Tygodnik Szyderczy 11.04-17.04

Tygodnik Szyderczy 11.04-17.04

11.04

Info, ale nie nowe

Tygodnik Szyderczy powstaje po raz 34. Przed Tobą od groma informacji z minionych siedmiu dni, ale zacznę od podziękowań. Po pierwsze jest to numer wydania zgodny z moją liczbą lat na karku. Następnie to właśnie 11 kwietnia się urodziłem gdzieś na porodówce w Katowicach. Miejsce do którego doszedłem usłane było wzlotami i upadkami, ale niczego w życiu nie żałuję. Rad jestem, że aktualnie mogę pisać dla Ciebie sprawdzone informacje z lekką nutą szydery, sarkazmu a czasem nawet wkurwa. Mam nadzieję, że te niemal cztery lata doświadczenia nie idzie na marne. Choć początki były raczej nieśmiałe. Teraz pora na moje podziękowanie skierowane w Twoją stronę. Bez Ciebie by mnie tutaj nie było.

Rehabilitacja

Jak już się rozczuliłem to teraz pora wrócić na ziemię. Mianowicie lekarze apelują do ministerstwa o przywrócenie rehabilitacji pocovidowej. Ostatniej doby nikt w Polsce nie zmarł z powodu COVID-19, a samy koronawirusem zakaziło się mniej niż 400 osób. Nawet, jeśli nie będzie żadnej kolejnej fali pandemii, to nie oznacza to końca kłopotów. Wiele osób, które się zaraziły do tej pory mają komplikacje po przebytej chorobie. I nie mówię tutaj o fake’owym skurczeniu się kutasa jak donosiły trolle, ale o przewlekłych chorobach płucnych. Do takich właśnie zniszczeń w naszym organizmie może doprowadzić COVID-19. Na nasze nieszczęście ministerstwo zdrowia ma inne ważne priorytety teraz jak wydawanie pieniędzy na rehabilitację. Jakie? Sam nie wiem, ale pewnie kitrają hajsy na gorsze czasy.

Macierewicz

Żeby nie było, że olałem temat raportu owego jegomościa. Sam raport zakrawa o skandal. Nie dość, że tezy “naukowe” były podpierane puszkami od tyskiego i parówkami to jeszcze w samym jego raporcie były umieszczone nieocenzurowane zdjęcia ofiar. Oczywiście zdjęcia te już są takie jak należy, ale po dłuższym poszukiwaniu odpowiedniego paragrafu byłem w stanie znaleźć kilka, które świetnie opisują jak powinna się teraz potoczyć kara Macierewicza.

Art. 262

§ 1. Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dlatego popieram opcję wyjebania jegomościa z rządu, bo to akurat jest najmniejsza kara jaką znalazłem. Są też takie, które przy dobrych adwokatach przewidują nawet dożywocie.

A mi otwórzcie flaszkę.

12.04

Była chemia?

Żołnierze pułku Azow oskarżają Rosjan, że ci podczas walk o Mariupol użyli broni chemicznej rozpylonej z drona. Doniesień nie potwierdza na razie wywiad brytyjski ani amerykański, ale od dawna ich przedstawiciele ostrzegali przed możliwością użycia broni chemicznej w Ukrainie. Mogła to być amunicja fosforowa. Duszności, pieczenie oczu i nudności zdiagnozowano po przelocie tego drona u 2 wojskowych i cywila. Niestety, sprawdzenie tej tezy jest niebywale trudne, bo Mariupol jest pod ciągłym ostrzałem. Mam nadzieję, że nie okaże się to prawdą. Im mniej zakazanej broni będzie używane tym lepiej. Choć Putin i świta z dnia na dzień pozwalają sobie na coraz to bardziej wyszukane metody zabijania niewinnych. Chciałem tylko zauważyć, że wzrost agresji i wykorzystywania broni zakazanej jest proporcjonalny do ich irytacji, że ten naród tak długo się broni.

Metro

Za każdym razem jak słyszę o tego typu ataku mam w oczach pamiętne rozpierdole po aktach terroru w Niemcach, Francji czy Hiszpani. Tym razem to w Nowym Jorku na stacji metra na Brooklynie doszło do ataku. Co najmniej 16 osób zostało rannych, w tym co najmniej osiem ma rany postrzałowe. Na miejscu znaleziono granaty dymne, ale nie było żadnych ładunków wybuchowych. Jak na tą chwilę sprawcy udało się uciec i oczywiście trwają jego poszukiwania. Na całe szczęście USA mają dużo lepszą skuteczność niż nasza policja i z całą pewością niebawem zostanie on schwytany. Bez kitu trzeba mieć naprawdę nasrane w bani, aby atakować niewinnych. Tak samo kilku w metrze jak tysiące podczas wojny. Poprzednim atakiem w metrze był ten z Japonii, gdzie koleś przebrany w masce Jokera z batmana ranił 17 osób. Było to opisane w WYDANIU 10.

Pić trzeba umieć

Pisałem o tym w którymś wydaniu Tygodnika Szyderczego, że usiedli na dupie Borisowi za chlanie podczas lockdownu. Teraz premier Wielkiej Brytanii został finalnie ukarany za imprezy przy Downing Street. Warto to odnotować, bo Boris Johnson jest pierwszym w historii urzędującym brytyjskim premierem, któremu udowodniono łamanie prawa i ukarano. Sprawa dotyczy imprez i nieformalnych spotkań towarzyskich urządzanych przy Downing Street oraz w innych budynkach rządowych w czasie lockdownu. Jedna z tych bib była dzień przed pogrzebem Filipa. Oczywiście on, jego małżonka i minister dostali po mandacie. Mimo tego opozycja domaga się natychmiastowej dymisji premiera z racji tego, że się zapierał rękoma i nogami, że on nic nie pił i wcale urodzin nie miał.

13.04

Pato Sale

W październiku jeden na drugiego donosił, że odprawia mszy podczas lockdownu u siebie na stancji. Teraz eskalacja konfliktu nastąpiła. Mianowicie doszło do bójki skłóconych księży salezjanów w Poznaniu. Jeden z nich (ten co wcześniej odprawiał msze) trafił do szpitala z rozbitą głową. Drugi duszpasterz miał użyć pałki teleskopowej. Sprawę pobicia teraz wyjaśnia policja. Poszkodowany to ksiądz Michał Woźnicki i grupka jego wiernych. Agresywny miał być inny ksiądz. Ksiądz Woźnicki został w przeszłości wyrzucony z zakonu, ale nie chce opuścić celi w budynku klasztoru. Odprawia tam msze po łacinie, co bracia traktują jako herezję. W czasie pandemii księża nasłali na Woźnickiego i jego wiernych policję, która przerwała zgromadzenie i siłą wyniosła kapłana. Rękoczyny to kolejna odsłona starej wojny. Jakby to powiedział Franek? Wszyscy jesteśmy winni. Bez jaj. Powinienem Frankowi działkę odpalić za ten tekst.

Pstryczek

Jeden pstryczek w nos nie boli, ale dziesiątki już tak. Kolejnym takim jest napis na chodniku przed ambasadą Rosji w Warszawie “Chwała Ukrainie”. To pierwszy element powstającej przed ambasadą wystawy sztuki ulicznej. Oficjalna nazwa inicjatywy to “Galeria Wolna Ukraina”. jak zapewne się domyślasz napis jest niebiesko-żółty. Im więcej takich akcji tym lepiej. Tak samo jak byłe już instagramerki z Rosji prezentują jak to ładnie tną torebki Chanel z powodu “rusyfobi”, bo ta marka już nie sprzedaje swoich wyrobów obywatelom Rosji. Przykładów jest od chuja, ale najbardziej cieszą mnie te lokalne. Podobnym pstryczkiem jest flaga Ukrainy namalowana na dawnym “Szpiegowie” Ruskich. Jesteś za takimi akcjami?

Jestem poza kontrolą

Fakt jest taki, że często pisząc Tygodnik Szyderczy puszczam sobie dla lepszego skupienia uwagi muzykę. Nie pytaj tak to działa. Tym razem wpadłem na pomysł opisania sytuacji jaką już raz w wydaniu napomknąłem. Mianowicie odbyła się kolejna runda rozmów kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z przedstawicielami kontrolerów lotów. Negocjacje jak to zwykle negocjacje zakończyły się bez porozumienia. Tymczasem na polskich lotniskach jest coraz większy chaos, a zbliża się szczyt wylotów na święta i majówkę. Przypomnę, że kontrolerów zostanie 36, a było ich ponad setkę więcej. Tym razem pasuje mi zajebiście tekst jednej z piosenek jaką mi Spotify zaproponował ostatnio idąc do domu po pracy. Poza kontrolą Tymka.

14.04

Bez bombelka

Duda ruszył samotnie na Ukrainę tak ściśle tajnie, że nawet bombelka jak Morawiecki nie zabrał po drodze. Prezydenci Polski, Litwy, Estonii i Łotwy zakończyli właśnie tę krótką wizytę w Ukrainie. To, co zobaczyliśmy, zapamiętamy do końca życia – tak o wizycie w Ukrainie mówią wszyscy czterej prezydenci. Prezydent Wołodymir Zełeński te właśnie kraje wymienia jako najlepszych przyjaciół Ukrainy. Oczywiście nie obyło się bez zdjęć Dudy w kamizelce kuloodpornej, która pasowała mu jak krawat do dresów. Ani ona nie spełniała swoich funkcji, ani ta twarz nie pasowała do niej. Popieram takie wizyty, jednak chciałem wspomnieć iż to nie one załatwiają pokój lub przyspieszenie końca wojnie lecz sankcje, gospodarcza izolacja agresora i jedność. A tej nawet w naszym rządzie brak.

Właśnie o rządzie teraz

Bo właśnie nastała pora, kiedy w Tygodniku Szyderczym należy wspomnieć o naszym sejmie. Z jednej strony mamy sukces, bo ustawa sankcyjna została przyjęta. Z drugiej natomiast jest bez zakazu importu gazu LPG z Rosji. Dość już tej gry na zwłokę darł się Morawiecki wzywając Europę do ostrzejszych sankcji wobec Rosji i odcięcia się od rosyjskiej ropy, węgla i gazu. Tymczasem, kiedy do sprawy gazu LPG doszło w tak zwanej ustawie sankcyjnej, to senacka poprawka o rezygnacji z niego przepadła w Sejmie. Trzeba być totalnym Pinokiem, aby z mównicy w sejmie grzmieć jak to trzeba Rosję ujebać, po czym zasiąść do głosowania kilka chwil później i oczywiście odrzucić swoje słowa. Masakra, ale elektorat PiS-u dopóki TVP nadaje i dopóki trefny denaturat z śląskiego i łódzkiego ich nie wykończy będzie to łykał jak Rada Polityki Pieniężnej inflację.

Przekażcie sobie znak krzyża

Franek ostatnio króluje wśród duchownych wszystkich religii w tygodniku. Niestety po raz kolejny wpadł wraz ze swoją ferajną na zajebisty pomysł. Mianowicie rodzina ukraińska i rosyjska mają razem nieść krzyż w Wielki Piątek. Jak podały media na piątkową drogę krzyżową w Koloseum papież Franciszek przygotował specjalny program. Ku zdumieniu wszystkich przy XIII stacji krzyż będą niosły rodzina ukraińska z rosyjską. Ukrainka i Rosjanka mają wspólnie czytać rozważania. Dyplomaci ukraińscy wyrażają zaniepokojenie, ale wątpliwe, by plan uroczystości się zmienił. Podajmy sobie wszyscy ręce. Jak już na Fanpege’u Szydercy wrzuciłem mema pora na wybaczenie wszystkim i podanie sobie rąk. Zapraszam do pojednania księży pedofilów i ich ofiary. Ewentualnie ludzi Młodzieży Wszechpolskiej z gejami i lesbijkami. No jebnięta akcja. A mogę o tym pisać już nie za długo, bo chcą mi zmienić prawo.

15.04

Lecimy do pełnej

Główny Urząd Statystyczny mówi jasno: inflacja w marcu wyniosła 11 procent. Premier Morawiecki wini Putina, a ekonomiści politykę rządu. Inflacja w Polsce w marcu 2022 roku wyniosła 11 procent rok do roku, jak poinformował Główny Urząd Statystyczny. Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że tak wysoki wzrost cen spowodowała agresja Rosji na Ukrainę. Jednak zdaniem byłego szefa NBP Marka Belki inflacja wywołana wojną dopiero nadejdzie. Nie jestem optymistą i w pełni popieram słowa Belki. Niestety zajebiście wysoki wzrost cen był już przed atakiem Rosji na Ukrainę. Glapiński robi wszystko, co w jego mocy, aby nam – zwykłym Polakom było lepiej. Lepiej nie mówić. Warto jednak, abym dodał iż Glapiński jest bardziej kryształowy niż swego czasu Banaś. Mam nadzieję, że w końcu wypierdolą go z funkcji jaką pełni, bo moja kieszeń płacze każdorazowo idąc do sklepu. W tej chwili za samo przekroczenie barierek w supermarkecie mam wrażenie, że płacę 100zł.

Szybki i Wściekły

Informacja prosto z Tarnowa. Nietrzeźwy kierowca staranował dwa dystrybutory na stacji paliw. Do zdarzenia doszło wieczorem. Na skutek wypadku auto i dystrybutory paliw stanęły w płomieniach. Jak przekazały służby, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Mam szczery uraz do najebanych kierowców. Moja matka zginęła z powodu właśnie nietrzeźwego kierowcy i dla mnie osobiście nic nie znaczy osoba, która najebana trafia za kierownicę swojego bolidu. Pamiętaj o tym, że nie jesteś kaskaderem/kaskaderką w filmie akcji typu The Fast & The Furious. Twoje zdolności prowadzenia samochodu nawet na trzeźwo sprowadzają się do parkowania tyłem na osiem razy, a po pijaku staje się to małym Mission Impossible. Nigdy, ale to nigdy nie jeździj nawet po kieliszku samochodem. Chyba, że akurat siedzisz w Rosji i celujesz w zamach na Putina. Chuj wtedy wybaczę jednego na odwagę.

Ore, Ore

Siabadaba Moskwa w dole. Aktualny status rosyjskiego krążownika “Moskwa” to przemianowanie na łódź podwodną. Zatonął stateczek, który wbił na Wyspę Węży, co potwierdziły rosyjskie władze. Wcześniej armia ukraińska podała, że okręt został trafiony dwiema rakietami Neptun. Jak oceniają eksperci, krążownik miał być dumą rosyjskiej floty, a teraz jest symbolem jej największej od dekad porażki. O dziwo nie zajebali na złom jej cyganie, o których mam dość odmienne zdanie niż większość internetu z racji relacji na granicy jakie otrzymałem będąc tam. Tak samo o dziwo na tę chwilę nie potwierdzono żadnych informacji co z załogą się stało. Statek nie zatonął od samych rakiet, tylko przemianował się na łódź podwodną przy okazji holowania. Jak wszyscy dobrze wiemy była to specjalna operacja zmiany statusu okrętu. Jak to w Rosji bywa. Akcja typu Z -> CTRL + Z.

16.04

Po Ore, Ore

Czyli po specjalnej operacji zmiany statusu krążownika na łódź podwodną Rosja napierdala rakietami w Ukraińskie punkty jak wściekła. Niestety nie celują tylko w obiekty wojskowe, choć kijowskie zakładu produkujące pociski dostały już swoją porcję prochu z nieba. Po zatonięciu “Moskwy” Rosja zintensyfikowała bombardowania i ataki rakietowe na Ukrainę, a prezydent Wołodymyr Zełenski ostrzega, że świat powinien być gotowy do użycia przez Rosję broni atomowej. Mam dziwne wrażenie, ze to rozkaz jest wydany przez pryzmat furii po odniesieniu takiej porażki. Sam też bym się wkurwił jakby mi zepsuł sąsiad moją zabawkę, którą wjechałem na jego część placu zabaw. Patologii nie oszukasz.

Wypadek?

By sobie pewien wypadek na S8, gdzie osoby nie udzieliły pomocy poszkodowanemu. Oczywiście w tle jest afera z Małgorzatą Gersdorf, która podobno nie udzieliła pomocy motocykliście. Jest teraz już nagranie z wypadku na S8 na którym widać samochód Małgorzaty Gersdorf i jej męża. Jest film i jest śledztwo w sprawie wypadku pod Zambrowem. W tym śledztwie świadkami są sędziowie Małgorzata Gersdorf i jej mąż Bohdan Zdziennicki. Najpierw w kadrze pojawia się subaru sędziów, a potem widać wypadek motocyklisty. Nie widać, co się stało bezpośrednio przed tym momentem. Małgorzata Gersdorf utrzymuje, że ona i jej mąż nie widzieli wypadku. Jak zapewne się domyślasz jest to bzdura, bo wyraźnie zwolnili w tym momencie. Czekam co Ziobro i spółka zrobią z panią prawnik, która była swego czasu pierwszą sędzią Sądu Najwyższego. Wróżę jej ciężką batalię z naszym rządem. jakby mało miała przez nich podobnie jak my przejebane.

Nie ma takiego jeżdżenia

Nie dość, że niebawem nie polatasz nad naszym niebem to jeszcze nie pojedziesz koleją ze swojej wioski do pracy. Swoją drogą Tygodnik Szyderczy chce zauważyć progress naszego rządu. Sankcje na zamknięcie przestrzeni lotniczej nad Ukrainą okazały się trudniejsze do zrealizowania niż nad naszym niebem. Może właśnie o to chodziło? Aby pokazać wsparcie dla Ukrainy? Nie wiem, ale TVP pewnie jakoś tak to ujmie niebawem. “Polska Solidarna z Ukrainą odnośnie zamknięcia przestrzeni lotniczej”. Obym nie musiał takiego nagłówka czytać za parę wydań.

To i tak mały chuj w porównaniu z tym, że kolejarze Polregio ogłosili pogotowie strajkowe po fiasku rozmów o podwyżkach dla maszynistów. Domagają się, by pensje wzrosły o 700 złotych co nie jest jakąś wielką tragedią biorąc pod uwagę ceny w sklepach. W proteście maszyniści biorą teraz urlopy albo idą na zwolnienia lekarskie. Na razie odwołano kilkadziesiąt pociągów regionalnych w całym kraju, ale wszystko przed nami. Jeszcze nam potrzeba tylko, aby stocznie przeładunkowe ogłosiły włoski strajk i mamy komplet. Nie, abym namawiał, jednak pieniądze muszą się zgadzać każdemu.

17.04

Psycho akcja

Pamiętasz czasy pandemii i teleporady lekarzy, którzy przez telefon dawali zwolnienie z racji zapalenia płuc? Otóż jak się okazuje nie dotyczyła ta zasada psychiatrów, którzy aby nie stracić pacjentów i ciągłości robili to. Jak się okazuje za darmo. Teraz wielu ośrodkom pomocy psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży grozi utrata kontraktu z NFZ. Samobójstwa, depresje, nerwice, uzależnienia wśród polskich dzieci – dwa lata temu rząd zauważył ten problem i zaczął tworzyć system ośrodków psychoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży. Pandemia je sparaliżowała.

Sprawa polega na tym, że jeżeli dany ośrodek nie wypełnił 30% kontraktu to musi oddać pieniądze. Różne to są kwoty. 100 tysięcy, 150 tysięcy w zależności od wielkości punktu. Do statystyk nie są wliczani pacjenci online i dlatego podczas pandemii zbyt wiele placówek nie wypełniło norm. Niestety wiąże się to z tym, że pozamykają się te ośrodki z długami. Mamy tak zajebistą służbę zdrowia, że aż Niedzielski jest dumny. Wykonał plan propagandowy, a teraz problem sam się rozwiąże z wydawaniem kasy.

Mariupol upada

To, że Mariupol jest miastem wielkości Gdańska to fakt. Tak samo faktem jest to, iż 90% miasta jest totalnie zrównana z ziemią. Obrońcy Mariupola odrzucili ultimatum nadane przez agresorów i tym samym rozpoczął się szturm Rosjan. Oszczędzimy wasze życie, jeśli się poddacie do godziny 13:00 – to było rosyjskie ultimatum dla obrońców Mariupola. Termin minął, a na tą mieścinę spadł cios praktycznie nie do zaakceptowania. Ostatni obrońcy Mariupola są pod ciągłym obstrzałem na ogromnym terenie zakładów metalurgicznych Azowstal. Niestety widzę wyraźnie, że miasto nie ma szans na obronienie się i niebawem ulegnie. Kolejną wielką walką będzie bitwa o Donbas. Tam też będzie za grubo jak na XXI wiek.

Nie na prawo

Trwa wyborcza gorączka we Francji. Le Pen i Macron podają dłoń na swoich ostatnich prostych przed wyborami częściej niż my mrugamy. Pora zatem na emocje i demonstracje przed drugą turą wyborów. We Francji za tydzień odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Jest też drugie dno tej całej akcji obietnic i zapewnień. Ściskają tysiące rąk, ale tysiące dłoni zaciska się również w pięści. Ludzie demonstrują z takim gniewem, że policja w Paryżu użyła gazu. Wszystko właśnie przez skrajnie prawicową Le Pen, których rządów nie chcą Francuzi. Tym bardziej jej bliskości z Putinem i uściśnień relacji między NATO a Rosją jakie chce ona wprowadzić.

Tak będzie?

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji ‘Publicznej”

Jak co wydanie Tygodnika Szyderczego tak i tym razem poświęciłem w chuj za dużo czasu, aby móc zaprezentować nagłówki z naszej kochanej rządowej telewizji. Miłej lekturki Drogi Czytelniku.

Kościół

Hołd dla ofiar tragedii Smoleńskiej.

Pomoc dla ofiar Rosyjskiego ludobójstwa. (Caritas + Franciszek)

Dzień pamięci ofiar zbrodni Katyńskiej.

Tulipany dla Marii Kaczyńskiej.

Pożegnanie Ludwika Dorna.

Początek Triduum Paschalnego.

Święto Chrztu Polskiego.

Wielki Piątek – Dzień Męki Chrystusa.

Rzym: Droga Krzyżowa w Koloseum.

Notre-Dame wstaje z popiołów.

Cisza Wielkiej Soboty.

Triduum Paschalne w Watykanie.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

Wielkanocny apel Papieża o pokój.

Wspólna Wielkanoc.

Wielkanocne życzenia.

Święta na służbie.

Samochwała

Debata o UKRAIŃSKIM barbarzyństwie. (Geniusze znający Polski jak Kali z “W Pustyni i w Puszczy”)

José Carreras zaśpiewa dla widzów TVP!

Niezwykłe festiwale.

Niezwykły koncert w Telewizji Polskiej.

Niezwykły prezent dla widzów TVP.

Muzyczna Wielkanoc w Telewizji Polskiej.

Wielkanocna oferta Telewizji Polskiej.

koncert “Cud Życia” dziś o 21:05 w TVP1.

PiS

Dowody na zamach w Smoleńsku.

Inwestycje zmieniają Polskę.

Dyplomacja dla pokoju na Ukrainie.

Przekop mierzei opłaca się Polsce.

Odpowiedź na ekonomiczną wojnę Putina.

Igrzyska niezwyciężonych. (Błaszczak)

Polska wspiera walkę Ukraińców o wolność.

Zamach w Smoleńsku zabił Polską elitę.

Prof. Glapiński z poparciem posłów.

Mocny głos wsparcia dla Ukrainy.

Silne poparcie Polaków dla PiS.

“Narew” obroni Polskie niebo.

Pomoc dla ofiar Rosyjskiego ludobójstwa.

Nie PiS

Opozycja broni Rosyjskiej wersji zdarzeń.

Platforma wierzy w “Doktrynę Neumanna”.

Pierwszy wyrok w aferze (Sławomir) Nowaka.

Sędziowska kasta znów ponad prawem. (Gersdorf)

Hipokryzja Donalda Tuska.

Poczucie bezkarności wobec tragedii. (Gersdorf)

Czego nie widzi nadzwyczajna kasta? (Gersdorf)

Kraj

Polacy otworzyli serca dla Ukraińców.

Rosyjski atak hybrydowy na Polskę.

Świat

Francja: Macron i Le Pen w drugiej turze.

Światowy kongres audiologiczny.

NATO silniejsze wobec Rosyjskiego zagrożenia.

Strzelanina w Nowojorskim metrze.

Macron kontra Le Pen.

Macron broni zbrodniarza Putina.

Mocne uderzenie w Rosyjską gospodarkę.

Amerykański gaz płynie do Europy.

Uderzenie w Rosyjski handel.

Ukraina

Ukraińcy wracają do zniszczonych domów.

51. dzień bohaterskiej obrony Ukrainy.

52. dzień bandyckiego ataku Rosji na Ukrainę.

Rosja

Trwa bandycki atak Rosji na Ukrainę.

Bestie Putina mordują Ukraińców.

Bandyci Putina sięgają po zakazaną broń.

Rosyjska armia to zwykli mordercy.

Putin nie zna granic barbarzyństwa.

Trwa zbrodniczy atak Rosji na Ukrainę. (x2)

Dowody Rosyjskiego zezwierzęcenia.

“Moskwa” poszła na dno?

“Moskwa” poszła na dno!

Barbarzyństwo i bestialstwo Rosjan.

Rosja na liście sponsorujących terroryzm?

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie.

W tym podsumowaniu mam wiele przemyśleń odnośnie minionego tygodnia.

Niestety nie wiem jak będę funkcjonował niebawem, bo Ziobro wpadł na zajebisty pomysł karania szydzących z religii. Takie mamy państwo niewyznaniowe, które za takie sprawy chce zapewniać urlop w zakładzie zamkniętym za to, że ciśniesz po klerykach-pedofilach, czy po tym jak to zjebane są działania Watykanu ostatnimi czasy. No cóż. Będzie więcej o politykach jak to wejdzie w życie, choć nie takie pomysły Ziobry już upadały w przedbiegach.

Kurtka mistrza infrastruktury od Centralnego Portu Lotniczego, który podpisał swoją kurtkę niczym dziecko worek na buty w zerówce. Krążą wśród szyderców pogłoski, że buty też ma podpisane M.Horała.Prawy i M.Horała.Lewy. Na szczęście nie upadłem tak nisko, aby sprawdzać takie informacje, więc zostawmy to w sferze fake newsów.

TVP

Święta były i sobie poszły, ale TVP nie szczędziło czasu antenowego na propagowanie świąt, które jak już kiedyś w osobnym artykule opisałem przypominają i to kropka w kropkę dawne, słowiańskie Jare Gody. I tutaj raczej nikt inteligentny nie będzie się z tym sprzeczał.

Czasu antenowego też nie skąpili na jasne tezy, że zamach był, a nie wypadek w Smoleńsku. Jakby nie patrzeć każdorazowo pokazywali Tuska, więc podprogowo ten stały elektorat PiS-u będzie przekonany o tym, że to jego wina. Ten elektorat zresztą do tej pory nie poznał słowa “Pegasus” w znaczeniu innym niż koń ze skrzydłami czy stara konsola do gier. Tak bywa, ale jak znów nam ujebią pieniądze za tą akcję to ciekaw jestem jak TVP to wyjaśni. Czyżby też Tusk i jego słynne wina?

Ja tam nie mam już nic do dodania i powoli zaczynam ogarniać kolejne wydanie Tygodnika. Jedyne o co tradycyjnie poproszę to o docenienie pracy. Zbieram na kawę, leki i masę dla zwierząt w programie BuyCoffee:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub otrzymując dużo więcej za mniej pieniędzy możesz zostać patronem moim. Tak twoja firma, imię czy “Kocham Wacka” będzie na pasku z prawej stronie.

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *