Tygodnik Szyderczy 28.11 – 4.12

Tygodnik Szyderczy 28.11 – 4.12

28.11

Szyja

Tygodnik Szyderczy rozpoczynam od zjawiska przyczynowo- skutkowego jakie miało miejsce w Warszawie. W 104. rocznicę uzyskania przez Polki prawa wyborczego niedaleko domu Jarosława Kaczyńskiego odbył się protest kobiet. Podobno nie chodzi tylko o ostatnie słowa o “dawaniu w szyję”. Chodzi także o prawo do aborcji, in vitro, a także o rolę kobiet w życiu publicznym. Jeden mały człowiek, który notorycznie wkurwia kobiety i normalnych mężczyzn swoimi wypowiedziami doprowadza swoim postępowaniem do tego, że ludzie w zimno wychodzą protestować przeciwko niemu. Nie jest to pierwszy raz jak tego dokonał i zapewne nie ostatni. Tymczasem oni w tym całym zamieszaniu klepią jakieś lewe ustawy po nocach.

Jak nie klepią

Ustaw to napierdalają po Tusku i jego dokonaniach sprzed lat. Aktualnie dla przykładu po siedmiu latach rządów, na progu kampanii wyborczej, partia władzy chce powołać komisję weryfikacyjną i badać politykę energetyczną rządów PO-PSL. Chodzi o okres po 2007 roku. Zagadką jest data końcowa – raz to jest rok 2015, raz 2022. Czyżby Tusk aktualnie nadal prowadził swoją politykę energetyczną? Mam dziwne wrażenie, że do nich nie dotarło to, że od 7 lat rujnują nasz kraj jako partia rządząca.

Winning

Informacje jakie teraz podam nie są do końca jednostronne. Z jednej mańki mamy fakt, że zdemolowali oni kilka miast, a z drugiej strony zostali sprowokowani. Mogłoby się wydawać, że dla Marokańczyków wygrana na Mundialu 2:0 z Belgią będzie powodem do świętowania. Tymczasem młodzież marokańskiego pochodzenia wszczęła zamieszki i walki z policją w Brukseli. Później w trzech innych miastach w Holandii także było gorąco. Niestety prawda jest taka, że oni świętowali swoje zwycięstwo i nic by się nie stało gdyby nie prowokacja policji (i mieszkańców). Nie będę ich bronił, bo rozjebali dość sporo. Trzeba mieć takie rzeczy na uwadze wiedząc, że pół miliona mieszkańców danego kraju mieszka na naszym terenie. To tak jakby Ukraina wygrała z Polską. No tylko wtedy zapewne to my byśmy zrobili łapankę…

29.11

Profesjonaliści

Tak jak Belgia sobie nie mogła z dymem poradzić tak Chiny tego dokonały. Dwa wydania Tygodnika Szyderczego temu wspominałem o tym, że tam w Chinach mają najwięcej zakażeń Covid-19 od czasów początku wybuchu pandemii. No i sobie oprotestowali. A kto im zabroni? Zabroni im rząd. Protestów antyrządowych w Chinach już prawie nie ma, bo te wygasły po kilku dniach. Władza systematycznie wyłapuje ich uczestników, wykorzystując potężny system inwigilacji. Chińczycy buntowali się nie tylko przeciwko restrykcjom covidowym – żądali też zmiany władzy. No to pozmieniane. Faktem jest, że ich system inwigilacji jest potężny w chuj, a Kaczyński za taką technologię do spółki z Zerem laskę by zrobili samemu Xi Jinpingowi. Bez mrugnięcia okiem i w dodatku by się pobili kto pierwszy.

Podejście numer X

Jest kolejne podejście partii władzy do ustawowego uniewinnienia samorządowców za przygotowywanie tak zwanych wyborów kopertowych. Do Sejmu trafił projekt poselski, w którym czytamy o zaniechaniu ścigania za niektóre czyny związane z organizacją wyborów prezydenckich, które miały być przeprowadzone w maju 2020 roku. Oni uparcie dążą do tego, aby jeden Sasin pozostał świętym. I tak przyjdzie okres, że im wszystkim będzie trzeba postawić zarzuty. Teraz walczą tylko o odroczenie wyroku za swoje poczynania.

Patrioty

Sam Najniższy Prezes wypowiada się, że te baterie Patriot w Polsce będą tylko dla ozdoby i nie są one potrzebne u nas w kraju. No spoko – raz już zauważyliśmy, że są one nam do chuja potrzebne i sami potrafimy zestrzelić rakiety nad naszym niebem co nie? Dwie rakiety zabiły dwie osoby. Tylko dlatego, że Błaszczak nadaje się do tarcia chrzanu, a Jaruś ma jakieś dziwne uprzedzenia. Już tydzień leży na stole propozycja wysłania do Polski niemieckich baterii Patriot. A zamiast decyzji – mamy chaos. Prezes i premier chcą je wysłać na Ukrainę. Choć wiedzą, że to niemożliwe. Wydaje mi się, że u podstaw tego chaosu leżą antyniemieckie uprzedzenia i fobie. Fur Deutchland nie będzie nic u nas. Tuska też im odeślemy.

30.11

NATO

Temat jest drażliwy, nic dziwnego więc, że sekretarz generalny NATO jest ostrożny i wstrzemięźliwy. Jednak z jego wypowiedzi wynika, że Ukraina może starać się o członkostwo w Sojuszu pod warunkiem, że wygra wojnę z Rosją. Oczywiście przy wsparciu członków NATO. Jest to niby oczywiste, bo są jasno określone dokumenty, które wskazują co jest na przeszkodzie przy przyjmowaniu nowych sojuszników. Kraj ubiegający się o członkostwo nie może znajdywać się w stanie wojny. Także podobnie jak z opcją ich dołączenia do Unii Europejskiej muszą pierw skończyć się bronić i dojebać Rosji. Czekamy więc.

Meczyk

Pierwszy meczyk z dwóch jakie opisze w tym wydaniu Tygodnika Szyderczego to wspaniała (zwycięska) porażka naszych na mundialu z wielką Argentyną. Dostaliśmy w pizdę 2:0, ale dzięki Arabii Saudyjskiej i tak gramy dalej w mundialu i już w niedzielę pobiegamy (albo i nie) za piłką i Mbappe w meczu 1/8 finału z Francją. Tak jak i dziś oczywiście nie mam przygotowanych memów na ewentualną wygraną naszych i będę musiał improwizować na gorąco. Faktem jest, że gwiazdą meczu z Argentyną był Szczęsny, który obronił karnego od samego Messiego zaraz po tym jak dał mu w pysk… niechcący. Pozostała 10-ka naszej reprezentacji chuja robiła, a bramkarz naszych przeciwników mógł śmiało wyskoczyć do Żabki w czasie meczu, opierdolić hot-doga, zapalić szluga i obejrzeć mecz Meksyku z Arabią. I tak by nikt nie zauważył, że go nie było.

Inflacja

Pierwszy raz od dawien dawna mam zaszczyt w tygodniku Szyderczym napisać coś o inflacji pozytywnego. Jestem niezmiernie rad, że w końcu piszę: inflacja spadła. Jebać to, że niewiele. Spadła i na chuj drążyć temat. Jak wynika ze wstępnych danych GUS, w listopadzie wyniosła 17,4 procent rok do roku. To mniej niż prognozowali ekonomiści. Oczywiście to nie zmienia faktu, że Polacy o najniższych dochodach mają ogromny problem, by dopiąć domowe budżety. Jak masz wyższe dochody wspomóż mnie. Dziękuję.

Tygodnik Szyderczy

1.12

Rządowa

Rządowa telewizja pnie się w rankingu pieniędzy jakie dostają z budżetu, który przypominam jest z moich i Twoich pieniędzy. Kontrowersyjne i oburzające decyzje politycy tłumaczą na różne sposoby, ale tego jeszcze nie było. – To pewnego rodzaju waloryzacja – mówi Radosław Fogiel o dodatkowych 700 milionach dla mediów państwowych w roku wyborczym. Opozycja nie kryje oburzenia i dodaje, że publiczny nadawca to “fabryka hejtu”. To co warto mi podkreślić w tym wydaniu Tygodnika Szyderczego to fakt, że w budżecie nie znalazł się hajs na in vitro, na służbę zdrowia więcej ani o grosz, na podniesienie wypłat nauczycielom, lekarzom i innym pracownikom budżetówki. Ale kurwa na nowe paski TVP to już znaleźli hajs. To jest pojebane. Bez kitu.

Tenis

No nie będę teraz pisał o Idze i jej nowym sukcesie choć chciałbym. Dwie prawniczki i psycholożka będą w komisji, która zbada sprawę byłego prezesa Polskiego Związku Tenisowego Mirosława Skrzypczyńskiego i oskarżenia o molestowanie seksualne. W pracach komisji nie weźmie udziału posłanka Lewicy Katarzyna Kotula. Jestem ciekaw co tam wyjdzie i jaki będzie ewentualny skutek tej komisji. Zaznaczam, że całym sercem jestem za sprawiedliwością, bo gardzę osobami, które tak się zachowują wobec kobiet.

Hejt

W dziedzinie hejtu jestem niemal specjalistą. Dlatego wiem, jak twardym trzeba być, aby mu sprostać. Sylwia Spurek zwraca uwagę na skalę internetowego hejtu wobec kobiet. Eurodeputowana sama boleśnie go doświadczyła i wie jak bardzo, jak szybko i jak wiele kobiet ze strachu wycofuje się z działalności publicznej. Mimo tego, że nie tylko kobiety są hejtowane to właśnie one mają bardziej przejebane. A to ktoś wyśle dick picka z dopiskiem, że zerżnie odbiorczynię tego zdjęcia tak, że zacznie wierzyć w boga kutasów. Mi na szczęście nikt tego nie wysyła. Każdy wie, że nawet człowiek z małym chujem może być dużym kutasem. Dlatego czuje się bezpieczny.

Tygodnik Szyderczy
Jeżeli chcesz się podzielić doświadczeniami zapraszam : szyderczy.wloczykij@gmail.com

2.12

Dinozaur

Jak Macierewicza w końcu odmrozili niczym Rodowicz na sylwestra to musiało być grubo. Sejm nie przyjął uchwały uznającej Rosję za państwo sponsorującej terroryzm, bo w ostatniej chwili PiS chciało dopisać obarczenie Rosji odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską. Opozycja w proteście przeciwko temu kłamstwu wyszła z sali. Nie było kworum, a uchwała nie została podjęta. Pierdoleni komplikują wszystko to co wydaje się tylko formalnością. Na chuj oni wciąż szczują tym Macierewiczem? Jaki cel ma Kaczyński w brnięciu w to kłamstwo? Tego nie wiem, ale na bank nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Porażka

Ogólnie to był dzień w którym PiS miało całą serię porażek. Oczywiście nie licząc tego, że oni sami są jedną wielką porażką. Minister Zbigniew Ziobro przegrał głosowanie w sprawie ustawy, która zwiększałaby jego władzę w notariacie. 14 posłów klubu PiS nie głosowało, a jedna osoba zagłosowała wraz z opozycją. Ta sama opozycja mówi o wrogości i chaosie w obozie władzy. Coś na podobę kopania się koalicjantów po kostkach. Jeden Sasin stwierdził po tej wtopie, że mając tak małą przewagę w Sejmie takie rzeczy mogą się zdarzyć. Zaraz po przegranym głosowaniu ktoś z sali słusznie zauważył, że pora na dymisję rządu. Ciekaw jestem czy dotrwamy do tych wyborów w regulaminowym czasie.

Chujnia

Oddział psychiatrii dziecięcej w Łańcucie to jedyny taki oddział na Podkarpaciu. Przebywa w nim 32 pacjentów na 24 dostępne łóżka. Kolejnych 20 czeka w kolejce. Ilu jest lekarzy? – W tym momencie pracuję ja i dwóch rezydentów – mówi dr Małgorzata Pruchnik-Surówka, psychiatra na Klinicznym Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Świętego Michała Archanioła w Łańcucie. Jedyny oddział psychiatrii dziecięcej na Podkarpaciu ma problemy finansowe i może zostać zamknięty.

Nie brakuje za to pieniędzy na Telewizją Polską – do słynnych dwóch miliardów złotych ma dojść jeszcze 700 milionów złotych. Ponadto w kuluarach mówi się o tym, żeby Polakom poustawiać ustawą kolejność kanałów w telewizorach – żeby TVP była na początku. Pierwsze pięć kanałów by było TVP, a kolejne 30 by były wybrane przez jakąś super specjalną radę… tak – składającą się z dupolizów PiS-u.

Tygodnik Szyderczy
Ledwo… ale wytrzymam.

3.12

Chórek

Chór wybitnych prawników nie pozostawił suchej nitki na nowelizacji Kodeksu karnego. Punktują między innymi niekonstytucyjność czy brak zgodności z prawem europejskim. Zbigniew Ziobro uważa inaczej, a Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę. Wielki powrót Pana Długopisa. Tygodnik Szyderczy jest po to, aby być sprawiedliwym. Jestem za podnoszeniem kar za najgorsze uczynki, ale bezwzględne dożywotnie więzienie to lekka przesada. Jestem ciekaw, czy nasze służby więzienne są gotowe na trzymanie takich delikwentów, którzy do końca swojego życia na 100% będą siedzieć w ciupie. Bez nadziei, szans na wcześniejsze wyjście, resocjalizację. No będą oni swego rodzaju chodzącymi i tykającymi bombami.

200k

Właśnie się szacuje, że ponad 200 tysięcy żołnierzy i mięs armatnich z łapanek w Rosji zginęło na wojnie w Ukrainie. Kreml mimo tego nadal chce sukcesu na ukraińskim froncie. Jakiegokolwiek i za wszelką cenę. Po serii porażek na południu rosyjska armia stawia wszystko na jedną kartę. A ta karta to Bachmut. Symboliczny i polityczny cel numer jeden. W chwili pisania tego wydania Tygodnika Szyderczego nie do zdobycia.

B-21

Bardzo rzadko piszę o nowinkach wojskowych. Tym razem jednak postanowiłem zrobić wyjątek, bo to co odjebali w USA przekracza wszelkie granice. Tam bowiem w bazie numer 42 pierwszy na świecie samolot wojskowy szóstej generacji. B-21 Raider to najnowszy bombowiec nuklearny i po raz pierwszy został pokazany publicznie. Robi wrażenie. Nazwa samolotu nawiązuje do uczestników tak zwanego rajdu Doolittle’a z 1942 roku. Był to śmiały nalot bombowy na japońskie miasta, który był pierwszym uderzeniem na terytorium Japonii i symboliczną zemstą za bombardowanie Pearl Harbor. Air Force zaplanowało początkowy zakup na poziomie 100 takich bombowców, a każdy z nich wart jest około 750 milionów dolarów. W sumie to niewiele więcej niż pieniądze jakie rząd daje na TVP (3,3mld złotych). Może by tak zmienić plany? Jeszcze nie jest za późno na kupno jednego bombowca. Będziemy ich mieć więcej niż okrętów podwodnych.

Tygodnik Szyderczy
Tak. Wystarczy.

4.12

Wyjebongo

I to nie dlatego, że bardzo chętnie bym Palikota reklamował z jego alkoholem… choć jest świetny. W Ustroniu w domu jednorodzinnym doszło do rozpierdolu, eksplodował najprawdopodobniej tam gaz. W skutek tego budynek runął. Z gruzowiska udało się wydobyć ranną kobietę. Niestety strażacy odnaleźli pod gruzami ciała dwóch mężczyzn. Obecnych kalkulacji nie znalazłem, ale posługując się łatwym wzorem proporcjonalności w naszym kraju wciąż bez gazu “miejskiego” jest około 38% gospodarstw. Po pierwsze gaz i tak jest w chuj drogi z racji na sytuację, a po drugie wciąż nie posiadają go ludzie, którzy o to wnioskują.

W Ustroniu wyniesiono pozostałe 7 butli z gazem, które nie wyjebały, a o mało tragedia nie skończyła się jeszcze większą żałobą. W tym domu mieszkało 7 osób, ale w chwili eksplozji były tylko 3. Tylko i aż. Jako osoba zajmująca się polityką apeluję do partii, aby zajęły się dostępnością gazu “miejskiego” w Polsce. Im więcej ludzie go będzie mieć podłączonego tym mniejsza szansa na tego typu tragedie.

No Bum-Bum

Niemal pokryły się daty kolejnych dowodów o braku zamachu z próbą wkręcenia przez Macierewicza do ustawy o “uznaniu Rosji jako państwa terrorystycznego” wzmianki, że są oni winni tej katastrofie. W ciałach ofiar katastrofy smoleńskiej nie ma żadnych dowodów na wybuch. To jest ostateczna konkluzja międzynarodowego zespołu biegłych powołanego przez Prokuraturę Krajową. W Tygodniku Szyderczym przypomnę tylko, że to nie jest pierwszy dokument, który przeczy tezie o zamachu. Niby zamach to nie jest, ale z gówna bat próbują ukręcić. Mam dziwne wrażenie, że wyniki tych biegłych zostały wypuszczone zaraz po tym jak Zero przegrał głosowanie. Oczywiście niechcący.

Rozkminy Mundialowe

Mieli swoje pięć minut na mundialu nasi piłkarze. Mimo tego, że tak sromotnie dostaliśmy wpierdol od Francji to i tak wstydu brak. Naprawdę dobrze graliśmy i biorąc pod uwagę fakt, że mierzyliśmy się z aktualnym mistrzem świata… Nie było źle. Źle natomiast niektórzy politycy wyszli mówiąc o piłce nożnej.

Dla przykładu poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki wziął udział w programie „Debata Dnia” na antenie Polsatu News, gdzie stwierdził, że w przeszłości w tych krajach, które zdobywały Mistrzostwa Świata, zwiększała się dzietność. No jasne. Skoro awansowaliśmy do 1/8 finału to na bank teraz nam nie potrzebna pomoc od państwa w postaci in vitro i banicji na alkohol. W trakcie spotkania z mieszkańcami Legnicy Kaczyński odniósł się do tego meczu.

– Każdy korzystny dla nas wynik, w tym wypadku to musi być zwycięstwo, choćby o jeden punkt, to będę skakał w powietrze.

No niestety nie podskoczył skubany ani razu. Chyba, że mam opisywać jego wdrapywanie się na dywan…

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Jak co tydzień pora na “Wiadomości” i ich boskie paski z głównych wydań. Na szczęście są one teraz w wersji skróconej także jakoś na jednej tabletce uspokajającej to przelecę. Miłej lektury.

Kościół

HOŁD DLA BOHATERÓW NASZEJ WOLNOŚCI.

Samochwała

ZA CHWILĘ “WIADOMOŚCI EXTRA” W TVP INFO. (X5)

PiS

KOMISJA ZBADA POLITYKĘ ENERGETYCZNĄ.

ZDECYDOWANA WALKA Z MAFIAMI PODATKOWYMI.

TARCZA ANTYINFLACYJNA CHRONI POLAKÓW.

SKUTECZNA OCHRONA POLSKIEJ GRANICY.

SPADEK INFLACJI W LISTOPADZIE.

POLACY STAWIAJĄ NA PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.

WIĘCEJ PIENIĘDZY NA PROGRAM MALUCH PLUS.

SKUTECZNA WALKA Z KRYZYSEM ENERGETYCZNYM. (X2)

STAWKA PRZYSZŁOROCZNYCH WYBORÓW.

LIMIT CEN NA ROPĘ Z ROSJI.

ZEROWA STAWKA VAT NA ŻYWNOŚĆ PRZEDŁUŻONA.

SKUTECZNE RECEPTY NA WALKĘ Z KRYZYSEM.

Nie PiS

OPOZYCJA ATAKUJE FUNDAMENTY DEMOKRACJI.

TUSK PRZYCZYNIŁ SIĘ DO RABUNKU POLSKI?

NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI PROKURATOR EWY W.

BEZMIAR NIESPRAWIEDLIWOŚCI.

Kraj

100-LECIE SENATU.

ZA CHWILĘ MECZ Z ARGENTYNĄ O AWANS.

WIELKIE KIBICOWANIE BIAŁO-CZERWONYM.

BARBÓRKA – GÓRNICZE ŚWIĘTO.

WALKA DO OSTATNIEJ MINUTY MECZU.

PIŁKARSKIE POŻEGNANIE W DOBRYM STYLU.

Świat

ARGENTYNA OBAWIA SIĘ LEWANDOWSKIEGO.

WOLNY ŚWIAT POTĘPIŁ ZBRODNIE ROSJI.

BIALORUSKI REŻIM WALCZY Z DZIENNIKARZAMI.

Rosja

NIE USTAJĄ BESTIALSKIE ATAKI ROSJAN.

JAK UKARAĆ ROSJĘ ZA ZBRODNIE?

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Masz temat.

Masz propozycję współpracy.

To wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Wystarczy napisać maila: szyderczy.wloczykij@gmail.com bądź skontaktować się za pomocą mediów społecznościowych.

Dodatkowo:

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Otagowano , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *