Tygodnik Szyderczy 23.05-29.05

Tygodnik Szyderczy 23.05-29.05

23.05

Przywileje

Tygodnik Szyderczy w jubileuszowym wydaniu będzie się skupiał głównie na pozytywnych informacjach. Będę starał się dawać wyjątkowo mało newsów ze smutnymi wiadomościami. Choć z drugiej strony wiadomo, że mieszkamy w Polsce i będzie to nie lada wyzwaniem. Taki mam przywilej jako autor, a skoro już o nich mowa to Izba Dyscyplinarna przywróciła sędziego Pawła Juszczyszyna do orzekania. Paweł Juszczyszyn nie orzeka od ponad dwóch lat, mimo wyroków nakazujących przywrócenie go do pracy. Teraz Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła swoją decyzję o jego zawieszeniu. Z drugiej strony decyzja o jego zawieszeniu miała powiązanie z czymś, co jest teoretycznie nielegalne. Izba Dyscyplinarna to temat ciągle się przewijający od dawna, i ustawa o jej wyjebaniu (czy tam zmianie nazwy) dopiero wisi w powietrzu. Zobaczymy co z pozostałymi sędziami.

Wątpliwe zadośćuczynienie

Jak to zwykle bywa w naszym kraju musi się odjebać coś grubego, aby w końcu dojść do etapu sprawiedliwości. 300 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia ma dostać od diecezji kaliskiej Bartłomiej Pankowiak. Dlaczego niby musiało się coś odwalić grubego? Bo to jeden z dwóch braci, którzy są bohaterami filmu braci Sekielskich “Zabawa w Chowanego”. Inaczej podejrzewam, że za skurczybyka takiego finału byśmy nie zobaczyli. Obaj byli w dzieciństwie molestowani przez księdza Arkadiusza. Jednak proces był cywilny, a wyrok nie jest prawomocny. Co nie zamyka jeszcze tego tematu do końca. Chcę tylko zauważyć, że około 0,5% pedofilów w Polskich więzieniach to duchowni, a statystycznie dużo częściej im się udaje dostać tylko “skromne” jak na ich realia kary finansowe. Trzeba coś z tym ewidentnie zrobić.

Home

Biuro Informacji Kredytowej podało dane, że w kwietniu złożono o połowę mniej wniosków kredytowych niż w marcu. No ciekawe dlaczego. Zdolności kredytowe przeciętnego mieszkańca naszego kraju spadły mniej więcej o połowę, a sytuacji nie poprawia NBP i jego Jaszczomp Glapiński. Faktem też jest to, że na rynku ubywa mieszkań, które można wynająć. To wszystko pokłosie tego, że tak duży jest popyt teraz, a może być jeszcze większy po tym, jak zacznie się rok akademicki. I teraz tak zupełnie serio. Ilość mieszkań na wynajem spadła po agresji Rosji na Ukrainę, a dodając do tego fakt iż jesteśmy według naszych banków biedni i nas na własny kąt nie stać to już niebawem liczba ofert wynajmu spadnie jeszcze bardziej.

24.05

Dezinformacja

Uwielbiam weryfikację podawanych przez moją osobę informacji jakie umieszczam na łamach Tygodnika Szyderczego. Właśnie dlatego nie szedłem za tłumem i nie wieszałem Ukraińców w poprzednich wydaniach z powodu rzekomego dokonania zabójstwa na Nowym Świecie. Nie jestem tutaj od potępiania osób znanych, ale chociaż politycy mogliby się wstrzymać od komentarzy jakie wrzucali bez potwierdzania wiarygodności informacji. Właśnie dziś sąd wydał listy gończe za dwoma podejrzanymi o zabójstwo na warszawskim Nowym Świecie. Poszukiwani to nie Sasha Iwanow i Iwan Sashowski tylko Sebastian Włodarczyk i Łukasz Goławski. Do zabójstwa przypominam doszło w nocy z 8 na 9 maja, a profile sprawców można zobaczyć na stronie policji.

Davos

Na panelu Forum Gospodarczego w Davos Andrzej Duda apelował, by twardo stać po stronie Ukrainy. Leci ewidentnie na fali nie zatrzymując się od czasów wizyty u Załenskiego. Dyskutowano też o konsekwencjach wojny: zagrożeniu głodem i odbudowie Ukrainy. To to jest i tak nic w porównaniu z tym, że w Davos przebywa też premier Mateusz Morawiecki, który chwalił się wzrostem inwestycji w Polsce. Eksperci mają jednak inne zdanie na ten temat. Mamy najniższą stopę od lat, a przyciągnięcie paru strategicznych inwestorów może zmienić dane w taki sposób, że słupki się zgadzają.

Wakacje

I nie odbębnię tutaj, że uczniowie ósmych klas piszą egzaminy właśnie i powoli czuć zapach piwa w parkach. Jak już wspominałem przy maturach ludzi do kopania rowów w linii prostej potrzeba w naszym kraju. Sezon wakacyjny jest już na horyzoncie, a hotelarze, restauratorzy i organizatorzy turystyki patrzą w przyszłość z niepokojem. Jak mówią, ciężko im zaplanować budżet przy galopującej inflacji, a opłat nie da się klientom podnosić w nieskończoność. Branża dostała w ostatnim czasie sporo po dupie poczynając od pandemii. Teraz pora zmierzyć się z kolejnymi potworami takimi jak opłaty ZUS, ceny produktów i oczywiście podatki. Jak to dobrze, że ja tylko piszę o problemach, a nie siedzę właśnie z kartką w ręce i podliczam ile muszę dopłacać do biznesu. Choć nie ukrywam, że także przy pisaniu dopłacam…

Autor poszukiwany

25.05

Budka

Nie. Nie Borys, choć ostatnio mi akurat on zaimponował swoimi tezami w telewizji. Jest informacja warta odnotowania w Tygodniku Szyderczym, która zakończyła w pewnym sensie epokę kabla. Nie było żadnej uroczystości, ale sam moment można uznać za historyczny. W Nowym Jorku zlikwidowano ostatnią budkę telefoniczną. W Polsce budek już dawno nie ma w przestrzeni publicznej. Ostatnią budkę telefoniczną w naszym kraju wyjebano w 2018 roku. Mogę śmiało napisać, że jesteśmy pod tym względem w chuj do przodu względem USA. Uwierz mi Drogi Czytelniku, że chciałbym częściej nas stawiać przed tak zajebistym krajem w wydarzeniach. Jednak oni nawet konstytucję mieli szybciej niż my i jest to niebywale ciężkie zadanie.

Krwiopijce

I teraz taka zagadka. Jak przedstawić chujową informację w pozytywnym wydaniu Tygodnika Szyderczego. Otóż mam sposób. Przez kleszcze niebezpiecznie jest już nie tylko w lasach, parkach i na łąkach. Kleszcze są już wszędzie, gdzie jest ciepło i wilgotno. Atakują te skurczybyki od wiosny do jesieni zarówno nas jak i nasze pupile. Są niemal niewidzialne, ale bardzo niebezpieczne, bo kleszcze przenoszą bakterie i wirusy wywołując między innymi boreliozę. I to jest chujowe info, ale jak już się jakiś do ciebie wgryzie to masz około 80% szans, że tej choroby Ci nie sprzeda. Także głowa do góry i sprawdzaj się dokładnie po wizytach na zewnątrz gdzie mogą dranie przebywać. Tragedii i paniki brak.

Ruscy

Prezydent Ukrainy chce rozmów pokojowych ale pod warunkiem, że Rosjanie wycofają się na pozycje sprzed 24 lutego. Powodem tego żądania mogą być straty szacowane na około miliard dolarów dziennie jakie ponosi Rosja za swoje poczynania. Szanse są więc chyba znikome, bo Putin ma w dupie swój lud. Rosjanie prowadzą inwazję według zasady: bombardować, ostrzeliwać i równać z ziemią miasta i wsie. Tak jest na wschodzie Ukrainy. Jednak optymizm tego wydania zauważa fakt, iż mimo tej wojny nie nabiera ona na sile, a demokracja naszych sąsiadów zapewne wygra docelowo.

Tygodnik Szyderczy

26.05

Ziobro

Co tutaj wypisać w Tygodniku Szyderczym pozytywnego o tym ministrze. Może tylko to, że na posiedzeniu sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka minister Zbigniew Ziobro bronił się przed odwołaniem. Ministra wspierali posłowie Solidarnej Polski i przedstawiciele resortu sprawiedliwości, a on sam atakował “fatalną i totalną opozycję”. Zrzucił na nią odpowiedzialność za blokowanie unijnych pieniędzy dla Polski. Później dyskusja nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Ziobry przeniosła się na salę plenarną. Oczywiście to tylko pozory, bo mają za mało mocy przerobowej do obalenia go, ale lubię takie gesty.

Świadomość

Ciekawostka odnośnie świadomości w rządzie. Z maili opublikowanych w internecie wynika, że premier Mateusz Morawiecki wiedział i akceptował, że respiratory resortowi zdrowia dostarczy właściciel firmy handlującej bronią. Ponadto Andrzeja Izdebskiego miał polecić prezes KGHM Marcin Chludziński. To ten sam, który dostał Krzyż Zasługi w zeszłym roku. A ja tutaj tak ładnie tylko zapewnię, że ja żadnego Krzyża nie dostałem, a jedyne co mi ostatnio chcieli dać to darmowe piwo… gdzie ja piwa nie piję wcale.

Paliwo

W naszym kraju panuje dziwna mania chwalenia się chuja prawdą. Minister Jacek Sasin przekonuje, że paliwo w Polsce jest najtańsze w Europie. Z kolei Orlen notuje miliardowe zyski – czym chwali się prezes koncernu Daniel Obajtek. Pod lupę teraz to wpierdolę. Po pierwsze mamy obniżony VAT na paliwa. To mnie akurat trochę przeraża, bo jak podatek wróci do normy to siądziemy na dupie. Po drugie natomiast mam dziwne wrażenie, że w innych krajach Unii Europejskiej mają większe zarobki niż my. Przeliczając ich pensje kupią tego paliwa więcej od nas. Dużo więcej. No i oczywiście pozostaje mi weryfikacja cen paliw w Europie. Niestety najtańszego nie posiadamy, bo przed nami są takie kraje jak Węgry, Turcja, Słowenia czy Bułgaria. Sasin nawet dobrze się nie przygotował do wystąpienia w Sejmie. Zresztą na co ja liczę. TVP i tak to łyknie i podrasuje w pasku.

Tygodnik Szyderczy

27.05

Ile jest warte zero

Różne wzory już proponowałem na łamach Tygodnika Szyderczego. Jednak do takiego równania jeszcze nie doszedłem. Jednak matematyk ze mnie jest słaby. Była sobie Sejmowa debata nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra Zbigniewa Ziobry, która wywołała duże emocje. Broniący polityka posłowie nie szczędzili obraźliwych komentarzy pod adresem opozycji. I o ile to nie jest jakaś nowość, bo jadą po nich śmiejąc im się w twarz dość często to pod adresem ministra Ziobry też padły gorzkie słowa. Jak z mównicy grzmiała posłanka Koalicji Obywatelskiej “to się wymyka matematycznym regułom, że zero może tyle kosztować”. I o ile jakoś specjalnie nie błyszczy jako posłanka ze swoimi projektami ustawy, czy opcjami pomocy gdziekolwiek to Kamila Gasiuk-Pihowicz zasługuje na wzmiankę. Może jakiś zbiór twierdzeń matematycznych zrobię nawiązując do polityków. Kto to wie.

Praca

Jak ja się cieszę, że nie można na chwilę obecną powiedzieć tego, że jestem podczas działań dookoła Tygodnika w pracy. Raz, że nie ma mnie kto kontrolować, a ja sam tego sobie nie zrobię. Dwa, nasz rząd kochany może mi co najwyżej dotację wysłać, a nie alkomat. Mianowicie po doświadczeniach z czasu pandemii rząd chce zmian w Kodeksie pracy odnośnie pracy zdalnej. Planowane przepisy przewidują między innymi możliwość prowadzenia prewencyjnych kontroli trzeźwości pracowników zdalnych w miejscu wykonywania pracy, czyli także w domu. No i skończy się siedzenie w samych gaciach z drineczkiem gdzieś obok monitora. Wpadnie szefuncio i Cię wyjebie na zbity pysk za chlanie w pracy.

Deep shit

Ciesze się, że ich proces dobiega końca. Mam już dość czytania w mediach społecznościowych tego jak to ktoś komuś sra na łóżko czy popycha ze schodów. Nie może teraz mi chodzić o nic innego jak o Pirata z Karaibów i panią z Aquamana II. Choć Deepa wyjebali z Piratów to ta druga nadal ma swoje 10 minut z planu Marvela. Proces o zniesławienie wytoczony przez Johnny’ego Deppa byłej żonie Amber Heard zbliża się do końca. Depp twierdzi, ze oskarżenia Heard zniszczyły mu karierę, a Heard – że jest nie tylko ofiarą przemocy domowej, ale i kampanii nienawiści fanów aktora. Ciekaw jestem jaki zapadnie wyrok. A Ty jak stawiasz?

Tygodnik Szyderczy

28.05

Koń ma być czysty

Ty zboczona świnko. Nie chodzi o TEGO konia (choć ten też musi być czysty), tylko o konie kawalerii królewskiej. W Londynie bowiem trwają ostatnie przygotowania do uroczystości z okazji platynowego jubileuszu Elżbiety II, czyli 70-lecia jej panowania. Żołnierze i konie podczas parady muszą wyglądać nieskazitelnie, a “dudy brzmieć perfekcyjnie”. W Królewskich Siłach Powietrznych także ćwiczą, by wszystko wypadło idealnie – szczególnie przelot na zakończenie parady nad Pałacem Buckingham. Ćwiczą już ponad rok na tą okazję. Koni będzie około 200, samolotów przeleci około 70, a żołnierzy będzie półtora tysiąca. Nikt nawet chyba nie stara się policzyć tych wszystkich ekip od nagłośnienia. Orkiestr w sensie.

Taka sytuacja zdarza się w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy, a Ela już ma na moim fanpage’u kilka swoich memów dotyczących jej długowieczności. I oby żyła jeszcze dziesiątki lat. Szyderca uczy i bawi. W Wielkiej Brytanii dostali z tej okazji dwa dni wolnego od pracy. Może pora na rodzinę królewską u nas?

Zmiana branży Włóczykija

I czytając o tym naprawdę się zastanawiałem co mogę zrobić, aby kawałek tego tortu też zjeść. Wstrząsnęło mną 40 milionów złotych na program prokreacyjny, bo tyle wydał rząd PiS, żeby w 15 miesięcy na świecie pojawiło się 200 dzieci. To nie jest tak, że ja sobie liczbę z palca wyssałem. Zawsze sprawdzam źródło, a te dane podało Ministerstwo Zdrowia. Są też dane z czasu programu in vitro, z których wynika, że po trzech latach programu urodziło się 22 tysiące dzieci. Wychodzi mi na to, że teraz dużo drożej rząd “kupuje” dzieci wśród narodu. No nic tylko im pomóc lepiej wydawać nasz wspólnie odłożony do budżetu hajs.

Plan jest

I nie ciągnę tutaj dalej tematu dotyczącego hajsu z Ministerstwa Zdrowia. W PiS-ie słychać, że wszystkie warunki Komisji Europejskiej, by odblokować środki z funduszu odbudowy, zostały spełnione. Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego ma zniknąć, ale odsunięci od orzekania sędziowie wciąż czekają na przywrócenie do pracy. Tymczasem do Polski 2 czerwca z wizytą ma przyjechać przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Mają miotły w rządzie i chcą sporo zamieść pod dywan. Teraz pytanie za sto punktów. Ula da się na to nabrać, czy wręcz przeciwnie zamiecie nadzieje naszych rządzących na ten kredyt tak jak oni to robią dla swoich obywateli.

Tygodnik Szyderczy

29.05

Gwiazdka

Z prośbami Ukrainy ostatnio jest tak trochę jak z listami do Mikołaja. A to poproszą o wyrzutnie, a to o broń długą, czy kamizelki. W sumie fajnie, że jakiś dobroczyńca się znajduje i im to załatwia. Tym razem otrzymali wyrzutnie rakiet Harpun, które dosięgną rosyjskie okręty, oddalone maksymalnie o 280 kilometrów. Prezydent Zełenski liczy na więcej – na amerykańskie systemy rakietowe dla celów na ziemi. Kurde w jakich my czasach żyjemy. Popieram prośby Ukrainy, bo jak tego nie będą mieli to konflikt skończy się kolejną Wojną Światową. Ja tam jedyne o co proszę świat to o kilka groszy na kawę. Resztę możecie dać Ukrainie.

Byki

Kurde fajnie tak opisać coś nietypowego nawet jak na nasze realia. Szkoda mi tylko tych, co je łapią, bo mimo Dzikiego Zachodu jaki obecnie mamy dzięki rządowi nikt rodeo nie ogarnia. W okolicach Niemysłowic w Opolskiem byki uciekły z pastwiska i zaczęły tratować pola. Podczas swojego rajdu zniszczyły już kilkanaście hektarów rzepaku i kukurydzy. Rolnicy i weterynarze próbują je jakoś zwabić z powrotem. 13 byków każdy po tonie wagi. Powodzenia.

Dyrektywa Omnibus

Brzmi jak coś strasznie zawiłego i dziwnego. Nic bardziej mylnego dla Unii Europejskiej. Ceny rzekomo promocyjne wcale takie nie są, bo albo cena nie została obniżona, albo wręcz została podwyższona. Konsument nie może być tak oszukiwany. Zgodnie z unijną dyrektywą sprzedawca obok ceny promocyjnej będzie musiał umieścić najniższą cenę produktu z ostatniego miesiąca. I tyle z pozytywnych informacji w tej wiadomości. Nie została dyrektywa ta jednak zaimplementowana w polskim prawie krajowym. Witamy w Polsce, tutaj częściej niż rolę w komedii odgrywa się w dramacie dnia codziennego.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Zbieram na leki. Tyle w temacie. Zapraszam do lektury pasków TVP.

Kościół

Pożegnanie Ignacego Gogolewskiego.

Ostatnie pożegnanie Jerzego Treli.

Hołd dla wielkiego Polskiego bohatera. (Witold Pilecki)

Maryna Miklaszewska 1947-2022.

Jadwiga Chruściel 1928-2022.

Polska wspomina Prymasa Tysiąclecia.

Nie żyje Kardynał Angelo Sodano.

Hołd dla Polskich Bohaterów.

Hołd dla bohaterskich Polskich Żołnierzy.

Pielgrzymka kupiecka na Jasną Górę.

PiS

Polacy stawiają na Prawo i Sprawiedliwość.

Silne Polskie wsparcie dla Ukrainy.

Silna gospodarka zapewnia bezpieczeństwo.

Rząd inwestuje w bezpieczeństwo Polaków. (x2)

Potężna broń dla Wojska Polskiego.

Inwestycje napędzają Polską gospodarkę.

Więcej pieniędzy dla Polskich seniorów.

Kompromis odblokuje miliardy z UE.

Miliardy złotych dla Polskich Rodzin.

Nie PiS

Platforma bez oferty dla Polaków.

Atak na kościół zamiast programu.

Europejska partia Putina zagraża Europie.

Podzielona opozycja.

Niebezpieczny sojusz Tusk – Putin.

Atak na reformę wymiaru sprawiedliwości.

Prorosyjska Konfederacja.

Dekonspiracja Komunistycznych agentów.

Kto nie chce silnej i bezpiecznej Polski?

Opozycja chce zabrać Polakom pieniądze.

Niebezpieczne plany konfidentów Bezpieki.

Kraj

Archiwum pełne pamięci.

Egzamin ósmoklasisty.

Najlepsze życzenia dla wszystkich mam!

30. rocznica początku lustracji.

Polska “Solidarność” zachwyca świat.

W trosce o zdrowie Polaków.

Sondaż: Rosyjska agresja zagraża Polsce.

Piknik Olimpijski.

Białostoczanka najpiękniejsza Polką.

Weekend pełen atrakcji.

Świat

Davos w cieniu wojny na Ukrainie.

Davos: Trójmorze w centrum uwagi.

Polskie sukcesy w Paryżu.

Krwawa masakra w Teksasie.

Rosja próbuje korumpować zachód.

Cyniczna gra Berlina i Moskwy.

Cannes: Nagroda dla Polskiego reżysera.

Ukraina

Raport z linii frontu.

Bohaterska obrona Ukrainy.

Ukraińcy dziękują Polakom za pomoc.

Rosja

Koniec relacji gazowych z Rosją.

Żołnierz Putina skazany na dożywocie.

Szokujące dowody Rosyjskiego ludobójstwa.

Bandycki atak Rosji na Ukrainę.

Makabryczne zbrodnie zwyrodnialców Putina.

91. dni Rosyjskiej hańby.

Rosjanie chcą zniszczyć Ukrainę.

Putin chce wywołać klęskę głodu.

Jak zatrzymać Rosyjskich zbrodniarzy?

Krwawa Rosyjska ofensywa na Ukrainie.

Zwyrodnialcy Putina mordują Ukraińców.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie.

Ciężko mi podsumować obiektywnie ten tydzień. Było raczej ciężko skupić mi się na pozytywnych informacjach, bo tych w naszym kraju jest mało. No… nie licząc telewizji rządowej, po której wiadomościach obawiam się o swoje uczulenie na miód. Bo w kraju mlekiem i miodem płynącym przecież żyjemy. Tygodnik Szyderczy już czterdziesty tydzień z rzędu omawia wszystko to co ważne i ważniejsze. jednak dzięki mocom nadanym mi przez tytuł autora mogę pochwalić się czymś wyjątkowym.

Bonusik influ.

W weekend odbyło się kolejne spotkanie Influencerów pod szyldem Influencers Live Wrocław. Byłem i tam jako znany i lubiany influ. Chuj tam nie będę ściemniał. Ani ja znany, ani ja lubiany. Brałem udział w warsztatach Komisji Europejskiej w Polsce dzięki temu wydarzeniu. Szkoliłem się jak skutecznie weryfikować informacje w dobie Dezinformacji. Przydatne nie powiem. Oczywiście poza tym brałem udział na gali wręczenia nagród dla influencerów roku i ku zdziwieniu jakie panowało na after party to znowu nie ja. Śmiesznie było i poznałem sporo ciekawych osób, ale o tym oczywiście osobny artykuł będzie.

Ja lecę powoli odpocząć od tego wszystkiego, bo planów mam milion, a zdrowie tylko jedno.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostając moim patronem, który niebawem otrzyma tajne wejścia do tajnych sekcji strony. Program jest nowy, ale mam nadzieję, że się coś tam na “cukierki” uzbiera.

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.