Tygodnik Szyderczy 9.05-15.05

Tygodnik Szyderczy 9.05-15.05

9.05

Dzień Zwycięstwa

Tygodnik Szyderczy rozpocznę od przypomnienia, że 9 maja to data bardzo ważna. Ruscy świętują właśnie Dzień Zwycięstwa, który u nas jest obchodzony dzień wcześniej z racji na strefę czasową. Z tej okazji Prezydent Ukrainy w 77. rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem odniósł się do trwającej obecnie walki ze złem. Dodał zresztą skromnie, że już wkrótce w Ukrainie będą dwa dni zwycięstwa, a ktoś nie będzie miał ani jednego. Mówił też, że zwyciężyliśmy wtedy, zwyciężymy i teraz. No oby, bo tyle wydań już wspominam o tej agresji, że niemal zapomniałem jak to fajnie jest cisnąć po winach Tuska czy tam wzroście Kaczyńskiego.

Tymczasem u nas

Pachnie mi to jakimś małym podstępem i mam dziwne wrażenie, że wykorzystają to niebawem Ruscy. Przed cmentarzem mauzoleum żołnierzy radzieckich w Warszawie setki osób protestowały w poniedziałek przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Mając tego pełną świadomość, ambasador Rosji pojawił się w tym miejscu, chcąc złożyć kwiaty. Został oblany czerwoną falą, kiedy tłum krzyczał “zbrodniarze”.

Ten dzień w Rosji

Obawiałem się tego, że w tym wydaniu przy tej dacie będę musiał napisać coś w chuj smutnego typu. No jebnął bombę atomową na Kijów lub ogłosił oficjalnie wojnę i powszechną mobilizację. Na szczęście jednak nic z tych rzeczy się nie stało. Władimir Putin dziś tylko kłamał, przemawiając na Placu Czerwonym i w sumie nie powiedział nic wartego odnotowania. Starał się zrobić z siebie ofiarę, że jacy to Ruscy są teraz biedni, bo bronią się tylko i takie tam. Najlepsza była jednak defilada, która od razu mi się kojarzyła z prezentacją sprzętu RTV i AGD. Niestety nic nam nie pokazali, bo pierw ogarniają prąd i wodę, aby zainstalować u siebie wszystkie fanty. Tymczasem w Donbasie trwa rosyjska agresja przeciwko ukraińskim cywilom, także tym rosyjskojęzycznym. 

10.05

Lewy to biedak

Nie lubię liczyć pieniędzy kogoś innego, bo to są jego hajsy zarobione czy tam ukradzione. Jednak policzyłem wyjątkowo ile miesięcznie orientacyjnie zarabia Lewandowski. Wyszło mi jakieś 9 358 466,99 złotych miesięcznie. Może dosłownie lizać buty Ziobrze, który po mojemu jest najdroższym ministrem na świecie. Funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego niesie za sobą duże konsekwencje. Oznacza między innymi milionowe kary i brak środków z unijnego funduszu odbudowy. W Sejmie cały czas trwają prace nad ustawą, która miałby zlikwidować Izbę, ale blokuje ją Solidarna Polska pod przewodnictwem Ziobry właśnie. “Praca” tego ziomeczka w naszym rządzie kosztuje nas w chuj więcej niż Lewy zarabia na kopaniu piłki. Może pora znaleźć nowego ministra, który będzie tańszy? A nie. Jednak to jest niemożliwe, bo PiS wtedy nie będzie miał większości w sejmie.

Marylin

A poświęcę ten dzień na pisanie o pieniądzach. Tygodnik Szyderczy od czasu do czasu musi zluzować i tak nie jechać po bandzie więc to będzie dobry moment, aby to zrobić. Chciałbym osobiście mieć tyle szmalu co nabywca obrazu na jednej z aukcji, a na tę chwilę nawet dobrze mi nie styka od wypłaty do wypłaty niestety. Jednak do rzeczy. Słynny portret Marilyn Monroe autorstwa Andy’ego Warhola został sprzedany za 195 milionów dolarów. Tym samym obraz Amerykanina stał się najdroższym dziełem sztuki XX wieku, jakie kiedykolwiek sprzedano na publicznej aukcji. 195 milionów dolców. No kurwa może zamiast pisać zacznę malować?

Dzwonek

No dobra. Może nie jest wart prawie 200 baniek, ale napiszę o nim w Tygodniku Szyderczym. Zajebali w małej miejscowości pod Poznaniem dzwon. W Chybach (Chyby) z dzwonnicy przy kościele skradziono 150-kilogramowy dzwon, który przetrwał zabory, dwie wojny światowe i PRL. No może przetrwał tyle złego, ale inflacja i spłacanie kredytów już go przerosły. Tak nami kierują w rządzie, że nawet zabytkowy dzwon znajdzie swoje drugie życie na złomie spłacając małą część jednej raty hipoteki. Nie popieram kradzieży, jednak czuję, że niebawem będzie się działo takich akcji coraz więcej. Niech jeszcze Glapiński pofruwa trochę jako Jaszczomp nad naszym hajsem.

Autor poszukiwany.

11.05

Farba

Producenci farby właśnie w ostatnich dniach zacierają ręce, bo zapotrzebowanie na czerwoną farbę jest ogromne. No obłowią się skubani. Chodzi o to, że dwa dni po tym, jak ambasador Rosji w Polsce został oblany czerwoną farbą w Warszawie przez osoby protestujące przeciwko wojnie w Ukrainie, w Moskwie do MSZ został wezwany polski ambasador. Także dziś grupa kilku osób oblała czerwoną farbą tablicę polskiej ambasady w Rosji. Jestem niezmiernie rad, że zaznaczają nam nasz budynek naszym narodowym kolorem. Niech ich ktoś pokieruje, że u góry ma być kolor biały jeszcze i mamy flagę. Zero nadzoru jak zwykle w Rosji, a niebawem zapewne zaczną ginąć na Ukrainie drabiny, aby sięgnąć wyżej i białym pierdolnąć.

Oni dostaną więcej

Jakoś w tym wydaniu wyjątkowo dużo się kręci dookoła pieniądza. Ukraińcy liczą, że szalę na ich korzyść przechyli kolejny pakiet pomocy finansowej od Stanów Zjednoczonych. To niemal 40 miliardów dolarów, a Izba Reprezentantów powiedziała już “tak”. Teraz czas na ich Senat. Dlaczego dostaną więcej pieniędzy od USA niż my mamy zaplanowane? Ponieważ w budżecie na 2022 polski rząd zapisał 57,7 miliardów na wojsko… ale złotych. Złotówka nadal nie jest droższa od dolara skromnie tylko przypomnę Ci Drogi Czytelniku.

Smog

W sumie dawno nie było nic o Krakowie, a skoro już mam coś napisać o tym mieście to zatrzymam się przy smogu. Jebany nie dość, że sam uczula, to jeszcze potęguje działanie innych alergenów. Do całej listy jego grzechów krakowscy naukowcy właśnie dorzucają kolejny. Smog wzmacnia alergie. Tymczasem część gmin osłabia antysmogową tarczę. A bo gaz jest drogi, a bo idzie nam gorzej niż się spodziewaliśmy z tą wymianą i takie tam wymówki. Ważną informacją jest to, że właśnie ku ogólnemu zdziwieniu właśnie naukowcy z Krakowa badają tak skrupulatnie smog i jego skutki. Przypadek? Ci sami nawet udowodnili, że pyłki w ich mieście są bardziej agresywne niż pyłki ze wsi. Mają one większe stężenie białka odpowiadającego za alergię. Nie- jak na tę chwilę nie gryzą ich pyłki i nie ujadają wściekle.

12.05

G(k)lapa

Ostatnio spodobało mi się zdrobnienie na jakie wpadłem niechcący naszego prezesa NBP. Nie mam dobrych informacji, a zanim o tym napisałem mój portfel skomlał jak zbity pies. Mianowicie sejm zdecydował, że Adam Glapiński zostanie prezesem Narodowego Banku Polskiego na drugą kadencję. Za głosowało 234 posłów, przeciw było 223. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Adam Glapiński pokieruje Narodowym Bankiem Polskim przez kolejne sześć lat, choć słowo “pokieruje” pasuje tutaj jak parasol w dupie. Szyderca uczy i bawi teraz. Prezes NBP musi być apolityczny i zrzeka się wszelkich koneksji z rządem. Oficjalnie to tak wygląda, a rzeczywistość udowadnia, że to chore mrzonki są. Dzień przed głosowaniem Glapiński odwiedził warszawską siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. Zapewne, aby im powiedzieć iż wypina się na nich i teraz będzie robił im pod górkę. Kurwa nie sądzę.

Serią lecą

Skurczybyki lecą serią na posiedzeniu sejmu dzisiejszego dnia. Sejm niespodziewanie wybrał w czwartek spośród sędziów 15 nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa. Głosowania w tej sprawie początkowo nie było w czwartkowym harmonogramie. O wprowadzeniu go poinformowała przed rozpoczęciem głosowań marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybór nowych członków budzi wątpliwości, ponieważ ustrój KRS został przez PiS zmieniony tak, że jej członków sędziów nie wybierają inni sędziowie, lecz posłowie. Podejrzewam, że to nie był przypadek i na posiedzeniu w ich siedzibie dotarli się też w tej sprawie. Ciekawy jestem ile nas ta przyjemność będzie kosztować wyboru sędziów przez posłów.

Fuck off

Fuck off to taki znany na całym świecie gest wykonywany dłonią w celu pokazania drugiej osobie jak bardzo i jak szybko ma spierdalać. Intensywność gestu zależy od dynamiki i sposobu pokazania środkowego palca. Zajebiście zrobili go właśnie w Finlandii, która to bardzo ochoczo pokazała “fucka” Rosjanom. Mianowicie NATO może rozszerzyć się o dwa kolejne państwa – Finlandię i Szwecję. Fiński premier oraz prezydent we wspólnym oświadczeniu napisali, że “Finlandia powinna ubiegać się o członkostwo w NATO możliwie jak najszybciej”. Decyzję musi jeszcze przegłosować fiński parlament, który nie jest tak porąbany jak nasz i pewnie to zrobi. W Szwecji dyskusja nadal trwa, ale sądząc po sytuacji także będą się ubiegać o dołączenie do wspólnoty. Tym oto sposobem Rosja będzie mogła pomarzyć tylko o zdobyciu choćby centymetra kwadratowego któregoś z tych krajów. Biden już o to zadba.

13.05

(O)Rzecznik

Nasz kochany i najlepszy (jakiego mamy) rzecznik rządu Piotr Müller ogłosił, że strona Polska zawarła z Komisją Europejską porozumienie, jeśli “chodzi o treść kamieni milowych w KPO”. Jego zdaniem to oznacza, że w ciągu kilku-kilkunastu dni powinno dojść do formalnego zaakceptowania Krajowego Planu Odbudowy. Podczas briefingu prasowego w Ustce Müller był pytany, co dokładnie jest w kamieniach milowych uzgodnionych z Brukselą i czy polski rząd zobowiązał się w nich do przywrócenia sędziów. Rzecznik rządu oznajmił, że kamienie milowe w ramach KPO zostaną upublicznione w momencie formalnego zatwierdzenia dokumentu przez Brukselę. Wyczuwam w tym wszystkim jakiś kolejny wałek, który jest albo propagandą szytą grubymi nićmi, albo totalną ściemą wysłaną do Komisji Europejskiej, aby tylko się im hajs zgadzał w budżecie. Nawet jak teraz dostaniemy te pieniądze to i tak jesteśmy w czarnej dupie.

W dupie ponieważ

Główny Urząd Statystyczny podał, że inflacja w kwietniu wyniosła 12,4 procent rok do roku. Bardzo mocno podrożały mięso, masło, usługi hotelowe oraz ceny w restauracjach. I wcale mnie to nie dziwi, bo widzę jako przeciętny obywatel co się dzieje w sklepach. Ostatnio jak wchodziłem do marketu zastanawiałem się czy mam dychę w banknocie, aby wózek zabrać.

Na szczęście moje obawy jeszcze się nie sprawdziły co wiążę z tym, że materiały drogie są w sklepach i ciężko za małe pieniądze będzie zmodernizować te wszystkie wózki, aby łykały dyszkę zamiast 5 złotówki. Jednak faktem jest to, że ceny rosną i to w takim tempie, że nawet bambusy im zazdroszczą w moim domu. Niebawem każdy wyborca PiS-u przekona się, że te 500zł co dostaje od “rządu” to nie ten sam szmal co na początku. Wartość jego spada z miesiąca na miesiąc. Teraz mając 500 złotych możesz kupić mniej niż połowę towarów tych co kilka lat temu.

Homofobia

Mieszkamy w zajebistym państwie, gdzie każdy sebix, który ma wytatuowaną kotwicę Polski Walczącej nie wie nawet ile trwało powstanie i kim byli jego dowódcy. Natomiast bardzo dobrze spuszczają oni wpierdol osobom homoseksualnym, które notorycznie na każdym kroku są zastraszani i szykanowani. Dlatego właśnie Polska po raz trzeci z rzędu wypadła najgorzej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o równouprawnienie osób LGBT+. W rankingu organizacji ILGA-Europe zajęliśmy zaszczytne 44. miejsce. Gorzej od Polski w Europie wypadają tylko Białoruś, Rosja, Armenia, Turcja i Azerbejdżan. Tak. Żadne z tych krajów nie jest w Unii, a ta teoretycznie ma na celu równouprawnienie każdej ideologii, wierzenia i takich tam. Kiedyś była nawet sprawa opisywana w Tygodniku Szyderczym o gminach wolnych od LGBT+ i aferze dookoła tego.

14.05

Marsz

Skoro już napisałem o tym rankingu to warto, abym kontynuował temat. Dziś już po raz 11. przez Łódź przeszedł Marsz Równości. W tym roku impreza ma zwrócić uwagę na sprawy osób BTQ+ czyli biseksualnych i queer. Jak mówią organizatorzy, chcą “wspierać w ten sposób osoby BTQ+ w poszukiwaniu i umacnianiu swoich tożsamości oraz wzmacniać osoby o zróżnicowanych orientacjach psychoseksualnych i tożsamościach płciowych”. Potrzeba takich akcji nawet co miesiąc w każdym większym mieście, bo skala problemu jest naprawdę ogromna. Każdy człowiek jest równy i nie ważne czy to lewak, pisior, wierzący, ateista, heteroseksualny czy też homoseksualny. Nie stawiaj siebie nigdy ponad kogoś Drogi Czytelniku. Piszę to jako dobra rada, a nie drogowskaz. Każdy ma swoje sumienie.

Putin

Często słyszę i widzę teoretyczne “dowody” na to, iż Putin to już jest dawno w piachu, a jego rolę odgrywa teraz tylko sobowtór. Nie potwierdzę tego, bo nie posiadam takich możliwości i finansów, ale śmiało mogę napisać o aktualnej sytuacji. Wojna w Ukrainie wchodzi w trzecią fazę, a Rosjanie starają się utrzymać to, co zdobyli. To oznacza, że na razie nie ma mowy o przełomie. Chyba, że losy inwazji nie rozstrzygną się na froncie, bo szef ukraińskiego wywiadu mówi, że w Rosji zaczął się przewrót, a sam Putin jest ciężko chory. Wcale się temu nie dziwię, bo jakby mi zamknęli Burger Kinga jak tam Maczka na tak długi okres to sam bym pod sejm poszedł i wyciągnął za fraki sprawcę tego incydentu.

Dąb

Nawet o drzewo może być spór w naszym kraju. W sumie panu Andrzejowi się nie dziwię, bo tez bym się wkurwił jakby mi na mojej działce drzewo nazwali Zdzisław i oznajmili iż jest to pomnik przyrody. Oczywiście wszystko to bez jego wiedzy się odbyło. Teraz trochę jaśniej. Na działce pana Andrzeja w miejscowości Łuniew rośnie stuletni dąb. Mieszkańcy gminy złożyli wniosek, aby oficjalnie uznać drzewo za pomnik przyrody i ten wniosek przeszedł. Wtedy pojawiły się komplikacje, bo dąb miał nosić imię według nich Zdzisław. Na szczęście władze gminy uznały wniosek pana Andrzeja i dąb nie jest już Zdzisławem, a Alojzym. Tak właśnie miał na imię ojciec właściciela działki, który to drzewo w 1932 roku posadził. Tak – dobrze liczysz wychodzi 90 lat, ale wsadzał drzewo 10-cio letnie. Niech mi ktoś tylko mojego Brajanka nazwie jakoś inaczej to porozmawiamy inaczej. Fikus jest duży, ale nie nadaje się na pomnik przyrody.

15.05

Kurde

Kurdowie znaczy się. Jak już wcześniej wspomniałem jest szansa na pokazanie środkowego palca Putinowi zawijając Fińskie i Szwedzkie włości pod wspólne skrzydła NATO. Otóż taki chuj jak Bolka trampki, bo Turcja niezbyt chce się zgodzić na taką opcję. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że oba te kraje oferują schronienie dla organizacji terrorystycznych i Ankara nie podziela pozytywnego zdania na temat możliwego przystąpienia tych krajów do NATO. Sprzeciw Turcji mógłby zablokować ich wejście do Sojuszu, ponieważ rozszerzenie organizacji wymaga jednomyślnej zgody jej członków. Według niego Szwecja stała się domem dla Partii Pracujących Kudystanu i innych grup terrorystycznych. Oczywiście dodał, że nie patrzą pozytywnie na ich członkostwo w NATO. Niby miało być elegancko, a kurde Kurdowie się wmieszali niechcący.

Buffalo

Dobra. Tych informacji wyjątkowo nie lubię podawać w Tygodniku Szyderczym, ale niestety dzieje się to opisuję. Jak twierdzą amerykańskie służby to była rasowo umotywowana ekstremalna przemoc. Doszło bowiem do ataku gówniarza w Buffalo w stanie Nowy Jork. Napastnik w supermarkecie i na parkingu otworzył ogień do znajdujących się dookoła czarnoskórych ludzi. Zginęło co najmniej 10 osób, a trzy zostały ranne. Sprawca to 18-letni gnojek uważający się za rasistę, nazistę i antysemitę. Ubrany był jakby szedł na wojnę, ale na szczęście już został aresztowany i błyskawicznie postawiony przed sądem. Grozi mu kara dożywocia bez prawa łaski. Ja dodatkowo bym mu jeszcze kutasa uciął i prądem na krześle potraktował. Jak można być takim idiotom, aby odbierać komuś życie w imię własnych, chorych zasad.

Rowerkiem

Rowerkiem to lepiej nie jechać jak się najebie. Kiedyś (za moich czasów) można było śmiało wsiadać na rower, aby nie popierdalać autem i kogoś przypadkowo nie potrącić. Bezpieczniej, a jak policja złapała to tylko powietrze z opon spuścili i kazali prowadzić rower. Takie zajebiste czasy były. A teraz już nie wsiądziesz, bo albo zabiorą prawko, albo dadzą srogi mandat. Niby tylko na dwóch kółkach, ale mandaty za niektóre wykroczenia jak w przypadku samochodu. Zmieniony taryfikator nie ma litości dla pijaczków rowerowych, którzy mogą dostać mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Słono może kosztować też spowodowanie kolizji czy łamanie zakazów.

W błogim najebaństwie był między innymi rowerzysta z Pińczowa w województwie świętokrzyskim, któremu policja wystawiła mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Okazało się, że 43-letni rowerzysta ma w wydychanym powietrzu 2,9 promila alkoholu i może nie jest to rekord, ale już wystarczająco dużo, aby pozbyć się hajsu w wysokości raty kredytu z portfela. Policja natomiast trąbi o tym, że w pierwszym kwartale złapali 19 tysięcy rowerzystów po alkoholu i jest to o tysiąc więcej niż w poprzednim roku. Świat zmierza w złą stronę.

Zbieram na alkomat…

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak co wydanie tak i tym razem już po raz 38. spotkałem się z wyzwaniem oglądania tygodniowego zbioru propagandy nadawanej przez TVP. Doceń to. Toss a coin to your Włóczykij?

Kościół

Prof. Waldemar Paruch 1964-2022.

Maryna Miklaszewska 1947-2022.

Zamach na zlecenie KGB? (Jan Paweł II)

Ignacy Gogolewski 1931-2022.

Jerzy Trela 1942-2022.

Samochwała

O 21:00 startuje Eurowizja 2022!

Muzyczny konkurs, który oczarował świat.

Krystian Ochman walczy o finał Eurowizji.

Biało-Czerwoni reprezentanci. (Eurowizja)

Droga na muzyczny szczyt. (Eurowizja)

Krystian Ochman zaśpiewa w finale Eurowizji.

Finał konkursu piosenki Eurowizji o 21:00.

Największa muzyczna scena Świata.

PiS

Coraz większe Polskie okno na świat. (Mierzeja)

Podziękowanie za pomoc w czasie pandemii.

Pomoc dla ofiar zbrodni Putina.

Pomoc dla ofiar przestępstw.

Wakacje dla bohaterów naszej wolności.

Państwo pomoże kredytobiorcom.

Fundusz wsparcia sił zbrojnych.

Dodatkowe środki na zielone enklawy.

“Supermocarstwo Humanitarne”. (IPN)

Polskie magazyny pełne gazu.

Polskie służby gotowe na zagrożenia.

Państwo nie może być “Nocnym Stróżem”.

Adam Glapiński wybrany na drugą kadencję.

Polacy zapłacą niższe podatki.

Porozumienie ws. Krajowego Planu Odbudowy.

Odpowiedź na gospodarczą agresję Putina.

NATO gwarancją bezpieczeństwa.

Rodzina w centrum uwagi.

Jutro koniec stanu epidemii w Polsce.

Nie PiS

Rosjanie o Tusku: Nasz człowiek.

Kraj

Bezcenna kolekcja wróciła do Polski.

Na straży Polskich granic.

Epidemia cukrzycy.

Znany chirurg zatrzymany przez CBA.

Polskie skarby do odkrycia.

“To co robi Polska to więcej niż pomoc”.

Świat

Mołdawia zagrożona Rosyjską agresją.

Niepraworządny komisarz sprawiedliwości.

Rekordowy portret Marilyn Monroe.

NATO najlepszą obroną przed Rosyjską agresją.

Unijna jednomyślność zapisana w traktatach.

Rewolucja w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Państwa NATO są bezpieczne.

Niemiecka polityka pomogła Putinowi.

Pierwsze takie zdjęcie w kosmosie.

Deficyty Europejskiej solidarności.

Francuska troska o wizerunek Putina.

Bruksela pozwala omijać Unijne sankcje.

Ukraina

Ukraińcy walczą z Rosyjskimi bandytami.

Ukraińskie bohaterstwo i Rosyjska hańba.

Ukraina broni się przed bandytami z Rosji.

Ukraińska armia obroniła Charków.

Azowstalskie cyborgi.

Podziękowanie po Ukraińsku.

Polska broń zdaje egzamin.

Ukraiński kurs na zachód.

80 dni Rosyjskiej napaści.

Ukraińcy wracają do swojej stolicy.

Rosja

Putin to morderca, Rosjanie to bandyci.

Dyktator przykryty kocem.

Rosja państwem terrorystycznym.

Barbarzyństwo kontra heroizm.

Kolejne dowody Rosyjskich zbrodni.

Rosja w ślepej uliczce.

“Strategiczna porażka Rosji jest oczywista”.

Sankcje za zbrodnie.

Rosjanie dumni ze swoich zbrodni.

Putin chce wywołać kryzys żywnościowy.

Niskie morale, wysokie straty Rosjan.

Świat się zmienia, Rosja nie.

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

W podsumowaniu mam mało takich dupereli, które tutaj się nadają. Ale spokojnie w tym tygodniu tez jakiś bonusik jebnę. Na początek skupie się może na wydarzeniu Tygodnia ogłoszonego dumnie przez Kurskiego i spółkę.

Eurowizja

Czego bym nie napisał i tak uderzę pięścią w stół, a jakieś nożyczki mi się otworzą. Sposób dobierania zwycięzców w tym konkursie jest mniej pojebany niż dobór ministrów w naszym kraju. Jednak o nich później. Teraz się skupmy na wydarzeniu muzycznym, które wywołało tyle emocji co (teoretyczny) mój występ w Jeziorze Łabędzim. Pierw dojebali sędziowie z Ukrainy, którzy dali nam całe zero punktów podczas gdy nasi sędziowie jebli im maksa. No to spoko ziomeczki jakoś to poszło. Na szczęście widzowie z tego kraju już się poprawili i dali nam największą ilość punktów. Umknęło to jednak Jakimowiczowi, który śmiało prawił te swoje wyprane dyrdymały nie wiedząc, że pierdoli od rzeczy.

Na tym jednak nie koniec. W swojej wypowiedzi wytknął koleżance, że niepotrzebnie “ubolewa” nad losem Ukraińców, którzy muszą płacić w ZTM w Trójmieście i że jest ciekaw, czy teraz kontrolerzy po tym “nietakcie” nie będą wystawiać jeszcze więcej mandatów.

Kuriozalna opinia najwyraźniej mocno zdziwiła gospodynię programu, bo próbowała ukrócić wywody wyraźnie nakręcającego się prezentera.

– Ja proponuję jednak wykazać więcej zrozumienia dla sytuacji Ukraińców, a są w tragicznej sytuacji. I to, że wygrali to oznaka wielkiej solidarności z tym krajem. Bo na tym też to polega, nie tylko na punktach, nie tylko na rankingu, nie tylko na konkursie – skwitowała.

Jakimowicz nie dawał jednak za wygraną i wzburzony wtrącił na koniec: – Aha, to może mamy ich jeszcze przeprosić za to, że nie dostaliśmy od nich żadnego punktu?!

Taki oto upadek zanotowano.

Ministertwo

Następnie o wspomnianych już ministrach. W sumie to o ministrze, który po ostatnich głosowaniach będzie zajebisty. Pierdolę od rzeczy jak Jakimowicz – wybacz.

Okazało się bowiem, że Janusz Kowalski będzie najlepszym ministrem czegokolwiek i gdziekolwiek. Nie. Nie robię sobie jaj i dostanie stołek gdzieś w ministerstwie i nie jest na tę chwilę ważne w jakim. Mało tego ten mój ulubieniec ostatnimi czasy odjebał akcję życia w programie TVP “Woronicza 17”.

Będąc gościem tego show wraz z innymi osobami doprowadził do lawiny śmiechu większości taką oto wypowiedzią:

– Cieszę się, że mój serdeczny kolega siedzi po mojej lewej stronie (Paweł Mucha), po prawej również przedstawiciel (Dominik Tarczyński z PiS) bardziej radykalnego skrzydła, bo Solidarna Polska jest jednak ugrupowaniem umiarkowanym… – powiedział w pewnym momencie Kowalski Nawet Michał Rachoń nie wytrzymał. Na szczęście jedna się znalazła w studiu, która jebła ripostą z której nawet ja byłbym dumny.

– Panie pośle, to nie prima aprilis, to już było – skwitowała wypowiedź Żukowska.

Podsumowanie

Takim oto Priuma Aprilisowym żartem Kowalskiego zakończę to wydanie Tygodnika Szyderczego. Pozostaje mi podziękować za to iż mogłem zrobić to już po raz 38 specjalnie dla Ciebie. Aby każdy z nas był na bieżąco z tym co ważne i istotne.

Ja nadal mogę liczyć na Ciebie, abyś pomógł mi to robić zawodowo dlatego tradycyjnie pora na akcję żebrania na kawę o tutaj:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostając moim patronem, który niebawem otrzyma tajne wejścia do tajnych sekcji strony. Program jest nowy, ale mam nadzieję, że się coś tam na “cukierki” uzbiera.

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *