Tygodnik Szyderczy 29.08-4.09

Tygodnik Szyderczy 29.08-4.09

29.08

Po kłopocie

Tygodnik Szyderczy zacznę od nawiązania do poprzedniego wydania w którym wspominałem o problemie z nawozami. Mianowicie firma Anwil poinformowała o wznowieniu produkcji nawozów i CO2. Grupa Azoty zwiększyła produkcję CO2 – ale jeszcze nie do poziomu sprzed decyzji o wstrzymaniu produkcji. Muszę zauważyć, że żyjemy w wspaniałym kraju. Pierw grupa stwierdziła, że w dupie z tym i zamykamy biznes, bo nie jest to rentowne. Teraz natomiast wychodzi Obajtek w blasku fleszy i mówi, że jak dla niego to jest rentowne i wznawiają produkcję. Mistrzowsko radzą sobie z problemami, które sami sobie robią. No może nie ze wszystkimi, bo Polska nadal w ruinie przez obóz władzy. Tymczasem opozycja robi kontrole poselskie w tych spółkach, a producenci żywności działają w trybie kryzysowym. Jaki łańcuch przyczynowo-skutkowy się z tego powodu zrobił nikt by nie przypuszczał. A jednak.

Problemy

Problemy zresztą rozwiązują też w USA. Tam miało dojść do startu rakiety, która miała bezzałogowo dotrzeć na księżyc. Amerykanie bowiem po latach posuchy chcą wrócić na Księżyc. Właśnie tego dnia w kosmos miał polecieć statek Orion w ramach próbnej, bezzałogowej misji Artemis 1. Problem z rakietą SLS spowodował, że start został wstępnie przełożony na piątek. Na dobrą sprawę mogliby się uczyć tam w NASA od nas technik. Nawalił im bowiem silnik, a lepszych fachowców niż Polacy od usterek silnika nigdzie nie znajdą. U nas niema takiego Passata, który by z 2 milionami przebiegu nie jeździł po naprawie.

Mistrz kłopotów

Największym naszym mistrzem od tworzenia kłopotów tego dnia bez wątpienia był premier. Jak ogólnie wiadomo Zjednoczona Prawica na złość Polsce zepsuła polskie sądownictwo, a Komisja Europejska chciałaby, żeby ta sytuacja została naprawiona, w myśl traktatów unijnych. Polski rząd nie chce jednak ani naprawić sądownictwa, ani najwyraźniej nie chce miliardów euro na Krajowy Plan Odbudowy. Za to Mateusz Morawiecki w obecności prezydenta Francji Emmanuela Macrona stwierdził, że nie może tak być, że i Rosja, i Polska są “sankcjonowane”. Chwilę później oczywiście pojechał też po Niemcach, a Macron stał z miną “seriously?” Zresztą sam oceń Drogi Czytelniku jego minę.

30.08

Wiza

Mastercard coraz częściej jest obsługiwana przez różne aplikacje do płacenia. Jest to sukces na skalę światową, bo sam takowej karty (o ile mam hajs) używam. Jednak nie o tym będę teraz pisał. Padł bowiem pomysł na kolejną sankcję z racji wywołania przez Rosję wojny w Ukrainie. Mianowicie pora ogarnąć wizy dla Rosyjskich obywateli. No i zrobiły się dwa obozy. Cypr, Grecja, Francja i Niemcy nie popierają pomysłu ograniczenia ułatwień wizowych dla Rosjan przybywających do UE. Za natomiast są Holandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Polska, Dania i Finlandia. Jak dobrze wnioskujesz pomysł pewnie padnie szybciej niż ryba w Odrze. Swoją drogą nadal nie wiadomo dlaczego one tam pozdychały.

Lech

Nie ten zimny podawany do kaczki po smoleńsku lecz ten z wąsem. Dokładnie ten sam, który już nie raz za czasów PiS i ich władzy miał pod górę. W tym wydaniu Tygodnika Szyderczego napomknę, że rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych po raz pierwszy odbędzie się bez Lecha Wałęsy. W 1980 roku to właśnie Lech Wałęsa te porozumienia podpisywał. Na to wszystko odpowiada jego żona Danuta, która tłumaczy, że jej mąż czuje się rozgoryczony poniżaniem przez obecny rząd. Jaki by nie był ten Lech to muszę przyznać, że ciśnięcie po nim jest poniżej godności kogokolwiek. Gdyby nie on i oczywiście Jaruś, który pierwszy przez płot skakał (a raczej przechodził pod nim z jego wzrostem) nie byłoby Polski wolnej od komunizmu. Choć właśnie może dlatego im on nie pasuje? Bo chcą powoli robić dyktaturę?

Nauka

Już niebawem dzieci wracają do szkół. I jak sami twierdzą nie jest dobrze, kiedy polityka wchodzi do szkół. Kontrowersyjny podręcznik do HiT-u to jeden problem, wakaty to drugi. W wielu miejscach bowiem nie ma kto uczyć. Nauczyciele chcą powołać międzyzwiązkowy komitet strajkowy. To już nie tylko Związek Nauczycieli Polskich, ale też “Solidarność”. Skromnie tylko zauważę, że to nie jedyne kłopoty w dziale Czarnka. Jedna sprawa to fakt, że dyrektorzy szkół zapowiadają zdalne nauczanie z powodu cen ogrzewania, a z drugiej rodzice odbijają piłeczkę, że “hola, hola” jakie zdalne nauczanie? Przecież nie będzie prądu.

31.08

Duo

Polecieli po bandzie na wydarzeniu Campus Polska Przyszłości. Liderzy największej partii opozycyjnej – Donald Tusk i Rafał Trzaskowski – pokazali jedność i wolę współpracy, by odsunąć PiS od władzy. To była finałowa debata na Campusie Polska Przyszłości – spotkaniu, podczas którego to młodzi mają głos i szansę na to, by zadać każde pytanie. I właśnie utkwiło mi jedno pytanie od młodego z Rzeszowa. Region ten od lat głosuje głównie na PiS. Pytanie było dość nietypowe. Co zrobicie z Rzeszowem? Na to Tusk niczym nie wzruszony, że Kaczyński niegdyś powiedział o tym, iż Podkarpacie to taka Polska Bawaria. I kto jak kto, ale jemu powinno najbardziej zależeć na Bawarii. No mistrzowsko to rozegrali obydwoje. Trzaskowski obiecywał, że nikt nie będzie już młodym ograniczał praw. Poczekamy – zobaczymy.

Przypominam

Przypominam, że pieniążki wciąż czekają! Milion złotych nagrody za wskazanie, kto zatruł Odrę, wciąż jest aktualne. Pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą Marek Gróbarczyk przez miesiąc milczał. Niestety, odezwał się. Przywołał niemiecką minister środowiska do porządku, bo Steffi Lemke wskazała, że ostrogi regulacyjne na Odrze utrudniają jej samooczyszczenie się. Ponadto stworzył teorię spiskową – to Niemcy zatruli Odrę, żeby “zahamować procesy inwestycyjne na Pomorzu Zachodnim i w obrębie rzeki Odry”.

Nosz ja pierdolę. Gdyby nie to, że się odezwał w tak idiotyczny sposób nikt by pewnie nawet nie wiedział kim jest Gróbarczyk, albo kto jest pełnomocnikiem rządu do spraw gospodarki wodą. Jestem głęboko zszokowany tym, że posiadamy w rządzie tego typu idiotów. Chociaż w sumie szokiem bym tego nie nazwał, bo pisze Tygodnik Szyderczy już ponad rok…

Ławka

Swoją drogą, jak już opisałem częściowo spotkanie Trzaskowskiego i Tuska na Campusie Polska Przyszłości to może pierdyknę jeszcze szybkiego flasha do niego. Jest kolejny wałek i to na bank. Na tą chwilę jeszcze nie wiem kto jest synem kogo i kto na tym zarobił, ale powstają “Ławki z Polską Flagą”. Jedyne co na tą chwilę wiadomo to to, że ławka jest przeznaczona do rekreacji i wypoczynku… bo tak jest napisane w regulaminie. Pierwsze biało-czerwono-niebieskie ławki stanęły w kilku miastach. Szczegółowe nakazy i zakazy tej patriotycznej instalacji doceniła opozycja. Tusk na samym wstępie zaznaczył, że nie jest z Neo Nówki i to się dzieje naprawdę. No spoko. Po czym czyta jeden z 15 punktów regulaminu ławeczki. Ławka służy do siedzenia.

Podczas tego tygodnia pisałem o tej inwestycji na Facebooku. Nadal podtrzymuję, że trzeci kolor nie jest sumą przypadków i ławeczki mają nas albo przyzwyczajać do kolorów flagi Rosji. Albo są porozstawiane na ich przywitanie. Jak już dotrą do nas to sobie chociaż przysiądą na chwilę, aby pierdolnąć sobie samojebkę z rąsi i wysłać bliskim.

Ciekawostka:

Ławeczki z wiatami w kształcie Polski sfinansował podlegający premierowi Bank Gospodarstwa Krajowego. Płacił po ponad 100 tys. zł za każdą (łącznie 1,6 mln zł). Akcja jest jednak częścią kampanii promocyjnej rządu, bo Mateusz Morawiecki przeznaczył na nią dodatkowe pięć milionów złotych… ze środków na pilne i nieprzewidziane wydatki państwa.

1.09

Rocznica

Niedawno temu była rocznica Tygodnika Szyderczego, ale jest też ważniejsza obecnie. Wstaję rano do pracy (tak- nadal pracuję, bo jak widać to co robię nie styka nawet na waciki) a tu relacja z obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Nic mnie tak rano nie postawiło na nogi tego dnia jak to. Te obchody odbyły się w cieniu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Brutalnego ataku na niepodległe państwo, mordowania cywilów, konsekwentnego niszczenia i rozkradania Ukrainy. Lekko padało. Występowali kapelani wszelkich maści na piedestale i występował też Duda. No i nie widzę potrzeby relacjonować co on tam mówił, bo wiadomo: jest dobrze u nas, jest źle na Ukrainie i takie tam.

Jednak co sprawiło, że uśmiech na twarzy mi się pokazał? A no w pewnym momencie zaczęła się taka mżawka. Wszyscy jak jeden mąż odpalili parasole. Wszystkie czarne. Jeden natomiast był z charakterystycznymi zielonymi liśćmi. Był to jakiś starszy pan, którego podejrzewam już zamknęli w celach wyjaśnień.

Reparacje

No skoro już padło hasło o wybuchu II wojny światowej to pora także na powrót dawnych tematów. Reparacje. I każdy, kto zna się minimalnie na polityce wie, że zrzekaliśmy się ich już kilkukrotnie, a nawet podpisaliśmy w związku z tym porozumienie jakiś czas temu. Jednak są odklejeni ludzie właśnie z polityki, którzy tego nie wiedzą. Polski rząd nie podjął żadnych oficjalnych kroków w celu uzyskania reparacji wojennych od Niemiec. Na razie zespół z posłem PiS Arkadiuszem Mularczykiem na czele podał kwotę: 6 bilionów 200 miliardów złotych. Tyle rzekomo wiszą nam Niemcy. Jakby to dobrze podzielić na ilość ludzi w Polsce to wychodzi na łebka po 164 tysiące. Wiesz już co zrobisz z tym hajsem?

Jakby ktoś pytał to policzyłem to bez zależności na wiek. Czyli jak posiadasz 5 osobową rodzinę to zsumuj sobie pieniążki. Psy, koty i inne zwierzęta się nie liczą w rozrachunek.

Bida

Bida w kraju aż piszczy co widać ze wszelkich statystyk. Zresztą jakich statystyk. O czym ja pisze. To widać gołym okiem. Już półtora miliona Polaków żyje w skrajnej biedzie. Na życie mają kilkaset złotych miesięcznie, a na jedzenie czasem kilka złotych dziennie. To głównie starsi, samotni i niepełnosprawni. Dla najbardziej potrzebujących jest Szlachetna Paczka. Potrzeba 11 tysięcy wolontariuszy w tej organizacji, aby wszystkie trybiki zadziałały. Jestem przekonany, że to dobry moment, aby się dowiedzieć jak im pomóc i dlatego składam podanie o wolontariusza. Mam social media, które od czasu do czasu mogę użyć w dobrym celu i tak też chcę uczynić Dobro podobno wraca… więc warto ich wesprzeć. Będę wspierał nie pieniędzmi (bo sam ich nie mam za dużo), ale akcjami na rzecz Szlachetnej Paczki.

www.superw.pl

2.09

Pała

Pała to pała. Tak kiedyś tam za młodego słyszałem często. Ja tam osobiście lubię Policję. Są mili, uczynni i takie tam. Mają nawet hasło “Pomagamy i Chronimy”. No tak. Wszystko ładnie i pięknie do czasu jak się nie odezwą. Teraz bowiem trwa postępowanie dyscyplinarne, a kara ma być surowa. Chodzi o policjantów, którzy w Warszawie wyzywali, obrażali i grozili pochodzącemu z Ukrainy dostawcy pizzy. Wszystko dlatego, że źle zaparkował auto. Nagranie to jakie można przy tej okazji zobaczyć to pokaz chamstwa i buty. I ja się teraz zacząłem zastanawiać co trzeba zrobić, aby być policjantem/policjantką.

Wyszło mi na to, że trzeba zdać testy psychologiczne i fizyczne. Psychologiczny prawdopodobnie wygląda tak, że pokazują dwa zdjęcia na których trzeba wskazać dobro i zło. Na przykład Tuska i Kaczyńskiego pokazują i jak wskażesz, że Kaczyński jest cacy to zdajesz. No i ten sprawnościowy test podczas którego między innymi rzucasz kulą lekarską w dal. Ma to na celu oczywiście sprawdzić jak daleko jesteś w stanie ciepnąć Ukraińcem w razie draki. Patologia, fopa, nietakt i chujnia z grzybnią nie organ, który ma nas chronić.

Zamach

Skoro już dookoła policji jest dzień no to pora na szybką modlitwę (a najlepiej pielgrzymkę) za zdrowie wiceprezydent Argentyny. Niewiarygodne szczęście miała bowiem Cristina Fernández de Kirchner, bo przeżyła zamach na swoje życie. Napastnik przyłożył jej broń do głowy i nacisnął spust, ale broń zacięła się. Dodam tylko, że w magazynku było pięć kul. No skubana ma naprawdę sporo farta w życiu i proponuję jej zagrać w lotka. Kolesia oczywiście złapali.

Hol

“Ciągnij go na holu” mawiają nie raz ludzie podczas powrotu do domu z imprezy mając osobę, która ledwo łazi. Gorzej jak holujesz dźwig najebany. Udało się zlokalizować i zrobić zdjęcia dźwigu portowego, który zatonął podczas holowania w rejonie Ustki i Łeby. Maszyna w zeszłym tygodniu spadała z pontonu. Część załogi holownika oczywiście była pijana. Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji, czy dźwig zostanie wydobyty. Jednak historia jest tak dobra, że warto się nad nią pochylić. Po pierwsze mało osób w naszym kraju będąc najebanym holuje dźwig portowy i to już jest warte odnotowania. Po drugie dźwig się im wymknął na głębokości od 16 do 23 metrów.

Jest to lekko chore, bo statki wpływające do portu mogą mieć maksymalne zanurzenie 15 metrowe. Dodaj do tego fale i masz jak nic obicie się o dźwig w morzu. Sytuacja dosyć dramatyczna, ale można wtedy dzieciom opowiadać dobrą historię. Oglądając Titanica zarzucasz wtedy historią, że góra lodowa to mały chuj, bo Ty samemu zatopiłeś kontenerowiec wykurwiając w dźwig.

Tygodnik Szyderczy

3.09

I po wakacjach

Dzieci już popylają do szkoły, a Kaczyński wrócił na swoje podwyższane podia. Spotkania z wyborcami właśnie wznowił Jarosław Kaczyński. On woli mówić o pieniądzach z niemieckich reperacji, choć przyznaje, że to jest sprawa na wiele lat podczas gdy reszta nie śpi. Jak powiedział Tusk Trzeba ratować polskie firmy, zanim je wykończą wysokie ceny energii. Mało tego podczas spotkania z nimi pyta się dlaczego rząd rezygnuje z unijnych pieniędzy tylko po to, by minister Ziobro mógł niszczyć sądownictwo. A Jaruś nic o tym nie bąknie. Woli pierdolić o tym, że potrzeba armii, aby wybory były ok. Wybory które stawia, iż wygrają.

Ciepeło

Zanim jednak ruszył w świat ten nasz prezesik PiS-u to wraz z kolegami nakręcił spiralę fame’u w Sejmie. Sejm bowiem przyjął ustawę o dodatkach dla odbiorców ciepła. Wysokość dopłat jednak będzie zależeć od tego, czym się pali. Biedroń sugeruje, że nie jest to lekarstwo na kryzys, s to taki tymczasowy plaster. Ten plaster wzrostu cen nie zatrzyma, a inflacja sprawia, że coraz Polaków boi się, że w zimie zabraknie im pieniędzy na życie. Czyja to jest wina poza Putinem, Tuskiem, Niemcami, Unią Europejską i wzrostem popularności pand w Chinach? Niech no tylko zgadnę…

Zabawa

W kotka i myszkę. Tak można postrzegać akcję, którą odpierdalają w G7. Grupa najbogatszych państw świata wprowadzi limit ceny ropy naftowej, by nie dać się szantażować Rosji. Takie jest założenie. Rosja z kolei twierdzi, że kolejna awaria uniemożliwia jej dostarczanie gazu do Niemiec rurą Nord Stream. Jednak wciąż też ostrzeliwuje Ukrainę, a finansuje to zyskami ze sprzedaży surowców. Sytuacja wygląda tak, że jak tylko powstaną te limity cen i to nieważne jakie to Rosja zrobi tak, że nic a nic nie sprzeda. Nie będzie się Putin zastanawiał co z tym fantem zrobić tylko będzie jeszcze biedniej. Biedniej, ale po jego myśli.

Tygodnik Szyderczy

4.09

Memy się piszą same

Od czasów kiedy Jarosław wrócił z wakacji od pielgrzymowania po naszym kraju i siania swojej propagandy jest coraz lepiej. Ogólnie w imieniu wszystkich memiarzy pragnę mu z całego serca podziękować. Dzięki niemu nasza praca jest łatwiejsza. Rządowi nie zależy na naprawieniu polskich sądów, odpolitycznieniu Krajowej Rady Sądownictwa i prokuratury, na dostosowaniu się do polskiej konstytucji i norm unijnych zgodnie z wykładnią TSUE.

Likwidacja Izby Dyscyplinarnej nie rozwiązała problemów systemowych. W rezultacie Komisja Europejska nie jest skłonna do wypłaty środków na KPO, które zasiliłyby budżety samorządów w czasie, kiedy mierzą się one z rosnącymi kosztami energii. I tutaj na białym kucyku wkracza on – Prezes Jarosław Kaczyński. Ten bowiem ma inną radę: palić w piecach wszystkim, tylko nie oponami. Wszystkie opony zimowe poczuły się urażone i musze je przeprosić za mema o tym, że w końcu nazwa sama podaje rozwiązanie. Opony zimowe, bo pali się nimi w zimę. No jednak ni chuja.

Madka

Kurwa jak ja nie lubię pisać o takich zdarzeniach, ale trzeba i czuje się zobowiązany. Musze uczulić wszystkich normalnych ludzi, aby jak dostrzegają coś niepokojącego – zgłaszali to odpowiednim organom. W nocy z soboty na niedzielę w jednym z mieszkań przy alei Wilanowskiej policja znalazła ciało miesięcznej dziewczynki. W mieszkaniu byli także dwaj chłopcy. Wszystkie dzieci miały znamiona na sobie ran ciętych, kłutych i tłuczonych. Matka oczywiście została już zatrzymana. Co prawda około godziny 16 i to na cmentarzu… ale jednak znaleziona. W ciągu najbliższych dwóch dni będzie przesłuchana i oczywiście dam znać co z taką wyrodną madką się stało i jak to wytłumaczyła.

Dzik

Ostatnia już sprawa w tym wydaniu Tygodnika Szyderczego czyli dziki dzik. Skubaniec w okolicach Legnicy buszował sobie po warzywniku i zaatakował sześcioletnie dziecko. Jak to zwykle bywa na wsiach nikt nie widział, jak doszło do ataku dzika na malucha. Chłopczyk bawił się na ogrodzonym podwórku w pobliżu domu na obrzeżach Legnicy. Dookoła niego były też inne osoby. W pewnym momencie chłopiec przeszedł na teren warzywnego ogrodu, gdzie został zaatakowany przez dzika. Dzika prawdopodobnie rozjuszonego przez psy, które tam były razem z chłopcem. Młodego w stanie ciężkim zabrał helikopterek do szpitala we Wrocławiu. Ja z tego miejsca i należytego pokłonu w stronę narodu informują. Kto spotyka w lesie dzika, Ten na drzewo szybko zmyka.. A grafika, abyś nie zapomniał Drogi Czytelniku…

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak co wydanie tak i tym razem w Tygodniku Szyderczym nie może zabraknąć pasków z naszej najlepszej (bo jedynej) “publicznej” telewizji. Zapraszam do czytania i wspierania autora… leki nie są tanie.

Kościół

HOŁD DLA BOHATERÓW NASZEJ WOLNOŚCI.

MICHAIŁ GORBACZOW 1931 – 2022.

POŻEGNANIE NAJSTARSZEJ PIANISTKI ŚWIATA.

DOŻYNKI NA JASNEJ GÓRZE.

EDWARD HULEWICZ 1937 – 2022.

Samochwała

FINAŁ WAKACYJNEJ TRASY DWÓJKI.

20 LAT Z “PYTANIEM NA ŚNIADANIE”.

“THE VOICE OF POLAND” OD 20:00 W TVP2.

ROK POLSKIEGO ROMANTYZMU.

TELEWIZJA POLSKA WSPIERA TALENTY.

PiS

RZĄDOWE WSPARCIE DLA ROLNIKÓW.

RAPORT WS. KATASTROFY NA ODRZE.

RZĄD PRZYJĄŁ BUDŻET NA 2023 ROK.

ROCZNICA POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH.

KRZYŻE WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI.

ZDECYDOWANA WALKA Z INFLACJĄ.

NIEMCY MUSZĄ ZAPŁACIĆ ZA SWOJE ZBRODNIE.

NAJDROŻSZY LEK ŚWIATA JUŻ REFUNDOWANY.

SEJM DECYDUJE O DOPŁATACH DO OGRZEWANIA.

REPARACJE TO ELEMENTARNA SPRAWIEDLIWOŚĆ.

MILIARDY ZŁOTYCH DLA POLSKICH ROLNIKÓW.

PAŃSTWO DOPŁACI DO OGRZEWANIA.

ROCZNICA POROZUMIENIA JASTRZĘBSKIEGO.

POLSCE NIE GROZI BRAK ŻYWNOŚCI.

TARCZA ANTYINFLACYJNA BĘDZIE ROZSZERZONA.

POLSKA WALKA O PRAWDĘ HISTORYCZNĄ.

Nie PiS

EUROKRACI BLOKUJĄ PIENIĄDZE DLA POLSKI.

PLATFORMA ZA ABORCJĄ.

PLATFORMA PRZECIWKO REPARACJOM DLA POLSKI.

KOSZTOWNE ROZGRYWKI W SAMORZĄDZIE.

POLSKA OPOZYCJA I NIEMIECKIE ARGUMENTY.

ABORCJA DZIELI OPOZYCJĘ.

SKANDALICZNA WYPOWIEDŹ POSŁA PO.

KULISY WYDARZEŃ SPRZED 42 LAT.

Kraj

ŚLEDZTWO WS. ZBRODNI LUBIŃSKIEJ.

PRZYGOTOWANIA WYPRAWEK SZKOLNYCH.

POWSTANIE AKADEMIA MAZOWIECKA.

SUKCESY POLSKICH SPORTOWCÓW.

POLSKA POMOC DLA UKRAINY.

SIATKARSKIE ZMAGANIA BIAŁO-CZERWONYCH.

JUŻ JUTRO PIERWSZY DZWONEK!

“NIE BŁAGAMY O WOLNOŚĆ, MY O NIĄ WALCZYMY”.

DROGA DO BEZPIECZEŃSTWA.

NARODOWE CZYTANIE “BALLAD I ROMANSÓW”.

SIATKARSKIE MŚ: POLSKA KONTRA TUNEZJA.

Świat

KRWAWE ZAMIESZKI W IRAKU.

NIEMCY CHCĄ OGRANICZYĆ POLSKĄ SUWERENNOŚĆ.

NIEMCY BLOKUJĄ INWESTYCJE NA ODRZE.

INFLACJA UDERZYŁA W PORTFELE AMERYKANÓW.

NIEMCY CHCĄ ODEBRAĆ POLSCE SUWERENNOŚĆ.

LITWA: POLACY WALCZĄ O KLASY W SZKOŁACH.

83 LATA TEMU NIEMCY NAPADŁY NA POLSKĘ.

ŚWIAT MUSI PAMIĘTAĆ O NIEMIECKICH ZBRODNIACH.

KSIĘŻYCOWA MISJA ZNOWU MUSI POCZEKAĆ.

Ukraina

UKRAIŃSKA KONTROFENSYWA.

SUKCESY UKRAIŃSKIEJ KONTROFENSYWY. (X2)

INSPEKCJA W ZAPOROSKIEJ ELEKTROWNI ATOMOWEJ.

LEKCJE POD OSTRZAŁEM ROSJAN.

UKRAIŃSKA KONTROFENSYWA NA POŁUDNIU KRAJU.

Rosja

ATOMOWY SZANTAŻ PUTINA.

NUKLEARNY SZANTAŻ ROSJI.

ROSJA CHCE POGŁĘBIĆ KRYZYS GOSPODARCZY.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Standardowo by był o już niemal po ptokach. Jednak do tego wydania dodam jeszcze jedno zagadnienie, które podesłał Dariusz.

Górnik

Nie górnik, który szuka węgla dla rządu na zimę gdzieś w szybach kilometry pod ziemią tylko Górnik Zabrze. Urodziłem się w Katowicach jakieś 34 lata temu, a większość młodych lat spędziłem w Siemianowicach Śląskich, Bytomiu i właśnie stolicy Śląska. Do Zabrza zawsze było po drodze, bo tamtejszy klub ma “sztamę” z GKS-em. I od razu napiszę, że są to dwa z trzech znaczących się klubów na Śląsku. No trzecim to jest Ruch Chorzów, ale o nim nikt nic nie pisze. No i taki sobie GKS ma swoje barwy klubowe – Zółto-Zielono-Czarne od lat i niezmiennie takie same. Zresztą każdy klub ma takowe. Dla przykładu Wisła Kraków ma Czerwono-Biało-Niebieskie. No i w tej kolejności to niby luzik co nie? A taki Górnik Zabrze ma identyczne barwy co flaga Rosji. I co teraz?

I rodzi się problem

Bo zawsze znajdzie się ktoś, komu one będą przeszkadzały. “A czemu to flaga Rosji ma być na tej ścianie?”, “A szo to wy pomagaju a tuda Rosyja na magazynu”. No i się wkurwili ogólnie o to ludzie… No i właśnie kiosk pomiędzy ul. Wincentego Witosa i Władysława Grabskiego kilka lat temu został przemalowany przez kibiców w Zabrzu. Sprawa została zgłoszona do Urzędu Miasta Katowice, a ten pod koniec maja skierował do dzierżawcy obiektu pismo, aby dowiedzieć się, co dalej z kioskiem. Magistrat chciałby, aby został on jednolicie przemalowany i stał się bardziej “estetyczny”. O kiosku dał mi znać mieszkaniec tego osiedla, który podesłał mi zdjęcie kiosku. Mamy wrzesień i na szczęście nic się nie zmieniło.

Tygodnik Szyderczy

Nie dajmy się zwariować. Ja rozumiem ból, zło i wszystko co za sobą niesie Rosja i jej flaga. Jednak jak się nie podoba w Zabrzu, gdzie są takie barwy… pora na zmianę otoczenia. Może w Sosnowcu będzie Ci lepiej.

Podsumowanie

Masz temat? Masz propozycję współpracy? Wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.