Tygodnik Szyderczy 8.11-14.11

Tygodnik Szyderczy 8.11-14.11

8.11

Tygodnik Szyderczy wystartował dwunasty raz. To wydanie rozpocznijmy od informacji z naszej wschodniej granicy, gdzie migranci zaczynają się organizować w większe grupy. Na nagraniach opublikowanych przez Straż Graniczną widać jak setki osób próbują wspólnie przebić się na naszą stronę przecinając drut. W związku z tym rząd zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego z Kaczyńskim na czele, a w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się narada zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Tusk otwarcie mówi o poproszeniu o pomoc NATO powołując się na 4 punkt. Ja tam się zastanawiam kiedy to wszystko pierdolnie i dojdzie do otwartych walk na granicy między nami, a Białorusią. Bo do tego w końcu dojdzie idąc tą ścieżką polityki.

NBP zwołał piękną konferencję na której opublikowali prognozę długoterminową na inflacje. Poziom inflacji poniżej 4 procent osiągnie nasz kraj dopiero w 2023 roku, a w 2022 roku wyniesie 5,8 procent. Ekonomiści twierdzą, że to bzdura czym sobie mogą nagrabić u samego prezydenta. Andrzej Duda wbrew temu, co każdy twierdzi daje nagrodę Glapińskiemu za jego wkład w ratowanie gospodarki podczas pandemii. Sam laureat jakże ważnego wyróżnienia podczas prognoz nie był na konferencji. Pewnie polerował berło. Tfu statuetkę.

Arcybiskup Stanisław Gądecki ma dwa tygodnie na wydanie akt do Sądu Rejonowego w Chodzieży. Sprawa dotyczy byłego księdza Krzysztofa G, który jest oskarżony o gwałcenie i molestowanie ministranta. Jeśli sąd w wyznaczonym czasie nie otrzyma akt, policja przeszuka siedzibę kurii w Poznaniu. Arcybiskup otrzyma karę grzywny jeżeli do tego dojdzie, a na moje to kolejne wspólne umywanie rąk w kościele. Nie chcę stwierdzać, że każdy pedofil to ksiądz czy każdy ksiądz to pedofil, ale tych czarnych batmanów należy tępić. Jestem także za tym, aby wszystkich tych, którzy pomagają, mataczą i ściemniają w takich sprawach publicznie linczować. Co jeżeli to twoje dziecko będzie następne?

Wydać? Czy nie wydać?

9.11

Marsz Niepodległości będzie państwowy. Ogłosiła to rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, a Terlecki dodał, że “wszystkie wątpliwości zostały w ten sposób rozwiane”. Wcześniej dwie instancje sądu, a także Sąd Apelacyjny, orzekły, że marsz narodowców nie może odbyć się jako wydarzenie cykliczne. Ziobro teoretycznie przegrał bitwę, ale na całe jego szczęście mają władzę. Jak twierdzi bezsilny Trzaskowski “pełna odpowiedzialność jest na barkach rządzących”, a ja dowiadując się o tym złapałem się za głowę. Bąkiewicz, organizacje faszystowskie i wszystkie im pokrewne chujstwa w tak ważny dzień przejdą znów ulicami Warszawy tym razem pod patronatem Związku Kombatantów. Tak tych samych, którzy byli zagłuszani podczas akcji #UniaToMy…

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie śmierci ciężarnej Izabeli. “Niestety nie wspomina się o tym, że zmarło także dziecko. Dziecko, które też jest człowiekiem, też jest istotą żywą”. On ogromnie ubolewa nad tym, ale to niewygodne pytanie zadał mu słowacki dziennikarz podczas jego wizytacji w tym kraju. Posłanki otwarcie mówią, że nie jest on od tego, aby decydować kogo mają rodziny opłakiwać. Sam Duda swego czasu złożył projekt w sejmie minimalnej liberalizacji prawa aborcyjnego. Żyjemy w chorym kraju, gdzie chorzy ludzie wydają chore decyzje. Niestety tak kurwa jest.

Zbrodnia sprzed 26 lat Mirosława Ż., który miał zgwałcić i zamordować 22 letnią Hannę powoli zmierza do finału. Oskarżony stanął przed sądem przez wpadkę w Rosji podczas bicia swojej obecnej żony. Hanna była studentką prawa, która bawiła się tamtej nocy w łódzkim “Medyku”. Ochroniarzem był wtedy 31 letni Mireczek, który wyszedł później z tej imprezy, dowiedział się gdzie mieszka Hania i… zgwałcił ją po czym zamordował. Po tylu latach oskarżony dorobił się żony, dziecka i na jego nieszczęście nie zmieniło mu się nic w DNA. Bo to własnie na tej podstawie wiedzą, że to on. Jestem zadowolony z takiej minimalnej sprawiedliwości nawet po tylu latach.

Oby więcej zamykanych spraw.

10.11

W związku z kryzysem na granicy Polski i Białorusi do Warszawy przyleciał przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Po spotkaniu z Morawieckim zapewniał, że Unia Europejska jest gotowa do bardzo zdecydowanej reakcji na działania Łukaszenki. Sam premier mówi o tym, że znają się oboje dobrze i wierzy Charlesowi. Szkoda, że dzień wcześniej podczas dyskusji w sejmie mówił negatywnie o naszych kolegach z zachodu. On nie powinien być potocznie zwany “Pinokiem” tylko “Chorągiewką”. Jak mu zawieje tak powie.

Tygodnik Szyderczy nie pominie Dworczyka w tym wydaniu. Afera mailowa z prywatnych skrzynek tym razem ukazuje informacje o radach dla Morawieckiego. “Spróbujmy chociaż na jeden weekend pokazać, że to państwo działa i nie przymyka oczu na wszystko. Szef Centrum Informacyjnego Rządu Tomasz Matynia pisał do Mateusza Morawieckiego 25 marca podczas szczytu trzeciej fali zachorowań. Matynia proponował radykalne działania służb w celu egzekwowania obostrzeń… i tak też się wtedy stało. Wniosek jest jeden i prosty. Przez tyle lat działania PiS-u nasz kraj działał pokazowo tylko w jeden weekend. Resztę można sobie samemu dopowiedzieć.

CBŚP i Służba Kontrwywiadu Wojskowego rozbiły gang zajmujący się handlem bronią. Ich działania w Mazowieckim i Lubelskim doprowadziły do zatrzymania 16 osób, które oskarżone są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami i bronią. Funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 100 sztuk broni, w tym karabiny maszynowe i 30 tysięcy sztuk amunicji. Mała akcja poszukiwawcza po gołębnikach, skrytkach i stodołach zakończyła się całkowitym sukcesem naszych służb. Niestety w tym roku to jedna z pierwszych i prawdopodobnie ostatnich akcji biorąc pod uwagę, że do końca roku pozostało nam 7 wydań tygodnika… Tak czy siak gratulacje.

Tanio, tanio… Gratulacje!

11.11

Tygodnik Szyderczy skupi się w tym ważnym dniu tylko i wyłącznie na marszu, naszej historii i tym dlaczego wolałem z narzeczoną wypić szklankę whisky niż iść i świętować. Marsz Niepodległości (czy tam Narodowców) odbył się bez większych przypałów. Empik nadal stoi, domu żadnego nie spalili, a dziennikarze wszyscy przeżyli dzięki zaleceniom policji. Są oczywiście jacyś tam zatrzymani, ale zacznijmy od początku.

Bąkiewicz na placu Dmowskiego pierdzielnął jakimś tanim, pisanym na kolanie elaboratem w którym niesie krużganek oświaty. Nie kaganek tylko krużganek. Dwa razy go niósł i oczywiście wywołało to błyskawiczną falę memów. Sam marsz mimo, że w tym roku miał charakter państwowy nie doczekał się tam znaczących osobistości w pochodzie. Macierewicz oczywiście wyszedł z piwnicy i tam się pokazał, ale cała elita była a to w Krakowie, a to gdzieś tam.

Na samym marszu widać było transparenty do których żaden prawdziwy Polak się by nie przyznał. Faszystkowskie, antyunijne, nazistowskie, przeczące równości osób LGBT i tym podobne. Doszukiwałem się jakiejś perełki typu “jebać pedałów w dupę”, ale albo takich nie było… albo trzeba było mi założyć okulary.

Polska jest biała?

Kraśko miał przyjemność prowadzić całkiem ciekawą rozmowę z Wandą Traczyk-Stawską i Anną Przedpełską-Trzeciakowską. Ta rozmowa wywołała we mnie pełen wachlarz uczuć. Od tych wzruszających po te całkowicie negatywne. Z jednej strony jasno powiedziały o naszym kraju jako to on nigdy nie będzie tylko biały. On jest biało-czerwony i to one są tego najlepszym przykładem. Z drugiej strony łza się zakręciła w oku jak mówiły jasno, że Bąkiewicz i ich związek kombatantów idących ulicami Warszawy to jawna kpina w tak ważnym dniu.

Moi pradziadkowie też walczyli o naszą niepodległość. Mam dziwne wrażenie, że w grobie się przewracają patrząc jaki mi kraj wywalczyli. Jeden z nich ma pomnik w kujawsko-pomorskim, który jest odwiedzany przez okoliczne szkoły dwa razy do roku. O drugim prawie nikt nie pamięta. Tak jak nikt nie będzie pamiętał za kolejne 100 lat, że nasz kraj kiedyś był tolerancyjny i swego czasu pomagał Żydom. Bo niestety z roku na rok jesteśmy coraz dalej od założeń z pierwszych dni odzyskania niepodległości. Dlatego nie poszedłem na żaden pochód tylko usiadłem w domu, nalałem sobie whisky i wypiłem je z nadzieją, że kiedyś będzie lepiej.

Tygodnik Szyderczy
To nie ja powiedziałem… ale popieram.

12.11

Wróćmy do kryzysu na granicy. Polskie służby podają, że w obozie w okolicach Kuźnicy jest około tysiąca osób. Samo przejście jest zamknięte. “Może jak tym razem ruszę na granicę, to mnie zabiją, już mi obojętne” – tak migranci piszą do wolontariuszy. Tak wygląda ich bezsilność, zmęczenie i strach a pamiętajmy, że są narzędziem w rękach Łukaszenki. Ministerstwo Obrony Narodowej znowu opublikowało film w którym widać tłum na przejściu granicznym w Kuźnicy. “Powiedzcie obu stronom, aby dali mi tą broń co ją trzymają to się sam zabije”. Ten SMS nadaje się świetnie do odzwierciedlenia stanu psychicznego niewinnej osoby biegającej od płota do lasu i z powrotem.

Kolejny dramatyczny wypadek tym razem w Olsztynie. Zginęło rodzeństwo – brat i siostra. Kierowała 23 letnia dziewczyna, a jej brat był pasażerem. Kiedy zawracała na skrzyżowaniu, w jej auto uderzyło Audi. Siła uderzenia była tak duża, że jej auto prawie złamało się na pół. Kierowca drugiego samochodu uciekł z miejsca wypadku. Jednak wszystko wskazuje na to, że winna była zmarła kobieta, która nie zachowała ostrożności. Patrząc się po zdjęciach stanowczo mogę napisać, że kierowca czarnego Audi nie jechał tyle ile trzeba w terenie zabudowanym. Z samochodów zostało niewiele… Nadal Tygodnik Szyderczy uczy i apeluje. Nie jesteście w grze Need For Speed, a drugiego życia za minutę bycia szybciej nie kupisz. 

Popiszę o hajsie,

bo ten się ewidentnie nie zgadza. Tak Hulk je coraz więcej, a Ty statystycznie dajesz za mało groszy na puszkę dla niego w serwisie PayPalME. Nie o tym mowa jednak a o dużym spadku wartości złotego co może wpłynąć niekorzystnie na inflację. Polski złoty jest tak słaby, że aż strach. Strach zapłacić ratę kredytu, strach zatankować, strach zrobić zakupy. Kiedy frank bije rekordy i kosztuje ponad 4,40 zł, kiedy dolar to ponad 4 złote, a euro ponad 4,60, to wszystko wskazuje na to, że za chwile ceny znowu skoczą w górę. I prawdopodobnie Hulk będzie na diecie. Kameleony z racji ich stażu w domu są na tę chwilę jeszcze nie zagrożone głodówką… ale kto wie jak to się dalej potoczy.

Tygodnik Szyderczy
Ten oto osobnik już na spacerach robi to co powinien… Jestem z niego dumny #jesieniara

13.11

Rząd pracuje nad projektem, aby po konstytucyjnym terminie utrzymać specjalny status strefy przygranicznej. Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią wygaśnie na początku grudnia, a nowe regulacje miałyby wyposażyć władze w możliwość tworzenia stref zamkniętych przy samej granicy. W tym wszystkim jest też zapowiedź dopuszczenia dziennikarzy, choć w ograniczonej formie. To władza zadecyduje kto tam będzie mógł relacjonować wydarzenia. Czyli zaleje nas jakaś fala propagandy jak w Białorusi. Tylko po naszemu.

Britney Spears zwolniona spod kurateli ojca po 13 latach. Gwiazda odzyskała wolność po 13 latach całkowitego nadzoru i kontroli. Zgodnie z decyzją sądu piosenkarka w piątek została zwolniona spod kurateli ojca. Oglądałem dokument na ten temat i to co oni jej zrobili, to jak ona pracowała w Las Vegas pod szantażami. No obłęd. Z jednej strony wspaniale, że uwolniła się z tego całego rozpierdolu i może teraz zacząć na nowo swoje życie. Z drugiej strony witamy w XXI wieku. W wieku, gdzie z każdego można zrobić idiotę i każdego można ruchać oficjalnie na grube miliony.

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki wystartowała. “Szlachetna Paczka to taki klej, który łączy ludzi. W zeszłym roku połączyliśmy pół miliona Polaków. Mamy nadzieję, że w tym roku nie będzie ich mniej – tych osób, które wejdą na stronę szlachetnapaczka.pl i wybiorą rodzinę, którą można wybrać już od dziś”. Tak mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna. Szyderca Włóczykij w pełni wspiera ten projekt i zachęca do pomocy chociaż jednej rodzinie. Chociaż jednemu dziecku. 11 i 12 Grudnia paczki dotrą do potrzebujących. Postaraj się nie przejść obojętnie.

Tygodnik Szyderczy
Nie zapomnij… www.szlachetnapaczka.pl

14.11

Przejdźmy znów do kryzysu na granicy. Polska, Litwa i Łotwa rozważają uruchomienie artykułu 4. NATO tak powiedział na konferencji Morawiecki po konsultacjach z pozostałymi krajami. Tymczasem polski rząd zakończył pracę już nad przepisami, które miałby obowiązywać po zakończeniu stanu wyjątkowego. Chodzi tutaj o zakaz przebywania na terenie przygranicznym. Stawiam na to, że będzie to mocno śmierdzieć łamaniem konstytucji. We wtorek ten świstek ma trafić do Sejmu i wtedy zobaczymy jaki badziew wymyślili.

Tygodnik Szyderczy wróci do wcześniejszych wydań i nawiąże teraz do szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow. Porozumienie na dokumencie z poprawkami zaakceptowali przedstawiciele niemal 200 państw. Według ekologów to nie wystarczy, by powstrzymać klimatyczną katastrofę. Chodzi o węgiel i zmianę w porozumieniu zapisu o wycofywaniu na stopniowe wycofywanie. Nasz kraj się zobowiązał do zlikwidowania kopalń z tym surowcem do 2049. W chuj za późno będzie.

Bielsko-Biała ma nowego psa policyjnego. Co prawda mechaniczny i lata, ale znajduje “baronów narkotykowych”. Nagrał ten dron dwóch siedemnastolatków gdzieś nieopodal lasku. Na ich nieszczęście jeden miał 40 gram marihuany i akuratnie dzielił się nią ze swoim kompanem. Weszła im za grubo piosenka “hera, koka, hasz, lsd” jak mniemam, bo teraz grozi im do 3 lat za posiadanie i rozprowadzanie tego narkotyku. Na boga zamiast puścić drona i łapać pijanych kierowców czy wyłapywać jakieś patologiczne zdarzenia oni marnują jego baterie na czymś… co tak na dobrą sprawę powinno być legalne. Nie jestem za tym, aby każdy rodzaj narkotyku był powszechnie dostępny, ale miękkie jakby opodatkować i upaństwowić tak jak w Holandii by zapewniły kolejne 500+ dla bardziej lub mniej potrzebujących. Nie sorki- 500+ dostają z mojej i Twojej kieszeni.

Tygodnik Szyderczy
Ja nie latam żadnym jak coś.

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Podobnie jak w każdym wydaniu Tygodnik Szyderczy rozpisze informacje z naszej najlepszej telewizji rządowej na poszczególne kategorie. Miłej lektury najważniejszych wydarzeń z tego tygodnia.

Kościół

Katolickie Stowarzyszenie Pomocy rozpoczyna czwartą edycję akcji “Polak z sercem”.

Jesteśmy solidarni z kościołem prześladowanym. Po raz 14 rusza akcja wparcia tym razem dla Libanu.

Samochwała

Kurski osobiście wyrzucił Kurdej-Szatan na bruk w związku z jej agresywnym wpisem na Instagramie.

“Nędzarz i Madame” to najlepsza film produkcji TVP w ostatnim czasie.

TVP jest patronatem festiwalu Energa Camer Image w Toruniu, gdzie laureat otrzyma złotą żabę.

PiS

Zwołano sztab kryzysowy w MON-ie.

“Polski Ład” to impuls dla naszej gospodarki.

Charles Michel rozmawiał serdecznie z Mateuszem Morawieckim o wsparciu naszego kraju.

Nie PiS

W obliczu tragedii potrzeba nam jedności, a nie wspierania Łukaszenki przez opozycję.

Tusk wykorzystuje śmierć ciężarnej z Pszczyny w celach politycznych.

PO zmieniła front w debatach o granicy z Białorusią.

PO oczekuje od Straży Granicznej sprawnych działań, a jak rządzili z PSL wyprzedawali majątek wojskowy.

Opozycja gra bezpieczeństwem Polaków. Koalicja Obywatelska w części bierze udział w wojnie hybrydowej Łukaszenki stając po stronie agresora.

Kraj

Prezes NBP robi wszystko, aby szybko odbudować kraj po korona kryzysie.

Polska odzyskuje skradzione skarby. Chodzi o dwa malowidła.

Skutecznie bronimy granic Unii Europejskiej.

Pseudoelita celebrytów z Kurdej-Szatan na czele to źli ludzie i zajmie się nimi prokutratura.

Polacy stoją #MuremZaPolskimMundurem.

Jan Józef Kasprzyk marszowi nadaje status formalny.

Ludzie stali w ogromnych wielogodzinnych kolejkach, aby otrzymać możliwość kupna monety i banknotu z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego.

Święto Niepodległości to święto wszystkich Polaków.

Coraz częściej zdarzają się fizyczne ataki na naszych strażników granicznych, żołnierzy i policjantów.

Świat

Trybunał Praw Człowieka w UE uderza w naszą suwerenność.

Cały świat wspiera i podziwia Polskę w związku z wydarzeniami na wschodniej granicy.

Agresja reżimu Putina zagraża bezpieczeństwu Unii Europejskiej.

Andrzej Duda

Prezydent przebywał na wizytacji w Słowacji krócej niż było planowane. Spowodowane to było sytuacją na granicy.

Andrzej Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO na temat kryzysu na granicy.

Dziękuje na granicy SG i innym funkcjonariuszom za ich poświęcenie w służbie ochrony terytorium.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Tyle by było w tym wydaniu informacji, faktów, wydarzeń i wiadomości. Jako bonusik napiszę, że pozdrawiam Cię cieplutko skoro już to czytasz. Jak udało ci się dojść do tego momentu zostaw jakąś emotkę w komentarzu pod wpisem o tym wydaniu na fanpage’u Włóczykija. Tak sobie sprawdzimy jak to pójdzie. Zapraszam do współpracy jak zwykle, a jeżeli masz temat lub też mogę jakoś Ci pomóc to śmiało- pisz.

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.