Tygodnik Szyderczy 29.04 – 5.05

Tygodnik Szyderczy 29.04 – 5.05

29.04

Przejęcie

Tygodnik Szyderczy i jego już 89 wydanie pora rozpocząć. W tych minionych już siedmiu dniach wiele się wydarzyło, ale postanowiłem zająć się na samo “Dzień Dobry” tematem Rosji. Z pomocą komornika bowiem miasto Warszawa przejęło budynek rosyjskiej szkoły średniej na Mokotowie. Doszło do tego z powodu uprawomocnienia się wyroku sądu, który wskazywał na to, że ambasada Rosji zajmowała ten budynek nielegalnie. Ratusz oczywiście działał w porozumieniu z MSZ. Rosjanie wywieźli swoje rzeczy wcześniej przewidując to zdarzenie, ale ambasador grozi odwetem za rzekomy szturm. Nie wiem co on może wskórać, ale przeczuwam jakiś nadchodzący hybrydowy atak z ich strony. Jak to mawiał mój dziadek: wyżej chuja nie podskoczą.

Krym

Skoro już jestem przy temacie Rosji, to może wspomnę o tym co się odpierdala na terenach Ukrainy. Opisywałem to w poprzednim wydaniu Tygodnika Szyderczego, ale pora przypomnieć info o tym, że dobę temu rosyjskie rakiety zabiły w Humaniu 23 cywilów. Więc najwyższa pora na odwet co nie? No tak. Ukraińskie drony puściły właśnie z dymem rosyjski skład paliwa w Sewastopolu. Natychmiast niemal po tym zdarzeniu władze czasowo okupowanego Krymu kazały wyjechać z półwyspu szefom ważnych rosyjskich przedsiębiorstw. Ja się jednak pytam co z tą już legendarną kontrofensywą. Nie tylko zresztą ja, ale większość ludzi, którzy siedzą w temacie. Ktoś zapytał się Wołodymyra Zełenskiego o to, a ten powiedział, że będzie… i uśmiechnął się. Ile jeszcze trzeba im wysłać sprzętu, aby ruszyli? Tego to nikt nie wie.

Akcje

Pora na akcje z naszego regionu, bo nie może być tak, że całość wydarzeń z jednego dnia w Tygodniku Szyderczym skupi się tylko na Ukrainie i Rosji. Nasz premier objeżdża Polskę, i pierdzieli jaki to on, Obajtek i ogólnie rząd jest zajebisty i tutaj nic się nie zmieniło. Lewica natomiast przypomina o zamrożonych środkach z KPO, a PSL o kiepskiej sytuacji producentów owoców miękkich. Tak dla kontrastu z tym co mówi oficjalna propaganda. Najlepsi jednak byli politycy z PO, którzy odwalili happening. Ci bowiem długi weekend rozpoczęli od grilla przed kancelarią premiera i porównania cen. Posłowie pokazywali kolejne produkty, których ceny w ciągu niemal 8 lat jak wyliczyli wzrosły średnio o prawie 150 procent.

Polacy, trzymajcie się za portfele

Arkadiusz Marchewka

Samo hasło spoko, ale od trzymania portfela złotówka w nim nie będzie mocniejsza. Chyba, że mamy trzymać portfel, aby szybko płacić za błędy obecnego rządu… to co innego. Zwracam panie Marchewka w takim razie honor.

30.04

Jaja

To co się odjebało wykracza poza wszelką skalę żenady. Naprawdę wyjebało mi skalę i dawno nie poczułem się tak chujowo. PiS myśli, że jesteśmy jacyś niedojebani umysłowo na co wskazują ich najnowsze “osiągnięcia” umieszczane na bilbordach w całym kraju. To nic, że rząd (oczywiście za nasze pieniądze) wpadł na pomysł oklejania Polski bilbordami. Chodzi bardziej o fakt, że chwali siebie na nich za to, za co wcześniej przepraszał. Zwraca nam łaskawie według tej propagandy w czystej postaci część pieniędzy z podatków, bo za dużo wziął. TVP, Morawiecki, politycy niższego szczebla, bilbordy, spoty w radiu rządowym. No w każdej możliwej formie próbują nam wmówić, że są zajebiści. Bez kitu. Mieli taki burdel z “Polskim Ładem” i w końcu nieładem, że musiało wyjść na naszą niekorzyść.

Przypomnę tylko, że zwrot z naszych rozliczeń podatkowych to są pieniądze, które nam Państwo niesłusznie zabrało. Oczywiście w takim zwrocie nie uwzględnia się inflacji, która rok do roku skacze między 15% a 18%. Jak łaskawie oddają mi 1000 złotych za to, że mi je niesłusznie zajebali to realnie mam tej gotówki około 850 złotych. Choć to nie do końca tak, bo w rzeczywistości pieniądze są dużo mniej warte niż inflacja pokazuje. Faktycznie jest się czym chwalić, ale co gorsza… w chuj Polaków to łyknie. Łyknie, bo jest albo za głupia, albo… no nie wiem. Akurat ten zwrot podatku pozwoli przetrwać do następnej wypłaty? Ja czuje się, że próbują mnie ruchać bez mydła, a jako człowiek z odrobiną inteligencji nie dam się nikomu dymać nawet z wazeliną z najwyższej półki.

Głupota

Skoro już o głupocie w naszym narodzie to może opisze historię psa? O tej sprawie zrobiło się momentalnie głośno i ja o tym też napiszę. W lesie niedaleko Jelcza-Laskowic pewien niedorozwinięty umysłowo wyborca bliżej mi nieznanej partii na pewną śmierć w starej pralce zostawił małego psa. Psa po około dobie znalazł spacerowicz, który powiadomił odpowiednie służby. Odpowiednimi służbami były w tym przypadku członkowie Ekostraży, którzy zajęli się sprawą i nawet wyznaczyli nagrodę za pomoc w poszukiwaniu sprawcy.

To jednak jest dopiero początek historii, bo ten gościu wpadł na jeszcze głupszy pomysł. Były już właściciel sam zgłosił się do wrocławskiej Ekostraży dowiadując się, że za jego głowę dają 5000 złotych nagrody. Tłumaczył się, że to jego pies i jego pralka, ale to nie on tylko sąsiad jakiś. No nie łyknęli tego i sprawę z jego danymi przekazali do prokuratury. Oczywiście wiadomo, że ten gościu się chwalił dookoła, że musi akurat załatwić sprawę w Łęgu – miejscowości, gdzie znaleziono ową pralkę z psem. Jestem zdania, że za takie czyny powinna być kara porównywalna jak do porzucenia człowieka. Choć nieoficjalnie pisząc pierw bym z chęcią kolesia osobiście do takiej pralki wsadził.

To Jest Kurwa Joke

Szkoła językowa Preply przeprowadziła badanie, z którego wynika, że mieszkańcy Gdyni przeklinają najwięcej w Polsce. Teraz uwaga – średnio 31 razy dziennie. Typowy Polak według tych badań przeklina średnio 19 razy dziennie i jest to więcej niż średnia dzienna Brytyjczyków wynosząca 10 razy. Najmniej według nich “kurw” pada w Częstochowie. Tam niby statystycznie leci ich 10.

Po sprawdzeniu, czy to aby nie jakiś ponury żart zacząłem się zastanawiać skąd oni mają takie dane? Podczas jednej rozmowy o polityce naszego kraju, drożyźnie, inflacji czy czymkolwiek co nam sen z powiek spędza pada przekleństw więcej niż według ich wyliczeń. Może pojebali swoją miarkę i miał być wynik podawany nie na dobę a na godzinę? Wtedy prędzej to się zgadza.

1.05

Odwet

Zastanawiałem się jaki to oni odwet mogą odjebać. No i mam odpowiedź, której nawet nie chciałem. Polskie MSZ już potępia telewizyjną wypowiedź byłego rosyjskiego urzędnika Pawła Astachowa, dowodzącą, że dopuszczalne jest zabójstwo ambasadora RP. Jednocześnie resort wzywa Rosję do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim dyplomatom. Chyba aż tak jebnięci nie są, no ale tego nie jestem pewny. Na Ukrainę natomiast w nocy znowu spadł grad bomb. Kijów udało się obronić, ale w obwodzie dniepropietrowskim morze gruzów.  

Jakby zajebali naszego ambasadora to podejrzewam, że byłby to wstęp do III Wojny Światowej. Lepiej niech się skupią na Ukrainie, której i tak pewnie nie zdobędą. Za dużo roboty bym miał przy pakowaniu Korektor Naczelnej, Hulka i siebie… no i przy wylocie do jakiegoś kraju z dala od tego co by się stało jakby NATO się wmieszało w tą wojnę.

1 Maja

Pamiętaj, że jak nie będziesz szanował pierwszego Maja, to drugi maj może cię zaskoczyć. jakoś mi się ten żarcik przypomniał to o nim wspomnę. No ale tak na poważnie to 1 maja Polacy obchodzą nie tylko Święto Pracy, ale także rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej. W tym roku przypada już 19. rocznica. Te lata we Wspólnocie dla zdecydowanej większości Polaków to bilans wielu korzyści, które trudno wyliczyć, a jeszcze trudniej przecenić. Lata te by były jeszcze bardziej owocne, gdyby nasza polityka była kompetentna, ale o tym na tą chwilę nawet marzyć nie chcę. Faktem jest, że właśnie w Święto Pracy Lewica, która jest jakoś ostatnio w chuj aktywna manifestowała w Warszawie pod flagami Polski i Unii Europejskiej. Jestem ciekaw jak im pójdzie w wyborach, bo jak do tej pory konkretów brak, lista wyborcza tez jakoś nie sklejona i ogólnie chyba mało się ogarniają. Chyba, że właśnie zaczęli. W każdym razie każdej partii opozycyjnej dopinguję. Trochę mniej Hołowni i PSL, bo Ci mogą skręcić w prawo w każdej chwili.

Uważaj!

Drogi Czytelniku! Pamiętaj, że abyś mógł czytać Tygodnik Szyderczy musisz żyć. Z tego między innymi powodu staram się od czasu do czasu przypominać, żeby uważać na drogach podczas jazdy. Tym razem niestety przypominam o tym przy okazji zderzenia pociągu z autem osobowym niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego. Przejazd nie był ze szlabanami, ale aktywna była sygnalizacja zarówno świetlna jak i dźwiękowa. Tak właściwie to podstawą przy przekraczaniu takiego przejazdu jest zatrzymanie samochodu. No… tym razem się nie udało. Zginęła zarówno kierująca pojazdem jak i jej 13-letnia córka. Uważaj proszę na siebie i swoich bliskich podczas jazdy.

2.05

Fantazia

Chciałem zauważyć dwie rzeczy. Po pierwsze do portu w Gdyni zawitała MSC Fantasia. Ten wycieczkowiec ma ponad 330 metrów długości i 13 pokładów, na których może pomieścić 4636 pasażerów. Po drugie jego szerokość to 38 metrów. No i teraz tak zwana “wisienka na torcie”, bo bez tego nie byłbym sobą pisząc o takim wydarzeniu. Za chuja ten statek nie zawita do Elbląga, bo tam przekop mierzei (który kosztował ponad 2 miliardy złotych) mieści maksymalnie statki o długości 100 metrów. Nie mówiąc o tym, że sam ma szerokość 25 metrów… Na chuj nam to, skoro tam prawie nic wpłynąć nie może? No co prawda ludzie w opiniach na Google chwalą sobie, że deptak jest spoko jak za tą cenę, ale nadal nie widzę sensu tego projektu. Podobnie jak nadal nie widzę sensu lotniska Warszawa-Radom czy choćby pierwszego grzebnięcia w ziemi przy CPK. Mają fantazję skurwysyny.

Mam Pytanie

Za każdym razem kiedy widzę sondaże poparcia partii politycznych mam jedno zasadnicze pytanie. Gdzie są Ci ludzie, którzy są twardym elektoratem PiS-u. Jak pokazują wszelakie statystyki większość tych osób do beneficjenci 500+, osoby wierzące i tak zwani “Patrioci”. Patrioci, czyli według prawicy ci, którzy za nie są za Tuskiem i Unią Europejską, a najlepsze gówno jakie posiadają to to z własnego podwórka. No i jednym z takich przykładów jest mieszkanie w którym razem mieszkało dwadzieścia osób. Z czego osiemnaście osób, które przyglądały się jak ojczym katował ośmioletniego Kamila. Chłopiec miał połamane ręce, nogę, był oblewany wrzątkiem i sadzany na gorącym piecu. Teraz walczy o życie w szpitalu, ale jednocześnie padają pytania, dlaczego nikt mu nie pomógł i nikt nie przerwał wcześniej jego cierpienia. Liczy się każde dziecko do rachunku? Czy ki chuj?

Prokuratura postawiła obecnie kolejne zarzuty w tej sprawie i oczywiście będę śledził postęp w tej sprawie. Nie wskazuję, że te osoby to twardy elektorat prawicy, ale wszelkie statystyki nasuwają mi takowy wniosek. Obym się mylił, bo w takim przypadku stan patologii w kraju jest dużo większy niż przypuszczam.

Pandemia

Mniej więcej w czasie, kiedy ściągaliśmy respiratory od handlarza bronią, kręciliśmy wałki na maseczkach ochronnych i robiliśmy wybory kopertowe, których nie było każda kolejna szczepionka na COVID-19 dostarczona do Polski mogła uratować czyjeś życie. Dziś pandemia już nie taka straszna, ale kłopot w tym, że według Pfizera Polska ma zapłacić za 64 miliony kolejnych dawek szczepionek. Oczywiście z ręką w nocniku Niedzielski od razu wypalił, że chce renegocjować warunki umowy. Obawiam się jednak, że trochę za późno na takie kroki i mamy kolejną rzecz jakiej nasz wspaniały rząd nie był w stanie dopilnować. Także do ostatniej afery ze zbożem, którego nie potrafili zaplombować i zakazać jego kupna dochodzą szczepionki, których zamówienia nie zdążyli odwołać. Jacy oni są zarobieni… nic na czas skubani zrobić nie mogą. Nic poza zabillboardowaniem kraju jacy to oni są zajebiści.

Szybka matematyka: Jedna szczepionka kosztuje 16 euro. Łączna ilość szczepionek to 64 miliony sztuk. Wychodzi lekko ponad miliard euro. Wyczuwam nadgodziny w pracy, aby za ich nieudacznictwo zapłacić.

3.05

Konstytucja

Konstytucja to było jedno z najważniejszych wydarzeń w całej naszej historii. Uchwalając Konstytucję 3 maja Polacy próbowali ratować swój kraj. Jednak, mając w pamięci wielkie wydarzenia sprzed 232 lat, pojawia się pytanie, jaki jest los konstytucji sprzed 26 lat. Politycy pięknie mówią o czci dla tej sprzed stuleci, ale jak jest z obecną? Uważam, że prawienie przez polityków PiS o konstytucji wielkich przemów i świętowaniu przez członków koalicji rządzącej tego święta jest co najmniej dziwne. Tak samo dziwne by było dla mnie gdyby Trynkiewicz świętował Dzień Dziecka. W sumie błądzimy jak dzieci uznając panowanie PiS jako kontynuację poszanowania praw nadanych przez naszą konstytucję. Nie będę daleki od błędu pisząc, że jak do tej pory mieliśmy 225 lat konstytucję.

Belgrad

Zacznę tego newsa od cyklu “Szyderca uczy i bawi”, bo nie każdy musiał akurat na tej lekcji geografii być. Stolicą Serbii jest Belgrad i miasto to jest minimalnie mniej zaludnione od Warszawy. No to teraz do rzeczy. Uzbrojony 14-latek wszedł rano do szkoły podstawowej w Belgradzie i zaczął strzelać. Zginęło co najmniej 9 osób, w tym ośmioro uczniów. Sprawca został zatrzymany, ale wciąż nie wiadomo, dlaczego popełnił zbrodnię. Wspominam o tym z racji na nadciągające matury w naszym kraju. Na bank są uczniowie, którzy najchętniej by wpadli z bronią do szkoły, bo im nie poszło i teraz nie piszą matur, bo nie zdali. Pamiętajcie – świat się nie wali, a za takie osiągnięcie raczej matury w gratisie się nie dostanie. Całej reszcie tych co piszą… życzę powodzenia.

Coś Tam Polska

Solidarna Polska zmieniła oficjalnie nazwę. Minister Zero ogłosił na konwencji, że jego partia od teraz będzie występować pod nazwą Suwerenna Polska. Jak mówili jej przywódcy, nowy szyld ma pokazać zasadniczą linię ugrupowania. W sumie nic się nie zmieniło poza tym, że będę miał sporo pracy dopisując nową nazwę do starej podczas wyników wyszukiwania. Nadal tak samo liżą tyłek Kaczyńskiemu i nadal Ziobro to zero. Reszta jego polityków zresztą też.

4.05

Pokaz

No i mamy coś na pokaz od naszych szanownych duchownych. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski bowiem wydała stanowisko w sprawie nadchodzących wyborów. Biskupi przypominają w nim, że “polityka jest powołaniem do miłości bliźniego”. Zwracają się też wprost do proboszczów, by zachowali dystans wobec partii politycznych. Jest to oczywiście na pokaz, bo za dużo łączy ich z obecną władzą i za żadnych innych czasów w Polsce nie zdobyli tyle ziemi co obecnie dostają od polityków partii rządzącej. Wiedzą, że jeżeli opozycja dojdzie do władzy to niektóre przywileje zostaną im “upiłowane”. Tak jak zresztą to Nitras mówił swego czasu. Popieram rozwiązanie, które jest stosowane na zachodzie. Podatek od wiary i zerowe dofinansowanie od danych krajów. Wtedy się okazuje kto tak naprawdę wierzy. Ja niestety musze finansować tą mafię wbrew swej woli. Podobnie oczywiście jak miliony Polaków.

Fast Check

Nie chciałem już w tym wydaniu Tygodnika Szyderczego pisać nic o Ukrainie, ani sprawach dookoła niej, ponieważ temat męczy już powoli każdego. Nawet mnie. Jednak musze wspomnieć o tym, że w siedzibie Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze Wołodymyr Zełenski witany był jak bohater. W sumie nie wiem po kiego grzyba się tam zjawił. Chyba tylko po to, żeby sprawdzić jak przywitają agresora, który najechał na jego kraj. Władimir Putin bowiem może się tam pojawić tylko jako aresztowany i oskarżony. Dodam, że Rosjanie znowu atakowali Kijów i Odessę dronami. Większość oczywiście zestrzeliła obrona przeciwlotnicza.

Matura z Języka Polskiego

To, że matury sprzed dajmy na to dziesięciu lat nie zdałoby większość maturzystów nie ulega wątpliwości. Najlepszym przykładem na to jest tegoroczny egzamin maturalny z języka polskiego. Dlaczego? Już tłumaczę.

W tym roku matura przeprowadzana jest w dwóch formułach. Inna jest dla liceów i inna dla techników. Ci pierwsi mieli do wyboru dwa tematy: “człowiek – istota pełna sprzeczności” oraz “co sprawia, że człowiek staje się dla drugiego człowieka bohaterem?”. No banał, który opisałby dzieciak z szóstej klasy. Z kolei absolwenci technikum mieli odnieść się do fragmentów “Pana Tadeusza” i “Przedwiośnia”. Obie te lektury niegdyś były w gimnazjach. Teraz z racji na wzmożony zanik szarych komórek u młodzieży są to lektury w szkole średniej. Obstawiamy ile procent nie zda? Obstawiam 20%.

5.05

Pomoc

No dobra. Nie jest dla mnie śmieszne to, że standardem stało się w naszej polityce gaszenie pożaru jak już tylko zgliszcza pozostają. Robert Telus przekonuje, że przygotowano dla rolników pomoc, jakiej nigdy jeszcze nie było. Oni jednak protestują, bo mówią, że za chwilę nie będą mieli za co żyć. Minister mówi, że kłopotem są 4 miliony ton zboża w magazynach. Inni, że nawet 10 milionów. Rolnicy w różnych miejscach w kraju pokazują władzy i Polakom, że ich problem do dziś nie został rozwiązany. Twardo.

Zamki

Zresztą podobnie do dnia dzisiejszego nie pozostała rozwiązana sprawa obiecanych zamków. Niebawem bowiem mija 6 lat od obietnicy Kaczorka w sprawie odbudowania zamków Kazimierza Wielkiego. Pozwól, że zacytuję mistrza mlaskania:

Chcemy, żeby Polska była piękna. Stąd ten Fundusz Ochrony Zabytków, stąd plan, który – nie ukrywam – wziąłem od premiera Morawieckiego, ale który tutaj przedstawiam, bo nie jest czysto gospodarczy: odbudowy zamków kazimierzowskich. Tych, które budował Kazimierz Wielki.

Jarosław Kaczyński Przysucha, konwencja PiS, 1 lipca 2017 roku

Co poszło nie tak? Wszystko i nic, bo biorąc pod uwagę całą wypowiedź Kaczyńskiego, obietnica odbudowy zamków posłużyła za uzasadnienie powołania kolejnego państwowego funduszu. Dziesięć dni wcześniej, 22 czerwca 2017 roku, Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw – na jej mocy utworzono od 1 stycznia 2018 roku Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków. Powstał on oczywiście jako państwowy fundusz celowy. Fundusz, który do tej pory nie odbudował nic… poza (jak się zapewne domyślasz) swoimi korytami dla zarządu.

Szczyt

Pamiętasz Drogi Czytelniku jak wspólnie zbieraliśmy pieniądze na zakup drona Bayraktar dla Ukrainy? Też wtedy w Tygodniku Szyderczym się cieszyłem, że udało nam się tego dokonać. No to usiądź wygodnie i zaparz sobie melisę. Pojawiły się doniesienia, że nad Kijowem widać było eksplozje i odgłosy strzałów, a trwało to około 10 minut. Trochę wcześniej w Kijowie ogłoszono alarm powietrzny i jak później podawano, do akcji weszła obrona przeciwlotnicza. Skutkiem tej akcji był fakt, że nad ukraińską stolicą zestrzelono dron. Kto wie… może akurat ten, którego my kupiliśmy za swoje zaskórniaki. Oficjalna wersja jest taka, że utracili nad nim kontrolę z powodów technicznych. Ja uważam, że sprzęt powinni oni zacząć szanować. Nie interesuje mnie to, że za chwilę dostaną od kogoś nowy dron. Interesuje mnie to co się stało z tym konkretnym.

Według nieoficjalnych doniesień stało się to krótko po tym jak zakończyły się szkolenia tureckich instruktorów i Saszki zaczęli sami latać tymi bajecznie drogimi zabawkami. Przypadek? Niestety ja już ani złotówki nie dam (z własnej woli) na jakikolwiek sprzęt dla nich. Jestem wyjebany już tą wojną, a sama Ukraina powinna działać więcej niż żebrać. Ile czasu można pomagać podczas gdy kontrofensywa z ich strony to jakiś pierdolony yeti… o którym każdy słyszał, a nikt nie widział.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Bez zbędnego komentarza. Zbieram na leki… Miłej lektury.

Kościół

PAPIEŻ FRANCISZEK NA WĘGRZECH.

PAMIĘĆ O MĘCZENNIKACH II WOJNY ŚWIATOWEJ.

PAMIĘĆ O PREZYDENCIE LECHU KACZYŃSKIM. (CHCIAŁEM TO WJEBAĆ DO PISU, ALE BYBYŁO TO WBREW REGULE)

UROCZYTSOŚĆ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI.

Samochwała

2 MAJA WYJĄTKOWY KONCERT “POLSKA W SERCU”.

FINAŁ “THE VOICE KIDS” DZIŚ O 20:00 W TVP2.

KONCERT “POLSKA W SERCU” JUŻ 2 MAJA.

NAJLEPSZY MŁODY GŁOS W POLSCE!

“POLOWANIE NA ĆMY” DZIŚ O 20:20 W TVP1.

KORONACJA KAROLA III W TELEWIZJI POLSKIEJ.

KONCERT “POLSKA W SERCU” JUTRO O 18:00.

“ALARM” O 20:15 W TVP1.

PiS

INWESTYCJE LOKALNE = ROZWÓJ POLSKI.

SKUTECZNA WALKA Z INFLACJĄ. (TAK SKUTECZNA JAK WĘGIERSKA)

SZYBKI ROZWÓJ POLSKI LOKALNEJ. (JASNE… SPRZEDALI ZBOŻE CZY JAK?)

OD JUTRA NIŻSZE CENY GAZU. (NO KURWA… KOLEJNY CUD)

WZMACNIANIE BEZPIECZEŃSTWA POLSKI. (ALE NIE INWESTUJĄC W NASZE MILITARNE ZAKŁADY)

OSTATNIE DNI NA ROZLICZENIE SIĘ Z FISKUSEM. (LEĆ PO ZWROT HAJSU)

JUTRO OSTATNI DZIEŃ NA ROZLICZENIE PIT. (DAJĄ HAJS GRATIS)

POLSKA CHCE UNII RÓWNYCH PAŃSTW. (TERAZ NIE SĄ RÓWNE. CZECHY I HOLANDIA SĄ MNIEJSZE NIŻ POLSKA)

REGIONALNE IMPULSY DO ROZWOJU CAŁEGO KRAJU. (CHODZI O STRAJKI?)

POLSKA DOSTRZEGAŁA ZAGROŻENIE Z MOSKWY. (SHERLOCKI JEBANE)

POLSKO – LITEWSKI SOJUSZ.

OSTATNI DZWONEK NA ROZLICZENIE PIT. (DZYN, DZYN… HAJS ZA DARMO OD PAŃSTWA)

ULGA DLA KREDYTOBIORCÓW NA HORYZONCIE. (JASNE… ZARAZ OBOK ATLANTYDY)

WSPÓLNE CELE I ZAGROŻENIA. (NP CEL TO ZMIENIĆ RZĄD, BO TEN JEST ZAGROŻENIEM)

POLSKO – LITEWSKIE SPRAWY.

POLSKI RYNEK PRACY W DOBREJ KONDYCJI. (NADAL PATOLA NIE CHCE ROBIĆ)

ZJEDNOCZONA PRAWICA STAWIA NA SUWERENNOŚĆ.

POLSKA KONSTYTUCJA NAJWYŻSZĄ WARTOŚCIĄ. (NO TO JEST PONURY ŻART AKURAT PATRZĄC NA TO CO SIĘ ODPIERDALA)

NAJNOWSZA ARTYLERIA DLA POLSKIEJ ARMII. (WYKONANA Z KOŃCÓWKI BUTELKI, GUMKI I BALONA)

RODZICE PRZECIW SEKSUALIZACJI DZIECI. (KACZYŃSKI… SEKSUALIZACJA DZIECI… BĘDĘ ŻYGAŁ)

STOP DEPRAWACJI DZIECI! (HAHAHA… SERIO?)

SOJUSZ Z USA CORAZ SILNIEJSZY. (JASNE)

POLSKA BROŃ WSPIERA UKRAIŃCÓW. (KTÓRZY JĄ ROZPIERDALAJĄ)

DOBRE WIEŚCI DLA ROLNIKÓW. (PIS ODCHODZI?)

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ ZWIĘKSZA PRZEWAGĘ. (I TO MNIE MARTWI)

HISTORIA PRAWDZIWA.

TURYSTYKA NA ŚWIATOWYM POZIOMIE. (POKAZYWALI PRZEKOP MIERZEI… NIE KŁAMIĘ)

Nie PiS

KULISY ZAGRANICZNEJ POLITYKI TUSKA.

STUDIUM POGARDY.

SONDAŻ: CZY TVN WSPIERA OPOZYCJĘ I PO? (JA JEBIE… SERIO TAKI SONDAŻ MIELI)

PRAWDZIWE OBLICZE KOMUNISTYCZNEGO TERRORU.

WĄTPLIWA WIZYTÓWKA POZNANIA.

W OPOZYCJI DO ROZWOJU PORTU W ELBLĄGU. (O… TO O MNIE?)

STRATEGIA ATAKU NA WSPÓLNOTĘ.

ASESOR KOMORNICZY SKAZANY.

Kraj

BEZPIECZNA MAJÓWKA.

UWAGA NA KLESZCZE. (I CHUJ WIE CO JESZCZE)

KRÓLEWSKI OGRÓD NIE TYLKO DLA KRÓLA. (CHCĘ PRZYPOMNIEĆ, ŻE NIE POSIADAMY KRÓLA)

MAJÓWKA Z MIECZEM I ZBROJĄ. (MOŻNA POBAWIĆ SIĘ W KOWALSKIEGO LEPIĄC DZBANY)

DZWON ZYGMUNT ŚWIĘTUJE! (URODZIŁY MU SIĘ MAŁE BIMBAŁKI)

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA.

PIERWSZA KONSTYTUCJA W EUROPIE.

WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!

SŁODKI ADAM MAŁYSZ. (ANANASY WPIERDALA?)

MATURZYŚCI PO PIERWSZYM EGZAMINIE.

WDZIĘCZNI BOHATEROM ZE STRAŻY.

Z BIAŁO-CZERWONĄ PO ZWYCIĘSTWO.

MATUR DZIEŃ DRUGI: JĘZYKI OBCE.

Świat

ZAKAZ IMPORTU Z UKRAINY NA UNIJNYM POZIOMIE.

FRANCUZI WCIĄŻ PROTESTUJĄ.

BARWY AMERYKAŃSKIEJ KAMPANII.

FRANCUZI WŚCIEKLI NA MACRONA.

STARCIA Z POLICJĄ I ZDEMOLOWANE ULICE PARYŻA.

WYJĄTKOWY KONCERT W WILNIE.

FRANCJA W CHAOSIE.

POLACY I POLSKOŚĆ NA LITWIE.

SOLECZNIKI – KAWAŁEK POLSKI NA LITWIE.

DEMOKRACJA PO FRANCUSKU.

ODLICZANIE DO KORONACJI KAROLA III.

GLOBALNA WALKA Z INFLACJĄ. (MY WALCZYMY JAK PIZDY)

IMIGRACYJNY SZTURM NA AMERYKAŃSKĄ GRANICĘ.

LEO MESSI ROZWŚCIECZYŁ KIBICÓW.

ODLICZANIE DO KORONACJI KAROLA III.

Ukraina

BEZBRONNE OFIARY ROSYJSKICH BANDYTÓW.

Rosja

POŻAR SKŁADU PALIWA NA OKUPOWANYM KRYMIE. (NIE WIEM DLACZEGO, ALE PREZENTERKA NA BACZNOŚĆ TO RECYTOWAŁA)

ROSJANIE W POPŁOCHU UCIEKAJĄ Z KRYMU.

SERIA BARBAŻYŃSKICH NALOTÓW ROSJI.

KOLEJNE ROSYJSKIE ATAKI NA CELE CYWILNE.

ROSYJSKIE MACKI W SUDANIE.

BANDYCI PUTINA UCIEKNĄ Z BACHMUTU?

PROWOKACJA KREMLA?

BEZBRONNI CYWILE NA CELOWNIKU ROSJAN.

NA LIŚCIE PŁAC KREMLA.

TVP Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Wypad

W całym minionym już tygodniu byłem poza granicami kraju. Dlatego niebywale ciężko mi było napisać ten Tygodnik Szyderczy. Udało się nam (wraz z Korektor Naczelną) uzbierać przez kilka ostatnich miesięcy pieniądze na wypad do Wiednia i Pragi. Oczywiście samochodem, spanie po motelach i takie tam. Byle jak najtaniej. Poza tym, że złapałem jakimś cudem pierwsze rumieńce opalenizny udało mi się utworzyć kilka nowych TikToków, które możesz zobaczyć na moim koncie.

@szydercawloczykij Pora na Wiedeń. #vienna #fyp #dlaciebie ♬ dźwięk oryginalny – SzydercaWloczykij

Oczywiście nie był to wypad idealny, ale był nasz. Najsmutniejsze w tym wszystkim było to, że Hulk też miał wakacje gdzieś tam na wsi w Polsce i nie widzieliśmy się tyle czasu. Teraz podczas kończenia pisania tego wydania Tygodnika Szyderczego nadrabiam stracony czas głaszcząc go co chwilę, bawiąc się z nim i dokarmiając go czym się da… bo schudł mi skubany przez ten okres. Jak ja się cieszę, że już dziś wieczorem będziemy mogli usiąść wspólnie na kanapie i oglądać kwalifikacje F1. Tym razem Miami.

Podsumowanie

Masz propozycję współpracy?

To wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Wystarczy napisać maila: szyderczy.wloczykij@gmail.com bądź skontaktować się za pomocą mediów społecznościowych.

Dodatkowo:

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *