Tygodnik Szyderczy 27.12-2.01

Tygodnik Szyderczy 27.12-02.01

27.12

Koszt podkomisji smoleńskiej Macierewicza

Tygodnik Szyderczy rozpocznie to wydanie od liczb. Ministerstwo Obrony Narodowej ujawniło Krzysztofowi Brejzie, który oczywiście podzielił się tą informacją ze światem ile kosztowała szopka Macierewicza. 22628764 złote to nie cała suma, ale tylko jej kawałek liczony do lutego 2021 roku. Po latach uników i docelowo wyroku sądowym musieli podać tą informację, ale ja mam nie tyle pytania o koszt inscenizacji na butelce gdzie samolot był, a gdzie go nie było. Ja się raczej zapytam dlaczego te pieniądze nie mogły trafić do szpitali, szkół czy choćby na moje konto. No dobra ewentualnie też i na twoje. Jak się bawić z podatków plebsu to się bawić. Stać nas przecież.

Plantacja marihuany w pieczarkarni

Inflacja popierdala szybciej niż ja po flaszkę z lodówki jak goście przyjdą, ale biznes niektórym nie idzie bardziej. Chodzi tym razem o Białą Podlaskę i prawie dwa tysiące krzaków konopi indyjskiej znalezionych przez policjantów na terenie byłej pieczarkarni. Kurde tych trzech kolesi, których złapali mają pecha, a zarazem farta w biznesie. Jak wyjdą to na nowo mogą uprawiać pieczarki, które już teraz powinny im się bardziej opłacać od marihuany. Takie rzeczy tylko na wschodnich rejonach naszego kraju. Szkoda, że obok nie znaleźli jakiejś destylarni… co by wcale nie zdziwiło.

Weto Andrzeja Dudy w sprawie lex TVN

Tygodnik Szyderczy po raz pierwszy w historii oficjalnie pochwali prezydenta. Oczywiście nie mogło to się odbyć bez mema na Fanpage’u Szydercy. Prezydent zawetował lex TVN, które teraz wróci do Sejmu. Nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji nie będzie, bo teraz potrzebuje PiS 3/5 głosów w obecności minimum połowy ustawowej liczby głosów. No ni chuja nic nie wymyślą w tej sprawie. Andrzejku jak ty mi zaimponowałeś i oczywiście masz rację, że umów należy dotrzymywać. Teraz wróćmy do wszystkiego dookoła co się działo w międzyczasie. Sprytnie zatuszowali tym szumem wszystkie przecieki z BOR-u, poślizgi w Polskim Ładzie i oczywiście podnoszenie cen od stycznia 2022. Spokojnie to wszystko wróci, a fakt iż zasłoniliście się sprawą tak błahą jak wolne media nic tutaj nie zmieni. Ja wciąż czuwam i każdą manianę odnajdę i opiszę. Wolne Media, Wolny Tygodnik… biedny Włóczykij.

Jestem na Twoje rozkazy o Panie.

28.12

Likwidacja stowarzyszenia Memoriał

Rosyjski Sąd Najwyższy nakazał likwidację stowarzyszenia Memoriał, które od stycznia 1989 roku dokumentowało zbrodnie stalinowskie. Tym razem nie nasza Prokuratura Generalna odjebała, ale ta z Rosji. Domagała się ona likwidacji organizacji z powodu łamania przepisów dotyczących statusu “zagranicznego agenta”. Takim oto sposobem Putin załatwił sobie nowe książki do historii. W nowym wydaniu będzie o tym, że Stalin nie był zbrodniarzem, a zbawcą. Oczywiście dobry to pretekst, aby wpisać w annały fakt iż Putin to jego godny następca, a lud jest rad z posiadania takiej głowy państwa. Brzmi znajomo?

Nieprzytomna turystka na Kasprowym Wierchu

Nieprzytomna turystka przez 300 metrów ześlizgiwała się z Kasprowego Wierchu w rejonie obserwatorium meteorologicznego. Turystka prawdopodobnie poślizgnęła się, zaryła głową o podłoże i zjechała w dół do Kotła Gąsienicowego. Takim sposobem pokonała jakieś 300 metrów. Na pomoc kobiecie ruszyli narciarze i ratownicy TOPR. Skończyło się tylko na potłuczeniach, ale finał mógł być tragiczny. Uprzejmie przestrzegam was przed feriami i nadchodzącym długim weekendem, abyście uważali na siebie. Zależy mi na każdym czytelniku.

Wysokość rachunków za gaz

Kolejny raz się cieszę z powodu braku gazu w mieszkaniu. Po pierwsze nie sprawdzam przed snem czy gaz jest wyłączony. Po drugie śpię spokojniej także z powodu jego ceny. Dzięki decyzji Urzędu Regulacji Energetyki rachunki za gaz wzrosną o nawet kilkaset procent. Przykładów nie brakuje, a Tygodnik Szyderczy oczywiście kilka przytoczy. Na pierwszy rzut leci jedna ze wspólnot mieszkaniowych z Sosnowca, która dostała rachunek wyższy o ponad 300 procent. Walić Sosnowiec, który i tak ma przejebane. Przejdźmy do przychodni z Ursynowa, która ma 800% większy rachunek. No dobra, ale to też jakby nie mój biznes. Co więc powiesz na mieszkańców całej warszawskiej dzielnicy Włochy, którzy dostaną 1000% większy rachunek? Przypomnę tylko, że według tego urzędu miały być podwyżki o 54%. Jak ja się cieszę, że tylko prąd mi podskoczy.

Teraz byśmy szybciej i bez Rosji wojnę wygrali.

29.12

Bite dzieci w Świdnicy

Nie lubię pisać o takich sprawach, ale to jest dobry moment, aby uczulić osoby postronne na reagowanie. Świdnica to taka dziura obok Wrocławia, gdzie jak pewnie w wielu miejscach na świecie dochodziło do tragedii dzieci. Szkraby miały być bite i poniżane przez rodziców, a dowiedzieliśmy się o tym dzięki telefonowi, który odebrali policjanci z ich komisariatu. Tuż przed świętami straszy brat zadzwonił do nich z prośbą o ratowanie czwórki jego młodszego rodzeństwa. Nad tymi dziećmi psychicznie i fizycznie od kilku lat mieli znęcać się rodzice. Gdy policjanci dotarli na miejsce, ustalili, że “matka” miała we krwi 2,5 promila alkoholu, a najebany był też “ojciec”, którego złapano po tym jak uciekł z domu. Rodzice zostali aresztowani i mam nadzieję, że szybko z tamtej klitki nie wyjdą. Jeżeli widzisz, czy też słyszysz taką lub podobną historię to zareaguj. Nie musisz robić tego oficjalnie, bo anonimowo tez się da.

CBA i fala odejść

Były szef CBA Paweł Wojtunik ostrzega, że ze służby może wkrótce odejść nawet 200 funkcjonariuszy. Zresztą podobnie wynika ze źródeł Radia Zet. Upolitycznienie biura, niekompetencja przełożonych czy może syndrom spierdalania szczurów z tonącego okrętu. Oczywiście wieczorem CBA odniosło się do sprawy, twierdząc, że to nieprawda, że w 2021 roku odeszło ze służby około 200 osób. Jednak tak czy siak wiele wskazuje na to, że korupcja wpierdala biuro antykorupcyjne od środka szybciej niż rdza Passata sąsiada.

Łukaszenka chce zmienić Konstytucję Białorusi

Przypominam, że ten news nie jest z Polski i nie chodzi tutaj o Kaczyńskiego. Łukaszenka według nowych zapisów będzie rządzić co najmniej do 2035 roku, a dodatkowo ma powstać “nadparlament”. Ten nowy organ władzy tak jak projekt przewiduje przewiduje, że nad prezydentem i parlamentem pojawi się Zgromadzenie Ludowe, które może unieważniać ustawy i nawet odwoływać samego prezydenta. W nowej konstytucji Białorusi nie będzie już zapisu, że Białoruś to państwo neutralne bez broni jądrowej. Jak mi to śmierdzi wyciekiem tajnych akt z naszego rządu.

Szybciej to ogarnę jak Polaczki

30.12

Lodołamacze na Odrze

Takie mamy klimat, że idąc rano do pracy zastanawiałem się czy do niej dojdę. Na sam koniec roku taka rozkmina. Czy dojdę, czy może pierwszy raz od dawien dawna mi się nie uda. Oblodzone chodniki i drogi były praktycznie w całej Polsce, a na Odrę wypłynęły lodołamacze. Rano rozpoczęła się pierwsza w tym sezonie akcja lodołamania na Dolnej Odrze w okolicach Szczecina. Na rzekę wypłynęło pięć polskich lodołamaczy i dwa für Deutschland. Wszystkiemu winna jest gołoledź, która powstała po zamarznięciu opadów deszczu. I teraz, z tego miejsca Szyderca Włóczykij pozdrawia wszystkich tych, którzy uwielbiają zimę serdecznie środkowym palcem. Oczywiście o ile te osoby nie uczestniczą czynnie w wysyłaniu datków na PayPalMe.

Ile wydał średnio każdy minister tego rządu niepotrzebnie?

Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej fajnie podsumował działania obecnego rządu mówiąc, że każdy minister ma 80-100 milionów na karku źle wydanych pieniędzy. I według niego to nie chodzi tylko i wyłącznie o ministra Sasina, który wydał na wybory (których nie było) 76 miliony złotych. Rząd, a co za tym idzie my jest winny Komisji Europejskiej setki karetek na poczet kar nałożonych przez TSUE. Tymczasem pracownicy sądów i prokuratur liczą na chociaż symboliczne podwyżki płac. Symboliczne 500 złotych. Tak na dobrą sprawę w punkt trafił Śmieszek z Lewicy, który zauważył skromnie, że rząd nie liczy tych pieniędzy… bo to nie są ich pieniądze. Proponuję zatrudnić Morawiecką jako ministra finansów. Ta opierdoli ze trzy działki i już wpadka z wyborami kopertowymi będzie wyrównana w budżecie.

Inflacja w 2022 roku

Ja pierdole takie wyliczenia. NBP zmienia swoje prognozy częściej jak synoptycy pogodę długoterminową. Inflacja w 2022 roku będzie wyższa, niż początkowo radośnie w listopadzie ogłosił Glapiński. Zakładano wtedy, że wskaźnik zatrzyma się na 5,8%. Jednak jak to zwykle bywa u Glapińskiego i spółki Narodowy Bank Polski jebnął się w matmie o 1,8% na naszą niekorzyść. Jak nowe analizy średnioroczne wpłyną na nas? Będziemy zamrażać chleb jak pseudo gwiazdy z minionej epoki, które to muszą robić bo chuja emerytury mają. Ja już oczyszczam zamrażalnik z lodu, aby miejsce zrobić. A Ty?

Jakby co Raikonnen jest wolny też.

31.12

Biden i Putin rozmawiają telefonicznie

Podczas 50-cio minutowej rozmowy prezydenci USA i Rosji gaworzyli sobie jakby nigdy nic. Joe Biden ostrzegał Władimira Putina, jak zdecydowana byłaby reakcja USA na ich inwazję Ukrainy. Władimir Putin z kolei próbował przekonać Joe Bidena do ustępstw na rzecz Rosji. Komentarze po ich gadaniu są podzielone. Z jednej strony przedstawiciel Białego Domu zapewnia, że rozmowa była owocna i to dobry podkład po dyplomację na styczeń, a z drugiej natomiast rzecznik Kremla mówi o poważnym błędzie jeżeli nowe sankcje nałoży na Rosję Joe Biden i kompania braci. Jak na moje niech sobie debatują. Byle nie wmieszali w to naszego kraju i zamiast Ukrainę nas udupią.

Nagrody dla łyżwiarzy

Było już o czwartkowym programie “Gwiazdy robią po lodzie”, a teraz minimalnie Tygodnik Szyderczy powróci do tematu. Szybkie wydanie Szyderczy bawi i uczy. Na jakie nagrody mogą liczyć łyżwiarze figurowi? Dla przykładu Mistrzyni Polski seniorów w łyżwiarstwie figurowym Jekatierina Kurakowa dostała w nagrodę rajstopy dla nastolatek. To i tak nic, bo Natalia Kaliszek, mistrzyni Polski w konkurencji par tanecznych dostała rajstopy w rozmiarze XL. Partner Natalii, a zarazem Mistrz Polski w tej samej konkurencji – Maksym Spodyriew – otrzymał ochraniacze na łyżwy. Nie wiem czy głównym sponsorem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego nie jest przypadkiem Gatta albo coś w ten deseń, ale jakbym za zapierdalanie na zimnym lodowisku przez tyle czasu dostał w nagrodę rajstopy… użyłbym ich do wpadnięcia do ich biura po hajs.

Dzban roku 2021

Długo się zastanawiałem kto by świetnie się nadawał do tego tytułu. Miałem kilku chętnych do pierwszej nagrody w pierwszym wydaniu plebiscytu. Tym razem pierwszy tytuł Dzbana Roku otrzymuje Przemysław Czarnek. W tym roku urzekł mnie swoją kreatywnością podczas tworzenia ustawy, krytyką sztuki napisanej na długo przed panowaniem PiS-u mówiąc o tym, że to atak polityczny. Przede wszystkim jednak za dzbanowate podejście do kobiet, którego nawet się nie wstydził. Chciałem rozdać również Grand Prix tego plebiscytu. Grand Prix i srebrny dzban otrzymuje szmata. Paweł Kukiz za jego pomyłki w głosowaniach, chujowe utwory z dawnych lat i lizanie dupy prezesowi zasłużył w pełni na ten tytuł także. Dodatkowo chciałem zaznaczyć, że działam niezależnie od Tygodnika “NIE”, choć jak widać mamy spójne myślenie.

Tygodnik Szyderczy
Godek w “Tygodniku NIE” zajęła drugie miejsce…

01.01

Syryjczyk z epilepsją

Młody Syryjczyk z epilepsją chce ochrony międzynarodowej w Polsce. 16-to latek dwa razy już był odesłany na Białoruś, a teraz znowu wycieńczonego w lesie znaleźli go aktywiści i zawieźli do szpitala. Teraz Obadah jest pod opieką Straży Granicznej, ale spotkał się z tłumaczem, który pomógł mu w złożeniu wniosku o ochronę międzynarodową. Spytam się tak po ludzku. Co do chuja jest nie tak z naszą narodową gościnnością? Czym zawinił ten chłopak, który już trzeci raz nas odwiedza. Ofiara reżimu Łukaszenki, która chcąc czy nie stała się teoretyczną “bronią” w ataku na Europę. Czy jak to tam tłumaczą politycy. Niech no każdy się zastanowi co by było w odwrotnej sytuacji. Jakbyśmy to my potrzebowali pomocy i dali się nabić w butelkę obietnicami chuj wie kogo.

Covid-19 a zgony

Tygodnik Szyderczy ma dramatyczne dane w pierwszy dzień nowego roku. Z powodu COVID-19 zmarło 505 osób i mamy ponad 12 tysięcy nowych przypadków zakażeń. Lekarze ostrzegają, że na horyzoncie widać już kolejną falę i pytają, ile jeszcze tragicznych raportów potrzeba, by rząd od rozważania przeszedł do konkretnych działań. Ja tam widzę jednak pozytyw. Nie mamy czwartej i piątej fali jak w innych cywilizowanych krajach. My będziemy mieć falę cztery i pół. Stara się nie skończyła, a już nowa nakurwia do nas niczym Ziobro do Julii Przyłębskiej.

Nowy taryfikator mandatów 2022

No i tak oto do bólu głowy dzisiejszego dnia dopisał się poza alkoholem nowy taryfikator mandatów. Chcę tylko napisać, że poprzednie mandaty były w większości nieściągalne, a o hajsie z nowych to niech już rząd zapomni całkowicie. Mandaty wzrosną za wszystko. Od tych za prędkość po te za wykroczenia typu jazda po chodniku czy tamowanie ruchu. Jestem za tym, aby było bezpiecznie i nie potępiam tej dużej ilości zer za odjebanie czegoś na drodze. Tylko niech sprawią jeszcze cud, aby rzeczywiście te pieniądze były potrącane. Wolę dofinansowywać ich pałace z takiego źródełka niż mojego.

Nowa kultura jazdy nadciąga?

2.01

Spadek praktyk religijnych

Młodzi ludzie odchodzą od Kościoła i jakoś mnie to wcale nie dziwi. Praktykujących ubywa i to w szybkim tempie, a sam Prymas Polski mówi o dewastujących statystykach. Na to wszystko Paweł Gużyński mówi, że takie zjawisko do jakiego w Polsce dochodzi, leży po stronie Kościoła. Jakby tego było mało jakiś idiota (którego już złapano) odjebał tagi na fasadzie Bazyliki w Warszawie. I ja naprawdę rozumiem te czerwone napisy typu: “PiS won”, “świeckie państwo” i “tu będzie techno”. Jednak nie popieram zniżania się do takiego poziomu jak antyszczepionkowcy, którzy piszą swoje teksty “Stop segregacji sanitarnej”. Chuj mnie to obchodzi co myśli jeden z drugim. Chcę mieć dookoła siebie schludnie.

Wypadek autokaru na trasie Lublin – Zamość

Kurde minął raptem jeden dzień, a już drugiego wziął i się przewrócił autokar. Litwińscy kierowcy jak się dowiedzieli ile teraz za przekroczenie prędkości muszą zapłacić przy wpadce to wpadli na pomysł sabotażu. A teraz na poważnie. Na drodze krajowej numer 17 nieopodal miejscowości Łopiennik Podleśny autokar pełen turystów zjechał do rowu i się przewrócił. Jedna osoba poważnie ranna zabrana helikopterem, reszta przetransportowana z lekkimi ranami do pobliskiego OSP. I chwała komu tam chcecie, że nic poważnego się nie stało. Mam nadzieję, że nikt więcej się nie przestraszy i nic poważniejszego się nie stanie w nadchodzącym roku.

Do trzech razy Sasin

Tygodnik Szyderczy specjalnie zostawił to na sam koniec i jakoś fartownie się udało, że ostatniego dnia jest ta informacja. Mam teraz pole do popisu i nie zawaham się tego użyć. Sasina pierwsze podejście było z wyborami kopertowymi i jak wiadomo poszło mu jak kurwie w deszcz. Jak już w tym wydaniu wspominałem utopił 76 milionów złotych z naszych kieszeni. Drugim podejściem Sasina było ogarnięcie kopalni w Turowie. W chwili kiedy wpisuję tego newsa licznik nabił już 243 257 706 zł kary. Jego najnowszą (a zarazem trzecią) misją jest stanie na czele Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. I w pełni popieram Nową Lewicę, która mówi że szczerze mu kibicuje, aby się tym razem udało. Strach pomyśleć ile teraz wtopimy za działania autorytetu ekonomicznego Prawa i Sprawiedliwości.

Tygodnik Szyderczy
Sumarycznie do miliarda złotych? Czy może do 250 milionów Euro dobić?

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Nowy wygląd Tygodnika, ale to się nie zmieni. Jak co tydzień od prawie pół roku dzielnie posłuchałem wszystkich wydań Wiadomości, aby dziarsko zapierdalać do Ciebie z całym tym szajsem jaki tam zasłyszałem. To jest taka awaria kontrolowana i czytasz to na swoją odpowiedzialność.

Samochwała

Muzyczny fenomen rodziny Iglesiasów, a jeden z nich wystąpi na Sylwestrze w Zakopanem (4 minuty wiadomości)

Sylwester marzeń już za trzy dni! (5 minut wiadomości).

Jason Derulo na Sylwestrze Marzeń (18 minut wiadomości).

Światowa supergwiazda w Zakopanem! (4 minuty wiadomości).

Sylwester marzeń już jutro! (5 minut wiadomości).

Magiczny wieczór u podnóża Tatr. (5 minut wiadomości).

Wielkie odliczanie do Sylwestra Marzeń! (12 minut wiadomości+ 2,5minuty).

Zapraszamy na Sylwestra Marzeń do TVP2 (2 minuty wiadomości).

Sylwester Marzeń hitem oglądalności (7 minut wiadomości).

Wspaniała zabawa z Sylwestrem Marzeń (7 minut wiadomości).

Nowy rok z filharmonikami wiedeńskimi.

The Voice Senior w TVP2.

Najlepszy sylwester z Telewizją Polską (minuta i 15 sekund wiadopmości).

Sylwester Marzeń z Telewizją Polską (4 minuty wiadomości)

PiS

Rząd zapewnia skuteczną walkę ze wzrostem cen.

PiS daje miliardy złotych na inwestycje.

Rząd ogarnia więcej pieniędzy dla Polaków.

Wielkie inwestycje zmieniają Polskę.

Polska gospodarka pokonała koronakryzys.

Podsumowanie polityki w 2021 roku na korzyść tylko i wyłącznie PiS-u.

Z koronakryzysu w Polski ład.

Więcej pieniędzy w portfelach Polaków.

Nie PiS

Politycy opozycji bronią się atakując.

TVP się pyta gdzie jest program opozycji.

Kraj

Polska odparła atak hybrydowy.

Dezerter nie ucieknie przed hańbą (Sousa).

Silna Polska drażni Eurokratów.

Polacy korzystają z boomu budowlanego.

Polska wzmacnia siły zbrojne.

Boom budowlany jest na Polskich drogach.

Nowe miasta na mapie Polski.

Sousa odszedł, a niesmak pozostał.

Podwyżka mandatów to bezpieczeństwo na drogach.

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek (strażacy).

Świat

Putin próbuje sparaliżować Europę.

Europa nie chce dyktatu Brukseli.

Agresja Kremla zagraża Europie.

Putin drenuje portfele Europejczyków.

Zachód zatrzyma agresję Kremla.

Zachód wobec agresji Putina.

Problemy energetyczne Europy.

Andrzej Duda

Prezydent zawetował ustawę medialną.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Zadałem sobie wyjątkowo trud i spisałem ile czasu antenowego TVP straciło na wychwalanie się swoją bibą w Zakopanem. Jakby tak ktoś był ciekaw to łącznie wyszło to lekko ponad 77 minut. O dokładnie tyle mniej było informacji jaki to Tusk jest chujowy, opozycja zjebana a PiS zajebisty. Zakładając, że minuta spotu reklamowego to lekko ponad 100 tysięcy złotych w tych godzinach to zapłaciliśmy za to my – podatnicy 8,624,000 złotych. Jest to jakieś 50 groszy od głowy na każdego pracującego. Nie wliczam w to obsady, reporterów, monterów itp.. Także jeżeli nie z własnej woli Drogi Czytelniku wpłaciłaś/eś z podatków na TVP to podeslij mi 50 groszy na PayPalME już bez przymusu i z pełną świadomością czynów. Jeżeli żal Ci tych 50 groszy to choć odwiedź Fanpage Szydercy lub zakładkę współpraca (gdzie możesz przehulać znacznie więcej hajsu).

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.