Tygodnik Szyderczy 21.03-27.03

Tygodnik Szyderczy 21.03-27.03

21.03

Hajs się zgadza

Tygodnik Szyderczy należy rozpocząć jakąś pozytywną informacją, więc tak też uczynię. Odnotowałem rekordowy wynik koncertu “Razem z Ukrainą”. W sumie nie jeden. Na początek była mała Amelia, tysiące światełek i ukraiński hymn. To ta sama Amelia, która jeszcze niedawno śpiewała w kijowskim schronie tą piosenkę o mocy z “Krainy Lodu”. Teraz stała na scenie – wolna i bezpieczna. Tak jak wszyscy inni artyści – dawała nadzieję. Artystów było sporo, a odbiór koncertu też zacnie się prezentował. Koncert można było oglądać w 50 krajach i w tylu każdym zbierano pieniądze na Polską Akcję Humanitarną, która wspiera Ukrainę. Oczywiście wynik kwotowy TVP i żenada jaka towarzyszyła temu, że artyści dostali pieniądze za koncert wypadła śmiesznie w porównaniu ze skalą koncertu TVN.

Dzięki koncertowi “Razem z Ukrainą” na pomoc udało się zebrać blisko 8 milionów złotych nie wydając pieniędzy na artystów, scenografów i tak dalej.

Telewizja Rządowa natomiast zebrała przypomnę tylko około 3,5 miliona. Oczywiście pieniądze każde się liczą, ale te z TVP akurat trafiły do Caritasu i zapewne nie dowiemy się gdzie one w końcu wylądowały.

Zasadzka Morawieckiego

W poprzednim wydaniu Tygodnika Szyderczego dostrzegałem podstęp jaki może wyjść przy spotkaniu premiera z opozycją w sprawie wojny na Ukrainie. No i jakbym był jasnowidzem to już na koncie mógłbym zapisać sobie sukces. Mianowicie nasz najlepszy premier wpadł na pomysł ze swoimi ziomkami, aby pozmieniać konstytucję w trzech miejscach. Sytuacja jest poważna, a konkluzja jest zaskakująca. Premier ma pomysł na zmiany w konstytucji, rządowi zależy na czasie, a opozycji na szczegółach. Dobrze jest wiedzieć, czy w obliczu wojny chodzi tylko o wojnę, czy też o politykę? Oczywiście, że trzeba wpierdolić do tego Konstytucję, a Julia i jej cały Trybunał później i tak stwierdzą, że konstytucja nie jest zgodna z konstytucją. Jakkolwiek do tego nie podejść.

Szybka zamiana

Jest radosna nowina! Szpitale tymczasowe w Polsce kończą działalność, bo jak to mówią ten wirus nie zniknie, tylko wróci do nas jesienią. Wszystkie szpitale tymczasowe kończą działalność chociaż wciąż jest epidemia, ale na szczęście jest coraz mniej chorych. W Polsce kolejna fala zakażeń może pojawić się jesienią. Tym samym mogę śmiało zauważyć, że potrzeba miejsc noclegowych w naszym kraju dla uchodźców z Ukrainy drastycznie się zmniejszyła. Problem rozwiązał rząd, który zapewne zamieni 90% szpitali tymczasowych na miejsca pomocy humanitarnej i wielkie “noclegownie”. Taki plan zorganizowania im sypialni w pośpiechu to ewidentnie rządowy sukces. Sukces o którym zapewne będziemy słyszeć w każdym możliwym miejscu. “My rząd PiS-u pomagamy uchodźcom nie to co jakieś tam organizacje lewaków”. Niebawem zobaczysz to na bilbordach, gdzie wcześniej były żarówki i tarcze.

22.03

Czarno to widzę

O historii węgla w naszym kraju można by napisać całkiem niezłą pracę doktorancką. Jakby ktoś się połapał w tych wszystkich wyliczeniach, złotej erze górników, kryzysie, sprzedaży kopalń to naprawdę śmiało można do niego mówić “Panie Profesorze”. Tym razem należy do niej dopisać kolejny rozdział, gdzie to Polska chce odejść od węgla z Rosji, ale czeka na Brukselę. Tak wyszło, że jak ogłoszono brak rentowności wydobycia węgla w naszym kraju w większości kopalni to Polska od tamtej pory cały czas importuje węgiel z Rosji. Rząd Mateusza Morawieckiego twierdzi, że decyzja o embargu leży po stronie Komisji Europejskiej.

Eksperci i pracownicy portu w Elblągu przekonują i udowadniają, że unijne embargo nie jest konieczne, by import rosyjskiego węgla wstrzymać całkowicie lub niemal całkowicie. Aktualnie w tym porcie pracownicy powiedzieli, że pierdolą i nie robią przy tych rozładunkach, a na dłuższą metę chcą uskuteczniać włoski strajk i podnieść skrupulatność sprawdzania towaru. Na moje to i tak od chuja więcej niż obiecuje rząd. Bo Ci jak zwykle “zgłaszają chęć” i “proponują”, ale oczywiście nic z tym nie robią.

Złom oddam w dobre ręce

Oczywiście nie ja, ale tak śmiało mogła powiedzieć załoga, która stwierdziła iż pierdoli samolot i go zostawia. Samolot ten jest porzucony na lotnisku w Goleniowie. Przylecieli nim obywatele Ukrainy z różnych zakamarków świata, którzy wylecieli na wakacje przed wojną i nie mieli jak wrócić do domu. Boeing 737 w barwach Azur Air stoi i rdzewieje. Oczywiście jest to samolot firmy, która stacjonuje w Rosji (a nawet Moskwie) co zapewne zaważyło o decyzji wzięcia odpowiedzialności za maszynę. Właściwie to braku chęci dokonania czegoś tak poważnego dla firmy, której rodacy okupować chcą ich kraj.

Potrzeba serca

Znam sporo ludzi, którzy pomagają jako wolontariusze przy całej akcji dookoła uciekających z Ukrainy. Punkty recepcyjne, dworce, granica czy gdziekolwiek potrzeba ich – tam są. Jednak nikt nie jest ładowany na promienie słoneczne i każdemu się bateryjka wypierdoli po jakimś czasie. Część wolontariuszy już odczuwa bezradność, bo rozumieją, że nie mogą pomóc wszystkim. Jednak całe pozostałe grono osób pomagających dotyka stres coraz częściej, bo chłoną dramaty innych i pracują ponad miarę. Jeżeli pomagasz to rób to z głową. Nie pomożesz każdej osobie nawet jak nie będziesz spać tydzień. Wyjdź do ludzi, spotkaj się ze znajomymi. Prześpij się. Szyderca uczy i radzi: brak regularnego snu i przytłoczenie się sytuacją spowodować może syndrom weterana wojennego… czy tam fachowo zespół stresu pourazowego.

Pamiętaj, aby czasem sprawdzić co w domu się dzieje.

23.03

Potrzeba było sukcesu

Niewiele mamy sukcesów od czasów operacji, które prowadził Religa. No dobra raz na jakiś czas coś zrobimy pioniersko lub jako jedni z pierwszych. Tym razem doszło do kolejnej pionierkiej operacji w naszym kraju. Chodzi bowiem o drżenie samoistne wyleczone u pacjentki ultradźwiękami, bez otwierania czaszki. Brzmi to dość skomplikowanie, ale tak nie jest. W błyskawicznym skrócie w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie lekarze przeprowadzili zabieg na przytomnej pacjentce, która dzięki powodzeniu operacji może w końcu się chociażby napić herbaty. Odbyło się to za pomocą urządzenia FUS służącego do sfokusowanej intensywnej dawki ultradźwięków. Podana do głowy pacjentki dawka 18. tysięcy kilodżuli, znacznie poprawiła strukturę mózgu, która odpowiadała za drżenie. Nic tylko kilodżule ładować. Może niech ktoś to udostępni Putinowi. Jest szansa, że Tygodnik Szyderczy się przyczyni do poprawy pokoju na świecie jak mu się tam popali jakieś zjebane zwoje odpowiadające za “Wojnę” i “Operację Specjalną”.

NIK powraca w łaski

A pamiętasz może jak premier zapowiadał, że “rozliczycie mnie państwo z moich obietnic”? No i chciał to ma, bo NIK to zrobił. Chodzi tym razem o program Mieszkanie Plus, gdzie jak na tą chwilę mieszkań jest jak na lekarstwo. Uprzejmie przypomnę, że według zapowiedzi premiera z 2018 roku w 2019 roku miało być w budowie 100 tysięcy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Pod koniec 2021 roku według NIK wybudowanych zostało nieco ponad 15 tysięcy, a w budowie było 20 tysięcy.

– Nie zbudowali, a mieli zbudować. W moim przekonaniu wcale nie chcieli zbudować. Chodziło tylko i wyłącznie o głosy i o poparcie – Dariusz Joński.

Moja ulubiona Izba na posiedzeniu Komisji Infrastruktury oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej przedstawiła raport w sprawie realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus. Jak ja się cieszę, że ktoś jednak tego dokonał. Oczywiście musze być obiektywny i przyznam się, że po drodze była pandemia, ale to nie zmienia faktu, iż cały czas w czasie jej trwania wciąż w naszym kraju budowano domy. To jest raczej słabe wytłumaczenie na spełnienie jakiś 30% obietnic. To tak jakbym zrobił sobie kanapkę z serem i szynką, ale przez moje zerowe zainteresowanie tematem zjadł samą szynkę bez chleba i sera.

Nara leszcze

Radośnie komunikuję w Tygodniku Szyderczym, że Polska wydala 45 dyplomatów. Nie swoich, a Rosyjskich. Creme de la creme tej informacji to fakt, że warszawski urzędnik jest podejrzany o szpiegostwo. Władze Polski zdecydowały o wydaleniu z kraju 45 pracowników rosyjskiej ambasady. Według służb miały się one dopuścić działań wywiadowczych na rzecz Rosji. Ponadto polskie służby zatrzymały też pracownika warszawskiego ratusza, któremu postawiono zarzuty szpiegostwa na rzecz Rosji. Pracownik ten działał w USC od 19 lat. W tle oczywiście afera z Wierzbowskim i Sasinem, którzy tam się też kręcili. Chciałem jednak zauważyć, że tym razem Sasin raczej niczego nie odjebał, bo nie ważne kto tam był i czy Tomasz L. znał ich osobiście. Liczyło się to, że mógł kopiować dokumenty i je wysyłać rosyjskiej Służbie Wywiadu Zagranicznego. Rosja jak się zapewne domyślasz zapowiedziała odwet dyplomatyczny.

Ja go ostatnio wcale nie szukałem…

24.03

Kariery kres

Zastanawiałem się czy napisać o tym wyżej w poprzednim dniu, ale jednak instynkt dziennikarski mnie mało kiedy zawodzi. Według ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka jest zgoda Komisji Europejskiej na Polski KPO. I nawet pominę fakt, że przed chwilą można było przeczytać nazwisko Nowak w rządzie i ministerstwie w nim o którym statystyczny Polak nie miał pojęcia. Jak to zwykle bywa jeden minister robi nadzieję, ale Warszawa i Bruksela dementują. Według niego jest w Komisji Europejskiej zgoda polityczna na pieniądze dla Polski z funduszu odbudowy. Tych informacji nie potwierdza ani Bruksela, ani rzecznik rządu Piotr Müller. Jak powtarza Komisja Europejska, najpierw Polska musi zrealizować szczegółowe zalecenia dotyczące niezależności sądownictwa. I po sensacyjnych doniesieniach ze środy nastał czwartek.

A dziś już Morawiecki odwołał ze stanowiska ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka. Taka tam sytuacja patologiczna. Jego kariera była krótka, bez fajerwerków… ale za to z zajebistym hukiem. Wniosek w tej sprawie trafił już do prezydenta. Powodem decyzji premiera ma być “wyczerpanie uzgodnionej formuły współpracy z ministrem”. Ładnie można wszystko nazwać, ale wychylać się jak Macierewicz swego czasu w dobie chaosu dookoła naszego kraju nie wypada. Jakby co jest fucha w rządzie i nie zapomnij kto Ci dał cynk.

Skoro już przy sądach

To Sejm rozpoczął prace nad projektami ustaw w sprawie Sądu Najwyższego i Izby Dyscyplinarnej. Sprawa środków dla Polski z funduszu odbudowy wciąż jest w zawieszeniu, a kluczowym punktem do wypłacenia środków jest reforma sądownictwa. Dziś natomiast Sejm rozpoczął prace nad pięcioma projektami ustaw zakładającymi między innymi likwidację albo przekształcenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Zebranie ma trwać dwa dni i całkiem możliwe jest, że znowu wymyślą coś, co nic nie zmieni poza nazewnictwem, a sama Komisja Europejska nadal nam będzie blokować hajs. Zbyt piękne by było jakby nam cofnęli choć ten jeden problem.

Miesiąc

Bo tyle właśnie trwa najazd Rosji na Ukrainę. W skrócie można to podsumować tak, że Rosja jest bez istotnych sukcesów militarnych. Atakowane są szpitale, szkoły oraz schrony, gdzie chowają się ludzie, po tym jak ich domy już zburzono. Jedyny wątpliwy “sukces” to napierdalanie ich w cywilów i próba tym samym obalenia Ukrainy poprzez litość nad nimi. Rosja jednak nie odniosła żadnych istotnych sukcesów militarnych. Jak podaje ukraińska armia, Rosjanie stracili ponad 15 tysięcy żołnierzy, 108 samolotów, 124 śmigłowce i 530 czołgów. Te dane zapewne są lekko zawyżone, ale agencje wywiadowcze i tak mówią o sporej ilości strat Rosjan. Mnie natomiast zastanawia coraz częściej ile potrwa jeszcze ta “błyskawiczna” wojna. Ile ludzi ma jeszcze spierdolić ze swojej ojczyzny, zginąć broniąc jej… czy też stracić dorobek swojego życia. Nie pytam tylko się zastanawiam, bo każdy dzień to niewyobrażalna część coraz to większej porażki humanitarnej.

A grafika z cytatem. Innowacyjnie.

25.03

Borys w domu

Nie Borys Szyc, tylko Andżelika Borys. Pani prezes Związku Polaków na Białorusi została przeniesiona do aresztu domowego. Ponad rok temu trafiła do białoruskiego więzienia za podżeganie do nienawiści narodowej i religijnej. Oczywiście zarzuty były absurdalne, ale jednak udało się wywalczyć jej powrót zza krat. Tygodnik Szyderczy oczywiście bawi i uczy, a także przypomina, że dwa dni później aresztowano Andrzeja Poczobuta, którego zwolnienia wciąż domagają się rząd Polski i dziennikarze z całego wolnego świata. Może to jest dobry znak i z takim samym poślizgiem czasowym i jego uwolnią. Białoruś ewidentnie zmierza w dobrym kierunku. Chyba szykuje sobie grunt pod pomoc w inwazji na Ukrainę. Albo wręcz przeciwnie może chcą opowiedzieć się jednak po stronie zachodu w tej batalii. Czas pokaże, ale nawet taka informacja jest pozytywna z tego kraju. Warto o takich rzeczach wspominać, bo ta kobieta była niewinna i za swoje czyny nie należało jej umieszczać tam gdzie trafiła.

Air Force One

Joe Biden trafił do naszego kraju. Niefartownie się stało, że wylądował akurat w Rzeszowie i prawdopodobnie mógł wpaść w panikę, że jest na Ukrainie i to srogo obleganej. Nie dziwie się, bo jak już wspomniałem do Rzeszowa nawet uchodźcy nie chcą trafiać. Wybrał tą wątpliwą lokalizację z powodu obecności w tamtych rejonach Amerykańskich żołnierzy. Oczywiście spotkał się z nimi jako prezydent kraju i zjadł sobie z nimi pizzę rozmawiając o tym jak im się podoba i jak się czują. Taka tam mała różnica między prezydentem, a dyktatorem. Prezydent je z ludźmi fast fooda, a dyktator nawet pasztecika na 20 metrowym stole nie skosztuje. Zresztą ta babcia co otruła 20 ruskich to też jest osobny temat. Taki temat zbiorczy o bohaterach wojny w Ukrainie. Jak tylko ta się skończy.

Jednak nie o tym. Biden i niemal połowa świty z ich Kongresu są w jednym momencie w naszym kraju. Ostatnio tak tłoczno tutaj było za czasów Solidarności chyba. Jak zapewne widziałeś Drogi Czytelniku na Fanpage’u Szydercy wrzuciłem mema przed jego wizytacją, że pani Kamala mu mówiła, aby wpadł bo DUDU jest taki śmieszny. Sprawdź w wolnej chwili tak jak Biden wpadł sprawdzić.

Skoro już o Dudu

Skubany ostatnio leci serią. W Brukseli na szczycie NATO dał popis swoim umiejętnościom i jasno powiedział w stronę Putina, aby ten się nie zesrał. Bo jest takie powiedzenie u nas “Nie strasz, nie strasz”.

Jakby tego było mało to miał powitać Bidena w Rzeszowie, ale niechcący mu się stabilizator i trymer stabilizatora w samolocie rozjebał. Jakiś taki niedolot ten Dudu. Awaryjnie musiał zawrócić do Warszawy z powrotem bo jak to on powiedział “Statek zaczął się kiwać w taki specyficzny sposób”. Jak to usłyszałem to pomyślałem o kaczce, bo ona się przecież tak specyficznie kiwa. Jednak to tylko mój spaczony umysł, a większość i tak powie, iż specyficznie się kiwa pingwin. Wszystko to zakrawa na największego kozaka wśród prezydentów zaraz po Załenskim. Jednego dnia każe zesrać się Putinowi, a drugiego każe czekać na siebie Bidenowi. I nie pisz mi, że nie wiedziałeś/aś jaki to nasz Dudu jest macho.

26.03

Biden w Polsce

Sporo tego było i ciężko będzie mi to streścić. Dlatego całe sobotnie wydarzenia będą podsumowaniem i informacjami odnośnie wizyty prezydenta USA w naszym kraju.

Samo południe

Nie może też zabraknąć informacji o “odwecie” Bidena na Dudzie. Mieli się spotkać o godzinie 12.00 początkowo w samo południe, aby wyjaśnić sobie kto jest ważniejszy. Jednak Biden stwierdził, że teraz Duda poczeka na niego i na to spotkanie mocno się spóźnił. Taki tam żarcik z jego strony. Duda nie wypowiedział się w tej kwestii. Pewnie dlatego, że wciąż był w szoku po zdarzeniu z awaryjnym lądowaniem w miejscu startu. Jednak jak już się spotkali to padły ponowne zapewnienia, że Traktat północnoatlantycki i jego piąty artykuł jest dla USA święty.

Narodowy

Tego samego dnia Biden odwiedził uchodźców z Ukrainy przed Stadionem Narodowym. Stadion Narodowy w Warszawie to wielki punkt pomocy, który jeszcze nie tak dawno był Szpitalem Narodowym, a i w swojej karierze już miał epizod z basenem. To nie tylko miejsce, gdzie Ukraińcy mogą uzyskać PESEL, ale to także miejsce, gdzie Ukraińcy znajdą pomoc. Joe Biden był tam w towarzystwie Rafała Trzaskowskiego i Mateusza Morawieckiego. Z tego co wiem to Trzaskowski miał być tam programowo, ale jakim cudem wkleił się tam nasz premier nie mam pojęcia. Jednak warto zauważyć, że Trzaskowski nie gumkuje Morawieckiego ze swoich zdjęć. A historia zna odwrotne przypadki.

Zamek Królewski

Joe Biden na placu zamkowym wypowiadał się o Ukraińcach mówiąc, że ich bohaterski opór jest częścią większej walki. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego był blisko ludzi, a jak to zwykle bywa w takich sytuacjach machnął przemowę dotyczącą wojny w Ukrainie. Podkreślił także, że Ukraińcy walczą o wolność. Walki prowadzą o podstawowe zasady demokracji, które łączą wszystkich ludzi wolnych. Rządy prawa. Uczciwe i wolne wybory. Te zasady są podstawą wolnego społeczeństwa. Tak ładnie przemawiał i tyle szczegółów było w tym okresie, że aż wspomnę o końcówce jak kilku Ukraińców podniosło swoje flagi i zaczęło śpiewać swój hymn. No łezka się kręci.

Pizza

Ciekawostka, która gówno wszystkich interesuje. “Pizza Bidena” została zrobiona w Głogowie Małopolskim. Pizzeria Gusto już jest znana na cały świat, a sami twórcy nie wiedzieli, że akurat ta trafi do Prezydenta USA. Jeszcze większe wrażenie zrobiły słowa przywódcy USA podczas konferencji prasowej z Andrzejem Dudą. Ten natomiast w trakcie powiedział: “Przepraszam, bo ostrą pizzę jadłem”. Amerykanie podobno lubią na ostro, bo to nie pierwszy placek jaki trafił do tej bazy z ich lokalu. Tym razem jednak zamówienie okazało się większe. A na bank miało większe znaczenie dla lokalu.

27.03

Victor wiesz co się dzieje?

Prezydent Ukrainy pyta się Orbana czy wie co się dzieje aktualnie w Mariupolu. I oczywiście skoro wie to dlaczego jest przeciwny sankcjom na Rosję. Orban jak to zwykle na buca przystało odsapnął tylko, że on jest prawnikiem i bazuje na wiedzy prawniczej, a aktor może co najwyżej pracować dzięki wiedzy prawniczej. Wszystko to do kupy jakby zebrać to rodzi pytania o przyszłość polsko-węgierskiego sojuszu. Jak mówił Duda w wywiadzie dla TVN24 trudno zrozumieć Orbana i dodaje, że niechęć Viktora do nałożenia na Rosję sankcji będzie dla Węgier kosztowna. Jak to już tradycyjnie przystało zmuszony jestem dodać swoje trzy grosze, abyś Drogi Czytelniku nie zapomniał. Orban był do tej pory największym sojusznikiem PiS-u w Unii. I po cofnięciu się parę tygodników wstecz znajdziesz informację o Lotosie i węgierskiemu koncernowi MOL, który ma układy na Rosji.

Podsumowanie

Wizyta Joe Bidena w Polsce została w USA uznana za wielki symbol jedności, przyjaźni i mocnego wsparcia dla wschodniej flanki NATO, Polski i Ukrainy. Warszawskie przemówienie prezydenta oceniono jako najważniejsze w jego kadencji, a może nawet najistotniejsze z wszystkich przemówień, jakie Biden wygłosił podczas swojej kariery politycznej. Bardzo dobrze oceniają je zarówno demokraci, jak i republikanie co jest niezmiernie rzadkim zjawiskiem w USA. Nawet The Washington Post przez połowę artykułu chwalił Bidena i Polaków. Później już poleciał po całości i szczerze pisząc po przeczytaniu tego zastanawiam się “co ja tu jeszcze robię”. Sam zobacz ten artykuł : washingtonpost.com.

Na koniec rozpierdol

O tym już trzeci raz z rzędu wspominam. Niestety dramat mieszkańców Mariupola trwa. Po bombardowaniach, akcjach z korytarzami humanitarnymi i wieloma innymi zbrodniami Rosji pora na kolejną odsłonę tej brutalnej inwazji. Rosyjski żołnierz strzelił w twarz 11-letniej dziewczynce. Przeżyła, ale kula przeszła przez jej szczękę. Dziecko z mamą, babcią i siostrą próbowało się ewakuować z tego miasta. Armia Putina jest tam szczególnie okrutna. Tak, jakby dostała rozkaz zrównania miasta z ziemią. Powoli miasto wielkości Gdańska przestaje istnieć. I jakbyś nadal się zastanawiał lub zastanawiała czy pomóc uchodźcom to polecam popatrzeć przez chwilę na zdjęcie tej dziewczynki. To jeden z wielu dramatów tam odegranych, a każda pomoc ma sens. Nawet najmniejsza. Z tą myślą zakończę część poświęconą sprawdzonym informacjom. Pora na TVPiS.

Wnioski zostawiam Tobie

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”.

Słucham, oglądam, piszę na podstawie różnych źródeł. Spędzam przy tym (bardzo potrzebnie) od chuja czasu na “Wiadomościach”. Mam nadzieję, że docenisz to i staniesz się jednym z patronów Tygodnika, ale o tym później.

Kościół

Adoracja bez granic.

Madeleine Albright 1937-2022.

Modlitwa o pokój na Ukrainie.

Pożegnanie wybitnego kardiochirurga.

Samochwała

Historia Marca’68 w kinach.

Mecz Polska – Szkocja od 20:25 w TVP1.

Niezwykły muzyczny maraton.

Międzynarodowy dzień teatru.

PiS

Państwo odpowiada na agresję Putina.

“Polska miała rację ostrzegając przed Rosją”.

Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać.

Egzamin dla Światowej dyplomacji.

Usuwanie symboli komunistycznych oprawców.

Kolejna duża obniżka podatków.

Luzowanie obostrzeń epidemicznych.

Debata o reformie sądownictwa.

Hołd dla Polaków ratujących Żydów.

Wizyta prezydenta USA w Polsce. (x2)

Silny sojusz Polsko – Amerykański.

Polska wzmacnia suwerenność energetyczną.

Pierwsze damy pomagają uchodźcom.

Polska w centrum wolnego świata.

Inwestycje w bezpieczeństwo Polaków.

Nie PiS

Europejska odsłona “Doktryny Neumanna”?

“Nadzwyczajna kasta” przegrywa w TSUE.

Platforma cudzych sukcesów.

Putinowska narracja w unijnej partii Tuska.

Klub przyjaciół Putina blokuje sankcje.

Pieniądze ważniejsze od wartości?

Grodzki atakuje Polaków.

Ostateczna klęska “Polityki Resetu”.

Kraj

Joe Biden w piątek przyleci do Polski.

Polski azyl dla najmłodszych ofiar wojny.

Rosyjscy szpiedzy a nie dyplomaci.

Iga Świątek wkrótce na czele rankingu?

Pomoc dla ofiar Rosyjskiego ludobójstwa. (x2)

Iga Świątek pierwszą rakietą świata!

Świat

Chiny pod presją w sprawie Rosji.

Niebezpieczne związki Berlina i Moskwy.

Niemcy blokują kolejne sankcje na Rosję.

NATO wzmacnia wschodnią flankę.

USA gwarantują bezpieczeństwo Polski. (x2)

Andżelika Borys wolna!

Biden: Europa nie może zależeć od Putina.

Oscary 2022 w cieniu wojny na Ukrainie.

Rosja

Rosjanie wyniszczają Ukraińskie miasta.

Putin wysyła na front zagranicznych bandytów.

Zbrodnie z Aleppo powtórzone w Mariupolu.

Demokratyczny świat łączy siły przeciw Rosji.

Reprezentanci agresora poza rozgrywkami.

Bandyci Putina burzą Ukraińskie domy.

Straty Rosji na Ukrainie jak w Afganistanie.

Uciec przed bombami Putina.

Rosjanie terroryzują cywilów z powietrza.

Krwawy miesiąc Rosyjskiego bestialstwa.

Bandyci Putina mordują Ukraińców. (x2)

Krwawy napad Rosji na Ukrainę.

Bandycki atak Rosji na Ukrainę.

Rosyjskie ataki na Lwów.

Ukraina

Miliony Ukraińców uciekają przed bombami.

Rośnie ryzyko ataku Białorusi na Ukrainę.

Sztuka obrony ojczyzny.

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

W sumie ciężko mi było dokończyć to wydanie Tygodnika Szyderczego. Wszystkich, którzy mi zajmowali skutecznie czas od czwartku do niedzieli serdecznie pozdrawiam sami wiecie czym. Pić i tak nie umiecie, a ja nie mam już za co. Dokonałem wyboru w swoim życiu i postanowiłem ograniczyć się w końcu w piciu… Pepsi… bo droga i niezdrowa oczywiście.

Jest opcja, abym na stałe się zajmował tylko i wyłącznie informacjami takimi jak w Tygodniku, oraz memami takimi jak na Facebooku. Zaczynam współpracę z Patronite, gdzie możesz za naprawdę psie pieniądze wesprzeć mnie w comiesięcznych zmaganiach. Dla Ciebie 3 złote to jest lizak mniej. Dla mnie natomiast to szansa na poświęcenie się pasji i zamiłowaniu bez ograniczeń.

Co w tym tygodniu mi dało do myślenia?

Otóż fakt, że niechcący zauważyłem na komunikatorze (a nie napiszę na jakim, bo mi nie płacą za to), że osoba prosząca mnie jakieś dwa lata temu o pomoc wciąż jest “online”. Chodzi o temat samobójstw. Właśnie dla takich momentów to robię. Taki mały sukces raz na jakiś czas sprawia, że mogę z czystym sumieniem napisać, że komuś tam pomagam.

Dodatkowo

Temacik od Czytelniczki, który mnie kompletnie nie interesuje, ale podobno to jest trendy:

W interesujących czasach przyszło nam żyć… tematem numer jeden w mediach wcale nie musi być wojna, szalejąca inflacja czy nawet mocno już wyeksploatowana pandemia, otóż prawdziwym dramatem mijającego tygodnia okazał się… szczeniak Lewandowskich. Przesłodka Bella jest kolejna kobietą w życiu najlepszego polskiego snajpera więc z czego by tu robić burze? Otóż szczeniak jest rasy Cavapoo czyli miksem pudla i cavelier’a. Według obrońców praw zwierząt nie powinno się promować takich nienaturalnych ras, które narażone są na wiele chorób. Odnoszę wrażenie że tej malutkiej kuleczce będzie dobrze w nowym domu i niczego nie będzie jej brakować. Sama nie jestem fanka ulegania nowym modom bo zwierzak to nie zabawka, a członek rodziny. Nie zamierzam oceniać czy ta konkretna rasa jest dobra czy zła, powiem tylko ze w schroniskach wiele piesków czeka na kochające rodziny.

A tak na marginesie tu można dać +10 do zajebistości Włóczykija bo w końcu Hulk to jedyny i niepowtarzalny, nieokiełznany, oryginalny kundelek z ogromną osobowością.

Na koniec

Nic za darmo się nie robi (no chyba, że jest inaczej).

Wspomóż autora dając mu kawę:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ewentualnie pociśnij po całości wpłacając datek na PayPalME…

A także niebawem możesz zostać Patronem dzięki platformie Patronite. Mam nadzieję, że Ci się podobało 31 wydanie Tygodnika Szyderczego. Dziękuję serdecznie za newsa od czytelniczki.

Tymczasem pozostaje mi tylko standardowe:

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.