Tygodnik Szyderczy 4.04-10.04

Tygodnik Szyderczy 4.04-10.04

4.04

Zacznę od księdza

Tygodnik Szyderczy zacznę od informacji o księdzu. Tym razem nie będę piętnował o dziwo pedofila jakiegoś tylko milionera. Mianowicie ksiądz Eugeniusz S. stracił stanowisko proboszcza parafii w Gdańsku. Cztery miesiące zajęło kościelnym władzom odwołanie z gdańskiej parafii księdza Eugeniusza S.. Jak ustalili dziennikarze, ksiądz w czasie budowy kościoła, którą nadzorował, zgromadził pokaźny prywatny majątek. Miał też pomagać w praniu brudnych pieniędzy. Metropolita gdański arcybiskup Tadeusz Wojda nie odpowiedział, co było powodem zwolnienia proboszcza. Rzecznik kurii z kolei mówi ogólnie o dobru wiernych. Ksiądz ten może się poszczycić między innymi chatą za dwa miliony złotych i nowym Jaguarem. Takie tam drobne mu zostało jak parafię budował. W tle tego wszystkiego jest Bagsik i podrobienie dodatkowo czeku na 1,5 miliona euro. Jak to niewiele trzeba, aby się dorobić.

Jak to zwykle bywa w kościele przenieśli go gdzie indziej, gdzie ma być jakimś przydupasem innego proboszcza. Oczywiście nadal będzie żył w ubóstwie jakie zgromadził ten sługa boży. Nikt mu nic nie zabierze. Na razie.

Kto da więcej?

Tym razem batalia toczy się o budżetówkę. Opozycja sprzecza się z partią rządzącą ile powinna wynieść podwyżka dla tych grup zawodowych. Tusk proponuje 20-procentową podwyżkę dla pracowników budżetówki. Budżetówka, czyli pracownicy ochrony zdrowia, oświaty, kultury oraz urzędnicy dostają śmieszne pieniądze i o tym wie każdy. Nie tyczy się ta zasada prezesów oczywiście tylko przeciętnego zjadacza chleba. Oczywiście inflacja nie omija ich i jak uzasadnia Tusk proponowana podwyżka związek właśnie ze wzrostem cen żywności i paliw, a także z drożejącymi kredytami. Najlepszy jednak jest nasz kochany minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który niczym na targu odpowiada liderowi PO i proponuje 30-procentową podwyżkę. Jedni chcą dać, a drudzy jeszcze więcej. Jak znam życie na tym się skończy niestety.

Rury prawie gotowe

I Tygodnik Szyderczy nie wspomni teraz o kobietach, które dwie godziny się szykują na wyjście do Biedronki. Koronna inwestycja, którą tak szczyci się nasz rząd niebawem dobiegnie końca. W uniezależnieniu się Polski od rosyjskiego gazu kluczową rolę ma odegrać właśnie Baltic Pipe. Budowa tego gazociągu wchodzi o ostatnią fazę i jest już na ostatniej prostej. Zgodnie z harmonogramem prac ma się skończyć na 1 października i ta inwestycja ma zapewnić nawet 10 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie z Norwegii. Jest to mniej więcej połowa gazu jaki nasz kraj potrzebuje rocznie. Jak łatwo policzyć praktycznie uniezależnimy się od Ruskich po zakończeniu gazociągu. My sami wydobywamy tego cuda około 5 mld metrów rocznie, 10 z Norwegii, a reszta skroplona z Kataru i USA. Teraz tylko wykombinować co z węglem i ropą i jesteśmy najlepsi. Prawie najlepsi.

5.04

Czołgi

Chcę zakomunikować, że wspominane we wcześniejszych Tygodnikach zakupy dla naszej armii dopinają się niczym guziki w za dużej koszuli. Zakup czołgów Abrams nareszcie został sfinalizowany. Szef MON podpisał umowę, a 250 czołgów Abrams już wkrótce będzie w Polsce. Przypomnę, że w tym kontrakcie razem z nimi także do nas dotrą wozy zabezpieczenia, mosty samobieżne i amunicja. Mariusz Błaszczak popisał umowę, którą odebrał ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że z repertuaru żarcików będę zmuszony wyrzucić ten o naszych dwóch czołgach z czego jeden połatany na klej, a drugi bez silnika. Teraz przez chwilę dopóki się nie rozpierdolą będę cisnął po łodziach podwodnych, których mamy całe 0. Nasza jedyna sztuka wciąż jest w naprawie.

Zmiana planu

Rosja zmienia strategię w Ukrainie. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ostrzega, że Rosja szykuje się do ataku na wschodzie Ukrainy i całkowitego zajęcia Donbasu. Sytuacja na froncie wciąż nie jest stabilna, bo w Mariupolu cały czas toczą się walki, a na Charków spadają bomby. Gra toczy się teraz także o Słowiańsk, bo opanowanie tego miasta pozwoli na otoczenie Ukraińców w Donbasie. Jest to ewidentnie walka o wszystko i na dniach prawdopodobnie wojna w okolicach Donbasu wejdzie w pierwszą fazę. Zajęcie tamtych miast na wschodzie z punktu strategicznego jest dość kluczowe. Daje całkiem sporo punktów do negocjacji pokojowych na linii Rosja-Ukraina. Mając takiego asa w rękawie jak cały wschód i południe kraju pod kontrolą Rosjanie mogą dyktować warunki kończące walki. Oby im się nie udało.

Wina

I zdziwię Cię Drogi Czytelniku, bo nie o winach Tuska tym razem. Od wybuchu rosyjskiej agresji na Ukrainę papież Franciszek unika wskazania Rosjan jako odpowiedzialnych za zbrodnie. Teraz na profilu Ojca Świętego pojawił się wpis o treści:

„Trzeba płakać na grobach. Nie zależy nam już na młodych? Napawa mnie bólem to, co dziś się dzieje. Nie uczymy się. Niech Pan zmiłuje się nad nami, nad każdym z nas. Wszyscy jesteśmy winni!”.

Papież Franek

I jak zapewne się domyślasz, lub widziałaś/eś na Fanpage’u Włóczykija miałem spore pole do popisu robiąc memy na ten temat. Jestem dotkliwie poruszony tym jego wpisem. Szkoda, że następny Twitt nie jest o tym, że to małe dzieci są winne za to, że je rucha ksiądz. Ewentualnie, że jesteśmy winni też za to, że klimat się zmienia. Choć ta druga opcja to akurat prawda.

6.04

Zimny Lech

Czuję, że ten Tygodnik Szyderczy będzie nie tylko tak gruby jak zwykle, ale jeszcze bardziej sarkastyczny. Mianowicie w niedzielę przypada 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. W związku z tym wróciła dyskusja o przyczynach katastrofy do której ochoczo włączył się na dobry start Jarosław Kaczyński. W wywiadzie dla Polskiego Radia powiedział, że “nie ma żadnej wątpliwości, że to był zamach”, ale nie powiedział, jaki ma na to dowód. Wyczuwam sensację i może w końcu po takim długim okresie kaligrafii dokumentu ujrzymy w tym tygodniu wydanie pierwsze dzieła Macierewicza. Raport już robi tyle lat, a ja nadal nie widziałem efektów pracy jego komisji… za którą tak jak i Ty płacę regularnie.

Stopy

Nie świecą mi się stopy w samochodzie jak jadę. Takie info chciałbym zaprezentować, ale niestety znowu będzie o innych stopach. Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o podwyżce stóp procentowych o 1 punkt procentowy. Stopa referencyjna wzrosła z 3,5 procent do 4,5 procent. To oznacza kolejny wzrost rat kredytów, a już wysokie ceny uderzają w finanse Polaków. Teraz do każdych 100 tysięcy złotych kredytu można śmiało dopisać do raty około 65 złotych. Lepiej raczej nie będzie, a ten, który miał nadzieję, iż nasz Glapiński ze spółką nie dobiją do 10% może się śmiało powoli martwić. Są już prawie w połowie drogi.

Don Pinokio

Wychodzi mi ostatnimi czasy, że mamy jakiegoś bossa wszystkich bossów wśród premierów i o dziwo zanotowałem, że jest to Morawiecki. Premier Mateusz Morawiecki najpierw zaczepia prezydenta Emmanuela Macrona, a jadąc do kanclerza Olafa Scholza mówi, że chce “wstrząsnąć sumieniem Niemiec”. Szef polskiego rządu przekonuje, że nie nie krytykuje europejskich partnerów, tyko ich “pobudza do myślenia”. Włączyło mu się rządzenie w jakimś dziwnym trybie górowania. Widocznie znów kupiła jego żona gdzieś kawałek ziemi mówiąc mu przy tym, że jak nie pokaże jaj to chuja dostanie z jej tortu jaki ukręciła na boku. Opozycja uważa, że to rozbijanie jedności Europy, a ja uważam, że niebawem dowiemy się co za tym stoi. Oczywiście dam Ci znać jak tylko coś wypłynie.

7.04

Taki wał

Nasi politycy zapierali się rękami i nogami przed opcją spłaty kary nałożonej na nas przez Komisję Europejską za Turów i jego kopalnię. Morawiecki szczycił się zakończeniem sporu, ale kary nikt nie zapłacił. Teraz Komisja Europejska potrąciła część niezapłaconej kary za Turów i tym samym zrobiła to, co zapowiadała. Część kary za Turów – 30 milionów euro – potrąciła z funduszy unijnych dla Polski. Rząd nie wstrzymał wydobycia w kopalni, jak zarządził TSUE. Pozostaje jeszcze 38,5 miliona euro plus ewentualne odsetki. Spokojnie Sasin to ogarnie.

Plany są dwa

Jeden plan jest produkcji Unii Europejskiej i zapewnia kolejne pakiety sankcji na Rosję. Drugi natomiast jest dużo prostszy ministra spraw zagranicznych Ukrainy. Dmytro Kułeba w Brukseli przekazał oczekiwania okupowanego kraju. Chce trzy rzeczy: broń, broń i jeszcze raz broń. Zachód jednak ogłasza nową pomoc i nowe sankcje po masakrze w Buczy. To zupełnie tak jakbym chciał napić się wódki, ale nie było ich w sklepie. Napisałbym do znajomego, żeby mi ją przysłał a on radośnie by mi odpisał, że wódki mi nie wyśle, ale właśnie do mnie kurier zmierza z żelkami. No kurwa niby fajnie, że coś się dostanie, ale nie o to chodzi zupełnie. Chcą broni to im ją dajcie. Inaczej zaraz Unia Europejska będzie graniczyć z Rosją na sporej części granic.

Dwa memy

W sumie to dwie memiczne persony spotkały się w Londynie. Jedną jest nasz prezydent, a drugą premier Wielkiej Brytanii. Duda i Johnson rozmawiali między innymi o sytuacji na Ukrainie. I tak jak w Brukseli nie udało się załatwić broni tak w Londynie dało się ten temat dopiąć. Uzgodnili, że Kijów ma otrzymać sprzęt wojskowy, a ukraińscy uchodźcy pomoc. Mało tego Andrzej Duda i Boris Johnson zadeklarowali  stworzenie nowej umowy o współpracy: “UK-Polska 2030”. Jak oświadczyła nasza głowa państwa nastąpiła nowa era w stosunkach między naszymi państwami. Mam osobiście nadzieję, że będą często razem występować. Zawsze się cieszę jak mam gotowego mema, a nie muszę kombinować.

8.04

Aktywistka aborcyjna

Tylko w naszym kraju jestem zmuszony pisać o takich sytuacjach. Nigdzie indziej w Europie do takich rzeczy nie dochodzi. Aktywistka stanęła przed sądem za pomoc w aborcji, bo udostępniła tabletki poronne ciężarnej kobiecie. Przed warszawskim sądem stanęła Justyna Wydrzyńska, która jest aktywistką z Aborcja Dream Team. Udostępniła ona swoje tabletki poronne kobiecie, która chciała przerwać ciążę. Jak tłumaczyła Wydrzyńska, nie mogła być obojętna wobec dramatu kobiety, która miała paść ofiarą przemocy domowej. Aktywistce grozi do trzech lat więzienia. Pozew złożył mąż kobiety, który się o tym dowiedział i znalazł źródło tabletek. Niestety kobiety w naszym kraju jeszcze długo nie będą mogły decydować o swojej pochwie. Pochwie, płodzie, ciąży i wszystkim dookoła tego. Dobrze, że jeszcze (poza skrajnościami) mogą decydować samowolnie z kim sypiają. Choć pewnie Niedzielski by się cieszył z opcji parowania Polaków na podstawie im tylko znanych kryteriów.

Ciach ciach v2.

Komisja Europejska ujebała nam za Turów, a teraz pora na dalszy ciąg ucinania funduszy. KE przechodzi do czynów i właśnie potrąciła Polsce kary za działalność Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Komisja Europejska potrąciła Polsce z funduszy unijnych 69 milionów euro kary. Podobnie jak za Turów tak i tutaj zostało jeszcze kilkanaście milionów do spłaty. Opozycja śmieje się z PiS-u, że ten taki pewny był swego, a ja płaczę bo ten hajs mógł się przydać nam. Mógł, ale się nie przyda przez głupotę rządu, który myślał, że zrobi sobie tutaj własne el dorado. Niestety tak nie jest, a kara za Izbę wciąż jest naliczana. Chuja sobie robią z tego, bo przecież nie oni za to płacą.

Mamo on mnie wyzywa

Jak Don Morawiecki szydzi z innych i strzela pstryczkami w nos to jest fajnie. Jednak jak Ci odszczekają to już tak się nie bawi i zarządza wyjaśnień. Macron jak można było przypuszczać odgryza się Morawieckiemu. Mówi o tym, że jest Morawiecki skrajnie prawicowy antysemitą zakazujący LGBT. Mateusz Morawiecki skrytykował Emmanuela Macrona za to, że rozmawia z Władimirem Putinem. – Z Hitlerem nikt nie negocjował – powiedział polski premier. Prezydent Francji najpierw oskarżył Morawieckiego o to, że ingeruje w wybory prezydenckie. W związku z tymi słowami minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau zdecydował o wezwaniu ambasadora Francji do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zresztą Rau ostatnio kolekcjonuje spotkania z ambasadorami. Poprzednio na dywanik wezwał tego pazia z Rosji. Także od tego wydania wprowadzam zasadę, że ja mogę szydzić, ale jak ktoś ze mnie zaszydzi to oczywiście kieruję sprawę do jego rodziców lub opiekunów. Taki teraz będę. Nie no żart – radzę sobie sam w potyczkach.

9.04

Stand Up

Tygodnik Szyderczy nie nawiązuje teraz do pierwszego wpisu Szydercy Włóczykija, który był właśnie o Stand Up’ie. W sumie bardzo dobrze, że tego nie robi, bo te pierwsze treści wrzucane były zalążkiem tego jak wygląda strona w tej chwili i aż mi wstyd jak widzę jak to wtedy wyglądało. Chodzi o wielki sukces akcji “Stand Up for Ukraine”, w której udało się zebrać ponad 10 miliardów euro. W akcji “Stand Up for Ukraine” wzięli udział nie tylko muzycy czy aktorzy, ale też sportowcy, biznesmeni i światowi przywódcy. W Warszawie odbyła się konferencja z tej okazji, w której udział wzięli przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i prezydent Polski. 10,1 miliarda euro naprawdę robi wrażenie.

Nie jestem pewny, czy mój wzrok by ogarnął taką górę pieniędzy liczoną w euro. Na bank jednak nie było by miejsca dla takiej sumy w moim domu jakby ona była przeliczana na ruble. Z ciekawych rzeczy koszt papieru w tej chwili przekracza koszt wydrukowania rubla.

Czernihów

Czernihów wyzwolony po miesiącu rosyjskiego oblężenia. Według gubernatora Wiaczesława Czausa w obwodzie czernihowskim zginęło 700 osób. Ofiary są ekshumowane z masowych grobów i chowane w grobach indywidualnych. Mimo wielu prób Rosjanom nie udało się zdobyć Czernihowa i nie wkroczyli do miasta. Wszystko dzięki bohaterskiej obronie, która była prowadzona przez 1 Samodzielną Brygadę Zmechanizowaną ukraińskiej armii. Dodam tylko, że to miasto leży niedaleko granicy z Rosją i było jednym z pierwszych celów ataku. Nadzieja umiera ostatnia. Tak samo jak moja, że dziś skusisz się i zostaniesz patronem moim bądź postawisz mi kawę.

Syreny

Mamy około 2,5 miliona uchodźców z Ukrainy. Ci ludzie spierdalali ze swojej ojczyzny, domów i bez swoich dóbr do nas w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia także brak wyjących syren alarmowych. Niestety na taki pomysł wpadł nasz kochany rząd, aby uczcić właśnie tym sygnałem w niedzielę 10 kwietnia o 8.41 poległych w katastrofie smoleńskiej ludzi. Będzie to dwunasta rocznica katastrofy smoleńskiej. Na szczęście niektóre miasta nie uruchomią syren alarmowych. Pomysł dzięki Bogu oburzył wielu samorządowców. Wskazują oni, że dźwięk syren może wywołać traumę u ukraińskich uchodźców.

Dlatego wiele miast zdecydowało o nieuruchomieniu syren. To taka pasywna agresja level hard. Jak nie wiesz co zrobić i jak pomóc jako rząd dla uchodźców to ich wypłosz z kraju za pomocą dźwięku, jaki wywoła u nich nawrót bania się o własne życie. I będąc obiektywnym zdaję sobie sprawę, że nie każdy uchodźca słyszał je i się bał. Niech to będzie z 10%. Nawet niech to będzie 1% ludzi. Dalej jest to w chuj nie etyczne. Kaczyński jak chce syren to niech kota pociągnie za ogon.

Prawda jest taka, że byłem po imprezie urodzinowej i nie wiem, czy zawyły…

10.04

Nie pij tyle

Jeżeli masz mały problem z alkoholem nie tylko jak rozlewasz to jest teraz news ku przestrodze dla Ciebie. Mianowicie Tygodnik Szyderczy odnotował falę zatruć denaturatem w województwach śląskim i łódzkim. Według wstępnych ustaleń nawet niewielka dawka mogła się okazać śmiertelna. Denaturat jednego z producentów zawierał do 70 procent alkoholu metylowego, a potwierdzonych przypadków śmierci od popularnej “Wioletki” jest 13 sztuk. W związku z tym na Śląsku całkowicie wstrzymano jego sprzedaż. Jak wiele może być już ofiar i jak trudno to ustalić? Tego nikt nie wie niestety. Uprzejmie przestrzegam przed piciem denaturatu. Jak brakuje Ci na flaszkę czystej wódki to… jest nas dwóch/dwoje.

Wybory we Francji

Czyli Macron kontra Le Pen. Poszli łeb w łeb w pierwszej turze i ubiegający się o reelekcję Emmanuel Macron otrzymał 27,85% głosów, a kandydatka skrajnej prawicy Marine Le Pen – 23,15%. Tym samym zostali zaproszeni do rundy drugiej, która odbędzie się 24 kwietnia. Co historia drugiej tury mówi o nadchodzącym rozstrzygnięciu? Debata telewizyjna może zdecydować, kto wygra drugą turę wyborów prezydenckich we Francji. Mam nadzieję, że Le Pen nie zasiądzie na tym stołku, bo oznaczałoby to kolejny kraj, gdzie skrajna prawica ma władzę. Pożyjemy to zobaczymy.

Nareszcie!

6.04 proroczo pisałem w tym tygodniku o raporcie Macierewicza. Otóż nastał i on. Co prawda miał być przełomowym raportem, jednak niestety były tylko tezy powtarzane od lat. Macierewicz długo na to czekał, bo widnieje na nim data z sierpnia 2021 roku. Usłyszeliśmy o zbrodni, bombach i wybuchach, ale nawet najmocniejsze słowa to nie są dowody. I tutaj rodzi się pole do popisu mojego. Po pierwsze skoro to był zamach jednak według PiS-u to zapraszam do oddania hajsu jaki zgarnęli wszystkie pokrzywdzone rodziny. Państwo wypłaciło rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej 94,5 mln złotych rekompensat. Natomiast znacznej części krewnych dwukrotnie: krótko po katastrofie 250 tys. zł i do 250 tys. zł po 2015 roku, po objęciu rządów przez PiS.

MON podał te dane, gdy sprawę nieudostępnienia informacji przez urzędników ministerstwa skierowano do prokuratury i sądu. Wydaje mi się, że uczciwie byłoby te pieniądze oddać do budżetu, a następnie “sądować” się z Putinem. W końcu to był zamach, więc nie była to wina po naszej stronie. Idąc tą logiką oczywiście. A samemu Macierewiczowi też bym przetrzepał z chęcią budżet komisji, bo tam nie było dużo chudziej.

Ba! Nawet po raporcie.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Czym by był Tygodnik Szyderczy bez części prosto z TVP? Pewnie tym samym i bardziej rzetelnym, ale niestety znów pojawią się paseczki z naszej kochanej Rządowej Telewizji. Przypominam, że zbieram na leki jak coś. Miłego czytania.

Kościół

Ludwik Dorn 1954 – 2022.

Modlitwa o pokój.

Pamięć o ofiarach tragedii Smoleńskiej.

Niedziela Palmowa.

Samochwała

Festiwal “Echa Katynia”.

TVP w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi.

“Nasz człowiek w Warszawie” jutro o 20:00. (Tusk)

“Nasz człowiek w Warszawie” o 20:00. (Tusk)

“Ich człowiek w Warszawie”

PiS

Polska solidarna z Ukrainą.

Polska pomoc dla Ukrainy.

Uniezależnienie się od Rosji.

Polska inwestuje w bezpieczeństwo.

Polska jest bezpieczna żywnościowo.

250 Abramsów zmieni Polską Armię.

Polska chce surowszych sankcji na Rosję.

Sankcje musza uderzyć w Rosyjską gospodarkę.

Polska solidarna z ofiarami Rosjan.

Wojna Putina podbija inflację.

Wojsko w Polsce rośnie w siłę.

12 lat od tragedii Smoleńskiej.

Solidarni z Ukrainą.

Nie PiS

Populizm zamiast programu.

Puste deklaracje totalnej opozycji.

Programowa propaganda.

Dezinformacja to filar Rosyjskiej władzy.

Festiwal obietnic Donalda Tuska.

Tusk znów atakuje Polski Rząd.

Brak jedności.

Kraj

Drogi mundial w Katarze.

Białoruscy szpiedzy zatrzymani w Polsce.

Kibice przeciwni rewolucji na boisku.

Sondaż: Katastrofa z Smoleńsku to zamach.

Świat

Zapowiedź nowych sankcji USA na Rosję.

Węgrzy wybrali.

ONZ ws. zbrodni wojennych na Ukrainie.

Problemy świata według Europarlamentu.

Sojusz przeciwko barbarzyństwu Rosji.

Globalny problem z inflacją.

Sprawdzian dla Unijnej dyplomacji.

NATO gwarancją Polskiego bezpieczeństwa.

Organizacja Narodów Niezjednoczonych.

Francja wybierze prezydenta.

Polityczna krótkowzroczność zachodu.

Zimna wojna w kosmosie.

Europa zszokowana Rosyjskimi zbrodniami.

“Stand Up for Ukraine”.

Bruksela łagodna dla Putina.

Francja: Kto wygra wybory prezydenckie?

Francuzi wybierają prezydenta.

Rosja

Rosyjskie ludobójstwo na Ukrainie.

Zbrodniczy atak Rosji na Ukrainę.

Putin zdolny do każdej zbrodni.

Rosyjskie bestialstwa na Ukrainie.

Putin na ekonomicznej wojnie z zachodem.

Dowody Rosyjskich zbrodni.

Strach to ostatnia broń Putina.

Rosyjscy bandyci chwalą się zbrodniami.

Sieć Rosyjskich kłamstw.

Trwa bandycki atak Rosji na Ukrainę.

Rosjanie spowodowali tragedię Smoleńską?

Ukraina

Ukraińska walka o przetrwanie.

Front przenosi się na wschód Ukrainy.

Ofiary Rosjan wołają o sprawiedliwość.

Wojna na Ukrainie wkracza w krytyczną fazę.

Ratunek dla najmłodszych ofiar Putina.

Ukraina będzie walczyć o wschód kraju.

Ratowanie Ukraińskiego dziedzictwa.

Życie na gruzach.

Ukraina odpiera zbrodniczy atak Rosji.

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Tydzień naprawdę obfitował w wiele wydarzeń. Ciężko jest mi nawet pozbierać myśli do kupy, aby jakoś ładnie to podsumować. Zacząć od syren wymyślonych przez rząd PiS na znak jebania Ukraińskich uchodźców? Szkoda mi palców na opisanie tak wielkiego faux-pas i nietaktu w ich wykonaniu. Może skupie się zatem na naszym prezydencie, który nie widzi różnicy między ofiarami katastrofy lotniczej, a ludobójstwa? Mistrz pauzy powraca w wielkim stylu i polecam poszukanie tej wypowiedzi z 12 rocznicy sam-wiesz-czego zapodanej przez mistrza mgły.

Jednak postanowię się skupić w tym wydaniu Tygodnika Szyderczego i jego podsumowaniu na pozytywnych rzeczach. Po pierwsze mój stary znajomy postanowił pierdolnąć sobie domek w kształcie imbryka. Tak dobrze przeczytałeś/aś. Odpal wujka Google i wpisz “dom imbryk Makowiska”. Z tego miejsca pozdrawiam go serdecznie.

Następnie mam urodziny… a mimo tego i tak właśnie piszę Tygodnik. Dostałem mnóstwo telefonów, prezentów i miłych wiadomości, za która bardzo serdecznie dziękuję. Dziś (11 kwietnia) kończę kolejny rok życia. Pierwszy raz świat o mnie usłyszał 197 lat po powstaniu Konstytucji 3 maja. Tak dla ułatwienia…

Jeżeli podoba Ci się to co robię i masz chęć wesprzeć mnie z okazji pracy lub urodzin to zapraszam do wspierania tego medium zapodając kawę:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub dając jakieś 3 złote w programie Patronite. Dla Ciebie może to niewiele, a dla mnie jest to cień szansy pisania Tygodnika dużo szybciej i sprawniej. Podobnie zresztą jest z znaczącym zwiększeniem produkcji memów. Dziękuję serdecznie.

Jak widać program dopiero raczkuje, ale co nagle to po diable. To już na tyle i teraz tradycyjnie

Pozdrawiam Serdecznie

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.