Tygodnik Szyderczy- 06.09-12.09

Tygodnik Szyderczy- 06.09-12.09

06.09

Tygodnik Szydeczy jak zwykle ostatnimi czasy na posterunku. Dziś Talibowie ogłaszają, że właśnie cały Afganistan jest pod ich jurysdykcją. Skubani podbili nawet tereny, gdzie ZSRR się wycofało. Przykre, ale zrobili to z technologią krajów, które tam stacjonowały… w tym naszą.

Skoro już o Talibach. Debata w sejmie na temat stanu wyjątkowego. Cyrk na kółkach, który do niczego nie prowadzi. Za nasze pieniądze oni się kłócą i robią szopkę.

Jednak trzeba się cieszyć, ze żyjemy w takim wspaniałym kraju. W Białorusi ludzie z opozycji rządowej (w tym tacy jak ja, którzy opisują sytuację bez różowych okularów) podczas ostatnich dziesięciu lat panowania Łukaszenki mieszkają w więzieniach. Jak policzono 659 osób działaczy robi wino z keczupu i chleba w celach… o ile dostają chleb i keczup.

Nasz najlepszy (bo jedyny) Premier Morawiecki w RMF FM wypowiedział się na temat mediów innych niż TVPiS. “To nie są wolne media- to są wolne żarty”. Kto wybiera takich ludzi?

I cóż, że nie ze Szwecji.

07.09

Poprzedni dzień zakończyłem wypowiedzią premiera, więc następny zacznę od prezydenta. Nasz generator memów zapowiedział, że zawetuje ustawę Lex-TVN. Mam nadzieję, że chociaż nie będzie robił z gęby szmaty, bo tę mam już w memach zaklepaną dla innego polityka.

Zawitam do wschodnich granic. Tam jak wiadomo jest stan wyjątkowy, a rząd zapowiedział rekompensatę strat finansowych przedsiębiorstw turystycznych. 65% z trzech ostatnich miesięcy to kwota jaką dostaną za tą szopkę. Lepsze te 65% z letnich miesięcy jak klepanie biedy. Wnioski podobno już do pobrania, wypłaty będą jak tylko PiS wygra wybory.

W zeszłym tygodniu huragan Ida spustoszył wschodnie wybrzeże USA. Tego dnia Joe Biden stwierdził, że polata sobie i posprawdza co i jak. Kurde nasz prezydent takich wycieczek nie robi. Hajs się zgadza.

Tydzień bez policyjnych akcji? Pewnie, że nie. Tygodnik Szyderczy zanotował tego dnia we Wrocławiu film, który przedstawia jak nie łapać złodziei. Patrol w suce przyjechał złapać ludzi, którzy okradli sklep… Jest jednak skaza. Nie złapali złodziei, a Ci uciekając prawie potrącili dziecko w wózku razem z jego ojcem. Skończyło się na odjechaniu, strzale ostrzegawczym i filmiku w necie.

Na koniec zostawiłem sobie wybory w Rosji. Jak ujebać kilka punktów opozycji? Do kandydata dodaj dwóch podobnych o tym samym imieniu i nazwisku. Zawsze ktoś może się pomylić. Trzech Borysów Wiszniewskich czy trzy Natalie Michajłowe. Kurde jak niewiele trzeba, aby w wyborach być najlepszym. A nasi wciąż kombinują. jakby było trzech Jarosławów Kaczyńskich to na bank wyborca PiS by oddał głos na błędnego.

Już niebawem u nas także wybory…

08.09

Tygodnik Szyderczy odkopał zombie. Nie to tylko Terlecki, który na forum gospodarczym podczas panelu mówi wyraźnie o drastycznych rozwiązaniach z Unią. Jedyne co może rozwiązać drastycznie to buty o ile słoma mu nie przeszkadza.

Zresztą na tym samym forum gospodarczym znaleziono pazia Łukaszenki, który w najlepsze sobie wszystko notował, aby donieść swojemu panu. To tak samo jakbym ja kręcił się po katedrze… a nie sorki tam głównie pedofile.

Rada ministrów klepła Polski Ład. No niby fajnie, ale od tego do wdrożenia w życie jest droga długa. Tak długa droga ja moja do baletu.

Od 1000 do 1400 zł podniosą wartość dobo-karetki. Taki oto odzew na strajk i zamieszanie ratowników medycznych. To tak samo jakby twojemu szefowi dali premię za twoją pracę.

Tego samego dnia jeden Sasin tłumaczy, że podwyżka cen prądu jest nieunikniona. Kurde i znowu będzie trzeba kraść prąd ze słupów (patent napiszę na priv za skromną opłatą).

13 Listopad 2015 rok to data, która zapadła Francuzom w pamięci. Dziś zaczyna się największy proces karny w teraźniejszej historii tego kraju. 130 ofiar śmiertelnych po zamachach spowodowanych przez Państwo Islamskie i tylko jeden zbrodniarz, który przeżył i właśnie jest sądzony. Ciekaw jestem wyniku tej rozprawy.

Kontynuując temat islamistów to ogłoszono nowy rząd w Afganistanie. Najciekawszy jest minister spraw wewnętrznych, który dla FBI wart jest 10 milionów dolarów. Kurde transfery jak w najlepszych klubach piłkarskich świata.

I życie nabiera sensu.

09.09

Lekko ponad tydzień nauki i już zaczynają się zdalne nauczania. Jeżeli jedno dziecko w klasie jest chore to cała klasa solidarnie uczy się z domu. Jak ktoś z antyszczepionkowców wierzył, że dzieci będzie miał w szkole to był w błędzie.

Polityka lizania sobie dup z Węgrami w kolejnej odsłonie. Andrzej Duda u naszych bratanków mówi jaki to cudowny płot jest i jak on jest ważny. Trochę mi to kojarzy się z Kargulem i Pawlakiem.

Prezes NBP mówi o najwyższej inflacji od 20 lat. Tak ma być i stóp procentowych nie podnoszą. Może w zamian chociaż umyją stopy doradczyniom wartym po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie?

Żebyś nie pisał, że ja tutaj tylko o polityce to zmienię temat. Jest sobie pszczelarz w Polsce, który miał przy ulach krzaki marihuany. Niby nic takiego- przecież może się wyprzeć tego. Jednak ten przyznał do 25 krzaków i tłumaczył, że pszczołom jest lepiej jak mają zioło obok uli. Ja na to za dzieciaka nie wpadłem.

Cenny ten miód. Taki holenderski.

10.09

Morawiecki to taki polityk, który ma talent do pokazywania się tam gdzie go nie chcą, a nie pokazuje się tam gdzie powinien być. Dzięki jego olewaniu strajkującą służbę zdrowia powstanie kolejne “Białe miasteczko”. Też bym się wkurzył jakbym był odpowiedzialny za rozmowy z rządem o służbie zdrowia, a głowa rządu w tym czasie by się chwaliła jaką to my ją mamy dobrą. To jest dopiero herezja.

Cykliczne manewry wojskowe “ZAPAD” wystartowały. Ludzi tyle co w całej Gdyni, czołgów 290 sztuk, 240 dział i tylko 15 okrętów. Jakby chcieli to wpadli by do Polski i zgarnęli tą siłą rażenia wszystkie strefy wyjątkowe bez najmniejszego problemu. Dobrze, że mieszkam na zachodniej części naszego kraju.

Spokojnie, spokojnie. My też odpalamy swoje manewry “RYŚ” a w nich garstka maszyn bojowych i całe cztery tysiące żołnierzy. Niech wróg drży przed naszą potęgą.

Mamy strajk medyków więc czemu nie prokuratorów? Też zastrajkują a jeden wybrany przez Ziobrę paraduje sobie jako nudysta przed 12.00 najebany w Świdnicy. 38 lat a tyle fantazji w głowie. Nie napiszę, że my swego czasu po Giżycku tak nie biegaliśmy, bo bym skłamał. Jak dobrze, że żyłem w czasach bez internetów.

tygodnik szyderczy
Albo ten, któremu kolega nie opowiadał…

11.09

Potrzeba reform, zarobki mają być godne. To jedne z postulatów służby zdrowia. Nie chcą dużo, nie chcą mało. Białe miasteczko hula w najlepsze, a ja skromnie popieram to jak olewają tych ludzi. Mam nadzieję, że jak kiedyś zachoruję to nie będzie mnie do szpitala wiózł medyk, który za kółkiem spędził już w danym miesiącu 300 godzin.

Ten dzień jest dość szczególny. 20 lat wcześniej tego właśnie poranka chwilkę przed 9.00 pizgnął pierwszy samolot w WTC. Tak zaczął się dramat na Manhattanie, który ja pamiętam wybitnie. Mimo, że to było tyle lat temu dobrze wiem jak się dowiedziałem, jak zareagowałem i jak to przeżywałem. A ty?

Suski natomiast w tym samym czasie jak kraj patrzy ponownie na USA i uroczystości pierdoli o okupacji brukselskiej. Bez kitu zaczynam zbierać na czołg. Jak można nie mieć ani krztyny instynktu samozachowawczego i mówić coś bez zastanowienia. Chyba, że tutaj chodzi o to, aby stać się bohaterem memów. Nie trzeba panie Suski tak się starać. Wystarczy się najebać.

Ten dzień nie należał do wesołych dla uczestników Rajdu Śląska, gdzie podczas wypadku zginęła pilotka. Swoją drogą była ona żoną kierowcy sportowej Hondy. To niby nie jest nic takiego, ale musimy pamiętać o tym, że uprawiając sporty ekstremalne, czy też wyścigowe takie rzeczy są wpisane w ryzyko.

tygodnik szyderczy
A jest spora szansa, że nie jesteś Kubicą…

12.09

Joe Biden zapowiadał i właśnie rząd USA zaczyna odtajniać dokumenty w sprawach dookoła WTC. Czekam tylko jak nasza telewizja publiczna poda do wiadomości, że zamachy na dwie wieże były winą Tuska.

Jak Andrzej Duda składa coś innego niż śmieszne zdania to chodzi zapewne o kwiaty. I właśnie w dzisiejszym dniu podczas całej tej afery z beatyfikacjami Wyszyńskiego i Matki Róży nasz prezydent zakręcił się dookoła grobu Prymasa Tysiąclecia.

Maski włóż! Tak pewnie rząd by reklamował maseczki szyte w ramach programu “Polskie Szwalnie”. Problemem jest to, że szwalnie nie działają, materiał już jest po terminie, a firmy zarządzające tymi liniami produkcyjnymi to “krzaki”. Kto na tym zarobił? Jak czyta to któryś z polityków partii rządzącej to ja chętnie też bym dla was jakiś biznes otworzył. Dyskrecja gwarantowana przez wydawcę Tygodnika Szyderczego.

tygodnik szyderczy
Ciekawe kto na tym się dorobił… i dlaczego to nie jesteśmy my.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Podzielmy ten zestaw dopalaczy na mniejsze działki. Takim oto zdaniem Tygodnik Szyderczy w te radosne dni rozpocznie zestawienie zbioru informacji nadawanych z naszych kieszeni.

Kościół

Zmarł Zdzisław Sochacki- ksiądz prałat w wieku 67 lat opuścił groby Kaczyńskich. Był tak wielkim księdzem, który podtrzymywał nagrobki wawelskie w najlepszym porządku. I oczywiście 3/4 wiadomości w niedzielę było o beatyfikacjach.

Samochwała

Polacy kochają seriale TVP, a Opole to wielki sukces polskiej muzyki. Kurski chwali się ofertą sportową Telewizji “Publicznej”. Blisko trzydzieści programów na temat Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży to znak dla nas w którą stronę mamy iść.

PiS

Koronakryzys to przeszłość dzięki PiS. Rząd przyjął już ostateczny wizerunek podatkowy w ramach “Polskiego Ładu”. Ten sam program ma następnie na celu podniesienie wynagrodzenia w służbie zdrowia. Angela Merkel spotkała się z Morawieckim, który grzmiał na temat Nord Stream 2. Ten projekt to zło.

Nie PiS

PO chciało przyjmować migrantów za swoich rządów, a PiS zawsze mówi stanowcze nie. Trwa festiwal brukselskiej hipokryzji wraz z opozycją. Donald Tusk zmienia narrację pod wpływem polityków z Europy, a co za tym idzie poniósł klęskę z PO.

Kraj

Szpitale wciąż są gotowe na czwartą falę koronawirusa w Polsce. Autostrada A2 będzie się ciągła aż do granicy wschodniej, a wcześniejsze jej nie wybudowanie to kara Po-PSL za niskie poparcie regionów wschodnich w wyborach. Do 2030 zrobi rząd ponadto S19- Via Carpatia i S61- Via Baltica. Trwa demontaż Państwa Polskiego z powodu ludzi, którzy się przyczepiają do drutu przed sejmem. Polskie Radio odpala tablicę pamiątkową z okazji wolności mediów. Wspominany jest nasz Basen Narodowy z 2012 roku. Dysponujemy armią, która posiada coraz nowocześniejszy sprzęt. Jan B. cisnął ostatnio po Kukizie, a teraz się wychodzi na jaw, że jest zamieszany w przekręty z vatem. Nasi piłkarze zwycięsko zremisowali z Anglią. Manewry “RYŚ” to sygnał dla naszych potencjalnych przeciwników.

Świat

Szokiem jest, że Komisja Europejska chce karać Polskę za reformę sprawiedliwości. Wojownicy ISIS wracają do Szwecji, bo złapano 3 kobiety związane z nimi. Świat walczy z inflacją i u nas wcale tak źle nie jest. Tym samym jest nowy trend w USA- walka z aborcją.

Adrzej Duda

Andrzej Duda żegna księdza prałata wręczając kwiaty na jego grób. Na Węgrzech otrzymuje Wielki Krzyż z promieniami. Andrzej Duda składa kwiaty na grobie księdza prałata.

tygodnik szyderczy

Podsumowanie

Dziękuję, że udało Ci się dotrwać do tego momentu. W tym Tygodniku Szyderczym chciałem podziękować Tobie za wkład jaki mi dajesz w chęć działania i mam nadzieję, że moja praca przypadła Ci do gustu. Chętnie bym zobaczył jakieś wsparcie od was a to na facebook’u, a to poprzez dział współpraca. Każdy komentarz, udostępnienie czy like wiele znaczy dla tych od statystyk, choć dla mnie liczy się to, że wracasz lub zaczniesz wracać do tego tygodnika.

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.