Tygodnik Szyderczy 22.11-28.11

Tygodnik Szyderczy 22.11-28.11

22.11

Tygodnik Szyderczy już czternasty raz śle Ci porcję informacji, które tym razem zacznie od spotkania Premiera z Radą Medyczną. Morawiecki podczas rozmowy nie podjął z nimi żadnych decyzji o wprowadzeniu dodatkowych restrykcji, choć oni mieli zwracać uwagę na brak wydolności systemu ochrony zdrowia. Polska należy do nielicznych państw w Europie, które nie wprowadziło jeszcze żadnych ograniczeń dla niezaszczepionych. Światełkiem w tunelu jest nieśmiała deklaracja rozmowy rządu z opozycją w tej sprawie, choć i tak pewnie nic z tego nie będzie.

Po ponad dwóch latach jest wyrok dla Krystiana, który w Warszawie na ulicy Sokratesa zabił mężczyznę. 7 lat i 10 miesięcy więzienia dla oskarżonego o spowodowanie wypadku na przejściu dla pieszych to dość mały wymiar kary jak dla mnie. Zginął w nim mężczyzna, który w ostatniej chwili zdołał odepchnąć i uratować swoją żonę i małe dziecko w wózku. Prokuratura oskarżyła mężczyznę nie o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a o zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Jakiego ten Krystian ma farta, że ja go nie sądziłem. Jak dla mnie by mógł zgnić w więzieniu i swoją drogą żałuję, że w naszym kraju nie posiadamy wyroków łączonych. Tak ze 140 lat by dostał u mnie.

W miejscowości Waukesha w amerykańskim stanie Wisconsin znalazł się chyba dubler z kolejnego filmu szybkich i wściekłych. Rozpędzony samochód wjechał w bożonarodzeniową paradę i tym samym zabił pięć osób, a ponad 40 ranił. Według CNN podejrzany mógł jechać tak szybko, bo uciekał z miejsca przestępstwa. Według Szydercy jebaniutki mógł się naćpać i zagrać w kręgle. Niech go tam ogarną jak najszybciej, bo praktycznie co roku mamy jakąś akcję z wbijaniem się samochodów w tego typu imprezy.

Darrell Brooks odpowie za swoje uczynki.

23.11

Doszło do wypadku autokaru w Bułgarii w którym zginęło ponad 45 osób, w tym 12 dzieci. Turyści z Macedonii Północnej wracali autokarem ze Stambułu, kiedy to ich pojazd nagle uderzył w barierę i stanął w ogniu. Na tej autostradzie udało się przeżyć tylko kilku osobom, które siedziały z tyłu. Nawiązując do tego zdarzenia mocno się zastanawiam, czy autokary i autobusy w naszym kraju są regularnie sprawdzane. Czy potrzeba tragedii z udziałem naszych rodaków, aby policja sobie znów o tym przypomniała?

Szybki przegląd rządów w Europie. Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn twierdzi, że kto się nie zaszczepi na COVID-19, ten na tę chorobę zachoruje, i potem albo wyzdrowieje, albo umrze. W Austrii wprowadzono lockdown. Premier Holandii nazwał agresywnych antyszczepionkowców idiotami. W Czechach obostrzenia nowe… a u nas po staremu. Nic się nie dzieje i szczerze mam nadzieję, że po wariancie Omnikon nastąpi taka mutacja, która wybije 1:1 każdego, kto nie jest zaszczepiony. Mam powoli już dość walki z bandą baranów, którzy są najmądrzejsi i kupują sobie certyfikaty. Spokojnie na bank są dla was respiratory bez tlenu skoro macie szczepienia bez szczepionki.

Tygodnik Szyderczy już wspominał na swych łamach o Szlachetnej Paczce. Tym razem przygotowali raport z którego wynika, że w 2020 roku w Polsce przybyło 400 tysięcy osób w skrajnej biedzie. W sumie takich osób jest teraz ponad dwa miliony. Mają do wydania mniej niż 20 złotych dziennie i dramatyczny wybór- kupić jedzenie lub opłacić rachunki. Jak dobrze policzyłem 5,25% ludzi w naszym kraju jest w takiej sytuacji. Jestem pewny, że te liczby są za duże, a wszystkie działania naszego rządu i dawanie hajsu każdemu komu się da, a nie najbardziej potrzebującym jest błędem. Jak widzisz autobus pełen ludzi to dwie osoby tam nie wiedzą co kupić… chleb, czy najtańszy pasztet. Chore.

Jak tak dalej pójdzie to dopiszą +1 do statystyk.

24.11

Będzie teraz dziwnie i skomplikowanie. Trybunał Konstytucyjny zdecydował w sprawie Europejskiej konwencji praw człowieka, że zaskarżony przez Zbigniewa Ziobrę przepis Europejskiej konwencji praw człowieka w zakresie, w jakim obejmuje Trybunał Konstytucyjny pojęciem sądu, jest niezgodny z konstytucją. Chodzi o wniosek, który w lipcu skierował do Julii Ziobro. We wniosku przywołał między innymi wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z maja tego roku w sprawie firmy Xero Flor. Trybunał uznał wtedy, że Polska naruszyła prawo do sądu i rzetelnego procesu. W składzie Trybunału Konstytucyjnego zasiadał sędzia wybrany na miejsce już wcześniej obsadzone. Ogólnie rzecz biorąc Julka uznała, że w naszym kraju nie są uznawane prawa człowieka. My mamy swoje.

Zapowiada się, że nie ginekolodzy będą w Polsce prowadzić ciąże, ale prokuratorzy Ziobry. Od ponad roku aborcja w Polsce jest niemal całkowicie zakazana, a w Sejmie trwają prace nad obywatelskim projektem, który zakazywałby jej nawet jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu. Jedną z kar za nią miałoby być dożywocie. Teraz rząd chce, by od połowy przyszłego roku wszystkie ciąże raportowane były w Systemie Informacji Medycznej. Niedzielski twierdzi, że tylko zamieni się tradycyjny papier na wersję elektroniczną. Jest lipa już teraz, a zapowiada się inwigilacja rodem z Korei Północnej.

I teraz powrót do przeszłości. Małopolska Kurator Nowak odradza oglądanie “Dziadów” w Teatrze Słowackiego. Najlepsze jest to, że jej zdaniem przedstawienie wykorzystano do politycznej walki. Szkoły już powoli odwołują swoje rezerwacje, a ja skromnie przypomnę, że “Dziady” były napisane 199 lat temu przez Adama Mickiewicza. Muszę przyznać, że był jakimś jebanym jasnowidzem i na pewno mistrzem w swym fachu. Po tylu latach jego dzieło jest aktualne i wciąż niebezpieczne. W 1968 też ocenzurowano te dzieła… historia zatacza koło. Z wyjątkiem tego, że nie żyjemy w Komunie… ale w Wolnym Kraju Mlekiem i Miodem Płynącym. Porażka.

Barbara Nowak jakby ktoś szukał na Facebooku.

25.11

Jest nowa tarcza. Tym razem antyinflacyjna, bo rząd chce walczyć z nią, obniżając podatki i dosypując znowu pieniądze. Jej szczegóły przedstawił Morawiecki wraz z jednym Sasinem. Główne założenia to tymczasowe obniżenie akcyz na paliwa oraz podatku VAT na prąd i gaz, a także dopłaty dla najbiedniejszych gospodarstw domowych. Rząd szacuje, że tarcza antyinflacyjna będzie kosztować budżet 10 miliardów złotych. Uprzejmie donoszę, że te ich działania znowu będą łatane funduszami z naszych portfeli. Miało być tak pięknie jak cały czas zapewniali z Glapińskim na czele, a wyszło jak zwykle.

Tutaj niby nasz premier rozmawia z Macronem, a tak naprawdę nic to nie wnosi. Francuzi postanowili sami się zgłosić do Frontexu, aby zwiększono nakład ich funkcjonariuszy na obrzeżach Unii Europejskiej po akcji w pobliżu Calais. Łódź z migrantami zatonęła pociągając za sobą 27 osób. Oczywiście była to nielegalna przepraw łódeczki z Francji do Wielkiej Brytanii i ocalały aż dwie osoby. Trochę słabo, że jak już udało się im dostać z Polski aż do Francji to zatonęli na ostatniej prostej. Trzeba to jakoś unormować, bo to też są ludzie. Ludzie tacy jak ja czy Ty. Niebawem sami możliwe, że będziemy spierdalać z naszego kraju i też byśmy wtedy woleli otrzymać jakąś pomoc.

Tygodnik Szyderczy teraz czegoś nauczy, aby być bardziej Family Friendly. Pustynia Atakama w Chile jest zasypana tonami ubrań w większości nowymi z metkami. To, co się nie sprzedało, czego nie kupili klienci z Europy czy Stanów Zjednoczonych, trafia na pustynię Atakama w Chile, a rocznie wyrzucanych jest tam 60 tysięcy ton ubrań. Jest to bardzo ważna informacja dla każdego Janusza biznesu i liczę, że w zamian za tak cenną poradę wrzucisz mi choć grosza z zysku do mojego portfela. Teraz wystarczy tylko załadować kontener ciuchami i wrócić z nimi do naszego kraju, aby opchnąć wszystko na bazarku w weekend.

Nie dziękuj.

26.11

Poczytasz teraz o kopalni. Niestety nie będzie znów o Turowie, ale o kopalni na Syberii. Zginęło co najmniej 51 osób z czego 6 zmarłych to ratownicy. Była to największa od dekady katastrofa górnicza w Rosji. W kopalni węgla kamiennego doszło do pożaru spowodowanego przez wybuch metanu. Nie muszę dodawać, że w kopalni BHP znali tylko z opowiadań, a węgiel należy powoli wycofywać z obiegu. No w tej kopalni teraz nie poszukają czarnego złota, a mi się przypomina podobne zdarzenie w Chile swego czasu. Ludzie giną, aby nam było ciepło w dupę, a my nadal lejemy na inne źródła.

Tygodnik Szyderczy wspomniał już w tym wydaniu o macicach to napisze także o rozwodach. A co tam. Procesy rozwodowe mogą znacznie się wydłużyć, bo ministerstwo sprawiedliwości szykuje zmiany. Procesy rozwodowe mogą znacznie się wydłużyć ponieważ z nowych przepisów wynika, że będzie obowiązkowe przesłuchanie małżonków, a później być może mediacja. Skubani naprawdę nie mają co robić z wolnym czasem. Jeżeli ktoś się decyduje na rozwód to ma do tego pełne prawo i stawiam, że nie podjął się tego kroku z powodu braku obiadu lub co gorsza za słonego rosołu. Ciesze się, że mam to już za sobą.

No i się wkurwili w Wędrzynie cudzoziemcy. Lubuska policja opublikowała nagrania z kamer monitoringu i zdjęcia z nocnej akcji w ośrodku dla cudzoziemców, gdzie grupa mężczyzn próbowała sforsować ogrodzenie, niszczyła sprzęt i wyposażenie ośrodka. Interweniowało blisko 600 policjantów. W ośrodku dym kręciło około 200 chłopa, z czego połowa to Irakijczycy. Też bym skandował “freedom” jakby mnie tak zamknęli, ale nie rozpierdalałbym tego na czym śpię.

Kolega opowiadał

27.11

Dziś wielu Polaków ruszyło dziarsko na imprezę Andrzejkową powróżyć sobie z wosku czy tam najebać się i zeszmacić. Dlatego Tygodnik Szyderczy opisze sprawę alkoholizmu… u kobiet. Już co piąta osoba w ośrodkach leczenia uzależnień to kobieta. Panie upijają się szybciej i łatwiej uzależniają od alkoholu. Niby obie płcie są równe, ale anatomii się nie oszuka. Alarmuje o tym kampania “Spełnione Toasty”, której twarzą jest Dorota Wellman i oczywiście Tygodnik Szyderczy, którego pierwszą szklanką jest Szyderczy Włóczykij. Mam nadzieję, że wszyscy zdajemy sobie powagę sytuacji i dziś napijemy się delikatnie, z kulturą tylko jednego… no dwa… w porywach do 20 drinków.

Donald Tusk podczas konwencji KOD-u gromił z mównicy w swoim stylu. Trafnie i w punkt, że Polską rządzi tchórz przez które zagrożone jest ludzkie życie. Na rocznicowej konwencji wystąpił pogromca, który ostatnimi czasy umieszcza mniej więcej tyle dobrej szydery co Ja na swoim fanpage’u. Tylko jego obserwuje troszeczkę więcej osób. I Ty możesz poprawić mój wizerunek na tle jego: polub stronę na Facebooku Szydercy Włóczykija. Dziękuję- dziś będę miał o jeden kompleks mniej.

O Januszach biznesu ciąg dalszy. W tarnowskim hotelu Cristal Park młoda para z wyrzutami uderzyła o poranku do recepcji pokazując im zdjęcie larw muchy plujki w łazience z ich pokoju. Mieli niefarta, bo zarządcom tego dobytku jest biolog z wykształcenia. Do życia one potrzebują rozkładającego się mięsa. Sprawa skończyła się w sądzie, który oczywiście poparł hotel, a parze zamiast darmowego spania sąd dorzucił dopłatę w postaci grzywny i kosztów sądowych. Para była tak uparta w swoich przekonaniach, że odwołali się od decyzji sądu i kary łącznie 650zł na karę podwyższoną o dodatkowe 100 zł za sąd wyższej instancji. Jakim to trzeba być imbecylem, aby tak łatwo z noclegu wartego 300 zł zrobić wypad za ponad tysiąc.

Taki ze mnie bohater, że Cię nie naraziłem na ten widok.

28.11

W Gdańsku kurs “Jak profesjonalnie drzeć ryja” wzbudził niepokój radnego z PiSu Kazimierza Koralewskiego. Wszystko spoko, bo też bym na jego miejscu się bał, ale warsztaty organizowane przez Krytykę Polityczną w Domu Sąsiedzkim w Gdańsku miały zupełnie inny cel. Kiedy radny pierwszy raz zobaczył tytuł warsztatów, to myślał, że skończy się to “jakąś kocią muzyką pod biurem posłów PiS”. W rzeczywistości kursanci mieli inne motywacje. Przykładem może być kapitan żaglowców, który powiedział, że jest mu to potrzebne do pracy. Najciekawsza dla mnie jest jednak reakcja i oburzenie jakim prawem ktoś profesjonalnie może chcieć drzeć ryja. Chyba nigdy ten radny się nie najebał na mieście podczas kawalerskiego.

Tygodnik Szyderczy i jego 12 wydanie wspominało o pomyśle Ziobry ze spłaszczeniem struktur sądowych. Jakaś tam wielka reforma sądownictwa. Oczywiście okazuje się, że formalnie tym projektem nikt się nawet z PiSu nie zajął, a prokurator generalny odwalił sobie samowolkę bez konsultacji z rządem i prezydentem… czy tam jego doradcą. Zresztą ten sam doradca mówił o tym, że projekt Ziobry nie jest popierany w pełni ani przez rząd, ani przez prezydenta. Takim oto sposobem ja się nabazgrałem, a rząd zrobił z tym to co zwykle. Nic.

Szyderczy Włóczykij znowu będzie Family Friendly i nauczy czegoś jakąś grupę osób. Tym razem lekcja o religiach świata. Rozpoczęła się Chanuka, zwana także Świętem Świateł. Jest to doroczne żydowskie święto upamiętnia ponowne poświęcenie Drugiej Świątyni w drugim wieku przed naszą erą. To ich radosne święto trwa osiem dni. Każdego kolejnego dnia zapala się świecę, których na świeczniku jest dziewięć sztuk. Centralna to ta, od której zapala się resztę w kolejności od prawej do lewej strony. Dzieci w tym czasie radują się i wpierdalają pączki. coś jak tłusty czwartek u nas, ale osiem dni.

Tygodnik Szyderczy
Cudów ciąg dalszy w Tygodniku Szyderczym.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Oczywiście standardowo zapraszam do przeczytania steku informacji podawanych codziennie za nasze pieniądze w tak zwanej telewizji rządowej. Podzieliłem to jak zwykle na kategorie. Miłej lekturki Drogi Czytelniku.

PiS

Morawiecki spotkał się z żołnierzami i pracownikami Straży Granicznej

Litwa, Łotwa i Estonia na kursie Morawieckiego.

Kolejne dodatkowe 500+ dla drugiego dziecka w wieku 12-36 miesięcy od stycznia 2022 roku.

Rząd wprowadza tarczę antyinflacyjną.

Nastąpi wielka obniżka podatków.

Trwa ofensywa naszej dyplomacji.

Rząd da więcej pieniędzy dla rolników.

Nie PiS

Tusk to pirat drogowy.

PO chce wpuścić prawdopodobnie migrantów do Polski.

Sikorski chce otworzenia Centrum Recepcyjnego dla nielegalnych migrantów na granicy.

Aleksandra Dulkiewicz z gdańskiego ratusza zniszczyła 180 letnią palmę.

Donald Tusk po rajdzie nie przeprosił, a dzieci biegają i czasem umierają.

250 dni Grodzki chowa się za immunitetem.

Trzaskowski nie pojedzie do USA.

Marta Lempart gardzi zwykłymi obywatelami.

Tusk popiera agresję polityczną w wykonaniu Palikota i Lempart.

Kraj

W Mielcu rusza produkcja części do F-16.

Sprawca tragicznego wypadku z ulicy Sokratesa otrzymał karę prawie 8 lat więzienia, ale niestety to nie pomaga, bo Donald Tusk jechał ponad 100km/h w terenie zabudowanym.

Kariera kosztem rodziny jest passe.

Polska buduje front obrony Unii Europejskiej.

ABW zatrzymało polaka, który jest szpiegiem dla Rosji.

Wmurowano kamień węgielny pod budowę bloku gazowo-parowego.

Świat

Putin zaatakuje Ukrainę na początku przyszłego roku.

Kryminalista wjechał w paradę bożonarodzeniową.

Świat stroi się na święta. TVP zagląda do Londynu i Paryża.

Agresja Kremla jednoczy sojuszników.

Świat walczy z inflacją.

Biden uruchomił baryłki ropy z rezerw krajowych, aby obniżyć cenę paliwa.

Wolny Świat wspiera Polskę.

Europa zaczyna rozumieć swój błąd. Chodzi o gaz z Nord Stream 2.

Białorusini apelują o pomoc dla więźniów politycznych.

Mija 30 lat od śmierci wokalisty zespołu Queen, który był heteroseksualny.

Szwecja po raz pierwszy w historii posiadała kobietę jako premier rządu. 7 godzin.

Konferencja Europa Karpat to ważne spotkanie przedstawicieli państw.

Polska jest solidarna z Białorusią.

Andrzej Duda

Ustalił 27 grudnia jako święto państwowe. Dzień ten był dniem Powstania Wielkopolskiego. Dzień ten nie będzie dniem wolnym od pracy.

Spotkał się z sekretarzem generalnym NATO, aby mówić o tym, że zmienił się hybrydowy atak Łukaszenki.

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Uwierz mi na słowo, ale to wydanie było najtrudniejszym do tej pory. Raz, że większość pracy z papieru na komputer (dobra starego laptopa, który jak się rozleci to nawet nie zapłaczę) robię w niedzielę zazwyczaj. Dwa, że mało nawywijali w tym tygodniu dookoła komina. Po sobocie następny dzień był strasznie ciężki i stawiam, że jeden z najtrudniejszych w tym roku. Takie były Andrzejki. Na dodatek afera w domu, bo Hulk pierwszy raz śnieg widział na oczy i chyba się nie polubili. No masakryczne warunki, ale to wszystko specjalnie dla Ciebie. Udało się mi dotrwać i może w zamian dasz złotóweczkę chociaż na PayPalMe? Ewentualnie może jakiś temat masz do opisania? Albo po prostu rób co chcesz. Ja i tak tutaj będę. Tym samym zamykam ten tydzień i już powolutku zabieram się za następne wydanie Tygodnika.

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.