Tygodnik Szyderczy 24.04 – 28.04

Tygodnik Szyderczy 24.04 – 28.04

24.04

Program

Tygodnik Szyderczy rozpocznę od grubej akcji po lewej stronie barykady. Politycy Platformy Obywatelskiej pojawili się na Podkarpaciu z własną ofertą, ale i polityczna recenzją. W bastionie PiS mówią o Polsce innej niż proponuje PiS. Jak? Pokazując to, czego władza widzieć i wytłumaczyć nie chce. Ja w ramach obowiązku obywatelskiego też wspomnę co proponują na tą chwilę. Po pierwsze Babciowe, które będzie wypłacane co miesiąc przez pierwsze trzy lata od narodzin dziecka. Po drugie w końcu podatek dla przedsiębiorców chcą ogarnąć. Chodzi o fakt, że będziemy płacić podatek tylko od faktur zapłaconych, a Urzędy Skarbowe będą w końcu dla ludzi. Te placówki staną się Centrami Obsługi Płatnika. Jest też sporo innych propozycji takich jak naprawienie praworządności i takie tam inne quick fixy.

Jestem ciekaw czy podejmą się zobowiązania, aby w końcu naprawić szkolnictwo i służbę zdrowia. Poprzednio mimo ich reform nie udało się tego dokonać w pełni, a czy tym razem mają na to złoty środek? Zobaczymy.

Podatek od Zbiórek

Podatek od zrzutek został wpięty w ustawę deregulacyjną. Oczywiście ta ustawa już jest z podpisem pierwszego długopisa RP. PiS bije się w pierś i obiecuje poprawę. Błąd ma zlikwidować kolejna ustawa. A stan na na dziś jest taki, że od 1 lipca podatek wchodzi w życie. Co martwi między innymi rodziców zbierających każdy grosz na ratunek dla swoich dzieci.

Nowe przepisy, które miałyby podatek od zbiórek wyzerować, nie zostały jeszcze przyjęte, ale Prawo i Sprawiedliwość jest spokojne o ich los.

Jeszcze w maju ta ustawa zostanie przyjęta, trafi na biurko prezydenta i zostanie podpisana.

Bartłomiej Wróblewski

To, że robią trzodę to wie większość rozumnych Polaków. To, że są bezczelni w swoich działań – podobnie. Jednak to, że prowadzą regularny burdel w Sejmie przyjmując ustawy jak leci (byle od nich) to już szczyt. Szczyt tego cyrku jaki przychodzi mi opisywać w Tygodniku Szyderczym.

Cud

Prezes PiS na fali przedwyborczo wyliczanych sukcesów chwali wzmocnienie armii. Przy okazji zaskakuje mówiąc, że wojna w Ukrainie może się zakończyć pewnym kompromisem. Nie wiem co prawda jak dotarł do takich informacji, bo ani Zełenski, ani Putin czy nawet Biden nie wyskoczyli z tym. Dodał oczywiście, że nie leży nam takie rozwiązanie. Natomiast Morawiecki też zaskoczył. Ten mistrz właśnie ogłosił cud podatkowy. Ja może i jestem pesymistą, ale jeszcze kilka ich cudów podatkowych i pójdę z torbami.

25.04

Joe

Skoro już wspomniałem o Joe Bidenie to może warto dodać co ogłosił? Ogłosił on bowiem, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2024 roku. Co ciekawe, większość wyborców demokratów nie chce, żeby to robił. Większość Amerykanów nie chce powtórki z pojedynku Biden-Trump

Ja osobiście uważam, że dużo lepszym wyborem by było pójście w kontrowersję na maksa i wystawienie do wyborów prezydenckich Kamale Harris. Miałaby podejrzewam dużo większe szanse na wygraną niż Joe, a fakt iż byłaby to potencjalnie pierwsza pani prezydent i to w dodatku czarnoskóra dodawałby smaczku temu wyścigowi. Jednak nie ja decyduję i trzeba czekać prawdopodobnie na powtórkę tego co działo się podczas ostatnich wyborów. Ze szturmem na Kapitol na czele. Polecam zakup popcornu na zapas, bo za rok może kosztować ze dwa razy tyle co obecnie.

Węgiel

Kurde liczyłem na to, że o węglu w najbliższych tygodniach nie będę pisać. No i jak umiesz liczyć to licz na siebie, a nie na zdarzenia w kraju. Prokuratura bowiem wszczęła śledztwo w sprawie związanej z Donaldem Tuskiem po zawiadomieniu Marka Falenty. Tak. Dokładnie tego Marka Falenty, który został skazany za zakładanie nielegalnych podsłuchów w restauracji Sowa i przyjaciele i nagranie najważniejszych polityków w państwie. Były premier przekonuje, że cała opozycja jest pod lupą władzy, że będą próby jej zastraszania i ścigania.

Chodzi o to, że za czasów panowania kazał sprawdzić jego firmę, która handlowała węglem importowanym z Rosji. Dobry joke co nie? PiS ściga Donka za to, że walczył z importem węgla z Rosji zanim to było modne. Zastanawiałem się, czy nie iść do cyrku, ale jakoś tego typu show mi ostatnimi czasy nie brakuje patrząc się na to co się dzieje na naszej scenie politycznej.

Moskwa

Anka ma to do siebie, że co się wypowie to może spokojnie zostać templatką do memów. No i tym razem także się tak stanie. Podczas programu “Gość Wydarzeń” Bogdan Rymanowski zapytał Annę Moskwę o to, jak sobie radzi z rosnącymi cenami produktów.

Robimy z mężem zakupy poza siecią, w lokalnym sklepie, gdzie ceny się nie zmieniły, za co jesteśmy wdzięczni lokalnemu dostawcy.

Anna Moskwa

Muszę jej przyznać, że ma skubana cohones większe niż większość polityków PiS. Tak publicznie kłamać i naciągać ludzi na swoje racje to mało który potrafi. Nawet sam wielki rzecznik polskiego rządu Piotr Müller w programie “Graffiti“, również odniósł się do słów ministerki.

Nie wiem, jaki okres czasu miała pani minister na myśli. Wiadomo, że ceny się zmieniły, widzimy to po danych statystycznych.

Piotr Müller

Dodał również, że każdy zauważa skutki obecnej inflacji. Muszę przyznać, że przytomnie zareagował na tą jej wypowiedź. Jednak najlepsze jest jego podsumowanie mówiące o tym, że nie ma co zamazywać rzeczywistości. Pozostanę także przy tym stanowisku oficjalnie. Nieoficjalnie czuje się urażony, że Anka ma mnie jako obywatela za takiego debila, który by był w stanie to łyknąć.

26.04

Nowość

Cieszy mnie to, że nastąpił ten czas. O dziwo jestem na tyle starym człowiekiem, że nie cieszy mnie otwarcie monopolowego na rogu tak samo jak to, że zmienili prawo na moją korzyść. W życie bowiem weszła kolejna nowelizacja Kodeksu pracy. Przepisy wdrażają dwie unijne dyrektywy: rodzicielską i work life balance. Dlaczego mnie ta nowelizacja tak cieszy? Cieszy mnie ponieważ przepisy zakładają między innymi dodatkowe dziewięć tygodni urlopu rodzicielskiego do wykorzystania tylko przez ojców, ale także mają zwiększyć przewidywalność zatrudnienia oraz poprawić warunki pracy. Jestem tego pewny i w głębi duszy o tym wiem, że to jest właśnie ten Nowy Ład, który ma mi pomóc. Niby Nowy Ład, ale nie wydany przez partię rządzącą.

KPO

Zobowiązany jestem do pewnej informacji, którą od czasu do czasu warto przypomnieć, a tym razem także odświeżyć jej wartości. Waldemar Buda obiecuje budowę 494 mieszkań komunalnych. Miejmy tą liczbę w głowie. Oczywiście każdy pamięta jak dwa lata temu Morawiecki obiecywał 75 tysięcy takich mieszkań, w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Widać różnicę co nie? Ja tylko dodam, że także widać brak pieniędzy z Unii. Minęło już osiem wydań Tygodnika Szyderczego od momentu jak Dudu powiedział, że Trybunał Julii ma się odkłócić i zabrać do roboty. Osiem długich tygodni podczas których niemal każdy nie raz się zastanawiał czy kupić schab na kotlety, czy może najtańsze krokiety z paczki. Długi okres bez żadnego wsparcia, które na bank by nam poprawiło budżet.

Podstęp

Cała ta akcja śmierdzi mi mocno podstępem. Mowa teraz o tym, że Wołodymyr Zełenski rozmawiał z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i jak poinformował była to długa i znacząca rozmowa. Chiny nazwały Ukrainę strategicznym partnerem i wkrótce do Ukrainy przyleci specjalny chiński wysłannik. Co prawda ten wysłannik był ambasadorem w Rosji, ale kto by na takie szczegóły zwracał uwagę. Ważne, że robią chociaż pozory rozmów dyplomatycznych. W internecie natomiast coraz częściej spekuluje się o nadchodzącej ukraińskiej kontrofensywie. Kontrofensywie, która ma zmienić wszystko. Niby ma zmienić.

Tygodnik Szyderczy

27.04

Lotnisko

Czy teraz będę pisać o CPK, który dzielnie nadal nie jest budowany mimo ogromnych kosztów jakie generuje do tej pory? Nie. Tym razem o nowym (starym) lotnisku w Radomiu. Na lotnisku Warszawa-Radom wylądował pierwszy samolot pasażerski, więc premier mógł obwieścić, że z Radomia została zdjęta klątwa. No to pora na jakieś konkrety co nie?

Po pierwsze lotnisko Warszawa-Radom powstało na podwalu słynnego lotniska w Radomiu. Tego lotniska, które było, ale nie do końca działało. Ile ja się memów narobiłem przy nim to też już jest historią.

Po drugie lotnisko to wbrew temu co oznajmił Pinokio nie powstało o czasie i w budżecie zakładanym. Planowali, że zmieszczą się w 400 milionach złotych i dwóch latach… a wyszło dwa razy tyle.

No i najważniejsza informacja. To Marek Suski zauważył kiedyś, że z Radomia jest bliżej na południe Europy niż z Warszawy. Dlatego jego można uznawać za głowę całego projektu. Czekam aż coś pierdolnie zatem. A no tak… nie muszę czekać, bo już pierdolnęło. Mianowicie zderzyły się dwa samoloty podczas pokazu na otwarciu.

Koalicja

PSL i Polska 2050 idą razem do wyborów i to już jest oficjalna wiadomość. Jak mówią liderzy sami o sobie? Mówią, że mają plan i mają potencjał… no i oczywiście dodają, że w kampanii wyborczej chcieliby uzyskać 20 procent poparcia. Fajnie, że się tak zapierają i idą w jednej liście po swoje, bo samo to daje im więcej procent poparcia niż idąc w pojedynkę. To skomplikowane, ale tak działają mandaty. Z drugiej strony po ostatnich wszystkich akcjach dookoła Hołowni mam lekki mindfuck. W mojej głowie kręcą się myśli, czy idąc w marszu 4 czerwca będę w stanie za sobą zobaczyć obu dżentelmenów. Mam wątpliwości, bo ci powoli skręcają w prawo.

Nowa maskotka

Ok. O tym, że Duda jest pocieszny i często można z niego całkiem dobrego mema zrobić to wiemy. No dał mi skubany tyle okazji do zrobienia sobie z niego gwiazdę wieczoru, że chyba tylko Kaczyński go przebija. No ale już niestety nie jest najlepsza maskotką dla Joe Bidena (ani Kamali Harris) ze swoim łamanym angielskim, mimiką i zachowaniem. O tym jednak na koniec, bo teraz pora na fakty. Dzięki przyjętej deklaracji Korea Południowa będzie uczestniczyć w planowaniu ewentualnego amerykańskiego odwetu z użyciem broni atomowej przeciwko Korei Północnej.

Amerykanie po raz pierwszy od prawie czterdziestu lat wyślą też do portów Korei Południowej okręt podwodny z bronią atomową. Zapowiada się ciekawie, ale moim nowym najśmieszniejszym prezydentem jest Jun Suk Jeol. Ten bowiem podczas spotkania z wujkiem Joe zaśpiewał piosenkę po angielsku. Zaśpiewał, ale nie zatańczył. Także Dudu jak to czytasz to masz szanse odzyskać w moim oczach miano lidera.

Tygodnik Szyderczy

28.04

Żale i Decyzja

W poprzednim wydaniu Tygodnika Szyderczego pisałem o tym jak to labradorka Żalka została pogryziona i ten poleciał do sądu z tym. Właśnie mam początkowe informacje odnośnie decyzji sądu w tym temacie. Sąd RejonowyBiałymstoku uznał bowiem w piątek winę właściciela Belli, ale biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, w tym to, że labrador biegał bez smyczy i nie był kontrolowany przez właściciela odstąpił od wymierzenia mu kary i zwolnił z kosztów sądowych. Właściciel Belli nie będzie też musiał płacić za leczenie labradorki.

Obwiniony nie zachował zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu swojego psa. Pozwalał, żeby jego pies biegał luzem na posesji, winien więc podjąć takie środki, m.in. budowę takiego ogrodzenia, przez które pies się nie wydostanie i nie przełoży pyska.

sędzia Katarzyna Dorota Redos-Kryńska

Decyzja jak na moje rozumowanie jest dość kontrowersyjna. Niech mi ktoś powie, że mój pies nie może biegać po moim podwórku i wystawiać pyska zza swojego ogrodzenia. Poza tym co ja mam niby zrobić ogrodzenie pod prądem? Tak, aby później otrzymać wezwanie do sądu, że mam płot pod prądem i kogoś kopnęło zapewne… Patologia.

Franek

Papież Franciszek odwiedził Węgry po raz drugi za czasów swojej kadencji. Spotkał się oczywiście z Viktorem Orbanem, który wciąż jest bliski Putinowi. Jakby nie patrząc wybrał miejsce, które jest najbliżej całego zamieszania na Ukrainie i pewnie nie bez powodu. Minister Orbana regularnie jeździ do Moskwy, aby uzgadniać kwestie ekonomiczne przecież. Oczywiście pierdolił coś w swoim stylu o pokoju, kompromisie i zaprzestaniu nacjonalistycznych zapędów. Jednak najważniejsze było to, aby uścisk z Orbanem trwał na tyle długo, aby każdy zdążył zrobić zdjęcie, a rozmowa z nim trwająca 15 minut była serdeczna i pod publikę. Victor na bank potrzebował takiego zdarzenia, bo teraz nikt mu nic nie powie przez najbliższy czas. Przecież on ma poparcie papy… Niestety im dłużej słucham i oglądam co robi Franek tym dłużej mam do niego urazę za jego czyny, słowa i gesty. Jak coś ma rozjebać kościół katolicki to tylko duchowni są w stanie tego dokonać.

Orlen

Dawno nie pisałem czegoś o naszym kochanym Orlenie. No to pora to nadrobić i to z dużą dozą kontynuacji cudu z nowego roku. Paliwa bowiem magicznie tanieją na stacjach Orlenu.

Od 10 dni obniżamy ceny paliw, ponieważ notowania na giełdach bardzo mocno się zaczynają stabilizować. Zaraz te notowania przekładamy na ceny. Z hurtu na ceny. W ciągu 10 dni obniżyliśmy olej napędowy o 24 gr, a benzynę o 12 gr.

Daniel Obajtek

Fajnie co nie? w końcu można pomyśleć, że idzie to w dobrym kierunku. Nic bardziej mylnego. Ceny baryłki ropy rok do roku spadły o 20%, a to się nijak nie przekłada do tego co posiadamy na stacjach nawet mimo obniżek cen na stacjach naszego giganta.

Dziś następna obniżka. To jest obniżka miła z racji tego, że idzie majówka. Obniżka dodatkowo o 8 gr na benzynie i 12 gr na oleju napędowym.

Daniel Obajtek

Prezes Orlenu dodał, że w sumie w ostatnich dniach olej napędowy staniał o 36 gr a benzyna o 20 gr. Magicznie na majówkę dokonał obniżki cen paliw wspominając coś o Kaczyńskim w międzyczasie i o tym jak to oni dbają o Polaków. Nic bardziej mylnego. Ruchają nas na hajs wciąż, marże mają kosmiczne, a odzwierciedleniem tego jest fakt, że pozwolili sobie nawet dać hot doga lub kawę do każdego tankowania za minimum 30 litrów.

Niestety większość Polaków kupi ten bajer z pocałowaniem w rękę korzystając ze wspaniałomyślności rządu i Obajtka. Nie daj się i włącz swoje myślenie. Jesteś tak mocno dymany, a ty nadal się wypinasz. Gdyby marże Orlenu były unormowane prawnie cena paliwa byłaby o złotówkę niższa niż obecnie. A tak jest to spółka, która stanowi świetną tubę propagandową właśnie w takich momentach.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak co wydanie. Bez zmian napierdzielam dla Ciebie te paski z TVP. Zbieram na leki niezmiennie.

Kościół

ROCZNICA KANONIZACJI ŚW. JANA PAWŁA II.

HOŁD DLA MĘCZENNIKÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ.

Samochwała

KTO TU KŁAMIE? MÓWIMY SPRAWDZAM!

“ICH CZŁOWIEK W BRUKSELI” O 21:25 W TVP.

PiS

POTĘŻNA ARMIA GWARANTUJE BEZPIECZEŃSTWO. (CHYBA CHIN CHIŃCZYKOM…)

SILNA, BEZPIECZNA I DOSTATNIA POLSKA. (TO “DOSTATNIA” TO SARKAZM?)

MILIARDY ZŁOTYCH DLA ROZWOJU POLSKI. (JAK TYLKO SIĘ ODKŁÓCĄ)

RZĄDOWE WSPARCIE DLA POLSKICH RODZIN. (REJESTR CIĄŻ?)

ROŚNIE BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE. (ZBIERAMY PRĄD DO WIADER)

MOCNY SOJUSZ WARSZAWA – TALLIN.

INWESTYCYJNA OFENSYWA.

WSPÓLNY CEL: BEZPIECZEŃSTWO.

GOSPODARCZE WYZWANIA.

FRONTEM DO RODZICÓW I NIE TYLKO! (SWOICH RODZICÓW… DUPĄ DO OBYWATELI)

LOTNISKO WARSZAWA-RADOM OTWARTE.

TAŃSZE PALIWO NA MAJÓWKĘ. (NO FAKTYCZNIE SUKCES)

LATAJĄCE CYSTERNY W POLSKIEJ BAZIE. (AUTENTYCZNIE – PRZECZYTAŁEM LATAJĄCY CYRK)

WALKA Z DEZINFORMACJĄ MIŃSKA I MOSKWY. (ANNY MOSKWY?)

APEL SĘDZIÓW TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO. (JULKI, A NIE SEDZIÓW…)

BEZPIECZNIE I SZYBCIEJ NA MAJÓWKĘ.

Nie PiS

OSTZEŻENIE PRZED V ROZBIOREM POLSKI.

POLITYCZNA BLOKADA INWESTYCJI.

OPOZYCJA W KRYZYSIE.

WIDMO PORAŻKI. DONALD TUSK ATAKUJE.

WŁADZE ELBLĄGA NIE CHCĄ DOFINANSOWANIA PORTU. (TEZ BYM NIE CHCIAŁ BIORĄC POD UWAGĘ PROPOZYCJE RZĄDU)

WŁADZE WARSZAWY NA WOJNIE Z KIEROWCAMI.

OPOZYCJA BEZ PALIWA DLA SWOJEJ ENERGII. (NIE TO CO PIS I ICH ORLEN…)

MEDIALNE UDERZENIE W PRAWDĘ HISTORYCZNĄ.

Kraj

WIELKI SUKCES BIAŁO-CZERWONYCH!

UWAGA NA HAŁAS! SZKODZI!

MIKOŁAJ KOPERNIK NA ZAMKU KRÓLEWSKIM.

ROCZNICA W CIENIU WOJNY.

CELEBRYCI BEZ ZAHAMOWAŃ. (NA CHUJ MAM HAMOWAĆ?)

NIEBEZPIECZNA MIGRACJA.

ŚLADAMI HISTORII.

TAJEMNICZY OBIEKT W LESIE POD BYDGOSZCZĄ.

PRZED NAMI MAJÓWKA.

POMYSŁY NA MAJÓWKĘ.

REKORD ZDOBYTY W SZEŚĆ SEKUND. (NAWET JA DŁUŻEJ WYTRZYMUJĘ)

BURSZTYNOWA ARKA PRZYMIERZA.

Świat

EWAKUACJA POLAKÓW Z SUDANU.

JOE BIDEN WYSTARTUJE W NASTĘPNYCH WYBORACH.

PYTANIA O STAN ZDROWIA PREZYDENTA TURCJI.

UNIJNA DECYZJA W SPRAWIE UKRAIŃSKIEGO ZBOŻA.

WOJSKOWY PARASOL WASZYNGTONU NAD SEULEM.

Ukraina

UKRAINA: KOLEJNE ZBRODNICZE ATAKI.

ŻYCIE NA FRONCIE.

MEDYCY NA FRONCIE.

Rosja

ROSJANIE MORDUJĄ UKRAIŃSKICH CYWILÓW.

JAK DALEKO SIĘGAJĄ ROSYJSKIE MACKI?

ROSYJSCY BANDYCI ZNOWU ZAATAKOWALI CYWILÓW.

NOCNY ATAK ROSJAN NA UKRAIŃSKIE MIASTA.

KREML SIĘGA PO EKO-AGENTÓW.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Masz temat?

Masz propozycję współpracy?

To wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Wystarczy napisać maila: szyderczy.wloczykij@gmail.com bądź skontaktować się za pomocą mediów społecznościowych.

Dodatkowo:

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *