Tygodnik Szyderczy 21.11 – 27.11

Tygodnik Szyderczy 21.11-27.11

21.11

Schody do Nieba

Tygodnik Szyderczy zacznę od smutnej i niecodziennej informacji. Mianowicie we Wrocławiu doszło do wypadku autokaru. Około godziny 21.00 autokar wycieczkowy zderzył się z samochodem, a potem zjechał po schodach prowadzących do przejścia podziemnego na rodzie. Pojazd z racji swoich gabarytów mimo tego, że zmieścił się na szerokość uderzył w sufit. W skutek tego dwaj pasażerowie trafili do szpitala. Kierowca autokaru niestety zginął na miejscu. Sprawą zajmuje się aktualnie prokuratura, a przejście podziemne, które prowadziło do centrum handlowego zostało zamknięte.

Iran

Nie mogę obojętnie spoglądać na to co się dzieje w Iranie. Nie chodzi mi tutaj o jego poczynania na mundialu, ale o sytuację w kraju. W kraju, gdzie wciąż trwają krwawe protesty antyrządowe. Ostatnio 9-letni chłopczyk zginął w ostrzelanym przez irańskie służby samochodzie. Kian jest jednym z ponad pięćdziesięciorga zabitych w czasie tych protestów dzieci. W ciągu dwóch miesięcy w Iranie w związku z protestami zginęło już ponad 400 osób. Aresztowano kilkanaście tysięcy ludzi. Skurwysyny trzymają się tych swoich stołków lepiej niż nie jeden prezes Spółki Skarbu Państwa w naszym kraju. Ile osób musi zginąć, aby coś zmienić? Podejrzewam, że wiele i to wcale nie skończy się tak szybko jakby się mogło wydawać na początku. Przypomnę tylko, że pierwsze dni co najwyżej przebiegały na ścinaniu przez kobiety na całym świecie kosmyka włosów. Popieram i będę popierał zawsze takie akcje, które mają zmienić na lepsze prawa kobiet w jakimkolwiek kraju.

Taras Widokowy

W sumie nie tyle taras co platforma, ale jakoś trzeba było mi ten news nazwać. Będzie to informacja z cyklu “mała wioska robi wszystko, aby zaistnieć”. W Myśliszowie (przysiółek między Świdnicą a Ząbkowicami Śląskimi) stanęła platforma widokowa. Jak tłumaczy Nadleśnictwo Świdnica, na takie punkty jest zapotrzebowanie. Forma platformy jest oszczędna, a jednocześnie zaskakująco funkcjonalna i przyjazna. Dlaczego? Choćby dlatego, że widok jest na dosłownie nic a sama platforma widokowa to szczyt technologii. Deski zbite w kwadrat jakiś 1,5×1,5 metra bez ścieżki, udogodnień dla niepełnosprawnych i innych ważnych rzeczy. Co najlepsze w najwyższym punkcie od ziemi odstaje 40 centymetrów. Czyżby to był taras widokowy dla prezesa, aby nie musiał go ktoś podsadzać? Tylko tam jeszcze trzeba dojść, ale to go jakiś osioł z sejmu poniesie.

22.11

Śląsk Pany

Zaledwie jeden dzień wystarczył od wizytacji Kaczyńskiego w Katowicach do rewolucji. Tym razem nie powiedział nic aż tak obraźliwego jak zazwyczaj, ale wspomniał o tym, że kto ma władzę na Śląsku ten ma zazwyczaj władzę w kraju. No i sobie wykrakał przepowiednię? Prawo i Sprawiedliwość straciło władze w sejmiku województwa śląskiego po tym jak do opozycji przeszło czterech radnych, w tym marszałek Jakub Chełstowski. Partia rządząca do ostatniej chwili próbowała nie dopuścić do zmiany układu sił, ale przegrała w głosowaniu. Nawet nie jestem w stanie opisać Wojtka Kałużę, który po tym jak zaraz po wyborach zmienił barwy na pisowskie znów stał się opozycją do władzy. Smuteczek, ale ta kałuża właśnie wysycha.

Paletką Go

Tygodnik Szyderczy teraz jasno postawi sprawę. Żyjemy w tak zjebanych realiach, że aż łzy się cisną do oczu. Po serii anonimowych oskarżeń posłanka Lewicy Katarzyna Kotula wyznała, że prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński dopuszczał się molestowania także wobec niej, gdy miała 13 lat, a on był jej trenerem. Od tego czasu minęło 35 lat! On wtedy co prawda był trenerem w jakimś chujowym klubie na wypiździjewie, ale podobno każda dziewczynka wiedziała o jego kantorku i o tym, że tam nie należy wchodzić. Prezes PZT oczywiście wszystkiemu zaprzecza.

Ja się kurwa pytam tylko jakim cudem osoba, na którą padały takie podejrzenia stała się tak wpływową osobą w branży? Jest to chore i niepojętne bacząc także na jego plakaty promujące “tenis” z dawnych lat pokazujące rakietkę i dziewczynkę w mini. Dopisek też był odpowiedni jak się domyślasz. taka osoba nigdy nie powinna współpracować z dziećmi i tak samo jak jadę po pedofilach w kościele tak i zwykłęgo szaraczka zbruzgam. Gdzie tam szaraczka… śmiecia.

Zawsze możesz napisać do mnie na maila: szyderczy.wloczykij@gmail.com bądż na Facebooku. Pomogę jak umiem najlepiej.

Natomiast jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc:

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia”

Za pośrednictwem infolinii można uzyskać wsparcie psychologiczne, informacje na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym o istniejących możliwościach prawno-proceduralnych oraz lokalnych placówkach pomocowych. Infolinia czynna przez całą dobę.

Telefon: 800 12 00 02

Odwiedź stronę Niebieskiej linii.

Infolinia wsparcia psychicznego w ramach Telefonicznej Informacji Pacjenta NFZ:

Bezpłatny, całodobowy numer Telefonicznej Informacji Pacjenta, pod którym należy poprosić konsultanta o połącznie z psychologiem. Numer Telefonu przeznaczony dla osób w kwarantannie, leczących się z powodu koronawirusa lub odczuwających stres z powodu sytuacji epidemicznej.

Telefon: 800 190 590

Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych:

Ogólnopolska bezpłatna poradnia telefoniczna dla osób przeżywających kryzys emocjonalny prowadzona przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Telefon: 116 123.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:

Ogólnopolski, anonimowy i bezpłatny telefon zaufania prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Telefon: 116 111.

Odwiedź stronę telefonu zaufania lub Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka:

Działa całodobowo przez siedem dni w tygodniu.

Telefon: 800 12 12 12.

Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci:

Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

Telefon: 800 100 100

Odwiedź stronę Telefonu dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci.

Telefon dla Kobiet Doświadczających Przemocy:

Bezpłatne, anonimowe wsparcie prawne i psychologiczne dla kobiet doświadczających przemocy – psychicznej fizycznej, ekonomicznej i seksualnej – w rodzinie i poza nią. Przy telefonie dyżurują ekspertki Feminoteki, od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-20:00.

Telefon: 888 88 33 88

Telefon Interwencyjny Centrum Praw Kobiet:

Całodobowy telefon interwencyjny dla kobiet znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Połączenia z numerami telefonów pomocowych Fundacji są płatne według taryfy operatora. Przedstawiciele Centrum mogą oddzwonić, jeśli jest taka potrzeba.

Telefon: 600 070 717

W czwartki między godz. 11:00-16:00 można skorzystać także z pomocy prawnej.

Telefon: 22 621 36 37

Odwiedź stronę Centrum Praw Kobiet.

Stowarzyszenie Lambda. Ogólnopolski telefon zaufania dla osób LGBT+:

Telefon Zaufania jest kierowany do osób LGBT+ oraz ich rodzin i bliskich. Porady udzielane są anonimowo. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 18:00-21:00.

Telefon: 22 628 52 22

Fundacja Trans-Fuzja

Ogólnopolska organizacja pozarządowa działająca na rzecz osób transpłciowych. Trans-Fuzja prowadzi grupy wsparcia, konsultacje psychologiczne dla osób transpłciowych oraz dla ich bliskich. Udziela także porad prawnych.

Telefon: 22 658 18 02

Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania:

Bezpłatna infolinia dla osób z problemem narkomanii: osób używających narkotyków, uzależnionych oraz ich bliskich. Telefon czynny codziennie w godzinach 16:00-21:00, z wyjątkiem świąt państwowych. Pod numerem można otrzymać m.in. informacje na temat systemu interwencji, leczenia i adresów konkretnych placówek

Telefon: 800 199 990

Zranieni w Kościele:

Telefon wsparcia dla pełnoletnich osób, które doświadczyły przemocy seksualnej w Kościele, czynny we wtorki w godz. 19:00-22:00. Osoby poniżej 18 lat, powinny zadzwonić pod numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116111.

Telefon: 800 280 900

Odwiedź stronę Zranieni w Kościele.

Ośrodki Interwencji Kryzysowej:

Bezpłatna pomoc – psychologiczna, prawna, socjalna – w sytuacjach kryzysowych (także dla osób bez ubezpieczenia).

Odwiedź stronę z listą Ośrodków Interwencji Kryzysowej w Polsce.

Fundacja “Twarze depresji”:

Prowadzi między innymi programy bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej, a w przypadku dzieci i młodzieży – również psychiatrycznej.

Odwiedź stronę Fundacji “Twarze depresji”

Pamiętaj jednak! W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, zadzwoń na numer 997 lub 112.

Szpital na Peryferiach

Skoro już o pomocy w potrzebie to może pora na dojebanie się do tematu dookoła szpitala? Jest specjalna ustawa i znajdą się dodatkowe pieniądze na rozbudowę szpitala MSWiA w Warszawie, który stanie się Państwowym Instytutem Medycznym. Placówka będzie się też troszczyła o zdrowie między innymi władz państwa. Z wszystkich osób, które mogą najbardziej zszokowany jest Jerzy Owsiak. Oczywiście jest to pokłosie tego, że z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poszło na sprzęt do tego szpitala od chuja pieniędzy. Pomysłodawcy tej szopki zapewniają, że władza nie tworzy szpitala dla wybranych, tylko wybrała ten szpital, bo jest dobry. No ciekawe dlaczego jest dobry…

23.11

Powrót do Rzeczywistości

Fajne są te ceny paliw co nie? Takie nie za niskie. No to szykuj się na mocne pierdolniecie, bo rząd wciąż nie podjął decyzji, co dalej z tarczą antyinflacyjną. Wiadomo, że VAT na gaz ma wrócić z 0 do 8 procent. Niestety także stawka VAT na paliwa powinna wrócić do normy. Morawiecki liczy na to, że powrót standardowych stawek nie przełoży się na wzrost cen. Przynajmniej tak mówi trzymając swój koszyczek z palców na wysokości pępka. Łykasz to? Jak mało jeździsz autem to proponuję zatankować się przed pierwszym stycznia do pełna i pomachać “dobrej” cenie na paliwo.

Podatek od Grzechu

Mundial w Katarze to piłkarskie święto bez alkoholu i bez wyrażania solidarności z mniejszościami seksualnymi. Tak sobie zażyczyli w ostatniej chwili gospodarze, a szef FIFA robi dobrą minę do złej gry. Czy jest tak na pewno? Otóż w związku z siejącą się propagandą na temat samego alkoholu muszę jako wytrawny degustator weekendowy sprostować te pomówienia. W Katarze może i alkohol jest zakazany, może i nie można jeść wieprzowiny… może i na pornografię jest prohibicja. To jednak tylko teoria, bo jest to kraj w którym działa coś takiego jak “Podatek od Grzechu”. Działa to mniej więcej jak VAT. Jeżeli chcesz koniecznie się napić piwa to nakładają na Ciebie odgórnie podatek, który wynosi 100% ceny bazowej. Czyli trunki można spożywać w tym kraju, ale są one kurewsko drogie. Cena 1,5 litra piwa to na nasze jakieś 80-100zł. Faktem jednak jest, że na samym stadionie nie można spożywać alkoholu.

Średnio

Średnio widzę naszą przyszłość. Powstała nowo powołana rada, która jest światełkiem dla nauczania wyższego. Nie no kurwa jaja sobie robię. W skład Rady do spraw Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji nie powołano żadnej kobiety. Przypadek? Może i tak, ale w zamian za to jest tam 18 panów. Teraz jednak najweselsze co tam się odjebało to fakt, że Rada ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji ma średnią wieku około 60 lat. Moc 60-cio latków, która zapewne poprowadzi nas męską, silną ręką bez bab co dają w szyję do innowacji. Jakby to powiedział mój dziadek: Kurwa nie sądzę.

Ciekawostka. “Innowacyjnych” jest 17… 18 robi zdjęcie. Tak pędzą z duchem czasu.

24.11

Szwaby

Jeden fakt lecący wprost w nasze uszy po pierwszej turze mistrzostw w piłce kopanej jest następujący: mamy więcej punktów niż Niemcy i Argentyna razem wzięte. Drugi natomiast jest taki, że Niemcy zaoferowali nam na początku tygodnia swój system Patriot. Należące do szwabów systemy rakietowe Patriot miały chronić polską przestrzeń powietrzną na wschodzie. Minister Błaszczak w euforii i bez konsultacji z “najwyższym” wodzem “z satysfakcją przyjął propozycję” Berlina. Kilka dni później w sprawie dokonał się radykalny zwrot. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że Patrioty powinny trafić na Ukrainę, co też jednoznacznie poparł też minister Błaszczak. To, że oni nie mogą mieć swojego zdania to już od dawna wiadomo, a to, że stołki są okupowane przez największych dupolizów wychodzi średnio co dwa wydania Tygodnika Szyderczego. Co w tym dziwnego zatem się spytasz. Prezes PiS niestety nie ma pojęcia o tym jakimi prawami się toczą rozmieszczenia systemów obronnych w NATO.

Wszelkie systemy NATO (Niemcy o dziwo są w NATO) muszą pozostać na terenie NATO. No chyba kurwa logiczne co nie? Dlatego pomysł równoznacznie oznacza to, że my ich nie chcemy i sami sobie poradzimy z kolejnymi dwiema rakietami jakie mogą przypadkowo na teren naszego kraju wlecieć. Tutaj też mam spore wątpliwości niestety. Ach te jebane Niemcy.

Kongres

Dobra o Kongresie USA pisałem w zeszłym Tygodniku Szyderczym i tam możesz sobie sprawdzić Drogi Czytelniku kto wygrał i jaki prezent dostali Demokraci. Teraz wspomnę o sytuacji jaka się przydarzyła podczas kongresu programowego PO ws. klimatu i energetyki. Gdy Donald Tusk przemawiał na owym spotkaniu, stanęła obok niego na scenie aktywistka.

Taka ruda w okularach z zieloną torebeczką na początku jego przemowy wyskoczyła na scenę i błyskawicznie z tej torebeczki wyciągnęła czerwoną płachtę. Myślałem szczerze mówiąc, że zaraz jakaś corrida się odpierdoli, ale nie. Pokazała transparent na którym widniał napis “Gaz ziemny to broń dyktatorów”. Ochrona momentalnie wparowała i chciała ją wyjebać, ale Tusk poprosił, aby ją zostawić i przywitał ją. Jak to opisują sceptycy? Tak, że to była ustawka. Ja osobiście nie jestem przekonany do tej teorii, ale jej nie wykluczam. Tak czy siak na spotkania PO czy Koalicji Obywatelskiej może wejść każdy. Nie raz zwolennicy PiS-u to udowodnili. A czy aktywistka się tam pojawiła? Owszem mogła i stawiam, że nią była.

Zmiany

Poprzednie i zarazem wszystkie uwagi Państwowej Komisji Wyborczej poszły do kosza. PiS chce zmienić ordynację wyborczą według własnego pomysłu i politycznego interesu. Chodzi o sposób liczenia głosów, a także zwiększenie liczby komisji obwodowych. Szukajmy zatem gdzie jest haczyk. A no haczyk jest taki, że ma być więcej komisji w małych i bardzo małych miejscowościach tuż przed kościołami (lub w nich). Jak powszechnie wiadomo z każdych statystyk to są miejsca, gdzie PiS ma najwięcej poparcia. Miejsca, gdzie króluje bieda, dotacje 500+ i mohery, którym Rydzyk doradza w sferach wyborów politycznych. Sobie grunt robią, ale to i tak za mało mam nadzieję.

Tygodnik Szyderczy

25.11

Generator Nadziei

“Generatory nadziei” to nowa akcja wsparcia dla Ukrainy, by jej mieszkańcy mogli przetrwać zimę. Przewodniczący Unii Europejskiej Charles Michelle, poinformował, że wcześniej, w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności, zostało przetransportowane na Ukrainę tysiące ton ładunków, w tym około 500 generatorów. Moskwie nie idzie na froncie, więc uderza w zwykłych ludzi. Mróz, głód i ciemność to bezduszna strategia, ale ducha Ukraińców – jak słychać z Kijowa – nie złamie. Ja sam zastanawiam się, czy nie zacząć zbierać wśród ludzi na generator prądu, aby go przekazać gdzieś na Ukrainę. Co o tym sądzisz?

Sepsa

Nie – to nie tak jak myślisz. Nie złapałem tej paskudnej choroby, ale to nie oznacza, że przejdę obok tego obojętnie. Powodem mojego zainteresowania tą chorobą, jest pokazanie wyglądu puszek WOŚP. Przypominam, że za niecałe dwa miesiące będziemy wszyscy wspólnie zbierać właśnie na walkę z sepsą. Sama sepsa jest przy dobrych rokowaniach często wyleczalna, a kuracja trwa około 20 dni na oddziale intensywnej terapii. Jednak posocznica, która bywa jej następstwem to już umieralność na poziomie 30-50%. Zbierajmy na to zatem wspólnie już w styczniu, aby znów Niedzielski się cieszył jaki to on nie jest zajebisty.

Wspólnie

Już Tygodnik Szyderczy wspominał o propozycjach PO, aby do wyborów ruszyć z jedną listą. Teraz Platforma Obywatelska coraz silniej naciska na pozostałe partie opozycyjne, by w przyszłych wyborach do Sejmu wystartować razem. Pozostali na opozycji widzą się w rządzie, ale niekoniecznie na jednej liście. Szymon Hołownia zwleka z decyzją i odroczył ją do przyszłego roku. Lewicy nie podoba się władczy styl PO i naciskanie na nich, a PSL przekonuje, że dwie listy opozycji są lepsze bo oni sobie zgarną tych niezdecydowanych, których może być około pięciu milionów. No ja jestem ciekaw, czy bez połączenia się dadzą radę to ogarnąć. Przypomnę tylko, że PiS jest teraz u szczytu kampanii obwożąc swojego prezesa (i publiczność) po Polsce z hasłami typu “damy wam dużo w chuj”.

Tygodnik Szyderczy

26.11

C19

Tygodnik Szyderczy przy 65 dotychczasowych okazjach nigdy nie wspominał o Androidach z Dragon Balla… To ja to naprawię teraz i na szybko przypomnę o tym cyborgu.19-ka ma zdolność absorbowania energii przeciwnika za pośrednictwem okrągłych czerwonych punktów wbudowanych w dłonie. Potrafi przyswajać ją zarówno przez bezpośredni dotyk przeciwnika, jak i wchłaniać z plazmy kikōh. W “Dragon Ball Z” zabił go Vegeta, a w “Dragon Ball GT” Trunks i Goten.

A teraz na poważnie.

Jesteśmy ludźmi, a nie zwierzętami – krzyczą Chińczycy i dodają, że mają dość kolejnych lockdownów z powodu koronawirusa. Chiny wciąż stosują strategię z początku pandemii – nakazy, cenzurę i represję. Jest to spowodowane prawdopodobnie tym, że mają aktualnie najwyższy wskaźnik zachorowań dziennych od samego początku pandemii (400 tysięcy). Mimo to wyszli sobie na ulice i protestują jakby byli pod jakąś hipnozą Edyty Górniak czy chuj wie jakiego innego antyszczepionkowca. Dlatego obywatele pytają, czy chodzi nadal o kontrolowanie wirusa, czy o kontrolowanie ich. Czekajcie aż wam zaśpiewa podczas wizyty pod siedzibą partii. Od razu wszyscy wyzdrowiejecie.

W Kosmos

Może zostać wyjebany (teoretycznie) Sławosz Uznański, który znalazł się w rezerwowej grupie kandydatów na europejskich astronautów. Było ponad 22 tysiące chętnych, a Europejska Agencja Kosmiczna wybrała kilkunastu. Trafiła nam się perełka. Oczywiście Sławosz przyznaje, że droga na ten szczyt była w kurwę trudna i wyrzeczeń było znacznie więcej niż każdemu się wydaje. Ja tam w kosmos to bym rząd wyjebał a nie jego… ale ja nie wybierałem kandydatów tylko ta cała ESA, co się nic a nic na polityce i ekonomii nie zna. Meh. Oczywiście gratulacje dla naszego rodaka i aby twoja rakieta kiedyś powstała… na platformie startowej rzecz jasna.

Orły

W tygodniku Szyderczym pora na podsumowanie naszej gry na mundialu. Miałem napisać coś w stylu “chujowo, ale stabilnie” przy okazji wtorku, ale stwierdziłem, że to bez sensu bo mogę to połączyć. Także mecz z Meksykiem zakończył się bezbramkowym remisem, który nie wiem jakim dowieźliśmy do końca. Ostrzał Meksyku był ogromny, a my niechcący zjebaliśmy karnego. Znaczy się Lewandowski go nie strzelił. Jak się domyślasz miałem pole do popisu przy robieniu memów z tej okazji.

Teraz przyszła pora na Arabię Saudyjską, która o dziwo pierwszy mecz wygrała z Argentyną i tak szczerze mówiąc to lekko się zestresowałem, że im wjebali. No ale ten meczyk wygraliśmy Polak Papież do Ziobry (2:0). Zaskoczyli mnie, bo akurat nie miałem przygotowanego żadnego mema z okazji ich zwycięstwa, ale szybciutko to nadrobiłem i cieszy mnie liczba odbiorców na Facebooku. Teraz będziemy się napierdalać o premiowane awansem miejsce z Argentyną i nie jest powiedziane, że mając cztery punkty dostaniemy się dalej. Zobaczymy co się wydarzy, a tymczasem kolejny mem specjalnie zrobiony na potrzeby tego wydania Tygodnika Szyderczego.

Tygodnik Szyderczy

27.11

Jarmark

Jeżeli Drogi Czytelniku nie zbierałeś do skarpetki hajsu od dnia komunii to omijaj szerokim łukiem Jarmarki Świąteczne. Mamy już przedsmak świąt, ale ceny na jarmarkach są takie, że być może tym razem trzeba się będzie obejść smakiem. Wiadomo, że ogólnie jest drożyzna, bo inflacja popierdala szybciej niż Glik po alkohol, ale i tak można się rozczarować. 

Dla przykładu słynny bucik z grzańcem (Wrocławski) w tym roku to koszt 40 złotych. Jak chcesz kasztany jadalne prażone to za dosłownie kilka sztuk trzeba dać kolejne 15 złotych. No ale kurwa jak masz smaka na pajdę chleba z samym smalcem… no to wykładaj na ladę 18 złotych. Chyba, że chcesz dodatki typu cebulka czy musztarda… no to plus 4 zyki każdy dodatek. Jakbym chciał wszystkiego posmakować na takim jarmarku to podejrzewam, że kupiłbym średniej klasy samochód. Pierdolę taki biznes. Od razu dodam, że tłumaczenie się “bo jest drogi wynajem, bo jest drogi produkt częściowy” itp. do mnie nie trafiają.

Rozjebane

Zazwyczaj tak jest, że co jest rozjebane to idzie w jakimś stopniu naprawić. Nie mówię tutaj o sercach, uczuciach czy godności, bo Rosjanie na okupowanych terytoriach Ukrainy mordują, gwałcą i kradną. Tym razem wspominam o pozostałych rzeczach i terenach gdzie używają rakiet, by niszczyć infrastrukturę energetyczną. Ratunkiem dla ukraińskich cywilów pozbawianych prądu, światła, ciepła i wody mają być tak zwane punkty niezłomności, gdzie mogą się schronić i otrzymać pomoc. Bohaterami w Ukrainie stają się energetycy, którzy śmiało mogą kandydować w Polsce na stanowisko murarz-tynkarz-akrobata. Nie mają oni zbytnio innej opcji jak ogarniać to co Putin zniszczy. Naprawiają każdą niemal rozjebaną część związaną z elektryką mimo tego, że z pewnych źródeł wiem o tym, iż kończą im się podzespoły i elementy do reperki. Wielki szacunek dla każdego Saszy elektryka, który wciąż walczy na tej wojnie.

Nagi Instynkt

Szukałem jakiegoś bardziej błyskotliwego tytułu dla tego newsa, ale czasu mi brakło i jest jak jest. Pamiętasz prokuratora ze Świdnicy, który we wrześniu zeszłego roku spacerował sobie na waleta po mieście? Tak. Dokładnie tego, co go później zawiesili. Jeżeli go nie pamiętasz to zapraszam do archiwum Tygodnika Szyderczego, bo o nim na 100% pisałem. Natomiast jeżeli go pamietasz to wyobraź sobie teraz 2500 takich prokuratorów na plaży. Z jednej strony jest to info dziwne, bo nie chodzi o plażę nudystów. Z drugiej natomiast fajna inicjatywa, która niosła za sobą głębszy przekaz niż dupa pana prezesa. Chodzi mi o akcję w Sydney, gdzie 2500 osób o świcie zbiegło się na golasa na jedną z plaż, aby zapozować do zdjęcia Spencera Tunicka, który jest światowej klasy fotografem.

Cała ta afera na plaży miała nieść jasny przekaz podczas tygodnia walki z rakiem… i tak też było tym razem. Akcja ma na celu zachęcenie Australijczyków do regularnych badań skóry. Wydarzenie w Sydney przeprowadzono we współpracy z organizacją charytatywną Skin Check Champions, a żeby nie złamać prawa ludzie pojawili się tam o świcie i skończyli przed 7 rano. Ja również na zakończenie Tygodnika Szyderczego i jego “normalnej” części chcę zachęcić wszystkich do regularnego sprawdzania swojej skóry pod względem potencjalnych czerniaków. Wcześnie wykryty rak skóry jest nieszkodliwy w większości przypadków.

Tygodnik Szyderczy
Jedna z owych fotografii

Tygodnik Szyderczy. Tymczasem w Telewizji “Publicznej”

Ja tutaj się “spuszczam” tyle czasu, aby wyłuskać najważniejsze informacje z tygodnia i ewentualnie wesprzeć jakąś akcję, a Ty nic. Skoro Ty nic no to ja Ci TVP w twarz. Miłej lektury.

Samochwała

“WIADOMOŚCI EXTRA” ZA CHWILĘ W TVP INFO.

ZA CHWILĘ “WIADOMOŚCI EXTRA” W TVP INFO.

PiS

SKUTECZNA WALKA Z DROŻYZNĄ.

NAJWAŻNIEJSZE WYBORY OD 1989 ROKU. (X2)

ZERO TOLERANCJI DLA PATOLOGII.

RZĄD ZAMROZI CENY GAZU DLA POLAKÓW.

SPOTKANIE “TRÓJKĄTA LUBELSKIEGO” W KIJOWIE.

NIE MA ZGODY NA PRZEMOC WOBEC KOBIET.

POLSKA ATRAKCYJNA DLA INWESTORÓW.

Nie PiS

POLITYCZNA KORUPCJA NA ŚLĄSKU?

EUROKRACI CHCĄ DROŻYZNY W POLSCE.

ŚLĄSK: WSPARCIE OPOZYCJI ZA STANOWISKO?

EUROKRACI BEZRADNI WOBEC SZANTAŻU PUTINA.

OPOZYCYJNA KAMPANIA KŁAMSTW I HEJTU.

Kraj

“PRACODAWCA PRZYJAZNY PRACOWNIKOM”.

PIŁKA W GRZE!

POLSKA – MEKSYK 0:0.

TRZYMAMY KCIUKI ZA BIAŁO-CZERWONYCH!

KUPUJ Z GŁOWĄ!

POLSKA WYGRAŁA Z ARABIĄ SAUDYJSKĄ 2:0.

POLSKA Z SZANSĄ NA AWANS.

Świat

MEKSYK LICZYŁ NA WIĘCEJ.

NIEMCY MUSZĄ ZAPŁACIĆ ZA SWOJE ZBRODNIE.

GRUPA WYSZEHRADZKA WOBEC AGRESJI KREMLA.

Z ARGENTYNĄ SIĘ UDAŁO, Z POLSKĄ NIE.

CHINY: POWRÓT KORONAWIRUSA.

Ukraina

MILIONY UKRAIŃCÓW NADAL BEZ PRĄDU.

UKRAIŃCY BOHATERSKO WALCZĄ O WOLNOŚĆ.

Rosja

BANDYCKA ROSJA MORDUJE UKRAIŃCÓW.

BESTIALSKI ATAK ROSJI NA UKRAINĘ.

BESTIALSTWO ROSJAN JEDNOCZY SOJUSZNIKÓW.

DRAMATYCZNE SKUTKI ROSYJSKICH ATAKÓW.

Tygodnik Szyderczy

Tygodnik Szyderczy. Podsumowanie

Znasz to uczucie, kiedy robisz coś chujowego na maksa, nagle Ci to ukracają i masz taki niedosyt? No ja właśnie zderzyłem się z tym podczas pisania wiadomości z TVP. Podczas mundialu każdy odcinek tej szopki trwa tylko około 12 minut. Tak mi smutno z tego powodu…

Lewy

Z Lewandowskim w tym tygodniu robiłem sporo memów. Pierw jak nie strzelił karnego, a następnie jak już strzelił gola. Wszystkie cieszyły się sporym zainteresowaniem na Facebooku i jestem wam wdzięczny za docenianie mojej pracy. Teraz w ramach bonusu podczas podsumowania pochwalę gościa. A co mi tam.

Lewandowski bowiem zaraz po obejrzeniu filmiku z kibicem Arabii, który po jego golu zmienił zieloną koszulkę na koszulkę Polski i to jeszcze z numerem “9” postanowił namierzyć gościa i się z nim spotkać. No i się spotkał, a podczas tego spotkania dał mu podpisany swój uniform (nie wiem czy wyprany). Naprawdę szacuneczek, a jak nie widziałeś Drogi Czytelniku tego to zostawiam link do krótkiego filmiku.

Kradzież

Z natury nie lubię jak wychodzę na frajera. Niestety niedawno temu spotkała mnie przykra sytuacja, że ginęły mi w domu papierosy podczas wizytacji znajomych. Jak się okazało to nie tylko papierosy mogą mi ginąć. Ostatnio mi zajebano całe 0,7 wódki. Jestem spokojnym kwiatem lotosu…

Zmieniłem się i to bardzo, bo nie uszkodziłem delikwenta, nie dzwonił nikt po pogotowie itp. Jestem dumny z siebie i Pani Korektorce Naczelnej, która mnie wspierała. To nie zmienia faktu, że w pamięci mi to pozostanie na długo i tymczasowo poczekam na odpowiedni moment aby dojebać z grubej rury. Nie chodzi o to czy to flaszka, fajka, czy 1 grosz. Chodzi o fakt kradzieży. A ja mało zarabiam na Tygodniku… Bardzo mało.

Dlatego jeżeli:

Masz temat.

Masz propozycję współpracy.

To wszystko jest możliwe z Włóczykijem. Włóczykijem, który już ponad rok pisze dla Ciebie Tygodnik Szyderczy. Numer jeden wśród niezależnych tygodników online (według autora).

Ewentualnie mogę się u Ciebie podjąć jakiejś pracy w weekend. Robię wszystko (prawie). Nie usuwam tylko ciąż ani nie robię niczego niezgodnego z prawem. Z resztą prac się dogadamy.

Oczywiście jeżeli nie masz dla mnie fuchy jakiejś na weekend to możesz mi pomóc w inny sposób.

Wystarczy napisać maila: szyderczy.wloczykij@gmail.com bądź skontaktować się za pomocą mediów społecznościowych.

Dodatkowo:

Tutaj możesz mi postawić “Kawę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lub zostać moim patronem!

Tym samym tradycyjnie podziękuję Ci za czas spędzony na czytaniu Tygodnika i:

Pozdrawiam Serdecznie

Tygodnik Szyderczy
Otagowano , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *