Tygodnik Szyderczy 28.03-3.04

Tygodnik Szyderczy 28.03-3.04

28.03

Cukier albo psikus

Tygodnik Szyderczy to zbiór wszystkich najważniejszych informacji z minionych siedmiu dni. Niezmiennie uwielbiam wrzucać takie newsy, które radują mnie z racji na głupotę społeczeństwa. Tak było w przypadku pandemii i wykupywania papieru toaletowego jakby wirus powodował ciężką sraczkę. Tak też było ostatnio jak ludzie spanikowali w naszym kraju, że zabraknie im paliwa. Teraz nastała kolej na strach w oczach biednych Rosjan. Mianowicie cukier staje się w Rosji towarem deficytowym. Jedni kupują go na zapas, inni przestraszyli się, że zniknie ze sklepów. Jeszcze inni stoją w kolejkach, bo to samo robią sąsiedzi. Nie ma kartek, ale są limity i jest zbiorowe szaleństwo, które w skrajnych przypadkach kończy się niemal rękoczynami.

Jak ja dobrze znam te pospolite ruszenia na sklepy w celu zakupu czegoś “bo zaraz nie będzie”. Ostatnio w naszym kraju taka panika była jak w jednym z dyskontów spożywczych dawali do 4 piw drugie tyle gratis. Sam fakt, że dzieje się to w Rosji mnie zarazem cieszy i martwi. Martwi, bo biedny ziomek z Rosji nie zrobi bimbru, a cieszy z racji karmy. Bo ta jest suką i zawsze wraca.

Sklepów ciąg dalszy

Jak już piszę o kolejkach w sklepach to warto wspomnieć o tym, że wbrew wszelkiej logice nagle odwołał rząd pandemię po raz kolejny i tym razem już nie trzeba nosić maseczek. Zdziwienie było o tyle duże dla społeczeństwa, że od jakiegoś czasu i tak większość ich nie nosiła. Także oficjalnie, ostatecznie i definitywnie koniec z większością obostrzeń w Polsce. Eksperci jednak apelują o ciągłą ostrożność. Od dziś nie ma już obowiązku noszenia maseczek w sklepach czy komunikacji miejskiej. Wyjątkiem są punkty lecznicze i apteki, gdzie nadal nakazuje się zakrywanie ust i nosa przy pomocy maseczki. Zmiany dotyczą także kwarantanny i izolacji. Już nie musisz donosić na sąsiada, który Cię zaraził, już nie musisz zasłaniać ust i nosa. Niewątpliwie jest to sukces wszystkich antyszczepionkowców, którzy nie używali i tak maseczek, a bez szczepienia przebimbali (lub też jak im się nie udało to poumierali) przez cały ten okres.

Pojebauo?

O tym, że bombelek się wyrwał z misją pokojową (tak pokojową) i humanitarną (tak humanitarną) podczas wizyty na Ukrainie już w Tygodniku Szyderczym pisałem. Teraz do tego prawie odniósł się sam prezydent Ukrainy. Zełenski stwierdził, że nie do końca rozumie propozycję wysłania pokojowej misji NATO, o której mówił Kaczyński. Pomysł nie był też konsultowany z sojusznikami z NATO.

Oczywiście w normalnej polityce zanim się wyrwiesz z jakimś planem ratowania świata to pierw konsultujesz to z ekspertami. Następnie po ekspertach lecisz z tym do swojej partii. Jak partia uzna, że luz i spoko pomysł to szukasz sojuszników w tej kwestii. I tutaj się zatrzymam bo kogo by niby miał? Orbana czy Marine Le Pen? Chciałem przypomnieć, że to jeden koszyk partii i z nimi raczej by się misja pokojowa na Ukrainie nie udała. No ale jakby im się udało to rozmowy w kuluarach z opozycją europejską i wtedy dopiero można takie coś zaproponować. Nie. U nas jest inaczej. Pierw się szczeka, a dopiero później myśli.

Jak dobrze wiadomo krowa, która dużo muczy to mało mleka daje. Kaczyński został zgaszony nie tylko przez Załenskiego, ale też przez znakomitą większość innych przywódców, liderów partii i prezydentów w Europie.

Włóczykij też się tak spoglądał.

29.03

Nie rozumieju

No i stało się. Centralna Komisja Egzaminacyjna dostosowuje zasady matur i egzaminów ósmoklasisty dla uczniów z Ukrainy. Uczniowie z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną, od kilku tygodni chodzą do polskich szkół. To nie jest tak jak myślisz i faktycznie większość z nich nie zna języka polskiego, a niektórzy z nich według miłościwie nam panującego ministra powinni zdawać maturę lub egzamin ośmioklasisty. Na egzaminach z matematyki i języka obcego pytania mają być po ukraińsku, zostaje jednak język polski. Jestem w chuj ciekaw jakim cudem Ukraińcy mają znać dzieła typu “Dziady”, czy “Pan Tadeusza”. Mało tego znam kilka dzieciaków, które mają przystąpić do egzaminu ósmoklasisty i matur, którzy też ich nie znają, a na hasło Pan Tadeusz kupują najtańszą popitkę w sklepie. Nic się jednak niech nasi przyjaciele z Ukrainy nie martwią. CKE zamierza dać ukraińskim zdającym 100 minut więcej czasu tak, aby sobie postrzelali w pytaniach typu ABC.

Tymczasem w USA

Nie i chuj! Prezydent USA Joe Biden nie wycofuje się ze swoich słów i nie będzie za nie przepraszał. Podczas przemówienia, które opisałem w poprzednim wydaniu Tygodnika Szyderczego na dziedzińcu Placu Zamkowego w Warszawie prezydent powiedział, że Władimir Putin nie może pozostać u władzy. Potem Biały Dom tłumaczył, że to nie było nawoływanie do zmiany reżimu. Teraz Joe Biden wyjaśnił, że wyraził “osobiste moralne oburzenie”. Chłop po pizzy nawet nie może na luzie powiedzieć co myśli, bo od razu się go każdy czepia. Ja tam w całości popieram jego zdanie i Putin nie powinien trzymać władzy w tym kraju. Oczywiście o ile nie znajdzie się jakiś inny dzban, który będzie jeszcze gorszym władcą niczego. Niczego, bo Rosja w tej chwili to nic. Zero cukru, zero sklepów, zero rozumu. Jedyne czego mają w pip to Ruble. Ale to też tak jakby zero.

Hold(ing) Sasina

Od razu na wstępie wspomnę, że ta osoba była odpowiedzialna za wybory kopertowe, negocjacje w sprawie Turowa, jest odpowiedzialny za Atom w naszym kraju i dodatkowo ma jeszcze kilka sukcesów, o których wspominam regularnie na łamach Tygodnika Szyderczego. Tym razem skubany Sasin przedstawił plan utworzenia Krajowej Grupy Spożywczej. Ten natomiast będzie składał się z grupy istniejących spółek Skarbu Państwa, a dzięki niemu ceny w sklepach dla konsumentów mają być niskie, a wysokie w skupie dla producentów rolnych. Brzmi jak kolejny raj. Jednak najlepsze było na konferencji pytanie zadane przez reportera Pawła Płuski, który zapytał się wprost:

-Znając i doceniając pana dotychczasowe sukcesy- Ile nas to będzie kosztowało?

Sam Sasin miał minę jakby wewnętrznie go zezłomowano, ale tutaj na pomoc przybył jego paź, który wspomniał iż to jest niestosowne pytanie. Tak oto ominęli odpowiedź, ale pytanie warto zadawać dużo częściej.

30.03

WOŚP

W sumie dawno o nim nie pisałem, ale teraz pora to zmienić. Jest ostateczny rezultat 30. Finału WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czasie 30. finału zebrała 224 376 706 złotych i 35 groszy. To kwota ostateczna ze zbiórek, licytacji i wpłat. Jerzy Owsiak wynik zbiórki ogłosił uroczyście w Warszawie. Co jednak mi się nasunęło na myśl? Policzyłem dokładnie ile jest osób dorosłych w naszym kraju i podzieliłem to przez kwotę uzyskaną podczas finału. Statystycznie każdy Polak wrzucił do puszki 7,35 złotego. Mam nadzieję, że zapamiętasz tą liczbę i w najbliższym finale dasz co najmniej tyle. Ja tam jestem jak co roku ponad średnią. Wiem, ze ta akcja pomaga i będę ją wspierał zawsze.

Chwila, chwila Państwo ogarnia

Sasin ogłasza, że niebawem będzie holding spożywczy, rolnicy jak zwykle nie wierzą w słowa rządu a tu jakby nie patrzeć susza uderza w rolnictwo. Plony w tym roku mogą być znacznie mniejsze. Rolnicy czekają na deszcz, patrzą na prognozy pogody, ale nic nie wskazuje na to, że wkrótce zacznie porządnie padać. Jak na złość w tym roku grozi polskiemu rolnictwu susza i to jest skutek zmian klimatu. Nasze kochane Państwo natomiast przebudowuje zbiorniki retencyjne, by wody jak najwięcej magazynować. Mam dziwne wrażenie, że jakby plan doszedł do skutku to Rolnicy by sprzedawali do Państwowego holdingu spożywczego plony i trzodę po zaniżonych cenach, a nasz cudowny rząd by ogłaszał jak to oni cudownie ceny obniżają. Już widzę Morawieckiego, który na wspaniałej konferencji mówi jaki to PiS jest zajebisty i dba o nasz kraj. Ewentualnie by wprowadzili jakąś Tarczę Antygłodową 5.0 czy program Żywność+. Oczywiście z naszych podatków.

Embargo

Pytasz się jak szybko zamknąć komuś biznes i położyć łapę na jego dorobku życia? Powstało właśnie embargo na węgiel z Rosji. Morawiecki przedstawił rządowy plan “derusyfikacji węglowodorów”. Zakłada on zakaz importu węgla z Rosji od maja, a ropy naftowej i gazu z końcem roku. Węgiel Polska ma brać ze Śląska, Australii i Kolumbii. Ropa natomiast ma być importowana z krajów zamorskich. Tak na dłuższą metę się nie da, a Polska dalej będzie uzależniona od paliw kopalnianych, tylko nie rosyjskich. Już nie raz wspominałem o tym, że należy w końcu zainwestować w elektrownie wiatrowe, solarne czy choćby wodne. Zresztą do tego nasz kraj się zobowiązał jakiś czas temu.

Teraz już zwykły podatnik, który ściągał sobie węgiel z Rosji i sprzedawał go na swoim składzie węgla w Pipidówie Dolnej musi zamknąć biznes, bo z chwilą odpalenia tej zapowiedzi jedynym podmiotem, który może sprowadzać z Rosji surowce jest Rząd i jego Spółki Skarbu Państwa. Ty sobie radź i kupuj dalej Rosyjskie złoża… ale legalnie według naszego rządu. Opozycja poprze ten plan, ale zauważa iż jest to za długi czas realizacji i daje pole do popisu firmom, aby te się zarejestrowały w innych krajach. No tak na logikę myśląc mają rację. W dwa miesiące to ze trzy razy bym nawet ja to ogarnął.

31.03

Plany Rosji

Jakiś czas wcześniej Putin i jego banda zapowiedzieli, że się wycofują z Ukrainy. Oczywiście nikt w to nie uwierzył, a sami Rosjanie nie wycofują wojsk z ukraińskiego frontu, a jedynie przegrupowują oddziały i uzupełniają zapasy. Tak właśnie stwierdzili znawcy z NATO, których zdaniem nowa rosyjska ofensywa rozpocznie się w między innymi w Donbasie i Mariupolu. Plan wydaje się być banalnie prosty. Putin jak już nie zajmie całej Ukrainy to będzie chciał mieć cały wschód i oczywiście południe. Mam nadzieję, że ten plan się nie powiedzie im i Ukraina zakończy tę batalię z taką samą ilością metrów kwadratowych ich narodu jak przed rozpoczęciem tej “Operacji Specjalnej”.

Żeby nie było teraz o pedofilu

Musze tak zacząć i od razu przepraszam za następne zdanie. Dziad jebany, który miał na kompie dziecięce porno wymyślił sobie, że porucha chłopczyków, którzy zbiegli z Ukrainy. Ta zakuta pała (w sumie mogli by mu kutasa uciąć) ma 50 lat i jest z Bydgoszczy. Chciał organizować zajęcia dla chłopców z Ukrainy. Ogłoszenie tego dzbana, który szukał sali i sprzętu sportowego na zajęcia piłkarskie dla chłopców z Ukrainy, przykuło uwagę policjantów. Funkcjonariusze w jego komputerze znaleźli pliki z dziecięcą pornografią. Jak się później okazało, mężczyzna w 2009 roku został skazany za przestępstwa o charakterze seksualnym wobec małoletnich.

Ostatnio byłem pytany co bym zrobił jakbym na jeden dzień miał władzę. Z głupoty powiedziałem, że bym wspomógł MPK aby tak często się nie rozpierdalało. Teraz jednak zdanie zmieniam. Wprowadziłbym karę śmierci za skłonności pedofilskie. Kutas podczepiony do sznurka, który natomiast leci do cyngla broni wycelowanej w jego twarz. Jak mu przy zdjęciu dziecka stanie to z automatu strzał.

Źli uchodźcy

Skoro już mamy tych dobrych uchodźców to pora wspomnieć też o tych “złych”, którzy mieli spierdalać do nas i dalej na Niemcy przez Białoruską granicę. W sumie nie będę o nich pisał, bo to iż tam są cały czas wiadomo dzięki relacjom wolontariuszy, którzy chodzą po lasach i ich znajdują dając im ciepłą herbatę czy coś pod to. Mianowicie w pobliżu granicy z Białorusią cały czas trwa zakaz przebywania. Dotyka to przede wszystkim właścicieli hoteli i restauracji, a także mniejszych przedsiębiorców, którzy nie mogą prowadzić swoich działalności. Mówią, że są na skraju bankructw, a zapowiedzianych rekompensat od rządu nie otrzymują ze względu na wadliwą metodę ich naliczania. Już spieszę się z wytłumaczeniem, gdyż Szyderca uczy i bawi.

Pomoc, którą mniejsi przedsiębiorcy dotąd dostawali, była naliczana z przychodów, gdy normalnie działali i zarabiali. Teraz minister pozwolił im wybrać do naliczenia dowolne trzy miesiące z ostatnich sześciu, czyli z czasu, gdy byli zamknięci. Takim oto sposobem nie mają na ZUS-y, raty kredytu i powoli na wypłaty.

Pomoc rządu. Koloryzowane.

1.04

No to 3 i wakacje

(Nie)stety nie wydania Tygodnika Szyderczego… choć wakacje by mi się przydały. Tym razem pochylę się nad sprawą losowania fazy grupowej MŚ 2022 w Katarze. Z kim zagra Polska? Otóż jak zwykle mogliśmy trafić lepiej lub gorzej. Trafiliśmy średnio, bo do wspólnego koszyka dojebało nam Argentynę, Meksyk i Arabie Saudyjską. Najpierw zagramy z Meksykiem i klasycznie dostaniemy wpierdol od wesołej kompanii “Arriba, Ariiba”. Następnie zagramy o wszystko z Arabią Saudyjską dostając bęcki w ustawionym meczu, bo Michniewicz dostanie ultimatum: albo ropa, albo win. Na koniec dojebie nam Argentyna, gdzie Messi będzie się śmiał z Lewandowskiego ze spuszczonego mu łomotu. Tak mniej więcej to widzę. Oczywiście nie zmienia to faktu, że zagramy o trzy mecze więcej niż inne potęgi piłkarskie. Jak na przykład Włosi, którzy aktualnie namawiają Papieża i jego Watykan do wypowiedzenia się w sprawie wojny na Ukrainie. Swoją drogą Ukraina tez nadal ma szanse się znaleźć na tych mistrzostwach. Oby.

Żarcik

Jak każdy Polak w dniu dzisiejszym uważnie sprawdzałem po trzy razy informacje, aby nie dać się zrobić w chuja. Niestety nie jest prawdą to, że Edzia Górniak się zaszczepiła i nie jest prawdą to, że Prezydent Sosnowca zagra w Polskiej wersji Alladyna. Tak sobie śmieszkowali w internecie, że chwilami miałem ochotę na popcorn i czytanie komentarzy tych, którzy łykali takie nowinki jak kaczor kluski. Największy żart jednak zarąbała nam pogoda, która się zmieniła o 180 stopni. Rano spotkał mnie śnieg, a ja wraz z Hulkiem mogliśmy się na siebie co najwyżej popatrzeć i ze smutnymi minami ruszyć na spacer.

Nie chcę nic tutaj negować, ale Glapiński i jego premia w wysokości 600 tysięcy złotych za rekordowo zajebistą inflację, która wyniosła 10,9% w skali roku to nie był żart. Tak właśnie w naszym kraju się podaje newsy rządowe. W dniu, kiedy część tego nie łyknie, a druga część musi to sprawdzić dogłębnie aby w to uwierzyć. Taka tam pojebana sytuacja z jastrzębiem bankowym w tle.

Ciągnikiem przywieźcie

Nie pozostaje mi nic innego jak zorganizować dla państwa kilka TIR-ów za rozsądną opłatą, bo na kawę od Ciebie liczyć nie mogę. Mianowicie Władimir Putin chce, by za rosyjski gaz płacić w rublach i jak można było wywnioskować po tej propozycji Europa stanowczo się sprzeciwia takiemu rozwiązaniu. Po pierwsze nie mamy tyle TIR-ów, aby mu te Ruble zawieźć. Po drugie bank do którego by miały wpływać te hajsy nie jest państwowy, a kolegi Putina. Więc wiadomo jakby te pieniądze skończyły. Sprzeciwiają się temu wszyscy europejscy przywódcy podkreślając, że będą płacić zgodnie z ustaleniami zawartymi w kontraktach.

Sam Putin bąka coś o tym, że to będzie nie dotrzymanie warunków umowy i taki tam ogólny brak zapłaty. Sam sobie nasrał to teraz niech posprząta. Może zatrudnić te kobiety z Ukrainy, które jego wojsko uprowadziło z ich domostw w głąb Rosji. Niech mu z tych Rubli papier do dupy robią, bo będzie więcej wart.

2.04

Jest szansa

Dla mnie jest szansa, że kiedyś będę Wójtem jakiegoś Zadupia czy tam Zbąszynka. Wójt Żelazkowa awanturował się w urzędzie gminy. We wtorek policja interweniowała w Urzędzie Gminy w Żelazkowie w związku z awanturą. Jak się okazało, wszczął ją wójt gminy, który miał krzyczeć i obrażać pracowników placówki. tym razem chodziło o obywatelkę Ukrainy, która przyszła do Urzędu w celu nadania numeru PESEL. Kazał jej wypierdalać wraz z osobą, która ją tam zaprowadziła bo to jego urząd. Mężczyzna był pijany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. To jednak nie pierwsza taka sytuacja z udziałem wójta. Miał już na swoim koncie udzielanie ślubu po pijaku, awanturę na dożynkach i tym podobne wpadki.

Sumarycznie ja z moim weekendowym alkoholizmem mam spore szanse na dopchanie się do władzy gdzieś w jakiejś miejscowości. Może w Twojej? Obiecuję robić siarę tylko w dwa wieczory w tygodniu, a pozostały czas spędzę na służbie mieszkańcom. Brzmi jak dobry hasło na plakat wyborczy?

Popłoch i rozpierdol

Ciała na ulicach, zniszczone domy i infrastruktura. Tak wyglądają miejscowości, z których wyparto już Rosjan. Jak mówi Załenski sytuacja na wschodzie jest ekstremalnie trudna i ostrzega, że Kreml szykuje się do potężnego uderzenia na Donbas i Charków. Jednocześnie na północy Ukrainy Rosjanie są w widocznym odwrocie, ale zostawiają po sobie dramatyczne obrazy. Masowy grób w Buczy, gdzie odnaleziono 300 ciał rozstrzelanych mieszkańców, tysiące zniszczonych w odwrocie lub podczas walk domostw. To tylko kropla w morzu rzeczy, jakie można przypisać bezkompromisowo decyzjom Putina. Nawet jak ta wojna się skończy podczas najbliższego wydania Tygodnika Szyderczego to odbudowa tego Państwa potrwa jeszcze setki wydań. Niestety straty są ogromne zarówno w infrastrukturze jak i ludności.

Leonid(as)

Na koniec tego dnia Tygodnik chciał wypunktować zdarzenie sportowe. Wypunktować jak Leonid Stanisławski Agnieszkę Radwańską. Pan Leonid jest najstarszym czynnym tenisistą na świecie i właśnie sprawił, że była druga rakieta świata wróciła na kort, aby z nim zagrać mecz. Stanisławski uciekł do Polski z bombardowanego Charkowa o czym już wcześniej wspominałem i nadal będę śledził jego poczynania. 98-letni mężczyzna posiada jeszcze jedno marzenie. Mianowicie chciałby rozegrać charytatywny mecz z Hurkaczem i Igą Świątek. Nie jest to błahe marzenie, bo sądząc po wypowiedzi Igi odnośnie wsparcia Ukrainy jest taki mecz możliwy. Sama Iga znów dojebała w kolejnym turnieju i w poniedziałek oficjalnie stanie się najlepszą tenisistką na świecie. Przykro mi, że ostatnio o niej pisałem przy okazji Igrzysk Olimpijskich jak jej tam ewidentnie nie poszło, ale widać poprawę w jej zachowaniu, grze i budowie ciała na przestrzeni tylko parunastu tygodni. Strach pomyśleć, że może być dłużej Top 1 niż Williams.

3.04

Nie polatasz

W sumie to nie jest oficjalny, ale proroczy news. Może się tak stać już niebawem z racji konfliktu w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Konflikt ten bowiem wszedł w nową fazę i może oznaczać katastrofę. Sama zmiana prezesa masowych odejść kontrolerów nie zatrzyma, a brak obsady w wieżach kontroli lotów może skutkować paraliżem ruchu powietrznego. Jego kulminacją było dyscyplinarne zwolnienie szefa Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego Franciszka Teodorczyka i jego zastępcy. Wiąże się z tym to, że głośno podnosili kwestie bezpieczeństwa. Według PAŻP do rozwiązania umów doszło „z winy pracownika z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych”. I tym oto sposobem pora na podsumowanie zdarzeń. Pracowników było za mało, a będzie jeszcze mniej. Większość z nich obsługuje na szczęście loty cargo i na tą chwilę nie grozi to odwoływaniem lotów cywilnych. Jednak twoja paczka może nie mieć być przez kogo obsłużona. Odeszło wraz z Teodorczykiem łącznie 175 z 208 kontrolerów ruchu lotniczego. Paczka z Chin nie doszła? Spokojnie. Kiedyś do Ciebie trafi.

Bucza po Ruskich

Dzień wcześniej wspominałem o tej miejscowości, jednak dziś dopiero wiadomo więcej na temat tego niegdyś normalnego miasta. To co się stało w wyzwolonym mieście pod Kijowem przerasta nie jeden horror wojenny. Nie sposób inaczej o tym mi napisać niż o masakrze w Buczy. Ciała na ulicach i masowy grób ledwo przysypany piaskiem nieopodal tamtejszej cerkwi. Jest. Gwałty na oczach dzieci. Były. Masowe egzekucje garnizonowe. Zanotowano. A to wszystko tylko ułamek tego co odjebali Ruscy w tej miejscowości. Masakra w Buczy pod Kijowem to jeden z najbardziej przerażających obrazów tej wojny. Na ulicach leżą dziesiątki zwłok. Według ukraińskich władz w Buczy w masowych grobach pochowano niemal trzysta osób.

Padaka

Czyli Tygodnik Szyderczy zajmie się teraz wyborami na Węgrzech. Wstępne wyniki sondażowe: ponownie wygrała partia Viktora Orbana. Według wstępnych danych sondażowych w niedzielnych wyborach parlamentarnych na Węgrzech znowu wygrał Fidesz, a oficjalnie osiągnęli oni 53,29% głosów. Zjednoczona opozycja nie była w stanie wydrzeć zwycięstwa człowiekowi, który maca się otwarcie z Putinem, blokuje sankcje energetyczne na Rosję i walczy z LGBTQ. Nie musze chyba porównywać podobieństw ideologicznych do naszego podwórka. Z tą różnicą, że Orban ma już wszystkie media państwowe, a PiS na teraz tylko TVP (i część Polsatu). Propaganda sieje się wielkimi kołami, a korki od szampana strzelały nie tylko w Budapeszcie i Kremlu. Strzelały one także na Nowogrodzkiej, gdzie swoją siedzibę mają nasze klauny.

Nie chcę być prorokiem, ale za kilka może kilkanaście Tygodników nie mam zamiaru bronić Węgier i ich nowej geopolitycznej nazwy “Rosyjskiej Republiki Węgier”. Jak sobie wybrali obywatele tak mają. Oczywiście wykreślam ze swojego bogatego słownictwa powiedzenie “Polak, Węgier – dwa bratanki”. Nie, żebym go przez ostatnie 12 lat używał. Tylko pisze to oficjalnie.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak co wydanie tak i tym razem poświęciłem od cholery czasu na psucie sobie głowy wydarzeniami z TVP. Strach pomyśleć ile zawoła za moją wizytę psychiatra jak w końcu do niego trafię. Pomyśl o tym na koniec wspierając projekt Tygodnika Szyderczego. Bez przedłużania zaczynajmy.

Kościół

Modlitwa o pokój.

Pożegnanie wybitnego kompozytora. (Panderecki)

Marek Pasionek 1961-2022.

Papież dziękuje Polakom.

17 lat od śmierci św. Jana Pawła II.

Motocykliści na Jasnej Górze.

Na Malcie o Ukrainie. (Papież)

Pamięć o ofiarach Sowieckiej zbrodni.

Samochwała

Przed meczem o wszystko.

Pamięć o legendarnym dowódcy.

Gala Wiktorów o 20:10 w TVP1

Wiktory 2021 rozdane!

Triumfy na Gali Wiktorów.

PiS

Debata o Rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Rząd inwestuje w bezpieczeństwo Polaków.

Derusyfikacja Polskiej gospodarki.

Koniec większości obostrzeń epidemicznych.

Polska rozszerza sankcje na Rosję.

Rząd wzmacnia bezpieczeństwo żywnościowe.

Derusyfikacja dostaw gazu i ropy.

Ochrona przed Rosyjskimi manipulacjami.

Ratunek dla Ukraińskiego dziedzictwa.

Polska dyplomacja w obronie Ukrainy.

Rozbrajanie energetycznej broni Kramla.

Dodatkowe środki na psychiatrię dziecięcą.

Pomoc dla ofiar Rosyjskiego ludobójstwa.

Szantaż Putina napędza inflację.

13. emerytury już trafiają do seniorów.

Polska solidarna z Ukrainą.

Polska pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Nie PiS

Polityczna gra Polską racją stanu.

Klub wyrozumiałych dla Putina.

Wniosek o dymisję za szokującą wypowiedź.

Granice nieodpowiedzialnej wypowiedzi.

Populistyczna gra Tuska inflacją.

Opozycja blokuje wzrost wydatków na armię.

Obietnice kontra rzeczywiste decyzje.

Kraj

Wielki charytatywny maraton muzyczny.

Komunikat Narodowego Banku Polskiego.

Dom dla uciekających przed wojną.

Tłumy na strzelnicach.

Brama do świata bez wojny.

Z kim Polacy zagrają na mundialu?

Z kim zagrają Polacy na mundialu?

Atak zimy wiosną.

Złota era Polskiego tenisa.

Sezon krótkich skoków.

Świat

Oscarowa noc pełna emocji.

Prezydent Polski z wizytą w Watykanie.

Apele do Niemiec o większe zaangażowanie.

Dziurawe sankcje na Rosję.

Węgrzy wybierają parlament.

Rosja

Trwa zbrodniczy Rosyjski atak na Ukrainę.

Rosjanie wciąż chcą szturmować Kijów.

Wojenne kłamstwa Putina.

Symbol Rosyjskiej hańby.

Rosjanie ciągle zabijają Ukraińców.

Bezgraniczne barbarzyństwo Putina.

Zbrodnie Putina z poparciem Rosjan.

Bezmiar Rosyjskich zbrodni.

Rosjanie spowodowali tragedię Smoleńską?

Przerażający rozmiar Rosyjskiego ludobójstwa.

Ukraina

Ukraina walczy! (x2)

Kijów odpiera Rosyjskie ataki.

Ofiary Putina uciekają przed wojną.

Ukraina odpiera zbrodniczy atak Rosji.

Miliony Ukraińców uciekają przed wojną.

Wojna przenosi się na wschód Ukrainy.

Ofiary Putina potrzebują pomocy.

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

W podsumowaniu powinienem tylko podziękować i kazać wypierdalać do rodziny czy znajomych na kolejny tydzień. Jednak nigdy tego nie zrobiłem i nie zrobię, bo szanuję twój czas i to, ze śledzisz Tygodnik Szyderczy. Tak samo chcę, aby zawsze tutaj padały tylko trafne stwierdzenia z prawdziwymi i sprawdzonymi informacjami. Taki już mój los, że jako (oficjalnie) influencer jestem zobowiązany do przekazywania rzetelnych treści dotyczących zarówno mnie jak i Ciebie, a nie promować gówno w papierku za grube hajsy. Choć nie powiem… fajnie by było jakby wpadło i od Ciebie parę groszy na kawę czy tam na leki.

Aby Ci pomóc w podjęciu tak trudnej decyzji jakim jest wydanie paru złotych wrzucę bonusik, który mi zjebał autentycznie całą niedzielę. Wspominałem o tym na Fanpege’u, ale oczywiście rozwinę myśl w Tygodniku.

Bonusik Królusik

Jest sobie taki paź, który wybił się na plecach swoich rodziców i myśli, że jest fajnym ziomkiem. Niestety nie idzie w ślady ojca, który Pośmiertnie został odznaczony przez Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej. Antoni (przypadkowo większość znanych Antonich to zjeby?) zabłysnął bowiem promując swoją galę MMA, która wszystkich gówno interesuje walką wieczoru. Walką sobowtórów Putina i Załenskiego. Nie muszę chyba dodawać jak bardzo został pociśnięty przez opinię publiczną chcąc się dorobić na tej sytuacji.

Sam też oświadczył, że przecież to nic złego i ogólnie “o chuj wam chodzi”. Chce tym sposobem wywalczyć sobie fanów, a jakby ktoś się pytał to to żarcik taki. Po srogim hejcie jaki otrzymał została tylko trwała blizna. Blizna ta to hańba na rodzie Królikowskich i sprawienie, że na długo to nazwisko mimo tak zajebistych rodziców nie będzie dobrze kojarzone.

Ostatnio Królikowski ogólnie leci serią zaczynając od jego zaspokojenia syndromu małego kutasa i wyrywaniu dup na lewo i prawo po zostawienie Opozdy w przeddzień poczęcia ich potomka. No i TVN puszcza “Przez Atlantyk” gdzie też mi się przez jego gębę nie chce na to patrzeć. Zresztą tam też odpierdala. Tutaj niby fajnie, że będzie ojcem, ale za wodzianką Wojewódzkiego lata jak gimbus za ładną nauczycielką.

Takie tam przemyślenie. To jest tylko i wyłącznie moja opinia i jeżeli masz inne zdanie to zapraszam na solo. Ewentualnie jak kobietą jesteś to na zakupy jakieś bo to większa katorga dla mojej osoby niż fight.

To już na tyle z spraw ważnych. Teraz proszę o atencję. Ruszył program Patronite, gdzie możesz wspierać cały proces twórczy będąc moim patronem. W nadchodzącym tygodniu będę go dopracowywał, ale mam nadzieję iż uda Ci się tam zajrzeć.

Zapraszam do komentowania, udostępniania i do wspierania w postaci kawy poniżej lub opcji w Menu “Wspomóż autora”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.