Tygodnik Szyderczy 20.12-26.12

Tygodnik Szyderczy 20.12-26.12

20.12

Tygodnik Szyderczy rozpoczynam od kary. Kary dla Polski, która ma zapłacić 80 milionów złotych za zerwanie umowy na caracale. Te latające cuda miały być w polskim wojsku, ale ich nie będzie. Nic, a nic mnie to nie dziwi, bo na chuj nam helikoptery skoro łodzi podwodnych też nie ma i jakoś kraj funkcjonuje? Była za to umowa z koncernem Airbus, która została zerwana i teraz karę za decyzję byłego ministra Antoniego Macierewicza zapłacą wszyscy podatnicy.

Nie zapłaci rząd za sprzęt wojskowy, ale my zapłacimy jako mieszkańcy tego kraju od groma więcej za zorganizowanie świąt. Przed nami wyjątkowo drogie święta Bożego Narodzenia, które według ekspertów średnio obciążą nasz budżet o 200 złotych więcej niż rok temu. W tym okresie najbardziej odczuwalny jest wzrost cen żywności i paliwa. Faktem jest, że paliwo minimalnie potaniało (5,75 zł/l to taniutko). Jednak chciałem zauważyć nieskromnie, że tarcza antyinflacyjna się nie udała przed nowym rokiem i kupimy dużo mniej żywności za dużo więcej hajsu. Kilogram karpia za 9 złotych? Zapomnij.

Teraz o niesprawiedliwości i działaniach prokuratury. Dwa lata temu pałkarz Sławomir L. “postrzelił” śmiertelnie Adama Czerniejewskiego, który tym samym dożył tylko 21 lat. Do tragedii w Koninie gdzieś na osiedlu Wyszyńskiego, które jest monitorowane. Wydawało mi się, że prokuratorzy ogarną to bez problemu, ale tu się zdziwiłem. Przypomnę, że policjant zastrzelił Adama z bliskiej odległości strzałem w plecy. Taka kurwa sprawiedliwość, że nie dostał zabójstwa tylko nieumyślne spowodowanie śmierci… za które grozi tylko 5 lat. Jak masz wtyki i jesteś blisko koryta masz ulgi. Taki kraj mamy zajebisty z jeszcze lepszym niereformowanym jak do tej pory sądownictwem.

A sprawiedliwości brak.

21.12

Nie wiem, czy wypada mi napisać, ale znowu odzywa się do nas Departament Stanu USA, który apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy. Zachęcamy prezydenta Dudę, by potwierdził czynami to, co mówił wcześniej – tak skromnie wspomnieli i to jest jasny apel o weto w sprawie lex TVN. W relacjach Polski i USA kluczowe są wspólne wartości, a wolność słowa to jedna z nich. Nie pamiętam, aby w już prawie mijającym roku USA jakoś nas pochwaliło, czy tam chociaż poklepało po plecach. Nawet najlepszy nasz prezydent nie dostał 5 minut na rozmowę z Joe Bidenem… czy Trumpem.

Ok Tygodnik Szyderczy ma zagadkę. Pamiętasz Sławomira Nowaka? To ten paź, który był ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej za czasów PO. Była z nim gruba afera z milionami w tle. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w jego sprawie. Sławomir Nowak został oskarżony przez prokuraturę o 17 przestępstw. Akt oskarżenia został wysłany w końcu do sądu. Były minister między innymi jest oskarżany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą działającą w Warszawie, Gdańsku i na Ukrainie. Skromnie tylko napomknę, że Nowak siedział już 9 miesięcy w areszcie tymczasowym, w kwietniu wyszedł a teraz znów pójdzie siedzieć… na lata.

Teraz delikatne ostrzeżenie dla każdego kto posiada okulary. Mecenas Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek mieli być inwigilowani przy użyciu oprogramowania Pegasus. W tej sprawie jest analiza ekspertów, a w niej opisy hakowania telefonów. Tygodnik Szyderczy wysnuwa pytanie zasadnicze. Jakim prawem nielegalnie się inwigiluje w naszym kraju osoby publiczne za pomocą takich metod? Jakim prawem służby państwowe podsłuchują telefony non stop wliczając w to sytuacje kiedy uprawia człowiek seks czy kłóci się z sąsiadem. Takie nasze krajowe filmy kręcą w samej fonii? W sumie to by do rządu pasowało. Są tak samo przydatni jak pornol w radiu.

facepalm to standard.

22.12

Tygodnik Szyderczy wspominał już w poprzednich wydaniach o Rosji i prawdopodobnym ataku na Ukrainę. Teraz sprawy trochę się skomplikowały. Władimir Putin zaostrza wojenną retorykę, bo Kreml grozi ofensywą, której oczywiście ofiarą może być wspierana militarnie przez Stany Zjednoczone Ukraina. To przy Saszkowych granicach koncentruje się coraz więcej rosyjskich żołnierzy. Według niektórych źródeł już nawet 150 tysięcy zwartych i gotowych czerwonych koczuje w tamtych rejonach. Putin za pewne jak się domyślasz twierdzi, że to działania defensywne. Taki z niego taktyk jak z Obajtka silny i niezależny od rządu mężczyzna.

Tak przed świętami Szyderczy Włóczykij uczy i bawi. Kolejne kraje nie będące Polską zaostrzają restrykcję w walce z pandemią. Omikron w USA to już 3/4 nowych przypadków zakażeń i dlatego za trzecie szczepienie w Nowym Jorku można dostać sto dolarów. Nie, abym namawiał, ale za rok u nas sto dolarów może wystarczyć na kupno apartamentu w centrum sporego miasta. W Izraelu startują szczepienia czwartą dawką, a we Francji, Niemczech i Portugalii odbywają się pilne narady w sprawie nowych i ostrych jak cień mgły zasad. Natomiast u nas po staremu. Nikt nic nie wie i oczywiście antyszczepionkowcy rulez.

Premierowi nie pykło. Zresztą zazwyczaj mu się nie udaje, ale tym razem trafił na górników ze Śląska. Jedna z moich ulubionych grup związkowych postanowiła protestować podczas wizyty premiera Morawieckiego. Nasz szef oficjalny szef rządu znowu usiłował przekonywać, że za drastyczne podwyżki cen gazu i prądu nie odpowiada on i jego rząd a Rosja i Unia Europejska. Spotkał tam protestujących górników, którzy za chuja pana nie chcieli łyknąć jego czczego gadania.

Taki tam dzień.

23.12

Zbysio i Julka brzmi prawie jak Romeo i Julia co nie? Oni tam chyba coś mają w tle do siebie, bo nasz minister sprawiedliwości znów pisze listy miłosne do Trybunału Konstytucyjnego. Zbigniew Ziobro tym razem zapytał o tzw. mechanizm praworządności dzień po tym, jak Komisja Europejska wszczęła przeciwko Polsce procedurę naruszeniową za to, że Trybunał Konstytucyjny nie jest niezawisłym i bezstronnym sądem. Ziobro lepiej jak Chalidow wyprowadził swój cios. Trybunał ma zbadać konstytucyjność rozporządzenia, które ustanawia tak zwany mechanizm praworządności. Chodzi tutaj o procedurę zawieszenia wypłaty środków państwu członkowskiemu w przypadku zagrożenia interesów finansowych Unii Europejskiej. Julka odeśle mu zapewne serduszko i poklepie po plecach, bo przecież taka niezawisła jest ta jej instytucja.

W zeszłym wydaniu śmiałem się (mam nadzieję z Tobą Drogi Czytelniku) z Centralnego Portu Komunikacyjnego. W tym też będziemy, ale tym razem przez łzy. Spółka CPK nie buduje wciąż tego lotniska i jeszcze długo nie zbuduje, ale już daje świetne posady setkom osób. Tylko w 2020 roku zarząd spółki budującej Centralny Port Komunikacyjny otrzymał prawie trzy i pół miliona złotych wynagrodzenia. W zarządzie są trzy osoby. Każdy z nich miał do czynienia z PiS-em. W całej spółce ma pracować docelowo 587 osób z czego podejrzewam większość to ich kumple, ale mieszkańcy wiosek, które mają być wysiedlone nie zgadzają się na odsprzedaż gruntów. Nie dziwi mnie to.

Świąt nie będzie i chuj… chujanka. Jak zapewne nie trudno się domyśleć chodzi o choinkę. Owa znalazła się na terenie Sądu Okręgowego w Krakowie. Sędziowie udekorowali ją między innymi w drut kolczasty i niebieskie “unijne” bombki, które już w nocy znikły lub zostały potłuczone. Niezrażeni dziwnymi nocnymi wypadkami sędziowie ubrali choinkę jeszcze raz. Tym razem zniknęło całe drzewko. Okazało się, że to dyrekcja sądu z proporczykami ziobrysty postanowiła je usunąć. Zakończę tak samo… I chujanki nie będzie.

24.12

Tygodnik Szyderczy ma ujebany jeden z tematów tymczasowo. Łukasz Mejza został zdymisjonowany i nie jest już wiceministrem sportu i turystyki. Rezygnację polityka przyjął Morawiecki. Jak oczywiście nie trudno się domyślić Dymisja Mejzy ma związek z publikacjami dziennikarzy Wirtualnej Polski o działaniach jego byłej firmy, która miała oferować niesprawdzone terapie nieuleczalnie chorym ludziom, a głównie dzieciom. Jednak wciąż pozostaje długa lista pytań i wątpliwości wokół sprawy Mejzy, które chętnie bym mu zadał. Na przykład dlaczego skoczkowie tak beznadziejnie skaczą…

W Wigilię Bożego Narodzenia będą same zajebiste informacje. Studentki, które uciekły z Afganistanu, zaczynają nowe życie w Polsce. Trzy młode studentki z Afganistanu znalazły azyl w Polsce po tym, jak władzę przejęli talibowie. Są to himalaistki amatorki, które na cel swojej pierwszej górskiej wędrówki wybrały Babią Górę. Shahida, Sara i Asma niebawem rozpoczną intensywny kurs języka polskiego, a potem studia w Krakowie. I takie informacje mnie cieszą. Tym bardziej pozytywnie jest, bo te trzy kobitki otworzyły fundację, która ma na celu pomagać takim jak one.

Dziś dla wielu jest ważny dzień,

a ja tylko od siebie – ateisty – napiszę, że początki tej tradycji sięgają prawdopodobnie obchodów Saturnaliów w starożytnym Rzymie, gdzie rozwijało się chrześcijaństwo. Nie o tym jednak, choć to kolejne info family friendly w tym wydaniu. Fundacja “Senior w Koronie” zapewnia osobą, które tego potrzebują wizytę podczas dzisiejszego dnia. Bo czym by była wieczerza bez pustego nakrycia dla niespodziewanego gościa? A jak ktoś jest samotny to taka potrzeba, aby go ktoś odwiedził drastycznie rośnie.

Pandemia.

Podczas czasów jakie aktualnie mamy niestety nie można organizować wielkich Wigilii w miastach dla osób potrzebujących. Wrocław dla przykładu poradził sobie poniekąd z tą przeszkodą i przygotował blisko 750 paczek dla zainteresowanych. Wszystko dzięki akcji “Wigilia pełna ciepła”. Poznań jak i wiele innych miast, gdzie Caritas działa zorganizował akcję “Caritas dla ubogich”. I tak oto można sobie radzić. Wystarczy tylko chcieć.

Ja życzę Ci

choć co prawda późno, no ale cóż… abyś zawsze był/a otwarta i miły/miła dla ludzi. Nie chodzi tutaj o rodzinę czy znajomych, ale o każdego człowieka, któremu możesz jakkolwiek sprawić radość. Zastanów się nad tym sam/a. Co Cię kosztuje uśmiech do innej osoby? Ile kosztuje Cię głupie “dziękuję” jak ktoś Ci w jakiejś błahostce pomoże? Jaką cenę zapłacisz za zjebane “miłego dnia” wychodząc ze sklepu? Zacznij od podstaw, a następnie udziel się gdzieś raz na pół roku charytatywnie. Zaoferuj komuś bezinteresownie swój czas, i nie pierdol mi tu teraz, że go nie masz. Możesz zrobić to wszystko nie wydając nawet grosza z portfela.

To wszystko może pomalutku zmieniać wizję naszej teraźniejszości. Ja sam staram się być dla każdego tak samo miły i nie raz o tym wspominałem. Szacunkiem darzę po równo zarówno sprzątaczkę jak i prezesa. Każdą osobę tak samo zdziwię w tych swoich za dużych spodniach w bluzie z kapturem swoim zachowaniem. Się trochę rozkręciłem, ale tego właśnie pragnę. Aby każdy był po prostu człowiekiem. To jest w sumie dobry moment, aby wkleić tutaj konto do datków dla biednego Szydercy. Nie zrobię tego (teraz), ale zapamiętaj przekaz.

i całe domostwo jego.

25.12

Budowa tego ustrojstwa trwała mniej więcej tyle ile lat planują S1 w Sosnowcu. Po 14 latach budowy odpalili w kosmos teleskop Jamesa Webba. Kosmiczny Teleskop rozpoczął swoją misję, choć lot będzie trwał jeszcze 29 dni. Zdążysz Drogi Czytelniku wytrzeźwieć po Sylwestrze do tego momentu aż doleci. NASA twierdzi, że te cacko ma pomóc poznać nam tajemnice wszechświata takie jak powstawanie galaktyk badając przy tym galaktykę w obrębie gwiazd dookoła pierwszego wybuchu. Tak tylko dodam, że skubany działa na podczerwień i podobno napierdala laserkiem lepiej jak kosmici z bajki Kapitan Bomba.

Poprzednio napisałem, ze tylko osoby mające okulary muszą się strzec. Przesadziłem. Krzysztof Brejza to taki senator, który był inwigilowany także. Koalicja Obywatelska chce wyjaśnień jakim to prawem podczas kampanii wyborczej w 2019 roku przy użyciu Pegasusa oni podsłuchiwali ich człowieka. Swoją drogą pisząc poprzednie zdanie aż się zaśmiałem. Ktoś w 2021 roku się pyta o nasłuch z Pegasusa… ja tam za dzieciaka miałem takowego i jakby ktoś mi wtedy powiedział, że to taki cud techniki teraz bym go opchnął CBA z lepszą przebitką niż Morawiecka na gruncie.

Jak już Tygodnik Szyderczy pisze o gruncie to jest pewien do nabycia. Erupcja wulkanu Cumbre Vieja oficjalnie uznana już jest za zakończoną. Na wyspie La Palma po około trzech miesiącach zakończył skurczybyk erupcję, a informację tę przekazał sztab kryzysowy Wysp Kanaryjskich. Mieszkańcy na razie mogą odetchnąć z ulgą, ale lawa i pył wielu osobom mocno skomplikowały życie, a wyspę zmieniły nie do poznania. Tak zmieniła je lawa, że teraz od chuja terenu jest nowego, który możesz kupić szybciej od pani M.. Dokonasz tego tylko dzięki mnie i faktowi, że ona prawdopodobnie nie czyta tego wydania na bieżąco. Nie dziękuj, ale zaproś jak już pierdolniesz sobie tam chatkę (lot już opłacę, trudno).

Choćby jutro.

26.12

Po tym jak Mejza odszedł od sportu pora na Souse. Niespełna trzy miesiące przed barażowym meczem z Rosją o piłkarski udział w mistrzostwach świata w Katarze Paulo Sousa chce odejść. Portugalski szkoleniowiec poprosił prezesa PZPN o rozwiązanie kontraktu, ale Cezary Kulesza nie zgodził się. Według brazylijskich dziennikarzy Sousa dostał dużo lepszą finansowo ofertę z tamtejszego klubu. To wszystko rodzi pytania. Czy to ten sam klub co Mejzy? Czy oficjalnie są parą? Kiedy dowiemy się prawdy? Jakby nie patrząc świat polskiego sportu ma w tym tygodniu sporo okazji do świętowania.

Wydawało mi się, że lekko pizga. Teraz już wiem, że to nie jest wina urojeń alkoholowych, tylko fakt. Mroźne noce nastały w Polsce. Były miejsca w Polsce z temperaturą blisko minus 20 stopni Celsjusza. Na południu kraju wciąż obowiązują pogodowe alarmy pierwszego stopnia. To oznacza zagrożenie dla zdrowia, a w skrajnych przypadkach dla życia. Pieje tutaj znów do ludzkich odruchów i jak widzisz bezdomnego to daj mu cynk gdzie się przekima bezpiecznie. Nie są to zimy jak kiedyś, gdy zapierdalając do szkoły rano widziałem -35 stopni na termometrze, ale wciąż nie jest to zbyt dużo. A nawet bym napisał, że jak dla mnie to gdzieś z 45 stopni za mało. Tak ku woli przypomnienia. Najebany szwagier pod płotem to też człowiek i wypada go zaciągnąć do domu.

Dawno nie pisałem nic o Łodzi. No to teraz Cię zmartwię. Ponad 50 strażaków walczy z pożarem, który wybuchł w hurtowni zabawek w tej mieścinie. Strażacy zgłoszenie o pożarze otrzymali w przed godziną 18.00. Ogień pojawił się w hali magazynowej hurtowni zabawek przy ul. Pojezierskiej 90. I jeżeli dobrze rozmyślam to zabawek szkoda ze względu na to, że są to biedne i porzucone rzeczy nie kupione na święta dla dzieci. Na całe szczęście wszystko ubezpieczone i hajs się zwróci. Przypadek?

i bez zabawek.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Wyjątkowo błyskawicznie piszę to wydanie ze względu na sytuację wyjazdowo-rodzinno-skomplikowaną. Jednak poświęciłem znów za dużo czasu na posegregowanie dziadostwa na kategorię specjalnie dla Ciebie. Miłego czytania.

Kościół

Franciszkanie z Poznania przygotowali niezwykłą szopkę bożonarodzeniową.

Jak pasterka to w Watykanie.

Jak Boże Narodzenie to w Betlejem.

Papież ma świąteczne przesłanie z Watykanu.

Samochwała

Kurski chwali Polską wokalistkę, która oczarowała Eurowizję Junior.

Zapowiedź kultowego musicalu “Metro. 30 lat później” w Polskiej Telewizji.

W Zakopanem śnieżna zima i gorący sylwester z TVP.

W TVP będą najpiękniejsze Polskie kolędy i pastorałki.

Gwiazdy na gwiazdkę tylko w TVP1.

“Zniewolona” w nowej odsłonie na TVP.

“Maryla. Tak kochałam” w TVP1.

Maryla będzie supergwiazdą sylwestra marzeń w TVP.

Zjawiskowy Julio zaśpiewa w Zakopanem.

PiS

Morawiecki otworzył najdłuższy tunel w Polsce.

Niższe podatki to tańsze tankowanie.

Rząd prowadzi zdecydowaną walkę z inflacją.

Trwają wielkie inwestycje na naszych drogach.

Tarcza antyinflacyjna chroni Polaków.

Nie PiS

Giertych ma ponad 100 wezwań z prokuratury.

Nowak oskarżony o popełnienie 17 przestępstw.

Józef Iwulski to przejaw jawnej pobłażliwości dla niesprawiedliwości.

PO to platforma przekroczonych granic.

“Efekt Tuska”, czyli wzrost cen energii.

Tusk i Kopacz spowodowali drożyznę.

Są do polityków opozycji poważne zarzuty i trwa polityczna szopka.

Opozycja chciała Polakom popsuć święta.

Kraj

Radykalny Islamista deportowany z naszego kraju.

Zdalne nauczanie znów w szkołach.

Marc Chagall to najlepszy zakup w ostatnich latach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Służby na granicy są w pełnej gotowości.

21.12 to dzień pamięci o poległych w misjach.

Expose Olszewskiego 30 lat temu wyznaczyło kurs Polski.

SMS o przesyłce może być oszustwem.

Polacy korzystają z boomu budowlanego.

Sprawdź swój telewizor.

Polska pomaga.

Polska pomaga nie tylko od święta.

Paulo Sousa chce porzucić Polską kadrę.

Świat

Ogłoszono współpracę dla bezpieczeństwa na wschodzie.

Ujawniono prawdziwe korzenie stacji TVN.

Kremlowska gra cenami surowców.

Świat obawia się wariantu Omikron.

Eurokraci odbierają Polakom suwerenność.

Putin zagraża bezpieczeństwu Europy.

Święty Mikołaj ruszył do dzieci.

Białoruś to łagier.

Amerykański gaz płynie do Europy.

Nastąpiła 30 rocznica upadku ZSRR.

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Palce to mi się popaliły na moim starym laptopie niemal. Tak zapierdalałem z wiadomościami specjalnie dla Ciebie. Niebawem planuję lekko zmodernizować wygląd graficzny tak, aby Tygodnik Szyderczy był jeszcze bardziej czytelny i przejrzysty. Tymczasem przypominam o tym, co wypisałem przy dacie 24.12- PAYPALME. Każdy grosik to szansa na więcej kiełbasy, a mniej puszki dla Hulka… który zresztą mam wrażenie, że po świętach to w 95% składa się z kiełbasek i szyneczki. Tak go doceniali wszyscy, a mi to nikt szynki wędzonej nie dał, ale szczeniaczek niech ma. Na koniec standardowo: tu masz Fanpage, a tutaj masz możliwość współpracy. Jestem dumny z tego, że udało Ci się doczytać do końca i z utęsknieniem czekasz na szansę napicia się ze mną, bo ja też czekam na feedback z twojej strony. Tym samym standardowo…

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.