Tygodnik Szyderczy 13.12-19.12

Tygodnik Szyderczy 13.12-19.12

13.12

Tygodnik Szyderczy tradycyjnie rozpoczyna od poniedziałkowych wydarzeń. Tym razem zacznę jednej z najgłupszych rzeczy jakie mamy w naszym kraju- opłaty klimatycznej. Szczyrk nie może już jej pobierać, bo ma za brudne powietrze. Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w tej sprawie poruszył środowiska samorządowe w górach. Szczyrk padł jako pierwszy przez chujową jakość powietrza. W sumie jak wyszła ta opłata niechcący byłem w Mielnie i mnie zdziwiło jak znajomy mi o tym powiedział. Do tej pory za picie nad morzem czy w górach trzeba dodać parę złotych. Takie imprezy dla bogaczy. Odór rano taki sam, a jednak inny.

Nasz najlepszy Ziobro znowu się odpalił. Tym razem uderza w Unię Europejską twierdząc, że Polska powinna zawiesić płatności do UE jeżeli Warszawa nie dostanie unijnych środków. Udzielił on wywiadu dla Financial Times, a w moim odczuciu powinien raczej brać udział w wywiadach programu “Zdrady” albo “Ukryta Prawda”. Tymczasem polski rząd wciąż nie wykonał wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego… Dlaczego nie zniknie Ziobro jak Macierewicz w czasach trudnych dla PiS-u?

Dziś mija 40-ta rocznica stanu wojennego. Byli działacze Solidarności mówią o tym, że było warto choć nie walczyli o Polskę dokładnie taką jaka jest w tej chwili. Wprowadzenie stanu wojennego dla jednych oznaczało śmierć, dla innych więzienie, dla jeszcze innych zniewolenie, strach i cenzurę. W sumie się im nie dziwię jak ze łzami w oczach mówią o tym jak to historia powoli zatacza koło. Jesteśmy świadkami tego każdego dnia. Nawet politycy się “mylą” mówiąc o stanie wojennym zamiast stanie wyjątkowym.

Czy Kaczyński wtedy też zaspał?

14.12

Kurwa co ja tu będę o demokracji pierdolił w naszym kraju jak na Białorusi jest bardziej kolorowo. Siarhiej Cichanouski został skazany na 18 lat kolonii karnej. Jest to mąż Swiatłany, która kandydowała na prezydenta tego kraju. Tylko dlatego jego żona brała udział w tej akcji, bo jemu odmówiono możliwości zarejestrowania. Jak teraz się okazuje to był dopiero początek jego dramatu, bo po zatrzymaniu dostał zajebiste zarzuty. Dla przykładu jest oskarżony o organizowanie masowych zamieszek, naruszenie porządku publicznego i przemoc wobec funkcjonariuszy państwowych. A to wszystko wydarzyło się w Homlu i nie, nie jest to sieć sklepów z pierdołami.

U nas natomiast mały sukces opozycji, bo to własnie dzięki niej prace nad Lex Czarnek zawieszone są co najmniej do stycznia. Dzięki mobilizacji naszych zuchów kuratorzy tymczasowo nie dostaną większych uprawnień kosztem samorządów i rodziców. Faktem jest, że przeciwni temu byli niemal wszyscy: samorządy, nauczyciele, rodzice i uczniowie, a udało się nie odrzucić ten projekt całkowicie, a odroczyć temat w czasie. Sukces to sukces, a darowanemu czasowi w zęby się nie zagląda.

To już prawie dwa lata, a ja wciąż pamiętam to wydarzenie, kiedy w Koszalinie pięć nastolatek zginęło w escape roomie. Zresztą mniej więcej w tym samym czasie spłonął podobny we Wrocławiu. Właśnie ruszył proces w sprawie tragedii koszalińskiej i cztery osoby są oskarżone. Śledztwo wykazało liczne nieprawidłowości takie jak za wąskie drogi ewakuacyjne, brak dostępu do apteczki i takie tam. Ja sam nie lubię takich miejsc, gdzie sztucznie się buduje napięcie- sejm, kościół, szpital, escape room, praca- jednak zdruzgotało mnie to wtedy. Jak mało ważne jest ludzkie życie w miejscach, gdzie teoretycznie powinno się być bezpiecznym.

Znasz jakieś?

15.12

Do dziś byłem przekonany, że w Radomiu najlepsza jest zupka chińska i lotnisko. Dlatego zdziwiło mnie odkrycie naukowców, którzy pod Radomiem znaleźli doskonale zachowane ślady dinozaurów. Są one w tak zajebistym stanie, że pozwalają dokładnie opisać, co i jak dinozaury robiły i jadły. Kilkaset śladów osobników minimum siedmiu gatunków wzbogaci naszą wiedzę o ewolucji tych wyjątkowych zwierząt, a to wszystko dzięki tak pięknemu miastu jakim jest Radom. Wybaczcie mi mieszkańcy tej dziury, że was nie zauważałem. Kocham to miasto za przybytek jakim nas zadziwia. PS. Zupka tylko krewetkowa.

Ustawa o dostępie do informacji publicznej w Trybunale Konstytucyjnym, który ma zadecydować, czy przepisy ustawy o dostępie do informacji publicznej są wystarczająco precyzyjne. Taki wniosek złożyła pierwsza prezes Sądu Najwyższego – Małgorzata Manowska. Organizacje pozarządowe obawiają się, że uwzględnienie wniosku utrudni dostęp do informacji publicznej. W sumie mądrze powiedział Mirosław Wróblewski z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich przytaczając sprawę ministra zdrowia. Bowiem gdyby uznano zaskarżone przepisy za niekonstytucyjne, Niedzielski nie musiałby już codziennie podawać liczby osób zakażonych koronawirusem, a jak już to zrobi to przez grzeczność z jego strony. To taki zajebisty przykład mi się wydaje.

Ok. Pojebanych pomysłów ciąg dalszy. Posłowie Konfederacji protestowali przed Sejmem. I niby nic takiego – dzień jak co dzień. Jeden mały szkopuł zepsuł im akcję. Chodzi o hasło “Szczepienie czyni wolnym”, które za ich plecami wyglądało niemal identycznie jak napis na bramą w obozie Aushwitz. “Wycieranie sobie gęby obozem Auschwitz-Birkenau jest niedopuszczalne”- tak skwitował to Władysław Teofil Bartoszewski, którego ojciec był więźniem tego miejsca, gdzie “Praca czyni wolnym”. Porównywanie szczepienia na COVID-19 do Holokaustu zostało potępione przez opozycję, polityków obozu rządzącego i oczywiście mnie. Zasługujecie na jakąś nagrodę od Tygodnika Szyderczego. Jeszcze nie wiem jaką, ale na bank coś wam wymyślę.

Rozumiem. Wolność słowa, ale powinny być granice.

16.12

Tygodnik Szyderczy teraz wybiegnie troszkę w przyszłość. Stanisław Piotrowicz musi przeprosić sędziów za słowa o “zwykłych złodziejach”. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego musi przeprosić Małgorzatę Gersdorf i Krzysztofa Rączkę za swoje słowa. Stanisław w 2018 roku, będąc posłem, zasugerował, że sędziowie krytykujący zmiany w sądownictwie są zwykłymi złodziejami, a teraz musi przeprosić ich w telewizji i wpłacić 20 tysięcy złotych na cele społeczne. Nie jestem jak on, ale czekam kiedy mnie to spotka, bo ja (chociaż słusznie) wyzywam przeróżne osoby od złodziei, darmozjadów, ciamajd i krasnoludków. Obstawiaj. Kiedy zacząć zbierać hajs na zadośćuczynienie? Może wspomóż mnie już dziś, abym nie obudził się z ręką w nocniku. PayPalMe i po kłopocie.

Wiceminister apelowała o pomoc dla Domów Pomocy Społecznej. Iwonie Michałek wtedy należało zwrócić uwagę i faktycznie- jakoś o niej chicho. Mariusz Chłopik to taki nieformalny doradca premiera, który mu napisał, że to jest kompromitacja i niektórym trzeba internet wyłączyć. Tak oto wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej – Iwona Michałek – zakończyła swoją karierę chwilkę później będąc cichą myszką. To bardzo dobrze pokazuje, że w naszym kraju miłym i uczciwym nie opłaca się być.

Tygodnik Szyderczy bawi i uczy. Chodzi o pół tysiąca domów, które mają zniknąć z powierzchni ziemi pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Pora na fakty: Port ma mieć około 40 kilometrów kwadratowych i Port nie powstanie tam gdzie kościół albo cmentarz. Lider Agrounii w Baranowie (a dokładniej w remizie) spytał się czy chcą dać mieszkańcom wyburzanych domów 5 złotych za metr kwadratowy- bez odzewu. A teraz moje obliczenia… to nigdy nie powstanie, bo nie znajdą w naszym kraju działki 40km2 bez kościółka bądź cmentarza. W grę wchodzą tylko Lasy Państwowe, ale to chyba za gruby przekręt. Choć w sumie nie takie cuda już Suski robił.

Za ZOO pierdolniemy CPK…

17.12

Dzień się zaczął śmiesznie. Były oficer BOR powiedział, że kolumna nie miała włączonych sygnałów dźwiękowych podczas wypadku Beaty Szydło. W wywiadzie dla “Gazety Wyborczej” przyznał, że w śledztwie w sprawie wypadku Beaty Szydło funkcjonariusze składali fałszywe zeznania. Zeznali, że kolumna rządowa wioząca ówczesną premier miała włączone sygnały dźwiękowe, gdy doszło do wypadku w Oświęcimiu w 2017 roku. W rzeczywistości miało być inaczej. Ja tam ciesze się, że chociaż chłopakowi zebrali ludzie na kolejne dziesięć samochodów. Jak do tej pory nie ustrzelił kolejnej kolumny… a może i szkoda.

Następnie szybciutko postarał się rząd o zmianę tematu. Lex TVN. Komisja Kultury i Środków Przekazu niespodziewanie zajęła się uchwałą Senatu, który we wrześniu zdecydował się odrzucić lex TVN w całości. Komisja została zwołana na 24 minuty przed posiedzeniem, a Regulamin Sejmu wskazuje na potrzebę poinformowania o zwołaniu komisji na co najmniej trzy dni przed posiedzeniem. Tak skromnie to zauważyło Biuro Legislacyjne Sejmu. Da się? A to nie koniec oczywiście.

Lex TVN nieoczekiwanie wróciło pod obrady Sejmu. Komisja zarekomendowała Sejmowi, by odrzucił sprzeciw Senatu wobec ustawy lex TVN. Kilkadziesiąt minut później sejmowa większość przegłosowała nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta. Kilka miesięcy temu Andrzej Duda sugerował, że zawetowałby lex TVN. Teraz musi się już nad tym zastanowić. Oczywiście przegłosowali to głosami PiS-u, Kukiza 15 i… Mejzy naszego ulubionego. Nad naszymi głowami o wolności mediów decydują krasnale, muzycy i osoby żerujące na krzywdzie dzieci. Zajebiście. No kurwa zajebiście.

Czy wiesz, że… Prezenterka nie ma 75 lat mimo iż tak wygląda?

18.12

W porządku. Teraz Tygodnik Szyderczy wspomni o Covid-19. Trwa szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat. Bo oczywiście lepiej się zaszczepić i przejść to spokojniej niż nie zrobić tego i płakać. Na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia sytuacja epidemiczna jest dramatyczna. Tylko w sobotę rząd potwierdził 19 397 nowych zakażeń i 543 zgony z powodu COVID-19. Wśród pierwszych zaszczepionych są ci, którzy najbardziej na tę możliwość czekali: dzieci po przeszczepach albo z obniżoną odpornością. A Ty zaszczepisz swoje dziecko?

Jak jesteś z Gdańska i nie masz choinki to mam patent dla Ciebie. W Gdańsku można wypożyczyć choinkę, a opłaty pomogą zwierzętom. Przynosisz do domy choinkę i często jest Ci potem żal, że najpierw się je wycina, a potem marnieje. W Gdańsku jest inaczej. Tam można choinkę wypożyczyć w donicy, a potem zwrócić i po roku wypożyczyć ponownie. Kurde takie akcje strasznie popieram i jestem przeciwny świątecznej wycince drzew. Tym bardziej, jak nad nami wisi katastrofa ekologiczna.

Na deserek Tygodnik Szyderczy poruszy sprawę dezertera z polskiej armii, który uciekł na Białoruś. Emil Czeczko udzielił propagandowego wywiadu dla telewizji reżimowej (taki TVP, ale z Białorusi). 25-latek miał chronić granicę wschodnią, ale przeszedł na stronę wroga kłamiąc i oczerniając nasz kraj. To jest i tak nic. W ostatnią sobotę został zatrzymany przez giżycką policję, gdy prowadził samochód pod wpływem alkoholu i marihuany. Na koncie ma też nieprawomocny wyrok karny. Ja się skromnie spytam jakim cudem taka osoba broni naszego kraju w mundurze? Ile takich osób jeszcze w niej przesiaduje? Coś tam, coś tam… #muremzapolskimmundurem?

Info dla potencjalnych następców.

19.12

Rosja stawia NATO ultimatum. Jego przyjęcie uderzyłoby w bezpieczeństwo Polski, bo Rusków oczekiwania są niedorzeczne. Nie uderzą w Ukrainę tylko wtedy, gdy Waszyngton się zobowiąże, że NATO się nie rozszerzy na wschód. Ponadto Rosja oczekuje, że kraje sojusznicze nie będą wysyłać swoich wojsk do krajów, które przystąpiły do NATO po 1997 roku. Przypomnę skromnie, że dotyczy to także naszego kraju. Ze swojej strony Zachód grozi Rosji poważnymi sankcjami gospodarczymi, gdyby zaatakowała Ukrainę. I tak, i tak jest chujnia jak na moje. Choć osobiście jestem za atakiem na Ukrainę w zamian za bezpieczeństwo naszego kraju.

Setki osób stały w kolejce do afgańskiego biura paszportowego. Pierwsi chętni mieli ustawić się w kolejce już w nocy. Porządku pilnowali talibowie, którzy obawiali się zamachów bombowych. Tak talibowie pilnują, aby Afgańczykom nic nie wybuchło pod nosem. Większość z nich pewnie spierdala z kraju, bo sytuacja polityczna tego wymaga, ale na bank sporo z nich migruje z powodu chorób, których nie wyleczą w swoim kraju.

Dobra Tygodnik Szyderczy zabierze się teraz za foliarzy. Produkty, które miały chronić przed siecią 5G, okazały się radioaktywne. Na trop tego ewenementu wpadł Holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Jądrowego i Ochrony Przeciwpromiennej, który opublikował listę niebezpiecznych dla zdrowia produktów. Wśród nich naszyjniki, bransoletki i opaski. Najlepszy jednak jest na tej liście wisiorek anty 5G.

Uwaga. Zawiera łuski smoka i łzę dziewicy.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak co tydzień tak i tym razem zapraszam na posegregowane, sprawdzone info z wydarzeń o 19.30 na kanale rządowym. Doceń proszę to, że ja wciąż nie biorę dopalaczy, a w zamian za to spędzam za dużo czasu na słuchaniu tego badziewia.

Kościół

W Watykanie powstała niezwykła szopka bożonarodzeniowa z zapałek.

Samochwała

TVP ma specjalną ofertę programową z okazji rocznicy 40 lecia rozpoczęcia stanu wojennego.

Plejada gwiazd wystąpi na sylwestrze marzeń w TVP2.

“Maryla. Tak kochałam” na święta w TVP.

Telewizja Polska odkrywa talenty.

Polka druga w konkursie Eurowizji Junior.

PiS

Rząd zaostrza walkę z pandemią.

PiS wprowadza zdecydowane działania przeciwko inflacji.

Rząd zapewnia więcej pieniędzy dla Polskich rolników.

PiS prowadzi racjonalną politykę.

Budżet z “Polskim Ładem” został przyjęty.

PiS jest na szczycie sondażu poparcia politycznego.

Tarcza antyinflacyjna złagodzi skutki cen energii.

Rząd przyjął nowelizację ustawy medialnej.

Nie PiS

Korupcyjna sieć oplotła partię Tuska.

PO prowadzi politykę ideologii.

Koledzy zapewniają bezkarność Grodzkiemu.

W Platformie Obywatelskiej panuje hipokryzja.

Kraj

Wspominają o nierozliczonych komunistycznych zbrodniach.

Kraśko to celebryta ponad prawem.

Powstaje Polski koncern energetyczny.

Niemcy forsują interesy reżimu Putina.

Polska wzmacnia siły zbrojne.

Polska pomaga na Bliskim Wschodzie.

Komuniści zabili za marzenie o wolności.

Ofiarom z grudnia 1970 należy się szacunek.

Polscy producenci podbijają Amerykę.

Instytut Pamięci Narodowej chce rozliczyć sędziów stanu wojennego.

Świat

Rozważają nad niemieckimi interesami kontra naszą praworządnością.

W Budapeszcie rozpoczął się szczyt grupy Wyszehradzkiej, na której debatują o problemach Unii Europejskiej.

Agresja Kremla jednoczy sojuszników.

Podzielony zachód nie zatrzyma Putina.

Dezinformacyjna broń dyktatora z Mińska (Emil Cz.).

Rosja stawia żądania wobec NATO.

Mija pięć lat od ataku Islamisty w Berlinie.

Europa jest bezradna wobec nielegalnej migracji.

Andrzej Duda

Składa kwiaty pod pomnikiem zmarłej osoby w 40 rocznicę stanu wojennego.

Wygłasza przemowę o potrzebie światła betlejemskiego w naszych domach.

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

To by było na tyle w siedemnastym wydaniu twojego ulubionego Tygodnika. Tygodnik Szyderczy pragnie skromnie zauważyć, że odkrył ciekawostkę. Radio Maryja i ich wiadomości mają średnio dwa razy więcej wyświetleń na YouTubie przy każdym ich wydaniu… niż Wiadomości TVP przy głównym. Czy to mnie zdziwiło- tak, czy jest to istotne- nie, ale ciesze się, że Drogi Czytelniku po drodze zostawiłeś mi z 5 groszy na PayPalu, i że za chwilkę klikniesz przycisk WSPÓŁPRACA bądź polubisz FANPAGE SZYDERCY. To tyle dla mnie znaczy co Mejza dla PiS-u. Kto wie czy nawet nie więcej. Proszę tylko oczywiście o zapewnienie sobie rozrywki na najbliższy tydzień. Zdrowych świąt i radosnych… i smacznego jaja czy co tam. Następne wydanie będzie już po okresie obżarstwa i wzajemnego klepania się po plecach. Także powodzonka i trzymaj kciuki za Hulka, bo będzie jechał po raz pierwszy sam z tyłu na kanapie w samochodzie… a nie w moich nogach.

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.