwinę myśl przewodnią tego newsa. Mianowicie chodzi mi o to, że do Radomia nawet uchodźcy nie chcą jechać mimo tego, że jest tam 2000 miejsc dla nich już przygotowanych. Mało tego z Radomia jest bliżej do Egiptu niż z Wrocławia. To i tak za mało, aby tam wylądować.

Wypad na granicę

Pojechałem wraz ze znajomym. Pojechaliśmy po dwie osoby do Korczowej, bo z tego przejścia najbliżej jest do Lwowa. To jest bardzo dobry moment, aby podziękować za wpłaty na PayPal w zbiórce, która trwała jakieś 3 godziny. W takim właśnie czasie udało się uzbierać 270 złotych, które z radością wydałem na towary potrzebne dla uchodźców zarówno tych dorosłych jak i dzieci. Zakupy zawiozłem do punktu recepcyjnego nieopodal granicy. Całość trafiła w ręce Punktu Pomocy Humanitarnej, gdzie dzielni wolontariusze ciężko pracowali w środku nocy.

Trafiliśmy tam o 1.30 w nocy i ku naszemu zdumieniu nie byliśmy tam sami. Pierwszą personą jaką poznałem był człowiek z Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Oczywiście jak on to ładnie powiedział był tam do koordynowania służb państwowych. Jednak przyznał mi się, że oni wcale nie dostali się na granicę “bo muszą” tylko dlatego, że wyznaczyli sobie dyżury i robią to z dobrej woli. Rząd jak mi to on powiedział nie robi zupełnie nic. I od tamtej pory mogę śmiało powiedzieć, że to co czytasz w internetach to prawda. Rząd spija tylko śmietankę z pracy ludzi dobrej woli. Nie będę wspominał o wolontariuszu Sebastianie, który tam był już 3 tygodnie i gdyby nie sprzątaczki z centrum handlowego by nawet nie miał się gdzie umyć. Tak działa nasz kraj.

To nie jest takie kolorowe

Jakby mogło się wydawać. Utwierdziłem się w przekonaniu, że handel ludźmi kwitnie w najlepsze. Jeden z wolontariuszy przyznał się do tego, że dwa dni wcześniej w tym samym miejscu gdzie ja się znalazłem doszło do kolejnej próby uprowadzenia kobiet. Holenderski bus po podjechaniu po uchodźców zaczął zabierać tylko i wyłącznie kobiety między 18-25 rokiem życia. Oczywiście ładniejsze i te bez dzieci.

Kolejnym faktem jaki mi przekazał niestety urzędnik państwowy jest to, że w samym Krakowie 74 dzieci już zostały same na dworcach. Jak przypuszcza się wszystkie kobiety, które zostawiły swoje dzieci na dworcu… zostały porwane w celu niewolnictwa seksualnego. To jest tylko Kraków. Reszty nie chciał mi zdradzić.

No i Cyganie

Od soboty już ich znów mniej lubię, bo poza tym iż zapierdalają czołgi to wciąż mają jakieś dziwne nawyki. Opierdalają na granicy samochody, okradają uchodźców i oczywiście robią burdy. Podobno są większą plagą niż szarańcza swego czasu w Chinach po masowym wybijaniu wróbli. Także w dupie mam, że zajumali kilka czołgów jak okradają Ukraińców z resztek ich dobytku. Bo czego Rusek nie zajebał to pewnie już Cygan wyniósł. Niestety. I właśnie dlatego jak możesz jakkolwiek pomóc to to zrób. Jakbyś się czuł/a w podobnej sytuacji będąc ruchaną/ym na każdym kroku przez wszystkich. Nawet Cyganów.

Inna bajka teraz

Mimo tego, że pomagam jak mogę i ile mogę nie wszystkie decyzje zależą tylko od mojej osoby. I tym samym trochę stopuje z zapędami pomocy. Chciałbym być jak przeciętna Miss World – chcę pokoju na świecie i pomóc wszystkim ludziom. Niestety nie jestem nią, bo właśnie dostała ten tytuł Karolina Bielawska. Chciałem zauważyć, że tytuły Miss World dla naszego kraju każdorazowo powiązane są z heroizmem i wielkimi sercami Polaków. W 1989 roku też tak było przy Kręglickiej. Przypadek?

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Tym samym chciałem powołać się jeszcze raz na heroizm. Tym razem na Twój i to, że docenisz moje starania przekazywania Ci najlepszych i TYLKO sprawdzonych informacji.

Chętnie pierdyknę sobie kawę, którą możesz mi postawić bez rejestracji czy podawania numeru karty o tutaj:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A jak darowizna (przyjmuję do miliona złotych) to w NOWYM MENU znajdziesz tę opcję. Tak czy siak Hulk będzie zadowolony. Chciałem tylko dodać, że już umie 3 sztuczki na poziomie bardzo dobrym, 1 sztuczkę na poziomie mistrz i jedną na poziomie dostatecznym. A co potrafi… o tym może na Fanpage’u?

Tymczasem pozostaje mi tylko standardowe:

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *