Tygodnik Szyderczy 30.05-5.06

Tygodnik Szyderczy 30.05-5.06

30.05

Amber

Tygodnik Szyderczy rozpoczyna się nie od Heard i jej klocków. Tym razem zacznę o założycielach piramidy finansowej. Jest prawomocny wyrok dla twórców Amber Gold. Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał karę 15 lat więzienia dla Marcina P. Z kolei Katarzynie P. obniżył karę o rok i tym samym posiedzi 11,5 roku. Oboje stoją za jedną z największych afer finansowych ostatnich lat, w której w chuj osób straciło dorobek swojego życia. Chciałem tylko przypomnieć, że Kasia jak już sobie tak siedziała i czekała na wyrok to zaszła w ciążę ze strażnikiem więziennym. Oczywiście będzie się starać o wyjście przedterminowe.

Next Gen

Pamiętasz Drogi Czytelniku, jak rozpaczliwie siedzieliśmy w domu z powodów kwarantanny? No to teraz będzie jeszcze grubiej i zatęsknimy za Covid-19. Dlaczego piszę tak w Tygodniku Szyderczym? Otóż Polska szykuje się na atak małpiej ospy. Minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał już trzy rozporządzenia w tej sprawie. Wynika z nich, że osoby zakażone wirusem małpiej ospy oraz podejrzane o zakażenie będą obowiązkowo hospitalizowane. Ci, którzy mieli lub mogli mieć z wirusem styczność, będą musieli poddać się trzytygodniowej kwarantannie. To jak to tam było z twoim dobrym samopoczuciem?

Marchewka

Na zasadzie marchewki dawanej koniu na zachętę PiS dzieli pieniądze w samorządach. Rząd ogłosił wyniki podziału pieniędzy dla samorządów w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Gminy rządzone przez PiS dostają, a te związane z opozycją za to płacą. W dużych miastach słychać, że ich w ogóle na rządowej mapie wpływów nie ma. I takie są realia. Jak jesteś po stronie władzy to masz hajs, a jak nie to radź sobie sam. Program partnerstwa między rządem, a samorządem.

31.05

Zurych

Muszę być obiektywny i taki też będę. Samolot z marszałkiem Senatu na pokładzie lądował awaryjnie w Zurychu. Tomasz Grodzki po powrocie do Warszawy relacjonował, że “na początku wyglądało to bardzo poważnie”. – Raptem pojawił się myśliwiec szwajcarskich sił powietrznych, który pewnie nas eskortował. Potem wypadły maski tlenowe, a samolot zaczął dość gwałtownie zniżać swój pułap. No i spoko. Była afera, że nie było samolotu zastępczego, aby kontynuował lot. Jedni mówią, że było to możliwe, inni, że nie. Teraz jaka jest prawda? Nocleg w Zurychu w hotelu na koszt Państwa? Czy faktycznie nie można było mu podstawić jakiejś trzepaczki do lecenia dalej? Ja tam stawiam osobiście na hotel, bo sam bym tam sobie połaził nocą wracając do w chuj wypasionego hotelu… i to nie za swoje. Jaka jest prawda tego nie wiem. Każdy może to interpretować po swojemu.

Inflacja

Kurde oczywiście, że w Tygodniku Szyderczym zajmę się tym spędzającym sen z powiek zjawiskiem. Inflacja w Polsce jest najwyższa od 24 lat. W maju to 13,9 procent. Jak zapewne się domyślasz szczyt drożyzny wciąż przed nami. Ale nowa minister finansów Magdalena Rzeczkowska uspokaja mówiąc o tym, że scenariusz turecki nam nie grozi. No i teraz podchodzę do sprawy jak profesjonalista. Sprawdzam jak ona wygląda, co umie i kim ona jest. Składa się mi to tak, że większość zdjęć ma z ułożonymi rękoma jak Morawiecki, stylówę ma też pod niego, a od dawna zajmuje się finansami. Pierw Służby Celne, a później Ministerstwo. Ciekawe czy ją wyjebią za swoje błędy tak jak jej poprzednika za “Polski Ład”. Tak długo się pięła w szczebelkach, aby w końcu skoczyć na dno. Biedaczka.

Rewia Show

No i wpadli czarni do klubów nocnych. Odbył się nalot na nocne kluby, których w całej Polsce było 22. Ponad 400 prokuratorskich zarzutów jakie postawiono właścicielom robi wrażenie. Wrażenie robią też metody zatrzymanych i ich łupy. Klientom klubów dosypywali do drinków narkotyki, ci natomiast zostawiali w lokalu ogromne sumy. Nie chcę tutaj opowiadać gdzie była centrala szajki (no dobra w Krakowie), gdzie były te kluby (ok- we Wrocławiu też był), ale chcę zauważyć skromnie, że istniały one w kurwę lat. To nie jest tak, że w zeszłym tygodniu się otworzyły. Długo się zbierali do wpadnięcia w ten biznes. No… ale z drugiej strony jakim tępym facetem trzeba być, aby dać się tak wychujać w takim klubie? Zresztą po kij tam chodzić.

1.06

WTS Prison

Areszt na sprzedaż – taka oferta pojawiła się w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Jeszcze cztery lata temu siedzieli w nim aresztanci, ale teraz każdy może posiedzieć, poleżeć, albo pomieszkać. Może to zrobić pod warunkiem posiadania niecałych sześciu milionów złotych. Budynek ma 160 lat i nadaje się do remontu. Stan prawie surowy, wystrój minimalistyczny, styl rustykalny. Lubię wrzucać takie informacje. Biorąc pod uwagę możliwości kredytowe przeciętnego Polaka może jakeś 20 osób się zrzuci na mieszkanka?

Niewinna

Był sobie zamordowany podczas finału WOŚP Prezydent miasta. I oczywiście, aby odwrócić kota ogonem trzeba było znaleźć coś na jego małżonkę i tym zajęła się prokuratura. Magdalena Adamowicz została właśnie mimo to uniewinniona. Oskarżona była o ukrywanie dochodów i o błędne rozliczanie podatku za najem mieszkań. Prokuratura zarzucała jej, że przestępstw miała dopuścić się razem z Pawłem Adamowiczem. Sąd zarzucił prokuraturze, że nie ma na to dowodów i sprawę zamknął. To pokazuje jak bardzo nasz rząd za wszelką cenę chce wybielać siebie, a jebać opozycję. Niezależnie czy ma rację, czy też nie czarny PR trzeba im robić. Nawet w obliczu tragedii.

Tusk

Złośliwi mówią, że Angela go wyjebała do Polski, aby tutaj wszystko spierdolił. Mianowicie to był ostatni kongres Europejskiej Partii Ludowej, w którym Donald Tusk wziął udział jako jej przewodniczący. Nowym szefem EPL jest od teraz Niemiec Manfred Weber, europoseł z bawarskiej CSU. Tusk już nie kandydował, bo chce całkowicie zająć się polityką w Polsce. Nie tak jak PiS i jego zwolennicy mówią. Teraz się skupi tylko na naszym kraju i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja tam mam nadzieję, że zacznie więcej Twittów wrzucać. A właśnie od niedawna wbiłem na ten portal i jest moją nową inspiracją. Zapraszam oczywiście jak ktoś chce popatrzeć jak się szydzi w mediach : Twitter Szydercy.

2.06

Zasłała

Tak tylko pisałem, że nie ta Amber, ale i o niej teraz będzie. Proces, który Johnny Depp wytoczył Amber Heard, zakończył się decyzją na korzyść aktora. Heard został uznana winną zniesławienia byłego męża. Aktorka będzie musiała zapłacić 10 milionów dolarów odszkodowania+ 5 milionów zadośćuczynienia. Nie wiem, czy to jest ważne, ale warto wspomnieć o najważniejszym procesie dekady w USA. U nas takich procesów brak, bo żaden się w dekadzie nie mieści. To jedna kwestia, a druga jest taka iż policzyłem ile musi mu zapłacić Amber. Wyszło mi na szyderczą walutę 0,92 Sasina. Kurde no na bogato. Jestem jednak pewny, że to nie jest dostateczna kwota dla Pirata z Karaibów, który przez tą blondi stracił nie dość, że dobre imię to jeszcze dużo wyższe kontrakty z wytwórniami. Sama Amber w Aquamanie II będzie nadal występować… ale tylko 10 minut. Krócej się nie dało.

Platyna

Platyna teraz i nie chodzi mi o to, że po 69 farbowaniach włosów ktoś w końcu uzyskał platynowy blond na głowie. Nasza kochana Ela II właśnie obchodzi platynowy jubileusz panowania. Dziś zatem w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się czterodniowe obchody z okazji 70 lat panowania królowej. Uroczystości zainaugurowała tradycyjna parada wojskowa w której zajebiście pofrunęły samoloty uformowane w jednego Sasina (70). Show skradł i tak najmłodszy rojals, który świrował koło majestatu zasłaniając uszy i takie tam. Jednak ja śmiało mogę napisać, że prawdopodobnie w 2348 roku pośród scenerii post-apokaliptycznej Elusia będzie śmigać między pierwszymi kłosami trawy, które na terenie Wielkiej Brytanii urosły. Taka twarda jest.

Siarka

Od Siarki się zaczęło, a jest on wiceministrem Klimatu i Środowiska. Dziwnie to teraz zabrzmi, ale od siarki przechodzimy do chrustu. Jest to ewidentnie hit tygodnia i jeden z najlepszych kandydatów jak do tej pory do Siary Roku. Mianowicie on w imieniu resortu klimatu zachęca Polaków do zbierania gałęzi. To oficjalna reakcja na rosnące ceny opału. Przypomina, że drewna na opał można też szukać w lesie. Jak tylko się o tym dowiedziałem i potwierdziłem tak absurdalne info jako pierwszej klasy memiarz zrobiłem całą serię szydery wszędzie gdzie się dało. Od programu Crust+, przez obraz idących z chrustem aż po hasło weekendu “Chruśniem, bo uśniem”. No takie perełki się zdarzają rzadko, a ostatnią aferę z tym ministerstwem jaką opisywałem była za czasów spotu reklamowego, który finansowali z naszymi lasami. Lasami, w których były ptaki nie występujące u nas. Cytując klasyka. Mają rozmach skurwysyny.

Po lewej Szyderca. Po prawej Włóczykij. Nawet mi pasuje do koncepcji.

3.06

Płacz

Płacz to w sumie się dopiero zacznie, a teraz jest tylko lekkie chlipanie. Jak zapewne zauważyłeś Drogi Czytelniku benzyna na stacjach buja się w okolicach 8 złotych. No jest dramat. Tankujesz za 50 złotych, a tu nadal rezerwa. Mam bardzo chujową wiadomość, bo aktualnie Orlen zmienia tablice z cenami z trzycyfrowych na czterocyfrowe. To będzie oznaczać tylko jedno. Będzie ponad dycha za litr na wyświetlaczu, a nie jak wcześniej się śmiano cena podawana za 100ml. A w tym samym czasie może się pojawić na Orlenach oferta chrustu do wykupienia i to tez nie jest śmieszne.

100 dni

Tyle właśnie dziś mija. Ukraińcy od 100 dni walczą o swoją wolność i opłakują kolejnych poległych. Rosyjskie wojska nadal mordują, niszczą i kradną. Obecnie trwa krwawa i powolna ofensywa w Donbasie, w szczególności w obwodzie ługańskim. Na pozostałych odcinkach frontu Rosjanie okopują się. Ołeksij Reznikow jest ministrem obrony Ukrainy i jak twierdzi Kreml chce to przekształcić w przeciągającą się wojnę. Cała ta akcja nadal rozgrywa się u naszego sąsiada, a ja coraz częściej słyszę hasła oburzenia i sprzeciwu z powodu tych uchodźców. Mam nadzieję, że nie będziemy nigdy w podobnej sytuacji jak oni, bo wtedy sami będziemy nimi. I ciekawe jak nas wtedy odbiorą sąsiedzi. Tak jak niektórzy teraz Ukraińców? Czy tak jak dobrzy ludzie?

Plan Odbudowy

Tygodnik Szyderczy wspomina o tym już od dawien dawna, a pieniędzy wciąż brak. Krajowy Plan Odbudowy jest zaakceptowany i unijne pieniądze dla Polski są, ale nie trafią do nas od razu. Ursula von der Leyen w Warszawie podkreśliła, że rząd najpierw musi wypełnić ustalone zobowiązania, a dopiero potem Bruksela przeleje pierwsze pieniądze. Według rzecznika rządu to może stać się pod koniec roku. Według mnie raczej nie za ich panowania. Nie są w stanie zapudrować twarzy tylko pod ten hajs. I mimo całkowitej zgody poprawek w senacie jak projekt wróci do sejmu widzę marne szanse na dogadanie się w kwestiach spornych. PiS w senacie przed przylotem Uli głosuje tak jak powinno to wyglądać, a po jej wylocie zagłosuje za odrzuceniem poprawek. I tym oto sposobem eurasków nadal nie otrzymamy.

4.06

1ga

Iga jest na fali. Pani Świątek po raz drugi w karierze wygrała turniej Roland Garros. Nawet w chwili tak wielkiej euforii pierwsza rakieta świata pamiętała o tym, by wesprzeć Ukrainę, za co nagrodzono ją ogromną owacją. Później było już z górki. Promocja zegarka, uścisk z Lewandowskim i sesja zdjęciowa. Ja tam jednak zauważyłem, że jest pewna zależność między jej zwycięstwami, a cenami paliw. Mam nadzieję, że się mylę i Obajtek nie świętuje każdego jej wygranego meczu podwyżką cen na stacjach. Faktem jest jednak to, że każde jej zwycięstwo to średnio 10 groszy droższe paliwo. Więc fajnie, fajnie… ale może by tak przegrała coś, bo niebawem upadnie nam cała gospodarka. Gratuluję jej oczywiście tak świetnej passy i oczywiście nie oglądałem tego spotkania. Nie jestem fanem tenisa i nigdy nie będę. Za tydzień kolejny wyścig Formuły 1. A tylko formuła się dla mnie liczy.

Rocznica

Mało kiedy na łamach Tygodnika Szyderczego wspominam o jakiejś rocznicy. Tym razem jednak warto mi wspomnieć o czymś od czego powoli uciekamy jako naród. 33 lata temu cały świat patrzył na Polskę i zwycięstwo polskiej wolności. To były pierwsze po wojnie przynajmniej częściowo wolne wybory. Jak do tej pory nigdy później tak wielu z nas nie wzięło udziału w wyborach do parlamentu. W rocznicę tamtego 4 czerwca zaczyna się wielka obywatelska inicjatywa: Tour de Konstytucja. Wtedy walczyliśmy o dokładnie to samo co teraz.

Mobilizacja

Kurde w tym tygodniu chyba się nie odczepię od pewnego tematu. Na początek jednak wstęp. Bez sensacji i bez wielkich zapowiedzi, ale z wezwaniem do mobilizacji na konwencji PiS w Markach. Więcej było o tym, co PiS zrobił przez ostatnie lata i na co wydano pieniądze, niż konkretów o tym, co dalej. Jeśli ktoś spodziewał się, że 500 plus zamieni się w 700 plus, to taka obietnica nie padła. Obietnicy programu Chrust+ też nie było. Natomiast co na bank było to jak już ruszyli w nasz kraj z akcją #PolskaWSercu to nagle każdy prawie się zatrzymał na Orlenie. A to hot-dog, a to kawka. Jednak na żadnym ze zdjęć jakie widziałem nie uświadczyłem cennika paliw. To jest akurat temat tabu dla nich, a akcja promocyjna koncernu Obajtka i Spółki może trafić co najwyżej do twardego elektoratu partii rządzącej. Nikt inny się nie nabierze na to.

Tygodnik Szyderczy

5.06

Rejestrujmy

Ostatnie lata pod względem liczby narodzin w Polsce są jednymi z najgorszych od czasów drugiej wojny światowej. Dlaczego tak wiele Polek uważa, że to nie jest dobry czas, by mieć dzieci? Może dla przykładu śmierci osób, których zagrożone płody nie zostały usunięte? Jest to jakaś opcja, ale oto PiS wpadł na super zajebisty pomysł. Rejestr ciąż! I nie – nie grasz w Simsy. I nie – nie dostałeś Drogi Czytelniku za frytki dodatku “Polska”. Powstanie niebawem ORMO (Ochotnicza Rezerwa Monitoringu Owulacji), które dokładnie sprawdzi jak tam twoje zakupy podpasek czy prezerwatyw (kupuj póki można już niedługo mogą być zakazane). Nie łudź się jak tylko usłyszysz, że wgląd będą mieli tylko lekarze. Prokuratura też będzie to widzieć i za domniemane aborcje będzie kobiety ciągać do sądów. Pytanko mam. Kto więcej do wagin Polek będzie zaglądał. Kaczyński, czy Ziobro?

Kijów

102 dzień wojny na Ukrainie i znowu muszę wspomnieć o tym, aby ludzie się nie przyzwyczaili. Na Kijów jebło 5 rakiet z czego 4 trafiły w zakład przemysłu kolejowego. Dyrektor tego zakładu twierdzi, że nic wojskowego tam nie było tworzone. Jest kurde ciężko tam, a z dnia na dzień wschodnia część Ukrainy wygląda coraz bardziej jak pobojowisko. Takie wyniszczone miasta w tamtych rejonach to już codzienność. Nie chcę nic złego pisać o Podlasiu… ale tak mniej więcej tam wygląda jak u nas w najlepszym województwie.

Łosiem

Łosiem złotych kosztuje wacha. Kurde jest to lekko przygnębiające, jednak przy takiej inflacji, jaką mamy, osiem złotych za litr benzyny za jakiś czas wyda się nienajgorszym wspomnieniem. Może być jeszcze drożej. Inflacja zbyt często w tym wydaniu się przewija, ale warto powrócić do konwencji PiS Jarosław Kaczyński mówił o inflacji i mówił, że to nie jest tak “że nie mamy guzików do obniżania cen”. Czy jest pomysł, jakie guziki nacisnąć? Ktoś może mu do chuja pana podsunąć krzesełko jak guzik jest za wysoko? Panie Morawiecki podstaw bombelka, bo cinżko.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak co tydzień tak i tym razem pozbierałem wszystkie paski TVP i posegregowałem je na kategorie. Ja tylko skromnie przypominam, że zbieram na leki, bo to co tam jest na stałe robi mi małe urazy na głowie. Dorzuć się pod koniec. Dzięki i zapraszam na show lepsze i tańsze niż burdele w Polsce.

Kościół

Dzień pamięci o bohaterach.

Kustosz pamięci.

XXVI Spotkanie młodych w Lednicy.

Święto Zesłania Ducha Świętego.

Samochwała

Deszcz nagród dla Telewizji Polskiej.

Mecz Belgia-Holandia 20:45 w TVP Sport.

PiS

Polska wzmacnia siły zbrojne.

Kolejne miliardy złotych na inwestycje.

Supernowoczesne czołgi dla Polski?

Inwestycje napędzają Polską gospodarkę.

Rozmowa przyjaciół i sojuszników w Kijowie.

Krajowy Plan Odbudowy zaakceptowany.

Rekordowe wsparcie projektów samorządowych.

Miliardy euro dla Polaków odblokowane.

Polska odporna na szantaż Kremla.

Rusza projekt “Zdrowe Życie”.

Polska bezpieczna energetycznie.

Nagrody dla bohaterów.

“Zawsze z Polską w sercu”.

Mobilizacja Prawa i Sprawiedliwości.

Polska wzmacnia ochronę granicy.

Nie PiS

Opozycja blokuje fundusze dla Polaków.

Poważne zarzuty wobec sędziego Żurka.

Opozycja zabierze Polakom pieniądze?

Tusk żegna się z przywództwem.

Największy beneficjent “Nocnej Zmiany”.

Opozycja chce zabrać pieniądze Polakom.

Kulisy “Nocnej Zmiany”.

30 lat od “Nocnej Zmiany”.

Opozycja chce zabrać miliardy euro Polakom.

Europejska Partia Putina uratuje Moskwę?

30. rocznica obalenia rządu Olszewskiego.

Przemysł pogardy bastionu postkomuny.

Kraj

Aferzyści z Amber Gold wreszcie skazani.

Polska rakieta walczy o ćwierćfinał.

Rozbudowa Muzeum Narodowego.

Rzuć palenie, ocal życie!

Polacy pomagają Ukrainie.

Generał, który nie przegrał żadnej bitwy.

Reprezentacja Polski wygrała z Walią.

Życzenia dla wszystkich dzieci.

Sposób na śmieci.

50 lat odbudowy Zamku Królewskiego.

Pomoc dla ofiar Rosyjskiego ludobójstwa.

Kręta droga do wolności.

Kongres medycyny rodzinnej.

Polska rakieta podbiła Paryż.

Świat

Unijne embargo na Rosyjską ropę.

Putinflacja atakuje Europę.

Niezwykłe obchody platynowego jubileuszu.

Coraz silniejszy sojusz przyjaciół.

Widmo głodu napędza kryzys migracyjny.

Platynowy jubileusz Brytyjskiej Królowej.

Ukraina

Amelia marzy o pokoju na Ukrainie.

Bohaterska obrona Ukrainy.

100 dni bohaterskiej walki Ukrainy.

Rosja

Putin chce wywołać klęskę głodu.

Rosyjscy bandyci nadal mordują Ukraińców.

Bandyci Putina mordują Ukraińców.

Trwa bandycki atak Rosji na Ukrainę.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Ciężko mi się rozstawać z tak owocnym w wydarzenia tygodniem. Jednak Tygodnik Szyderczy powstanie także już za siedem dni i nic w tym złego, że nie skupiłem się na wielu kwestiach. Ostatnio jakiś mistrz ciętej riposty spytał się mnie na Facebooku dlaczego nie wspominam o osobach okradzionych przez Ukraińców. Otóż podaj źródło mistrzu, po czym podsuwa mi jakiś link do konta fikcyjnego, w którym znajoma znajomej koleżanki została okradziona przez Ukraińców.

No kurwa na taką dezinformację ja sobie nie pozwolę. Zacznijcie używać tylko zaufanych źródeł. Tygodnik Szyderczy jest sprawdzany i podaje zaufane newsy, które mogą być ewentualnie okraszone w chuj nieprzyjemnym komentarzem nad którym zazwyczaj myślę dość długo.

Królowa

Chciałem dowalić i Eli, ale lekko się powstrzymałem. Powodem tego był najlepszy spot jaki widziałem ostatnimi czasy. Mianowicie Królowa podczas jubileuszu miała okazję być na koncercie gdzie grały gwiazdy dużo lepsze niż Maryla Rodowicz czy Edyta Górniak. Niestety Jej Królewska Mość czuje się źle i ledwo chodzi. Co nie oznacza, że nie może usiąść przy stole. Przy stole z popularnym w Wielkiej Brytanii Misiem Paddingtonem. Okazało się, że w torebce ma kanapkę, a poczucie rytmu w niej lepsze niż u większości młodych raperów. Ot fajna ciekawostka.

Tygodnik Szyderczy
Ilość kupowanych chlebów w Wielkiej Brytanii podskoczyła o?
Nowy zwierz

Ja natomiast odjebałem faux-pas i nietakt przynosząc do domu nowego lokatora (tymczasowo). Miałem świetny pomysł uratowania chomika kolegi mojego znajomego od śmietnika. Więc mimo tego iż moja lepsza połówka zawsze mówiła mi o jej panicznym lęku przed myszami dostarczyłem go w piątek. Kurde przecież chomik to nie mysz w końcu. Prawie ją zabiłem taki atak paniki dostała. Mało brakło, a bym spał w weekend na balkonie.

Tygodnik Szyderczy

Ja lecę powoli odpocząć od tego wszystkiego, bo planów mam milion, a zdrowie tylko jedno.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostając moim patronem, który niebawem otrzyma tajne wejścia do tajnych sekcji strony. Program jest nowy, ale mam nadzieję, że się coś tam na “cukierki” uzbiera.

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.